t^iit M u wn een Terlsw? Prima kwaliteit en scherp geprijsd! PROFILZ efWiï Ve nieuwe uoorjoarscollectie damesschoenen is hinnenf Van Hensbergen BV Sparta Hero Meester Derk-Jan trouwt met juf Karin Automobielbedrijf f) Meer dan 100 gebruikte auto's met foto's vindt u op www.vanhensbergen.nl - ST-MAARTENSDIJK Plaatselijk nieuws THOLEN Schuurfeest pjz Donderdag 27 april 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Tevens ruime sortering goede gebruikte fietsen, ook voor kinde ren, tegen aantrekkelijke prijzen Gazelle Batavus Sparta Giant Loeki Altra Alpina JE F' Bebouwdendam 5-7 4691 EHTholen Tel. 0166-606300 rj DLL 1 OTtïI Woord en Daad Fonds Sport Gehandicapten Durea Wolkv Arriva V 5 verschillende kleuren V verende voorvork V 3 versnellingen V trendy aluframe V automatische verlichting Middag 'Ouders met een overleden kind' Sierbestrating Den Engelsman niet groter Ouderen reis naar Dordt Kleding Sint-Atlantis Lezing over Alzheimer Westdorp op televisie Kap woning draaien Detailhandel Kelderbak Stoofstraat Nieuwe stal jongvee Ventilatierooster vernield Herinrichten Schoolstraat Garage en voordeur Voorjaarsmarkt Ruit vernield Opree wint kaartseizoen Nieuw schuurtje Afstand garage groter Nieuwe loods Bouwen supermarkt Eugène Poppe bij Rehoboth Gestolen skelter terecht Comité bij omroep Zeeland Advies woonhuis Fase Nieuwe pui Dominee komt niet Voorgevel Gladiolenstraat Henriëttedijk Dodenherdenking STOP!! DE FIETSSPECIALIST Automobielbedrijf van Hensbergen merkdealer van Beider 37 4704 RK Roosendaa T 550342 F0'65-552455 &nfo@vonh-nïöergen n! T F E De jaarlijkse huis-aan-huiscollecte van Woord en Daad, die van 10 tot en met 15 april werd ge houden, heeft in de kern Sint-Maartensdijk 606,29 euro opgebracht. In Stavenisse werd 420,50 euro voor het goede doel ingezameld en in Poortvliet 422,73 euro. De opbrengst van de ze collecte wordt door het NCDO verdubbeld en is bestemd voor de bouw van een school voor middelbaar en vakonderwijs in de Colombiaan se stad Cartagena. De collecte voor het nationaal fonds sport ge handicapten (N.F.S.G.) heeft in Sint-Maartens dijk 556,05 euro opgebracht. De landelijke organisatie vereniging ouders met een overleden kind houdt zondag 7 mei een contact middag in het Juvenaat aan de Pater Dehonlaan in Bergen op Zoom voor ouders, grootouders, broers en zussen (vanaf 15 jaar) van een overleden kind. Voor de pauze wordt onder andere verteld over het werk van de vereniging. Daarna zal mevrouw Jeanne van Leijsen, sociaal pedagoge en ouder van een overleden kind. een lezing houden. Na de pauze bestaat de mogelijkheid om mevrouw Van Leijsen vragen te stellen of deel te nemen aan gespreksgroepjes om te praten met lotgenoten. Hiernaast kun nen bezoekers meedoen aan het themagesprek 'doorgaan met vallen en opstaan'. De bijeenkomst be gint om half twee en duurt tot ongeveer vijf uur. De toegang is gratis. Ds. de Bresstraat 10 (straat bij ingang gemeentehuis) Tel. (0166) 66 21 67 Vervolg van pagina 2 jw 'kc Het bedrijfsterrein van Den Engels man Sierbestrating aan de Veiling- weg mag van het gemeentebestuur niet vergroot worden. Wél zijn bur gemeester en wethouders onder voorwaarden akkoord met het vesti- ;en van een detailhandel op dit Ires. 72 leden van de Hervormde ge meente bezochten dinsdag Dor drecht. Het uitstapje werd georgani seerd door de ouderencontact- middagcommissie. Iets over half tien vertrokken de deelnemers per bus vanaf de Ring. In het centrum yan Dordrecht werd eerst een be zoek gebracht aan een restaurant, ivaar koffie met gebak werd genut- igd. Het gebak was een zogenaam de warme appelmarijn een speciali teit van het familiebedrijf en genoemd naar één van de dochters, die nu zelf serveerde en kort uitleg gaf bij deze lekkernij. Onder mooie eersomstandigheden werd een orte wandeling naar de bus ge maakt, die vervolgens de deelne mers bracht bij de Pauluskerk. Het kosters- en beheerdersechtpaar Di- nant en Corrie Quist stond samen met nog enkele oud-inwoners het i reisgezelschap op te wachten. Dp j Pauluskerk werd kort bezichtigd, 1 waarna Dinant en Corrie de ouderen verrasten met een keurig verzorgd koud buffet, met brood, salades en fruit. Als dank voor deze maaltijd kreeg het echtpaar Quist een kleu- j renfoto van de kerk te Sint-Anna- I land overhandigd met een waarde bon en een bloemcnboeket voor Corrie. waarna dominee Versluis de maaltijd afsloot met gebed. Vervol gens bracht de bus het gezelschap weer terug in het hartje van Dordt, waar 's middags een bezoek werd gebracht aan de prachtige Grote Kerk. Drie gidsen gaven een rond leiding. waarbij veel verteld werd over de historie van het kerkge bouw, de gebrandschilderde ramen, de geschiedenis van de stad en ook enkele anekdotes werden doorgege ven. Na dit bezoek verzamelden de deelnemers zich weer in de bus voor de terugreis. Onderweg werd nog een tussenstop gemaakt in Ouden bosch, waar tegenover de indruk wekkende basiliek in een restaurant koffie werd genuttigd. De deelne mers werden hier verrast door nog eens een traktatie op gebak. Om kwart over zes arriveerde de bus weer op de Ring. De ouderen spra ken bij het vertrek hun waardering uit over dit georganiseerde reisje en hadden zichtbaar van het uitstapje genoten. Het dagreisje is op film vastgelegd. Op zaterdag 20 mei or ganiseert de Hervormde gemeente een gemeentedag, waarbij 's mor gens de filmopnames in vereni gingsgebouw Het Trefpunt worden getoond. Op dinsdag 16 mei wordt het seizoen van de oudercncontact- middagen afgesloten met een beeld presentatie over de rijkdom van de schepping, waarbij declamatie en bekende geestelijke liederen de beelden ondersteunen. De vrijwilligers van het Sint-Atlan tis team zijn voor het spektakel in juli op zoek naar kleding uit de der tiger jaren. De organisatie zoekt broeken, jassen, overhemden, jur ken en schoenen voor dames en he ren in diverse maten. Gezien het jaargetijde gaat de voor keur uit naar voorjaar- en zomerkle ding. Eventuele leenkleding kan worden aangeboden bij Miranda Jansen via het e-mailadres tnapleu- ne@zeelandnet.nl of via Pleune Young Style aan de Voorstraat. Mevrouw Ine van Ommen-de Wit heeft in restaurant Havenzicht een lezing gegeven aan 27 leden van de Plattelandsvrouwen over de oor zaak, de soorten, de verschijnselen en verschillende fasen van demen tie. Dementie is een algemene ach teruitgang van de verstandelijke vermogens, wat het dagelijks func tioneren belemmert. Van Ommen ging bij haar lezing vooral in op de ziekte van Alzheimer. Zo'n 70 pro cent van de 250.000 Nederlanders met dementie lijdt aan deze ziekte. Tijdens de bijeenkomst werd tevens aandacht besteed aan de behande lingsmogelijkheden en het omgaan met dementerende mensen in de verschillende fasen van het ziekte verloop. Na de pauze werd de video 'met mij is niets mis' vertoond, wel ke op indringende manier de achter uitgang liet zien van iemand met Alzheimer. De Plattelandsvrouwen komen woensdag 17 mei bijeen voor het jaarlijkse reisje. Jack Westdorp, 'ambassadeur van de Krabbenkreek', is zaterdag 6 mei te zien in de eerste TV-voorronde van De verkiezing van de mooiste plek van Nederland. Hij gaat de strijd aan met de ambassadeurs van Wapenveldsebroek (Gelderland) en het Friese Waddeneiland Schier monnikoog. De afgelopen weken voerde Westdorp intensief campag ne voor zijn mooiste natuurplek. Hij bedacht een slogan voor het gebied - take a break the Krabbenkreek - en organiseerde een muzikaal op treden met een loflied op de Krab benkreek met de groep van het Sint- Atlantis spektakel. De resultaten Brugstraat 21 Tel. (0166) 60 23 21 De leerlingen van de Koningin Julianaschool uit Sint-Philipsland feliciteren hun leraren Derk-Jan Vorstelman en Karin v.d. Ende bij het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Voor het gemeentehuis van Sint-Maartensdijk zongen de kinderen van groep acht en groep drie van de Koningin Julianaschool uit Sint-Phi lipsland hun leraren toe. De 35-jarige Derk-Jan Vorstelman en de 33- jarige Karin v.d. Ende liepen gisteren na de huwelijksbevestiging onder versierde bogen naar hun bruidswagen. Zowel de bruid als bruidegom is werkzaam als docent op de Fluplandse basisschool. Terwijl Karin les geeft aan groep drie, wisselt Derk-Jan de verschillende groepen af. De 35-jarige leerkracht uit Ridderkerk zet zich hiernaast in zijn vrije tijd in bij de vrijwillige politie van Oud-Beijerland. Het bruidspaar gaat wonen in Sint-Philipsland. commissie vond dat de panden van elkaar onderscheiden moeten kun nen worden. Aanvankelijk was er een glazen deur in gedachte, maar de commissie vond dat niet passend. Nu zit er een paneeltje onder op de deur. waardoor het karakter van het huis beter tot zijn recht komt. Aan de Prins Beatrixstraat 3 kan P.J. de Vos zijn woning het beste uitbrei den door de kap te draaien. De wel standscommissie ging onlangs ak koord met het aangepaste plan. De woning krijgt een gevelbeplating van hout (zwart), de gevelstenen worden rood of bruin. Het gemeentebestuur verleent planologische medewerking om in het pand van D.I. Dorst aan de Kerkstraat 2 detailhandel mogelijk te maken. Dorst begint een winkel in witgoed, loodgieters- en elek- tramateriaal. Omdat C. Potappel zijn agrarisch bedrijf heeft beëindigd, gaat de ge meente op diens verzoek de bestem ming van het pand aan de Kerkweg veranderen in woondoeleinden. De welstandscommissie moest on langs even puzzelen op de tekenin gen voor de uitbreiding van de wo ning aan de Stoofdijk 95 van F.J. van den Berge. Het gaat het uitbrei den aan de achterzijde met twee slaapkamers en een woongedeelte. Voor de slaapkamer wil de eigenaar een stuk van de dijk weg laten gra ven. Er ligt nu nog anderhalve me ter, de resterende twee meter zou dan uitgegraven moeten worden. De commissie adviseerde de aanvrager om de indeling van de gevel enigs zins aan te passen, maar maakte zich wel enige zorgen over de uit voerbaarheid. gezien de aanwezig heid van een gemetselde muur van de belendende woning. Omdat een deel van de dijk wordt afgegraven kan de grondbalans verstoord wor den. Welstandshalve is het plan ech ter aanvaardbaar. Naast de bestaande stal kan maat schap Houdijk een ligboxenstal bouwen aan de Zuidmoerseweg 4. De nieuwe stal wordt 27 bij 7 meter. De welstandscommissie had geen moeite met de vorm en de te gebrui ken materialen. Onbekenden hebben een ventilatier ooster van de gymzaal in de School straat vernield. De schade bedraagt enkele honderden euro's. De gemeente Tholen en de bewo ners van de Schoolstraat zitten op één lijn als het gaat om de herinrich ting van het gebied. Wethouder F.J. Goossen deelde dat donderdag mee in de commissie bestuurszaken, op vragen van A. G. van de Sande van zijn opdrachten zijn in beeld en geluid te bekijken op de website www.demooisteplek.nl. Het televi sieprogramma begint zaterdag om vijf uur 's middags op Nederland l J. de Koster kan aan de Wilhelmi- nastraat een garage bouwen, mits hij de deur donkergroen maakt. De wel standscommissie bekeek ook de pannen van de belendende percelen. Die leken blauw maar bij nader in zien kwam dat om de opnamen wa ren gemaakt toen er sneeuw op het dak lag. Volgens de commissie kan de aanvrager rode of blauwe pannen gebruiken. De garage komt achter de woning en - de supermarkt aan de Voorstraat 25. de Koster voegt twee panden samen. In het nieuwe pand (café 't Blienkt) komt de uitgang. De (CU). Tijdens een bijeenkomst op 5 april werden de bewoners geïnfor meerd over het plan van aanpak. Onder andere lantaarnpalen en rio lering kwamen aan de orde. Ook deelde Goossen mee dat er geld wordt gereserveerd voor meer afval bakken in het dorp. Zowel de reno vatie van de Schoolstraat als het te kort aan afvalbakken behoort tot de openstaande actiepunten die zijn opgesteld na het bezoek van het col lege en de gemeenteraad aan hét dorp. Het comité van Woord en Daad houdt zaterdag 6 mei een voorjaars markt op het Van der Lek de Clercq- plein. Belangstellenden kunnen van negen uur tot half een terecht voor perkgoed. geraniums en andere tuinproducten. maar ook voor ver snaperingen, speelgoed en tweede hands boeken. Verder wordt er een kinderrommelmarkt gehouden. Het comité zamelt voor deze dag boe ken in. Donaties kunnen ingeleverd bij de woning aan de Bos 13. De op brengst van de markt is bestemd voor de bouw van een school voor middelbaar en vakonderwijs in de Colombiaanse stad Cartagena. De opbrengst wordt verdubbeld door het NCDO. Bij slechte weersom standigheden wordt de markt ver plaatst naar zaterdag 13 mei. Sint-Maartensdijk commissie vindt dat het dak in een donkere kleur moet worden uitge voerd. namelijk antraciet. De muren worden opgetrokken uit damwand- platen in potdekselprofiel. Een ruitje van de sportzaal aan de Laban Deurloostraat werd tussen zeven en tien april vernield. De schade bedraagt enkele tientallen euro's. Het kaartseizoen van klaverjasclub De Roemers zit er weer op. Dit sei zoen won diegene die het hoogste gemiddelde bij elkaar had gekaart. De einduitslag luidt als volgt: 1. P. Opree 4766 pt; 2. R. van Putten 4737 pt; 3. A. Koetsier 4719 pt; 4. D. van Gijlswijk 4684 pt; 5. W. Ge luk 4618 pt; 6. J. Opree 4605 pt; 7. J. Bijl 4588 pt; 8. W. van Haaften 4587 pt; 9. P. de Heer 4571 pt; 10. L. Poot 4569 pt; 11. L. Mayer 4535 pt; 12. P. Poot 4517 pt; 13. E. Kore- mans 4489 pt: 14. J. Smits 4466 pt; 15. A. Koremans 4441 pt: 16. N. Vellekoop 4418 pt; 17. W. Breuer 4401 pt; 18. A. Smits 4372 pt; 19. C. Opree 4355 pt; 20. B. Emmelot 4329 pt; 21. R. van Praag 4319 pt; 22. M. v.d. Molen 4262 pt; 23. D. Poot 4221 pt. De marsenprijs is voor Perry Opree met 48 marsen. Aan de Maluslaan 12 kan P.J.P. Scholten de blokhut vervangen door een schuurtje. Het wordt 3,5 bij 4 meter groot en zal worden gebouwd in de materialen die ook in de wo ning zijn gebruikt. De welstands commissie had er geen moeite mee. Aan de Maluslaan 8 mag M. van der Werff een serre bouwen, het wordt dezelfde als op nummer 10. De welstandscommissie had moeite met de uitbreiding van de woning en garage van C.A. van Tiggelen aan de Laban Deurloostraat 36. Vol gens de commissie zal de uitbrei ding 3 meter terug moeten springen ten opzichte van de voorgevel. In het plan was dat echter 2,5 meter. Voorzitter M. Onrust wees er op dat bij de buren ook 3 meter afstand ten opzichte van de voorgevel wordt ge houden. De commissie ging ak koord, mits de garage drie meter uit de voorgevel wordt gehouden. Aan de Hartogsweg 16 kan D.M. Bijl een nieuwe loods bouwen. De welstandscommissie ging akkoord met het plan al werd er nog wel ge keken naar de te gebruiken kleuren voor het dak en de wanden. De Poortvliet Het gemeentebestuur zet niet met een een vrijstellingsprocedure van het bestemmingsplan in gang voor de bouw van een Spar-supermarkt aan de Markt. Eerst wil men van de bouwer antwoord op een aantal vra gen over knelpunten die in het bouwplan zijn geconstateerd. Evangelist Eugène Poppe gaat zon dag voor in een jeugddienst bij de Hervormde gemeente Rehoboth. Het thema 'leven zonder Jezus' wordt door de heer Poppe verduide lijkt met woord en beeld door mid del van een presentatie. Hij is nauw verbonden aan stichting Gave en is samen met Ineke Poppe ruim dertig jaar actief werkzaam geweest bij stichting Agapè. Samen hebben zij door de jaren heen verschillende ta ken uitgevoerd als het organiseren van de nationale gebedsdag en het schrijven van diverse cursusmate rialen. Als leider van een gemeente heeft Poppe veel met jongeren te maken. Een speciaal voor deze dienst samengestelde groep muzi kanten zal de samenzang begelei den. De jeugddienst begint om ze ven uur 's avonds. Voor meer informatie kan gemaild worden naar jhage61@zeelandnet.nl. Een onbekende vrouw heeft vrij dagavond tussen kwart voor zeven en kwart voor acht een blauwe Berg-skelter weggenomen van drie spelende kinderen. De jongeren hadden op de Kastelijnseweg hun skelter even weggezet bij een stenen trap aan de waterzijde van de zee dijk. Toen het trio de skelter later weer wilde ophalen, bleek deze weg te zijn. De jongens zagen een vrouw in een donkerblauwe personenauto wegrijden richting Sint-Maartens dijk, de skelter lag in de wagen. De skelter is inmiddels teruggevonden. De politie kon niet vertellen hoe de ze bij de rechtmatige eigenaar te recht is gekomen. Enkele leden van het evenementen comité Smalstad (ECS) worden door omroep Zeeland geïnterviewd over Koninginnedag en de nieuwe activiteiten van ECS. Het gesprek wordt zaterdag tussen acht en negen uur 's ochtends uitgezonden, vlak voor de aubade. De agrarische adviescommissie wordt gevraagd advies te geven over de bouw van een woonhuis op het bouwblok van het loonbedrijf Fase aan de Bram Groenewegenweg voor C. Fase. Er staat al een woning en volgens het bestemmingsplan bui tengebied is het hele kavel als één bouwblok aangemerkt. Dat betekent dat er ook maar één woning is toe gestaan. Dat is van zijn ouders. Zelf woont Fase jr. in Sint-Annaland maar hij wil dichter bij het bedrijf gaan wonen. Dat bleek in de wel standscommissie bij de bespreking van de aanvraag voor een nieuwe loods. Voor de nieuwbouw was weer een nieuwe tekening aangebo den. De adviezen van de welstands commissie waren daar echter onvol doende in verwerkt. Maandag 1 mei haalt de zending oud papier op. Advertentie LM. Aan de Bernhardstraat gaat E. Haacke de garagedeur vervangen door een pui. Volgens de welstands commissie kan dat 'gelet op de situ atie.' En aan de Burgemeet 3 gaat J. de Vos een schuur bouwen. Volgens de commissie voldoet het plan aan redelijke eisen van welstand. De Hersteld Hervormde gemeente moet een nieuwe poging onderne men om in de vacature van ds. Blom te voorzien. Dominee IJ.R. Bijl uit Gouda, die verbonden is aan de ge meente te Waddinxveen heeft be dankt voor het beroep dat op hem werd uitgebracht. Sint-Philipsland De woningen aan de Gladiolenstraat 2 en 4 krijgen in de voorgevel een driedeling. M.J. Neele en RW.J. Hoek pakken het samen aan. Vol gens de welstandscommissie is de ingreep een verbetering, zo bleek onlangs toen de commissie het plan beoordeelde. Het plan voor het vergroten van een woning aan de Henriëttedijk heeft de instemming van het gemeentebe stuur. Er wordt een vrijstellingspro cedure gevoerd van het bestem mingsplan. Op donderdag 4 mei zal muziekver eniging Concordia op het grasveld voor de Hervormde kerk een con cert geven met geestelijke liederen in verband met dodenherdenking. Het concert begint om 19.00 uur en duurt tot 19.45 uur. Aansluitend lui den de kerkklokken, waarna om acht uur The last Post wordt gebla zen gevolgt door twee minuten stil te. De herdenking wordt afgesloten met het spelen van het Wilhelmus. De leden van Plattelandsjongeren Zuid (pjz) Tholen/Sint-Philipsland houden zaterdag 6 mei hun jaarlijkse schuurfeest aan de Bitterhoekseweg in Poortvliet. Naast een optreden van de band So far so good, kunnen feest gangers ook genieten van de drive-in- show Celebration. Het schuurfeest begint om half negen 's avonds en duurt tot half twee 's nachts. Campagne Ervaar Zeeland. De pro vincie Zeeland gaat zich de komende drie jaar met twee promotiecampag nes profileren als ideale watersport- en culinaire bestemming. Onder de slo gan Ervaar Zeeland wordt Zeeland on der de aandacht gebracht bij water sporters in Nederland. Duitsland. België en Groot-Brittannië.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 23