Bagger vest naar depot Vrouwendijk Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 februari 2006 Nieuw kap Julianastraat Stadsvilla vergroot Keukenraam groter Nieuwe consulent Vacature ouderling blijft Verkoop woonwagens Geen rolluiken Bouw plan Ark Klaverjassen Hulp Sri Lanka Vernieling bloempot Racistische tekens Jeugddienst Ichthuskerk Sloop schuur Molendijk Nieuwe ouderling Auto van dijk Jeugddienst Waar ben je? Kerkbestuurder benoemd Kortste partij Hommel Wellevaete akkoord Deelnemers spektakel Aanbouw molenhuis kan niet van welstand i Geslacht in eigen slagerij Serre akkoord Onderzoek waterafvoer Setalland Live Rijbewijs kwijt na drank DEV blikt terug op 2005 Rijnberg wint jokeren Lezing geneesmiddelen Gunter weer ouderling Woning Oudelandsedijk Hervormde gemeente zoekt predikant Extra jaar voor bestuur plattelandsvrouwen Guequièrre bedankt Beroepen Volwerk wint Tholen Het begin van de Julianastraat krijgt een nieuw aanzicht. J.C.T. Akers- hoek van nummer vijf gaat de kap op zijn woning draaien zodat er aan de straatkant een kopgevel ontstaat. De welstandscommissie reageerde onlangs enthousiast op de uitwer king van bouwkundig tekenaar L. Walpot. Het plan voor een dakop- bouw en het vergroten van de slaap kamer. kende echter al een lange voorgeschiedenis. Akershoek wilde meer ruimte boven en stelde voor een dakkapel aan te brengen in het dak aan de voorkant. Op een hoogte die welstandshalve echter niet is toegestaan. Omdat dit op de Parksingel echter wel is ge beurd. stond de commissie voor een dilemma. Nu het pand een nieuw profiel krijgt, is de kwestie van de baan. De kap wordt dus gedraaid en krijgt een houten bekleding. In de nieuwe zij gevel komt dan een dakkapel die voldoet aan welstandseisen. Voorzit ter M. Onrust van de commissie noemde de aanpak een voorbeeld project dat in de grote commissie van welstandsarchitecten besproken zou kunnen worden. Aan Voorerf 3 wil M.A. Kinkel zijn woning aan de achterzijde uitbrei den. Het gaat om een platte uitbouw die vier meter diep wordt, over de hele breedte van de achtergevel loopt en daar zelfs buiten steekt in de vorm van een erker. Een lengte van 14 meter. De welstandscommis sie stelde onlangs echter dat de in greep nogal fors is en dat het zelfs de hoofdopzet van de woning aan tast. De eigenaar noemde het zelf ook nogal drastisch, maar stond open voor suggesties. Voorzitter M. Onrust stelde voor om de erker met een raam met het huis te verbinden zodat de erker 'los van de hoofd vorm' komt. Aan Oudeland 5 kan C. Overbeeke zijn keukenraam vergroten. Voor het veranderen van een achtergevel is een lichte bouwvergunning vereist. De welstandscommissie moet zich er zelfs over buigen, terwijl het bou wen van de aanbouw aan de achter gevel tot 2,5 meter vergunningsvrij is. De commissie verbaasde zich on langs over deze gang van zaken toen ze de aanvraag van Overbeeke onder ogen kreeg. Dominee J. Koppelaar uit Abben- broek is door de classis Zuid-West van de Hersteld Hervormde Kerk benoemd tot consulent van de her steld hervormde gemeente. Hij neemt de plaats in van ds. J.G. Blom die woensdag bevestigd wordt als predikant te Nieuwleusen. Dominee "Koppelaar wordt bij zijn werkzaam heden bijgestaan door ds. v.d. Want uit Schiedam, die nu naast de cate chisaties en de bijbelkring ook het pastoraat gaat verzorgen. De vacature van ouderling blijft be staan in de kerkenraad van de Her vormde gemeente. Door de leden werd dhr. B. Geuze gekozen, maar hij heeft voor zijn verkiezing be dankt. De gemeente wil drie woonwagens aan de Oudelandsedijk verkopen. Ze gaat daartoe onderhandelen met de bewoners ervan. Het plan om rolluiken aan te bren gen aan een pand in de Dalem- sestraat is zowel in strijd met het bestemmingsplan als met de wel standseisen. Daarom verleent het ge meentebestuur geen medewerking en zal de aanvrager op alternatieven wijzen. Ook het ingediende plan voor een fietsenstalling bij het Calvijn college is door de gemeente afgewezen om dat het strijdig is met het bestem mingsplan. Een plan om de stalling op het eigen terrein van de school te realiseren, kan wél op steun van het gemeentebestuur rekenen. Castria Wonen heeft een plan ge maakt om de appartementen in De Ark aan de Kaaij aan te passen. Het gemeentebestuur is bereid de vereis te vrijstellingsprocedure met betrek king tot het bestemmingsplan te be ginnen. mits het bouwplan wordt aangepast aan het welstandsadvies en het waterschap ontheffing ver leent. De wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen is gewonnen door Nellie Bestman met 5726 punten. Tweede werd Merien Moelker met 5644 p. 3. Henk Snepvangers 5369 p, 4. Her man Oldenburg 4866 p. 5. Paul de Heer 4865 p. In de bibliotheek is van 6 februari tot 4 maart een expositie te zien over de stichting Van Hand tot Hand. Aan y de hand van veel foto's worden de activiteiten van deze stichting op Sri Lanka getoond, alsmede de resulta ten van de hulpverlening na de tsu nami die de kust van dit land trof in december 2004. Janny Fioole van de stichting heeft, met giften van de Zeeuwse bevolking, verschillende projecten uitgevoerd. Na de eerste noodhulp zijn boten gerepareerd, er zijn meer dan duizend fietsen aange schaft en matrassen en beddengoed verstrekt aan gedupeerde alleen staande ouderen. Nu richt mevrouw Fioole zich op centraal Sri Lanka, om daar kinderen meer mogelijkhe den te bieden voor hun toekomst. Een bewoonster van de Verbrande- straat heeft aangifte gedaan van ver nieling. In de nacht van zondag op maandag is een grote, zware bloem pot voor haar woning vernield. De bloempot heeft een waarde van en kele tientallen euro's. Twee voordeuren en drie auto's in de Groot Verréhof zijn vorige week be klad met racistische tekens. Op een gedeelte van een toegangshek in het Hertenkamp werden eveneens met verf racistische symbolen aange bracht. De politie is op zoek naar ge tuigen van deze bekladdingen. Zij worden verzocht zich te melden bij het politiebureau of te bellen naar 0900-8844. De jeugddienstcommissie van de ge meenten Ichthuskerk en Immanuël houdt 19 februari een jeugddienst in de Ichthuskerk aan de Doelweg. De dienst met het thema Kom maar op als je durft!' begint om tien uur 's morgens en wordt geleid door ds. P.A. Broere. De jongeren zullen zelf op verschillende manieren mede werking verlenen aan de bijeen komst. waarin water en een kooi een verrassende rol spelen. Oud-Vossemeer Aan de Molendijk 7 gaat A.A.C. We- terings een nieuwe schuur bouwen. De bestaande stenen schuur (bij de Boshoeveweg) wordt gesloopt. De welstandscommissie ging onlangs akkoord met het schetsplan van ont werper Fr. Schoep. De commissie wilde de karakteris tiek van de bestaande schuur graag behouden zien, maar volgens Schoep is de schuur niet meer te redden. Er zit geen fundering onder, de schuur heeft in het zoute water gestaan en de topgevel staat uit het lood, zei hij. De nieuwe schuur krijgt dezelfde functie als de bestaande. Weterings wil er een donkere schuur van stalen platen voor terugbouwen, antraciet met rode dakplaten, maar voorzitter M. Onrust stelde voor om een gegolfde dakplaat te kiezen. Ook vond de commissie de voorgestelde deur te licht. Volgens Onrust valt de schuur bijna niet op, maar de deur des te meer. Hij stelde voor een don kere deur te gebruiken en die met windvanen te omlijsten. Architect T. Jansen wees er op dat de bestaande schuur allure heeft en vroeg zich af of de topgevels toch niet te redden zijn. Volgens Schoep is dat echter niet mogelijk. „Er zit geen rechte muur aan." De nieuwe schuur wordt even groot als de bestaande, namelijk 18 bij 12 meter. Het wagenhuis wordt ook gesloopt en komt niet meer terug. Dhr. J. Verbruggen uit Tholen heeft zijn verkiezing tot ouderling van de Hervormde gemeente aanvaard. Dhr. J. Verwijs uit Sint-Philipsland, die gekozen werd tot ouderling-kerk- rentmeester en dhr. A.H. van Putten die tot diaken werd gekozen namen hunnen verkiezing niet aan. Een 40-jarige inwoner is dinsdag middag met zijn auto onderaan de Roolandsedijk terecht gekomen. De man reed kort na vieren in een bocht vlakbij de Flierweg rechtdoor, botste tegen een boom en kwam onderaan de dijk tot stilstand. Hij liep letsel op aan zijn ribben. De auto werd geheel vernield. Met het thema 'Waar ben je?', naar aanleiding van Genesis 3, wordt zondagavond een jeugddienst ge houden in de kerk van de Hervorm de Gemeente. De bijeenkomst be gint om half zeven en komt tot stand met medewerking van kandidaat J. Nanninga uit Heinenoord en het gospelkoor Polyhymnia. De collecte van de dienst is bestemd voor het project 'Van wanhoop naar waardig heid' van stichting Vrienden Fistula Hospital. In het ziekenhuis Fistula, Hospital in Addis Abeba in Ethiopië worden jaarlijks ruim 1200 jonge vrouwen behandeld, die door een zware bevalling in moeilijke om standigheden een fistel hebben op gelopen waardoor ongecontroleerd urine en ontlasting vrijkomt. De vrouwen worden verstoten door hun omgeving en zijn vaak getraumati seerd door de eenzame jaren. Voor 400 euro kan een jonge vrouw aan een fistel worden geopereerd. Mevrouw E.J.M. Dudok-Dikmans is door het bisdom benoemd in het be stuur van de R.K. Willibrorduspa- rochie. Ze vult de vacature op, die is ontstaan door het bedanken, afgelo penjaar, van P.J.L. Etienne. ln de onderlinge competitie van bil jartclub De Treffers werd uitstekend gespeeld. De langste partij van de avond vergde 23 beurten, terwijl de kortste in 15 beurten werd afgewerkt door Arjan Hommel. Het beste ge middelde (3.133) en de hoogste se rie (18 caramboles) kwamen op naam van Arno Deurloo. De uitslagen: A. Deurloo-A. Hom mel 8.704-10; C. Burgers-N. Rooij- akkers 10-7,963; J. Hommel-Hans van Daalen 7.125-10: Han van Daal- en-J. de Koning 10-4.138; P. Goos- sens-J. Etienne 5.5-10; K. Hommel- P. de Leeuw 7.619-10. Sint-Annaland Het oefenlokaal voor Accelerando in de uitbreiding van de Wellevaete krijgt toch een dakje. Eerder was na berekeningen van de kosten het dak je op het oefenlokaal geschrapt van de tekening, maar dat bleek toch op een misverstand te berusten. Nu wordt het plan uitgevoerd volgens het oorspronkelijk schetsplan. Dat bleek in de welstandscommissie. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Twee wieiers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Zangers, acteurs en dansers kunnen zich melden voor het Sint-Atlantis Spektakel dat 6 en 7 juli in de hallen van Busmariteam wordt opgevoerd. Het is een vervolg op het theaterstuk dat in 2000 met succes werd opge voerd, het Setallands Spektakel, een openluchtvoorstelling bij de haven. Er zijn weer veel spelers nodig, die 22, 23 en 24 februari 's avonds ge test worden. De repetities beginnen 6 maart, steeds op maandag- en don derdagavond. Er is een nieuwe regis seur aangesteld omdat Cees van Broekhoven geen tijd meer bleek te hebben. De Vlaming Koen Schy- vens, die sinds 1990 in Bergen op Zoom actief is, wordt zijn opvolger. De acteurs kunnen zich aanmelden bij Petra Goedegebuure. telefoon 652402 of email brampetra@zee- landnet.nl P.J.A. Jungbeker moet de uitbreiding van zijn woning achter molen De Vier Winden in Sint-Annaland en de ande re bouwwerken op het erf aanpassen. Dat oordeelde de welstandscommissie onlangs. Voor de bouw was geen ver gunning aangevraagd. De commissie vond dat de bouw niet aan redelijke eisen van welstand voldoet. Het gaat dan vooral om de maatvoe ring van de aanbouw ten opzichte van de bestaande woning. Ook de aanslui ting van de schuur op de woning was een punt van kritiek. Verder wees de commissie op de houten schutting als erfafscheiding, maar volgens Jungbe- Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag I Malse rosbieflapjes 500 gr. 5,50 I Biefstukreepjes 250 gr. 3,25 Varkensfilet 500 gr. 4,- Verse kipschnitzels 500 gr. 4,50 I I I I I Riblappen 1 kg Hacheevlees 500 gr. Varkensribben 1 kg Blinde vinken 5 halen 6,80 3,20 4,- 1 4 BETALEN! Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Runderrollade 100 gram 1.25 Snijworst 100 gram 0,90 Beckers frikadel of kroket 10 stuks 2,50 250 gram verse I kipblokjes i| naturel of gekruid nu voor maar 2,- Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. ker viel die nu in het oog omdat in de tuin van De Schutse bomen en strui ken zijn gekapt. Daar wordt een op lossing voor gezocht, legde hij uit. Voorzitter M. Onrust noemde de ver houding tussen hoofdgebouw en bij gebouw onevenwichtig. Maar zag ook dat de eigenaar er al veel in had geïnvesteerd. En dat 'bijna alles afge broken' zou moeten worden wilde het voldoen aan redelijke eisen van wel stand. Jungbeker schrok van de op merkingen, te meer omdat er al een keuken geplaatst is in de aanbouw. De binnenmaat is 2,75 meter. Had hij een aanbouw van 2,5 meter gemaakt dan had dat zelfs zonder bouwver gunning gekund, zei architect T. Jan sen. Onrust stelde voor om een dwarskap te maken boven de aan bouw zodat de aanbouw zou kunnen blijven staan. Jungbeker dacht dat hij alles volgens de regels had uitge voerd, zei hij, omdat hij de website van VROM er op na had gekeken. „Ik heb alle vragen van de website inge vuld. Het verbaast me dan ook dat het volgens die regels wel allemaal kon." De gemeente hanteert echter een wel standsnota die af kan wijken van wat het ministerie voorschrijft. Door de raamindeling aan te passen kan S.L van Vossen aan de Huy- gensstraat 90 een serre aanbouwen. De welstandscommissie ging on langs akkoord met de wijziging in het ontwerp. Aan de Weststraat kan H.A. van der Moeren een schuurtje bouwen nu het ontwerp is aangepast. Het moest vanwege het bestemmingsplan wat kleiner worden en volgens de wel standscommissie zou de kap wat steiler moeten. Dat is nu aangepast. Het schuurtje krijgt zwarte planken een rode dakpannen. De capaciteit voor de waterafvoer van het dorp naar gemaal De Noord bij Sint-Maartensdijk is onvoldoen de. Het waterschap wil dit onder deel uit het waterbeheerplan ver sneld aanpakken: half dit jaar moet uit onderzoek duidelijk zijn wat de beste oplossing is om het risico op wateroverlast in het dorp te verklei nen. Aanpassing van het gemaal is in 2007-2008 gepland en dan dient er een antwoord te zijn op de vraag in hoeverre er extra capaciteit nodig is. Het vijfde gezamenlijke feest van WHS en Accelerando, op 3 maart in café Havenzicht, heeft de naam Setalland Live gekregen. Tijdens de avond staan gezelligheid en enter tainment van eigen bodem centraal. Iedereen kan zich aanmelden om li ve op te treden, alleen of met een groep: naast zang mag dat ook een leuke act zijn. Een optreden met be hulp van de aanwezige karaoke- show behoort eveneens tot de mo gelijkheden. Aanmelden kan bij Erik Leemreijze (tel. 06-41467281). De jury die de optredens beoordeelt, word» pas aan het einde van de avond bekend gemaakt. De winnaar krijgt tijdens het havenfeest op 8 ju li een "backstage tour' en maakt persoonlijk kennis met de topartie sten die dan optreden. Toegangskaarten voor Setalland Li ve zijn vanaf 13 februari te koop bij boekhandel Heijboer. Een 42-jarige automobilist uit de gemeente Tholen heeft vorige week zijn rijbewijs moeten inleveren, om dat hij onder invloed van alcohol achter het stuur zat. De man reed over de Spuistraat, toen hij werd aangehouden door de politie. De be stuurder bleek meer dan 1.5 keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Naast het invor deren van zijn rijbewijs, kreeg hij een dagvaarding uitgereikt. Het christelijk mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' (DEV) hield 25 januari zijn jaarlijkse ledenver gadering. Voorzittpr Jan van Dijke opende de bijeenkomst en keek te rug op het afgelopen jaar, waaron der de wisseling van de dirigent. De nieuwe dirigent Koos van der Slik- ke en het mannenkoor zijn al goed aan elkaar gewend. Sinds Van der Slikke voor het koor staat, hebben zich zeven nieuwe leden aange meld. Het koor bestaat nu uit 67 zangers. Secretaris Iza van Vossen had het jaarverslag opgesteld. Pen ningmeester Han Elenbaas nam het financieel jaaroverzicht voor zijn re kening. Er werd teruggeblikt op de zangavond, die DEV had georgani seerd met vijf andere koren van Tholen en Sint-Philipsland, voftr de tsunami-slachtoffers in Zuidoost- Azië. Stichting Woord en Daad ont ving hiervoor 8300 euro. Han Elen baas en Leonard Moerdijk werden unaniem herkozen in het bestuur. DEV verleent onder andere 1 april medewerking aan de paaszang- avond in de kerk van de Hervormde Gemeente in Stavenisse, 15 april aan de jaarlijkse paaszangavond in de kerk van de Herv. Gem. in Sint- Annaland. De vergadering werd af gesloten met het zingen van het Bondslied. voetbalvereniging WHS hield vrij dag haar tweede kaartavond. In een goed gevulde kantine werden we derom de kaartspelen petoeten, jo keren en klaverjassen gespeeld. Bij het jokeren ging de eerste prijs naar Ina Rijnberg. Johan v.d. Repe won bij het petoeten en Jo Vermaas ging met de eerste prijs van het klaver jassen naar huis. De volgende kaart avond is vrijdag 17 maart, waarbij nog steeds meegedaan kan worden om het kampioenschap. De beste twee avonden tellen mee. Mevrouw S. Werkman van apo theek Tholen heeft tijdens de jaar lijkse ledenvergadering van de plat telandsvrouwen in café Havenzicht een lezing gehouden over 'genees middelen, een reisje door het li chaam'. Mevrouw Werkman legde de verschillende toedieningswegen uit en dat de werkzaamheid van de middelen onder meer afhankelijk is van de soort, de aard en bereidings methode. De afbraak van de ge bruikte middelen wordt 'verzorgd' door de lever, nieren en longen. Werkman bracht onder de aandacht dat de medicijngebruikers een af spraak kunnen maken om in een spreekruimte onder vier ogen met de apotheker over de geneesmidde len en gebruik hiervan te kunnen spreken. Na de lezing werd veel ge bruik gemaakt van de mogelijkheid tot het stellen van vragen. De dames keerden tenslotte een stuk wijzer op medicijngebied weer huiswaarts. PM. Gunter wordt opnieuw ouder ling bij de Hervormde Gemeente. Hij aanvaardde zijn verkiezing, waardoor de kerkenraad weer uit vijf ouderlin gen en drie diakenen gaat bestaan. Gunter neemt de plaats in van ouder ling D. Quist, die deze week verhuisd is naar Dordrecht, waar hij koster/be heerder wordt bij de Pauluskerk. De kerkenraad van de Hervormde ge meente presenteerde vorige week het beleidsplan voor 2006-2009 aan de gemeenteleden. De plannen voor de komende jaren staan gepubliceerd op de website van de gemeente: www.hervormde-gemeente-sint-an- naland.nl. Stavenisse De bouw van een vrijstaande wo ning met garage aan de Oudeland sedijk 16 is wat de gemeente betreft in principe akkoord. Er is vrijstel ling van het bestemmingsplan no dig. waarvoor twee procedures mo gelijk zijn. Bij één ervan geldt de voorwaarde dat de woning aange past moet worden tot een inhoud van 500 kubieke meter. Verder moet het bouwplan voldoen aan de rede lijke eisen van welstand. De Hervormde gemeente heeft aan de gemeenteleden gevraagd om na men van predikanten en/of kandida ten in te dienen voor het uitbrengen van een beroep. Na het vertrek van ds. Kommers hoopt de gemeente in de komende maanden een eerste be roep uit te brengen. Sint-Maartensdijk De voorzitter opende donderdag de jaarvergadering van de plattelands vrouwen. Ze blikte terug op het af gelopen jaar. Zij vertelde verder dat de secretaresse Ina Oudesluijs na drie maanden ziekenhuis weer thuis Het vaartuig in de Zuid-Vest ligt bij de Zuid-Oudaan klaar om de laag bagger weg te zuigen naar het depot aan de Vrouwendijk. De gemeente en het waterschap Zeeuwse Eilan den zijn begonnen met het uitbaggeren van de Midden- en Zuidvest in Tholen. Het baggervaar- tuig is in de Zuid-Vest getakeld aan de Zuid-Oud aan waar op het talud rijplaten zijn gelegd om het vaartuig in het water te kunnen leggen. De bagger wordt van de bodem gezogen en via een persleiding naar het tijdelijk depot van de ge meente aan de Vrouwendijk gepompt. Het is de eerste keer dat het depot wordt gebruikt. De leidin gen worden via watergangen naar de opvangput geleid zodat er zo min mogelijk overlast van de werkzaamheden is. Dat gebeurt via de sloot langs 4 Molenhoek, naar de watergang achter de woonwij ken richting Oudelandsedijk, Veerweg en Rei- merswaalseweg waar de leiding naar het noorden buigt om onder de Nieuwe Postweg door langs de Deehoeve naar het depot te worden geleid. Eerst is de Zuid-Vest aan de beurt. Het schoonma ken van dit gedeelte duurt ongeveer twee weken. Daarna verhuist de zuiger naar de Midden-Vest. In de vesten is in de loop der jaren een laag bag ger ontstaan. Bladeren van bomen en struiken die in het water waaien, afstervende waterplanten, zand en slib dat via de straatkolken in de vesten stroomt. De laag wordt dikker, de waterloop min der diep. Doordat de waterloop het water niet goed kan afvoeren, kan er overlast ontstaan. De bagger in de vesten is niet vervuild. Vooraf zijn monsters genomen en onderzocht. Dat is ook de reden waarom het opgeslagen kan worden in het depot buiten Tholen. Het uitbaggeren van de waterlopen past in een baggerplan dat de gemeen te samen heeft vastgesteld voor de periode 2002- 2011. Voor deze periode is ongeveer 4,4 miljoen euro geraamd. Een deel wordt betaald met Euro pese subsidie. De overige kosten worden geza menlijk door de gemeente en het waterschap ge dragen. Predikbeurten Zondag 5 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Meijer, Yerseke. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 14 u. ds. Vlietstra, Katwijk aan Zee. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk, Tholen. GEREF. KERK 10 u. ds. V.d. Hauw, Maasland. 17 u. ds. Broere, zangdienst m.m.v. Renata Potter. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse, H.A. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. dhr. Hartogsveld, 's Gra vendeel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Schroten, Gouderak. 18.30 u. kand. Anninga, Heinen oord. jeugddienst. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, H.D. 18 u. ds. Jongkind. Brandwijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 16 u. onbekend. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. H.J. Catsburg, Goes. 18 u. ds. C. Molenaar. Papendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. wo 8 feb. 19.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. H.J. Reinders, Yerseke. 19 u. ds. V.d. Broeke. Biggekerke. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. J.A. van den Berg, Nieuw-Lekkerland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Korteweg, Melissant. GEREF. KERK 10 u. ds. P.A. Broere. 14.30 u. ds. L.J. Lingen, Sommels- dijk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. M.H. Vastenhout, Wijngaarden. 17 u. ds. H.J. Catsburg, Goes. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. stud. A.J. Waard. wo 8 feb. 19.30 u. ds. J.W. Verweij. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. J.H. Becker, Klundert. was en bedankte namens haar ieder een voor de warme belangstelling die de leden hadden getoond. De voorzitter riep vervolgens iedereen op om naar de eerstvolgende com missievergadering van de gemeente te gaan om te laten zien dat men zich zorgen maakt om de leefbaar heid van het dorp. Daarna nam zij het jaarverslag door, dat door ieder een werd goedgekeurd. Namens de kascommissie maakte Corrie Bur gers een compliment aan penning meester Lenie v.d. Hoek over de goede boekhouding. Burgers was dit jaar aftredend en in haar plaats werd Nella Kloet gekozen. Door ge brek aan kandidaten besloot het al gemeen bestuur na onderling over leg nog een jaar samen de kar te trekken met goedkeuring van de leden. Na het spelen van het ca- deauspel, waarvoor iedereen een presentje had meegenomen, keerde iedereen tevreden naar huis. Scherpenisse De plattelandsvrouwen kwamen 25 januari bijeen voor de jaarvergade ring. Hanny Guequièrre opende de bijeenkomst. Cato Koppenhol las vervolgens het jaarverslag voor, waarna Tonny van As het financieel verslag doornam. De aftredende Nel lie van Haaften en Corrie Breure maakten in de kascommissie plaats voor Adrie Vroegop en Nelleke Ver hoef. Hanny trad af als bestuurslid en Nellie van Haaften werd met 26 stemmen als nieuw lid gekozen. Han ny werd in dichtvorm bedankt voor het vele werk wat zij voor de vereni ging heeft gedaan. Ze kreeg een bad- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 febr. donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zo 5/2 7.30 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. 2 6.07 -18.37 3 6.50 - 19.22 4 7.32 - 20.09 5 8.19 -20.57 6 9.09 -21.52 7 10.17 -23.12 8 11.37 - 9 0.32 - 13.02 10 1.42 -14.12 Pak even uw zakboekje THOLEN 2 feb. Informatiebijeenkomst, borst voedingorganisatie LLL, Stoofstraat 8, 20-22 u. 2 feb. Natuurmonumenten diaserie Holland, chr. ouderenvereniging, de Wingerd. 14.30 u. 2 t/m 4 feb. Expositie over het archief, stadhuis Hoogstraat, do en vrij 13-17 u.,za 11-16 u. 4 feb. Concert, stichting Anthonie Keldermans concerten, voormalig stadhuis, 20.15u. 8 feb. Oecumenisch avondgebed, Ou- delandsestraat 11,19.30 u. 10 feb. Try-out cabaret, Guido We- ijers, Meulvliet, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 4 feb. Eintjesdurpbal, carnavalsver eniging De Vlööientrappers, Daan Banaan. 11 feb. Bitterbal, carnavalsvereniging De Vlóóientrappers, Hof van Hol land. SINT-MAARTENSDUK 6 feb. Vergadering commissie ruimte, i gemeentehuis, 19.30 u. 25 feb. Opening depot, Dorcas Hulp Nederland, Wouthoekweg, 9.30-12 u. POORTVLIET 8 feb. Armoededebat ChristenUnie, 't Ouwe Raed'uus, 14 u. BERGEN OP ZOOM 2 feb. Muziek. Raices Cubanas, De Maagd 20.15 u. 5 feb. Orgelconcert, Janno den En gelsman, Gertrudiskerk, Grote Markt, 16 u. 6 feb. Hofconcert, geheime muziek hertog Ferrara, Markiezenhof, 15- 16.30 u. 8 feb. Rob de Nijs, theaterconcert. De Maagd, 20.15 u. 9 feb. Badma Seseg. danstheater uit Siberië, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Verrassings voorpremière - iedere donderdag 20.30 u., Rumor has it -do 20 u., vr 18.45 en 21 u., za 16, 18.30 en 21 u„ zo 18.30 en 21.15 u„ ma en di 20 u., wo 16 en 20 u., Nanny McPhee, de magische kindeijuf - zo 13.45 en 16 u.. De Griezelbus - vr 18.45 u„ za zo en wo 13.45 u.. The chronicles of Narnia: the lion, the witch and the wardrobe - vr 21 u„ za 13.45, 18.30 en 21 u„ zo 18.30 u„ ma 20 u., wo 13.45 en 20 u„ Plop en het viool avontuur - za en zo 13.45 u., wo 13.45 en 16.15 u.. Pride and prejudice - zo 19 u„ ma en di 20.30 u., Chicken Little - za 16.15 u„ zo en wo 16 u.. King Kong - vr t/m zo 20.15 u„ Kee ping Mum - do 20 u., vr 18.45 u., za 16 en 18.30 u., zo 16 en 21 u„ di en wo 20 u. handdoek met het logo van de platte landsvrouwen en een bloemetje. Daarnaast ontvingen de jubilarissen Corrie Breure (45 jr.). Bap Hage (35 jr.), Betsy Bijnagte, Lina v.d. Hoek, Noortje Kok en Adrie Vroegop (30 jr.) en Corrie Vissers (25 jr.) een plantje. Na een verloting in de pauze, deden de dames mee aan een quiz. Na afloop bedankte Hanny voor de laatste keer als voorzitter de leden voor hun komst. De volgende bijeen komst is op 23 februari met Zeeuwse praatjes en gedichtjes. Dominee A.A. Brugge heeft een be roep ontvangen van de Gerefor meerde Gemeente te Dordrecht. Klaverjasclub De Roemers organi seerde vrijdagavond een vrije wed strijd voor de klaverjasliefhebbers. Aad Volwerk won deze wedstrijd. De volledige uitslag is: 1Aad Vol werk 5758 p; 2. Tinus van Damme 5593 p; 3. Piet van Houdt 5505 p; 4. Anneke Koetsier 5467 p; 5. Rini Anemaat 5404 p; 6. Truus Doejaren 5273 p; 7. Griet Geluk 5233 p; 8. Leen Poot 5221 p; 9. Peter Luten 5182 p; 10. Paula Luten 5182 p; 11. Richard Poot 5127 p; 12. Rien Bl- oppoel 5099 p; 13. Wim Geluk 5081 p; 14. Jan Poot 5062 punten. Zie verder pagina 13

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 2