Rijen woningen op locatie het Lint en de Hofstede in Stadszicht Openbare bekendmakingen 5 mei 2006 Minoes Veilig naar school in Tholen Zusterstad Itawa in Polen viert koninginnedag Gratis identiteitskaart voor 14-jarige Jongerenraad J0TH Gemeentehuis gesloten Gemeentenieuws openbare bekendmakingen Gemeente Tholen week 18 donderdag 4 mei 2006 gemeente Tholen houdt op maandag 8 mei 2006, om 19.30 in dorpshuis de Wellevaete in Sint-Annaland een openbare vergadering In verband met Bevrijdingsdag is het gemeentehuis op vrijdag 5 mei de hele dag gesloten. ll Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis ma. 09.00 - 12.00 uur di. t/m vrij. 09.00 - 12.00 uur 13.30 - 15.00 uur Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 19.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Voor de jongerenraad is het van groot belang om te weten welke zaken jongeren raken, zodat zij burgemeester en wethouders goed kunnen advi seren over het jeugdbeleid van de gemeente. De jongerenraad vergadert iedere keer in een ande re kern. Nu is het de beurt aan Sint-Annaland. Agenda 1. Welkom door de voorzitter 2. Mededelingen 3. Inspraakmogelijkheid bezoekers/publieke tribune 4. Notulen vorige vergadering jongeren raad 5. Presentatie eindevaluatie jeugdbeleidver- kiezingen aan de heer G.R.3. van Heukelom, gedeputeerde provincie Zeeland, en mevrouw M.A.E. Velthuis, wethouder gemeente Tholen 6. Presentatie werkgroep antipestproject middelbare scholen 7. Rondvraag 8. Sluiting Alle jeugd, maar vooral die van Sint-Annaland is van harte welkom op de jongerenraadsverga- dering, om te laten horen wat zij van het jeugd beleid vindt. De jongerenraad kan op zijn beurt vertellen waar J0TH mee bezig is. Meer infor matie vind je op www.jongerenraadtholen.nl BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Oudelandseweg 10 (Sint-Maartensdijk): het vernieuwen van buitenmuren en dak woning Dorsvloer 7 (Tholen): het vergroten van de woonkamer en het aanbrengen van een kozijn in de zijgevel Molenstraat 94 (Oud-Vossemeer): het bouwen van een berging Kastelijnsweg 8 (Sint-Maartensdijk): het wijzigen van een voorgevel en bouwen van een garage Burgemeester Baasstr 32 (Sint-Annaland): het plaatsen van een dakkapel Zoekweg (Tholen): het plaatsen van een brug voor voetgangers en fietsers Raadhuisstraat 36 (Oud-Vossemeer): het vernieuwen van een kap+wijzigen indeling verdieping Op vrijdag 28 april 2006 zijn in sport- en gemeenschapscentrum 'Meulvliet" in Tholen de Koninklijke Onderscheidingen uitgereikt. Burgemeester Nuis reikte onderscheidingen uit aan: de heer W.A. Blaas uit Tholen, mevrouw T.M. Breure-de Wilde uit Sint-Maartensdijk, mevrouw J. Hoogstrate-Moelker uit Tholen, mevrouw B.M. Joosse-uit Tholen, mevrouw V.A. Rens- Havermans uit Tholen, de heer D. Coppoolse uit Poortvliet, de heer G. van den Hoven uit Tholen, de heer C.J. Kot uit Tholen, de heer J. Lanooij uit Scherpenisse, de heer C.W. de Leeuw uit Oud- Vossemeer en de heer L. Tichem uit Tholen Meer informatie hierover kunt u vinden op www.tholen.nl. De gemeente is een aantal malen gebeld naar aanleiding van een krantenbericht dat er moge lijk rijen woningen (28 starterswoningen) zou den komen in de wijk Stadszicht op de locatie het Lint en de Hofstede. Een plan daarvoor is besproken in de Welstandcommissie. Een lokale krant is hierbij aanwezig geweest en heeft hier over bericht wat aanleiding was voor bewoners van Stadszicht om met de gemeente te bellen en hierover vragen te stellen. Het huidige bestem mingsplan geeft aan dat op de locatie het Lint Deze maand worden de banden met onze zuster stad Itawa in Polen sterk aangehaald. In Itawa wordt de maand mei de Nederlandse maand vol activiteiten. Als eerste activiteit wordt in het weekend van 6 en 7 mei 2006 in Itawa Koninginnedag gevierd, waarbij de bevolking en de kinderen van Itawa worden uitgenodigd om kennis te maken met de Nederlandse cultuur. Er vindt een informatieve bijeenkomst over Nederland plaats voor belangstellenden en ook voor de kinderen zijn er speciale activiteiten. Burgemeester Nuis en de gemeentesecretaris, de heer Nieuwkoop, wonen een deel van de festivi teiten bij. Zij zullen ook hun eigen bijdrage leveren aan de informatieve bijeenkomst, waar bij zij diverse facetten van Tholen en het Nederlandse koningshuis zullen toelichten. Ook spelen zij een rol bij het programma voor de kinderen. Zo brengen de Poolse kinderen een aubade en zal ook dip en Janneke niet in het programma ontbreken. Dit boek is onlangs in het Pools vertaald. Kaaij 14 (Tholen): het aanbrengen van een buitenunit airconditioning Polderstraat 20 (Tholen): het bouwen van een schuur met overkapping en berging Burgemeester Baasstr 13 (Sint-Annaland): het vergro ten van de woning Nieuwstraat 44 (Sint-Annaland): het uitbreiden van een woning Bakstraat 7 (Tholen): het vernieuwen van de kapcon structie en kozijnen President Kennedystraat 27 (Sint-Maartensdijk): het vergroten van de woning Ingekomen monumentenaanvraag Bakstraat 7 (Tholen): het vernieuwen v/d kapconstruc tie en gevelkozijnen Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 15 mei 2006 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen vanaf woensdag 10 mei tot en met vrijdag 12 mei 2006 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zgn. vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Molendijk 66 (Stavenisse): het bouwen in afwijking v/e verleende vergunning, verz. 20 april 2006 Kerkeblokstraat 8 (Sint-Annaland): het vergroten van een woning, verz. 20 april 2006 Bernhardstraat 4 (Poortvliet): het veranderen van de woning Slikkenburg 10 (Tholen): het veranderen van de voor gevelpui van de garage, verz. 24 april 2006 Zwarteweg 2 (Poortvliet): het plaatsen van een mestzak en een voedersilo, verz. 24 april 2006 Burg. v. Berchemstraat 11 (Tholen): het veranderen van een raamkozijn, verz. 24 april 2006 Gladiolenstraat 2 en 4 (Sint Philipsland): het verande ren van een kozijn in de voorgevel, verz. 24 april 2006 Maluslaan 12 (Scherpenisse): het bouwen van een ber ging, verz. 24 april 2006 Langeweg 74 (Sint Philipsland): het vergroten van een dakkappel en wijzigen van een achtergevel, verz. 24 april 2006 Eikenlaan 1 (Sint Philipsland): het wijzigen van een gevelindeling en het veranderen van een garage, verz. 25 april 2006 Coentjesweg 53 (Oud-Vossemeer): het verplaatsen van een garage, verz. 25 april 2006 Burgemeet 3 (Poortvliet): het bouwen van een schuur, verz. 25 april 2006 Verleende sloopvergunningen Nijverheidsweg 6 (Sint-Maartensdijk): het slopen van en de Hofstede slechts vrijstaande woningen zijn toegestaan. Om op deze locatie rijen wonin gen te mogen realiseren is er eerst vrijstelling van het bestemmingsplan nodig. Hieraan moet het college van b&w zijn toestemming geven. Dat het plan voor de rijen woningen behandeld is in de Welstandcpmmissie staat helemaal los van de vraag of het college ook akkoord zal gaan met dit plan. Het bewuste plan voor de rijen woningen is ook nog niet ingediend bij het college. Het Nederlandse programma in Itawa krijgt een vervolg door de muziekale uitwisseling tijden de hemelvaart, eind mei. Daarbij zal een gezel schap van 45 muzikanten, afkomstig van 5 Thoolse muziekverenigingen, samen met een vertegenwoordiging van de volksdansvereniging Dodi Dodi een bezoek aan Itawa brengen, om daar een aantal muziek- en danspresentaties te geven. Daarbij wordt tevens een muziekstuk ten gehore gebracht, dat samen met een orkest uit Itawa wordt uitgevoerd. Do. 04 mei 2006 Dodenherdenking bij het Herdenkingsmonument in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort in Tholen-stad Vr. 05 mei 2006 Gemeentehuis gesloten i.v.m. Bevrijdingsdag Ma. 08 mei 2006 19.30 uur Vergadering Jongerenraad (Wellevaete Sint- Annaland) Ma. 15 mei 2006 09.30 uur vergadering Welstandscommissie Vr. 19 mei 2006 10.00 -12.00 uur Spreekuur Cliëntenraad Do. 25 mei 2006 Gemeentehuis gesloten Lv.m. Hemelvaartsdag Vr. 26 mei 2006 Gemeentehuis gesloten i.v.m. verplichte adv-dag voor ambtenaren Ma. 29 mei 2006 09.30 uur vergadering Welstandscommissie Ma. 05 juni 2006 Gemeentehuis gesloten i.v.m. Pinksteren Als er in de agenda geen plaats genoemd wordt, dan wordt deze activiteit gehouden in het gemeentehuis. Voor meer informatie (o.a. agenda's): zie www.tholen.nl (bij Nieuws en agenda of Gemeentebestuur). jV. Met ingang van 1 januari 2006 kunnen jonge ren die op of na 1 januari 2006 de leeftijd van 14 jaar bereiken, eenmalig een gratis Nederlandse Identiteitskaart (NIK) krijgen. Het kabinet heeft hiertoe besloten. Voor iedereen vanaf 14 jaar geldt in Nederland de identifica tieplicht: je moet kunnen bewijzen wie je bent en daarvoor heb je een identiteitsbewijs nodig. De regering komt nu de 14-jarigen financieel tegemoet met het gratis uitgeven van de Nederlandse Identiteitskaart. Voor meer informatie kijk op www.tholen.nl, digitaal loket/gemeentelijke productencatalo gus. Een familiemusical voor jong en oud naar het verhaal van Annie M.G. Schmidt. Vrijdag 12 en zaterdag 13 mei in Meulvliet Tholen. Vrijdag 19 mei en zaterdag 20 mei in Wellevaete Sint-Annaland. De voorstellingen beginnen om 19.30 uur en kaarten a 2,- zijn verkrijgbaar bij het gemeentehuis. Markt 1 - 5 in Sint- Maartensdijk; Drogisterij Maja, Ring 2 in Sint-Annaland en aan de zaal vanaf een uur voor de voorstelling. een fabrieksruimte, verz. 20 april 2006 Lageweg 8 (Sint Philipsland): het slopen van een aan bouw van de woning, verz. 25 april 2006 Stationsstraat/Havendijk (Sint Philipsland): het slopen van een bedrijfspand, verz. 25 april 2006 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken, tel (0166) 668337. Bouwen in afwijking van geldend bestemmingsplan Er zijn aanvragen om reguliere bouwvergunning ingediend door: De heer D.B. Goense, Lageweg 8 te Sint Philipsland, voor het verbouwen en vergroten van een woning op een perceel kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie G, nummer 00998 en plaatselijk bekend Lageweg 8 te Sint Philipsland Stadszicht v.o.f., Postbus 1446 te Roosendaal, voor het vergroten van de woonkamer op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie 0, nummer 01398 (gedeeltelijk) en plaatselijk bekend Klinket 3 te Tholen Er is een aanvraag om reguliere bouwvergunning le fase ingediend door: 0p donderdag 27 april is de samenwerkingsover eenkomst "Veilig naar school in Tholen" onderte kend. Scholen, politie Zeeland, 3V0 en de gemeente Tholen gaven hiermee het startsein voor activiteiten die de verkeerssituatie rond de schoolomgeving aan de Zoekweg in Tholen moe ten verbeteren. Als eerste wordt op 8 mei begonnen met de herin richting van de omgeving. Deze werkzaamheden brengen wat overlast met zich mee. Hierover wordt u via de rubriek "Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen" in Tholenderwijs op de hoogte gehouden. Na de schoolvakantie, dus ook na realisering van de herinrichting, geeft de gemeente in het nieuwe schooljaar voorlichting op alle scholen voor ouders, leerlingen over het gewenste gedrag in deze schoolomgeving. Musicalproject jeugd- en jongerenwerk gemeente Tholen speelt: Firma J. Melse, Markt 26 te Tholen, voor het bouwen van een bedrijfsgebouw op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummers 00403 (gedeeltelijk) en 00404 (gedeeltelijk) en plaatselijk bekend Stevinweg 9 en 11 te Tholen Bovengenoemde bouwplannen zijn niet in overeenstem ming met het ter plaatse geldende bestem-.mingsplan, zijnde respectievelijk "Buitengebied", "Stadszicht" en "Slabbecoornpolder-Welgelegen". Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen en aan bovengenoemde bouwplannen medewerking te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om gedurende 2 weken, van 8 mei 2006 tot en met 19 mei 2006 naar keuze mondeling of schrif telijk zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedu rende genoemde termijn ter inzage in de publieke lees ruimte van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maandagmiddag). Indien u kiest voor het mondeling naai voren brengen van uw zienswijze, kunt u hiervoor gedurende genoemde termijn een afspraak maken met mevrouw M.P.M. Vlassenrood, telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 0166 - 668 380.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 13