THOLEN Aubade 29 april 2006 Vernielingenteller gemeente Tholen op 6749,- Start zwemseizoen 2006 Nieuwe coalitie maakt duidelijke keuzes Meldpunt werkt naar tevredenheid Openbare bekendmakingen Agenda donderdag 27 april 2006 MELD HET! Gemeentenieuws openbare bekendmakingen Gemeente Tholen week 17 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Il Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis ma. 09.00 - 12.00 uur di. t/m vrij. 09.00 - 12.00 uur 13.30 - 15.00 uur Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 19.00 uur Burgemeester of wethouder spreken U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het b estuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit Koningin Beatrix zal in diverse kernen in de gemeente een aubade gehouden worden. Deze aubades worden afgenomen door de leden van het college van Burgemeester en Wethouders en worden gehouden: 09.00 uur te Tholen, in aanwezigheid van wet houder Velthuis 09.00 uur te Sint-Maartensdijk, in aanwezig heid van burgemeester Nuis 09.00 uur te Oud-Vossemeer, in aanwezigheid van wethouder Van Dis 09.00 uur te Sint Philipsland, in aanwezigheid van wethouder Heijboer 10.30 uur te Scherpenisse, in aanwezigheid van wethouder Goossen 11.00 uur te Poortvliet, in aanwezigheid van burgemeester Nuis. Gewoontegetrouw nodigt de burgemeester de gedecoreerden van het afgelopen jaar uit hem te Na één kwartaal staat de teller die de schade door vernieling bijhoudt,-op 6749,- De schade is ontstaan door vernielingen aan afvalcontainers, gebouwen, straatmeubilair en verkeersbomen. Jammer, dit geld had ook anders besteed kunnen worden. De gemeente probeert de schade te verhalen op de daders. Dat kan alleen als de daders bekend zijn. Zijn die niet aan te wijzen, dan draait de gemeente en daarmee de Thoolse bevolking voor de schade op. De gemeente roept daarom de inwoners van Tholen op de politie te bellen (0900 - 8844) als zij getuige zijn van vernielin gen. Schade kan verder gemeld worden bij het Meldpunt Tholen: 0166 - 667 667. (Telefoonnummer van de gemeente Tholen waarop klachten of meldingen over uw woon omgeving gemeld kunnen worden.) Zaterdag 29 april 2006 zijn de poorten van zwembad Haestinge en zwembad De Spetter vanaf 13.30 uur geopend voor het publiek. De openingstijden van beide zwembaden zijn: Maandag t/m vrijdag van: 07.30 - 09.00 uur van 15.00 - 17.00 uur en van 18.30 - 20.00 uur Woensdagmiddag van: 13.30 - 17.00 uur Zaterdag en Zondag van: 13.30 - 17.00 uur De zwemabonnementen zijn geldig voor zowel zwembad Haestinge te Sint-Maartensdijk als voor zwembad De Spetter te Tholen. De gemeentelijke zwembaden zijn geopend van 29 april t/m 16 september 2006. vergezellen bij een door hem af te nemen auba de. Vorig jaar was dat in de kern Tholen. Dit jaar zal de burgemeester tijdens de aubade in Sint- Maartensdijk vergezeld worden door de gedeco reerden van het afgelopen jaar. 3XES3E SIET Realisme met een sociaal gezicht en lokale speer punten. Daar staat het nieuwe coalitieprogramma voor van PvdA, SGP, WD en CDA. Er is maar beperkt geld in de gemeentelijke portemonnee voor het uitvoeren van nieuw beleid, terwijl het wensenlijstje lang is. Daarom moest de coalitie duidelijke keuzes maken. En dat heeft ze gedaan. De komende vier jaar wordt een realistisch beleid met een duidelijk sociaal gezicht gevoerd waarbij zorg, leefbaarheid, voorzieningen en een even wichtige ontwikkeling centraal staan. Werk in uitvoering "Werk in uitvoering" is het motto voor de komen de vier jaar. De nieuwe coalitie voert vooral die taken en werkzaamheden uit die al lopen of gepland stonden en kiest op beperkte schaal voor nieuw beleid. Het nieuwe coalitieprogram ma is tot in detail financieel uitgewerkt en door gerekend. De coalitie gaat uit van de situatie van nü en rekent zich niet rijk door al vast voor schotten op waarschijnlijke meevallers of moge lijk hogere inkomsten te nemen. Per jaar wordt het coalitiebeleid nog eens doorberekend om de begroting bij de Kadernota op nul te laten uitko men. Zo blijven financiële risico's beheersbaar en wordt ook het financiële beleid gekenmerkt door realisme. De lokale lasten blijven op het niveau van een gemiddelde Nederlands gemeente. Speerpunten de komende vier jaar Voor de impuls Sint-Maartensdijk/Scherpenisse wordt 350.000 extra uitgetrokken. Ook voor investeringen in de zwembaden is 2,5 miljoen gereserveerd. Het onderwijs mag rekenen op 12,8 miljoen euro. Dit geld is vooral bedoeld voor de huisvesting en de verzelfstandiging van het openbaar onderwijs. Veel geld is ook gereser veerd voor de uitvoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, een nieuwe wettelijke taak van de gemeente. Verder is er extra ruimte in het coalitieprogramma voor de restauratie van de molen in Scherpenisse, de Heeft u een klacht over uw woonomgeving die de gemeente voor u kan verhelpen? Dan kunt u dit doorgeven bij het Meldpunt gemeente Tholen. U kunt zowel tijdens als n^ kantoor uren doen. Zoals een inwoonster van Sint- Maartensdijk recent deed toen zij een kapotte rioolput ontdekte en constateerde dat haar melding tot snelle actie leidde. "Hierbij wil ik u mijn complimenten doen toe komen. Ik heb maandagavond een melding gemaakt van een kapotte rioolput t.h.v. Scholeksterlaan in Sint-Maartensdijk en dinsdag thuisgekomen zag ik dat het reeds was verholpen. Geweldig bedankt voor de snelle reactie. Dat mag ook wel eens gezegd worden. milieueducatie, muziekoefenlokalen, cultuurbe leid, jeugdbeleid, sport en armoedebestrijding. Het coalitieprogramma staat ook voor een vitale lokale economie. Daarom wordt de samenwer king met de regio verder verstevigd en het toe risme en de recreatie gestimuleerd. Hierbij speelt de waterrecreatie een belangrijke rol. "Werk in uitvoering" investeert eveneens in de veiligheid. Er wordt gekeken naar een nieuwe brandweerkazerne in Tholen en de samenwer king binnen de Veiligheidsregio Zeeland wordt verder uitgebouwd. Op het coalitieprogramma staat ook een proef met 'local boards' in Sint-Maartensdijk. Een werkwijze waarbij de bewoners van een wijk of kern zelf wensen of problemen aankaarten en die invullen of oplossen met geld en ondersteu ning van de gemeente. Meer informatie? Op onze website kunt u het coalitieprogramma downloaden en/of inzien: www.tholen.nl (onder knop bestuur en organisatie) 19.30 uur Do. 27 april 2006 Gemeenteraadsvergadering Ma. 01 mei 2006 09.30 uur Vergadering Welstandscommissie Do. 04 mei 2006 19:15 uur Dodenherdenking bij het Herdenkingsmonument in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort in Tholen-stad Vr. 05 mei 2006 Gemeentehuis gesloten i.v.m. Bevrijdingsdag Ma. 15 mei 2006 09.30 uur Vergadering Welstandscommissie Vr. 19 mei 2006 10.00 -12.00 uur Spreekuur Cliëntenraad Do. 25 mei 2006 Gemeentehuis gesloten Lv.m. Hemelvaartsdag Vr. 26 mei 2006 Gemeentehuis gesloten Lv.m. verplichte adv-dag voor ambtenaren Ma. 29 mei 2006 09.30 uur vergadering Welstandscommissie Als er in de agenda geen plaats genoemd wordt, dan wordt deze activiteit gehouden in het gemeentehuis. Voor meer informatie (o.a. agenda's): zie www.tholen.nl (bij Nieuws en agenda of Gemeentebestuur). BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Bosstraat 42 (Tholen): het vernieuwen en vergroten van de dakkapel Brugstraat (Sint-Annaland): het bouwen van een gara ge Nieuwlandseweg 128 (Sint-Annaland): het plaatsen van een stacaravan Ring 62 A (Sint-Annaland): het renoveren van een kozijn aan de voorgevel Oosterscheldestraat 6 (Sint-Maartensdijk): het bouwen van een serre en dakkapellen Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 1 mei 2006 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen vanaf woensdag 26 april tot en met vrijdag 28 april 2006 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis.De vergadering is openbaar en opdrachtge vers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zgn. vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Prinses Christinastraat 13 (Tholen): het vergroten van een woning, verz. 13 april 2006 Oostsingel 11 (Sint-Maartensdijk): het bouwen van een van een bijkeuken en badkamer, verz. 13 april 2006 Voorerf 3 (Tholen): het bouwen van een serre en een garage, verz. 13 april 2006 Schelde-Rijnweg 38 (Tholen): het vergroten van een balkon, verz. 13 april 2006 Schelde-Rijnweg 36 (Tholen): het vergroten van een balkon, verz. 13 april 2006 Veilingweg 22 (Sint-Annaland): het bouwen van een uitrukpost voor de brandweer, verz. 13 april 2006 De Heul 4 (Sint-Annaland): het plaatsen van een tuin huis, verz. 13 april 2006 Kruittoren 5 (Tholen): het vernieuwen van een tuin huisje, verz. 13 april 2006 Bloemenlaan 3 (Sint-Maartensdijk): het vergroten van basisschool De Rieburch, verz. 13 april 2006 Oosterscheldestraat 3 (Sint-Maartensdijk): het bouwen in afwijking van een verl. vergunning, verz. 13 april 2006 'T Slaak 15 (Sint Philipsland): het plaatsen van een serre, verz. 13 april 2006 Raiffeisenstraat 36 (Sint-Annaland): het bouwen van een bijkeuken, verz. 13 april 2006 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken, tel (0166) 668337. Bouwen in afwijking van geldend bestemmingsplan Er is een aanvraag om reguliere bouwvergunning inge diend door: de heer A.C. van Treijen, Hofstraat 26 te Oud- Vossemeer voor het bouwen van een woning op een perceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie K nummer 01735 en plaatselijk bekend Coentjesweg 30 te Oud-Vossemeer Bovengenoemd bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Kom Oud- Vossemeer". Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen en aan bovengenoemd bouwplan medewerking te verle nen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende 6 weken, van 28 april 2006 tot en met 8 juni 2006 naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen naar voren te brengen bij burge meester en wethouders van Tholen. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedu rende genoemde termijn ter inzage in de publieke lees ruimte van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maandagmiddag). Indien u kiest voor het mondeling naar voren brengen van uw zienswijze, kunt u hiervoor gedurende genoemde termijn een afspraak maken met mevrouw M.P.M. Vlassenrood, telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 0166 - 668 380. Bouwen in afwijking van geldend bestemmingsplan Er is een aanvraag om reguliere bouwvergunning inge diend door: de heer R.J. Brouwers, Ds. De Brésstraat 2 te Sint- Maartensdijk voor het totaal renoveren van een woon huis op een perceel kadastraal bekend Sint- Maartensdijk, sectie N, nummer 01068 en plaatselijk bekend Ds. De Bresstraat 2 te Sint-Maartensdijk Bovengenoemd bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Kom Sint- Maartensdijk". Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen en aan dit bouwplan medewerking te verlenen. Alvorens hier toe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende 2 weken, van 28 april 2006 tot en met 11 mei 2006 naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende genoemde termijn ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maan dagmiddag). Indien u kiest voor het mondeling naar voren brengen van uw zienswijze, kunt u hiervoor gedu rende genoemde termijn een afspraak maken met mevrouw M.P.M. Vlassenrood, telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 0166 - 668 380. Geen zienswijzen vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend tegen het ontwerp-besluit op: De aanvraag om reguliere bouwvergunning van: Aannemingsbedrijf Gebroeders van den Nieuwendijk B.V., voor het wijzigen van de gevelindeling en het ver anderen van de garage op een perceel kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie F, nummer 01761 en plaatselijk bekend Eikenlaan 1 te Sint Philipsland De aanvraag om lichte bouwvergunning van: De heer J.A. van der Plicht voor het verplaatsen van een garage op een perceel kadastraal bekend Oud- Vossemeer, sectie K, nummer 00122 en plaatselijk bekend Coentjesweg 53 te Oud-Vossemeer De ontwerp-vrijstellingsbesluiten met alle daarop betrek king hebbende stukken hebben van 1 maart 2006 tot en met 11 april 2006 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 8 mei 2006 besluiten op deze aanvragen om reguliere bouwergunning. GEBRUIKSVERGUNNING Ontvangen aanvragen gebruiksvergunning Zorgcentrum Maartenshof, Maartenshof 8, 4695 HV Sint-Maartensdijk Tijdelijke huisvesting Ten Anker, Prins Beatrixstraat 23, 4691 GK Tholen Clubgebouw WSV De Kogge, "Het Koggedek", Contr Escarpe 15, 4691 BB Tholen Verleende aanvragen gebruiksvergunning Zorgcentrum Maartenshof, Maartenshof 8, 4695 HV Sint-Maartensdijk met een gebruiksfunctie "bejaarden oord met bijeenkomstfunctie 50 personen" Clubgebouw WSV De Kogge, "Het Koggedek", Slabbecoornweg 64, 4691 RZ Tholen met een gebruiks functie "bijeenkomstfunctie 50 personen" Tijdelijke huisvesting Ten Anker, Prins Beatrixstraat 23, 4691 GK Tholen met een gebruiksfunctie "bejaarden oord met bijeenkomstfunctie 50 personen" Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager mel der, schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Brandweer en rampenbestrij ding, tel (0166) 668382 of 668301. MILIEU Wet milieubeheer Kennisgeving van mededeling besluit. Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de arti kelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men danwel zoveel mogelijk te beperken, op 13 april 2006 vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van H.A. Prince Kunststofbouw B.V., Deltaweg 1 te Tholen, voor een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevol ge de Wet milieubeheer in verband met het veranderen van een inrichting voor de productie van polytheen hulp stukken voor gas- en waterleidingen, gelegen aan de Deltaweg 1 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummer(s) 79 (ged). In het besluit zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 28 april 2006 gedurende zes weken ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ont vangt kunnen de stukken gedurende zes weken tevens elke maandag van 18.00 uur tot 20.00 uur in de Openbare Bibliotheek Sint-Maartensdijk, Markt 58 te Sint- Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid, en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd, beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a) belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b) de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gele genheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c) belanghebbenden die zienswijzen hebben tegen wijzi gingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d) belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht,, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In gevallen waarin de vergunning betrekking heeft op het oprichten of veranderen van een inrichting, dat tevens is aan te merken als bouwen in de zin van de Woningwet, wordt het besluit niet eerder van kracht dan nadat de betrokken bouwvergunning is verleend. Het beroepschrift moet voor 9 juni 2006 worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde afdeling. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 13