Ill Rode kruis zoekt vrijwilligers 5 mei 2006 Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Jaarlijkse sluiting trainingsvelden Openbare bekendmakingen Minoes 4-mei herdenking in Tholen Kledinginzameling donderdag 27 april 2006 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen Gemeente Tholen week 17 Gemeentehuis gesloten In verband met Bevrijdingsdag is het gemeentehuis op vrijdag 5 mei de hele dag gesloten. Voorelkaar Tholenderwijs Het rode Kruis is de organisatie die wereldwijd mensen helpt, verzorgt en beschermt. Het Nederlandse Rode Kruis is op zoek naar mensen die graag een helpende hand bieden. servicebureau Het Rode Kruis zoekt met spoed mensen die in de periode van 18 t/m 24 juni 2006 willen collecteren of mee willen I helpen om de collecte te organiseren. Met name in Oud- Vossemeer hebben zij dringend hulp nodig. Ook zoeken zij iemand die interesse heeft in computers en daar goed mee overweg kan voor het ontwikkelen van een website. Bij het Rode Kruis is voor iedere vrijwilliger met interesse in zijn medemens een taak. Het Rode Kruis helpt o.a. bij het opsporen van vermisten bij rampen en verzamelt informatie voor verwanten. Maar ook andere activiteiten zoals een vakantie voor gehandicapten met de Henry Dunant, een boodschappenbus in de kern Sint-Maartensdijk, het aan wezig zijn van EHBO -ers bij lokale festiviteiten enz. worden door het Rode Kruis verzorgd. Draagt u het Rode Kruis een warm hart toe, aarzel dan niet en meldt u aan. Voor meer informatie of aan melding als vrijwilliger kunt u zich wenden tot servicebureau Voor Elkaar, Haven 9, 4695 CN Sint- Maartensdijk. Tel. 0166 668070, e-mailadres servicebureau@tholen.nl. Oud-Vossemeer Waai: Hiksedijk/Kalisbuurt/Vogelsangsedijk Wanneer: start 12 - 26 april 2006 Wat: aanpassing kruising Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. A.J. de Lang, afd. Openbare Werken (gsm 0622.252.208); email: ww@tholen.nl Waar: Schoolstraat, Bonenblokstraat, Bou. Kooijmanstraat centrumgebied) Wanneer: start 3 april 2006 tot 1 juni 2007 Wat: Bouw dorpshuis Vossenkuil etc. met 24 woon/zorg woningen. Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. W. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Poortvliet Waar: Deestraat (gedeelte tussen Deestraat 85 en Tolweg) Wanneer: start april/mei 2006 Wat: herbestraten rijbaan en toegang parkeerterrein Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr J.A.A.M. Geers, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668255; email: jge@tholen.nl Waar: Paasdijkweg (doodlopend weggedeelte richting Budelpack) Wanneer: 3 april tot 22 april 2006 Wat: herbestraten rijbaan Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr J.A.A.M. Geers, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668255; email: jge@tholen.nl Waar: Tolweg Wanneer: start 23 maart tot 29 april 2006 Wat: onderhoud asfalt Gevolgen: omleidingsroute Meer weten: dhr. A.J. de Lang, afd. Openbare Werken (gsm 0622.252.208); email: ww@tholen.nl Waar: Bitterhoekseweg Wanneer: Zaterdag 6 mei 2006 Waarom: Schuurfeest Gevolgen: Gesloten voor doorgaand verkeer Meer weten: Mw. M. Zegers, afdeling Publiekszaken, tel. (0166) 668372; e-mail: mvr@tholen.nl Sint Philipsland Waar: Krabbenkreekstraat, Gladiolenstraat, Eendrachtstraat en Schelpkreekstraat Wanneer: tot 22 april 2006 Wat: aanleg drainage riool Gevolgen: omleidingsroute (niet overal) Meer weten: dhr J.W. Polderman, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668256; e-mail: jpo@tholen.nl Waar: Zuiddijk/Eikenlaan Wanneer: april tot juni 2006 Wat: woonrijp maken Gevolgen: verkeershinder met mogelijke omleidingsroute Meer weten: dhr. J.W. Polderman, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668256; e-mail: jpo@tholen.nl Waar: Eendrachtstraat vanaf Gladiolenstraat, de Achterstraat tussen de Schoolstraat en de Kerkring en de Voorstraat Wanneer: Zaterdag 29 april: Eendrachtstraat van 8:45 tot 9:30 uur, Achterstraat tussen de Schoolstraat de Kerkring van 12:00 tot 18:30 uur en de Voorstraat van 8:00 tot 19:00 uur Waarom: Activiteiten Koninginnedag Gevolgen: Afsluiting voor doorgaand verkeer Meer weten: Mw. C. Hozee, afdeling publiekszaken, tel. (0166) 668365; e-mail: cho@tholen.nl Stavenisse Waar: Poststraat-zuid Wanneer: tot 29 april 2006 Wat: bouwrijp maken Gevolgen: mogelijke verkeershinder Meer weten: dhr J.W. Polderman, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668256; e-mail: jpo@tholen.nl. Waar: Buurtweg Wanneer: 1 tot 10 mei 2006. Wat: aanpassing kruispunt met Stoofdijk en aanbrengen graskeien Gevolgen: mogelijke verkeershinder Meer weten: dhr J. Sneep, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668404; e-mail: jsn@tholen.nl. Waar: Stoofdijk Wanneer: 24 tot 29 april 2006. Wat: herstraten en poortconstructie Oudelandsedijk Gevolgen: omleidingsroute Meer weten: dhr J.Sneep, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668404; e-mail: jsn@tholen.nl Tholen Waar: Energieweg Wanneer: 3 april tot juni 2006 Wat: Woonrijp maken Gevolgen: omleidingsroute Meer weten: dhr. J.W. Polderman, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668256; e-mail: jpo@tholen.nl. Waar: Zoekweg Wanneer: mei, juni en augustus 2006 Wat: herinrichting Zoekweg (fietsstroken en verbreding) aanpassing kruising Molenvlietsedijk Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. J.W. Polderman, afd. Openbare Werken, tel. (0166) 668256; e-mail: jpo@tholen.nl. Waar: Edisonweg Wanneer: 8 tot 13 mei 2006 Wat: verbreden rijbaan en aanpassing fietsenklemmen Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: S. Lindhoutstraat, Pr. Bernhardstraat, Grindweg en Oud-Vossemeersedijk Wanneer: medio mei tot augustus 2006 Wat: aanleg persleiding Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. W. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: S. Lindhoutstraat Kon. Julianastraat Wanneer: juli/augustus 2006 Wat: aanpassing kruispunt door middel van plateau Gevolgen: omleidingsroute Meer weten: dhr. W. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: Contr' Escarpe Wanneer: 8 mei -15 mei Waarom: Vooijaarskermis Gevolgen: Tijdelijk parkeerverbod Meer weten: Mw. C. Hozee, afdeling Publiekzaken, tel. (0166) 668365; e-mail: cho@tholen.nl Alle genoemde'data zijn onder voorbehoud (afhankelijk van de weersomstandigheden). Elk jaar worden de gemeentelijke sportterrei nen 6 weken afgesloten. Deze periode is nodig voor het plegen van (groot) onderhoud en om de grasmat de gele genheid te geven te herstellen van een jaar lang intensief gebruik. Dit jaar zijn deze onderhouds- en herstelperioden vastegesteld op: 24 april tot 5 augustus Groenewoudtrainingsvelden te Poortvliet, Tholen en Oud-Vossemeer, alsmede de zandtrai- ningsvelden te Sint-Annaland en Stavenisse 1 mei tot 5 augustus Het trainingsveld te Sint Philipsland 5 juni tot 5 augustus Het trainingsveld te Sint-Maartensdijk, de 2 wedstrijdvelden te Oud-Vossemeer, het 2e wed- strijdveld te Sint-Maartensdijk, het le wed- strijdveld te Sint-Annaland, het 2e wedstrijd- veld te Poortvliet 12 juni tot 5 augustus Alle overige wedstrijdvelden en het schooltrai- ningsveld te Sint-Annaland gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Wet milieubeheer Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit. Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de maatschap Vissers, Langeweg 61 te Scherpenisse, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van een bestaande melkrundveehou- derij, gelegen aan de Langeweg 61 te Scherpenisse, kada straal bekend Scherpenisse, sectie G, nummer(s) 528, die zij hebben ontvangen op 20 januari 2006 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan- wel zoveel mogelijk te beperken. Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 28 april 2006 gedurende zes weken ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maandagmiddag). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maan dag van 18.00 uur tot 20.00 uur in de Openbare Bibliotheek Sint-Maartensdijk, Markt 58 te Sint Maartensdijk worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde be-nsluit, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp-vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswijzen tegen de ont- werp-beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 26 mei aanstaande een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Volkshuisvesting, Milieu en Bouwkundige zaken, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. BESTEMMINGSPLAN Tholen, kapsalon aan huis Op 19 april 2006 is vrijstelling verleend als bedoeld in artikel 3, lid 5 van de voorschriften van het bestemmings plan "Stadszicht" om naast permanente bewoning in het pand Binnenkamer 8 te Tholen een kapsalon aan huis te vestigen. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na datum van afkondiging bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, Markt 1-5 te 4695 CE Sint-Maartensdijk. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam, adres en woon plaats van belanghebbende, een omschrijving geven van het besluit waartegen het is gericht alsmede de gronden van het bezwaar aangeven. Musicalproject jeugd- en jongerenwerk gemeente Tholen speelt: Een familiemusical voor jong en oud naar het verhaal van Annie M.G. Schmidt. Vrijdag 12 en zaterdag 13 mei in Meulvliet Tholen. Vrijdag 19 mei en zaterdag 20 mei in Wellevaete Sint-Annaland. De voorstellingen beginnen om 19.30 uur en kaarten a 2,- zijn verkrijgbaar bij het gemeentehuis, Markt 1 - 5 in Sint- Maartensdijk; Drogisterij Maja, Ring 2 in Sint-Annaland en aan de zaal vanaf een uur voor de voorstelling. Ook dit jaar zal op initiatief van het Comité Dodenherdenking Tholen bij het 4-mei herden kingsteken in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort te Tholen de officiële Thoolse 4-mei herdenking plaatsvinden. Bewoners van Tholen worden allen opgeroepen deze plechtigheid bij te wonen. Vanaf 19.15 uur betrekken leden van het korps Nationale Reserve de dodenwacht bij het monu ment. Vanaf 19.45 tot 30 seconden voor 20.00 uur wordt een aantal koralen gespeeld door de Kon. Muziekvereniging "Concordia". Even vóór 20.00 uur klinkt The Last Post, waar na van 20.00 uur tot 20.02 uur twee minuten stilte in acht wordt genomen. Aansluitend wordt een couplet van het Wilhelmus gespeeld. Vanaf 20.05 uur worden bloemen bij het monu ment gelegd door de genodigden en verder door een ieder die daartoe behoefte voelt. Er kunnen ook bloemen gelegd worden bij de gedenkplaat van Vereniging Oud Militairen Indiëgangers. Daarna zal een drietal zangkoren een drietal lie deren ten gehore brengen. De bijeenkomst ein digt om ongeveer 20.30 uur. Horecagelegenheden De uitbaters van horecagelegenheden kunnen op 4 mei hun normale dienstverlenende functie blijven uitoefenen. Zij worden evenwel vriende lijk doch dringend verzocht de exploitatie van hun bedrijven zodanig te laten plaatsvinden dat van 18.00 - 21.00 uur elk vermakelijkheidsas- pect daaraan ontbreekt, buitenverlichting zoals neon en lichtbakken te doven en geen andere muziek ten gehore te bren->gen dan die van de officiële Nederlandse radioprogramma's. Vlaginstructie dodenherdenking In de vooravond van 4 mei, van 18.00 uur tot zonsondergang, wordt in Nederland uitgebreid halfstok gevlagd, als bewijs van eerbied en res pect voor de doden. Het vlaggen gebeurt in ieder geval op overheidsgebouwen. - Het halfstok vlaggen gebeurt met de Nederlandse driekleur, zonder wimpel. - De Nederlandse vlag is het symbool van de eenheid en onafhankelijkheid van het Koninkrijk der Nederlanden. - Halfstok aanbrengen van de vlag: Eerst wordt de vlag langzaam en statig vol gehesen, om daarna langzaam en statig tot halverwege te worden neergehaald en vastgebonden. - De vlag wordt in de avond van 4 mei niet in top gehesen, ook niet bij herdenkingsplech tigheden. De vlag blijft tot zonsondergang halfstok. - Bij de herdenkingsplaats is het ook de bedoe ling dat de vlag na de 2 minuten stilte half stok blijft hangen en pas bij het inhalen bij zonsondergang (ongeveer 21.10 uur) eerst langzaam en statig naar boven gehesen wordt, om daarna langzaam en statig te wor den neergehaald. Luiden klokken Het luiden van de klokken op 4 mei is van 19.45 uur tot 19.59 uur. Dit houdt in dat de klok onge veer 19.59.30 uur (de aanbevolen tijd) stil is. Op maandag 8 mei houdt Stichting Pandilla Ontwikkelingshulp een kledinginzameling. Deze stichting heeft hiervoor een vergunning van de gemeente. Elk jaar ontvangt de gemeente Tholen verschillende aanvragen van liefdadig heidsinstellingen om een vergunning voor het houden van een kledinginzameling. Deze aan vragen worden verzameld en aan het einde van het jaar wordt bekeken wie de vergunning toe gewezen krijgt. De gemeente stelt daarbij als eis dat ze het CBF-keurmerk bezitten. Het Centraal Bureau Fondsenwerving is een officiële instan tie die regelmatig controle uitoefent. Dit is de manier om ervoor te waken dat er kleding wordt opgehaald wordt door allerlei bedrijven, waarbij het misschien om andere doeleinden gaat dan "het goede doel". De gemeente verleent de vergunningen voor het houden van een kledinginzameling op basis van een roulatiesysteem. Er worden maximaal vier vergunningen per jaar verstrekt en wel zodanig, dat er tussen de inzamelingen een periode van drie maanden zit. Zo wordt voorkomen dat u overspoeld wordt met inza melingen en heeft de instantie die de inzame ling houdt ook kans op een goed resultaat. Als er tussentijds nog een andere organisatie vraagt om kleding, dan gebeurt dit zonder vergunning en kan er ook niet gegarandeerd worden dat de kleding op de juiste plek terechtkomt. De volgende kledinginzameling wordt weer via Tholenderwijs aangekondigd. In 2006 zijn er nog de volgende kledinginza- melingen: 8 mei 2006 Stichting Pandilla Ontwikkelingshulp augustus 2006 Stichting Salvatoriaanse Hulpactie november 2006 Stichting Leger des Heils Fondsenwerving

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 14