ZLTO is zeer verontwaardigd over beschadiging vice-voorzitter Verwaarloosd vee in beslag genomen Echtpaar op nippertje gered bij brand woning Bel goedkoper met ZeelandNet! Boomfeestdag in stadsbos Tholen 400 OCCASIONS Open dag in Maartenshof Jaap de Jager veroordeeld zonder vorm van verdediging "V£bN-fU& Donderdag 23 maart 2006 62c jaargang no. 19 Altijd meer dan www.autoteam.nl ^ISË SiB!,ör„v. ""BEW. EX~^>\I ovA./ Autodief bekent Binnenkort in de Eendrachtbode: Tholenderwijs Vriendelijk, helder compleet VLAMINGS LIE Steenbergen 0167 566 391 Het dagelijks bestuur van landbouworganisatie ZLTO is ziedend over de aanval op vice-voorzitter J. de Jager uit Anna Jacobapolder. „De Jager wordt in zijn rug geschopt en daar zijn we heel verontwaardigd over", zegt voorzit ter E. Hage. „De politiek maakt zich werktuig van Var kens Nee en dan verliest de politiek zijn onafhankelijk heid. Hier is iemand veroordeeld zonder vorm van verdediging en dat is een bittere teleurstelling, de demo cratie onwaardig." Machtswellust Pal Geen twijfel Buurtbewoners helpen met ladder en matras Eigenaar en Bulgaarse zitten nog vast Informatie over provinciaal bestuur van Zeeland zoals AbdijNieuws vindt u op www.zeeland.nl Provincie Zeelanc postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG SinLAnnaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl adver1@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,75 per halfjaar, 29,00 per jaar, per post 51,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. De wagen van een 72-jarige man uit Oostflakkee werd donderdagochtend weggenomen van een parkee. plaats aan de Abraham Wisseweg in Sint- Philipsland. Toen de eigenaar 's mid dags terugkwam, bleek zijn rode Opel Vectra gestolen te zijn. Zaterdagoch tend werd een 35-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aan de Ligneweg in Halsteren op heterdaad door de politie betrapt toen hij een au to probeerde te stelen. Op de plaats van het delict trof de politie een wa gen aan die de man in Bergen op Z<x>m had ontvreemd. De verdachte bekende op het politiebureau ook ver antwoordelijk te zijn voor de diefstal van de Opel Vectra in Sint-Philips land. De wagens zijn inmiddels terug gebracht naar de rechtmatige eige- Zaterdag houdt het woonzorgcentrum Maartenshof in Sint-Maartensdijk een open dag. Tussen tien en vijf uur kan het complex worden bezichtigd en zijn er allerlei activiteiten, zoals een rommelmarkt en fancy fair. optredens van een musicalgroep en muziekver eniging Euterpe. Smeermiddelen vetten Persoonlijke bescherming Equipment Voorzitter Lies Hoge van de ZLTO-afdeling Tholen en Sint-Philipsland. De ZLTO had zich juist zo verheugd op de toetreding van De Jager tot het dagelijks bestuur van de gemeente Tholen wanneer het CDA een wet houderszetel toebedeeld zou krijgen. „In agrarische kring hebben velen hun politieke keuze gewijzigd omdat De Jager een goede springplank zou kunnen zijn. Je praat immers gemak kelijker met iemand die de onder werpen begrijpt. Bovendien is De Ja ger iemand met bestuurlijke talenten, Met ZeelandNet belt u een stuk goedkoper. U heeft namelijk geen abonnement bij KPN meer nodig én belt tegen voordelige tarieven, Met andere abonnees van ZeelandNet Digitale Telefonie belt u zelfs gratis! Daarnaast krijgt u gratis voicemail, wisselgesprek, nummerherkenning en vanaf het Breedband Midi abonnement ook nog extra internetvoordeel. Internet u nog niet via de kabel? Tot 1 april biedt ZeelandNet u een aantrekkelijke korting op de aansluitkosten (tot zelfs een gratis aansluiting)! Bovendien maakt u kans op een 3-daags VIP-arrangement naar het WK-voetbal en woont u de wedstrijd Nederland-Argentinië op 21 juni 2006 bij! www.zeelandnet.nl een voorbeeld van een ondernemen de agrariër die zijn nek uitsteekt om zijn bedrijf te verbreden. Heel ge schikt dus als wethouder voor een vi taal platteland en nu worden er ste nen naar hem gegooid. De samenleving had van zijn inzicht en kennis kunnen profiteren, maar nu wordt er een kwaliteitsslag achteruit gemaakt. Onbegrijpelijk en de ZLTO distantieert zich hier dan ook volle dig van. Het maakt ons vreselijk bit ter omdat het politieke bedrijf ernstig wordt verzwakt wanneer onderne mers geen politieke functie meer kunnen bekleden." Hage zegt al 11 jaar onafhankelijk voorzitter van de ZLTO te zijn en als belangenbehartiger nooit directe be trokkenheid met politieke partijen te hebben gehad. „Als landbouworga nisatie willen we wel goede contac ten met alle partijen onderhouden en als er een boer kandidaat-wethouder is, hoop je dat die dat wordt. Of het nu CDA, PvdA of één van de andere partijen is. We willen in elke partij een agrarische vertegenwoordiger. In deze gemeente voerde het harmonie model altijd de boventoon, maar wat er nu gebeurt, is een vorm van machtswellust. Wanneer alle politie ke partijen zich tegen onze vice- voorzitter keren, raakt dat onze inte griteit. Het gaat hier immers om een veroordeling zonder verdediging en politici moeten bedenken dat ze niet zijn opgeleid tot rechters." Varkens Nee heeft volgens de ZLTO- voorzitter 'een grote inbreng bij de collegevorming.' „De politiek laat zich gebruiken door misschien maar een klein gedeelte van de actiegroep. Secretaris J. Oudesluijs zegt zelf niets van de brief te weten en dat is vreemd, want het is toch gebruikelijk dat de secretaris de brieven schrijft die het dagelijks bestuur vervolgens goedkeurt." „Het meest gegriefd", zegt Hage, „zijn we over het feit dat Jaap de Ja ger volgens de politiek niet aan de ei sen van de integriteitsnota van de ge meente voldoet. Dat is van een bedenkelijk niveau omdat Varkens Nee niet in het openbaar heeft ge handeld. De betrokkene zelf heeft de brief ook niet gekregen! Waar zijn de politici mee bezig? In een democra tisch proces behoort er hoor en we derhoor te zijn. maar hier wordt ie mand bij voorbaat veroordeeld. De redenering 'waar rook is, daar is vuur' is een vreselijk beschuldigende term. Dat beschadigt ook het politie ke bedrijf. Dit is niet maatschappe lijk verantwoord. De politici moeten ook bedenken dat we niet zijn opge leid tot rechters." De ZLTO staat 'pal achter Jaap de Jager', benadrukt de voorzitter. „On ze vice-voorzitter slaagde erin met voorkeurstemmen in de gemeente raad gekozen te worden, dus dat zegt toch wat over het vertrouwen. Wij kennen De Jager niet zoals die door Varkens Nee geschetst wordt. Onze vice-voorzitter is een warm levend mens met grote ervaring en onderne mersgeest. En ondernemen is risico's nemen en vuile handen maken. Er is soms sprake van een dunne lijn, maar als er één principes vertoont in evenwichtigheid en nuchterheid, dan is het Jaap de Jager wel. Iemand met een open blik. En een man met zo veel bestuurservaring laat men nu op deze manier verloren gaan. Dat is in triest en dat willen we als ZLTO heel nadrukkelijk accentueren, want wie zwijgt, stemt toe en dat zijn we in de ze zaak niet van plan. We willen niet medeplichtig worden, want als je toe gaat geven aan zulke beschuldigin gen, dan vraag je je af: hebben de po litici wel voldoende gebruik gemaakt van de spiegel? Er is niemand zonder zonde, maar wat hier gebeurt, is een veroordeling zonder enige recht spraak." De ZLTO-voorzitter zegt inhoudelijk niets te weten over voorkennis bij de bouwvergunning voor een varkens stal en/of bezwaren van de Zeeuwse Milieu Federatie. 14 jaar geleden. ZIE VERDER PAGINA 7 Bij de brand in de woning Lentestraat 8 in Scherpenisse in de nacht van maandag op dinsdag zijn Marco (34) en Mariëlle (23) Does op het nipper tje gered door buurtbewoners. Zij werden onder meer gealarmeerd door Peter, de broer van Mariëlle, die alarm sloeg nadat hij was gebeld dat er brand was uitgebroken in de woonkamer. Toen de brandweer arriveerde, was het echtpaar al in veiligheid gebracht. Bij de brand ontstond veel rook. De bewoners werden met een ambu lance vervoerd naar het ziekenhuis in Lievensberg in Bergen op Zoom. Marco had vergiftigingsverschijnse len door de koolmonoxide uit de rook die bij de brand in alle hevigheid vrij kwam. Een van de huisdieren, een le guaan vond de dood, twee slangen werden met de dierenambulance over gebracht naar het dierenasiel in Ber gen op Zoom. De brandweer ver moedt dat kortsluiting de oorzaak is van de brand. „Het is echt minuten- werk geweest," zegt brandweercom mandant J. de Feijter. „Net voordat wij arriveerden waren de bewoners door het bovenraam via een ladder uit het huis gekomen." De brand woedde in de woonkamer waar ook de trap op uitkomt. Dat was voor het echtpaar de enige toegang naar beneden. Rond kwart voor een ontdekte de bewoonster de brand toen ze naar de wc wilde. Ze wekte haar man. Toen die de slaapkamerdeur opende, kwam er al rook binnen. Ze belde haar moeder in de Laban Deur- loostraat waar haar broer sliep. Ze riep om hulp. Haar broer haastte zich naar de plek des onheils en probeerde zoveel mo gelijk buurtbewoners te wekken. Met behulp van een ladder en een matras kon het echtpaar gered worden. Ze konden hun hondje meenemen, maar het terrarium met de twee slangen werd door de dierenambulance mee genomen. Twee konijnen vonden on derdak bij buren. Wel wordt nog een rattenslang vermist die eerder was ontsnapt. De brandweer rukte met twee voertuigen uit, de wagen van Sint-Maartensdijk en van Stavenisse. De Feijter: „Dat kwam omdat er bij de meldkamer veel 112 meldingen binnen waren gekomen. Het voertuig is vanaf het Lenteplein het smalle straatje ingereden om te kunnen blus sen. We konden via de voordeur naar binnen. De brand op zich was niet zo heel groot maar alles wat in de buurt stond begon mee te smeulen. De rook was het ergst." De vrijwilligers gingen het vuur met twee hogedrukspuiten te lijf. De brandweer maakte gebruik van de warmtebeeldcamera om na te gaan of het vuur ook in de vloer van de ver dieping was doorgedrongen. „Dat bleek niet het geval. Op die manier konden we ook veilig naar boven." De Feijter denkt dat er kortsluiting is ont staan in een lamp of de elektrische ka chel. Er lagen snoeren en contactdo zen in de buurt van de brand. Volgens de brandweercommandant is er heel veel rookschade. ,.De temperatuur liep snel op. Er was ook nogal wat kunststof materiaal, de televisie bij voorbeeld was aan de zijkant hele maal gesmolten." De vrijwilligers van het korps uit Stavenisse verkenden de verdieping door met persluchtmaskers het pand binnen te gaan. Overbuurman Gerrit Lanx>y werd ook gewekt. „Door mijn buurjongen Oost- dijk. Die was er snel bij en kwam bij mij om een matras vragen. We hebben het matras onder de ladder gelegd. Het had niet veel langer moeten du ren. Ze waren er net uit toen de brand weer kwam." Door de roet- en rookschade is de wo ning tijdelijk niet bewoonbaar. De milieupolitie Zeeland en de algemene inspectiedienst (AID) hebben dinsdag op het bedrijf van A.J.N. aan de Brant Groenewegeweg in Poortvliet zwaar verwaarloosde dieren in beslag genomen. Het gaat om 39 runderen en ongeveer 100 schapen en geiten. De politie en de AID vielen 's mor gens het bedrijf binnen, 's middags werden de dieren met veewagens af gevoerd. De 52-jarige eigenaar is vastgezet. Ook een 43-jarige Bul gaarse vrouw die op het erf in een ca ravan woonde, werd meegenomen. Zij verbleef illegaal in Nederland. Volgens de politie stonden de dieren tot hun buik in de poep in een inge vallen stal waar ze met touwen vast stonden. Er liep zelfs een kalf met een touw rond zijn nek waar het bloed uitstroomde. Het touw was volgens de politie in zijn nek ge groeid. De dieren hadden niets te eten en te drinken. Van een van de paarden waren de hoeven gespleten. Op het terrein van de boerderij - dat ongeveer 500 meter van de weg af ligt - trof de politie ook diverse kada vers van pas gestorven runderen en kalveren. Ook werden bestrijdingsmiddelen gevonden waarvoor de eigenaar geen vergunning had. In een caravan op het terrein trof de politie ook een 43- jarige Bulgaarse vrouw aan die al in mei 2004 het land uitgezet was. 's Morgens reden de politie en AID bij de inval met ongeveer tien auto's het terrein op. Bij de inspectie troffen ze de verwaarloosde veestapel aan. 's Middags werden de beesten met vee wagens opgehaald en naar een op- vangadres gebracht. Anderhalf jaar geleden zou het milieuteam van de politie het bedrijf ook al hebben be zocht in verband met verwaarlozing van de dieren. Gisteren waren er nog controleurs van de AID op het be drijf. Zowel de eigenaar als de vreemdelinge zaten gistermiddag nog vast. Vorige week nam de AID en het mi lieuteam van de Zeeuwse politie 37 runderen in beslag bij een veehouder in Zeeuws-Vlaanderen. Ook daar werden dieren die verwaarloosd wa ren en onder slechte omstandigheden werden gehuisvest, in beslag geno men. Deze week Jubilaris Gerrit Oosdijk gehuldigd bij concert Concordia Annemarie van Toorn van Tholen tegen Straling zoekt zekerheid Dokter N.A. Jahangir eerste huisarts in gezondheidscentrum EN VERDER... Leraar Frits Simons uit Tholen schrijft eerste boek Paul van Belzen zet na 23.5 jaar punt achter carrière als raadslid EEN GENIE IS ALTIJD EEN FANTAST IN DE OGEN VAN MIDDELMATIGE MENSEN Dit nummer bestaat uit 22 pagina's UTE-ON DVD HARDDISK RECORDER DVD recorder met 80 G8 harddisk. DVD opname DVD+&-R/RW, TtmeshW, VPS/5howvtew POC, JPEG/MP3 weergave. Hink, Disc Backup.,39®? „Zie je jezelf straks al lopen met een rollator door dit bos?" vraagt boswachter Dirk Fluijt aan de leerlingen van de Eben Haëzerschool. Negentig kinderen uit groep 6 en 8 planten in het kader van boomfeestdag zo'n duizend stuks bosplantsoen in het toekomstig stadsbos aan de zuidkant van Tholen. Sommigen hebben al ervaring in het planten. „Ik help wel vaker met het planten van bloemen, mijn broer heeft namelijk een kas", zegt Francisca van den Berge uit groep acht. Haar klasgenootje Erica Aamoudse vertelt uit een familie van 'boom planters' te komen. „Toen mijn ouders op de basisschool zaten, hebben zij ook meegedaan aan de boomfeestdag." Het is de 49sté keer dat de feestdag in Tholen gevierd wordt vertelde wethouder W.C. van Kempen. In totaal worden 30.350 stuks bosplantsoen en 18 bomen in het stadsbos geplant. Bij de poel worden wilgen en zwarte elzen geplaatst, het overige bos bestaat straks uit essen en iepen. „We hebben gekozen voor stiliepen. die zijn bestand tegen de iepenziekte", legt Brechje van Gils van het ministerie LNV uit. „Als alles meezit, starten wij dit najaar met het planten van bomen in het dorpsbos bij Oud-Vossemeer." Advertentie I.M. Jennie Schot, Erica Aarnoudse en Francisca van den Berge van de Eben Haëzerschool helpen tijdens de boomfeestdag met het planten van bosplantsoen in het toekomstig stadsbos Tholen. urn

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 1