Oerlemans Mo4e Oerleirons Motje 'Arts weinig inzicht in vrijwilligerswerk' Walpot: 'Ik kan me niet herinneren dat er discussie over De Jager was' Ruim drie mille voor straatkinderen Dubbele spaarpunten CDA mag meedoen wegens zware belasting CDA heeft andere kandidaat Modeshow in Lievensberg Vervelend Verkoping voor Adullam Stookregeling Donderdag 23 maart 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Oudesluijs: 2 PvdA-wethouders niet wenselijk Graag tot ziens... Kaaistraat 4 4651 BN Steenbergen 0167-563 430 Niet heersen Winst halen in de gemeenteraad Meldpunt vrijwilligers viert lustrum Respect Ambtenaren: niets gebeurd dat toets der kritiek niet kon doorstaan ZMF weet van niets Geruchten Onderscheiding Integriteit Bedankt! Slachterij, Slagerij en familie Slager Veel klachten snelheid verkeer bij meldpunt Het CDA heeft een nieuwe wethouder op het oog. ..Net zo'n goede als de vorige keer", zegt voorzitter D. Coppoolse. ..De Jager was van on besproken gedrag en deze ook." Informateur Vogelaar is op de hoogte gesteld van de nieuwe CDA-kandidaat. „Het is een inwoner van de ge meente Tholen, daar hebben wc nadrukkelijk naar gekeken", wil Cop poolse alleen kwijt. De kandidaat wordt voorgelegd aan de andere par tijen. Pas als die de CDA'er aanvaardbaar vinden, wordt de naam bekendgemaakt. Morgen heeft de informateur al overleg met de PvdA. die als grootste fractie de regie heeft bij de collegebesprekingen. Het CDA had na het terugtreden van De Jager respijt gevraagd bij de infor mateur. De PvdA gaf daarvoor tot en met vandaag, donderdag, de tijd, maar gisteren was het CDA al rond. Uw verkoopteam Oerlemans Mode. Na een overweldigend openingsweekend geven wij u de kans om nog eens rustig naar onze voorjaarscollectie te komen kijken. Uiteraard willen wij ook u belonen!!! Daarom ontvangt u in de periode t/m zaterdag 25 maart dubbele spaarpunten. PvdA, SGP en VVD onderhandelen maandag en dinsdag verder over de vorming van een nieuw dagelijks bestuur van de gemeente Tholen. „Dit ligt het meest voor de hand", zegt informateur A. Vogelaar op ba sis van 'de informatie in de eerste gespreksronde.' Hoewel het CDA niet meedoet aan deze vervolggesprekken, zijn volgens Vogelaar conclusies op dit moment voorbarig.' Uit het feit dat het CDA gevraagd is om een nieuwe wethouderskandidaat te zoeken, blijkt dat die partij toch weer een kans krijgt om een wethouder te leveren. Voortzetting van het hui dige college ligt dan voor de hand met een nieuwe nian of vrouw van het CDA. CDA-voorzitter D. Coppoolse zegt dat de uitnodiging van de informa teur voor vervolggesprekken aan drie partijen voor zijn partij ook verwarrend was. „We hebben dan ook heel nadrukkelijk gevraagd of we nog een kans maken op een wet- houderspost, want we gaan geen kandidaat zoeken voor de vorm. Er blijken dus nog kansen en mogelijk heden voor het CDA te zijn." Hoewel PvdA-lijsttrekker M.A.E. Velthuis vorige week in deze krant een college van PvdA, SGP en VVD 'een heel gewenste optie' noemde, maakt de nieuwe PvdA-fractievoor- zitter J. Oudesluijs duidelijk dat het werk niet met drie wethouders ge daan kan worden. „Er is nu al spra ke van een zware belasting en dan komt de WMO (wet maatschappe lijke ondersteuning) er nog bij. Er staat gigantisch veel op de rails. Het programma Kleur Bekennen van vier jaar geleden moeten we eerst zien af te maken. Je kunt de struc tuur van het gemeentelijk apparaat wel veranderen, maar dan nog blijft er een behoorlijke belasting voor het college. En twee PvdA-wethou- ders is niet wenselijk", aldus Ou desluijs. SGP-lijsttrekker K.A. Heijboer vindt die opstelling van de PvdA verstandig. „Je moet niet willen heersen, maar je macht delen. In omliggende gemeenten hebben we gezien dat het anders kan gaan en dat willen we op Tholen koste wat kost voorkomen. Bij collegebespre kingen moet je niet alleen denken aan het heden, maar ook aan de toe komst. De SGP werpt dan ook geen barrière op voor het CDA", aldus Heijboer. „De kwaliteit van de kandidaat speelt een belangrijke rol", zegt Oudesluijs. „Verder zal er nog ste vig gediscussieerd moeten wor den." Informateur Vogelaar wil voorko men dat het proces onnodige vertra ging oploopt. Hij heeft echter het voor gisteren en a.s. maandag ge plande gesprek met alle zes partijen tegelijk afgezegd. Dit 'door de plot selinge ontwikkelingen met betrek king tot de kandidatuur van De Ja ger.' Vogelaar zal PvdA. SGP en VVD maandag en dinsdag nader bevragen over zowel de omvang (3 of 4 wet houders) als de samenstelling (wel ke partijen) van het college. „Na dit overleg zal bezien worden welke verdere stappen moeten worden ge zet. Zodra ik voldoende informatie heb om een eindconclusie te trek ken, zal ik dit in een korte notitie aan alle partijen meedelen." De in formateur wil die notitie dan geza menlijk met de zes fracties bespre ken, waarbij er een openbaar en een besloten gedeelte zal zijn. Uit alles blijkt dat de PvdA voor zichtig opereert, ondanks de grote winst en de 6 zetels. Op de Bevelan- den zijn immers diverse sociaal-de mocraten bij de college-onderhan delingen buiten de boot gevallen en dat wil Oudesluijs voorkomen. „In de gemeenteraad moet je je winst halen", zegt de nieuwe fractievoor zitter. Daarom heeft de PvdA ook geen 2 van de 3 voorzitterschappen van de raadscommissies opgeëist, zoals de SGP dat vier jaar geleden wel deed. „Van Eenennaam had er nu minder ambitie voor en het waar- nemendvoorzitterschap van de ge meenteraad voor Klippel is natuur lijk een prachtige taak", lacht SGP-wethouder Heijboer. De PvdA tilt niet zo zwaar aan het voorzitter schap van de commissies. „Dat is een vergadertechnische taak en geen politieke", zegt Oudesluijs. „We hebben de andere fracties om kandi daten gevraagd en daar hebben naast PvdA en SGP alleen de VVD (Hommel) en ABT (Van Doorn) op gereageerd." Met een bescheiden receptie in het centrum thuiszorg heeft de vrijwillige thuiszorg Tholen en steunpunt mantelzorg haar eerste lustrum gevierd. De vrijwilligers en bestuurders van collega-organisaties het Rode Kruis, de NPV en de Zonnebloem tekenden een felicitatieposter voor de jarige organisaties. Regiocoördinator Jacqueline Heijboer blikte tijdens de re ceptie terug op de afgelopen vijf jaar en kaartte enkele aandachtspunten voor de vrijwilligersorganisaties aan. „Ik heb de indruk dat huisartsen onvoldoende inzicht hebben in wat vrijwilligers kunnen doen." Voorzitter van het eerste uur, me vrouw Van der Munnik, was samen met haar echtgenoot en voormalig burgemeester van Tholen uit het Overijsselse Steenwijk gekomen om met het huidige bestuur het glas te heffen. Bestuurslid Cees Verloop maakte van de feestelijke gelegen heid gebruik om de nieuwe voorzit ter Loes Padt aan de aanwezigen voor te stellen. Na een muzikaal in termezzo van twee leerlingen van de Zeeuwse muziekschool blikte regio coördinator Jacqueline Heijboer te rug op de afgelopen vijf jaar. Ma rianne Ketting van de vrijwillige thuiszorg Schouwen-Duiveland nam samen met provinciaal coördinator van de vrijwillige thuiszorg Zeeland Wil Obbink het initiatief tot het vor men van een gezamenlijk meldpunt voor vrijwilligersorganisaties. Het meldpunt startte op vijf januari met een dagelijks telefonisch spreekuur onder leiding van Jacqueline Heij boer met een groep van zeven vrij willige telefonisten. Ank Verschoor, toenmalig coördinator van de vrij- willigersgroep Graag Gedaan, legde haar taak neer en droeg een groep vrijwilligers over aan de vrijwillige thuiszorg Tholen. Inmiddels is deze groep uitgebreid tot vijfendertig mensen. Jaarlijks vervullen zij zo'n tachtig hulpvragen. Toch is regio coördinator Heijboer nog niet tevre den, met name de vrijwillige pallia- tieve terminale zorg is volgens haar een aandachtspunt. Ongeveer vijf keer per jaar krijgt het meldpunt vra gen om hulp in de laatste levensfase. „Vrijwilligers kunnen de mantelzor- gers die voor een ernstig zieke huis genoot zorgen tot steun zijn. Zij kun nen de dagelijkse zorg gedurende een heel dagdeel overnemen, zodat de zorg in combinatie met werk en gezin voor een mantelzorger beter is vol te houden. Een naaste in de laat ste levensfase thuis verzorgen is een zware maar ook een heel dankbare taak", aldus Heijboer. „Uit onder zoek is gebleken dat mensen het liefst thuis willen sterven, maar dat door onvoldoende bekendheid van mogelijke ondersteuning men vaak noodgedwongen voor een opname in een instelling kiest." De regiocoördi nator heeft de indruk dat huisartsen onvoldoende inzicht hebben in wat vrijwilligers doen, terwijl doktoren juist mensen zouden kunnen attende ren op deze vorm van vrijwillige hulp. „Zij zijn vaak de spil van de zorg in die laatste periode van ie mands leven. Huisartsen zijn een moeilijk te bereiken groep, ze heb ben het druk met hun dagelijkse praktijk en zouden misschien eens in het folderrek in hun wachtkamer moeten rondsnuffelen om zich op de hoogte te houden van wat er zoal te krijgen is in de regio." De afgelopen vijf jaar heeft de vrij willige thuiszorg Tholen samen met andere organisaties een aantal pro jecten opgezet, zoals het boodschap- penproject met het Rode Kruis in de kern Tholen. De vrijwilligers van het Rode Kruis zorgen ervoor dat oude ren gezamenlijk kunnen winkelen in plaats van de boodschappen thuis te laten bezorgen. Verder werd samen met de NPV en de Schutse een hos pice gerealiseerd in Sint-Annaland. Een groep van 31 vrijwilligers zorgt in de hospice dat de bewoner niet al leen hoeft te zijn en familie tot rust kan komen. Vorig jaar sloot Anja van Damme zich aan bij het meldpunt. Zij begeleidt de projecten dementie en Vriendendienst voor psychisch kwetsbaren. De vrijwillige thuiszorg biedt momenteel een oppas bij de menterenden thuis en organiseert jaarlijks een themamiddag over de mentie. Anja van Damme denkt dat mensen die psychisch in de knel zit ten het moeilijk vinden om aan te kloppen bij het meldpunt. Zij hoopt dat hulpverleners uit het professione le circuit mensen op de Vrienden dienst attenderen om een eind te ma ken aan de eenzaamheid die zij ondervinden. Woensdag organiseert Van Damme in samenwerking met Emergis een themamiddag in het kunstcentrum in Tholen, in het kader van de week van de psychiatrie. On der het thema 'doorbreek het isole ment' wordt van half twee tot vier uur informatie gegeven over de Vriendendienst. „Het zijn de vrijwil ligers die het doen", benadrukt Jac queline Heijboer bij de afsluiting van haar terugblik. „Zij staan iedere week weer, zonder enkele vorm van vergoeding, klaar voor een ander. Dat verdient ieders respect." De begeleidingsgroep borstkanker- patiënten organiseert dinsdag vier april een modeshow. De show wordt gehouden van tien uur tot half twaalf in de aula van ziekenhuis Lievensberg. Lin Chérie uit Roosendaal zal de modeshow ver zorgen. Maandag Dinsdag t/m donderdag Vrijdag Zaterdag 13.00- 09.00 - 09.00 - 09.00 - 17.30 uur 17.30 uur 20.30 uur 17.00 uur De positie van J. de Jager - links op de foto, met v.l.n.r. partijgenoten M. Ligtendag-Quist, J.P. Bout en A.J.G. Poppelaars - heeft in het verleden niet ter discussie gestaan. Betrokkenen uit de periode dat de gemeente Sint-Philipsland nog zelf standig was, kunnen zich niet herinneren dat de positie van wethouder J. de Jager ter discussie heeft gestaan. „Er was geen commotie over", zegt voormalig SGP-wethouder L. Walpot. „Ik weet ook niet waarom De Jager zich de kritiek zo aantrekt dat hij zijn kandidatuur als wet houder intrekt. Ik begrijp het temeer niet omdat hij van 1995 tot 1998 raadslid in de gemeente Tholen is geweest en toen hebben we er nooit iets over gehoord. En toen was het nog zo vers als wat." 'Het' slaat dan op de vermeende voor kennis van De Jager bij de bouw van een varkensstal. Volgens Walpot heeft het toenmalig college in 1994 'binnen de wettelijke mogelijkheden gehan deld.' „Er was een ontheffingsmoge lijkheid en daar is gebruik van ge maakt. Het complex is op korte termijn uitgebreid. We zaten toen in de overgangsfase naar de gemeentelij ke herindeling met Tholen per 1 janu ari 1995." Walpot was samen met De Jager wet houder. A. Verbree van Reimerswaal was waarnemendburgemeester omdat T.A. Vogel al afscheid genomen had. Verbree kende Sint-Philipsland goed, want die was er vroeger gemeentese cretaris geweest, welke functie in die laatste jaren voor de herindeling door W. Pijl werd uitgeoefend. Volgens Walpot waren de portefeuilles in het college .nooit zo helder omlijnd' zoals dat nu het geval is. Twee ambtenaren uit die periode kun nen zich evenmin herinneren dat De Jager buiten zijn boekje gegaan zou zijn. „Ik had het geheid geweten", zegt M.J. Laban, die destijds als dis trictsopzichter, alle bouwaanvragen door zijn vingers kreeg. „Mij is niets bekend dat er wat gebeurd zou zijn dat de toets der kritiek niet kon door staan. Bij mijn weten speelde er in 1994 absoluut niets met De Jager." Ook juridisch ambtenaar L. Vermeij, die voor de herindeling 1,5 jaar voor zowel de gemeente Sint-Philipsland als Tholen werkte, is niets bekend over problemen rond De Jager in 1994. .Zijn bouwaanvraag is niet an ders beoordeeld dan andere aanvra gen." De PZC meldt dat De Jager in 1994 door de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) beschuldigd werd van handel met voorkennis. 'De CDA'er was naast zijn wethouderschap ook land bouwer en zou nog snel een vergun ning voor de bouw van een varkens houderij hebben aangevraagd omdat hij geweten zou hebben dat het colle ge de vestiging van dat soort bedrij ven kort daarna ging verbieden.' Een woordvoerder van de ZMF zegt hiervan niets te weten. „Onze direc teur werkt hier al 15 jaar en weet niets van deze zaak. We hebben ook geen dossiers meer van zaken die langer dan tien, elf jaar zijn geleden." A.P. Komaat, destijds in Sint-Philips land in de oppositie voor de Partij Voor Algemene Belangen (PVAB) en later PvdA-raadslid in de gemeente raad van Tholen, zegt dat er wel 'al lerlei geruchten de ronde hebben ge daan.' „Maar ik kan dat niet verifië ren. want in 1994 was ik om gezond heidsredenen gestopt als raadslid in Sint-Philipsland. „De Jager heeft ver gunning aangevraagd voor uitbrei ding van zijn bedrijf met een varkens stal, maar volgens mij is het toen met die aanvraag niet helemaal goed ge gaan. Dat is echter met de mantel der liefde bedekt. Volgens mij speelde dit alles nog in de pen ode van burge meester Vogel. Het college was toen vrij gesloten. Bij de Wimpelaffaire (het dorpshuis in Sint-Philipsland) sloot men ook de gelederen. Volgens de geruchten hebben zich rond de var kensstal dingen voorgedaan die het daglicht niet kunnen zien. Er zou sprake zijn van antidatering en ver menging van belangen. Bij de raads leden was dat echter niet bekend. Het vervelende is echter dat waar rook is, daar ook vuur is." Kornaat meent dat zo'n situatie zich in de toekomst weer voor kan doen. „De Jager is namelijk één van de vier grondeigenaren die met de plaatsing van de nieuwe windmolens te maken heeft. Ook hierbij kan een bepaalde vorm van beïnvloeding ontstaan als je wethouder bent. Het vreemde met de varkensstal destijds was ook, dat de vergunning nauwelijks binnen was, of de stal was weer al verkocht aan Van Alphen. Dat je een bedrijf gaat uit breiden voor je zoons is begrijpelijk. Maar wanneer die nieuwe tak dan zo snel wordt verkwanseld, is dat vreemd. Is dat ethisch verantwoord?" Komaat vindt het wel vreemd dat die kwestie zoveel jaren later de kop op steekt. „Niemand heeft mij iets ge vraagd over deze zaak, die ik ook al leen van geruchten ken. Vermenging van belangen moet je echter voorko men. Als wethouder telt je stem 25% of 33% mee. in de raad ben je 1 stem van de 19. Dat moet je wel meewe gen", aldus oud-raadslid Komaat. De Jager werd na de gemeentelijke herindeling van 1995 raadslid in de gemeente Tholen. Een onderzoeks commissie uit de raad bekijkt voor de installatie altijd de gekxrfsbrieven, maar ook van toen is er geen kritiek op De Jager bekend. Hij kreeg boven dien een koninklijke onderscheiding. Voor toekenning daarvan wordt altijd een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de betrokkene of zich geen straf bare feiten of andere omstreden situ aties hebben voorgedaan. Ook toen stonden echter alle lichten op groen voor de Anna Jacobiaan, die nu van een meerderheid van de zes partijen die aan de Thoolse wethoudersbe sprekingen meedoen, een rode kaart kreeg. Dat heeft het CDA tenminste via in formateur Vogelaar begrepen, al zijn er diverse uitspraken van politici die een andere richting wijzen. De twee grote partijen PvdA en SGP laten we ten geen nee te hebben gezegd. „Ik heb nooit nee gezegd tegen De Ja ger", zegt PvdA-onderhandelaar J. Oudesluijs. „Als er vanuit de bevol king sterke signalen komen, moet je daar wel over nadenken." SGP-wet houder K.A. Heijboer wil er zelfs he lemaal buiten blijven. „Wij vinden dit een taak van het CDA, die dat zelf moet regelen. Als SGP willen we ons er niet mee bemoeien. De briefschrij vers (Varkens Nee) moeten zelf we ten wat ze doen, daar bemoei ik me niet mee. Ik geef er dan ook geen ver klaring voor. In het openbaar zal ik me daar nooit over uitspreken", zegt de SGP-leidcr. VVD-onderhandelaar F.J. Goossen bevestigde echter tegenover de PZC dat .VVD, SGP en VVD zich tegen De Jager hebben uitgesproken. De raad heeft een integriteitsnota vastge steld waar iedereen aan moet vol doen. Volgens Goossen voldoet De Jager niet meer aan die eisen, hoewel de beschuldigingen uit 1994 nooit tot iets hebben geleid.' ABT-raadslid Boulogne zei vorige week in de EB dat De Jager ,een kans moet krijgen.' De CU betreurt het dat deze zaak op deze manier moest aflo pen. „In dit soort situaties moet je hoor en wederhoor toepassen. Wij wilden pas een standpunt innemen nadat we met De Jager en Varkens Nee hadden gesproken." Door het snelle terugtrekken van De Jager is dat er bij de CU niet meer van geko men. Tegenstrijdigheden volop dus. Er zou geen nee gezegd zijn tegen De Jager, maar volgens CDA-voorzitter Cop poolse 'heeft de informateur te ver staan gekregen dat ze De Jager niet moeten.' „Dan moet men nu tegen over de pers niet gaan zeggen dat het anders is!" PvdA-fractievoorzitter Oudesluijs noemt het 'vervelend" dat hij gecon fronteerd wordt met het feit dat hij op papier nog secretaris is van Var kens Nee, de stichting die De Jager ten val bracht. „Er is een brief ge schreven waarvan ik niets af wist. Ik ben al een tijd niet bij Varkens Nee geweest omdat ik er geen tijd voor had. Een wijziging van het secretari aat bij de Kamer van Koophandel kost geld en de stichting moet het al leen van giften hebben en mede daarom is het niet gewijzigd." Oude sluijs zegt op de verkiezingsavond in het gemeentehuis van Varkens Nee-voorzitter mevr. Roel vink voor het eerst gehoord te hebben dat de brief er was. „Woensdagmorgen heb ik die voor het eerst gezien. Jam mer genoeg word je meegetrokken in deze zaak", zegt Jan Oudesluijs. Wij willen iedereen heel hartelijk bedanken voor de grote belangstelling van de vele bezoekers die bij de opening van ons nieuw slachthuis aanwezig waren, ook voor de vele kaarten, bloemen, taarten en alle andere attenties die wij tijdens de opening mochten ontvangen, en voor het geweldige geldbedrag voor de kinderhulp van Woord en Daad. Mede door uw belangstelling is het voor ons een on vergetelijke dag geworden. Advertentie I.M. In de Rehobothschool te Stavenis- se wordt zaterdag de jaarlijkse verkoping gehouden ten bate van de stichting Adullam voor gehan dicaptenzorg. Van tien uur tot half een en van half twee tot half vier kan men er terecht. Het aanbod van artikelen is breed: groenten en fruit, planten, speelgoed, kleding, hoeden, hobby- en handwerkarti- kelen, boeken, gebak, snoep, kaas, eieren en oliebollen. Ook worden ieder half uur worden dia's getoond van De Mantelien- ge- In de eerste tien weken van dit jaar kwamen bij het meldpunt verkeers- onveilige situaties 64 meldingen bin nen. Veertig procent daarvan had be trekking op de snelheid, een punt waarop het meldpunt samenwerkt met de politie. Het meldpunt - dat van het regionaal orgaan verkeers veiligheid is overgeheveld naar 3VO en huist in het waterschapskantoor te Middelburg - registreert de situatie- beschrijving, helpt met het onder bouwen van de klacht en speelt deze De Zeeuwse gemeenten hebben afspraken gemaakt over een stook regeling. Er zijn vier gevallen waarvoor ontheffing kan worden verleend van het wettelijk geldende stook- verbod. Het betreft kamp- en vervolgens door naar de verantwoor delijke wegbeheerder. Het meldpunt houdt in de gaten of die wegbeheer der binnen de afgesproken termijn reageert richting klager. Inwoners kunnen verkeersonveilige situaties 24 uur per dag melden. Dat kan tele fonisch op 0800-8375337 of via e- mail: meldpuntzeeland@3vo.nl. vreugdevuren bij bijzondere eve nementen, feestelijkheden met een algemeen karakter en activiteiten van scoutinggroepen; verbranden van takken en snoeihout buiten de bebouwde kom tussen 1 januari en 1 mei; verbranden van slootmaai- sel buiten de bebouwde kom tus sen 1 september en 1 maart; ver branding als het aangewezen middel bij calamiteiten, besmette lijke (vrucht)boomziekten en mis oogsten. In alle gevallen moet ontheffing gevraagd worden bij de gemeente. Individuele gemeenten kunnen op onderdelen een strenger beleid hanteren dan in de afspraken is vastgelegd. De ongeveer duizend genodigden en andere bezoekers bij de opening van Slachterij Sla ger in Sint-Annaland hebben samen 3025,60 euro geschonken voor de reformatorische hulpactie Woord en Daad. Theo Slager over handigde het bedrag, vergezeld van een sym bolische cheque, vrijdagmiddag aan Piet den Ouden van de Thoolse werkgroep van Woord en Daad. Den Ouden was bijzonder dankbaar voor deze actie. De familie Slager had voor giften bij de opening bewust een goed doel ge zocht. „Mijn kinderen hebben het goed. Daar om willen we anderen helpen in hun toe komst", zegt Theo Slager. Hij liet een cd-roni maken over het hele proces in de slachterij - vanaf het vee op de boerderij tot aan de ver koop van vlees in de winkel - die eveneens voor Woord en Daad werd verkocht. Het geld voor Woord en Daad gaat naar een onderwijsproject voor straatkinderen in de zuidelijke Indiase deelstaat Kerala, waar veel mensen onder de armoedegrens leven. Ouders zijn niet in staat om voor hun kinderen te zor gen, zodat velen van hen op straat leven. GS- PI, de partnerorganisatie van Woord en Daad in het gebied, wil die situatie doorbreken. Ze bouwt op het platteland een school met inter naat. Daar wordt met 70 kinderen begonnen en over vijf jaar hoopt men er aan 315 les te geven. Door hen tot vakman te scholen, zullen ze in de toekomst zelf de kost kunnen verdie nen en wordt hen een toekomst geboden. De werkgroep Tholen heeft rond Pasen de huis-aan-huiscollecte gepland, en in mei de gebruikelijke voorjaarsverkoping in Stavenis- se. Piet den Ouden (rechts) van Woord en Daad is blij met de gift van Theo Slager, resultaat van een actie bij de opening van de nieuwe slachterij in Sint-Annaland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 9