Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Zeeland Betere hulpverlening bij huiselijk geweld Kledinginzameling 4-mei herdenking in Tholen Openbare bekendmakingen Wijziging in register kinderopvang gemeente Tholen donderdag 4 mei 2006 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen Gemeente Tholen week 18 Tholenderwijs Op maandag 8 mei houdt Stichting Pandilla Ontwikkelingshulp een kledinginzameling. Deze stichting heeft hiervoor een vergunning van de gemeente. Elk jaar ontvangt de gemeente Tholen verschillende aanvragen van liefdadigheidsinstellin gen om een vergunning voor het houden van een kledinginzameling. Deze aanvragen worden verza meld en aan het einde van het jaar wordt bekeken wie de vergunning toegewezen krijgt. De gemeente stelt daarbij als eis dat ze het CBF-keurmerk bezit ten. Het Centraal Bureau Fondsenwerving is een officiële instantie die regelmatig controle uitoefent. Dit is de manier om ervoor te waken dat er kleding wordt opgehaald wordt door allerlei bedrijven, waarbij het misschien om andere doeleinden gaat dan "het goede doel". De gemeente verleent de vergunningen voor het houden van een kledinginzameling op basis van een roulatiesysteem. Er worden maximaal vier ver gunningen per jaar verstrekt en wel zodanig, dat er tussen de inzamelingen een periode van drie maan den zit. Zo wordt voorkomen dat u overspoeld wordt met inzamelingen en heeft de instantie die de inzameling houdt ook kans op een goed resul taat. Als er tussentijds nog een andere organisatie vraagt om kleding, dan gebeurt dit zonder vergun ning en kan er ook niet gegarandeerd worden dat de kleding op de juiste plek terechtkomt. De vol gende kledinginzameling wordt weer via Tholenderwijs aangekondigd. In 2006 zijn er nog de volgende kledinginzamelingen: 8 mei 2006 Stichting Pandilla Ontwikkelingshulp augustus 2006 Stichting Salvatoriaanse Hulpactie november 2006 Stichting Leger des Heils Fondsenwerving Bouwen in afwijking van geldend bestemmingsplan Er is een aanvraag om lichte bouwvergunning ingediend door: De heer Ph.A. Potter, Ring 70 te Sint-Annaland, voor het bouwen van een garage op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N, nummer 00019 en plaatselijk bekend Oosterscheldestraat 8 te Sint- Maartensdijk Bovengenoemd bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Kom Sint- Maartensdijk". Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen en aan dit bouwplan medewerking te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om gedurende 6 weken, van 8 mei 2006 tot en met 16 juni 2006 naar keuze mondeling of schrif telijk zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. Het ontwerp-vrijstellingsbe- sluit, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende genoemde termijn ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maandagmiddag). Indien u kiest voor het mondeling naar voren brengen van uw zienswijze, kunt u hiervoor gedu rende genoemde termijn een afspraak maken met mevrouw M.P.M. Vlassenrood, telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 0166 - 668 380. Bouwen in afwijking van geldend bestemmingsplan Er is een aanvraag om reguliere bouwvergunning inge diend door: De heer A. van Ast, Hoenderweg 104 te Sint-Annaland, voor het uitbreiden van een woning op een perceel kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie G, nummer 01075 en plaatselijk bekend Havenplein 9 te Sint- Annaland Bovengenoemd bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Kom Sint- Maartensdijk". Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen en aan dit bouwplan medewerking te verlenen. Alvorens hier toe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende 6 weken, van 8 mei 2006 tot en met 16 juni 2006 naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende genoemde termijn ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maan dagmiddag). Indien u kiest voor het mondeling naar De provincie Zeeland en de 13 Zeeuwse gemeen ten hebben ervoor gezorgd dat iedereen (slacht offer - dus ook kinderen -pleger, omstander of professional) dag en nacht anoniem contact kan opnemen met het (ASHGZ) op 0900-2220333 of per mail ashgz@huiselijkgeweldzeeland.nl. Heel veel Zeeuwen hebben, net als andere Nederlanders, ervaring met huiselijk geweld. Achter 1 op de 5 voordeuren vindt huiselijk geweld plaats. Wat u misschien nog niet weet is dat slachtoffers en plegers van huiselijk geweld geholpen kunnen worden. Hoe eerder u hulp inroept, hoe groter de kans dat het geweld gestopt en de relatie gered kan worden. Huiselijk geweld is niet normaal en geen privé- aangelegenheid. Iedereen, zeker als u het ver moeden heeft van kinder- of ouderenmishande- ling, is medeverantwoordelijk voor het stoppen van dit huiselijk geweld! De meest zichtbare vorm is lichamelijk geweld (schoppen, slaan, bijten, aan haren trekken). Mensen die het mee gemaakt hebben zeggen dan:'Ik was blind van woede' of 'Ik was mezelf niet'. Wat veel mensen niet weten is dat de signalen die aangeven dat we onze woede niet kunnen beheersen, meestal al veel langer aanwezig zijn. In een relatie tussen twee volwassen mensen is het bijvoorbeeld niet normaal dat de een de ander zaken verbiedt of onthoudt. Het is ook niet normaal wanneer je als volwassene geen eigen huissleutel hebt, niet zelf over geld beschikt, geen eigen vrienden of activiteiten hebt of voor alle zaken aan je partner toestem ming moet vragen. Als je bij gewone, dagelijkse dingen die je doet, jezelf afvraagt: 'Wat vindt mijn partner er van? Wordt die niet boos of woe dend als ik dit doe?', is er iets behoorlijk mis in uw relatie. Dit noemen we psychisch geweld. Psychisch geweld gaat vaak vooraf aan lichame lijk en/of seksueel (seksueel contact afdwin gen) geweld. Ook dit jaar wordt op initiatief van het Comité Dodenherdenking Tholen bij het 4-mei herden kingsteken in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort te Tholen de officiële Thoolse 4-mei herdenking gehouden. Iedereen is wel kom om deze plechtigheid bij te wonen. Vanaf 19.15 uur betrekken leden van het korps Nationale Reserve de dodenwacht bij het monu ment. Vanaf 19.45 tot 30 seconden voor 20.00 uur wordt een aantal koralen gespeeld door de Kon. Muziekvereniging "Concordia". Even vóór 20.00 uur klinkt The Last Post, waar na van 20.00 uur tot 20.02 uur twee minuten stilte in acht wordt genomen. Aansluitend wordt een couplet van het Wilhelmus gespeeld. Vanaf 20.05 uur worden bloemen bij het monu ment gelegd door de genodigden en verder door een ieder die daartoe behoefte voelt. Er kunnen ook bloemen gelegd worden bij de gedenkplaat van Vereniging Oud Militairen Indiëgangers. Daarna zal een drietal zangkoren een drietal lie deren ten gehore brengen. De bijeenkomst ein digt om ongeveer 20.30 uur. voren brengen van uw zienswijze, kunt u hiervoor gedu rende genoemde termijn een afspraak maken met mevrouw M.RM. Vlassenrood, telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 0166 - 668 380. Monumentenaanvragen Er zijn aanvragen om monumentenvergunning ingediend door: de Parochie Heilige Willibrordus, Dorpsweg 7 te Oud- Vossemeer, voor het restaureren van een kerkorgel op een perceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie K, nummer 01464 en plaatselijk bekend Dorpsweg 7 te Oud-Vossemeer de heer J. van Gorsel, Vlasmarkt 1 te Tholen, voor het restaureren van een molen op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie R, nummer 00094 en plaatselijk bekend Vlasmarkt 1 te Tholen de gemeente Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, voor het restaureren van een molen op een perceel kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie F, nummer 00454 en plaatselijk bekend Oostdijk NI te Sint Philipsland Alvorens over te gaan tot verlenen van monumentenver gunning wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende 6 weken, van 8 mei 2006 tot en met 16 juni 2006 naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. Het ontwerp-besluit, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedu rende genoemde termijn ter inzage in de publieke lees ruimte van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maandagmiddag). Indien u kiest voor het mondeling naar voren brengen van uw zienswijze, kunt u hiervoor gedurende genoemde termijn een afspraak maken met mevrouw M.P.M. Vlassenrood, telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 0166 - 668 380. Geen zienswijzen vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend tegen het ontwerp-vrij stellingsbesluit op: de aanvragen om lichte bouwvergunning van: de heer J.P. Koese, voor het plaatsen van een schutting op een perceel kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H, nummer 00594 en plaatselijk bekend Veilingweg 15 te Sint-Annaland de heer A. Groenewoud, voor het plaatsen van een toe gangshek op een perceel kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie H, nummer 00598 en plaatselijk bekend Noordweg 60 te Sint Philipsland de aanvraag om reguliere bouwvergunning van: Bouman-Potter voor het bouwen van een tijdelijke opslaghal op een perceel kadastraal bekend Poortvliet, sectie N, nummers 01088 en 01089 en plaatselijk bekend Paasdijkweg 33 te Poortvliet de aanvraag om reguliere bouwvergunning le fase van: R0C West Brabant voor het bouwen van een VMB0- school en een bibliotheek op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie N, nummer 01424 en plaatselijk bekend Zoekweg ongenummerd te Tholen Bovengenoemde ontwerp-vrijstellingsbesluiten met alle daarop betrekking hebbende stukken hebben van 8 maart 2006 tot en met 18 april 2006 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 15 mei 2006 besluiten op deze aanvragen om reguliere bouwergun ning. Psychisch geweld sluipt vaak langzaam binnen in een relatie. Daarvoor kunnen allerlei oorza ken zijn. Bijvoorbeeld overbelast of zeer gestresst zijn, financieel klem zitten, jaloezie of woede niet kunnen beheersen, met ernstige ziekte geconfronteerd worden. Geweld gaat vaak samen met alcohol- of drugsafhankelijkheid. Veel mensen gaan immers alcohol gebruiken om zich te kunnen ontspannen. Dit heeft een ave rechtse werking. Alcohol en drugs bieden immers maar even verlichting en ontspanning. Daarna komt de landing in de dagelijkse werke lijkheid des te harder aan. Meer informatie vindt u op www.huiselijkge- weldzeeland.nl. Heeft u geen eigen computer? Ga dan naar een openbare bibliotheek, daar hel pen zij u graag verder. Internet: www.huiselijkgeweldzeeland.nl. Bel: 0900-2220333 E-mail: ashg@huiselijkgeweldzeeland.nl Sinds 1 januari 2005 moeten moeten instellin gen voor kinderopvang ingeschreven staan in het gemeentelijk register. Dit register is open baar en u kunt het altijd inzien tijdens de ope ningstijden van het gemeentehuis. Ook staan de geregistreerde instellingen op de website van de gemeente Tholen op onder de knop "wonen en welzijn". Per 25 april vond er een wijziging in het regis ter plaats. Van Kinderopvang Teuntje is er een GGD-rapport aanwezig dd. 23 maart 2006. In dit rapport zijn het aantal kindplaatsen van deze kinderopvang gewijzigd: er zijn 13 plaat sen dagopvang en 9 plaatsen buitenschoolse opvang. MILIEU Wet milieubeheer Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aan vraag van Allplast B.V., Schelde Rijnweg 6a te Tholen, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in ver band met het veranderen van het bestaande kunststof- verwerkend bedrijf, gelegen aan de Schelde Rijnweg 6a te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie S, num- mer(s) 147, die zij hebben ontvangen op 10 maart 2006 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beper ken. Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede; gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aan vraag van de heer D.J. Hage, Essendijkweg 5 te Poortvliet, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande veehouderij, gelegen aan de Essendijkweg 5 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie L, num- mer(s) 664, die zij hebben ontvangen op 2 februari 2006 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beper ken. Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aan vraag van de heer J.J. van 't Hof, Tolweg 4 te Sint- Annaland, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande rundveehouderij, gelegen aan de Tolweg 4 te Sint- Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie E, nummer(s) 672 en 856, die zij hebben ontvangen op 24 maart 2006 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. De ontwerp besluiten, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 8 mei 2006 gedurende zes weken ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maandagmiddag). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maan dag van 18.00 uur tot 20.00 uur in de Openbare Bibliotheek Sint-Maartensdijk, Markt 58 te Sint- Maartensdijk worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de ter mijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerp-beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het monde ling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 5 juni aanstaande een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Volkshuisvesting, Milieu en Bouwkundige zaken, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 29 maart tot en met 25 april 2006 de volgende aanvragen voor een kapvergunning hebben ontvangen: Tholen, Gemeente Tholen voor het kappen van 8 esdoorns naast het gemaal aan de Vest (in het verleng de van de Vlasmarkt) De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van de gemeentesecretarie, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders. Uw reaktie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 6 april tot en met 25 april 2006 de volgende kapvergunning(en) hebben verleend: Stavenisse, Gemeente Tholen voor het kappen van 11 elzen en 1 meidoorn in de Schoolstraat en 8 elzen en 7 lindes in de Dr. Bernardistraat Tegen de verleende vergunning (en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Van de vergunning (en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzageleg ging is verstreken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Indien gedurende de termijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. PARKEREN De behandelend ambtenaar heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 19 april 2006 besloten de gehandicaptenparkeerplaats in de Albert Schweitzerstraat 17 te Sint-Maartensdijk te ver wijderen naar aanleiding van het verzoek van de de heer J.C.A.M. Verbaandert. De behandelend ambtenaar heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 27 april 2006 besloten de gehandicaptenparkeerplaats bij de woning in de Anjerstraat 3 te Sint-Maartensdijk te ten behoeve van de heer R Baan tot 1 juni 2011 opnieuw te reserveren. Iedere belanghebbende kan tegen deze besluiten binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de rede nen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door bureau voorlichting van de gemeentesecretarie wordt toegezonden. VOORKEURSRECHT Bekendmaking voorkeursrecht gronden aan de Havenweg, het Havenplein en de Spuistraat te Sint- Annaland Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken op grond van artikel 8, derde lid, juncto artikel 4, eerste lid, van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat de gemeenteraad van de gemeente Tholen op 27 april 2006 op grond van artikel 8 Wvg heeft besloten gronden die gelegen zijn aan de Havenweg, het Havenplein en de Spuistraat te Sint-Annaland (havenge bied) aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10 tot en met 24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. Het besluit van de raad ligt tezamen met het raadsvoor stel en verdere bijbehorende bijlagen, bevattende de kadastrale kaart en een lijst met daarop de aangewezen percelen, de namen van de eigenaren c.q. beperkt zake lijk gerechtigden alsmede overige relevante gegevens, met ingang van 3 mei 2006 dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur, met uitzondering van de maandagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur, ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis, Markt 1-5 te St. Maartensdijk. Het besluit van de raad in werking één dag na publicatie in de Staatscourant. De eigenaren c.q. beperkt zakelijk gerechtigden ontvangen hierover afzonderlijk bericht. Met dit raadsbesluit is de aanwijzing, waartoe burge meester en wethouders ingevolge het bepaalde in artikel 8a, eerste lid, Wvg, op 8 maart 2006 besloten hebben, binnen de wettelijke termijn van 8 weken bestendigd. Het rechtsgevolg van genoemd besluit van 8 maart 2006 is met ingang van inwerkingtreding van het besluit van de raad vervallen. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden gedurende een termijn van zes weken, ingaande de dag na dagtekening van deze bekendma king, een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad van de gemeente Tholen, Markt 1-5 te 4695 CE St.- Maartensdijk. Het bezwaarschrift moet worden onderte kend en moet tenminste bevatten: naam en adres van de indiener, dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Als u als belanghebbende bezwaar heeft gemaakt kunt u tevens een voorzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5012 te 4330 KA Middelburg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 14