WHS 3 schrijft historie met titel Winst brengt E2 titel Magere trainingsopkomst nekt Smerdiek Smash wacht in spanning op wel of geen degradatie Dames en 35-plus van Ruucstoppelen aan kop WHS D3 kampioen met 21-0 Tholense Boys E4 kampioen Titel voor Tholense Boys F2 SPS straft Stavenisse af: 8-2 Emergo verliest in tweede helft Koersballen Eerste prijs Laura Geluk Donderdag 27 april 2006 jj^^l Tafeltennis Met volle inzet Sterk seizoen Baeken en Babbelaar 2 nacompetitie EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Met drie wedstrijden te gaan doet het eerste damesteam van De Ruucstoppelen nog altijd mee voor de titel in de hoofdklasse. Het team gaat aan de leiding, maar voelt de hete adem van drie tegenstanders in de nek. Het eerste herenteam van de Sint-Philipslandse club boekte de vier de overwinning op rij. Gelijkspel Sint-Annaland Overwinning heren Positie gehandhaafd Smerdiek heeft een dof seizoen be sloten met een 2-3 overwinning bij WIK. De zege was niet genoeg om in het linkerrijtje te eindigen. Trai ner Ruud Linders noemt de magere resultaten een direct gevolg van de matige trainingsopkomst. „Zoiets blijft nooit ongestraft. Een wedstrijd of zes voor het einde van de compe titie was het gewoon over met ons. Daarover moeten we samen nog eens een pittig gesprek voeren. Nu is het seizoen als een nachtkaars uit gegaan. Terwijl we met tien punten meer volop mee hadden gedaan voor een plaats in de nacompetitie. Dat behoort ook tot de mogelijkhe den van deze groep. Maar dan moe ten ze doordeweeks wel hun gezicht laten zien." In Kerkwerve stond er voor geen van beide partijen nog iets op het spel. Ook de nauwelijks bezette re servebank bij Smerdiek sprak boek delen. Reeds in de openingsfase kwam Hilbert Brinkman in de ploeg, in plaats van zijn aan de knie geblesseerd geraakte broer Leander. Daarmee had Linders meteen ook zijn enige wissel verbruikt. De wis sel leidde tot de nodige mutaties in het team, waarbij Brinkman als diepste spits ging spelen en Ad Pip ping naar de voorstopperpositie zakte. WIK profiteerde optimaal van de herschikking van de pionnen bij de bezoekers. Op de vleugel bij Smerdiek werd niet ingegrepen en ook in het door Souliman El Bouaz- zaoui geleide verdedigingscentrum (Gert Jan van Ham was wegens va kantie afwezig) keek iedereen naar elkaar, waardoor de Schouwse ploeg eenvoudig op 1-0 kon komen. Nog voor de pauze werd het uit een door Mohammed Allali ingetikte vrije schop 1-1. Onder de thee drong Linders aan op meer bezie ling. wat zich na de hervatting uit betaalde in twee snelle treffers. Eerst was het Erik van Haaften die een pass door het centrum van El Bouazzaoui op waarde schatte 1 -2) en vervolgens stond Ad Piping op de goede plaats toen een voorzet van Jeffry Stoutjesdijk plots op de lat plots viel en een scrimmage in leidde: 1-3. WIK liet het er niet bij zitten en zocht het offensief. De thuisclub was echter aanvallend on machtig en had een strafschop no dig om de aansluitingstreffer op het bord te krijgen. De penalty kwam er na een foutieve uitgooi van doelman Alex Stoutjesdijk, waarop Alfred van Vossen een tegenstander enkel door een overtreding kon stuiten. Vanaf de stip maakte WIK geen fout: 2-3. In het resterende kwartier kwam Smerdiek, ondanks een aan dringende thuisclub, niet meer in de problemen. Volgend jaar hoopt Lin ders met het inpassen van een aantal jeugdspelers meer elan in zijn team te krijgen. Het hoofdteam van tafeltennisvereniging Smash uit Sint-Annaland heeft het zelf niet meer in de hand om zich te handhaven. De ploeg wacht met spanning op andere uitslagen. Het 2e team was al kampioen in de 3e klasse en het 3e team mag zich gaan opmaken voor een promotie/degra datiewedstrijd om het 2e team in de 3e klasse op te volgen. Het 4e team was al gedegradeerd. De jeugd kan terugzien op een goede competitie waarhij wel geen kampioenschappen werden behaald, maar men vaak wel in de bovenste regionen eindigde. Voor 29 april a.s. staan er nog 2 jeugdwedstrijden gepland, maar voor de rest is de competitie klaar. Heren 1 speelde zaterdag de laatste wedstrijd van deze voorjaarscom petitie thuis tegen titelkandidaat Middelburg 2. De Middelburgers hadden aan twee punten voldoende voor het kampioenschap in de hoofdklasse. Een gemakkelijke op dracht, aangezien thuis met 10-0 werd gewonnen van degradatie kandidaat Smash '76, dat nog enke le puntjes wilde afsnoepen om niet rechtstreeks te degraderen. Op het laatste moment kon verdediger Jo- han Snoep niet meer worden opge steld (andere verplichtingen), zodat achter tafel Anné van Dijke, Chris tian van 't Hof en invaller Remco Vroegop verschenen. Bij de 0-2 tussenstand waren de bloemen veor Middelburg. Daarna geloofde de kampioen het wel. De titel was bin nen en de scherpte ging eraf. Niet bij Smash'76, want zij bleven strij den voor behoud. De wedstrijd ein digde in een 5-5 gelijkspel en daar kon ook Smash'76 blij mee zijn. Christian van 't Hof en Anné van Dijke wonnen beiden tweemaal en ze wonnen ook het dubbelspel. De competitie is nu ten einde en Smash'76 heeft wederom de voor laatste plaats bereikt. Momenteel gaat men in de wachtkamer en ligt het lot in handen van Belcrum 1 uit Breda dat speelt in de 3e divisie. Als zij a.s. weekend degraderen, dan is ook Smash'76 gedegradeerd. Anders speelt Smash'76 de volgen de competitie wederom in de hoog ste klasse van Zeeland en Brabant! Het 2e seniorenteam had nog de sportieve plicht, ondanks het al be reikte kampioenschap, af te reizen naar Arnemuiden voor hun laatste duel in de 3e klasse. Omdat Merijn v.d. Klooster geblesseerd was mocht Adrie Aarnoudse zijn team voor de 2e keer in deze competitie komen versterken en deed dit prima met 2 overwinningen. Zijn teamge noten Peter Bazen en Remco Vroegop verbeterden deze prestatie door al hun enkelspelen in het voor deel van de Smashers te beslissen. Met een mooie 2-8 uitzege werd af scheid genomen van de 3e klasse. Bij het 3e seniorenteam hebben de verspilde punten in de laatste com petitiewedstrijden hen net de das omgedaan. Na de 3-7 overwinning vrijdag bij het gedegradeerde Wes- terzicht staan ze op een gedeelde le plaats met Hotak'68, maar laatstgenoemde bleek sterker in de onderlinge duels te zijn geweest, waardoor dit team kampioen werd. De basisspelers Kees van Poort vliet, Mathijs v.d. Graaf en David van Driel gaven elkaar niets toe en wonnen allemaal 2 partijen. Daar naast boekten Kees en Mathijs ook nog winst in het dubbelspel. De langste game van deze competitie was voor David van Driel met een stand van maar liefst 23-25 in zijn voordeel. Hij was hiermee zo blij dat hij spontaan zijn batje bij de te genstanders achterliet. Het team kan zich nu gaan richten op de pro motie/degradatiewedstrijd 5 mei a.s. tegen de nummer 5 van de 3e klasse. Al gedegradeerd zijn, maar toch met volle inzet blijven spelen. Het tekent de wedstrijdmentaliteit van het 4e seniorenteam. Esther Bruijn- zeel liet zaterdagmiddag nog even zien dat zij het niveau in de 5e klasse prima aan kan en won al haar wedstrijden. Ook Anky Vroegop gaf alles wat ze had en sleepte haar 2e overwinning van deze competitie eruit. Tegenstander Breda vond 4 verliespunten genoeg en gunde Chris Hage het zoete van een overwinning niet. Met deze wedstrijdmentaliteit ziet men dit team vast nog wel eens terug in de 5e klasse. Het op de 2e plaats staande tweede juniorenteam moest opnieuw zijn meerdere erkennen in het duel te gen het al gepromoveerde Yerseke. Hoewel het ging tussen de num mers 1 en 2 in de 4e juniorenklasse was de 10-0 winst voor Yerseke te kenend voor de oppermacht waar mee ze de hele competitie al speel den. Het verschil bleek op het eind 30 punten te zijn met Smash 2. Jan-Willem van Vossen, Laurens den Engelsman, Erik Bruijnzeel en Job Moerland waren de hele com petitie niet tegen dit team opgewas sen, maar kunnen toch terugzien op een sterk seizoen. Het derde jeugdteam nestelde zich definitief op de 2e plaats door een 6-4 overwinning op 't Batje. Een mooi resultaat voor invaller Gert- Jan v.d. Berg, die er zelf 3 won en zijn teamgenoten Jochem v.d. Klooster en Peter Overbeeke met respectievelijk 2 en 1 overwinnin gen. Ook deze jongens zullen vast nog van zich doen horen in de vol gende competitie. Het vierde jeugdteam heeft een moeizame competitie achter de rug. Het kon nog net voorkomen dat het niet degradeerde. In de laat ste competitieronde was koploper Effect'71 de tegenstander en meer dan de ene overwinning van Gert- Jan v.d. Berg zat er niet in. Voor zijn teamgenoten Christel Vroegop en Huib v.d. Klooster was de te genstander een maatje te groot. Het vijfde jeugdteam handhaafde zich ondanks een 8-2 nederlaag te gen RDT op een keurige 3e plaats. Petriek Vroegop en Benny van Poortvliet sloten de competitie ie der met 1 overwinning af. Voor Lonneke den Engelsman zat dit er niet meer in. De darttcams van 't Baeken en De Babbelaar 2 spelen in de nacompe- tie. Zij wonnen een periodetitel in respectievelijk de divisies 2B en 2C. In een aantal poules is de dartscom petitie klaar, maar in andere klassen moeten nog ronden gespeeld wor den. In 2B is 't Baeken op de twee de plaats geëindigd met 132 punten, terwijl Hije Piele Bieje met 68 pun ten laatste is geworden. De Babbe laar 2 is in 2C derde geworden met 140 punten. En in 3B eindigde The Oldies A met 86 punten als tiende. De uitslagen: Eredivisie: De Babbelaar 1-De Knotwilg 7-3. IA: Burgerhout- The Pub 8-2. IB: New Flyzone-Zaal Koch 5 8-2. 2A: D'art of Time-Haestin- ge 7-3, Dartcentrum-De Spinooltjes 2 7- 3. 2B: Speedy's-'t Baeken 7-3, Hije Pie le Bieje-The Killer Bies 6-4. 2C: Lievekus-De Babbelaar 2 0-10. 3B: The Oldies A-De Rammers 1-9. 3C: Noad- Grocnc Paard D 5-5, The Oldies B-Het Pleintje 3-7. De D3-pupillen van WHS zijn zaterdag kampioen gewonnen door het meisjeselftal van Virtus D4 met maar liefst 21-0 te verslaan. Concurrent SC Gastel kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel, zodat de titel naar het Sint-Annalandse team ging. Staande v.l.n.r. leider Jan Westdorp. Joey Gunst, Senna Arnouts, Ton Geluk, Roald Westdorp en leider/trainer André Wessels. Knielend v.l.n.r. leider/trainer Leo Vroegop, Ruben Hommel, Bas Gunter, Remco van Dijke, Maurice van Broekhoven en Valentijn Hermus. Alle El- spelers hebben ook een steentje bijgedragen aan het kampioenschap, want ze gingen bij toerbeurt mee om het zevental van D3 te versterken. Het vlaggenschip van Emergo kon het succes van een week eer der niet evenaren. Van Odi werd met 3-7 verloren. Bij de jeugd van de korfbalclub uit Sint-Maartens dijk kwamen alleen de B en de F tot winst. Emergo had het moeilijk tegen de bezoekers uit Schiedam. Hoewel de rood-zwarten in de eerste helft goed bij wisten te blijven, keken ze bij de rust tegen een 2-3 achter stand aan. Maar na de rust was het gebeurd, zodat Odi uit kon lopen naar 3-7. Aan Thoolse kant scoor den Harmen van Heemskerk, Jack van Rijsbergen en Jaco Rip. De ongeslagen B-jeugd had het in de eerste helft moeilijk tegen Korbatjo. Weliswaar opende Emergo de score, maar daarna nam de ploeg uit Oud- Beijerland het heft in handen en maakte drie punten. Bij de rust was de achter stand verkleind tot 3-4. Emergo ging door en boog de achterstand in de twee de helft om naar een 6-4 voorsprong. Korbatjo kwam nog terug, maar de tel ler bleef staan op 7-6 in het voordeel van de Tholenaren. Pascal Farla nam vier treffers voor zijn rekening. Rick Bazen twee en Chantal Bentvelsen één. Bij Vios keek Emergo D binnen tien minuten tegen een 3-0 achterstand aan. een stand die tot de rust op het score bord bleef staan. De rood-zwarten maakten zich geregeld boos over twij felachtige beslissingen van de scheids rechter. In de tweede helft speelde Emergo sneller. De thuisclub kwam on der druk te staan, maar het onderlinge verschil werd nooit kleiner dan twee doelpunten. Dé eindstand was 4-2, dankzij treffers van Yvette van Dijk en Renske de Rooij. In een prima wedstrijd kregen zowel Emergo El als tegenstander Tjoba veel kansen. Amber Stoutjesdijk opende de score, waarna de druk van de bezoekers uit 's-Heer Hendrikskinderen toenam. Het duel eindigde in 1-1. De 4-0 neder laag van de E2 bij Springfield was ge flatteerd. Beide teams verdedigden sterk, waardoor het bij de rust 1-0 stond. Verdedigingsfouten werden de Tholenaren in de tweede helft fataal. Met goede combinaties en geconcen treerd spel hield Emergo F tegenstander Vios tot de rust op 0-0. De lijn werd in de tweede helft voortgezet en met twee treffers bezorgde Kelly de Koning haar team de winst. De strafworpen waren met 20-23 eveneens voor de rood-zwar ten. De E4-pupillen van Tholense Boys veroverden in de thuiswedstrijd tegen Vivoo E3 het kampioenschap. Feest dus op sportpark de Bent. Staande v.l.n.r. Jeffrey Bosnians, leider Jan Slabbekoorn, Jelle Elenbaas, Raymon Nesen, Jens den Otter, Davey Govers en Dani Gladdines, gehurkt v.l.n.r. Dennis Slabbekoorn, Stan Broeders, Edgar Priem en Auke Helsdingen. Voor het eerst sinds vele jaren vierde WHS het kampioenschap van een seniorenelftal. WHS 3 schreef dit stukje historie zaterdagmiddag na een 1-5 overwinning bij Vrederust 2. „Een geweldige prestatie", zei voorzitter Anco Fase bij de huldiging voor de kantine. „Op onze nieuw jaarsreceptie hebben we het al voorspeld en deze droom is nog uitgeko men ook!" Alle spelers werden in de bloemen gezet, waarna er in de kantine en in 't Baeken een feestje werd gebouwd. Dankzij de medewerking van het vierde elftal kon WHS 3 met de vol ledige ploeg richting Vrederust om deze kampioenswedstrijd te spelen. Bij sommige spelers was de span ning van de gezichten te lezen. Om- der toeziend van de enkele WHS- supporters en de volledige selectie van Seolto 3 begonnen de Sint-An- nalanders aan de match. De span ning was er zeker en dat was duide lijk te merken in het veld, want ondanks een slordige beginfase wa ren er volop kansen. In het eerste kwartier hadden Richard de Jonge en Rien den Engelsman al voor een voorsprong moeten zorgen, maar beiden werkten niet goed af. Vrede rust kwam er met tegenstoten af en toe gevaarlijk uit en maakte het WHS heel lastig. Bij een van die uitvallen in de 20ste minuut was het dan ook raak. Niet goed verdedigen ging er aan vooraf en de voorzet werd door de spits van Vrederust fraai ingekopt onder luid gejuich van Seolto 3. Na die 0-1 bleef Vre derust gevaarlijk en kwam WHS 3 een paar keer goed weg. De scheids rechter had zelfs de bal op de stip kunnen leggen. Met nog een kwar tier te spelen in de eerste helft kwa men Arie Fase, Peter Wielaard en Niels Kodde in het veld voor Ruurd Kats, John Keur en Patrick Quist. Deze wissels pakten goed uit, want nog voor de rust werd de 1-0 ach terstand omgezet in een 1-2 voor sprong door fraaie doelpunten van Richard de Jonge en Sander West dorp. Ondertussen had Rien den En gelsman een gele kaart gekregen van de scheidsrechter die niet z'n sterkste wedstrijd floot. De 1-2 was ook de ruststand. Jn de tweede helft kwamen Rob v.d. Klooster, Theo van 't Hof en Daan Bolier in het veld voor Peter West dorp, Sander Westdorp en Abby Hommel. WHS begon voortvarend en de 1-3 stond al vlug op het score bord door een mooie aanval die fraai werd afgerond door Niels Kodde. Het leek wel een bevrijding want na de 1-3 speelden de Sint-An- nalanders Vrederust van de mat en toen Richard de Jonge even later de 1-4 aantekende, was het kam pioenschap binnen. Seolto 3 droop halverwege de tweede helft af toen ze zagen dat de wedstrijd gespeeld was. WHS wisselde constant zodat iedereen z'n speelminuten zou ma ken. Niels Kodde sloot zijn sterke middag af met z'n tweede doelpunt en bepaalde zo de eindstand op 1-5. Na het laatste fluitsignaal was de ontlading bij de spelers en de mee gereisde supporters groot. Op het veld werden de champagneflessen ontkurkt en iedereen liet zich dit goed smaken. Hierna ging het rich ting de kantine van Vrederust om daar met z'n allen de WHS songs te laten klinken. De WHS-cd was mee, dus iedereen kon de maat houden. Er werden nog bloemen overhan digd namens Vrederust 2. Na een gezamenlijke douche, ook de leider moest er aan geloven, ging het richting de Waaje. Bij aankomst in Sint-Annaland moesten de kam pioenen op de foto. Na de bloemen en de nodige biertjes werd het kam pioenschap tot in de kleine uurtjes gevierd. Doel: Eric Post; verdediging: Pe ter Westdorp (Daan Bolier), Arthur de Jonge, Siem Snoep en Ruurd Kats (Peter Weilaard); middenveld: Patrick Quist (Niels Kodde), Abby Hommel (Theo van 't Hof), Rien den Engelsman, John Keur (Arie Fase); voorhoede: Sander Westdorp (Rob v.d Klooster) en Richard de Jonge Door Moe '17 met 5-1 te verslaan, werden de E2-pupillen van Smerdiek vorige week kampioen. Ze wonnen in de voorjaarscompetitie vijf wedstrijden en verloren er drie. V.l.n.r. staan Adam Hage, Jaimy v.d. Reest, Arjen Joppe, Maurice Uijl, Julian Vermeulen en Jelmer Bos. Daarvoor zitten v.l.n.r. Michael Hogendoorn, Redouan Oostdijk, Wesley Teijsse en Patrick Pijpers. De leiders zijn David Joppe en Willem Pijpers. De F2-pupiUen van Tholense Boys zijn zaterdag bij Grenswachters in Putte kampioen geworden. Samen met WHS F4 waren ze koploper in hun klasse, maar de overwinning aan de grens bracht de Thoolse pupillen in het voordeel. Op de bovenste rij v.l.n.r. Sven Bakker, Sam Nieuwkoop, Sander van Oost en Kevin Moerland. Zittend v.l.n.r. Jorian Geuze, Sverre Uijting, Dillon Steijn, Arné de Witte, Stefan de Graaf en Hugo Gillis. Leider is Niels Hopmans, de trainers zijn de A-junioren Arthur Rijnberg, Lauran Contant en Steven Koenders. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Gezelligheid voor alles: 1. mevr. M. Dane en C. van Gorsel 47 p; 2. mevr. L. Wiel aard en mevr. C. van Mierlo 32 p; 3. mevr. W. Lutt en A. Wielaard 28 p; 4. mevr. A. Bocxe en mevr. A. Poot 24 p; 5. C. Breure 20 p; 6. mevr. W. Kloet en W. Bijl 18 p. Meulviiet: 1. G. Bolier en mevr. J. Verbraeken 37 p; 2. W. Bijl en mevr. T. Goode 36 p; 3. mevr. B. Schot en mevr. J. Bos 35 p; 4, mevr. R. Bolier en mevr. A. Hilgerson 16 p; 5. mevr. D. Lindenberg en mevr. H. Schot 14 p; 6. mevr. L. Verschoor 13 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mierlo 21 p; 2. mevr. J. van Houte 20 p; 3. mevr. A. Bosters 19 p; 4. mevr. N. Minheere 11 p; 5. mevr. D. van Dijke 10 p; 6. mevr. C. Ha- vermans en mevr. J. Timmermans 8 p; 8. mevr. A. Blommerdc 2 p. De kampioenen van WHS 3: knielend v.l.n.r. voorzitter Anco Fase, Peter Wielaard, Daan Bolier, Richard de Jonge, liggend Theo van 't Hof, Sander Westdorp Hzn., Patrick Quist, Abby Hommel en John Keur. Staande grensrechter Arie Hage, leider Sander Goedegebuure, Eric Post, Rob v.d. Klooster, Niels Kodde, Rudi Hage, de sponsor van autobedrijf Maat, Arthur de Jonge, Wim Lindhout, Peter Westdorp, Arie Fase, Ruurd Kats, Rien den Engelsman en Siem Snoep. Laura Geluk behaalde met haar paard Onyx een eerste en een der de prijs, én twee winstpunten in Dirksland. De combinatie kwam in actie in de L2-dressuur. De eerste proef werd beloond met 194 pun ten, de tweede met 183 punten. Sinds 1 april zijn 180 punten nodig voor een winstpunt in plaats van 156. De jurering is daarop afge stemd. Giesen verloren hun eerste set met 5- 7. In de tweede maakten ze teveel fouten, zodat ze die met 2-6 verloren. SPS had op de slotdag van de com petitie geen enkele moeite met streekrivaal Stavenisse. De ploeg van Will Raats nam op overduidelij ke wijze revanche voor de nederlaag aan de Pilootweg eerder dit seizoen. Het werd uiteindelijk een 8-2 zege voor de thuisclub. Na ruim een kwartier had Stavenisse-doelman Mare Hoogendoorn reeds drie keer de gang naar het net moeten maken. Hoewel SPS deze jaargang naast de prijzen pakte, probeerde Raats posi tief te blijven. „De stijgende lijn van de laatste weken moeten we zien mee te nemen naar het volgend sei zoen. Er zit voldoende potentieel in deze groep." Vast staat dat SPS geen beroep meer kan doen op topscorer Tijs Nijme- ijer. De in Tholen woonachtige Nij- meijer heeft intern aangegeven dat hij op zoek gaat naar een andere club. Als dank voor zijn vele doel punten kreeg hij van Raats kort voor tijd een applausvervanging. SPS ging in het streekduel daverend van start. Wiljan Lisseveld en Willem Bevelander zorgden binnen vier mi nuten voor een 2-0 voorsprong. Na dik een kwartier werd het door Hil bert van Akkeren zelfs 3-0 en was het pleit eigenlijk beslecht. Het zon der de geblesseerde Sander Smits (vakantie) gestarte Stavenisse kon er tot aan de pauze niets tegenover zetten. Nog voor de rust maakte Nijmeijer zijn laatste officiële doel punt voor SPS: 4-0. De ploeg van Rien Smits moest in het tweede be drijf tot overmaat van ramp twee steunpilaren missen. Op het eind van de eerste helft was Marco Klip- pel met een liesblessure afgehaakt en ook Mario Smits (enkel) keerde niet terug. Bij SPS kwam Leo Vroegop in de ploeg voor Danny Bijl. Ondanks de gedwongen wis sels kende Stavenisse een sterke fa se, ook al omdat de thuisclub gas te rugnam. John Klippel tekende in de 50e minuut voor 4-1, een treffer die door SPS werd betwist wegens bui tenspel. Niet veel later bracht Kees van Putte de spanning terug: 4-2. De opleving duurde nog even voort, waarbij Peter Eerland twee moge lijkheden onbenut liet om voor sen satie.te zorgen. SPS, voor de pauze sterk in de opbouw via de vleugels, hervond zich enigszins en een twee de doelpunt van Wiljan Lisseveld betekende de definitieve beslissing: Door treffers van Leonard Quist, Jo- han Uijl en Bart Vane werd het 8-2. Voor Quist en Vane waren het de eerste doelpunten in de hoofdmacht van SPS, waarbij Quist trots kon zijn op een snoeihard schot in de kruising en Vane raak kopte. Walter Voshol loste in de slotfase Nijmeijer af. Stavenisse zocht na de af straffing met het schaamrood op de kaken de kleedkamer op. Elftallei der Adrie Knuist kon er ook weinig aan toevoegen. „Het was van onze kant heel slecht. Voor ons leek het seizoen na vorige week al afgelo pen. Er zat geen enkele overtuiging in en we zijn, behalve dat kwartier na rust, geen moment in de wed strijd geweest." Raats maakte met gemengde gevoelens de balans op. „Jammer dat we net een paar punt jes tekort komen voor de nacompe titie. Het gat met bijvoorbeeld ZPR is klein. Dat we als hoogste Thoolse club in het linkerrijtje eindigen, zegt me niet zoveel. Op beslissende mo menten hebben we het een paar keer flink laten liggen." Krabbendijke 22 49 63-24 Yerseke 22 48 53-13 Wemeldinge 22 47 54-33 ZPR '84 22 38 47-39 Mevo 22 37 50-35 SPS 22 36 58-41 Smerdiek 22 32 48-37 Kruiningen 22 30 37-34 Brouwershaven 22 26 33-37 WIK '57 22 13 28-62 Stavenisse 22 13 29-78 Vrederust 22 6 23-90 In Bruinisse deelde Ruucstoppelen, haast traditioneel, de punten met het sterke Bru-Ten: 2-2. Anja Jansen en Lijdie Kot konden in de eerste set weinig uitrichten, maar in de tweede waren ze beter op stoom. Tóch lukte het hen niet om een derde set te for ceren (6-1, 6-4). Leni Verwijs en Elly van Dijke speelden een degelijke par tij. De eerste set ging nog gelijk op, maar in de tweede gaven ze hun te genstanders weinig kans en trokken met hun zege (6-4, 6-2) de stand ge- lijk.Vervolgens verloor het koppel Jansen/Verwijs zijn eerste set met 6- 3. In de tweede kwamen ze terug van een 3-0 achterstand en braken bij 5-4 de service van Bru. Op de beslissen de punten ging het echter niet goed. zodat de Sint-Philipslanders alsnog met 7-5 verloren. Hierna was het de beurt aan Betsie Huijsmans en Elly van Dijke. In de eerste game waren er al veel rally's met veel loopwerk. Bij een actie ging een Bruse door haar enkel en moest geblesseerd opgeven, waardoor het punt bij Ruucstoppelen terecht kwam. Ook Ruucstoppelen 2 speelde 2-2, te gen Dauwendaele. Liesbeth van Dij ke en Riet Sondermeijer begonnen met een lange set. Ze kwamen daarin van een 1 -4 achterstand terug tot 6-6, waarna de tiebreak met 7-9 naar de tegenstanders ging. De tweede set was met 1-6 snel in het voordeel van de Walcherse dames beslist. De vol gende partij wonnen Anja Koldijk en Rian Baauw met overmacht (6-0, 6- 2), zodat het 1-1 stond. Het koppel Koldijk/Van Dijke wist in een span nende driesetter (7-5, 2-6, 6-3) het tweede punt binnen te halen. Ook Maddy Filius en Rian Baauw speel den een driesetter, maar daarin ging de winst naar de bezoekers (6-3, 3-6, 1-6). De bezoekende koploper Scharendij- ke bezorgde Ruucstoppelen 3 de eer ste nederlaag in deze competitie: 1-3. Bij een 0-3 achterstand wisten Winy van Intven en Lia van Dijke het enige punt voor de Sint-Philipslanders vei lig te stellen. In een partij met lange rally's ging de eerste set naar Scha- rendijke (4-6) en de tweede met de zelfde cijfers naar Ruucstoppelen. Ondanks dat Van Dijke erg veel last had van haar mg, won ze samen met Van Intven de derde set (6-2). Ook in de eerste partij waren er lange rally's voor Van Dijke die samen met Joke Bomas speelde. Ze verloren de eerste set met 5-7 en de tweede - waarin meer fouten werden gemaakt - met 2-6. In een spannende tweede partij verloor Will van Iwaarden met Van Intven de eerste set (5-7), maar won de tweede overtuigend (6-1). In de beslissende derde set ging het mis bij 3-1. Na wat geharrewar over een bal die al dan niet in was, kwamen de Sint-Philipslanders niet meer in hun spel. Ook Anja Everaers en Els v.d. De dames van Sint-Annaland ontvin gen zaterdag het team uit 's-Heer Abtskerke. Elisca de Jonge won met haar partner Ilona Giljam de eerste dubbel met 6-4 en 6-2. Patricia Weij- ler en Anita Goedegebuure streden drie sets lang, maar verloren uiteinde lijk de partij met 2-6, 6-2 en 4-6. De Jonge haalde bij het enkelspel een 6- 0 en 6-3 winst, terwijl haar teamge noot Giljam moeite had met de te genstander en de partij verloor met 6-4 en 7-5. Goedegebuure kwam niet in haar spel en verloor; 6-2, 6-2. We- ijler zette de wedstrijd op een gelijke eindstand (3-3) door met 6-0 en 7-5 haar partij te winnen. Het damesteam speelde een week eerder ook gelijk tegen Souburg. De dames De Jonge en Giljam wonnen met 6-4, 6-4. Goedegebuure en Jolita Meynderts verloren hun partij met 2- 6, 6-3 en 5-7. Meynderts speelde met 6-1 en 6-0 een makkelijke enkelpar tij, terwijl De jonge haar partij ver loor in 0-6, 1-6. Omdat ook Goede gebuure haar single verloor (1-6, 2-6), moest Giljam de gelijkmaker scoren; 7-6, 3-6,7-6. Het eerste herenteam van Ruucstop pelen tenniste zaterdag thuis tegen Bru-Ten uit Bruinisse. Pim van der Est won de eerste single overtuigend met 6-2, 6-2. Jack Neele behield de winst met 6-2 en 6-1, wat gevolgd werd door een 6-2, 6-3 overwinning van Patrick Walpot. Zijn broer Ro land Walpot had teveel misslagen en verloor: 4-6. 4-6. In de eerste heren- dubbel wonnen Van der Est en Pa trick Walpot met 6-1,6-1 van hun te genstanders. Roland Walpot en Jack Neele behaalden revanche voor de verloren singlepartij en wonnen met 6-2, 6-2. De 5-1 einduitslag beteken de de vierde overwinning op rij voor de Sint-Philipslanders, die volgende week tegen Hoek 1 spelen. Het eerste 35+ dubbelteam van Ruucstoppelen heeft zijn positie aan de kop gehandhaafd, maar moest toch twee punten inleveren tegen Zierikzee. Giel van der Est en Ad den Engelsman leken de partij te gaan winnen, maar verloren uiteindelijk met 6-4,5-7 en 2-6. De volgende par tij werd door Jan Kot en Adrie van Dijke gewonnen; 7-5,6-3. De tweede ronde begonnen Kot en Den Engels man goed en wonnen met 6-4. De tweede set ging in de tie-break verlo ren, 5-7. Ook de winst van de derde set ging naar de tegenstander; 6-2. Van der Est en Van Dijke wisten de laatste partij met 6-2 en 7-5 af te slui ten, waardoor de einduitslag op 2-2 bleef steken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 21