Adempauze Tholencup Smerdiek dames sluit af met overwinning Rode kaart voor routinier Jan Groenewegen doorslaggevend Meiden Vosmeer kampioen Smerdiek 2 stapje terug Noad worstelt opnieuw met degradatiespook Vosmeer laat kansen liggen tegen Nieuw-Borgvliet Daan Hage in landelijke finale Seizoen Tholense Boys niet ten einde na duel vol drama Donderdag 27 april 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Voetbal Uitslagen Voetbal programma Trefzeker Topscorer Damesvoetbal Het debuutjaar voor Smer diek in de eerste klasse zit erop. De blauw-zwarten wonnen de laatste wedstrijd met 3-2 van Wartburgia 2. Ze zijn op de zevende plaats geëindigd met 22 punten. Smerdiek won vijf wedstrij den, verloor er acht en speelde zeven keer gelijk. Bart de Wilde naar NK turnen heren Noodlot Hoop Teleurstelling Smerdiek 3 wint niet Mooi slot WHS Dames Tholen 5e Tweede kl.: Thol. Boys-Temeuzense Boys 0-1 (Terneuzen kampioen). Derde kl.: Noad-JPS 1-4. Serooskerke- WHS 0-1. Vierde kl.: SPS-Stavenisse 8-2, WIK- Smerdiek 2-3. Vijfde kl.: Nw. Borgvlict-Vosmeer 3-1. Dames: Smerdiek-Wartburgia 2 3-2, Wolfaartsdijk-Thol. Boys 0-1. Tweede kl. res.: WHS 2-Klundert 2 1-1, Dinteloord 2-SPS 2 3-1. Derde kl. res.: Krabbendijke 2-Smer- diek 2 2-2 (Smerdiek degradeert), Thol. Boys 2-FSV 2 5-1. Vierde kl. res.: Duivcland 4-Noad 3 2-4 (Noad kampioen), Stavenisse 2-Rillan- dia 3 1-1, Chrislandia 2-Thol. Boys 4 2- 0, Vrederust 2-Thol. Boys 5 2-1, Vrede rust 2-WHS 3 1-5 (WHS kampioen). Vijfde kl. res.: WHS 4-Noad 4 3-3. Smerdiek 3-Bruse Boys 5 1-3, ZPR 4- SPS 3 4-5, SPS 4-Virtus 6 1-1. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-WVV 4 0-8, NSV 6-Vosmeer 3 2-2. Jeugd: Vosmeer B-N VS 8-3, Vosmeer meisjes-Alliance 3-1 (Vosmeer kam pioen), DSE-Vosmeer C 1-7, Meto-Vo smeer E 2-1, Vosmeer F1-Thol. Boys Fl 2-4, NVS-Vosmeer F2 2-2, Vosmeer F3- Vivoo 1-2; DSE-Smcrdiek C 2-3, Smer diek D-Moerstraten 3-7, Steenbergen- Smerdiek El 2-4, Smerdiek E3-Steen- bergen 3-4, Smerdiek F2-Noad F2 2-1, Smerdiek F3-Meto 6-0; SSV-Thol. Boys C 0-5 (Thol. Boys promoveert), Thol. Boys D1-Grenswachters 1-6, NVS- Thol. Boys D2 0-11, Thol. Boys meis- jes-Kaaise Boys 10-2, Thol. Boys E- WHS E 5-1, Thol. Boys El-Val Aan 5-1, NVS-Thol. Boys E2 4-2, BSC-Thol. Boys E3 3-0, Thol. Boys E4-Vivoo 3-0 (Thol. Boys kampioen), Grenswachters- Thol. Boys F2 0-14 (Thol. Boys kam pioen). Thol. Boys F3-Meto 1-13, FSV- Thol. Boys smurfen 4-1; Wolfaartsdijk-WHS A 1-5, WHS Dl- Halsteren 1-4, Nw. Borgvliet-WHS D2 0-8, WHS D3-Virtus 21-0 (WHS kam pioen). WHS El-Halsteren 2-2, Odio- WHS E2 5-0. Vivoo-WHS E2 1-6, WHS F1-Smerdiek Fl 0-2, WHS F2-Noad FI 0-1, WHS F3-Halsteren 0-0, WHS F4- Meto 4-1; Kruiningen-SPS B 2-4, SPS C-Kruiningen 4-2, Gastel-SPS D 3-2, SPS E-Welberg 1-2, SPS Fl-WHS F2 3- 2, Odio-SPS D2 11-0. Zondag 30 april uur Vosmeer-Kaaise B.(vGestel) 14.30 Alliance 5-Vosmeer 2 10.00 Vosmeer 3-Rooscndaal 7 10.00 Erik van Haaften (Smerdiek) 24 Tijs Nijmeijer (SPS) 17 C*'John Vroegop (Vosmeer) 16 Erik van Haaften mag zich Thools topscorer noemen van het voetbal seizoen 2005/2006. Weliswaar moet Vosmeer nog één wedstrijd spelen, maar John Vroegop zal tegen Kaai se Boys - dat nog op een periodeti- tel aast - geen acht keer kunnen scoren. De afgelopen negen weken trof Vroegop geen enkele keer doel. Op de laatste competitiedag in het zaterdagvoetbal werd er lustig op los gescoord. Dat kwam vooral door de monsterscore van SPS in de derby tegen Stavenisse: 8-2. Bij SPS werden de doelpunten gemaakt door zeven verschillende spelers. Van hen scoorden Leonard Quist en Bart Vane voor het eerst deze com petitie. Datzelfde deden Ad Pipping en Mohammed Allali voor Smer diek. Er wordt dit jaar als afsluiting van het voetbalseizoen geen toernooi om de Tholen Cup georganiseerd. De Thoolse voetbal federatie heeft besloten tot een adempauze, om de kansen en de toekomst van het eve nement in alle rust in kaart te bren gen. Een werkgroep gaat de diverse scenario's op een rijtje zetten en komt in de loop van het volgend sei zoen met nieuwe voorstellen. Vol gens secretaris Ad Hommel van het federatiebestuur is het wel de be doeling om in 2007 een voetbaldag te organiseren. „Maar het is zeker niet gezegd dat zo'n promotiedag bestaat uit een toernooi voor stan daardteams. We denken eerder in de richting van eilandelijke selecties die het opnemen tegen attractieve tegenstanders uit andere delen van het land." Het besluit om een overgangsjaar in te lassen komt volgens Hommel op het goede moment. De cyclus waar in alle clubs als organisator aan de beurt komen is juist afgerond. Een nieuwe periode zou volgens hem enkel maar verwachtingen en ver plichtingen scheppen, waar een vo rig jaar gehouden enquête aantoon de dat de rek uit het evenement is. „Lang niet alle clubs en voetballers liepen nog warm voor het toernooi en ook het publiek toonde steeds minder interesse. Daarom is het goed om juist nu wat afstand te ne men en los te komen van de routine. Van een afstand willen we de zaak kritisch bekijken, om vervolgens met frisse ideeën het evenement nieuw leven in te blazen. We wach ten de voorstellen van de technische commissie gespannen af." In het slotduel stond voor geen van beide ploegen nog wat op het spel. Bij Smerdiek ontbraken Lenny Stoutjesdijk (geschorst) en Anne Hage (geblesseerd). De thuisclub kreeg al meteen een goede scorings kans, maar oog in oog met de keeper schoot Tamara Jakobusse de bal te gen haar aan. Even later maakte een Amsterdamse verdediger hands in het strafschopgebied en uit de toege kende penalty opende Josca Jansen de score. Ramona van Tiggele kreeg hierna twee goede mogelijkheden om de score op te voeren, maar ze vond de Wartburgia-keepster op haar weg. De Amsterdammers probeer den er snel uit te komen, maar Smer diek gaf achterin weinig weg. De tweede helft was enkele minuten oud toen Angeliquc Hage alleen voor de keeper verscheen. Ze stond in een prima positie om zelf te schieten, maar gaf de bal af en daarmee was de kans op een treffer verkeken. Vlak hierna maakte Wartburgia 1-1 uit een strafschop. Keepster Conny Gulden liep volgens de scheidsrechter een te genstander onderuit, wat maar weini gen gezien hadden. Al gauw hierna bracht Ramona van Tiggele haar team weer op voorsprong uit een hoekschop van Tamara Jakobusse. Met schoten uit de tweede lijn kon den de bezoekers niet gevaarlijk worden. Jakobusse wist door de ver dediging te soleren, maar ging daar na voor eigen succes in plaats van de bal af te geven aan Simone Scherpe- nisse, en schoot naast. Na een kwar tier schoot Emmy Molhoek een vrije trap net buiten het zestienmeterge bied langs de muur in het doel: 3-1. Maar binnen drie minuten scoorde Wartburgia tegen doordat de Thoolse verdediging niet alert was. Bij deze stand geloofden de teams het wel en speelden de wedstrijd rustig uit. De competitie zit erop, maar Smer diek heeft nog twee wedstrijden in het verschiet: op 6 mei komt het elftal van de Kaapverdische Eilanden op bezoek en op 18 mei is een militair dameselftal te gast in de smalstad. RCL Ter Leede 2 Reiger Boys Rijnvogels Muiden Rijsoord Smerdiek Oostkapelle CSW Wartburgia 2 Pancratius 20 51 20 40 20 39 20 28 20 27 20 23 20 22 20 22 20 19 20 19 20 8 67-8 55-42 52-19 32-33 33-35 30-51 26-34 31-43 19-30 24-42 19-51 Bart de Wilde gaat op minimaal vier toestellen naar het Nederlands kam pioenschap in Heerenveen. Met na me op de voltige en met de sprong kan de gymnast uit Sint-Maartens dijk sterk voor de dag komen. Hij turnde zaterdag zijn derde plaat singswedstrijd in Zwijndrecht. Een thuiswedstrijd voor Bart omdat de wedstrijd georganiseerd werd door O&O Zwijndrecht. de club waar Bart nu turnt. Deze derde plaatsings- wedstrijd verliep wederom zeer suc cesvol voor Bart: hij eindigde als derde in de categorie junior IC met een puntentotaal van 47.40, weer iets meer dan de vorige wedstrijd. Op vloer scoorde Bart 8.60, goed voor een derde plaats. Op voltige, voor de meeste jongens het moeilijkste toes tel, was de score 8.00, een le plaats. Op ringen presteerde Bart ook goed. maar de anderen konden beter, met 7.60 een 12e plaats. Sprong verliep net als in de vorige wedstrijd bijna vlekkeloos, een le plaats met 7.95. Op brug maakte hij een fout waar door hij een halve punt verspeelde, 8.15 een 3e plaats. Op rek, niet di rect het favoriete onderdeel van Bart, scoorde hij 7.10, een 6e plaats. Het verschil met de nummer 1 wordt ook steeds kleiner, het verschil is nu nog ruim 1 punt. Van de totaal 30 deelne mers stromen de 12 beste door naar de meerkampfinale op 27 mei in Borne. Omdat Bart op alledrie de plaatsingswedstrijden hoog scoorde gaat hij op minimaal 4 toestellen door naar de toestelfinale in Heeren veen. Hier wordt gestreden om het goud per toestel. De 11 -jarige Daan Hage uit Sint- Annaland heeft zich geplaatst voor de landelijke finale turnen in Borne. In een spannende wedstrijd werd hij derde in de categorie pupil B en dat was voldoende voor plaatsing. Dat had hij vooral te danken aan zijn goede turnen op brug, rek en ringen, waardoor Daan zijn slechte score op de vloer volledig wegwerkte. De ju ry gaf het lid van Martinus/TC- ZWN 4,8 punt voor de vloer, 6.7 voltige. 8,7 ringen, 6,6 sprong, eveneens 6,6 brug en 8,95 voor rek. Niels Hopmans (rechts) jaagt met een tegenstander op de bal. De middenvelder heeft een zwaar hoofd in de nacompetitie met twee periodekampioenen op 20 en 27 mei. Tholense Boys zal tot het gaatje moeten gaan om zich te handhaven in de tweede klasse. Door de 0-1 nederlaag tegen Terneuzense Boys werd de ploeg van André Maas veroordeeld tot de nacompetitie. De Tholena- ren hadden de pech dat de concurrenten Kapelle en De Meeuwen het moesten opnemen tegen minder gemotiveerde tegenstanders en beide wonnen. Voor Terneuzense Boys betekende de zwaar bevochten zege op De Bent dat het kampioenschap in de wacht werd gesleept. Vreugde en verdriet lagen op het Thoolse sportpark derhalve dicht bij elkaar. Ter wijl de Zeeuws-Vlamingen in de middencirkel hun feestje vierden, dropen de spelers van de thuisclub teleurgesteld af. de numerieke minderheid te com penseren. Het ging de ploeg ver rassend goed af. Vol overgave wer den de duels aangegaan. „Maar natuurlijk mis je een schakel rich ting voorhoede. Echte kansen heb ben we niet gehad", stelde Hop mans realistisch vast. „Het wordt nu verschrikkelijk las tig", besefte André Maas voor de doodstille Thoolse kleedkamer. Ook de kapot gespeelde Niels Hopmans zag na afloop de bui hangen. „Het zal zwaar worden om ons nog een keer mentaal op te laden. Vooral omdat we het moeten opnemen tegen een ploeg die in de winning mood zit." Centraal in de bespiegelingen stond het cruciale moment waarin Jan Groenewegen zich vergat en onder het oog van scheidsrechter Van de Rest een trappende beweging maakte rich ting tegenstander, met een logische rode kaart als gevolg. Het wegzen den van Groenewegen. de terugge haalde routinier die zijn ploeg de voorbije weken met inspirerend spel en enkele belangrijke doel punten op sleeptouw had geno men, betekende dat de thuisclub voor een bijna onmogelijke opgave stond tegen de titelkandidaat. Er was nauwelijks een kwartier ge speeld toen Groenewegen. zijn he le loopbaan even briljant als op vliegend, in de fout ging. Na de veldverwijzing zakte middenvelder Niels Hopmans een linie terug om de verdediging te leiden. Meteen raakten de geelzwarten daarmee een belangrijke pion achter de voorhoede kwijt. Met schoten uit de tweede lijn en kopballen bij voorzetten vanaf de flank is Hop mans altijd dreigend, een inbreng die nu node gemist werd. Met hard werken probeerde Tholense Boys Toch bleef er na afloop het onbe vredigende gevoel dat het voetbal wonder zich mogelijk hadden kun nen voltrekken, mits Groenewegen zich in de hand gehouden had. In de openingsfase hoefde de thuis club niet onder te doen voor de sterke opponent uit Zeeuws-Vlaan- deren. Na een mooie combinatie over de as van het veld zorgde Rick van de Velde zelfs voor het eerste gevaar. Zijn schot ging rakelings over de lat. De bezoekers stonden duidelijk stijf van de zenuwen, in de wetenschap dat er per se gewon nen moest worden om de laatst overgebleven concurrent NSW achter zich te houden. Ook de moeizame prestaties van de voor bije weken zorgden ervoor dat de ploeg uit de Zeeuwse havenstad niet gerust was op een goede af loop. Vooral in aanvallend opzicht bleef de titelkandidaat onder de verwachting. Doelman Marius Bal redde sterk op een schot in de korte hoek en bij een volgende gelegen heid kopten de bezoekers voor een leeg doel over. Een nieuwe reorga nisatie bij Tholense Boys volgde toen Chris Jansen halverwege de eerste helft geblesseerd moest af haken en de jonge Xander Rens zijn opwachting maakte. Terneu zense Boys kreeg nog een kans na dat aanvoerder Arie Draaijer in de diepte op snelheid werd geklopt. Nadat ook die mogelijkheid om zeep werd geholpen, leek de ploeg van André Maas ongeschonden het rustsignaal te halen. In de 40e mi nuut sloeg het noodlot echter an dermaal toe. Na een voorzet vanaf de achterlijn liep Draaijer de bal ongelukkig in het eigen doel: 0-1. Bijna werd het nog voor de pauze gelijk bij een vrije trap van Piel de Graaff die rakelings langs de ver keerde kant van de paal dwarrelde. Aan de overzijde kroop de thuis club door het oog van de naald, na dat Draaijer en Carlo Heijboer sa men twijfelden bij een doorbraak. Ook deze kans werd door de Zeeuws-Vlamingen hopeloos over de lat geschoten. De ruststanden op de andere velden maakten duidelijk dat Tholense Boys zich enkel met een overwin ning definitief veilig kon spelen. Een remise zou leiden tot een be slissingswedstrijd met De Meeu wen. De eerste aanvallen waren be moedigend. Mourad Tihani kreeg het leer juist niet goed mee bij een dreigende doorbraak en schoot even later van afstand naast. Jammer ge noeg zakte Tihani, voor de pauze nagenoeg ongrijpbaar, in het ver volg van de tweede helft ver terug. Omdat Hicham Benhammou we gens een knieblessure niet beschik baar was. moest het gevaar vooral komen van Piet de Graaff. De in de top van het amateurvoetbal gelou terde aanvalsleider sleurde als geen ander, maar moest het bij gebrek aan medestanders vooral van af stand proberen. Halverwege de tweede helft leek het langzaam do vende vuurtje van de thuisclub weer aan te wakkeren toen ook Terneu zense Boys, na een tweede gele kaart voor de rechtsachter, met tien man verder moest. Tot een echte op standing leidde de herschikking van de pionnen niet. „Bijna een uur spe len met een man minder kost zoveel kracht", wist Maas. „Zeker tegen een ploeg die qua veldbezetting tot de betere van de afdeling behoort. De jongens hebben gestreden voor wat ze waard waren. Er valt ze niets te verwijten." Ook Niels Hopmans, met Piet de Graaff de grote uitblin ker. had altijd nog een sprankje hoop gevoeld. „Zo lang het 0-1 blijft, hou je uitzicht op een gelijk spel." Tholense Boys moest in het slot- kwartier steeds meer risico nemen. De ingeschoven Hopmans kreeg de bal juist niet onder controle toen hij door de linies leek te sluipen. Bij een uitval hield doelman Bal met een geweldige reflex de droom levend. Verder dan een mooi af standschot van Piet de Graaf in de slotminuut kwam de thuisclub ech ter niet. Maas probeerde de teleur stelling weg te bijten, maar wist ook dat zijn ploeg behalve het rood voor Groenewegen de nodige gele kaarten had gepakt. „Het wordt weer puzzelen en plakken om een selectie bij elkaar te krijgen. Het ziet er niet hoopvol uit. Het enige positieve is dat we nu een paar we ken rust krijgen, zodat enkele bles sures misschien kunnen genezen. Vanwege de te verwachten schors ingen denk ik echter dat het aantal beschikbare spelers eerder zal af nemen, dan dat we jongens terug krijgen. Het is ook niet in ons voor deel dat we het als nummer tien moeten opnemen tegen een ploeg die in de opwaartse spiraal zit. Zul ke ploegen hebben niets te verlie zen, wij wel." Terneuzense Boys NSW AZVV Wieldrecht Rillandia Zaamslag Kapelle GPC Vlissingen De Meeuwen Tholense Boys Hardinxveld WC '68 22 48 49-16 22 46 52-22 22 38 42-27 22 37 28-20 22 35 31-45 22 31 32-38 22 26 34-39 22 25 36-42 22 24 31-46 22 23 34-41 22 22 35-41 22 17 34-61 De Vosmeer meiden vieren de titel in de derde klasse. In de laatste wedstrijd van de voorjaarsreeks stond voor de B- meisjes van Vosmeer de titel op het spel. Ze kregen hekkensluiter Alliance op bezoek. Door twee treffers van Renske van de Berg en één van Naomi van Mierlo stond het bij de rust 3-0 voor het Vossemeerse zevental. Ondanks de riante voorsprong sloegen na de hervatting de zenuwen toe bij de meiden. Ze speelden slecht. scoorden niet meer en moesten de Koosendalers zelfs een doelpunt toestaan. De 3-1 was echter ruim voldoende voor het kampioen schap. temeer daar naaste con current BSC het in de laatste twee wedstrijden volledig liet afweten. Na het laatste fluitsignaal van ar biter Gab Havermans barstte de feestvreugde dan ook los, waarbij De Neutekraekers voor muzikale ondersteuning zorgden. De enige Vosmeer-kampioenen in het seizoen dat de club zestig jaar bestaat, werden natuurlijk in de bloemen gezet. De ploeg bestaat uit Tinv Smit, Jeanice Geluk. Kim en Eva Fotappel, Leonie Mosch, Ellen de Bruin, Jolenta van Driel, Renske van de Berg, Angelica Heijboer, Patty Kokshoorn en Na omi van Mierlo. Leidsters zijn Bea Mosch en Anita van Mierlo, trainer is Henk Fotappel. Zonder zelf te spelen is Smerdiek 2 op de voorlaatste competiliedag gedegradeerd, doordat Yerseke 3 een inhaalwedstrijd winnend afsloot. Na één jaar gaan de blauw-zwarten weer terug naar de vierde klasse. In het slotduel tegen Krabbendij ke 2 kon Smerdiek dan ook vrijuit spe len. Twee gelijkwaardige ploegen kwa men uiteindelijk 2-2 overeen. Michael de Jong kreeg de eerste kans om de score te openen, maar schoot de bal voorlangs het doel. Ook Wilco Keur miste de juiste richting. Maar nog voor de rust nam Smerdiek de leiding. Rens de Viet maakte 0-1 op aangeven van Re- my Korthouwer. Na de thee maakten Perry Opree en Tijmen v.d. Kleijn plaats voor de jeugdspelers Jeffrey Oudesluijs en Thijs Westerhuis. Opnieuw waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar Michael de Jong wist al snel de voor sprong te verdubbelen. Hierna werd Krabbendijke sterker en het elftal knokte zich terug naar 2-2. Daar bleef het bij. want De Jong en Niels Hage lieten de kansen liggen om Smerdiek de winst te bezorgen Het is de derde keus van Smerdiek niet gelukt om de competitie met winst af te sluiten. Bruse Boys 5 was de blauw-zwar ten met I -3 de baas. Toch konden de be zoekers in de eerste helft weinig gevaar stichtten. Smerdiek speelde niet slecht, was de betere op het middenveld, maar creëerde weinig kansen doordat de eind- pass ontbrak. De thuisclub kreeg tegen het einde van de eerste helft een paar sco ringskansen. maar Bruse Boys nam uit een snelle uitval de leiding. De bezoekers kregen na de rust meer grip op het spel en ze stelden de achterhoede van Smerdiek danig op de proef. Twee keer trof Bru doel en vlak voor tijd redde Antoine Smits de eer voor de thuisclub: 1-3. Smerdiek is met 26 punten achtste geworden. Voor Noad '67 dreigt een tweede achtereenvolgende degradatie. De Fluplanders moeten zich na de 1-3 nederlaag tegen JPS zien te redden via de nacompetitie. De ploeg van Ton van der Spaan kon in het crucia le duel met de Tilburgers een vroege achterstand nooit goedmaken. Bo vendien won de directe concurrent DVO bij Kogelvangers (1-2), zodat zelfs een zege niet voldoende zou zijn geweest. WHS boorde op Walche ren het laatste sprankje hoop bij Serooskerke op het kampioenschap de grond in. Het werd een knappe 0-1 overwinning voor de Setallanders, zodat Bruse Boys in de Zeeuwse derde klasse de titel in de schoot kreeg geworpen. Alleen bij het onwaarschijnlijke ver lies van Bruse Boys tegen degradant ZSC had Serooskerke nog uitzicht op het kampioenschap. Dan moest er wel gewonnen worden van WHS. Nog het een noch het ander gebeur de. Bruse Boys won eenvoudig (4-0) en de Setallanders trokken de zege met 0-1 naar zich toe. Na een fraai uitgespeelde aanval werd Perry Snoep matchwinnaar. De aanloop naar het slotduel van de competitie zag er voor de ploeg van Kees Stout jesdijk niet hoopvol uit. Egbert Moerland. Patrick van Schetsen. Mi chel Mosselman en Vincent de Jonge ontbraken wegens blessures. De ge schorste Dennis Oosdijk moest ook aan de kant blijven en een logische vervanger als Dennis Vaders was evenmin inzetbaar. Voorzichtigheids halve gingen de bezoekers met twee spitsen van start, waarbij de midden velders wel de opdracht kregen om in balbezit snel aan te sluiten bij Pieter Lindhoud en Hans Leune. Met name aan Matthijs Bruijnzeel was als man achter de voorhoede een sleutelrol toegedicht, zoals controleur Ronald van der Repe voor het evenwicht in de middenlinie moest zorgen. Van de buitenste middenvelders André Wes- sels en Perry Snoep werd het nodige loopwerk verwacht. Het tactisch plaatje van Stoutjesdijk pakte goed uit. „Serooskerke kwam haast niet aan combineren toe, ook al omdat we verschrikkelijk fel in de duels waren. En bij balbezit zochten we telkens de ruimte. Hoewel Seroos het veldover- wicht had. waren wij tenminste zo gevaarlijk." Achterin gaf WHS tot aan de rust weinig weg, waarbij Ri chard van der Repe zich na bijna twee jaar afwezigheid in de hoofd macht positief onderscheidde. Tussen de palen deed ook Anton Elenbaas wat van hem verwacht werd. In de counter waren er goede mogelijkhe den voor Snoep en Bruijnzeel. Een kopbal van de ingeschoven Leon de Witte ging rakelings over. WHS kon niet gerust zijn op de tweede helft, vooral omdat onduidelijk was of de jongere spelers overeind zouden blij ven tegen de fysiek sterke thuisclub. Na een uur spelen kwam het ant woord. Perry Snoep zocht de combi natie met Leon de Witte, de twee spitsen fungeerden als bliksemaflei ders en Snoep kreeg de bal op maat terug om vervolgens strak in te schie ten: 0-1. Serooskerke bracht twee verse krachten binnen de lijnen en Stoutjesdijk haalde Wessels naar de kant. ten faveure van Armando van der Repe. In het resterende halfuur kreeg WHS het zwaar, waarbij een geslagen Elenbaas eenmaal de hulp van de lat nodig had. Ook een reeks hoekschoppen zorgde voor de nodige dreiging. Hans Leune had bij een uit braak voor de beslissing kunnen zor gen, maar de over zijn toekomst bij WHS nadenkende spits bleef in ge breke. In de slotfase loste Marco Poot de moegestreden Richard van der Re pe af. Zonder averij haalde WHS het einde. „Een mooi slot", vond Stout jesdijk. Aan het eind van het seizoen geeft dit toch een andere smaak dan een nederlaag. Jammer dat we, mede door blessures van belangrijke spe- Zwaluwe 22 52 52-16 Iers, een wisselvallig seizoen hebben Klundert 22 46 51-24 gedraaid. We waren niet evenwichtig JPS 22 44 64-30 genoeg." Komend jaar kan Stoutjes- Seolto 22 39 53-39 dijk weer een beroep doen op de Rust Roest 22 36 55-47 voormalige schutter Patrick Ketting. Olympia '60 22 35 64-47 die tussentijds bij Goes opstapte. De Kogelvangers 22 33 52-33 in Vlissingen woonachtige Hans Leu- The Gunners 22 25 40-52 ne wikt over zijn toekomst. Evenmin DVO '60 22 24 43-58 is duidelijk of Egbert Moerland be- Noad '67 22 20 35-52 schikbaar is wegens werk in het bui- TSC 22 13 28-73 tenland. Ook aan Perry Snoep wordt Baronie 22 13 32-98 met zijn RBC-verleden getrokken. Noad trof het niet dat het in JPS een tegenstander kreeg die nog alle re den had om voluit te gaan. De op de derde periodetitel azende Braban ders lieten er aan de Zijpestraat geen gras over groeien. Toch had heel Flupland het na afloop over die eerste fraaie actie van Arjan Moer land, een moment dat de partij mo gelijk een heel ander aanzien zou hebben gegeven. De aanvoerder speelde zich keurig vrij en besloot met een spetterend schot op de on derkant van de lat. Volgens de meest fanatieke supporters was de bal bij het neerstuiten zelfs de doellijn ge passeerd. Het spel ging echter door en uit de tegenaanval namen de Til burgers met een vlammend schot in de kruising de leiding: 0-1. Slecht verdedigen leverde JPS in de 10e minuut een 0-2 voorsprong op. „Dan weet je dat het een gigantisch moeilijk verhaal wordt", besefte Van der Spaan. Noad kon tot aan de pauze enkel via Martijn Reijngoudt op de rechtervleugel voor gevaar zorgen. Echte kansen leverden ook diens acties niet op. Op slag van rust werd het vonnis in feite vol trokken. Doelman Michael Hartogs werd verrast door een afstandschot dat via een graspol letje plots een vreemde curve meekreeg: 0-3. Tij dens de rust sijpelde uit Willemstad het bericht door dat DVO met 0-2 de leiding had genomen, waardoor de tweede helft een formaliteit werd. Robin Kot en Rob den En gelsman kwamen in de ploeg voor respectievelijk Dennis Kot en Jasper van Dijke. Na een vrije trap kopte Moerland de 1-3 binnen. Een kwar tier voor het einde verscheen Lars Steijn alleen voor de Brabantse goalie, om vervolgens naast te schieten. Het bleek de laatste kans van de middag. Doelman Hartogs haalde het eind van de wedstrijd niet. De ongelukkige keeper liet zich met een knieblessure vervan gen door de jonge Jan van Duuren. Volgend seizoen kan Noad weer be schikken over Kees Lozekoot, die na omzwervingen langs Rillandia en Halsteren op het oude nest terug keert. Mogelijk moet hij aan de slag bij een vierdeklasser. Noad neemt het in de nacompetitie op tegen de verliezer van het duel tussen Spui en Heinkenszand, clubs die in de Zeeuwse klasse gelijk eindigden op de tiende plaats. Die beslissings wedstrijd wordt op neutraal terrein gehouden. Arjan Moerland en Den nis Kot zijn dan niet van de partij vanwege een al eerder geboekte va kantie. Kot hangt bovendien een schorsing boven het hoofd. Bij winst zijn de Fluplanders verzekerd van klassenbehoud. Verlies tegen hetzij Spui of Heinkenszand brengt de ploeg in een poule met drie pe riodekampioenen uit de vierde klas se die onderling een halve competi tie afwerken. De twee hoogst eindigende teams komen volgend seizoen in de derde klasse uit. In een duel om des keizers baard verl oor Vosmeer op de Brombeer van Nieuw-Borgvliet met 3-1. De thuis club benutte de kansen beter en trok de zege daarom verdiend naar zich toe. Ed Mastbergen en zijn directe te genstander werden na een opstootje met rood van het veld gestuurd. Ko mende zondag sluit Vosmeer het sei zoen af tegen Kaaise Boys. Sjaak Istha heeft nog altijd geen besluit genomen over zijn toekomst als trainer bij Vos meer. Ondertussen staat wel vast dat elftalleider Jack Mosch er aan het eind van dit seizoen een punt achter zet. In Bergen op Zoom leidde een ver keerde pass van John Vroegop in de 20e minuut een snelle combinatie van de thuisclub in, die de 1-0 opleverde. Ed Mastbergen had na een hoekschop de gelijkmaker op zijn hoofd. Zijn kopbal ging rakelings naast. Na vast houden van Atjen Verkamman ging de bal op de stip en kon Borgvliet voor 2- 0 zorgen. Nog voor de pauze kreeg Vosmeer twee opgelegde mogelijkhe den om terug in de wedstrijd te ko men. John Vroegop miste alleen voor de doelman en de door Ed Mast bergen perfect aangespeelde Verkam man schoot naast. Istha kon niet tevre den zijn over de eerste helft. „We verloren teveel persoonlijke duels. Pas na de pauze waren we nadrukkelijker aanwezig." De Brabanders kregen in het tweede bedrijf opnieuw een penal ty toegewezen. Ditmaal redde Michel Nelen knap, zodat Vosmeer kon blij ven geloven in een beter resultaat. De irritaties binnen de lijnen namen toe. met wat duw- en trekwerk tussen Mastbergen en een Bergenaar als ge volg. Met tien tegen tien werd de partij voortgezet, waarbij Theo van Eekelen achterin de leiding nam. Terwijl ieder een nog aan de nieuwe veldbezetting moest wennen, sloeg de thuisclub voor de derde maal toe: 3-0. Kort daarop tekende Jacco Vaders na een goede combinatie voor 3-1. John Vroegop en Jacco Vaders kregen in het vervolg nog goede kansen op de aansluitingstreffer. Arjen Verkamman was het dichtst bij een doelpunt bij een inzet tegen de onderkant van de lat. De dames van Tholense Boys zijn vijfde geworden in de vijfde klasse. De laatste wedstrijd wonnen ze met 0-1 van Wolfaartsdijk. Het enige doelpunt kwam halverwege de eerste helft van de naar de spits doorgescho ven Ingrid Geilings. Ze schoof de bal van zo'n 25 meter in het lege doel. In de tweede helft kregen Ingrid Gei lings. Marjan Verhoef, Tamara Goe- degebuure en Annique ten Voorden mogelijkheden om de score op te voeren, maar zonder resultaat. Tholense Boys kijkt terug op een pri ma seizoen, met elf gewonnen wed strijden en twee gelijke spelen. Het elftal behaalde maar liefst dertien punten meer - met twee duels minder gespeeld - dan in de vorige competi tie. Op 6 mei staat het eigen toernooi op het programma.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 19