k 3 Bogen met bloemen voor juf en meester Plaatselijk nieuws Koopjesdag! 50% korting! 10% korting! EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 april 2006 Fietsen Calvijn college Verbouw koetshuis 4 CENT KORTING op benzine SHELL C. BAL Zoekweg aangepast Ds. De Jongste blijft Raamstrook Rombouts Verkoping moederdagcadeaus Motorrijder moet rijbewijs inleveren Dronken achter stuur Invalidenwagen botst tegen motor Kanjer voor Verkerke Snepvangers 2x winnaar Nieuwe schuur Berging Hofstraat Fancy fair De Pluus Ziekenhuis Lievensberg Demo op tumblingbaan Verkoping Wees een Zegen Sportdag Anthoniusschool Hommel kampioen i Geslacht in eigen slagerij J Afscheid Kees Vroegop Emotioneel afscheid Rinus van Gorsel Nieuwe grondprijzen Dirigent Accelerando stopt Chr. school kwaliteit Zaterdag 29 april Snuffelrekken tot Pak even uw zakboekje 2 Tholen Dc welstandscommissie ging on langs akkoord met het plaatsen van pen fietsenstalling op het terrein van het Calvijn college aan de Zoekweg. Het schoolplein is opnieuw ingericht na de uitbreiding. De fietsenstalling kreeg een andere opstelling maar kon lang niet alle tweewielers ber gen waarna de school verzocht een extra stalling te mogen plaatsen op de strook groen langs het plein. De verbouwing van het voormalige koetshuis aan de Paulinstraat tot een seniorenwoning kon onlangs op goedkeuring van de welstandscom missie rekenen. Architect J. Weijts had namens de monumentencom missie opmerkingen gemaakt over de verandering in de pui. Voor de welstandscommissie voldoet het plan aan redelijke eisen van wel stand. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst. Wattstraat 3, Tholen Advertentie I.M. De herinrichting van de Zoekweg wordt uitgevoerd door BAM Wegen bouw te Bergen op Zoom. Dit be drijf was met 283.000 euro de laag ste inschrijver. Het bouwrijp maken van bedrijventerrein Welgelegen I is door de gemeente voor 94.600 euro gegund aan Van Beek Infra te Etten- Leur. Ds. De Jongste heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uitge bracht door de Gereformeerde Ge meente te Moerkapelle. Rombouts Kunststof Techniek wij zigt op advies van de welstandscom missie de ramen in de gevel van het bedrijf aan de Slabbecoornweg. In plaats van 'losse' ramen komt er een doorgaande raamstrook in de gevel van de verdieping. En D.P. van Lent aan Slikkenburg 10 kan zijn garagedeur wijzigen in een pui met een raam. Jp de Burg. van Berchemstraat 11 kan J.F. Kousemaker de voorgevel w ijzigen. Het gaat om het verande ren van het raamkozijn. Op het terrein en in de zalen van de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Ds. G.H. Kersten- straat vindt vrijdag 12 mei en zater dag 13 mei de traditionele voorjaars verkoping plaats. In verband met moederdag (zondag 14 mei) zijn er ook verschillende moederdagca deaus te koop in de crea-kraam en in de bloemenhoek. Voor de kinderen is er een workshop waar ze een plan tenbakje voor hun moeder of oma kunnen maken. Verder is er een scala aan artikelen te koop zoals boeken, kinderkleding, sokken, cd's en kaar ten. De boerderij winkel uit Poort vliet is bovendien met haar produc ten aanwezig. Het grootste deel van de opbrengst is bestemd voor de af lossing van het nieuwe kerkgebouw. Een deel gaat naar de Schutse in Oud-Vossemeer, waar gehandicap ten hun dagopvang hebben en naar Ditho, het plaatselijk hulpcomité voor Roemenië. De verkoping is vrijdag geopend van half vier 's middags tot negen uur 's avonds en op zaterdag van half tien 's ochtends tot half één 's middags. Het rijbewijs van een 22-jarige Thoolse motorrijder is zondagavond rond half acht ingenomen. Hij reed op de Oesterdam ter hoogte van Ril land met een snelheid van 160 kilo meter per uur, terwijl daar een snel heid van 100 kilometer per uur is tpegestaan. De motorrijder werd aan de kant gezet, waarna hij zijn rijbe wijs moest afgeven. Een 49-jarige Bergenaar bleek tij dens een blaastest in de Bosstraat af gelopen zaterdagnacht teveel te heb ben gedronken. De automobilist had meer dan 1,5 promille alcohol in zijn bloed, terwijl een promillage van 0,5 is toegestaan. De Bergenaar had verder geen rijbewijs bij en droeg geen gordel. De man is gedag vaard. Een 42-jarige Thoolse heeft vrijdag middag rond half twee een aan rijding veroorzaakt op de kruising Grindweg/Koningin Julianastraat. De bestuurster van een invalidenwa gen reed over de Grindweg, komen de uit het centrum, en sloeg linksaf. Hierbij gaf zij de 41-jarige motor rijdster uit de gemeente Reimers- waal geen voorrang. De voertuigen botsten tegen elkaar. De 42-jarige vrouw is naar het ziekenhuis ge bracht voor haar verwondingen. Zo wel de invalidenwagen als de motor raakten bij het ongeluk beschadigd. De leden van hengelsportvereniging De Pieterman vertrokken zondag vanuit de Bergsediepsluis naar Strij- en voor de derde onderlinge wed strijd van het seizoen. De vissers vingen in de ochtend slechts mond jesmaat een vis, voornamelijk schol letjes, bot en schar. Uiteindelijk hen gelde Leen Verkerke een enorme schol van 55 centimeter binnen. Na vorig jaar al een tong van 48 centi meter. betekende dit wederom een kanjer voor de Thoolse visser. Na de pauze werd besloten om aan de Franse Trap verder te vissen, waar wat meer vis werd gevangen zoals een puitaal van 32 centimeter en en kele botten, scholletjes en scharren. In toteel werd zo'n twintig meter vis gevangen. De uitslag van de wed strijd was als volgt: 1. A. de Graaf 249 cm; 2. K. Boer 144 cm; 3., L. Verkerke 128 cm; 4. G. de Schacht 127 cm; 5. E. v.d. Rijssen 118 cm. Henk Snepvangers heeft met 5302 punten de onderlinge kaartwedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen ge wonnen, hij sloot de vorige wed strijd ook al als winnaar af. Herman Oldenburg kaartte 5129 punten bij een en behaalde de tweede plaats. Monique Kijzers werd derde met 4987 punten. Huib Oostdijk (4977 pt) en Leen Hage (4893 pt) eindig den respectievelijk op de vierde en vijfde plaats. De uitslag van de vori ge wedstrijd was als volgt: 1. H. Snepvangers 5615 pt; 2. A. Aar- noudse 5242 pt; 3. M. Verkerke 5156 pt; 4. M. Kijzers 4875 pt; 5. H. Oldenburg 4821 pt. Oud- Vossemeer Aan de Molendijk 7 kan A.A.C. We- terings op de plaats van de bestaan de schuur een nieuwe bouwen. De welstandscommissie ging onlangs akkoord met het plan. De wanden worden opgetrokken uit zwarte ge- potdekselde profielen. De deuren worden antraciet van kleur. A. Teuthof kan een berging van tien bij zes meter bouwen aan de Hof straat 29 maar dan zou er in de uit voering wel meer gekeken moeten worden naar de omgeving, zo stelde de welstandscommissie onlangs. In het plan van de aanvrager wordt de berging voorzien van dakpanplaten. De wanden bestaan uit hout. En P.W.R van den Bergh kan aan de Molenstraat 17 zijn woning vergro ten en de gevel wijzigen nu hij het plan heeft aangepast aan het ad vies van de welstandscommissie. Er komt een andere indeling van de ge vel, de borstwering was onder ande re te hoog. Peuterspeelzaal De Pluus houdt tij dens de viering van Koninginnedag haar jaarlijkse fancy fair en rommel markt op sportveld De Vossenberg. Hier worden van half twee tot half vijf 's middags diverse activiteiten georganiseerd, zoals schminken, een enveloppenspel en een spel speciaal voor de peuters: Nijntje-blik-wer- Nieuwe medisch specialist gevestigd in Ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Per 1 mei 2006 toegetreden tot de maatschap Anesthesiologie, met als specialisatie pijnbestrijding/behandeling de heer R.A.L. Ickx, anesthesioloog Advertentie I.M. pen. De rommelmarkt vindt ook plaats op het sportveld, bij slecht weer wordt uitgeweken naar de schuur van familie Heijdra aan de Molenweg. Leden van gymvereniging Spido ge ven tijdens de Koninginnedagvie ring een demonstratie op de tum blingbaan. De baan is een opblaas bare lange mat, die van half drie tot half vier 's middags op het veld van sportpark De Vossenberg zal liggen. Geïnteresseerden krijgen deze dag ook de mogelijkheid om de tum blingbaan zelf uit te proberen. Vrouwenvereniging Wees een Zegen houdt zaterdag 6 mei in en voor ver enigingsgebouw De Voorhof aan de Molenstraat haar grote verkoopdag. Deze keer wordt ook een rommel markt en een tweedehandskinderkle- dingbeurs georganiseerd. Er zijn zelfgemaakte kaarten, gebreide sok ken en truien, kraamcadeautjes en speelgoed verkrijgbaar. Ook zijn er in verband met moederdag thee mandjes en plantjes te koop. De da mes verkopen verder allerlei lekker nijen zoals boterkoek, brood, slaatjes en babbelaars. Voor de inwendige mens wordt ook gezorgd in de vorm van koffie en thee met een plakje cake of warme wafel. Tussen de mid dag bakken de leden van de Vosse- meerse vrouwenvereniging frietjes, kroketten en frikandellen. Kinderen kunnen sjoelen en grabbelen in een cadcautjeston. De verkoopdag vindt plaats van tien uur 's ochtends tot twee uur 's middags. De opbrengst gaat naar een goed doel. De Sint Anthoniusschool heeft haar jaarlijkse sportdag gehouden. De kinderen deden op het voetbalveld achter de school hun best om een goede prestatie neer te zetten. On danks het frisse weer, heerste er een sportieve sfeer. De kinderen spanden zich in op de zestig meter sprint en de vierhonderd meter hardlopen. Ook de hindernisbaan werd afge legd. De grote en kleine ballen wer den van de ene kant van het veld (bijna) naar de andere kant van het veld gegooid. Diverse ouders assis teerden de leerkrachten bij het opne men van de tijden, het noteren van de score en het begeleiden van de leerlingen naar de onderdelen. In de rustpauze kregen de kinderen ver snaperingen aangeboden en na af loop een ijsje. De volgende dag ont vingen de scholieren hun sport- diploma. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers is Karei Hommel kampioen geworden. Arjan Hommel en Nico Rooijakkers wer den respectievelijk nummer twee en drie. In de laatste speelronde haalde Rooijakkers met 2,70 het hoogste gemiddelde en de kortste partij in 20 beurten. Verder behaalde de biljarter, samen met Johan de Koning, de hoogste serie met 16 caramboles. De uitslagen van de laatste speelronde waren als volgt: N. Rooijakkers-P. Goossens 10-6.25; Han van Daalen- C. Burgers 8,158-10; J. Hommel-A. Deurloo 9,125-10; K. Hommel-A. Hommel 7,46-10; L. van Wezel- Hans van Daalen 10-10; P. de Leeuw-J. de Koning 6,25-10. De eindstand van de onderlinge competitie is: 1. K. Hommel 225,556 pt; 2. A. Hommel 222,25 pt; 3. N. Rooijakkers 220 pt; 4. S. Etienne 217,959 pt; 5. A. Deurloo 217,222 pt; 6. C. Burgers 216,207 pt; 7. Han van Daalen 214,474 pt; 8. j Hans van Daalen 213,636 pt; 9. J. Hommel 209,375 pt; 10. L. van We zel 195.833 pt; 11. J. de Koning 181,191 pt; 12. P. Goossens 180,75 pt; 13. P. de Leeuw 145,313 pt. V Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag I Magere runderlappen 1 kg 8,10 I Rosbieflapjes mt/g*- 500 gr. 5,50 Oranje roerbakreepjes 500 gr 3,95 Oranje zigeunerschnitzel 500 gr. 4,- Oranjeburgers 5 halen 4 BETALEN! I I I I I I I I Riblappen 1 kg 6,80| Hachee of soepvlees 500 gr. 3,401 Varkensfilet auk/iapies/bmduk 500 gr. 4.- Hamburgers 5 halen 4 BETALEN! Eigen gekookte ham Bacon Leverworst uit eigen keuktn Oranje kipsalade 100 gram 100 gram 200 gram 100 gram 1,25 1,10 0,80 1,25 Zaterdag bij besteding van €10,-of meer 1 lekker stuk kookworst uit eigen keuken GRATIS! Zaterdag zijn wij geopend van 7.00 tot 12.30 uur i.v.m. Koninginnedag. Zie dan onze oranje specialiteiten in de winkel, zoals de leeuwburger, kiprollades enz. Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Oranjevlaai ±8 pers. €6,95 Voor al uw oranjelekkernijen zaterdag 29 april open van 7.00 tot 13.00 uur Wilhelmina pepermunt 1/2 pond 1,69 1 pond 2,98 (jefdt* BeZjUrsieert BrwZ-e* BtoZtCédlZerif W. Slager, Tevens ontbijt - brunch lunchservice www.sint-annaland.com/bakkersliger.him Nieuwstraat 10 Sint-Annaland, tel. 0166-652517 Advertentie I.M. Na vijftien jaar heeft C. Vroegop af scheid genomen als bestuurslid van de School met de Bijbel. Voorzitter M.C. den Engelsman bedankte hem met het gebruikelijke beeldje, een videofilm van allerlei schoolactivi teiten en een enveloppe. Dat laatste cadeau gaf Vroegop direct weer te rug voor de aanschaf van een tech niektoren, waarvoor de school aan het sparen is. Vroegop nam het on derhoud en alle informatie over Sa men naar school voor zijn rekening. Ook hield hij de Staatscourant bij om van alle onderwijsontwikkelin gen op de hoogte te blijven. Kees Vroegop prees zich gelukkig van een kwalitatief goede dorpsschool afscheid te nemen. Hij sprak de hoop uit, dat hier plaats zou blijven voor alle ouders die christelijk on derwijs voorstaan. J.L. van Dijke werd met 11 stemmen tot zijn op volger gekozen; M.L. van Popering kreeg 9 stemmen. Secretaris P.J. Pipping werd met 19 stemmen her- In Sint-Annaland zijn zaterdag 29 april de volgende winkels GEOPEND Autobedrijf Dekker Bakkerij Slager (tot 13.00 uur) Boetiek Mary-Ann Bistro 't Baeken Café Slijterij de Hoop O000 Gunter (tot 15.00 uur) Dierenspeciaalzaak Amigo Havenzicht Cadeaushop Sint-Annaland Kapsalon Miranda Multimate Pleune Mode Young Style Ringsport Sierbestrating den Engelsman Slagerij Slager (tot 12.30 uur) Fa. Vroegop (tot 12.30 uur) Advertentie I.M. kozen; 1 stem was er voor L. Hof land. Ook voorzitter M.C. den En gelsman was periodiek aftredend en werd voor vier jaar herkozen. Hij kreeg 11 stemmen; J.M. de Rijke had 7 stemmen, terwijl er 2 blanco waren. In de kascommissie werd P.C. Scherpenisse opgevolgd door M. Leune. De voorzitter opende de ledenverga dering maandagavond met het lezen van een gedeelte uit Jozua en gebed en sloot de bijeenkomst ook zelf af. G.D. Roeland vroeg aandacht van het bestuur voor het bewaken van de identiteit naar aanleiding van een spreker op de ouderavond en tek sten tijdens de Paasviering die de toets der kritiek volgens hem niet konden doorstaan. De chr. school telt 210 leden, 54 be gunstigers en 9 onderschrijvers. Het afscheid van dirigent Rinus van Gorsel en zijn vrouw Lia. sopraan bij het koor, was donderdagavond bij VZOS een emotionele bijeen komst. „Een moeilijk moment voor ons allen", zei voorzitter Lia Pleu ne. „Afscheid nemen doet pijn, maar probeer het positieve in te zien van de dertien jaar dat je onze diri gent mocht zijn. Je inzet was gewel dig en je had een fijne band met VZOS. Daarom had je graag op een andere manier je loopbaan beëin digd." Mevr. Pleune herinnerde aan de hoogtepunten, zoals de viering van het 60-jarig bestaan van VZOS, zes jaar geleden. „Toen ontstond er een mannenkoor, waaraan jij ook leiding mocht geven, maar vorig jaar werd je daar op een minder leu ke manier aan de kant gezet. Je had daarna de moed en de kracht niet meer om samen uitvoeringen te ge ven. Voor jezelf en het koor vond je het toen beter om te stoppen. Grote waardering was er dat je VZOS niet in de steek wilde laten en wilde blij ven tot en met de Paasuitvoering. Daaruit blijkt je liefde voor ons koor. Als VZOS raken we nu niet al leen een dirigent kwijt, maar ook Lia van Gorsel, je vrouw, die als goede sopraan een steun was voor ons koor. Ook haar doet dit afscheid veel pijn." De voorzitter bood de vertrekkende dirigent een telefoon aan om op die manier nog verbon den te kunnen blijven met VZOS. Zijn vrouw kreeg een plant cadeau. Het koor zong hen ter afscheid drie liederen toe o.l.v. Heieen Troost, di- rigente van het kinderkoor Soli Deo Gloria. Bij VZOS wordt Kees Quist uit Bergen op Zoom de nieuwe diri gent. De gemeente herziet de grondex ploitatieberekening voor het plan Vroonstede, de wijk aan de noord westkant van het dorp waar 129 hui zen gebouwd worden. Driekwart van de bouwgrond in dc eerste fase (100 woningen) is inmiddels ver kocht, het restant verwacht de ge meente dit jaar aan de man te bren gen. Ook zal de uitwerking van het gedeelte ten noorden van de bushal te ter hand worden genomen, zodat die grond volgend jaar uitgegeven kan worden. Het blijft de bedoeling om het plan eind 2010 af te ronden. Castria Wonen bouwt in de eerste fase een aantal levensloopbestendi- ge woningen en de bedoeling is dat de woningcorporatie ook in de tweede fase meedoet. De grondprijs voor sociale woningbouw wordt daar 140 euro per vierkante meter (exclusief btw), vier euro meer dan in de eerste fase. Voor de vrije ka vels hanteert de gemeente markt conforme prijzen. Eind 2004 werd 175 euro per vierkante meter gere kend. vorig jaar is dat verhoogd naar 180,25 euro en voor 2006 komt men uit op 186 euro. In de herziene exploitatie is rekening gehouden met een mindere opbrengst van 225.000 euro, het gevolg van een reductie op de prijs van sloottalud. Deze grond wordt verkocht voor 93 euro per vierkante meter. Steven Wiché uit het Limburgse Landgraaf stopt eind dit jaar als di rigent van Accelerando. Om ge zondheidsredenen moet hij het leiden van diverse verenigingen beëindigen. Wiché kwam in 2004 bij de koninklijke fanfare. Voorzitter Jack Westdorp vindt het jammer dat Accelerando niet langer van zijn muzikale kwaliteiten kan profiteren, maar hij heeft begrip voor de rede nen. „We zijn al blij dat hij alle ju bileumactiviteiten nog kan meema ken." In het najaar gaat het bestuur op zoek naar een opvolger. In vrij korte tijd heeft Accelerando al twee selectieperioden gehad omdat de laatste twee dirigenten niet zo lang bleven. De kwaliteitszorg op de chr. school is volgens een onderzoek van de onderwijsinspectie bovengemid deld. Proficiat voor ons onderwijs- team, zei secretaris Peter Pipping maandagavond tijdens de ledenver gadering. Van de onderzochte on- 0>o*fc«.U. yV, OP DE HELE SCHOENENCOLLECTIE Voorstraat 30 St.-Annaland Tel. 0166-652115 Advertentie I.M. Auke Baay en Martijn Bakker worden voor het oude stadhuis aan de Hoogstraat in Tholen opgewacht door leerlingen van hun beider scholen. Het wachten voor de kinderen duurde lang. Maar ze zongen de tijd vol totdat juffrouw Auke Baay en meester Martijn Bakker uit het oude gemeentehuis in Tholen stapte nadat ze in de echt waren verbonden. De 24-jarige juf Auke werkt op de Eben Haëzer in Tholen waar ze voor groep 6 staat. De 26 kinderen uit haar groep waren met bogen en gele bloemen naar de Hoogstraat gekomen. Samen met de 23 leerlingen uit groep 5 en 6 van de Koningin YVilhelminaschool in Hendrik Ido Ambacht waar de 25-jarige Martijn les aan geeft. Een leerling ontbrak. Ze vormden een lange rij op de stoep voor het bruidspaar dat werd toegezongen. Auke Baay kwam vorig jaar februari als leerling in oplei ding haar 'eindstage' doen op de Eben Haëzer en kon er blijven werken. Het huwelijk werd in de Gereformeerde Gemeente door dominee C. de Jongste bevestigd. Het echtpaar gaat in Tholen wonen. Predikbeurten Zondag 30 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Gorsel, Bergam bacht. 18.30 u. kand. Kleinbloesem, Goudswaard. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Kot, Borssele. 14.30 u. ds. Lassche, Ouddorp. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband, Tholen. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel-van Dommele, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Egas, Urk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. van Yperen. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Maasland, Scheveningen. 18.30 u. ds. Doedens, Zuid-Beijer- land. GEREF. KERK 10 u. ds. Knibbe, Delft. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Egas. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. (openb. bel. en bev. ambtsdrager) ds. Van Voorden. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse, Bilthoven. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Hoek. 16 u. onbekend. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. do 4/5 19.30 u. ds. Schultink. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Kornaat, Strijen. 18 u. ds. Versluis, St.-Annaland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Klein, Nieuwerkerk. 19 u. ds. Poppe, Renswoude. OUD'GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 2/5 19.30 u. ds. Reinders, Hars kamp. GEREF. GEM. IN NED. za 19 u. ds. Van Voorden (H.D.) zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Pater, Veen- endaal. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk, Sint- Philipsland. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. leesdienst. 14.30 u. kand. vd. Brink, Bunscho ten. GEREF. KERK 10 u. ds. Timmers, Lage Zwaluwe. 14.30 u. ds. Van Oostende, Kapelle. GEREF. GEM. do 27-4 19.30 u. stud. De Waard, H.I. Ambacht. zo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. De pa ter, Rilland-Bath. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. dr. Teeuw, Ridderkerk. 17 u. kand. Reijm, Nieuwerkerk a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Ulvenhout. derdelen werd 92% als voldoende beoordeeld, 8% als onvoldoende. Dat laatste betrof de aandacht voor het zelfstandig leren. Hierop heeft de schoolleiding inmiddels beleid gemaakt met BAS (bouwen aan een adaptieve school) en POVO (pri mair onderwijs voortgezet onder wijs). Ook het bestuur wordt aan steeds strengere regels onderworpen. Daarbij bleek dat de personeelsdos siers niet in orde waren. Via cursus sen werden de bestuursleden bijge spijkerd. Ook qua financiën stelt het rijk nieuwe eisen. Penningmeester Maarten de Vos maakte dat duide lijk tijdens een uitgebreide presen tatie van de school- en verenigings exploitatie, die met batige saldi van respectievelijk 14.293 en 11.496 eu ro gunstig uitpakten. Door het be sparen van onderhoudskosten in verband met de komende nieuw bouw, is de vermogenspositie zeer gezond. Door samenwerking van de Noord-Zeeuwse school federatie met die van Walcheren wordt er een bovenschoolse reserve gevormd die minder risico geeft. Er is, gezien het aantal leerlingen van 181, nu al een boventallige leerkracht in dienst die bekostigd wordt uit de reserves. Di recteur M.D. Baaij verwacht na de stijging dit jaar, voor de toekomst een dalend aantal leerlingen door een teruglopend geboortecijfer. De nieuwbouwwijk Vroonstede zal weinig tot geen invloed hebben op het leerlingenaantal, zei Baaij in zijn toelichting bij het jaarverslag 2005. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp- scstraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 aprilt/m vrijdag 4 mei. donderdag 27 3.52 - 16.17 vrijdag 28 4.32 - 17.02 zaterdag 29 5.15 -17.42 zondag 30 5.55 - 18.25 maandag 1 6.39 -19.02 dinsdag 2 7.22 -19.42 woensdag 3 8.02 -20.22 donderdag 4 8.52 -21.02 vrijdag 5 9.42 -21.57 do 27/4 21.46 NM vr 5/5 7.14 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 29 apr. Opening depot, Dorcas Tho len, Regentessestraat 50, 9.30-12 u. 6 mei Cd-presentatie, SDOK en Walchers mannenkoor. Grote Kerk, 19.30 u. 6 mei Theatershow popkoor Muzi- kael, Uit op Tholen, Meulvliet, 20.15 u. 10 mei Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 12 mei Bloemetjesmarkt, Ger. Ge meente, Ds. G.H. Kerstenstraat, 15.30-21 u en 13 mei van 9.30-12.30 u. OUD-VOSSEMEER 29 apr. Jaarlijkse fancy fair, peuter speelzaal De Pluus, De Vossenberg 13.30-17 u. 29 apr. Demo tumblingbaan, gym vereniging Spido, De Vossenberg, 14.30-15.30 u. SINT-ANNALAND t/m 28 okt. Exposities poëziealbums en boekenleggers, oude fietsen, 125 jaar Accelerando en 75 jaar WHS, De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 29 apr. Beachvolleybaltoernooi, WHS, sportpark De Waaje 6 mei Zwemfestijn, tafeltennisver. Smash '76, sportpunt Zeeland, ver trek Wellevaete, 10 u. 6 mei Familietoernooi WHS, sport park De Waaje 17 mei Reisje Plattelandsvrouwen, diamantmuseum Grobbendonk, 8.15-21.30 u. STAVENISSE 29 apr. Zeskamp, stichting actief stavenisse, havenplateau, 14.30 u. 6 mei Voorjaarsmarkt, comité Woord en Daad, Van der Lek de Clerqplein, 9-12.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 29 apr. Plantjesverkoop, Dorcas projectgroep Tholen, Wouthoekweg 5, 9.30-12 u. 3 mei Ledenvergadering, het Rode Kruis, kantine gemeentewerf, 20 u. SCHERPENISSE 17 mei Reisje Plattelandsvrouwen, diamantmuseum Grobbendonk, 8- 21.30 u. POORTVLIET 6 mei Schuurfeest, pjz Tholen/Sint- Philipsland, Bitterhoekseweg, 20.30 -1.30 u. 9, 10, 11 mei Wandeldriedaagse, W.O. Poortvliet, sportpark D'en Ae- kerboam 17 mei Reisje Plattelandsvrouwen, diamantmuseum Grobbendonk. 7.50-21.30 u. SINT-PHILIPSLAND 28 apr. Oranjebal met JIC, De Wint er 29 apr. Mega-zeskamp, feestcomité Flupland, Voorstraat, 13 u. BERGEN OP ZOOM 28 apr. Optreden Shantykoor, De Batraven, Beursplein (tegenover Markiezenhof) 9 mei Theaterconcert, Benny Ney-, man. De Maagd, 20.15 u. 11 mei Show, Big, Black en Beauti ful, De Maagd, 20.15 u. 12 mei Concert, Henk Westbroek, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Verrassings voorpremière - iedere donderdag 20.30 u„ Inside Man - vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 21.15 u„ ma en di 18.45 u„ wo 21.15 u., The Wild - vr 18.45 u„ za 16 en 18.45 u„ zo t/m wo 13.45, 16 en 18.45 u„ Ice Age 2: the meltdown o.v. - do 20 u„ vr t/m di 18.45 en 21.15 u„ wo 18.45 u„ Final Destination 3 - vr t/m wo 21.15 .u. De kleine ijsbeer 2 - za 16 u„ zo t/m wo 13.45 en 16 u„ Mission: Impossi ble 3 - wo 16, 18.45 en 21.15 u„ Scary Movie 4 - do 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u„ za 16, 18.45 en 21.15 u„ zo t/m di 13.45, 16, 18.45 en 21.15 u., wo 13.45, 18.45 en 21.15 u„ Ice Age 2: the meltdown (nl ge sproken) - za 16 u„ zo t/m wo 13.45 en 16 u„ Walk the line - zo 19 u„ di 20.30 u„ Caché - ma 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 2