'Ik was zo zenuwachtig dat ik mijn benen niet meer voelde' Spelers teleurgesteld na terugtrekken team 'Het kan een middel zijn om de lokale economie te versterken' Hoop voor Smash na tweede overwinning r r Kijken in cel Middelburg Donderdag 30 maart 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Als je een misser hebt, lig je er uit. Er mocht dus niets fout gaan. Ik was enorm zenuwachtig", vertelt Conja van der Gouwe-van Dijke. De 38-jarige Sint-Philiplandse deed voor de derde keer mee aan de open Zeeuws kam pioenschappen handboogschieten in Yerseke en ging met de eerste prijs naar huis. Het was de eerste keer dat twee vrouwen in de finale om de titel streden. „Het was nog nooit gebeurd dat alle mannen weggespeeld waren", •glimlacht zij. Blauwe plekken 'Shhhh' Conja van der Gouwe uit Sint-Philipsland Zeeuws kampioen handboogschieten In de familie Gymnastiek Promotie Olympia op minitrampoline Darten The Pub hekkensluiter Koersballen Gebrek aan mankracht Tholense Boys 3 Het bestuur van voetbalclub Tholense Boys heeft het der de seniorenelftal teruggetrokken uit de competitie. „De afgelopen weken waren er veel afmeldingen. Er staan 18 spelers op papier, maar met hangen en wurgen kreeg je er 7 of 8 bij elkaar. Iedere week moesten er spelers gezocht worden bij andere elftallen en op een gegeven moment is de maat vol", zegt secretaris Piet van der Vlies. Straalbedrijf CA. Geuze bezig met maatschappelijk verantwoord ondernemen Maatschappelijk verant woord ondernemen. Toen Kees Geuze uit Sint- Maartensdijk erover las, voelde hij zich geroepen om dat op te pakken. Eer der deed hij met zijn straalbedrijf mee aan de milieubarometer. De on dernemer is bewust bezig met de effecten van zijn onderneming op mensen en het leefmilieu. Ideetjes Meekrap Punten gemorst Jeugd 3 koploper Gymnastiek Melissa Scherpenisse imponeert met overslagsalto Wielrennen Tim Dees wint in Serskamp Emergo wint op het veld korfbal In de halve finale schakelde Conja al de grote favoriet Jan de Vries van Ravenstein uit Kloetinge uit. De kampioene begrijpt nog steeds niet hoe zij dit voor elkaar heeft gekregen. „Dat was echt spannend, ik heb toen de beste speler uitge schakeld. Na de wedstrijd ben ik naar hem toe gestapt en gevraagd hoe dit nu kon gebeuren, want ie dereen had zijn kansen beter inge schat dan die van mij. Hij wist ook niet wat er mis was gegaan, ge woon een slecht moment", zegt de schutster. „Tijdens zo'n wedstrijd is dat funest, je moet hoge punten blijven schieten." Conja van der Gouwe won het kampioenschap met een zogenaam de compositieboog (compound- boog). „De boog verschilt van de recurveboog, die het meeste lijkt op een ouderwetse handboog", legt zij uit. Een groot voordeel van de compoundboog is de kracht waar mee de pees wordt uitgetrokken. „Bij een recurve moetje bij het uit trekken van de pees steeds meer kracht zetten, bij een compound neemt het trekgewicht op je trek- hand door gebruik van katrollen juist af." Ook het richten vindt de Zeeuws kampioene makkelijker bij de compoundboog. „Je hebt twee richtpunten, net als bij een vuurwa pen. Daardoor heb je wat meer be wegingsvrijheid. Bij een recurve moet je telkens kaarsrecht staan en de pees steeds op dezelfde plaats houden." De 38-jarige Fluplandse had al aar dig wat schietervaring. Samen met haar echtgenoot Peter was zij zeven jaar geleden lid van de schietver eniging in Tholen. „Peter is hele maal gek van schieten. Volgens mij was hij het liefste politieagent ge worden. maar dat is er niet van ge komen", vertelt zij verder. „Wij proberen zoveel mogelijk hobby's samen te doen, dus toen hij wilde gaan schieten, sloot ik mij ook bij de verenging aan." Bij de schiet vereniging was Conja op de baan te vinden met een klein kaliber vuur wapen. „Ik bezat een 9 millimeter, dat was voldoende voor mij. De mannen schoten het liefst met gro tere kalibers, zoals een Magnum .45", aldus de handboogschutster. „Die geweren hebben een ver schrikkelijke terugslag, zeker als je er niet op berekend.bent. Dat bleek toen een vrouwtje wilde schieten met een zwaar kaliber geweer, door de terugslag viel zij gewoon ach terover. Natuurlijk tot grote hilari teit van de andere leden. Maar het is wel zo, bij kleiduivenschieten zie je ook vaak mensen met grote blau we plekken op hun schouders lo pen. dat komt door het opvangen van de klappen." Toen de schietver eniging werd opgeheven, weken de meeste leden uit naar een vereni ging in Reimerswaal. „Dat is toch zo'n tachtig kilometer heen en te rug rijden, erg ver voor een hobby. Wc hadden daar geen zin in en heb ben onze wapens verkocht aan een schietclub." Toch bleef de schiet sport het echtpaar lokken. Toen de schuttersvereniging Cloveniersgil- de in Scherpenisse een open dag hield, besloten zij een kijkje te gaan nemen. „Peter wilde wel lid worden, maar het leek geen sport voor mij", herinnert Conja zich. „Ik ging wel mee om te kijken. Uiteindelijk werd ik toch aange spoord door de leden om een paar keer mee te schieten." De Fluplandse keek drie maanden de kat uit de boom. voordat zij be sloot een eigen boog aan te schaf fen. Ze kreeg op de club handboog- les van Kees Jansens en Jan Bijnagte. „Het schieten ging steeds beter en dan wil je toch verder. Het blijft gewoon een hobby, maar ik doe het wel ontzettend graag." Te genwoordig is het echtpaar Van der Gouwe twee keer per week bij schuttersvereniging Scherpenisse te vinden. „Op woensdagavond en zaterdagmiddag oefenen wij, maar het gaat daarbij vooral om de ge zelligheid. Het is vaak lachen, gie ren, brullen. Af en toe wordt er een wedstrijd bij de vereniging gescho ten. maar ik doe niet mee aan offi ciële handboogtoernooien. Dan gaat er weer teveel tijd inzitten." De officieuze wedstrijden vindt zij aantrekkelijker, de schutster kijkt uil naar volgend weekend. „Dan wordt de jaarlijkse cierverschieting gehouden, dat is altijd lachen. In plaats van punten, verdien je eieren met het schieten. Meestal maken de clubleden hier later eisalade, ge vulde eieren en advocaat van om gezamenlijk van te genieten." Zij geniet van de manier waarop de schutters met elkaar omgaan. „We doen veel ouwehoeren, maar de le den proberen elkaar ook te becon curreren. Je wilt toch de beste zijn De compoundboog van Conja is uitgerust met geavanceerde richtapparatuur. van het groepje en begint elkaar op te naaien tijdens het schieten. Na tuurlijk win je er niets mee. maar het is erg leuk om te doen. Ik moest er in groeien, maar ben erg fanatiek geworden. Ik doe nu mee aan de clubwedstrijden om te presteren, te laten zien dat ik het kan." Conja bekent wel enkele proble men te hebben gehad met de regels van het Zeeuws kampioenschap. „Bij de schuttersvereniging kletst iedereen door wanneer je aan het schieten bent. Dat was ook het ge val bij de eerste rondes van het kampioenschap, maar toen kwa men de finales: doodse stilte. De radio moest uit en mobiele tele foons werden uitgezet. Daar kon ik echt niet tegen, het was zo anders dan op de club", vertelt zij. Het pu bliek volgde de wedstrijd achter een glazen wand, de deelnemers verstonden het fluisterende com mentaar van de kijkers echter woord voor woord. „Ik haatte die stilte, maar ook dat 'shhhhh, shhhhh' werkte Hink op mijn zenu wen. Het was echt een ramp. Voor dat ik de finale tegen Irma Anthoni inging, vroeg ik nog of de radio op tien mocht. Helaas deden ze dat niet", zucht Conja. De schutster hoorde al het commentaar van het publiek; het zachte gejuich bij een goede score en de teleurstelling bij een slecht schot. „De spanning was echt te snijden, ook al weet ik dat zij het allemaal goed bedoelden." Bij het ophalen van de pijlen durf de de Fluplandse niet meer naar de aanwezige clubleden te kijken. „Ik keek recht naar beneden, meer kon ik niet doen. Bij de laatste pijl was ik zo zenuwachtig, dat ik mijn be nen niet meer voelde. Na het laat ste schot begon iedereen te applau disseren. Ik had nog niet eens in de gaten dat het applaus voor mij was. Een paar seconden later drong het pas door, dat moment was gigan tisch. Iets wat ik altijd had gewild. was er nu van gekomen", glundert de kampioene na. Haar man klapte waarschijnlijk het hardst van alle deelnemers voor de winnares. „Hij gunt het mij nog meer dan zichzelf', zegt Conja. Ze krijgt gelijk van Peter. „Het is de eerste keer in de geschiedenis van de Zeeuwse kampioenschappen dat er twee dames in de finale stonden. Conja heeft haar rivale uiteindelijk met 109 punten te gen 105 punten verslagen, dat is toch geweldig?", stelt hij trots. André van Dijke, Conja's broer deed oók mee aan het kampioenschap, maar had minder geluk. „Hij werd laatste en baalde echt als een stekker. Maar het is ook lastig schieten, als je de banen niet gewend bent", legt de kampioene uit. „Het waren smalle banen en de blazoenen (doelen - red.) hingen vlak naast elkaar. André had de grote pech dat hij mikte op het verkeerde blazoen en behaalde dus met één pijl geen punten. Dat was erg frustrerend voor hem. Om een beetje competitief mee te kunnen met de rest, moetje continu negens en tienen scoren." Haar broer en schoonzus Joan zijn ook lid van de schuttersvereniging Schetpenisse. In totaal bestaat de club uit 16 handboogschieters. „De sport wordt goed bedreven, maar er komen maar weinig nieuwe mensen bij. Jongeren kiezen blijkbaar eerder voor tennis en voetbal, misschien is handboogschieten gewoon minder aantrekkelijk", analyseert Conja. Haar dertienjarige dochter Chantal gaat ook regelmatig mee naar de schuttersvereniging, maar heeft nog weinig belangstelling in de sport. „Ze gaat mee voor de gezelligheid en zit vaak te kaarten met een jeugdlid van de vereniging. Chantal kan aar dig met de handboog overweg. Ze heeft er wel aanleg voor, maar ik ga haar niets opdringen. Ze kiest haar eigen pad." S«_ De dames springgroep van Olympia Tholen doet in juni mee aan het Neder lands springkampioenschap voor C-ni- veau, dat in Urk voor het eerst wordt ge organiseerd. Bij de regiowedstrijd in Dongen - waaraan ongeveer twintig verenigingen meededen - ging Olympia zaterdag met de hoogste dagscore in de C-lijn aan de haal. De groep pakte twee eerste prijzen en promoveerde op mini- trampoline naar B-niveau. De Olympia-dames sprongen op drie onderdelen: minitrampoline, tumbling- baan en minitrampoline met paard. De eerste twee leverden, met respectieve lijk 21,05 en 15,9 punten, een eerste prijs op. In divisie IA blijft The Pub uit Tholen hekkensluiter. De Thoolse darters kwa men in het cruciale duel tegen de num mer elf Trefpunt niet verder dan 5-5. Ze staan nu negen punten achter. De uitsla gen van de Thoolse teams: Eredivisie: De Babbelaar 1-Bonnefooi 5-5. IB: New Flyzone-Bullroos 7-3. 2A: Bonte Os 2-Dartcentrum 5-5, Haestinge- Fendertse Hoeve 1 4-6. 2C: Met Succes Verzekerd-De Babbelaar 2 5-5. 3B: Jan sen Jansens 5-The Oldies A 3-7. 3C: Noad-Het Pleintje 4-6. The Oldies B-De Stadhouder 3 3-7. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. mevr. R. Burrows en L. Soomers 41 p; 2. D. Schellinger en N. Moerkerken 27 p; 3. F. Schellinger en mevr. R. van Driel 23 p; 4. mevr. R. Nagtegaal en mevr. A. Scherpenisse 20 p; 5. W. Scherpenisse en mevr. C. Wal- sing 14 p. Gezelligheid voor alles: 1. mevr. B. Bij nagte en J. Bijnagte 29 p: 2. mevr. J. Nijstad en mevr. W. Lult 24 p; 3. mevr. A. Poot en mevr. L. Wielaard 21 p; 4. mevr. C. van Mierlo en mevr. M. Dane, én C. Breure en W. Bijl 19 p: 6. mevr. A. Bocxe en C. van Gorsel 18 p; 7. mevr. T. Breure en mevr. W. Kloet 10 p. Meulvliet: 1. B. Schot en G. Bolier 40 p: 2. L. Verschoor en J. Verbraeken 28 p; 3. A. Hilgerson en J. Bos 27 p; 4. D. Lin- denberg en T. Goode 25 p; 5. R. Bolier en W. Bijl 21 p; 6. H. Schot en R. Vroeg- op 15 p; 7. L. van Bale 11 p. Oud-Vossemeer: Imevr. C. van Mierlo 20 p; 2. mevr. C. Havermans 13 p; 3. mevr. L. van Poortvliet, mevr. J. van Houte en mevr. J. Timmermans 12 p; 6. mevr. D. van Dijke 11 p; 7. mevr. A. Bosters 8 p; 8. mevr. A. Blommerde 6 p. Hij realiseert zich dat de beslissing niet leuk is voor de goedwillende spelers. Zij zullen bij andere elftal len ingedeeld worden. Afgelopen zaterdag speelde Tholense Boys 3 tegen Vrederust en toen was de op komst goed. „Tevoren was dat be slist niet het geval. En ook nu kon den de spelers niet garanderen dat er de resterende zes wedstrijden vol doende mensen zouden zijn." De spelers van het derde elftal re ageren teleurgesteld op de beslis sing. In een reactie schrijven ze, dat er aan de beslissing geen gesprek of vergadering met hen vooraf is ge gaan. Volgens hen wordt ook bij an dere elftallen wel een beroep ge- Jaan op spelers van andere teams. Waarom juist het derde wordt terug getrokken. daarop heeft de groep in zijn ogen geen bevredigend ant woord gekregen. 'Als de vereniging in zijn totaliteit spelers tekort komt, moet er een team vervallen. Is het dan niet logischer dat het vierde of vijfde team vervalt, dan het derde', stellen de ex-voetballers. Ze denken dat misschien een paar mensen bang zijn voor hun eigen plekje in het elf tal. Van der Vlies geeft toe dat ook het vierde of het vijfde wel eens een be roep doen op andere elftallen. Maar bij Tholense Boys 3 was dit pro bleem vele malen groter. „De ten dens bij de lagere elflallen is steeds meer dat mensen willen voetballen als het hén uitkomt." De drie laagste seniorenelftallen van de Thoolse voetbalclub komen uit in de vierde klasse reserve. Met de milieubaromèter valt te sco ren, de resultaten zijn gemakkelijk meetbaar. „Het stroomverbruik bij voorbeeld. dat zie je meteen", zegt Kees Geuze van straalbedrijf C.A. Geuze. Maatschappelijk verant woord ondernemen (mvo) is een moeilijker project. „Het heeft veel meer met de sociale aspecten van doen." Erover praten met collega's, klanten en leveranciers is volgens hem belangrijk om het idee van maatschappelijk verantwoord on dernemen uit te dragen. „Het zet hen aan tot nadenken." Met vier an dere Zeeuwse bedrijven volgde Geuze vorig jaar een programma over mvo. De vijf zijn inmiddels partner geworden van MVO Neder land en hebben zich achter het ma nifest van deze organisatie ge schaard. „Dat is nog erg vers, ik heb me daar verder nog niet in kun nen verdiepen", zegt Kees Geuze. Hij en zijn vier collega's hebben eerder een eigen manifest opgesteld - 'ondernemen samenleving winst2' - en dat aan de Zeeuwse gedeputeerde economische zaken Suurmond aangeboden. Duurzaamheid is een aspect dat bij mvo om de hoek komt kijken. Geu ze geeft een voorbeeld hoe dat in zijn bedrijf opgepakt kan worden. „Een klant vraagt om een eenvou dig verfsysteem. Dan probeer je hem te adviseren om dat systeem af te stemmen op de levensduur van het product." Met leveranciers kan de discussie erover gaan of klanten gebaat zijn bij hun producten. Of over de hoeveelheid verpakkings materiaal die ze gebruiken. Hel gaat allemaal om kansen en aan knopingspunten in relatie tot de be- Bertus Bijl (op de heftruck) en Kees Geuze in een hal van straalbedrijf C.A. Geuze. langrijkste activiteiten van een be drijf. „Je neemt mvo mee in je ge dachtegang en je beslissingen. En door erover te praten met anderen krijg je van ervaren mensen soms ideetjes aangereikt. Zo ben ik in contact gekomen met een bedrijf dat bedreven is in warmtepompen en daar kunnen we mogelijk wat mee." Straalbedrijf C.A. Geuze bestaat 20 jaar, maar zelfs na zo'n tijd blijven er verbeterpunten mogelijk, is de ervaring. „In een bedrijf als het on ze, met verf en afvalstoffen, moet je het allemaal heel goed geregeld hebben. Want wie moet dat anders doen?" De regelgeving van de overheid ervaart Geuze dan ook niet als een last of een kostenpost: „Het is nvn werk, onderdeel van je vak." Een opdracht waaraan hij momen teel werkt, is een fraai voorbeeld van maatschappelijk verantwoord ondernemen. In het bedrijf te Sint- Maartensdijk worden onderdelen gecoat voor een treinstation in Den Haag. „We passen een verfsysteem toe dat volledig onderhoudsvrij is. Dat moet ook wel. want de over kapping komt op twaalf meter hoogte te hangen Naast Geuze zelf en zijn vrouw werken er zeven mensen in het be drijf. dat goed in het werk zit. Een kleine uitbreiding wil de onderne mer in de toekomst nog wel, maar alleen gekoppeld met een bepaalde zekerheid. Hij werkt voor een trou we en degelijke klantenkring. Over het sociale aspect van mvo heeft de ondernemer ook gedachten. „We zouden ons met het personeel als groep kunnen inzetten voor een goed doel. De medewerkers kunnen dan voorstellen indienen, waaruit we kiezen. Ik wil het wel op ons vakgebied houden, bijvoorbeeld een conserveringsproject voor een stich ting die dat zelf niet kan bekostigen. Als je op zo'n manier samen iets doet, geeft dat ook meer voldoening dan het normale productiewerk." Geuze ziet mvo als een middel om de lokale economie te versterken, om als ondernemingen elkaar te versterken. „Je ziet dat grote bedrij ven al jaren doen. Zoals Gulpener bier in Limburg bezig is. En de ban ken. De Rabobank hier doet dat in feite ook door bij te dragen aan plaatselijke projecten via het fonds lokale betrokkenheid." Voor zich zelf heeft Kees Geuze ook iets op het oog dat mogelijk interessant kan zijn. „Er wordt weer meekrap geteeld. Ik vraag me af of de kleur stof die daaruit wordt gewonnen al leen voor toepassingen in de textiel is, of ook voor mijn producten ge schikt. Mocht dat laatste het geval zijn. dan kan ik er met mijn leve ranciers over gaan praten", aldus de ondernemer uit Sint-Maartens dijk. De penitentiaire inrichting Torentijd in Middelburg doet mee aan de na tionale open dag van de dienst justitiële inrichtingen. Zaterdag 8 april kan het publiek een bezoek brengen aan 62 justitiële inrichtingen, ver spreid over heel Nederland. Belangstellenden kunnen zich opgeven door het invullen van de coupon die in diverse kranten is gepubliceerd. Alle deelnemende inrichtingen verzorgen een eigen programma om een goed beeld te geven van het leven achter de muren. Voor meer informatie over de nationale open dag kan op de website www.depoortgaatopen.nl wor den gekeken. Voor het eerste team van Smash gloort er weer licht aan de hori zon na de tweede overwinning van dit seizoen: 6-4 tegen Bel- crum 3. Het tweede en het derde seniorenteam lieten steekjes val len, terwijl voor Smash 4 het doek definitief lijkt te vallen Het eerste herenteam deed zaterdag goede zaken. Zelf won het van mid denmoter Belcrum uit Breda, terwijl mededegradatickandidaat Red Star 2 met 10-0 verloor van titelkandi-' daat Hotak 2. De Sint-Annalanders blijven voorlaatste, maar het gat met de rodelantaarndrager uit Goirle be draagt inmiddels zeven punten. Rechtstreekse degradatie uit de hoofdklasse lijkt voor Smash min der aan de orde. en met nog twee wedstrijden te gaan is men ODT tot op één punt genaderd zodat zelfs de vierde plek er nog in zit. Smash trad op zijn sterkst aan tegen de bezoekers, met de routiniers Christian van 't Hof en Johan Snoep, en met coming man Anné van Dijke. Belcrum, waarvoor er niets meer te halen valt, liet zijn sterkste spelers thuis en kwam met een invaller naar Sint-Annaland. De thuisploeg, die er alles aan gelegen was om punten te pakken, maakte daar dankbaar gebruik van. Smash kwam met maar liefst 5-0 voor en leek op een ruime zege af te steven en. Zover lieten de Brabanders het echter niet konten. Het werd uitein delijk 6-4, wat de tweede overwin ning van deze competitie betekende voor Smash. Snoep en Van Dijke scoorden beiden tweemaal en Van Dijke won ook het dubbelspel met Van 't Hof. Laatstgenoemde stelde teleur met slechts één zege in het enkelspel. Op zijn weg naar het kampioenschap in de derde klasse liet het reserveteam van Smash een paar steekjes vallen. Tegen en bij het toch een stuk lager geklasseer de Middelburg 6 kwam het niet verder dan een 5-5 gelijkspel. Vooral Peter Ba zen en Remco Vroegop stelden met ie der één overwinning teleur. Merijn v.d. Klooster wist twee partijen te winnen, en samen met Peter Bazen het dubbel spel. Het team kan een misser van deze orde hebben, want de voorsprong op de naaste rivaal is nog 13 punten. Smash 3 morste vrijdagavond kostbare punten tegen Yerseke: 6-4. Laatstge noemde staat als derde geklasseerd en Smash moest het doen zonder de sterke Marnix v.d. Graal' in de basis. Voor hem speelde David van Driel. Als dan ook Mathijs v.d. Graaf niet in goede doen is, wordt het een moeilijke zaak. Hij won maar één partij en dat is niet genoeg als je kampioen wilt worden. De ervaren Kees van Poortvliet kwam dit keer goed uit de bus met twee overwinningen. Hij wist samen met Van der Graaf ook het dubbelspel tc winnen en daardoor bleef het verlies tot 6-4 beperkt. Het had wel tot gevolg dat Smash nu de eerste plaats deelt met Hotak. Het vierde Smash-team verkeert in de gradatiezonen en had tegen de nummer drie Vice Versa de moeilijke taak om door een grote overwinning nog enigs zins zicht te houden op de voorlaatste plaats. Met in de basis Esther Bruijnzeel, Anky Vroegop en Jacob Elenbaas wist enkel eerstgenoemde twee' partijen te winnen. Door de 2-8 nederlaag komt het team nog steviger op de laatste plaats te staan. Opnieuw een zware tegenstander afgelo pen weekend voor het eerste junioren-1 team, met een uitwedstrijd tegen koplo per Westerzicht. Toch mocht het team best tevreden zijn met het nipte 6-4 ver lies. Cindy v.d. Klooster gaf het goede voorbeeld aan haai" teamgenoten en won al haar partijen. Martijn v.d. Klooster kon dit niet nadoen en bleef steken op één winstpartij. Met een 9-1 winst thuiskomen en me teen eerste staan in de rangschikking. Dat overkwam Smash 3. Maurits Keur, Peter Overbeckc en Leroy Geuze hadden geen moeite met Reynaert 3, dat heel wat minder punten had. Toch moet Smash niet tc vroeg juichen, want de nummer twee heeft een wedstrijd min der gespeeld en het verschil is maar één punt. Het is Smash 4 niet gelukt zich van de onderste plaats te spelen. Gezien de plaats in de rangschikking - tegenstander Westerzicht had maar vier punten meer - zat dat er vooraf misschien in. Maar verder dan een gelijkspel kwam Smash niet en daar schoot het weinig mee op. Eva Geuze had met één winstpartij haar middag niet. Christel Vroegop en Huib v.d. Klooster presteerden wel naar beho ren en wonnen ieder twee partijen. In de stand op de ranglijst stonden Smash 5 en Middelburg nagenoeg ge lijk. In de vorige wedstrijd hield men het op een gelijkspel, dus de verwachting was dat dit weer zou gebeuren. Maar het pakte anders uit. Petriek Vroegop was niet van plan te verliezen en dit lukte hem ook. Zijn teamgenoten Lonneke den Engelsman en Bennie van Poortvliet bleven met ieder twee overwinningen keurig in zijn spoor. Met de 8-2 winst voor Smash was hun coach dik tevreden. De jongste Smashers kregen bezoek van hun leeftijdgenoten uit Willemstad. Het is in de beginnelingencompetitie een kwestie van ervaring opdoen. De resul taten zijn dan ook zeer wisselend. Dit maal een gelijkspel, waarbij Joris Zwa- gemaker en Arjen v.d. Klooster ieder twee punten voor hun rekening namen en Connie Moerland voor één punt te kende. Programma zaterdag: Smash 2-Mar- kiezaat 4. Smash 3-Scaldina 3; Smash jeugd 1-Middelburg, Smash 2-TCO, Smash 3-Effcct, Arnemuiden-Smash 4, Rond de tafel-Smash 5, ODT-Sntash 6. S*_ De tienjarige turnster Melissa Scherpe nisse uit Sint-Annaland, regerend Ne derlands kampioen topsport, is het nieu we wedstrijdseizoen sterk begonnen. De eerste landelijke voorwedstrijd, in En schede, sloot ze af met een tweede plaats in de categorie pupil 2. niveau 3. De eerste echte krachtmeting van het seizoen werd gecombineerd met een compleet nieuw oefenstofsysteem. Op het onderdeel brug ongelijk maakte Me lissa een heel goede start: als enige in haar categorie maakte ze een geslaagde dubbele hoeksalto. die met 8.15 punten werd beloond. Op balk gaf de Sint-An- nalandse dit een meer dan geslaagd ver volg. Ze turnde voor het eerst een bij zonder moeilijke flik-loopsalto combi natie, en landde zo fraai dat het leek of deze al jaren in haar programma zit. Net als Pleun Zomer uit Tilburg liet Melissa fraaie acrobatiek zien. maar gymnastisch kwam het tweetal nog wat tekort. Vol gens trainer Harry Stapel is dat logisch omdat de opbouw erop was gericht om eerst het onderdelenniveau te halen en daarna de verdere afwerking aan te pak ken. Hoofddoel dit seizoen is om zowel Melissa als Pleun klaar te stomen voor het volgende seizoen, waar de overgang wacht naar de keuzeoefenstof. Als enige turnster wist Melissa op haar slotonder- deel, sprong, een overslagsalto te tonen. „Super", zegt Stapel. „Tot afgelopen seizoen mochten turnsters in deze leef tijd slechts een overslag turnen. Maar nu mogen ze kiezen tussen meerdere spron gen en Melissa kan zeggen dat ze op tienjarige leeftijd naast een tsukahara ook de overslagsaltotechniek beheerst." De 17-jarige junior Tim Dees uit Tholen. die fietst bij Theo Middelkamp, behaalde zaterdag in Serskamp (Oost-Vlaanderen) zijn eerste seizoensoverwinning. Hele maal onverwacht kwam de zege niet. De afgelopen weken toonde Dees zijn goede vorm al met verschillende ereplaatsen: vierde in het criterium van Woensdrecht en in West-Vlaanderen, derde in Heuvel land-De Klijte en tweede in Harelbeke. In Serskamp stonden 166 junioren aan het v'ertrek, met, - naast veel Nederlan ders - ook een Deense en een Duitse se lectie. In een zeer levendige koers werd, ondanks de stevige wind, een hoog tem po gereden. Uileindelijk sloot de tweede groep, met daarin Tim Dees, in de laatste kilometers aan bij de kopgroep. Een twintigtal renners kon in een sprint om de overwinning gaan strijden. Dees be gon op de licht oplopende finishweg van zeer ver aan de sprint en won uiteindelijk afgetekend. Achter de eerste rij ontstond nog een valpartij. Het Nederlandse klassiekerseizoen be gint zaterdag voor de Tholenaar, met de Omloop van Noordwest-Overijssel. Tim Dees maakt ook dit jaar we'erdeel uit van de KNWU junioren-lalentengroep van mannenbondscoach Egon van Kessel. Emergo is de veldcompetitie be gonnen met een 7-10 overwinning tegen Hoogerop. Ook de B- en de E2-jeugd wisten hun duels te w in nen. In Hoogerheide opende Emergo sterk. De Tholenaren speelden de bal snel rond en zetten de thuisclub onder druk. Doordat er uit de vele kansen voor de rood-zwarten niet zoveel werd gescoord, wist Hoogerop redelijk bij te blijven. Bij de rust stond het 3-5 en na de her vatting bleef het tot een stand van 6-8 redelijk spannend. Hierna nam Emergo afstand via twee strafwor- pen. Uiteindelijk werd het 7-10, dankzij vier treffers van Jaco Rip, drie van Ad Farla en één van Arie Jansen, Leo Overbeeke en Charlot te Weijenberg. De B-jeugd klopte Voltreffers met 2-5. Emergo opende de score, waarna de thuisclub langszij kwam. Daarna schroefden de Tholenaren het tempo op en gingen rusten met een 1-2 voor sprong. Ook na de rust bleef Emergo de betere ploeg, nam een 1-5 voorsprong en stond nog één tegentreffer toe. Rick Bazen (2x), Chantal Bentvelsen, Marij ke van Keulen en Rhea Koopman maak ten de doelpunten. Emergo D trad in een compleet nieuwe samenstelling aan tegen Good Luck en verloor met 2-3. De felle tegenstander uit Middelharnis leidde bij de rust met 0-2. Na de hervatting kwam daar een treffer bij en toen ging het aan Thoolse kant wat beter draaien. Heieen Hoek en Renske de Rooij scoorden, maar bij die twee treffers bleef het. Ook de El opende niet goed tegen TOP uit Amemuiden. Men speelde te af wachtend en had moeite om tot een goe de aanvalsopbouw te komen. Emergo verloor met 2-1. Robin van Tilborg nam de enige treffer voor zijn rekening. De E2-jeugd won met 3-1 van Hooger op. Qua veldspel was Emergo misschien wat minder, maar het sprong effectief met de kansen om. Bij de rust stond het 2-0 en na de hervatting kwam daar nog een doelpunt bij vóór Hoogerop tegen wist te scoren. Frenk v.d. Hoek (2x) en Julienne Zimmerman scoorden aan Thoolse kant. Emergo F en Oranje Zwart/Hoekse Waard deelden de punten: 1-1. Er werd in een hoog tempo gespeeld en de Hol landers openden de score. Na de rust nam Emergo het heft in handen. Yoni van Daalen maakte gelijk en daarna bleef het spannend tot het einde toe. De strafworpen verloor Emergo met 14-9. Programma zaterdag: Emergo-Vitesse 4 16 u., Emergo 2-Springfield 5 14 u.: Emergo B-Oranje Zwart/Hoekse Waard 12.45 u„ Emergo El-Seolto 11.30 u„ Juliana-Entergo E2 10 u„ Emergo F- Springfield 10.30 u. Straalcabïne

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 17