Weinig animo voor nieuwbouw in Poststraat-Zuid in Stavenisse Bulldogs met baasjes maken wandeltocht van tien kilometer Bijzondere aandacht vogels en natuur bij dijkversterking Zorgen om veiligheid op Schelde-Rijnkanaal Nieuwe Bedrijven FINANCIERING? www.rabobanktholen.nl 'Welstand' terughoudend over reclame en vlaggenmast Donderdag 27 april 2006 De aan het Schelde-Rijnkanaal gelegen gemeenten heb ben vorige week in een gezamenlijke brief aan de pro vinciebesturen van Zeeland en Noord-Brabant opnieuw aandacht gevraagd voor de veiligheid op de druk bevaren scheepvaartroute. Burgemeester W. Nuis deelde dat don derdag mee in de commissie bestuurszaken na vragen van J. Oudesluijs (PvdA). EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Niets dan lof brandweerkazerne Sint-Annaland Metingen verkeer in kom Poortvliet Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Sint-Philipsland Ingesloten Maar liefst 54 bulldogs namen onlangs in Sint-Maartens dijk deel aan een wandeling van tien kilometer. De mees te honden waren Amerikaanse bulldogs maar er waren twee Franse en twee Engelse bulldogs bij en een paar kleine Jack Russels. Schelpenpad SPH gaat in Tholen artiesten ontvangen Voor vergaderingen met onder andere artiesten, wil SPH International Music, Artists and Events uit Tholen een speciale ruimte inrichten in het nieuw te bouwen be drijfsverzamelgebouw aan de Energieweg in Tholen. Bij de welstandscommissie pleitte G.P.L. van Leeuwen van SPH voor lichtreclame aan het gebouw en het plaatsen vlaggenmasten, maar de commissie reageerde terughou dend. Precedent 3,5 kilometer zuidwest van Sint-Maartensdijk Het waterschap moet bij de uitvoering van de dijkver sterking langs de Noord-, Oudeland- en Muijepolder bij Sint-Maartensdijk rekening houden met broedende en foeragerende vogels. Daarom zal aan bepaalde stukken tijdelijk niet gewerkt mogen worden. De voorbereidende werkzaamheden zijn inmiddels aan de gang. Herstelproef Oudesluijs toonde zich bezorgd over de situatie op het kanaal, vooral omdat de veiligheid in de nabije toekomst nog meer onder druk komt te staan. ,,De verwach ting is dat het vrachtverkeer over water gigantisch gaat toenemen." De kwestie kwam aan de orde bij het bespreken van de gemeen schappelijke regeling Zeeuwse Veiligheidsregio, een samenwer kingsverband van alle dertien Zeeuwse gemeenten. Het deels tot het grondgebied van Noord-Bra bant behorende Schelde-Rijnka naal blijft daarin volgens Oude sluijs teveel onderbelicht. Wel participeert sinds kort, naast Tho- len, ook de gemeente Reimerswaal in de zogeheten waakvlamover eenkomst die de gemeenten langs het kanaal hebben afgesloten. Be langrijk onderdeel van die over eenkomst is de inzet van de in Din- teloord gestationeerde blusboot bij calamiteiten. ChristenUnie-woordvoerder A.G. van de Sande vroeg naar de opstel ling van de gemeente Tholen bij fi nanciële kwesties in de Zeeuwse Veiligheidsregio. Volgens burge meester W, Nuis voelt Tholen, dat voorheen haar veiligheid via Noord-Brabant regelde, zich slechts aansprakelijk voor kosten die zijn gemaakt nadat ze toetrad tot de Zeeuwse regio. „We willen niet aangeslagen worden voor kos ten en tekorten die dateren uit de tijd dat we bij Brabant hoorden. Maar vanaf het moment dat je sa men aan tafel zit, word je mede verantwoordelijk." Expositie Mossel Natuur. In de aanschafkosten van een expositie Mossel Natuur heeft de provincie 15.000 euro subsidie toegezegd. De commissie bestuurszaken heeft donderdag unaniem groen licht ge geven voor het bouwplan van de nieuwe brandweerkazerne in Sint- Annaland. De commissie kon moeilijk anders, omdat de heipalen van het project reeds de grond zijn ingegaan. Óndanks die merkwaar dige procedure hadden de commis sieleden niets dan lof, met name ook voor de gecombineerde aanpak met de uitbreiding van de Wellevae- te. Daardoor wordt de bouwstroom niet onderbroken en worden geen nodeloze extra kosten gemaakt. A.G. van de Sande (CU) vroeg zich nog wel af of het bouwplan goed was doorgesproken met de blus- groep zelf. Ook wilde Van de Sande weten of er bij de planvorming re kening was gehouden met toekom stige ontwikkelingen rondom de brandweer. Volgens burgemeester W. Nuis is het korps vanaf het be gin betrokken geweest bij het op stellen van het plan. Ook is er vol gens Nuis in de nieuwe kazerne voldoende ruimte om als brandweer in te spelen op mogelijke extra ta ken. Binnenkort wordt gestart met me tingen naar de verkeersintensiteit en snelheid in de bebouwde kom van Poortvliet. De uitkomsten moeten volgens wethouder F.J. Goossen op termijn leiden tot veili ge kruisingen in het dorp. Bij de dorpsbezoeken door het college en de gemeenteraad aan Poortvliet is naar voren gekomen dat er in totaal vier kruisingen als onveilig moeten worden beschouwd. Als gevolg van bezuinigingen is er de eerstkomen de jaren overigens geen geld om de kruisingen aan te pakken. In de commissie bestuurszaken in formeerde A.G. van de Sande (CU) donderdag naar de voortgang van de diverse projecten in Poortvliet. Wethouder Goossen zegde toe bin nenkort met een hernieuwd beleid rond hondenpoep naar buiten te komen. Ook hondenpoep kwam tijdens de dorpsbezoeken naar vo ren als een belangrijk pijnpunt van de bewoners. De planning en uit voering van de werkgroep die mo gelijke speelvoorzieningen gaat re aliseren is volgens Goossen nog niet bekend. Wel wordt begonnen met het inventariseren van de ma terialen in de gymzaal, waarbij in kaart wordt gebracht welke toe stellen en onderdelen nog te ge bruiken zijn. Door fondsvorming moet uitbreiding van de materialen in de toekomst mogelijk worden gemaakt. Inschrijving van nieuwe bedrij ven in het Handelsregister op Tholen en Sint-Philipsland in de maand maart 2006. Timeless b.v., Markt 20, holding, bestuurders Margit b.v. en Plundra b.v.. Plundra b.v.. Voorerf 2, holding, di recteur-grootaandeelhouder mevr. K.R. Gillis-Kon. Margit b.v., Hoogstraat 36, holding, directeur-grootaandeelhouder mevr. M.M. van der Male-Kon. Firma Kwist, Oranjerie 7, visserij bedrijf, vennootschap onder firma van S. Kwist en mevr. C.M. Kwist- van de Velde, beiden beperkt be voegd. The Little Arms Shop, Touwslagers- dreef 7, internet verkoop van speel goed (wapentjes), eenmanszaak van mevr. M.M.C. Kemperman-van Me- rode, gevolmachtigde H.J. Kempër- man. Vereniging Levende Historie Tho len, Bosstraat 6, bestuursleden G.W. Craushaupt en F.J.L. Boogaart. bei den gezamenlijk bevoegd. Beweegclub 'n uur ontspannen, Ko ningin Julianastraat 82, vereniging, voorzitter J.C. de Vos, secretaris mevr. C.P. Kot-de Vos, penning meester mevr. J.C. Bout-de Vos. Shipservices Tholen, Burg. van Vrijberghestraat 5, sleep- en ber gingsservice, sportvisserij, een manszaak van A.A. Leijdekkers. Biljartclub Centrale Directie BCCD, Meanderlaan 159, secretaris A.J. Struijk, voorzitter W.P.M. van Pruijssen uit Leidschendam, pen ningmeester L.W.N. Flaton uit Zoe- termeer. Landgraaf, Eendrachtsweg 5, con fectie detailhandel, 2 personeelsle den, hoofdvestiging Molenaars graaf. W. van den Berge b.v., Molenvliet- sedijk 15a. het exploiteren van een fruitteeltbedrijf en het uitoefenen van een beleggings- en beheermaat schappij, directeur-grootaandeel- houder mevr. W. van den Berge- Waaijer. De Vossenberg, Bou Kooijman- straat 1, sportkantine, eenmanszaak van Chr. Burgers. Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar, Hikseweg 3, voorzitter F.J.A. Hommel, vice-voorzitter M.J.C. Geluk, secretaris E. Frigge-Hoge- steeger, tweede secretaris S. Bleij- erveld, penningmeester M.A.M. van Gurp. Lappen en zo. Voorstraat 10, klein handel in stoffen, lappen en fourni turen, eenmanszaak van mevr. B. Keereweer. Procnet it services, Hofstraat 6, het verlenen van iet diensten en de ver koop van iet producten, eenmans zaak van R.P. Renes. R. Weggemans b.v., Bronsgeestweg 9, holding-, management- en onroe rend goedactiviteiten, directeur grootaandeelhouder R.J. Wegge mans. D.B. Investments b.v., Ceciliaweg 4, holding, directeur-grootaandeelhou der D.B. Beheer b.v. Cadeaushop Sint-Annaland, Ring 70, detailhandel in geschenken, ven nootschap onder firma van mevr. A.J. Wielaard uit Stavenisse en D.B. Investments b.v. Thuiskapster Irene, Voorstraat 18, ambulant kappersbedrijf, eenmans zaak van mevr. G.N. Geense. K. Kacperski, Poststraat 35, ambu lante handel in bijouteriën, haar mode, cadeau-artikelen en kleding, eenmanszaak van K. Cacperski. Cosy Corner, Markt 28, eetcafé cafetaria, hoofdvestiging v.o.f. 't Baeken uit Sint-Annaland. 't Kniphofje, Oostsingel 9, het tref fen van voorbereidingen tot het uit oefenen van een kapsalon, een manszaak van mevr. J.C. Nell. Angelina's Kledingshop, Boserf 29, homeparty's met kleding en woon decoraties, eenmanszaak van mevr. A.C.Th. Mol-Buitenkamp. F.R., Sluisweg 20, schoonmaak- en inpakbedrijf, eenmanszaak van F. Radoslaw. Adriaan van de Beek holding b.v., Gladiolenstraat 10, directeur-groot aandeelhouder A.C. van de Beek. Advertentie I.M. Postbesteller M. de Vos mag de bus schudden voordat wethouder K.A. Heijboer de enveloppen trekt. Voor de bouwkavels in de nieuwe wijk Poststraat-Zuid in Stavenisse is weinig belangstelling. Bij de loting donderdagochtend in de hal van het gemeentehuis waren slechts vier gegadigden aanwezig terwijl er negen kavels voor vrijstaande woningen en acht kavels voor twee-onder-een kapwoningen beschikbaar waren. De zuidkant van de nieuwe woonwijk blijkt favoriet. Meerdere kandidaten hadden daar hun zinnen op gezet. Ze kwamen allemaal aan hun trekken, al had M.N. Boer uit Boswei de eerste keus. Hij stak zijn handen in de lucht van blijdschap toen hij als eerste uit de bus kwam. „Geweldig," riep hij. Boer kwam ruim 3,5 jaar gelden in het dorp wonen op de hoek van Bos wei/ Poststraat en kan straks zijn droom in vervulling laten gaan nu hij volledig volgens eigen inzicht zijn huis kan laten bouwen, zegt hij. En nog wel op het op het grootste perceel aan de zuidkant van ongeveer 519 vierkante meter op de hoek aan de rand van de wijk, aan het eind van de doorgetrokken Dokter Bemhardis- traat. De grondprijzen in de nieuwe buurt zijn 170 euro per vierkante meter voor een kavel met een vrijstaande woning en 154,50 euro per vierkante meter voor een perceel met halfvrij- staande woningen (twee-onder-een- kapwoning). Het grootste kavei voor deze uitgifte was het perceel aan de Poststraat tussen de toegangsweg en de woning van mevrouw Hage. Met ongeveer 908 vierkante meter is het een stuk groter dan het kavel aan de andere kant van de toegangsweg. Dat is 761 vierkante meter groot, maar geen van de inschrijvers had belang stelling voor de kavels aan de Post straat. Wethouder K.A. Heijboer van onroe rende zaken heette de inschrijvers welkom. Ze konden van 20 februari tot 15 april hun persoonlijke voorkeur voor een woningtype aangeven en daarmee meedoen met de loting wie als eerste een keuze mocht maken uit de beschikbare kavels. „Het is een ge ruststelling dat iedereen aan zijn trek ken kan komen vandaag, gezien het aantal kavels, en het aantal inschrij vers voor elk vier, maar de eerste die getrokken wordt mag het eerst kiezen welke kavel hij wil." Voor de kavels met de vrijstaande wo ningen, waren vier inschrijvers. De vier enveloppen werden dichtgeplakt in de groene bus gestopt. Heijboer no digde mevrouw M. de Vos uit met de bus te schudden voordat hij tot trek king overging. R.M. Boer kwam als eerst uit de bus, tweede was A.A. Heijboer uit Stave nisse vertegenwoordigd door J.M. van Eenennaam, derde S.A. Ouwersloot uit Oude-Tonge (niet aanwezig) en vierde S. de Vos uit Stavenisse. Boer woont naar zijn zin in Stavenis se. „Ik kom uit Spijkenisse. Dat is een groeigemeente voor Europoort. Er wonen nu ongeveer 80.000 mensen. Ik heb ook een tijdje in Hekelingen, een dorpje onder Spijkenisse ge woond, maar om daar in de omgeving een huis te kopen, is nogal begrote lijk. Via een advertentie in de krant kwamen we aan het huis in Stavenis se. Mensen van buiten de gemeente vinden Stavenisse vaak het eind van de wereld. Dat is misschien voor veel mensen wel zo. Daarom loopt het niet echt storm bij de uitgifte. Ik denk dat mensen uit Sint-Maartensdijk en Sint- Annaland niet zomaar naar Stavenisse verhuizen." Boer is werkzaam in de automatisering en werkt als consul tant voof bedrijven die hem voor een bepaalde projecten inhuren. „Het maakt voor mij niet uit waar ik woon want ik heb al een jaar in Brussel, een jaar in Utrecht en Amstelveen en an derhalfjaar in Londen gewerkt." Boer is erg blij met zijn kavel voor een vrijstaande woning. Het perceel ligt helemaal vrij. Ernaast is een groenstrook voorzien die de kavel scheidt van de twee andere kavels voor vrijstaande woningen. Voor de acht kavels voor halfvrij- staande woningen waren maar twee enveloppen van vier inschrijvers om dat ze in koppels meededen aan de loting. M. Bazen uit Sint-Maartens dijk en C. van de Velde uit Scherpe- nisse vormde zo'n koppel. Het ande re koppel was J.M. van Eenennaam en N. Potappel uit Stavenisse. Het schudden van de bus met twee enve loppen werd achterwege gelaten, Heijboer trok de combinatie Bazen- van de Velde als eerst uit de bus. Ook zij hadden hun oog laten vallen op de zuidrand van de nieuwe woonwijk, terwijl er ook twee kavels aan de* wethouder C.J. Moerlandstraat (ach ter de basisschool) en achter de hui zen aan de Poststraat kavels te verge ven waren. De kavels aan de zuidkant voor de halfvrijstaande wo ningen zijn 336 vierkante meter en 314 vierkante meter. Van Eenennaam liet al weten geen belangstelling te hebben voor ander kavels als Bazen- Van de Velde voor de zuidkant kiest. „Bij de andere kavels zit je straks toch meer ingesloten. We wachten nu maar tot er kavels langs de rand aan de zuidoostkant worden aangebo den." Ook al liep het niet storm, Heijboer noemde de belangstelling voor de kavels in Stavenisse 'behoorlijk'. Meg de Laat met haar hond Noah op het parkeerterrein bij de zeedijk waar een pauze werd gehouden. Het was voor de derde maal dat de baasjes met hun hond naar de smal- stad kwamen. Ze kwamen van hein de en ver. Uit Papendrecht, Apel doorn, Zwolle en zelfs uit Hoogeveen was een stel afgereisd om mee te doen. Meg de Laat uit Sint-Maartensdijk nam drie jaar geleden het initiatief voor de wandeling. „Er was niet zoveel te doen voor de honden en hun baasjes. Het leek me gewoon leuk om met andere bulldogs samen te komen. De eerste keer was al een succes. Toen kwamen 47 mensen, nu ongeveer 60. Het werd steeds drukker." Zelf houdt ze al acht jaar een Ame rikaanse bulldog. Ze heeft er nu twee, Noah en Pardell. „Er zijn een aantal verenigingen in Nederland die trainingen verzorgen voor de honden en hun baasjes. Maar lang niet iedereen is daar lid van. Er zijn ook veel mensen die de bulldog ge woon als huisdier houden, maar toch ook iets samen willen doen. Er zijn verenigingen die survivaltoch- ten houden, maar dat kan lang niet iedereen aan mee doen. Aan deze wandeling wel." De Amerikaanse bulldog is ont staan uit de Engelse bulldog die vooral als werkhond werd gebruikt. In de 18de eeuw werd de Engelse bulldog in Amerika geïmporteerd en werd gebruikt als vechthond en om vee te drijven. De hond hecht zich erg aan zijn baasje en is vol gens Meg heel kindvriendelijk maar ook een tikkeltje eigenwijs. Via de website van de verschillende verenigingen, en flyers kondigde ze de wandeling aan. De tocht begon bij Haestinge en ging via de Wal. het fietspad rich ting het nieuwe dorpsbos in de Muye, over de Kastelijnsweg naar de zeedijk bij Doeselaar. Daar werd even gerust en kregen de deelne mers (honden en baasjes) een ver snapering. Vervolgens werd de tocht voortgezet richting het strand je. Op het parkeerterrein werd soep uitgedeeld. Baasjes en honden rust ten even uit op de trap tegen de dijk en gingen later als groep samen op de foto met een Hummer, een Ame rikaanse terreinwagen waarvan er in Nederland (nog) niet veel van rondrijden. „Elk jaar maken we een groepsfoto met een Amerikaanse wagen. Het is niet altijd makkelijk om iemand te vinden met zo'n wa gen." Op het strandje zelf konden de hon den die los mochten lopen, even door het zand rennen. De groep trok nogal wat bekijks van wande laars op de dijk. Vanaf het strandje liepen de honden met hun begelei ders naar de Zeester en keerden via het schelpenpad in het natuurgebied De Pluimpot terug naar Haestinge waar de dag werd afgesloten met een barbecue. Om de kosten te drukken, werd er ook een loterij ge houden. Voor Meg de Laat staat vast dat ze de wandeling volgend jaar weer wil organiseren. „Er komt heel wat bij kijken, daarom kan ik zelf helaas niet meelopen." Haar hond Noah deed het voor haar. Van Leeuwen legde uit dat het niet om neonverlichting gaat, maar om zogeheten ledverlichting, dat een veel zachtere uitstraling heeft. De blauwe verlichting zou op de rand over de gehele lengte van het ge bouw aangebracht worden en 5 cen timeter breed worden. Hij kon het de commissie laten zien aan de hand van een voorbeeld dat hij had meegebracht. Maar volgens voorzitter M. Onrust van de commissie wordt altijd nega tief geadviseerd als de contouren van het hele gebouw met verlichting zichtbaar worden gemaakt. Hij stel de voor om slechts de luifel aan het gebouw dat SPH betrekt, er voor te gebruiken. „Dan heeft het alleen be trekking op uw eigen kantoorge- deelde en kun u zich daarmee on derscheiden van de anderen in het gebouw." Ook aan de zijgevel zou de naam van het bedrijf met dezelf de 'subtiele verlichting' kunnen worden aangebracht, zei Onrust. Omdat er geen lichtstraat in het dak komt, wil de ondernemer extra ra men plaatsen in de gevel. Van Leeu wen kreeg het advies om drie losse ramen te plaatsen. Om zuinig met energie om te gaan, wil de ondernemer ook zonnepane len op het dak plaatsen. Daar is ech ter geen bouwvergunning voor no dig, mits de panelen maar een meter van de dakrand worden geplaatst. Ook vroeg Van Leeuwen om vlag genmasten te plaatsen voor vlaggen van verschillende landen als de ar tiesten SPH bezoeken. Behalve de Nederlandse vlag zou ook de Belgi sche, Duitse, Franse en Engelse vlag in top kunnen worden gehesen. „We krijgen nationale en internatio nale gasten over de vloer. En we willen dat onderstrepen met een vlag van het land waar ze vandaan komen." Burgerlid L. Deurloo vroeg waarom Van Leeuwen niet voor één vlag kiest, namelijk de Europese. De voorzitter legde uit dat de wel standscommissie geen voorstander is van uitbundig vlagvertoon. „Een vlag van uw bedrijf zou kunnen, maar we zijn er heel voorzichtig in. Van Leeuwen vond het juist heel passend om bij wijze van welkomst groet voor een gast de vlag uit te hangen. „Het moet een mooie uit straling hebben. We hebben ook een speciale vlag omdat we een van de zestig gecertificeerde bedrijven zijn van de 6100 bedrijven op dit gebied. We bestaan ook tien jaar en zijn het enige gecertificeerde kantoor in Zeeland." Maar volgens Deurloo is het hek van de dam als alle ondernemers die handel drijven met bedrijven over de hele wereld, vlaggen gaan hijsen. „We willen geen precedent." Van Leeuwen wees er echter op dat ook een internationaal bedrijf in de buurt meerdere vlaggenmasten heeft staan. Maar of daar toestemming voor is gegeven, was niet bekend. SPH bestaat volgens Van Leeuwen tien jaar en stond voor Showband Promotion Holland. De initialen zijn behouden maar de activiteiten zijn sinds enkele jaren uitgebreid. Van bemiddelen voor artiesten tot het leveren van speeltoestellen en organiseren van feesten, havenda gen en bloemencorso's. SPH hoopt zo spoedig mogelijk de ruimte in gebruik te kunnen nemen. Langs de Oosterschelde wordt on- den. Mede daarom worden schelpen geveer 3,5 kilometer zeedijk - van gemaal De Noord tot het 'strandje' aan de westkant van de Pluimpot (tussen de dijkpalen 955 en 987) - de komende zes maanden aange pakt. De steenbekleding op het bui tentalud wordt waar nodig ver zwaard. zodat ze voldoet aan de veiligheidsnormen die zijn gefor muleerd in de wet op de waterke ring. De provincie staat achter dat plan, maar stelt een aantal specifie ke voorwaarden in de vergunning natuurbeschermingswet die voor het karwei nodig is. Oktober vorig jaar is immers de natuurbeschermings wet in werking getreden, waardoor op de Oosterschelde de vogel- en habitatrichtlijn van toepassing is. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft zelf eerder al besloten om de aan te leggen onderhoudsweg ten noorden van dijkpaal 972 niet open te stellen voor recreatief medegebruik. Dit op verzoek van Vogelbescherming Ne derland. Natuurvereniging Tholen ging een stap verder en wilde dat de werkweg helemaal niet werd aange legd. Maar gezien het gebruik van zware machines, vereist op grond van de arbo-wet, houdt het water schap vast aan de onderhoudsweg. Uit de plannen blijkt dat, hoewel de werkstrook zo beperkt mogelijk wordt gehouden (15 meter, en 8 me ter tussen de dijkpalen 957 en 965 ter hoogte van de Eerste Dijk), bui tendijks ongeveer 0,48 hectare kre ken, 033 hectare schorren en 1,09 hectare zeegras aangetast worden. Deels zal herstel moeten plaatsvin- verplaatst. slik en schor op de oor spronkelijke hoogte teruggebracht, en doet het projectbureau zeewerin gen herstelproeven voor zeegras en schor (nadat eerst een plan aan de provincie is voorgelegd - red.). Om verstoring van broedende en foeragerende vogels te beperken, wordt er in fasen gewerkt en in één richting langs de dijk. Verder wordt de onderhoudsweg op de buiten berm vanaf dijkpaal 964 (in Oude- landpolder) in westelijke richting afgesloten. En tot 1 augustus wor den geen machines en materialen aan- of afgevoerd noch keten ge plaatst bij de dijkovergang langs de Gemaalweg, in verband met versto ring van bontbekplevieren, scholek sters en zilverplevieren. Vóór het werk begint, wordt de begroeiing op het buitentalud en de kruin van de dijk kort gemaaid, terwijl tussen be gin mei en eind augustus - ter be scherming van de aardaker - het binnentalud niet gemaaid wordt. Perkoenpalen worden verwijderd en afgevoerd, vrijkomende grond en stenen over de dijklengte in de kreu- kelberm verwerkt om de ophoging te beperken. Het gefaseerd werken houdt in, dat tot 1 augustus niet wordt gewerkt aan de dijk tussen de palen 955 ën 964 (van het gemaal tot de Eerste Dijk) tussen 1 augustus en 1 okto ber niet aan het stuk ten oosten er van (van paal 964 tot 973); en tussen 1 juli en 1 oktober niet aan de dijk tussen paal 973 en 990 (Muijepol der). Daardoor kunnen broedvogels binnendijks en op het eiland in de Pluimpot (kokmeeuwen en visdie- ven) wennen of tijdig uitwijken. In de Muijepolder te Sint-Maartensdijk wordt dit jaar de dijk versterkt

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 9