'Er zijn nu nog maar weinig Setallandse schippers over' Tholen Stedenband met lïawa (Polen) 'Ik ben ontzettend benieuwd hoe mensen in Polen leven' Tuinder vreest hinder van brandweerkazerne Nieuwe Novalisvoor Erik en Heidi Theunisse Geen object van winstbejag..! Anne Hage uit Tholen naar gastgezin in het Poolse Iwawa Donderdag 9 februari 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Zichtbaar vermoeid zitten zij aan tafel. Erik en Heidi Theunisse uit Sint-Annaland zijn twee dagen lang druk in de weer geweest met een verhuizing van hun oude schip naar de nieuwe Novalis. Het klussen en gesjouw is hen niet in de koude kleren gaan zitten. „Eigenlijk had ik in een opwelling ons schip te koop gezet via een scheepsmakelaar. Normaal duurt het wel zo'n 2 tot 3 jaar voordat dit soort schepen verkocht wordt. Maar binnen twee maanden hadden drie geïnteresseerde schippers ons al bezocht. Met de verkoop moet je blijkbaar een beetje geluk hebben", vertelt de 31-jarige Erik Theunisse. „De derde bezoeker heeft het uiteindelijk gekocht, echt een geval van 'driemaal is scheepsrecht'." Geen schippersleven Hoge olieprijs Poes Minoes „Als ik aan Polen denk, zie ik mensen bij een haardvuur warme chocolademelk drinken. Het land roept echt een wintergevoel bij me op, het lijkt me heel koud daar", ver telt de vijftienjarige Anne Hage uit Tholen. De havoleer- linge doet mee aan een uitwisselingsproject van het Bergse Mollerlyceum en de Poolse school Zespól Szkól Ogolnóksztafcacych in Iwawa. In maart verblijft zij een week lang bij een gastgezin in de zustergemeente van Tholen. Prachtig zicht Vliegangst Lekker vrij Stemmen van lezers Gemeente wijst bezwaar Goedegebuure af Tuinder I.P. Goedegebuure vreest dat hij opbrengsten derft als straks de nieuwe brandweerkazerne aan de Lan- geweg/Vei ling weg in Sint-Annaland is verrezen. Hij maakt bezwaar tegen het bestemmingsplan Kom Sint- Annaland, b. en w. wijzen dat echter af. Houtsingel i# Verburgh Het 25 jaar oude schip, waar ook zijn vader Henk Theunisse veertig jaar mee voer, werd verkocht aan een schipper uit Middelburg. Via scheepsmakelaar De Bot vond Erik een passend nieuw schip, de Mon tanara. Het schip is zes jaar oud en met zijn 10,5 meter twee meter bre der dan het vorige. Een groot voor deel van de aanwinst is het feit dat het 86 meter lange schip verlengd kan worden tot 110 meter, zodat er meer containers - in totaal 1750 ton - vervoerd kunnen worden. Ook kan het schip gevaarlijke stoffen vervoe ren. De Montanara is zaterdag 'om gedoopt' tot de vertrouwde naam Novalis. „Het betekent 'iedere reis opnieuw beginnen'. Mijn vader heeft jaren met deze scheepsnaam gevaren, daarom wil ik het graag behouden", legt hij uit. In 2003 nam Erik letterlijk het roer over van va der Henk, die met pensioen ging. „Tegenwoordig springt hij als reser- veschipper af en toe nog bij. Bij grote drukte bellen we hem op voor hulp", zegt Erik. De 31-jarige Sint-Annalander komt uit een ware schippersfamilie; niet al leen zijn ouders voeren over de rivie ren, ook zijn grootvader en zijn oom waren op het dek te vinden. De 29-ja- rige Heidi Theunisse-van de Klooster moest daarentegen niets van de scheepvaart hebben. Toen zij na ze ven jaar besloten om met elkaar te trouwen, was dit een moeilijk punt. „Ik heb daar aardig wat nachten van wakker gelegen", blikt Heidi terug. „Ik moest er niet aan denken om 24 uur per dag op een schip op eikaars lip te zitten. Ik werkte toentertijd bij Cl000 in Sint-Annaland en was daar echt onder de mensen. Het schippers leven leek mij erg eenzaam, aange wezen op elkaar." Erik wist Heidi over te halen om het leven op het wa ter een kans te geven. „Mocht het niets worden, dan zou ik ander werk zoeken", licht hij toe. Zelf had hij geen enkel idee wat voor soort baan dit dan moest worden. „Ik heb altijd schipper willen worden, al van kleins af aan. Ik weet niet wat ik anders zou moeten doen." Het wonen en werken op een schip viel bij Heidi toch in de smaak. De samenwerking met haar echtgenoot bevalt goed en is minder benauwend dan zij dacht. „Ieder heeft zijn eigen taken. Erik is de schipper, ik ben ma troos en maak onder andere de touw tjes vast van het schip in de sluizen. Ieder doet zijn eigen ding. Verder ben ik verantwoordelijk voor de bood schappen. Ik weet nu in verschillende steden waar de leuke winkels zitten", legt Heidi uit. „Erik wist vooral de winkels met lekkere koekjes te vin den, éclairs in Frankrijk en vruchten gebak in Duitsland, maar met dat soort inkopen zijn we gestopt." In het begin reed Heidi met een auto vol boodschappen wel eens verdwaald een extra rondje door de onbekende steden. „We hebben nu een navigatie systeem, dus ik kom heus wel weer terug bij de haven. Ik denk dat iedere schipper of schippersvrouw wel eens heeft meegemaakt dat ze wel het schip zagen liggen, maar niet wisten hoe er te komen." Hoewel Erik en Heidi gemiddeld zo'n 14 uur per dag in de weer zijn, genieten zij ook van hun vrije tijd. „Dat is het mooie van dit leven, je kan spontaan leuke din gen doen. In Frankrijk zijn we eens de bergen ingereden om naar de sneeuw te kijken en te skiën. We kon den wel niet skiën, maar belandden toch zonder kleerscheuren onderaan de berg. Vraag alleen niet hoe", glim lacht Heidi. Het echtpaar vervoert kolen en gra nen en vaart hiervoor met name naar Frankrijk, Duitsland. Oostenrijk en Zwitserland. „Waarschijnlijk komen hier in de toekomst ook de Donaulan- den bij, waaronder Hongarije. HTAG, het bedrijf waar wij al tien jaar veel opdrachten voor uitvoeren, is bezig met onderhandelingen al daar", vertelt Erik. Zijn echtgenote Heidi en Erik Theunisse uit Sint-Annaland verruilen hun oude Novalis (rechts) voorliet jongere, grotere en luxere schip Montanara. studeert momenteel voor het Rijnpa tent, een vaarbewijs. Het stel kent weinig problemen, ook op econo misch gebied gaat alles redelijk goed. „Ik heb weinig te klagen; ik heb lol in mijn werk en kom nog eens ergens. Steeds meer bedrijven gaan trouwens over op het transporteren van produc ten via het water. De ton-ki lometer- prijs ligt ook gunstiger voor vervoer over het water dan over de weg of over het spoor. De vele files op de wegen maken vervoer per schip steeds aantrekkelijker." De prijs van gas en olie is echter een zorgenkindje. „Die prijzen zijn sinds vorig jaar bijna verdubbeld, een pitti ge bijtelling. Dat moeten we goed in de gaten blijven houden. Hopelijk blijven de ontwikkelingen rondom de olie nu stabiel." Terwijl de vraag naar scheepsvervoer toeneemt, merkt Erik op dat er steeds minder Sint-Anna- landse schippers overblijven. „De meesten zijn aan wal, ik denk dat er nog een stuk of acht schippers varen. Vroeger lagen er wel zo'n 50 schepen in deze haven, van die spitsjes van 120 ton. Tegenwoordig worden voor al grote schepen van 3000 ton ge bruikt. Daar zijn wij trouwens met onze 1750 ton nog klein bij." Het koppel wil voorlopig zonder extra matrozen blijven werken. Zo lang het schip niet langer is dan 86 meter, is dat ook niet verplicht. Hun enige huisgenoot is een zwarte scheepskat, Minoes. „Ze vond de verhuizing helemaal niets. We heb ben een aantal dagen stil moeten liggen in de haven van Sint-Anna land om de spullen over te sluizen van het ene naar het andere schip. Ze is gewoon chagrijnig, omdat ze continu dezelfde omgeving ziet. Dat is ze niet gewend, normaal ligt ze altijd door het raampje te koeke loeren", vertelt Heidi. Het enige nadeel van het schippers leven is voor Heidi Theunisse het feit dat zij vaak verjaardagen van vrienden en familie missen. „In de zomer komen daarom vaak zussen, nichtjes en neefjes een tijdje op be zoek. In de vakantietijd wil ieder een natuurlijk gezellig mee. Bij het oude schip was dat juist de periode waarin ik het zeer druk had met het schilderen. Maar deze Novalis heeft een speciale verfsoort die minder onderhoud vergt, in ieder geval kan ik de drukte nu een beet je verspreiden." De grote verhuis- drukte hebben zij in ieder geval achter de rug, de naam Montanara hebben zij vervangen door Novalis. „We gaan weer varen, dan kunnen we bijkomen van de vrije dagen", grapt Erik. Het is het tweede jaar dat de school leerlingen op deze manier kennis laat maken met de cultuur in Iwawa. Geschiedenis- en maat schappijleerdocent Rob Frencken en leraar Engels Ruud van Heijst zijn verantwoordelijk voor de Ne derlandse organisatie. „Enkele ja ren geleden kreeg ik een mailtje van Willem van der Meer, hij is ambtenaar bij de gemeente Tholen en onderhoudt de contacten voor de stedenband met Iwawa. Hij stel de voor om Poolse en leerlingen van het Moller te laten e-mailen om elkaar op die manier te leren kennen", vertelt Ruud van Heijst. Aangezien hij verantwoordelijk is woor de internationalisering van het Mollerlyceum, pakte hij het aanbod aan en zette een e-mailpro- ject voor 4 havo op. „Uiteindelijk wilden die leerlingen elkaar toch 'face-to-face' ontmoeten en ont stond het huidige uitwisselingspro gramma. Het e-mailproject leidt tegenwoordig een slapend be staan", legt Van Heijst verder uit. Voor de uitwisseling onderhoudt Anne Hage sinds kort contact met de Poolse scholiere Beata Algrzym via e-mail en msn (een chatpro- gramma - red.). „We zijn nog niet zo lang aan het mailen, maar het lijkt me een hele leuke meid", ver telt Anne. Er zijn ook een aantal overeenkomsten tussen het leven wat zij leidt in Tholen en de 17-ja- rige Beata in Iwawa. „We moesten allemaal een partnerformulier in vullen. Zij schreef dat ze in haar vrije tijd vooral rondhangt met vrienden en veel naar muziek luis tert, datzelfde had ik ook opge schreven. Verder heeft haar moe der een eigen winkel, dat heeft mijn moeder ook." Anne had eerst een andere leerling toegewezen ge kregen. maar na enkele berichten heen en weer kwam zij erachter dat het niet ging klikken. „Het is een punker die helemaal is geobse deerd door militairen enzo. Dat werd helemaal niks", aldus Anne. Vorig jaar werd het eerste uitwis selingsproject gestart. De intentie was om de leerlingen een hoofdon derwerp te geven, zoals jeugdcri minaliteit. Hierover moesten zij in beide landen zoveel mogelijk ge gevens en cijfers verzamelen om te verwerken in een gezamenlijke presentatie in Engels. Organisator Rob Frencken kijkt met gemengde gevoelens terug op de eerste uit wisseling. „Tja, laat ik zeggen dat het bijzonder verliep. Door groot toeval overleed de paus juist in de week dat wij in Iwawa zaten. Het hele programma ging niet door", verklaart hij. „Er kon niet aan het project worden gewerkt, want alle bedrijven waren dicht. Zelfs het arbeidsbureau en de cafés sloten hun deuren." Door de sluiting van de horecagelegenheden, was er in de avonduren ook weinig te bele ven. Toch heeft de week veel in druk op hen en de scholieren ge maakt. „De leerlingen waren vol lof. Vooral over de openluchtmis die ter ere van de overleden paus werd gehouden. Iwawa ligt aan een groot meer, het Jezinrak-meer, dat speciaal voor de mis werd om ringd met kaarsjes. In de avond gaf dat een prachtig zicht." Naast Polen, zijn ook Spanje en Italië uitwisselingspartners van het Mollerlyceum. Veel leerlingen proberen om een week bij gastge zinnen in deze warmere landen door te brengen. Anne Hage en drie vriendinnen waren echter vastbesloten om zich op te geven voor Iwawa. „Eigenlijk had je geen keuze in het uitwisselings- land, tenzij je naar Polen wilde. Ik heb voor dit land gekozen, omdat ik er weinig van weet. Spanje en Italië bezoek ik heus nog wel een keer, maar wanneer kom je nou in Polen?", vertelt Anne. Van een kennis uit 5 havo hoorde zij ook goede verhalen over zijn bezoek en de gastgezinnen. „Huub is vorig jaar voor het uitwisselingsproject naar Iwawa geweest en vond het geweldig. Dat neem je toch mee als je nadenkt over de landen." Heimwee heeft Anne tijdens lo geerpartijen nooit gehad. Aange zien ze met drie goede vriendinnen naar Iwawa gaat, zal ze hier weinig last van krijgen, zegt ze. Er is een groter probleem waar de 4-havo- leerlinge het benauwd van krijgt; de vliegreis van 2,5 uur. „Ik heb nog nooit gevlogen, maar het lijkt me best wel eng. Vrienden op school proberen je natuurlijk ook bang te maken met wilde verha len", vertelt de Thoolse verder. Ze heeft echter een oplossing voor dit probleem. „Mijn vriendin heeft ook vliegangst, dus wij gaan ge woon naast elkaar zitten. Zij mag aan de buitenkant zitten, dan merk ik het minste. We slaan ons er wel doorheen", glimlacht ze. Ander zijds vindt Anne de vliegreis ook wel spannend. „Het is een nieuwe ervaring voor me, daarom doe ik ook mee aan het uitwisselingspro ject. Om dingen te ontdekken, nieuwe mensen te ontmoeten. Daar hou ik van." Anne is ook erg be nieuwd hoe haar gastgezin leeft, wat hun gewoontes zijn. „Ik weet hoe mensen in Nederland leven, ik De 15-jarige Anne Hage vertrekt in maart met 15 medescholieren voor een week naar Iwawa. vraag me af hoe het daar aan toe gaat. Hoe laat staan zij 's ochtends bijvoorbeeld op en hoe groot is de school?" Volgens leraar Ruud van Heijst hebben leerlingen vaak het idee dat Polen een 'achterlijk' land is waar veel criminaliteit heerst. „Ze beseffen tijdens zo'n excursie pas wat een groot gebrek aan geld dit land heeft. De leerlingen komen in aanraking met een cultuur die heel anders is dan zij gewend zijn. Ze moeten wel praten met de plaatse lijke bevolking, want de leerlingen zitten een week lang bij een Pools gezin in huis. Hierdoor komen ze in contact met cultuur met de klei ne c. terwijl in gewone excursies vooral cultuur met een grote c wordt ontdekt." Frencken legt uit dat Iwawa amper met steden als Bergen op Zoom of Tholen te ver gelijken valt. „Het is een modern stadje, in de Tweede Wereldoorlog is alles platgebombardeerd. Alleen het oude gemeentehuis is her bouwd. Dat geeft een groot ver schil met bijvoorbeeld Bergen op Zoom, dat heeft een historisch centrum en oogt veel sfeervoller. Iwawa heeft ook moeite om toeris me te exploiteren, door geldpro blemen zijn er eigenlijk geen fi nanciën om een fatsoenlijk hotel te bouwen." Tegenwoordig organiseert de Bergse school weinig buitenlandse excursies meer. Volgens Van Heijst komt dit door het consump tieve gedrag van de leerlingen. „De leerlingen dachten vooral 'hoera, lekker vrij van school' en leerden maar weinig van de men sen kennen. Een trip met een luxe bus door Schotland en hotelover nachtingen kosten ook aardig wat. Met dit uitwisselingsproject zijn leerlingen twee weken lang onder de pannen, zij leren veel van de cultuur aldaar en er zijn geen ho telkosten en dergelijke." Anne Ha ge ziet de uitwisseling vooral als een goede manier om op een avon tuurlijke wijze een paar lesvakken af te ronden. „Je hebt inderdaad even geen gedoe met het standaard huiswerk, maar daar doe ik het niet voor. Ik ben gewoon nieuws gierig hoe het daar is en wil graag nieuwe mensen ontmoeten. Als het project in de schoolvakantie werd gehouden, zou ik het nog doen. Dat de uitwisseling in een schoolweek gebeurd, is alleen maar een pluspunt." Communice ren met de Poolse scholieren lijkt haar geen probleem, ze beheerst de Engelse taal goed. Uit de e- mails van Beata blijkt ook zij geen probleem te hebben met Engels als voertaal. Van Heijst is niet ver wonderd. „De Poolse leerlingen krijgen iedere week 5 tot 6 uur Engels op school. Daarnaast vol gen ze ook nog 2 tot 3 uur privéles bij de leraar. Dat is een soort tradi tie. De salarissen van docenten zijn zo ontzettend laag. dat het voor leraren noodzaak is om bijles te geven. Het is dus voor een ge deelte ook eigen belang. Ook Wal- demar Nehring, de contactleraar van Ogolnóksztafcacych, komt op deze manier aan een loon, waar mee hij kan rondkomen." Frencken en Van Heijst willen de 'internationalisering van het Mol ler' verder uitbreiden en zijn mo menteel bezig om een nieuw Euro pees schoolproject in de markt te zetten. „Het is ideaal dat leerlin gen tegenwoordig over de grenzen heen kunnen werken. Met het nieuwe project zullen scholieren van meerdere landen kunnen sa menwerken en communiceren", legt Rob Frencken uit. De leraren denken aan een centrale website, waar leerlingen internationaal aan gezamenlijke projecten bezig zijn. „Het is nu nog een ver-van-mijn- bcd-show. eerst moet de subsidie aanvraag bij het Europees Plat form worden goedgekeurd. Als deze wordt gehonoreerd, kunnen we volgend jaar starten met het project", verklaart Van Heijst. Allereerst staat het huidige uitwis selingsprogramma voor de deur. Anne Hage krijgt volgende week te horen wat het onderwerp is, dat zij samen met Beata moet gaan uitzoeken. „Tot nu toe weet ik ei genlijk nog weinig, maar ik heb er zin in. Het lijkt me allemaal erg gaaf." 'Het was geen gemakkelijke klus, we hebben een stevige onderhande lingsronde achter de rug'...aldus F.J.Goossen.(VVD) 'Na een eerste ronde denk je nog eens goed na.' vult Heijboer (SGP) nog even aan, terwijl hij terugkijkt. Is er echter wel stevig onderhandeld en goed nage dacht? In de Eendrachtbode van 2 februari prijkt een grote kop van: Nieuwen- huis koopt voor 1,9 miljoen gemeen tehuis, met daarbij de opmerking van Heijboer dat de gemeenteraad in de begroting voor het nieuwe ge meentehuis in Tholen voor de ver koop van het bestaande gemeente huis 1, 8 miljoen is geraamd en er dus een winst in zit van 100.000,-. Dat stemt tot tevredenheid, vindt het college. Öf hij is niet goed op de hoogte, öf het is een verkiezings stunt! Het rapport AB-2003-7-3-7 d.d. 16-6-2003, door b. en w. gezon den aan de raad, beschrijft een heel andere visie, want in de financiering voor het nieuw te bouwen gemeen tehuis in Tholen werd een bedrag geschat van 1, 8 miljoen euro voor de verkoop van de nieuwbouw van het oude gemeentehuis. Dat bete kent niet dat het gemeentehuis, van af Markt tot Kaaistraat daarin begre pen was, dus niet het gehele complete gemeentehuis De winst, genoemd door Heijboer (ze waren niet uit op winstbejag!) is dus een farce! Eerlijk bezien zou op de 'nieuwbouw' oude gemeentehuis 100.000 euro extra zijn verdiend, maar dat houdt in dat de rest van het gemeentehuis erbij cadeau is gege ven! En dus is het schitterende ge meentehuis in Sint-Maartensdijk voor 0,00 euro aan de nieuwe eige naar overgedragen. Kun je dan spre ken van een stevige onderhandeling? Dit roept weer argwaan op over de loftrompet die zij willen steken en is niet in overeenstemming met het rapport! Dat het college 'tevreden' is, duidt er alleen maar op dat ze - kost wat kost - hun plannen kunnen verwezenlijken. De colleges doen voorkomen gehandeld te hebben overeenkomstig de begroting voor nieuwbouw Tholen, wat echter niet het geval is! Of de politiek op deze manier 'gediend' is met deze mani pulatie is nog maar de vraag, im mers voor de zoveelste maal wordt de kiezers een scheve interpretatie voorgehouden, zeker met betrekking tot de afspraken bij de keuze van nieuwbouw of uitbreiding van het gemeentehuis! Hoe dan ook, vol gens het college is dit, wat er uit te halen viel. Door deze 'schenking aan Nieuwenhuis werd het aantrek kelijker om te investeren voor de ko per en voor de colleges is er nu in ie der geval een zogenaamde reden om nu het nieuwe kostbare gemeente huis in Tholen te bouwen! 67% van stemgerechtigde kiezers was er te gen! Ziet u de stevige onderhandeling van de VVD? En het goede nadenken van de SGP? En wat te denken van de CU, die beweerde strak de hand te houden aan de bouwsom inclusief inventaris van computers, telefoons, bureaus, stoelen en vloerbedekking van 11,7 miljoen? En in het totaalbe drag zou ook nog een kunstwerk be grepen zijn Volgens de VVD in de EB d.d. 22-5-2003 werd er nooit een bouw afgerond voor de begrotings- prijs. Van de CU verwacht ik straks een eerlijke - zonder verschuivingen - nacalculatie van de nieuwbouw, die steeds duurder is geworden dan de gemaakte afspraken die de colle ges voorwendden! U ziet dat we ge rust kunnen 'vertrouwen' op de ge meentelijke voorlichting en op haar 'onderhandelaars' Met belangstel ling zie ik de komende gemeente raadsverkiezingen tegemoet, hopend dat u zich al deze sterk gekleurde beslissingen en berekeningen zult herinneren C. Rijnberg, Sint-Maartensdijk. Voor de bouw van de brandweer kazerne en de uitbreiding van de Wellevaete is een herziening no dig van het bestemmingsplan. Voor de kazerne is 2000 vierkante meter grond beschikbaar. Daarvan wordt 600 vierkante meter be bouwd. Het gebouw komt op het meest westelijke deel van het ter rein. Het terrein rondom de brand weerkazerne wordt bijna helemaal verhard voor het parkeren van au to's, het afvullen van de watertank en voor het houden van oefenin gen. De breedte van de garage wordt 28 meter. De familie Goedegebuure vreest dat de kazerne licht ontneemt aan de kassen. Maar ook door de bo men die in de groenstrook zijn voorzien. Daardoor zullen de vruchten minder groeien en wor den er inkomsten gederfd. Verder is Goedegebuure bang dat hij zijn bedrijf niet kan uitbreiden als de kazerne er eenmaal staat. Het ge volg is dat zijn inkomen terug loopt, maar ook dat de waarde van zijn gebouwen vermindert. Het college van b. en w. wijst er echter op dat de gemeente de grond in 2003/2004 heeft aangekocht om dat de grond toen beschikbaar was. Goedegebuure had daarvoor de grond zelf aan kunnen kopen als hij tot overeenstemming had kunnen komen met de eigenaar. Het kan de gemeente niet verwe ten worden dat de uitbreidingsmo gelijkheden nu worden beperkt, schrijft het college van b. en w. Verder wijst de gemeente erop dat het bezwaar niet te maken heeft met het bestemmingsplan, maar met publiekrechtelijke zaken. De gemeente geeft toe dat er enige schaduwwerking uit zal gaan van het gebouw. Er is studie naar ge daan. Dat heeft er onder mee toe geleid dat het gebouw minder hoog wordt dan aanvankelijk was bedoeld. De goothoogte komt nu op zes meter in plaats van op acht meter. Verder bleek bij het uitwer ken van het bouwplan dat het ge bouw minder groot hoeft te wor den. En daardoor is de schaduwwer king ook minder. Uit de studies naar de schaduwwerking blijkt, dat vooral in de wintermaanden in de ochtend het gebouw enige schaduw zal geven. Maar om dat goed vast te kunnen stellen, is las tig. Op sommige winterdagen is het daar om negen uur nog te don ker voor. B. en w. stellen vast dat de be perkte schaduwwerking niet op weegt tegen het belang van het verwezenlijken van de brandweer kazerne. Wat betreft de schaduw van bo men, merkt het college op dat er niet noodzakelijk in de groen strook hoog opschietende bomen worden geplant. Ook lage struiken zijn volgens het college van b. en w. mogelijk. De derde herziening vervangt het huidige bestemmingsplan waarin de grond nog is aangewezen als landbouwdoeleinden. Als het om agrarisch gebruik gaat, wordt er geen verschil gemaakt in verschil lende teelten. Een hoogopgaande houtsingel voor een boomgaard zou zelfs mogelijk zijn. Ook hout teelt kan er worden toegepast. En daarmee wijkt de groenzone niet wezenlijk af van wat er in het hui dige bestemmingsplan mogelijk is, stellen b. en w. Ze ziet dan ook geen reden om de groenbestem- ming uit het plan te halen of er iets in op te nemen over de hoog te. De groengordel is bestemd om afstand te bewaren tussen de ka zerne en de dichtstbijzijnde woning Langeweg 9. Zou de ge meente het terrein voor verkeers- doeleinden bestemmen, dan zou de grond ook voor de kazerne ge bruikt kunnen worden en dat wil het college niet. Wel is het moge lijk om een lage groenzone aan te leggen. Het voorstel om het be stemmingsplan vast te stellen, wordt maandagavond besproken in de commissie ruimte. Aanvang acht uur. HetBOSE 3-2-1 Special Edition DVD home eritertainment-systeem j Betier eeunrl througn research. De sensatie van home cinema Verkoopprijs 995,- M I /^Electronico Antwerpsestraat 12-14-16 S fjÈ 4611 AG Bergen op Zoom Tel. 0164 23 79 40 www.verburgh.nl Excl. wettelijk verplichte verwijderingsbijdrage Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 5