25 mille voor nieuwbouw Schutse 'Ik ben gefocust om het probleem aan te pakken, niet de symptomen' Noad 3 viert titel, maar promoveert niet PvdA streeft naar ander beleid bid- en dankdag Ontpolderen, mossels en Westerscheldetunnel Tholen Circus bij EquiMio Het Rode Kruis in gemeentewerf Groots opgezette verkoping in Scherpenisse erg druk bezocht Donderdag 27 april 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Voorkeursrecht op havengebied Reserve vierde klasse Verlies geel-zwarten Openbaar onderwijs is gefrustreerd De PvdA wil het beleid voor bid- en dankdagen aanpas sen ten gunste van het openbaar onderwijs. Een aantal scholen wil zelf kunnen bepalen of ze de leerlingen vrij geven of niet. De leden van de afdeling Tholen van de PvdA waren het dinsdagavond in grote lijnen eens met het coalitieprogramma 2006-2010 dat in Haestinge werd gepresenteerd. Marianne-lied Van der Linde in bestuur PvdA De Schutse Zeeland kijkt terug op een prima verlopen verkoping. Geweldig veel mensen wisten zaterdag het gebouw De Houwer aan de Veerdijkseweg bij Scherpe nisse te vinden. Hoewel nog niet alles tot in de finesses bekend is, zal de opbrengst rond de 25.000 euro liggen, zegt mevrouw J. van Poortvliet van de organisatie. Het geld wordt besteed aan het nieuwe dagactiviteitencen trum dat momenteel in Oud-Vossemeer gebouwd wordt. Skelteren Orthopedische schoenen verdienden geen schoonheids prijs. Mensen met voetproblemen hebben zich jaren moeten redden met plomp schoeisel dat ideaal was voor hun voeten, maar niet paste bij hun trendgevoelige kle ding. Sinds kort zijn stichting LOOP (landelijk overkoe pelend orgaan voor de podologie) en zorgverzekeraar VGZ gestart met een alternatief voor orthopedisch schoeisel; modieuze aangepaste confectieschoenen. Bij de podologiepraktijk van Mart Kot in Tholen kunnen mensen onder andere terecht voor de steunzolen. „Het slimste is echter om de orthopedische zool met kwalita tief schoeisel te combineren", aldus Kot. Podoloog Mart Kot uit Tholen biedt modieus schoeisel voor probleem voeten Diabetes Evenementenfolder van Klaverblad Westerscheldetunnel Niet duurder EquiMio, het centrum voor equitherapie en hippische begeleiding organi seert in de meivakantie een circusproject. Zes kinderen tussen de vier en twaalf jaar kunnen drie ochtenden lang een circusshow oefenen met honden en pony's. De laatste ochtend wordt het project afgesloten met een honden-i show en kunsten op en met de pony's voor familie en vrienden. Het circus project is ook bedoeld voor kinderen met stoornissen of gedragsproblemen. Voor aanmelding en meer informatie kan gebeld worden naar Eefke Bastia- nen via het telefoonnummer 0166-692492. Het Nederlandse Rode Kruis afdeling Tholen/Sint-Philipsland houdt woens dag 3 mei haar algemene ledenvergadering in de kantine van de gemeente- werf aan de Nijverheidsweg in Sint-Maartensdijk. De avond begint om acht uur. Tijdens de bijeenkomst is er een presentatie over het project kinderzie kenhuis Manizalis in Colombia. Belangstellenden zijn van harte welkom. B. en w. willen het voorkeursrecht toepassen op het havengebied in Sint-Annaland. Het recht zou twee jaar moeten gelden voor de percelen aan de Havenweg, het Havenplein en de Spuistraat. Er vinden al geruime tijd onderhandelingen plaats met verschillende eigenaren in het ge bied. zoals Van Beek Constructie aan de Havenweg 5. Ook vindt er regel matig overleg plaats met Gunter van Cl000 in verband met de toekomsti ge plaats van de supermarkt en een woning in de Spuistraat 3 en 5 in het nieuwr te ontwikkelen gebied. Met de familie Westdorp, Haven plein 24, garagebedrijf Van Vossen aan de Spuistraat 1 en de heer Dek ker aan de Havenweg zijn nog geen besprekingen geweest. Alleen is hen verteld dat de gemeente hun eigen dommen graag wil aankopen. Door de verkoop van de familie Westdorp van hun eigendom aan een project ontwikkelaar proberen volgens b. en w. ontwikkelaars voet aan de grond te krijgen. Het college, is bang voor versnippering waardoor het moeilij ker wordt het gebied verder uit te werken. Noad 3 is zaterdag kampioen geworden in poule (141 van de vierde klas se reserve. De Sint-Philipslanders klopten hekkensluiter Duiveland 4 met 2-4. De derde keus scoorde 106 doelpunten in 22 wedstrijden, boekte 19 overwinningen en verloor drie partijen. Het team zal niet promoveren, want het tweede elftal van Noad - eerder dit seizoen in de tweede klasse teruggetrokken wegens spelersgebrek - neemt de plaats van het derde over in de derde klasse. #4 In Oosterland zette Noad de thuisclub vanaf het begin vast op de eigen helft. Men kreeg volop kansen om de score te openen. Een vrije trap van Leo Polder man, nadat Roel den Engelsman was neergelegd net buiten het zestienmeter gebied, belandde tegen de paal. En Reini Reijngoudt faalde alleen voor de keeper. Uit een voorzet van Leo Polderman bracht Den Engelsman zijn team op voorsprong. De druk was eraf bij Noad. maar dat pakte niet goed uit. Door twee fouten in de Sint-Philipslandse verdedi ging kwam Duiveland 2-1 voor te staan. Een derde treffer werd door doelman Ligtendag voorkomen. De gelijkmaker kwam op naam van Reini Reijngoudt, nadat Leo Polderman de bal op hem ge plaatst had. Uit een scrimmage voor het doel bracht Reijngoudt zijn team nog voor de rust op voorsprong. Na de nodige wissels in de rust begon Noad goed aan dc tweede helft. Schoten van Bram Filius en Leo Polderman gin gen naast en over het doel. Halverwege verscheen de 2-4 op het scorebord. Ver dediger Rien Filius ging door bij een ge blokte bal, het leer viel voor de voeten van Erwin Kot en die gaf hoog voor op Reijngoudt. De aanvoerder kopte de bal over de uitlopende doelman, waama Fi lius deze op de doellijn verzilverde. In de resterende tijd gaf Noad geen kans meer weg. zodat na het laatste fluitsig naal de bloemen - waarmee secretaris Gerard Noorthoek net op tijd in Ooster land arriveerde - uitgedeeld konden worden. De voorsprong van één punt op concurrent Bruse Boys bleef gehand haafd. In deze poule eindigde Stavenisse 2 op de voorlaatste plaats. De eerste ontmoeting eindigde in winst voor Tholense Boys 5, maar tijdens de return tegen Vrederust 2 werd het 2-1 voor de Bergenaren. De Tholenaren, versterkt met vier spelers van het vierde team, verzuimden om de kansen die ze kregen te verzilveren. Paul Laseur wist het net diverse keren niet te vinden. Na dat Vrederust op voorsprong was geko men, kreeg Christian Taalman een prima kans op de gelijkmaker. Maar hij kopte de voorzet van Rini Potappel naast. De 1-1 kwam uit een strafschop, benut door Johan Schot nadat Amo van Dijke onre glementair was gestopt. Beide ploegen gingen hierna voor de winst, waardoor veel ruimte ontstond. Vlak voor tijd pro fiteerden de Brabanders van een te korte terugspeelbal van Rien Koppenhol: 2-1. Tholense Boys is op de negende plek geëindigd. Tholense Boys 4 ging op bezoek bij Chrislandia 2. Na een sterk begin kwam de ploeg halverwege de eerste helft op achterstand door een eigen doelpunt van Arno van Dijke. De Tholenaar had de pech dat hij dat in de tweede helft her haalde. waardoor zijn team met 2-0 verl oor. De ploeg is zesde geworden in de competitie. Er waren 14 belangstellenden van de PvdA die de grootste winst behaalde bij de gemeenteraadsverkiezingen. De leden kregen de tekst voor het eerst onder ogen, maar fractievoorzit ter J. Oudesluijs lichtte het program ma puntsgewijs toe. De meesten kon den zich herkennen in het sociale gezicht van het voorgenomen beleid al vond J. van Akkeren uit Tholen dat het minimabeleid meer aandacht mag krijgen. Belangrijk uitgangspunt is dat de be lastingen niet worden verhoogd, al thans het gemiddelde niveau van de Nederlandse gemeenten niet overstij gen. Voor de PvdA is een belangrijk punt dal het beleid op bid- en dankda gen heroverwogen wordt. Een aantal basisscholen van het openbaar onder wijs heeft gevraagd om les te mogen geven, maar daar was geen meerder heid in de raad voor te vinden. Wet houder M.A.E. Velthuis zei dat het openbaar onderwijs door de beslis sing is gefrustreerd. R. Oosterhof uit Tholen vroeg zich af of de SGP die nu weer kan blokkeren, maar gezien de nieuwe verhoudingen in de raad is er nu wel een meerderheid voor te vin den, zei de wethouder. Ook waren er kritische vragen over de kosten van de uitbreiding van de dienstverlening. Het gaat om een be drag van 225.000 euro in 2010. Vol gens Oudesluijs zijn het vooral lande lijke zaken waar de gemeente niet omheen kan. Maar het gaat ook om publiekszaken aan de balie van het gemeentehuis, zoals paspoorten, rij bewijzen, bouwvergunningen. Dat moet allemaal sneller dan nu het geval is. Velthuis legde uit dat het bedrag volledig is onderbouwd. R. Oosterhof vond het hard nodig want de keren dat hij het gemeentehuis had bezocht was het erg stroef gegaan en was het alle maal ouderwets. Ook op de kosten van de brandweer was kritiek. Voor de nieuwbouw in Tholen is 500.000 euro gereserveerd in 2009. De nieuwbouw maakt deel uit van de herinrichting van plan Noord. Volgens Oudesluijs blijft vei ligheid en dus ook de brandweer geld kosten. J. van Akkeren zei dat hem wel eens het gevoel bekruipt dat som mige 'mensen bij de gemeente' er een hobby van maken. De wethouder ont kende dat ten stelligste. „We moeten nog een inhaalslag maken. We heb ben al op de rem gestaan. We streven naar niveau 1we staan op min vier." Ook zou de leefbaarheid meer aan dacht moeten krijgen. Het gaat vol gens Van der Linde om er op toe te zien of winkels op de goede plaats staan en om leegstand te voorkomen. Volgens Velthuis is dat mede een taak voor de nieuwe man voor de acquisi tie van bedrijven. De leden bedankten met een applaus je de inzet van Oudesluijs en Velthuis. B. Blom uit Sint-Annaland vroeg aan het eind van de vergadering de aan dacht. Hij bedankte de wethouder Marian Velthuis door haar een kopie te geven van een bundel socialisti sche strijdliederen uit 1908. Hij ver telde dat de liederen bij hem thuis weren gezongen en dat hij de meeste ook kende. Eén lied, het Marianne- lied, was voor haar bestemd. Hij kon het zingen, zei hij, maar dat deed hij niet. Wel las hij het voor, het refrein luidt: 'Ga, ga Marianne, voer ons aan, verlos de maatschappij van tiran nen en maak ons vrij en maak ons vrij.' Het bestuur van de PvdA-afdeling Tholen is van drie naar vijf perso nen uitgebreid. Dinsdagavond tra den oud-raadslid Chiel van der Lin de uit Tholen en Jolanda Prins uit Sint-Maartensdijk toe tijdens de le denvergadering in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beiden hadden zich aangemeld als kandidaat-be stuurders. Prins was niet aanwezig bij haar benoeming. Ruud Sijl is voorzitter, P. Suurland secretaris en H. Versluijs penningmeester. Het bestuur gaan de functies opnieuw verdelen. De leden van de afdeling bepalen wie de voorzitter wordt. Jack van Akkeren uit Tholen riep op om niet onderuit te zakken maar dat het bestuur vooral haar leden meer moest raadplegen. Volgens Van der Linde moet het bestuur samen met de fractie een werkplan maken. „Er is geen gelegenheid om weg te zak ken want volgend jaar zijn er weer verkiezingen." Tussen aan weerszijden geparkeerde auto 's arriveert de huifkar bij het terrein van de verkoping aan de Veerdijkseweg. Van een stuk kaas tot ondergoed, van een hoed tot een bloemetje en van een boek tot een pak bloem voor de broodmachine. Het was za terdag allemaal te koop in Scherpe nisse. Niet alleen de hal stond vol met verkoopstands, ook op het voorterrein werd in kraampjes van alles aangeboden. „We hebben veel positieve reacties gekregen, onder meer dat het aanbod zo gevarieerd was", zegt mevrouw Van Poort vliet. Voor de jaarlijkse verkoping moest de organisatie op zoek naar een al ternatief na het afbreken van De Vossenkuil. Het Vossemeerse dorpshuis was voorgaande jaren al aan de krappe kant gebleken en daarom viel het besluit om de ver koping groter op te zetten. Een commissie van vijf mensen regelt dit ieder jaar. In Scherpenisse von den ze volop ruimte, en bovendien voldoende plek voor de auto's van bezoekers. „Het was gunstig dat we de Veerdijkseweg konden af sluiten. We kregen bovendien alle medewerking van de omwonenden en er waren goede afspraken over landbouwers die naar de weegbrug moesten", legt mevrouw Van Poortvliet uit. Standhouders kon den hun auto op het naastgelegen terrein van Dijke kwijt. Parkeer wachters wezen de bezoekers een plek, onder meer werden de vent- wegen aan weerszijden van de ro tonde langs de Provincialeweg ge bruikt. En die liepen 's morgens vlot vol. Op de Veerdijkseweg bleef het opletten voor de voetgan gers, want twee legertrucks en een huifkar gebruikten deze voor rond ritten. De drukte was in weerwil van ver kopingen elders, want op vijf ande re plekken in de gemeente Tholen konden mensen daar zaterdag voor terecht. Op het voorterrein was onder meer het nodige te koop om de inwendi ge mens te versterken: snacks, vis en stroopwafels. Maar ook schoe nen en fietsen. In de hal waren bre de looppaden gelaten tussen de verkoopstands. Dat was nodig, want heel wat kinderwagens en rol stoelen werden langs de tafels met artikelen gevoerd. Bezoekers van het activiteitencentrum brachten hun zelfgemaakte spulletjes aan de man. Er waren Zeeuwse streekpro ducten te koop, kleding, ijzerwa ren, schoonmaak- en cadeau-arti kelen, bolussen en natuurproduc ten. In de bloemenstand stonden meisjes in Zeeuwse dracht. Aan de zijkant van de loods stonden volop spullen voor de rommelmarkt. En aan de achterkant kon de jeugd zich met spelletjes vermaken. De spiraal bijvoorbeeld en sjoelen. Ook voor het skelteren was veel animo. En er waren bijzondere wedstrijdjes: een autowiel verwis selen en houtblokken stapelen met een minikraan. Een aantal stand houders stond een gedeelte van de omzet af voor het goede doel, an deren lieten de hele opbrengst ten goede komen aan De Schutse. Voor een dergelijke groots opgezet te verkoping zijn veel vrijwilligers nodig. „Daar was geen gebrek aan, buitengewoon. Ik wil iedereen die zijn steentje heeft bijgedragen, dan ook zeker bedanken. Vrijdagavond en zaterdagmorgen om zes uur wa ren er volop mensen om bij het op bouwen te helpen. En hoewel ie dereen 's middags na afloop moe was, stonden ze ook weer gereed om op te ruimen", zegt een tevre den mevrouw Van Poortvliet. Uit de staten van Zeeland met Henny Polderman Met therapiezolen kan podoloog Mart Kot trendy confectieschoenen aanpassen voor mensen met voetproblemen. binatie schoenenwinkel-podologie- praktijk werpt volgens Kot zijn vruchten af. „Het werkt van twee kanten. Klanten zoeken schoenen en vertellen over eventuele voetklach ten, terwijl ook patiënten schoeisel zoeken. Ik kan beiden helpen." Niet alleen mensen met duidelijke voetproblemen zoals hamertenen en ontstekingen in dc voet kunnen bij de podoloog terecht. Kot ontvangt ook patiënten met rugklachten en hoofdpijn. „Ik ben gefocust om het probleem aan te pakken. Ik wil niet alleen de symptomen verhelpen, maar het probleem zelf. Dat lukt niet altijd, maar wel in 95 procent van de gevallen", verklaart hij. Zo kan de podoloog veel eelt- en loopproble men oplossen door drukontlastende steunzooltjes bij de klant aan te me ten. Ook bij bepaalde rug- en nek- klachten biedt een aanpassing van het schoeisel uitkomst. „Vaak blijkt één been langer te zijn dan de ander. De pijn in rug en heupen wordt dan veroorzaakt door een verkeerde hou ding. Als het lengteverschil niet al te groot is, kan dit met een steunzool worden opgevangen." De podoloog biedt ook soelaas voor mensen die nergens anders schoenen kunnen vinden. „Ik heb pas een klant gehol pen die helemaal niet tevreden was over haar orthopedische schoenen. Haar man had zelfs een stuk uit de schoen geknipt, zodat zij beter kon lopen. Ik maakte steunzolen voor haar en haalde een paar schoenen uit het magazijn. De vrouw deed ze aan, liep de winkel door en vertelde zeer tevreden dat zij nu eindelijk weer met haar dochter kon gaan winke len." Kot raadt mensen met voetproble men schoenen aan waarbij op de plaats waar de pijn wordt veroor zaakt rekbare materialen zijn ver werkt en zonder voelbare naden, waardoor de voet veel bewegings vrijheid heeft en klachten als lik doorns worden verkomen. „Ook dia betici hebben veel voordeel van dit soort schoeisel, omdat wondjes door de naadloze schoenen voorkomen kunnen worden." De podoloog doet momenteel mee met een project voor diabetici. „Zij kunnen zich aanmelden voor een gratis screening. Aan de hand van een checklist worden een aantal din gen doorgenomen en krijgen de pa tiënten een voetinspectie." Dc Tholenaar heeft de website www.martkot.nl in het leven geroe pen. waar mensen meer informatie kunnen krijgen over zijn werk, zijn winkel en de schoenencollectie. De vergoedingen voor aangepaste con fectieschoenen en/of steunzolen zijn te vinden op de website van de stich ting LOOP. De podoloog merkt dat schoenmerken als Xsensible en Wol- ky (vaak gebruikt door medewerkers in de zorg) steeds meer inspringen op de vraag voor moderne schoenen. „Ze gaan zich steeds meer richten op de jongeren. Voor de zomercol lectie en de komende herfst/winter collectie hebben zij verschillende leuke modellen ontworpen, waaron der enkele sandalen en laarzen. Mensen denken vaak dat steunzolen en sandalen niet te combineren zijn, maar dat is niet het geval. De schoenmerken die wij aanbieden, la ten voldoende ruimte voor een dege lijke steunzool. Comfort staat voor op." Voor de statenleden en de ge deputeerden van de provincie Zeeland was de ontvangst op het Adbijplein al indrukwek kend. Een groep agrariërs wil de hun mening over ontpolde ren nog eens duidelijk zichtbaar overbrengen. Zij vin den dat vrijwilligheid voor waarde is en dat er geen spra ke mag zijn van gedwongen ontruiming van Zeeuwse pol ders. Voor de aanvang van de statenvergadering bieden ze gedeputeerde Kramer PvdA) ook nog bijna 20.000 handte keningen aan van Zeeuwen die het met hen eens zijn. Ook Stichting Vrienden van de Mossel was met een groep zichtbaar actief om nieuwe le den te winnen. En zo meer draagvlak te krijgen voor een duurzame mosselcultuur. De mosselteelt is nu eenmaal hecht verbonden met Zeeland en moet dat in de toekomst ook blijven vinden zij. Deze twee onderwerpen wer den later tijdens de statenver gadering verder besproken. In oktober 2005 is er een kabi netsbesluit geweest waarin niet alleen ontpolderen na ver dieping van de Westerschelde is afgesproken, maar meer. Na jarenlang onderhandelen met Vlaanderen lag er een totaal pakket met afspraken, goed gekeurd door de meerderheid van de Tweede Kamer. Veel keus hadden wij als staten niet; wel heeft Zeeland extra geld gekregen voor wegen. Toen hebben de meeste frac ties erop aangedrongen, dat grond alleen via de weg van vrijwilligheid aangekocht mocht worden. Ook deze sta tenvergadering werd daar weer sterk de nadruk opge legd. Gedeputeerde Kramer deelde mee, de dag ervoor nog met minister Veerman ge sproken te hebben en deze zei: ,ik ga ervanuit dat de boeren in Zeeland goed kunnen reke nen.' Verder onderhandelen met, zoals de gedeputeerde zei van ,dit lastige dossier' is nodig. Via luisteren naar de boeren en kijken wat er als flankerend beleid nog te bie den is. Maar er zijn ook al plek ken, zoals Perkpolder, waar Stichting Het Klaverblad Zeeland heeft een informatiefolder ontwikkeld voor mensen met een lichamelijke, verstandelijke of psychische beperking. In de brochure wordt informatie gegeven over fysieke en mentale obstakels die deze evenementenbezoekers in het verleden hebben ondervonden, zoals de rolstoeltoegankelijkheid, invalidentoiletten en het zicht op het podium. Het Klaverblad gaat met het rapport naar organisatoren van evenementen en de Zeeuwse gemeenten om de handleiding en mogelijkheden te bespreken, zodat mensen met een beperking evenementen 'volwaardig' kunnen bezoe ken. zonder problemen ontpolderd gaat worden. Kunnen de staten van Zeeland nog meebeslissen over de mo gelijke verkoop van de aande len in de Westerscheldetun nel? De meningen waren verdeeld. Het college van g.s. wil eerst wachten op de beslis sing van deTweede Kamer. De motie van PvdA en CDA werd echter aangenomen en zij wil len dat de aandelen van de tunnel in overheidshanden blijven. Maar komt de aanleg van de tunnel in Sluiskil dan niet in gevaar? Wordt vervolgd dus. De VVD heeft vragen gesteld over de toekomst van de mos selsector. De werkgelegenheid in en om de mosselbedrijven is belangrijk in die regio. Het CDA zet ook nog eens druk op de minister om wat op te schieten met onderzoeken die gedaan worden. Een motie die breed ondersteund werd in de staten. In Zeeland zijn de functies na tuur, visserij en recreatie altijd goed samengegaan. Zo moet dat ook blijven. Een vergun ning voor mosselzaad of mos sels uit andere landen moet wel goed bekeken worden, maar wat in andere landen van Europa kan, moet hier ook kunnen. Mevr. H.A. Polderman- Martin, Tholen, VVD. De 41-jarige Tholenaar heeft sinds 2002 een eigen praktijk en is sinds januari in het bezit van het diploma podologie B. Tijdens deze opleiding - de hoogste graad in de podologie - leerde hij veel over gewrichtsklach ten en biomechanica. Het geleerde past hij gelijk toe in zijn praktijk. „Vooral de opgedane kennis over biomechanica heeft voor veranderin gen gezorgd", zegt hij en wijst in zijn praktijk aan de Koningin Julia- nastraat naar de loopband naast een behandeltafel. „Volgens de officiële regels moet een patiënt tijdens een onderzoek zo'n 7 meter lopen om de afwikkeling van de voeten te analy seren, maar een loopband werkt nog beter", meent Kot. De wandelingen op de loopband worden bovendien opgenomen met een videocamera, zodat hij de bewegingen achteraf ook in slow motion kan bekijken. „Dat is erg handig voor het maken van een goede analyse." Met het behalen van het diploma po dologie B en de erkenning als Podo Poinf winkel (schoenpasvormwinkel - red.), voldoet Mart Kot aan alle ei sen van Stichting LOOP. „Bezoe kers van mijn praktijk kunnen dus in aanmerking komen voor vergoe ding. Daarom heb ik er alles aan ge daan om de opleiding te halen." Mensen met voetproblemen kunnen via de aanvullende verzekering (mi nimaal) een gedeelte van de aange meten therapiezooltjes vergoed krij gen, als zij in het bezit zijn van een verwijsbrief voor vervanging van (semi-) orthopedische schoenen. Stichting LOOP ging hiervoor met zorgverzekeraars in onderhandeling, omdat de vraag naar trendy aange paste schoenen steeds groter werd. Kot benadrukt het belang van kwali tatief goed schoeisel. „Een stevige hielkap (het hielgedeelte van de schoen - red.) biedt goede onder steuning van de voetwortel. Dat is in feite de basis van de voet. Het is van belang om schoen en zool als één geheel te zien." De podoloog geeft toe dat de aanschafprijs van schoe nen hierdoor wat hoger ligt dan bij gewone schoenwinkels. „De prijs speelt altijd een rol, maar mensen die de stap naar dit soort schoeisel gemaakt hebben, merken dat zij veel langer met één paar doen. Hoewel door geavanceerde technieken en deskundige analyses van de podo loog veel voetproblemen verholpen kunnen worden door een aangepaste zool, blijven er volgens Kot ook mensen die gebonden zijn aan ortho pedisch schoeisel. „De aangepaste confectieschoen zal nooit de ortho pedische schoenensector volledig kunnen vervangen. Dat zal niet gaan, mensen met zeer ernstige voetproblemen kunnen niet zonder speciale schoenen." Man Kot bezit in 's-Gravenpolder een tweede praktijk, die hij combi neert met een schoenenwinkel. Stichting LOOP heeft deze winkel erkend als Podo Point. Een zaak waar mensen met voetproblemen te recht kunnen om speciale schoenen aan te meten. De podoloog is hier mee één van de 75 winkeliers in Ne derland met dit keurmerk. De com-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 17