Tholenderwijs Kreateam start met 600 kaarten Prijzen cadeau bij hypotheek Zwarte rook voor bruidspaar Voor schooljaar 2006-2007: indienen voor 1 juni Aanvragen tegemoetkoming leerlingenvervoer Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Anjercollecte Vrijwilligers/begeleiders gezocht voor scootmobieltocht op 15 juni 2006 Donderdag 4 mei 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT week 18 donderdag 4 mei 2006 Voorelkaar Annemieke Vroegop, Caroline Geluk, Marian van Gorsel, Henny Bungener en Piet Mosselman spelen een tafereel uit 1931. Oud-Vossemeer Waar: Schoolstraat, Bonenblokstraat, Bou. Kooijmanstraat centrumgebied) Wanneer: start 3 april 2006 tot 1 juni 2007 Wat: Bouw dorpshuis Vossenkuil etc. met 24 woon/zorg woningen. Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. W. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Poortvliet Waar: Deestraat (gedeelte tussen Deestraat 85 en Tolweg) Wanneer: 3 tot 27 mei 2006 Wat: herbestraten rijbaan en toegang parkeerterrein Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr J.A.A.M. Geers, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668255; email: jge@tholen.nl Waar: Bitterhoekseweg Wanneer: Zaterdag 6 mei 2006 Waarom: Schuurfeest Gevolgen: Gesloten voor doorgaand verkeer. Meer weten: Mw. M. Zegers, afdeling Publiekszaken, tel. (0166) 668372; e-mail: mvr@tholen.nl Sint Philipsland Waar: Zuiddijk/Eikenlaan Wanneer: april tot juni 2006 Wat: woonrijp maken Gevolgen: verkeershinder met mogelijke omleidingsroute Meer weten: dhr. J.W. Polderman, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668256; e-mail: jpo@tholen.nl Stavenisse Waar: Poststraat-zuid Wanneer: tot 5 mei 2006 Wat: bouwrijp maken Gevolgen: mogelijke verkeershinder Meer weten: dhr J.W. Polderman, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668256; e-mail: jpo@tholen.nl. Waar: Buurtweg Wanneer: 1 tot 10 mei 2006. Wat: aanpassing kruispunt met Stoofdijk en aanbrengen graskeien Gevolgen: mogelijke verkeershinder Meer weten: dhr J.Sneep, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668404; e-mail: jsn@tholen.nl. Waar: Lek de Clercqplein Wanneer: Zaterdag 6 mei (uitwijkdatum 13 mei bij slecht weer) Waarom: Voorjaarsmarkt Gevolgen: Het doorgaand verkeer naar het van der Lek de Clerqplein vanuit P. Magrietstraat en Wilhelminastraat afgesloten Meer weten: Mw. C. Hozee, afdeling Publiekzaken, tel. (0166) 668365; e-mail: cho@tholen.nl Tholen Waar: Energieweg Wanneer: 3 april tot juni 2006 Wat: Woonrijp maken Gevolgen: omleidingsroute Meer weten: dhr. J.W. Polderman, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668256; e-mail: jpo@tholen.nl. Waar: Zoekweg Wanneer: 8 mei, juni en juli 2006 Wat: herinrichting Zoekweg (fietsstroken en verbreding) aanpassing kruising Molenvlietsedijk Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Gehele maand mei: fietspad tussen Windsingel en Zoekweg afgesloten Meer weten: dhr. J.W. Polderman, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668256; e-mail: jpo@tholen.nl. Waar: Edisonweg Wanneer: 8 tot 13 mei 2006 Wat: verbreden rijbaan en aanpassing fietsenklemmen Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: S. Lindhoutstraat, Pr. Bernhardstraat, Grindweg en Oud-Vossemeersedijk Wanneer: medio mei tot augustus 2006 Wat: aanleg persleiding Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. W. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: S. Lindhoutstraat Kon. Julianastraat Wanneer: juli/augustus 2006 Wat: aanpassing kruispunt door middel van plateau Gevolgen: omleidingsroute Meer weten: dhr. W. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: Contr'-Escarpe Wanneer: 8 mei -15 mei Waarom: Vooijaarskermis Gevolgen: Tijdelijk parkeerverbod Meer weten: Mw. C. Hozee, afdeling Publiekzaken, tel. (0166) 668365; e-mail: cho@tholen.nl Waar: Eendrachtsweg vanaf de Bebouwdendam Wanneer: Zaterdag 13 mei 2006 Waarom: Evenement "Moederdag" Gevolgen: Gesloten voor doorgaand verkeer. Meer weten: Mw. M. Zegers, afdeling Publiekszaken, tel. (0166) 668372; e-mail: mvr@tholen.nl Alle genoemde data zijn onder voorbehoud (afhankelijk van de weersomstandigheden). Het Kreateam heeft zaterdag een vliegende start gemaakt met de ver koop van 600 kaarten voor de evene menten op 6, 7 en 8 juli in Sint-Anna- land. Burgemeester Van Schouwen, 29 april 1931 burgemeester van Sint- Annaland, opende met zijn charman te echtgenote Othilia het opvallend geel gekleurde verkoopkantoor, on dergebracht in een caravan. Het bur- gemeesterspaar werd voorafgegaan door een veldwachter met bel op een bakfiets, gespeeld door Piet Mossel man. „Wij staan hier verzameld voor de modernste winkel van ons dorp", zei de burgemeester, vertolkt door Henny Bungener, die in juli ook op de planken komt in het theaterstuk Sint- Atlantis. „U zult versteld staan van de keuze en de vele waardevolle arti kelen die u er aantreft. En dat tegen zeer scherpe prijzen." De burgemees ter en mevrouw Van Schouwen (Ma rian van Gorsel) waren vergezeld van twee lieftallige dochters, de tweeling Jan en Janna (Annemieke Vroegop en Caroline Geluk). In hun prachtige kleding uit de jaren dertig waren ze in een rijtuig, hespannen door twee Friese paarden, naar de veiling geko men, vlak voor het begin van de rom melmarkt op tien uur. Uit het ver koopkantoor kwamen een aantal in het geel gestoken meisjes tevoor schijn. de jeugd van de twee jubile rende verenigingen Accelerando (125 jaar) en WHS (75) vertegen woordigend. Zij deelden reserve ringsformulieren uit. De rijdende winkel zal een aantal zaterdagen aan de Ring staan om de kaartjes voor o.a. de vier theatervoorstellin gen, de jeugdavond en de feestavond aan de man te brengen. De start was goed met 600 reserveringen. Met het uitdelen van programmakaartjes aan de bezoekers van de rommel markt draaide de promotie voor het feest in juli op volle toeren. „Die ac tiviteiten moet u meebeleven", zei voorzitter Sander Westdorp Mzn. van het Kreateam. Op donderdag 6 en vrijdag 7 juli zijn er in de hallen van Busmariteam 's middags en 's avonds voorstellingen van het theaterstuk Sint-Atlantis. Vrijdag avond treedt de meidengroep Djum- bo op m.m.v. jeugdtheater De grote apekopshow en zaterdagavond is de nacht van de natte zakdoek met Su gar Lee Hooper, Jacques Herb en Harry Slinger (de man met het rode petje van Drukwerk). De gele cara van ging 's middags naar het sport veld, waar het touwtrekken e.d. plaatsvond. De families Reijngoudt uit Sint-Annaland (tweede van rechts) en Abrahamse uit Poortvliet kregen van teamleider Willeke Scheele rechtsen hypotheekadviseur Johan van Tiggele (links) respectievelijk een interieur- en een tuinadvies cadeau tijdens de voorjaarsactie wonen van Rabobank Tholen. (Advertentie LM.) Ze stapten zonder afspraak binnen bij de Rabobank aan de RaifTaissenstraat in Sint-Annaland, sloten een hypo theek en kregen naast een gunstige rente en andere aantrekkelijke voor waarden nog een interieuradvies ca deau. Dat overkwam de familie Reijn goudt uit Sint-Annaland. Willeke Scheele. teamleider particulieren bij Rabobank Tholen, overhandigde het paar woensdagavond een cheque voor een gratis interieuradvies bij Van Houte Wonen. De familie Abrahamse uit Poortvliet won de tweede prijs: een tuinadvies van Bakker en Geuze. Rabobank Tholen hield van februari tot en met april een voorjaarsactie wo nen. Elke hypotheekofferte die tijdens die actieperiode getekend werd, kwam in aanmerking voor een prijs. „Het is een leuke en ook goede actie geworden met 100 deelnemers", vertelt Willeke Scheele. „We boden ook aantrekkelij ke voorwaarden aan met een instap- bonus tot 1%, een korting op de hypo theekrente of 1500 euro korting op de afsluitprovisie. Dat sloeg wel aan!" Zo ook bij de familie Reijngoudt, die verhuisplannen had en in dezelfde straat waarin ze nu wonen - de Huy- gensstraat in Sint-Annaland - een andere woning op het oog had. „La ten we eens bij de Rabobank gaan kijken", was hun eerste gedachte en dat trof, want hypotheekadviseur Jo han van Tiggele zat net op een af spraak te wachten die niet doorging. Zo kreeg de familie Reijngoudt di rect boter bij de vis. Voor de familie Abrahamse was de Rabobank ook eerste keus. Ze verhuizen vanuit de bebouwde kom van Poortvliet naar het buitengebied om de boerderij van de ouders over te nemen. Dat vergt niet alleen geld. maar ook een goede advisering en begeleiding, waarin de lokale Rabobank een gro te ervaring heeft opgebouwd. „We zijn vertrouwd en dichtbij en dat spreekt velen aan", zegt Willeke Scheele. Barbera Potappel en Ronald Tichem temidden van het trekkergeweld voor het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. De jurk van de bruid stak licht af te gen de zwarte rook die vrijdagmid dag de lucht in werd gespoten. Bar bera Potappel uit Sint-Annaland en Ronald Tichem uit Poortvliet wer den opgewacht door negen opge voerde tractoren van vrienden van het stel die meedoen aan trekker- trekwedstrijden. Zo gauw het bruid spaar buiten was, lieten ze hun mo toren brullen en zetten ze het terrein voor het gemeentehuis in de zwarte rook. De trekker van de 26-jarige Tichem stond er ook bij. Hij nam even plaats achter het stuur terwijl zijn echtge note naast de machine bleef staan voor de foto. Tichem werkt als mon teur bij Van Dalen-den Engelsman in Sint-Maartensdijk. In zijn vrije tijd wijdt hij zich aan de trekkertrek. Zijn bruid werkt in een verzor gingshuis in Middelharnis. De trac torvrienden hadden voor de gele genheid witte uniformen aange daan. Op een groot spandoek stond: 'Vanaf heden worden alle bejaar den met de trekker uit bed getrok ken.' De tractoren vormden een es corte naar de Wouthoekweg, het bedrijf waar Tichem werkt. Het echtpaar gaat in Sint-Annaland wo nen. Ouders van leerlingen die vallen onder de wet op het Primair onderwijs, de Wet op de expertise centra en de Wet op het voortgezet onderwijs maken wij hierbij attent op de Verordening Leerlingenvervoer gemeente Tholen. Op grond van deze verordening kunnen ouders/verzorgers in bepaalde gevallen in aanmer king komen voor een tegemoetkoming in de ver voerkosten van het schoolbezoek van hun kind(eren) en wel in de volgende situaties: Als uw kind een basisschool bezoekt die meer dan 6 km of een speciale school voor basison derwijs bezoekt die meer dan 4 kilometer van de woning is gelegen. Uitzondering hierop is in geval van overwegende bezwaren tegen de openbare school die dichterbij gelegen is dan wel tegen de richting van de bijzondere scholen die dichterbij gelegen zijn; Indien uw kind een school voor speciaal onder wijs of speciaal en voortgezet speciaal onderwijs of voortgezet speciaal onderwijs als bedoeld in de Wet op de expertisecentra bezoekt; Indien uw kind een school voor (speciaal) voortgezet onderwijs als bedoeld in deel II van de Wet op het voorgezet onderwijs bezoekt; Indien uw kind een lichamelijke, verstandelij ke en/of zintuiglijke handicap heeft en als gevolg hiervan niet zelfstandig gebruik kan maken van het openbaar vervoer kunt u bekostiging aanvragen voor het bezoek van het basisonderwijs, speciale scholen voor basisonderwijs of het voortgezet onderwijs. In 1999 is de ouderlijke bijdrage vervangen door het zogenaamde drempelbedrag. Invoering van het drempelbedrag houdt in dat de kosten van het vervoer tot aan de vastgestelde kilome- tergrens van 6 kilometer voor rekening van de ouders komen. De hoogte van het drempelbe drag wordt bepaald aan de hand van de kosten van het openbaar vervoer voor een afstand van 6 kilometer. In het schooljaar 2006 - 2007 bedragen de kosten 393,- zijnde de kosten van een jeugdkaart met twee sterren. Het drem pelbedrag wordt jaarlijks geïndexeerd. Wie moeten een drempelbedrag betalen? Alleen ouders van leerlingen die een reguliere school voor basisonderwijs bezoeken en in 2004 gezamenlijk een belastbaar inkomen van meer dan 21.600,- hadden moeten een drempelbedrag betalen. De gemeenteraad heeft besloten om voor gezinnen die in een school jaar voor meer dan 2 kinderen een drempelbe drag moeten betalen een reductieregeling in te voeren. De reductie bedraagt voor het derde kind 33% van het drempelbedrag en vanaf het vierde kind 50% van het drempelbedrag. Om voor het schooljaar 2006 - 2007 voor een gemeentelijke tegemoetkoming in de vervoer kosten in aanmerking te komen dient u vóór 1 juni aanstaande een aanvraag in te dienen bij het gemeentebestuur. Hiervoor zijn formulieren verkrijgbaar bij mevrouw M.A.J. Zegers of mevrouw L. van Dijke van de afdeling Publiekszaken, telefoon (0166) 668 372/ 392. Iemand blij maken is heel eenvoudig: In juni aanstaande gaan we gezellig met een aantal scootmobielers in Sint-Maartensdijk geza menlijk een uitgezette route rijden van ongeveer 7 km. We verzamelen op: donderdagmiddag 15 juni 2006 om 13.00 uur in partycentrum de Haestinge, Sportlaan 2, 4695 BA Sint- Maartensdijk. Na een gezellig kopje koffie gaan we in kleine groepjes op pad. Om deze middag mogelijk te maken, hebben we dringend vrijwilligers nodig als begeleiders. We verwachten van u als begelei der een goed humeur en de bereidheid om met de scootmobieler mee te rijden of mee te wande len en eventueel te helpen bij het drinken van een kopje koffie. We verwachten rond 16.00 alle maal weer terug te zijn in de Haestinge. Het wordt een gezellige middag in het buitengebied van Sint-Maartensdijk. Scootmobielers die mee willen rijden, kunnen zich hiervoor opgeven. Voor informatie kunt u terecht bij leden van de werkgroep gehandicaptenbeleid Tholen bij Merie Bolier 0166 663546, of bij Loes Lisseveld 0166- 672264 en u kunt zich opgeven om mee te doen bij servicebureau Voor Elkaar, telefoon 0166 668070 of email: servicebureau@tholen.nl In de periode van 14 mei t/m 21 mei 2006 a.s. wordt in de provincie Zeeland, dus ook in Tholen, de jaarlijkse Anjercollecte gehouden. Deze collecte heeft tot doel de financiële positie van het Prins Bernhard Cultuurfonds te versterken. Hierdoor kan het fonds culturele voorzieningen en activitei ten, vooral via verenigingen, subsidiëren. Een aantal Thoolse verenigingen heeft een plaat selijke collecteorganisatie opgebouwd en organi seert zo de collecte in onze gemeente. Eenderde deel van de collecteopbrengst komt direct ten goede aan de verenigingskassen. Het slagen van de Thoolse Anjeractie is daarom direct van belang voor het plaatselijk culturele leven. In 2005 bedroeg de totale opbrengst van de Anjercollectie in Tholen 7.880,-. 1.704,- hiervan werd door de Thoolse verenigingen bij elkaar gebracht. Het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland is, evenals de fondsen van dezelfde naam in de andere provincies, een onderdeel van het lande lijk Prins Bernhard Cultuurfonds. Het Prins Bernhard Cultuurfonds richt zich op zaken van landelijk belang. De Cultuurfondsen houden zich bezig met Initiatieven van regionale en plaatse lijke betekenis. Hun taak bestaat vooral uit het financieel ondersteunen van organisaties op cul tureel gebied en op het terrein van monumen ten- en natuurbehoud. Ook zang- en muziekver enigingen, amateurtoneel enz. vallen hieronder. De Cultuurfondsen worden van twee zijden van financiën voorzien. In de eerste plaats zijn er de eigen inkomsten in de vorm van giften, de opbrengst van collecten, enz. In de tweede plaats ontvangen de fondsen volgens een ver deelsleutel, een bijdrage van het Prins Bernhard Cultuurfonds. De belangrijkste bron van eigen inkomsten is de opbrengst van de jaarlijkse Anjercollecte. De opbrengst van de eigen collec te is tevens van invloed op de bijdrage die van het prins Bernhard Cultuurfonds wordt ontvan gen. Hoe hoger de opbrengst van de eigen col lecte, des te hoger kan de bijdrage van het fonds zijn. Meedoen met de Anjercollecte? Heeft uw vereniging belangstelling om volgend jaar mee te doen met de Anjercollecte? Bel of schrijf naar: Servicebureau "Voor Elkaar Haven 9, 4695 CN Sint-Maartensdijk. Tel: 0166-668070. E-mail: servicebureau@tholen.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 15