Mediatheek is nu het gezicht van het Calvijn college in Tholen Stavenisse betreurt dat praathuisje uit potje leefbaarheid wordt betaald 'Uitwisseling gegevens in voordeel van peuter' Activiteiten Agenda 2006 Armoededebat in Poortvliet Voor hekwerk rond Schalm wordt oplossing gymzaal gezocht Donderdag 2 februari 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Zestig kilometer Fitness Hekwerk Schalm Ballast eruit Taalachterstand Keuze accepteren gemeente Tholen Maandag 6 februari Extra vergadering commissie Ruimte Uitgebreide vmbo-school aan Zoekweg houdt ook gedragsregels tegen het licht Elke vrijdag gezellige koopavond De ChristenUnie organiseert woens dagmiddag 8 februari een armoedede bat. Met de provinciale instellingen Splinter en het Klaverblad, alsmede de Thoolse cliëntenraad sociale za ken. het gehandicaptenplatform en vertegenwoordigers van kerkelijke diaconieën gaat de partij het debat aan over kwetsbaren in de Thoolse sa menleving. De bijeenkomst begint om twee uur in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet, waar belangstellenden welkom zijn. Het debat is onderdeel van de cam pagne voor de gemeenteraadsverkie zingen. In datzelfde kader brengen kandidaten van de CU morgen een werkbezoek aan Maartenshof in Sint- Maartensdijk, waar ze zich laten in formeren over het wonen en de zorg voor ouderen nu en in de toekomst. De komende weken heeft de CU meer activiteiten in petto. Informatie daarover, en over het verkiezingspro gramma, is te vinden op de website www.tholen.christenunie.nl. Opvallend is de ronde vorm bij de in gang van de school. Daar is de me diatheek in ondergebracht met acht tien computers. „Het is het gezicht van de school geworden," zegt direc teur P. Kunst. Valt buiten de vorm op, binnen is het cirkelvormige plafond dat uit houten planken bestaat, de blikvanger. Er staan tafels waar leer lingen in groepen en individueel aan kunnen werken. De computers staan langs het raam dat uitkijkt op het schoolplein en de nieuwe fietsenstal ling. Leerlingen kunnen tijdens de les gebruik maken van de mediatheek, maar ook in de pauzes is de ruimte te benutten, zegt Kunst. „Ook dan kun nen ze er terecht om informatie te verzamelen. Ze moeten wel gericht In de meeste Thoolse woonkernen verrezen eind jaren zeventig, begin jaren tachtig de 'praetuusjes', be doeld als beschutte ontmoetingsplek ken voor de oudere inwoners. In Oud-Vossemeer gaven de ouderen te kennen er geen behoefte aan te heb ben, in Stavenisse kregen ze een ruimte in dorpshuis De Stove. Tot die een paar jaar geleden werd afge keurd op grond van de verscherpte brandveiligheidseisen. Vorig jaar juni bood Izak Geuze de raadscommissie samenleving 220 handtekeningen aan van inwoners die het verzoek voor een praathuis steunden. Er was bij de gemeente voor zo'n voorzie ning slechts 5000 euro in kas, terwijl dertien mille nodig zou zijn. De poli tiek willigde het verzoek voor een praathuis in. Maar een amendement van CU en ABT om het te betalen uit de algemene middelen kreeg in de gemeenteraad met 10 tegen 8 stern- zoeken, want het is niet de bedoeling dat ze er alleen maar spelletjes doen en het voor anderen bezet houden die wel informatie zoeken. Maar de me diatheek heeft ook deels een ontmoe tingsfunctie." Vanaf september is Heide van der Welle-Quist uit Tholen aangesteld. In de mediatheek is nu ook de schoolbi bliotheek ondergebracht. Dat is ook nieuw. Voorheen had elke docent op zijn of haar vakgebied boeken om te raadplegen. „Het was een bonte ver zameling, waarvan we heel wat boe ken hebben weggedaan, zoals oude encyclopedieën. Dat opruimen heb ben we samen gedaan met de onder wijsdienst van de Zeeuwse biblio theek waar we ons door laten men net niet voldoende steun. CDA, VVD en D66 vielen de indieners bij, terwijl SGP en PvdA het geld wilden halen uit de pot van 30 mille voor leefbaarheid in de kleine kernen. Een groep vrijwilligers ging vervolgens, met aannemer Van Prooijen, aan de slag. Op de bijeenkomst in De Stove leg den J.P. Bout (CDA), K.B.M. Saris (VVD), P. van Belzen (CU) en J.J.P.A. Boulogne (ABT) de aanwe zigen uit dat zij tégen de financiering uit de 'leetbaarheidspot' hadden ge stemd. „Maar we hebben het verlo ren, zo werkt politiek nu eenmaal", zei Saris. SGP'er M.J. Klippel re ageerde dat zijn fractie het geld voor het praathuisje graag had 'voorge schoten'. Volgens hem was er op dat moment geen ander potje te vinden, maar hij benadrukte dat Stavenisse niet wordt achtergesteld. Dit laatste zei Klippel nadat Van Belzen hem begeleiden." Alle boeken voor de literatuurlijst zijn nu voorradig. Er is volgens Kunst ook veel Nederlandse jeugdli teratuur en wordt de collectie ook steeds gewisseld (project Bazaar van de Zeeuwse bibliotheek voor leesbe vordering). Dit jaar staat de aanschaf van leesboeken in het Engels. Duits en Frans op het programma. Een leer ling kan een boek per keer meene men. In de mediatheek zijn nu ook vijf vrijwilligers actief om mee te helpen. Ze komen de hele maandag, en van dinsdag tot en met vrijdag in de ochtend. „We zijn er erg blij mee. We hebben in oktober een oproep ge daan. We hadden niet gedacht dat er zoveel belangstelling voor zou zijn. De vrijwilligers, allemaal dames, ko men uit Tholen (2), uit Poortvliet, Sint-Annaland en Dinteloord. „Het is goed dat ouders de school binnenko men. Dikwijls bij elkaar over de vloer komen is belangrijk. We zijn een kleinschalige school, maar mensen zijn het niet gewend in het voortgezet had opgeroepen zich te verantwoor den over de manier waarop zijn frac tie het praathuis wilde betalen. M.A.J. van der Linde (PvdA) stelde mevrouw Hoedemaker gerust. „Voor een speelterreintje zal budget zijn ge raamd. Dus u hoeft niet ongerust te zijn dat Stavenisse iets tekort komt." Klippel vulde aan dat in de begrgting 21.000 euro is opgenomen voor het opknappen van speelterreinen. Dat bedrag is echter niet alleen voor Sta venisse bedoeld, maakte wethouder F.J. Goossen duidelijk. „Dat is wél het budget voor heel de gemeente." Door de 'move' van de gemeente raad is van het leefbaarheidsbudget voor Stavenisse nog 17 mille over. „Dat geld is dus niet voor speeltoe stellen", stelde Flip de Rijke. De voorzitter van de stichting Actief Stavenisse had alle raadsfracties over de gang van zaken een brief geschre ven. „Als we het voor ons dorp gere serveerde geld nodig hebben, móet het er zijn", hield hij de raadsleden voor. De Rijke complimenteerde burgemeester en wethouders overi gens met de slagvaardigheid die ze hebben getoond bij het realiseren van onderwijs. Op de lagere school ge beurt het wel, er lijkt toch onbewust een scheiding op te treden." Heidi van der Welle noemt zich me- diathecaresse, een nieuwe functie op de vestiging in Tholen. Op de school in Goes bestaat de functie al zes jaar. Ze werkt 20,5 uur per week en heeft het erg naar de zin. „In elke middag pauze is er een run op computers. De leerlingen leveren hun pasje in. De mediathecaresse houdt toezicht. In een mum van tijd is het lokaal gevuld met leerlingen. Alle computers zijn bezet. Sommigen leerlingen pakken de krant, anderen komen om een schaakbord. Het is druk in de media theek. Ook omdat het buiten op het schoolplein koud is. Heidi werkte eerder op het gemeentehuis in Sint- Philipsland en later in Sint-Maartens dijk waar ze archiefwerk deed. „Ik ben tien jaar thuis geweest, maar nu mijn jongste van vijf ook op school zit. kan ik dit werk doen." Voor haar functie moet ze nog op cursus, maar nu kan ze altijd terugvallen op een het praathuisje. Tenslotte wilde ook Izak Geuze nog wat kwijt. Hij prees de vrijwilligers voor hun inzet, alsmede Van Prooijen die de materialen voor een schappe lijke prijs leverde. In het praathuis komt een elektrische kachel, maar het stoorde Geuze dat de elektricien niet een lichtpunt en een stopcontact mocht aanleggen. „Omdat dit er in andere praathuisjes niet is. Maar wij hebben dit zélf gebouwd" deed hij een beroep op het gemeentebestuur. De wethouder beantwoordde een aan tal vragen die tijdens het eerste be zoek in november waren gesteld. Zo legde hij uit dat het waterschap gezien het geringe aantal fietsers geen fiets pad zal aanleggen langs de Annavos- dijk tussen Sint-Annaland en Stave nisse. Ook een verlaging van de maximumsnelheid naar 60 km/u en een inhaalverbod zitten er niet in. Dat laatste had onder meer met land bouwvoertuigen te maken. „Maar die kun je uitzonderen, dat is bijvoor beeld bij Steenbergen gebeurd", re- collega in Goes. Ze vindt het werk met de leerlingen heel wat leuker dan op het gemeentehuis, zegt ze. „Ik had eigenlijk het onderwijs in moeten gaan, maar nu ben ik toch met leer lingen bezig. Ik heb niet de verant woordelijkheid voor een klas. maar ik ben wel verantwcxmlelijk voor de mediatheek." Aan de buitenkant van de mediatheek is een verhoogd gedeelte op het schoolplein aangebracht. Op het muurtje kunnen de leerlingen zitten. Kunst noemt het een hangmuur. Voor de bieb is wel voor 1000 euro nieuwe boeken aangeschaft. De school kent drie richtingen: metal- ektro, zorg en welzijn en handel en administratie. Voor de richting handel en administratie is ook een nieuw lo kaal gebouwd. In het lokaal wordt de praktijk zoveel mogelijk nagebootst. Er is een winkel met artikelen in een vitrine, een toonbank met een kassa waar leerlingen onder meer kunnen leren om klanten te bedienen en af te rekenen en de voorraad bij te houden. „Nu zit alles voor dit onderdeel onder één dak, voorheen was het te veel verbrokkeld." Voor de bovenbouw, klas drie en vier, is nu ook een fitnessruimte beschik baar gekomen dat grenst aan het gym nastieklokaal. „Dat is bedoeld voor sportoriëntatie. We spelen in op de oproep voor jongeren om gezonder te leven. Er wordt bijvoorbeeld ook ges- keelerd en we gaan ook op survival- tochten. We willen als reformatori sche school niet aan sportver-dwazing in wedstrijdverband doen. maar de leerlingen wel meer laten bewegen." In de ruimte staan toestellen waarmee de leerlingen onder meer hun buik-, arm- en beenspieren kunnen trainen en hun conditie op kunnen vijzelen. Op de vleugel aan de zuidkant zijn vier nieuwe lokalen gebouwd. Om een doorbraak te maken naar de nieu we lokalen moest één lokaal worden opgeofferd, maar daarvoor in de plaats is weer ruimte gekomen voor een vergader-, decanaat- en leerling begeleidingkamer. Ook zijn er bij de verbouwing intern een aantal loze tus senruimtes ingevuld. Leerlingen ste ken nu niet meer van het ene lokaal naar het andere over, maar maken nu gebruik van een gang. Met de uitbrei ding konden ook de twee noodlokalen verwijderd worden. „Ze stonden al tien jaar, we hadden last van schim mel en vieze lucht. Het is een verade ming dat ze weg zijn." Ook is de inrichting in de school ver nieuwd. Overal ligt nu marmoleum en is het meubilair vervangen. Er waren zelfs nog docentenbureaus uit 1974 toen de school werd opgericht. Er zijn nog een paar lokalen waar een 'vilten' tapijt ligt, maar die wordt in de meiva kantie vervangen. Sterk spul want het ligt er al vanaf 1985. „Maar het nieu we is veel hygiënischer." Verder was er ook nogal wat houtrot. Vanaf september zijn maar liefst der tien kozijnen vervangen, maar er zijn ageerde Bert Vermaas. Het plan van de provincie om op de provinciale weg richting Sint-Maar tensdijk een maximumsnelheid van 60 km/u in te voeren, ziet een groot deel van de inwoners niet zitten. „Ik zou willen dat de gemeente zich sterk maakt voor 80 km/u. zodat de provin cie het plan aanpast", zei De Rijke. De wethouder beloofde hem, dit bij gedeputeerde Poppelaars onder de aandacht te brengen. Ook een slecht en donker stuk fietspad langs de ge noemde weg wilde hij daar aankaar ten. Ten aanzien van de jeugd wordt een enquête voorbereid over een hangplek. Daarin zouden ook speel terreinen meegenomen kunnen wor den. Om voor dit laatste een werk groep uit de bevolking te vormen, kreeg de wethouder steun van de aan wezige raadsleden. Hester de Bruin becommentarieerde het verplaatsen van enkele bankjes bij het beeld van de 'wildeman' richting de ijsbaan. „De jeugd zat daar lekker beschut, maar u zet ze in de wind." Als het enigszins mogelijk is, worden dit jaar in Stavenisse een aantal lan taarnpalen vernieuwd. Goossen legde uit dat voor de hele gemeente een plan is gemaakt, waarbij over een pe riode van tien jaar 4000 lantaarnpalen aangepast worden. De vraag voor een hekwerk langs de watergang bij de Boswei kon hij niet inwilligen. In plaats daarvan wordt met glooiende oevers gewerkt, aldus de wethouder. De dames De Ruijter en Oostdijk informeerden naar een hekwerk rond basisschool De Schalm, dat volgens hen is toegezegd. Raadslid Van Belzen gaf hen daarin gelijk. De wethouder zei dat er geke ken wordt hoe dit is te combineren met de gymzaal, waarvan de toegang via het schoolplein gaat. „Het is no dig. Want de school is pas geschil derd, maar nu is er al weer wat op gespoten", aldus mevrouw De Ruij ter. Enkele bankjes aan de Stoofdijk blijken slecht te zijn en worden ver nieuwd. Mevrouw Hoedemaker drong aan op een toegangspad, want de betreffende bankjes zijn anders niet bereikbaar. „En hel is zonde van het geld wanneer u ze vernieuwt en er niemand gebruik van maakt." De dijkweg aan de zuidkant van het havenkanaal was ook aangeroerd om dat die in slechte staat verkeert. Dit blijkt geen openbare weg te zijn. maar een afgesloten onderhoudsweg van het waterschap. Dus asfalteren zit er niet in, aldus Goossen. Hij wil wél be kijken of de dijk bij de molen vaker gemaaid kan worden dan twee of drie keer per jaar. Ten aanzien van de ha ven bereidt de gemeente een nieuwe indeling voor. Over het aantal lig plaatsen kon de wethouder nog geen uitsluitsel geven. Wél wordt bekeken of de exploitatie - mét die van de ha venontvangstinstallatie - naar een vereniging kan. er nog acht te gaan. De grootste bouw- klussen zijn tussen januari en half sep tember uitgevoerd. De school biedt een gemengde en een theoretische leerweg. De theoretische leerweg kent zes theoretische vakken, de gemengde vijf en een praktijkvak. „We hebben een snelle verschuiving gezien naar de gemengde leerweg. Bij ons doet 78 procent van de leerlingen dat. We hebben er ook flink in geïn vesteerd. Doe je dat niet dan kom je met lege lokalen te zitten." Beide leer wegen geven toegang iot het mbo. Ze zijn volgens Kunst volkomen gelijk waardig. „Maar op de mbo krijg je er altijd een praktijkgericht vak bij." Ook het schoolplein heeft een gedaan tewisseling ondergaan. Waren voor heen de rtetshokjes gesloten naar de school toe. nu zijn ze open en is er vanuit het gebouw meer toezicht mo gelijk. Toch blijken er niet voldoende overdekte plaatsen te zijn, iets waar Kunst nog wel wat aan willen laten doen. „Bijna alle leerlingen komen in de zomer op de fiets. Dan kunnen niet alle fietsen in de rekken." De school hield ook de gedragsregels tegen het licht. „We hebben het pro ject leefbaarheid ingesteld waar do centen, ouders en leerlingen bij be trokken zijn. Er is nu een commissie leefbaarheid actief. Alle ballast heb ben we er uit gegooid, bijvoorbeeld dat je niet op het schoolplein mag fiet sen. Dat gebeurde wel. Door leerlin gen maar ook door docenten. Nu is de afspraak dat je mag fietsen tot de stal ling. Er is een lijn getrokken op het plein waarachter je niet meer mag fiet sen." Een ander punt was of leerlingen in de aula nu wel. of niet op de tafels mochten zitten. „De een vond dat het wel kon, de ander niet. Ook onder do centen was daar verschil van mening over. Nu hebben we alle tafels uit de aula gegooid en podiumdelen ge plaatst zodat de leerlingen toch kun nen zitten of hangen en is het duidelijk datje op een tafel niet zit." Daar bleef het niet bij. In de aula is nu ook een hoek ingericht waar ook dart gespeeld kan worden. Er hangen twee borden. Voor degene die een rustig spelletje wel spelen zijn er schaak- en damspelen en zeeslag beschikbaar ge komen en buiten kan er nu volleybal en basketbal worden gespeeld. „Dat kan alleen als ze een onderpand geven voor de bal. een portemonnee, een mobieltje of een schoolpasje. Er zijn al vier ballen versleten. Er is bijna geen pauze of er wordt gespeeld." Op het schoolplein komen ook vijf tien leilindes. Alle bomen en struiken tussen de school en de Eben Haëzer zijn gerooid zodat er ook nog meer Advertentie I.M. Samenwerking Allévo en peuterspeelzalen Tholen Problemen bij peuters sneller signaleren, dat is de belangrijkste reden voor de overeenkomst die de jeugdgezondheidszorg van Allévo met stichting peuterspeelzalen Tholen heeft afgesloten. Het is de eerste offi ciële samenwerking van Allévo met een kinderopvang-organisatie. „We zijn samen met dezelfde kinderen bezig, het uitwisselen van kennis en informatie is daarom zeer belangrijk", vertelt Dré van Eekelen, leiding gevende jeugdgezondheidszorg bij Allévo. De instelling wil met meer peuter speelzalen in Zeeland dergelijke overeenkomsten af gaan sluiten. „Het is een eerste stap in een gefa seerde aanpak om te komen tot een breder opgezette samenwerking in de hele Oosterschelderegio", legt Van Eekelen uit. Kinderen vanaf 2 jaar kunnen terecht op een peuter speelzaal, de afdeling jeugdgezond heidszorg van Allévo houdt echter vanaf de geboorte informatie van de kinderen bij. „Er zijn al veel infor mele contacten met de peuterspeel zalen, maar wij willen structureel overleg en hierbij kennis en informa tie uitwisselen. Vandaar het conve nant", aldus Van Eekelen. De gegevens van de peuters worden niet zomaar vrijgegeven. „Aan de ouders wordt vooraf expliciet ge vraagd of zij akkoord gaan met de informatie-uitwisseling. De peuter speelzalen informeren de ouders over de samenwerking met Allévo via een nieuwsbrief', legt hij verder uit. „De ouders moeten iedere keer tóestemming geven voordat wij ge gevens mogen uitwisselen", bena drukt ook Han van 't Hof, bestuurs lid van stichting peuterspeelzalen Tholen. „Ik ben een grote tegenstan der van 'geroddel' over kinderen. Dat risico loop je als alle gegevens openbaar zouden worden. Door het vragen van de handtekening van de ouders, voorkom je dat er allerlei in formatie op straat komt te liggen." De twee organisaties raakten met el kaar in gesprek, omdat beiden met dezelfde groep kinderen bezig zijn. Gemeente Tholen en het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) zijn de twee andere betrok ken partijen. „We wilden kijken wat wij voor elkaar konden betekenen, hoe we elkaar konden versterken. Samen hebben we maar één doel voor ogen; de kinderen naar een ho ger plan trekken", licht Van 't Hof toe. De jeugdgezondheidszorg van Allévo is gericht op kinderen van 0 tot 4 jaar en heeft daardoor inzicht in de ontwikkeling van deze jongeren. „De ontwikkeling, de gezinssituatie en medische geschiedenis van een kind is bij hen bekend, dit kan van belang zijn voor de peuterleidsters", verduidelijkt Van Eekelen. Bij een eventuele ontwikkelingsachterstand kunnen de peuterleidsters een betere begeleiding geven. „Wanneer een probleem bekend is, kunnen de leid sters observeren en bepaalde ontwik kelingsgebieden extra stimuleren, zoals taal, motoriek en gedrag", meent de leidinggevende jeugdge zondheidszorg. De leidsters hebben voor de professionele ondersteuning een specifieke training gevolgd bij het RPCZ. Wanneer een kind 18 maanden is, krijgen de ouders een huisbezoek, waarbij er een terugblik op de zuigelingenperiode is en voor uit gekeken wordt naar de peuterpe riode. In de peuterperiode ontvangen de ouders driemaal een uitnodiging om met hun kind naar het consulta tiebureau te komen. In bepaalde situ aties brengen de medewerkers hier naast extra bezoeken aan huis of kunnen extra bezoeken aan het con sultatiebureau plaatsvinden. Op indi catie van het consultatiebureau kun nen ouders geadviseerd worden om hun kind naar de peuterspeelzaal te laten gaan. „Niet alle kinderen gaan naar een peuterspeelzaal. Wanneer taalachterstand of problemen met het leggen van contact met leeftijdge nootjes wordt geconstateerd, kan zo'n kindje met voorrang op een peuterspeelzaal worden geplaatst", aldus Van Eekelen. Het gaat hierbij onder andere om peuters met soci aal-emotionele problemen. „Ook op Tholen gaan niet alle peu ters naar een peuterspeelzaal, hoewel dit wel een meerwaarde heeft voor het kind. De peuters ontwikkelen be paalde sociale vaardigheden, bij voorbeeld hoe zij samen kunnen spe len. Momenteel gaat zo'n zestig procent van de kinderen naar een peuterspeelzaal", zegt bestuurslid Van 't Hof. „Soms willen ouders niet in verband met hun geloofsovertui ging, die keuze moet je accepteren. Maar er zijn ook veel 'zwevende' peuters. Die proberen wij met deze samenwerking ook te bereiken. Allé vo heeft een gesprek met de ouders als hun kind 1,5 jaar is. Hierin wordt ook gewezen op de mogelijkheid en voordelen van de peuterspeelzaal." Volgens Dré van Eekelen reageren de ouders positief op de samenwer king tussen Allévo en de peuterspeel zalen. „Ze zien duidelijk de meer waarde." De jeugdgezondheidszorg wil de overdracht van gegevens van kinderen met extra zorg in de toe komst daarom gaan uitbreiden naar basisscholen. „Scholen die proble men bij leerlingen constateren, hoe ven dan niet het wiel opnieuw uit te vinden. De voorgeschiedenis van zo'n leerling is namelijk bekend, dit leidt tot betere ketenzorg. Om te voorkomen dat diverse instanties langs elkaar heen werken, is zo'n overeenkomst gewoon nodig. Het geven van de informatie is, met toe stemming van de ouders, daarom een hele goede zaak." Vanaf het vierde jaar neemt de GGD de jeugdgezond- heidstaken van Allévo over. Ook aan een verbeterde overdracht van kinde ren naar de GGD wordt momenteel gewerkt. M Op maandag 6 februari om 19.30 uur wordt in de raadzaal van het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk een extra vergade ring gehouden van de commissie Ruimte. Op de voorlopige agenda staan o.a. de volgende punten: 1. Openbare Verlichting 2. Handelshavens 3. Kapvergunningenbeleid 4. Benchmark riolering door wethouder Goossen en Jan Geers door wethouder Goossen en Piet van Zijst door wethouder Goossen en Bert Otten door wethouder Goossen en Pascal vd Eijnden Spreekrecht voor inwoners De commissievergaderingen zijn openbaar. U kunt als inwo ner gebruik maken van twee vormen van spreekrecht. Aan het begin van de commissievergaderingen kunt u in maximaal 5 minuten zaken onder de aandacht te brengen van de commis sieleden die niet op de agenda staan. Dit noemen we het alge mene spreekrecht bij commissievergaderingen. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken, kunt u zich aan het begin van de vergadering aanmelden bij de raadsgriffie. Daarnaast is er het spreekrecht per agendapunt. Per agendapunt is er discussie mogelijk met de commissieleden. Als u gebruik wilt maken van dit spreekrecht, wordt het op prijs gesteld als u dit van te voren doorgeeft aan het griffiesecretariaat (tel. 0166) 668350. Inzage agenda's De (voorlopige) agenda's met bijbehorende voorstellen liggen voor iedereen van maandag tot en met vrijdag tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis ter inzage in de publieke leesruimte en in de openbare bibliotheken van Tholen, Sint- Annaland en Sint-Maartensdijk. De agenda's vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur Organisatie, agenda's commissievergaderingen). U kunt op dezelfde plaats op de website later het verslag van deze vergaderingen lezen. Op het schoolplein van het Calvijn college in Tholen spelen de leerlingen basketbal voorde mediatheek die opvalt door de ronde vorm. Met vier nieuwe lokalen, een mediatheek, nieuwe kantoren en een gro tere fietsenstalling kan het Calvijn college in Tholen er weer even tegen aan. Belangstellenden konden tijdens de open dag een kijkje komen ne men in het vernieuwde schoolgebouw aan de Zoekweg. De vmbo-school kan uitgroeien tot 385 leerlingen, momenteel telt het college 357 leerlin gen. Behalve dat de school uitbreidde werden ook de gedragsregels te gen het licht gehouden. Terwijl er binnen volop geschilderd wordt, werken vrijwilligers ook de buitenkant nog af van het praathuis aan de haven. De manier waarop het praathuisje aan de haven in Stavenisse wordt bekostigd, kwam uitgebreid ter sprake bij het terugkombezoek van de gemeenteraad. Ouke Hoedemaker bond de kat de bel aan met haar op merking, dat ze het jammer vond dat geld voor het realiseren van speelterreintjes is gebruikt voor een praathuisje. Advertentie I.M. schoolplein beschikbaar komt. VAN HOUTE WONEN PRESENTEERT 10 Februari Bierproeverij 15 en 16 Februari Projectbeurs Maart Modeshow met kleur en styleadvies 17 April Watersport show Met diverse workshops T Paasdag meubelshow 29 April Koninginnedag Mei Kookdemonstratie Met workshop etiquette 5 Juni 2e Pinksterdag meubelshow Juni Show Hulpverlening

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 5