Nog voldoende draagvlak voor behoud van bijzondere school Hoktitel opnieuw voor comb. Hoek, De Graaf wint duifkampioenschap Klucht 'Goeie buren' valt goed in de smaak Smash '76 geeft een ruime voorsprong prijs 15 Landelijk voorzitter W. Kolijn van SGP in Tholen over onderwijs: Lampjes ABT voor scholieren Film en sport via Delta Tholen in clinch met provincie over subsidie Noodfonds voor minima Uitreiking rayonprijzen duivenliefhebbers in Sint-Annaland Koersballen Donderdag 2 februari 2006 Het bijzonder onderwijs komt steeds meer onder vuur te liggen, maar landelijk voorzitter W. Kol ij n van de SGP ziet nog voldoende draagvlak in de politiek voor het voortbestaan. Dat zei hij vrijdagavond tijdens de bijeen komst van de SGP-studievereniging Calvijn in de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Tholen. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Afschaffing Overvleugelen Onbegrip Gemeentebestuur ziet mogelijkheden wij k-/dorpsraden Boodschappenjongens houden jongerendienst Duivensport De combinatie Hoek uit Sint-Philipsland is, net als een jaar eerder, generaal hokkampioen geworden in rayon 6 van de NPO-afdeling Zeeland '96. Duifkampioen werd Cees de Graaf uit Poortvliet. Alle rayonwinnaars zijn za terdag in De Wellevaete te Sint-Annaland gehuldigd tij dens de jaarlijkse bijeenkomst georganiseerd door de sa- menspelgroep. Voorzitter C.J. v.d. Berge zette daar ook de teruggetreden afdelingsvoorzitter M.J. Laban uit Tho len in het zonnetje. Sint-Philipsland Winnaars Tafeltennis Jeugd Ruim verlies Emergo 2 Darten Dartcentrum verrast Paardensport Eerste winstpunten Voetbal programma lD De studievereniging pakte een actu eel onderwerp bij de kop. maar het aantal van zestien belangstellenden viel tegen. Docent C. Reitsma van het Hoornbeeck college in Rotter dam stelde vast dat het niet leeft on der de leden noch onder de onder wijsgevenden. „De bedreigingen worden niet breed beleefd. In mijn omgeving wordt er niet over ge sproken. Als het belangrijk zou zijn, dan hoor je dat wel." Hij was de enige vertegenwoordi ger van het bijzonder onderwijs. Maar volgens Kolijn wil dat niet zeggen dat de staatkundig gerefor meerden dan maar gerust kunnen zijn over de ontwikkelingen. Kolijn maakte zich vooral zorgen over de 'rangorde in de grondrechten'. Het gelijkheidsbeginsel wordt steeds belangrijker geacht waardoor de ar tikelen in de grondwet zoals de vrij heid van onderwijs, in het gedrang komen. Dat was de kern van zijn betoog. In de berichtgeving komt volgens hem steeds vaker naar vo ren dat het staatkundige gerefor meerd volksdeel vergeleken wordt met extremistische islamitische groeperingen. Volgens Reitsma ligt er ook een taak voor de SGP om duidelijk te maken waar de partij voor staat zo dat mensen ervan overtuigd raken dat deze 'gelijkstelling' nergens op is gebaseerd. „Onbekend maakt on bemind. Moeten we niet meer laten zien wat we binnen de scholen aan onderwijs brengen?". Kolijn was het daar gedeeltelijk mee eens. „We kunnen de ramen en deuren redelijk ver openzetten, maar daar moeten we ons niet te veel van voorstellen. Er moet aan de andere kant ook be reidheid zijn om daarvoor open te staan." Kolijn verwees in dit verband naar burgemeester Job Cohen van Am sterdam die volgens hem 'voor de zoveelste keer' als het over extre mistische gedachtegoed gaat, ook naar 'de bondspredikanten op de Veluwe' verwijst. „Dan geloof ik niet dat de burgemeester daar zo voor open staat." Toch zei Kolijn voorstander van meer openheid te zijn en verant woording af te willen leggen. Hij wees er ook op dat het VVD-Twee- de Kamerlid Hirsi Ali al een paar keer was uitgenodigd voor een ge sprek, maar dat ze nog niet is ge weest. (Zij maakt zich sterk voor de afschaffing van het bijzonder on derwijs, en ging in NRC Handels blad een discussie aan met SGP- fractievoorzitter in de Tweede Kamer B. van der Vlies over de kwestie). Volgens Reitsma gaat het er echter niet om op televisie of in de kranten daarover standpunten in te nemen, maar in de 'eigen kring'. Kolijn be greep wat Reitsma bedoelde. „Voorleven is belangrijk. Vroeger waren er meer figuren waar anderen zich mee konden identificeren. Het ontbreekt nu aan het vermogen om met nuanceverschillen om te gaan. Hoe lief zal ik de ander hebben? Dat is de beste boodschap." Kolijn stelde dat de gelijkstelling tussen het bijzonder en het open baar onderwijs nu benaderd wordt zonder kennis te nemen van de ge schiedenis. Artikel 23 van de Grondwet die de vrijheid van on derwijs garandeert, is volgens Ko lijn een zwaar bevochten compro mis (en uniek in de wereld), maar ook meer en meer doelwit van kri tiek. Vooral toonaangevende politi ci laten zich kritisch uit over het ar tikel zonder daarbij het ontstaan er te betrekken, zei hij. De socialisten en liberalen kregen algemeen kies recht, ook voor vrouwen en de con fessionelen financiële gelijkstelling van onderwijs." Daarmee kwam in 1920 een eind aan de schoolstrijd. Kolijn benadrukte het grote belang van de grondwet waar de vrijheid van onderwijs in is vastgelegd. Maar beschreef ook 'de uitholling' van de vrijheidrechten door het op nemen van nieuwe artikelen in de jaren tachtig van de vorige eeuw, zoals het anti-discriminatieartikel. Dit gelijkheidsbeginsel dreigt nu volgens Kolijn de andere grond rechten meer en meer te gaan over vleugelen. Dat heeft nog aan kracht gewonnen door de algemene wet gelijke behandeling, betoogde de voorzitter van de oudste partij van Nederland. Deze wet is in feite een vertaling van het gelijkheidsbegin sel. Het maken van onderscheid tussen burgers wordt er in verbo- Landelijk voorzitter W. Kolijn (links) naast voorzitter D.A. Roeland van de studievereniging. den, 'tenzij er sprake is van een uit zonderingsgeval'. Volgens Kolijn gaat het echter verder en wordt het feit dat er alleen al een onderscheid gemaakt wordt, al verdacht. En om die tendens maakt Kolijn zich grote zorgen. Hij ziet een botsing tussen het anti discriminatiebeginsel en de vrijheid van godsdienst. De VVD zou het gelijkheidsbeginsel boven alle andere rechten en vrijheden willen plaatsen. Maar volgens Ko lijn hebben de vrijheidsrechten een langere historie dan de wet op gelij ke behandeling. En geeft Hirsi Ali er blijk van niet te weten of willen weten van de totstandkoming van het recht van vrijheid van onder wijs. Een ander punt waarom de discus sie over de grondrechten opleeft, is de pluriforme samenleving waar door tal van godsdiensten en cultu ren in ons land leven. „En die voor een botsing zorgt tussen de islamiti sche en de niet islamitische cul tuur." Een van de gevolgen van de pluriforme samenleving is dat ook islamieten bijzondere scholen kun nen stichten. Ook de 'verwereldlij king' van de samenleving speelt een rol. De nieuwe generatie politici heeft geen weet van de Bijbelse boodschap, zei Kolijn. En leidt tot onbegrip tussen christen en niet- christenen. Volgens de voorzitter lijdt Nederland aan de geljkheids- koorts. „En dat houdt in dat kriti sche vragen over islamitisch onder wijs meteen gecompenseerd wor den met opmerkingen dat deze vra gen en zorgen ook het orthodox- christelijk bijzonder onderwijs gel den." Ook in het proces tegen de Hofstadgroep kwam het aan de or de waar een van de advocaten een predikant aanhaalt die 'hel en ver doemenis predikt tegen homosexu- elen' waardoor een kerkganger geïnspireerd /«ou worden de andere dag een homo te doden. „Heeft u ooit wel eens zo'n kerkdienst mee gemaakt? Een belachelijke vergelij king die door de officieren van jus titie meteen van tafel werd geveegd." Volgens Kolijn wordt het bijzonder onderwijs wel degelijk bedreigd. Volgens de Telderstichting, het we tenschappelijk bureau van de VVD, zou de subsidiering van het bijzon der onderwijs stopgezet moeten worden. „Het is nog niet in het VVD-verkiezingsprogramma te recht gekomen." Vertegenwoordigers van Algemeen Belang Tholen (ABT) reikten dins dagochtend lampjes en folders uit aan scholieren van het Calvijn col lege in Tholen en het Markiezaat- college in Sint-Maartensdijk. „Er zijn er nog heel wat die zonder licht rijden. Als ze bekeurd worden dan krijgen ze 25 euro boete", zegt ABT-raadslid C. van der Horst bij de ingang van het Markiezaat colle ge waar een groepje leerlingen met fietsen en scooters staat. Het is nog donker. De rode lampjes op batterij en vallen op. De verlichtingsactie is onderdeel van de verkiezingscam pagne van ABT. De lokale partij zegt veel waarde te hechten aan vei ligheid. Of het niet een zaak van de politie is om toe te zien op de ver lichting van de jonge weggebrui kers? „We hebben in december er al over gesproken met de politiechef De Regt om het samen te doen. We wilden een sluis vormen ergens bij Poortvliet om zoveel mogelijk leer lingen aan te spreken. De Regt heeft dat weer besproken met het hoofd in Middelburg maar die zag het niet zitten. En verwees ons naar de in gang van de scholen." Kabelleverancier Delta heeft Filml en Sport 1 opgenomen in een aan vullend digitaal pakket. Deze twee kanalen van Canal+ zijn sinds giste ren niet meer analoog te ontvangen. De klanten van Canal+ hebben een brief ontvangen waarin staat hoe zij kunnen overstappen. Delta is mo menteel bezig om het digitale aan bod van zenders verder uit te brei den. Als zich situaties aandienen die zich daartoe lenen, wil het gemeentebe stuur het uit Amerika overgewaaide idee van 'local boards' - wijk/dorps raden - eventueel op Tholen toepas sen. Het is een vorm van burgerparti cipatie die het college aanspreekt; in de States is het een beproefd model bij het verbeteren van woonkernen of wijken. Uitgangspunt is de lokale betrokken heid te vergroten door een groep in woners - géén bestuurders - een raad te laten vormen. Deze geeft aan wat de wensen van de bewoners zijn en probeert ze tevens te realiseren. Dat moet ze op eigen wijze kunnen doen, met voldoende bewegingsvrijheid en De Protestantse Gemeente Halste ren/Nieuw-Vossemeer brengt zon dag 12 februari een speciale jonge rendienst in de Martinuskerk in Halsteren. De dienst 'Een voor een, allen voor allen' is afwijkend van de reguliere kerkdiensten en wordt ver zorgd door de christelijke theater groep De Boodschappenjongens. De groep bestaat uit Anton Quist, Marnix Izeboud, Johan Wondergem en Remy van Keule en brengt op humoristische wijze een voorstel ling vol aansprekende sketches, liedjes en raps. Met actuele teksten zetten zij oude normen en waarden in deze tijd. De dienst begint om half elf. ondersteuning van gemeente, maat schappelijke organisaties en bedrijfs leven. De raad werkt op basis van fei ten en cijfers, wat voorkomt dat aandachtspunten van bewoners wor den gebagatelliseerd of juist opgebla zen. Bovendien maakt deze werkwij ze het mogelijk om de resultaten te volgen en eventueel bij te sturen, en om de effecten zichtbaar te maken. Een verzoek van de Zeeuwse wel zijnsorganisatie Scoop om een proef te doen met een 'local board' ter on dersteuning van de impuls Sint- Maartensdijk/Scherpenisse is door het gemeentebestuur niet gehono reerd omdat de gehanteerde termij nen te kort waren. Mochten burgemeester en wethou ders een subsidie aanvragen of had de gemeenteraad dat moeten doen? Over die formele vraag liggen de gemeente Tholen en de provincie Zeeland met elkaar in de clinch. B. en w. vroegen in Middelburg een bijdrage aan voor de passantenstei ger in de haven van Sint-Annaland. Maar de provincie wees het verzoek af omdat in haar optiek de raad dat had moeten doen. Een bezwaar schrift uit Tholen tegen die beslis sing werd niet-ontvankelijk ver klaard. B. en w. hebben inmiddels besloten om de bezwarenprocedure niet door te zetten. Ze volgen een advies waarin de voor die procedure beno digde inzet is afgezet tegen het be lang van de zaak en het resultaat dat behaald kan worden. Tholenaren die van een uitkering rond moeten komen en buiten hun schuld in de problemen komen als gevolg van lacunes in wet- en regel geving, kunnen in de toekomst een beroep doen op een noodfonds van de gemeente. Burgemeester en wet houders gaan de gemeenteraad voorstellen om zo'n fonds in het le ven te roepen. Ze willen daarin 15.000 euro storten. „Het fonds is bedoeld voor gevallen waarbij geen enkele bestaande regeling van toe passing is. Het gaat om basiszaken en er vindt een toetsing plaats", legt woordvoerder Hannie Schipper van de gemeente uit. De toppers van het afgelopen seizoen in het rayon. Rechts generaal duifkampioen Cees de Graaf, met naast hem (v.r.n.l.) de topdrie van het hokkampioenschap: Jan Jaap Bolier, familie Hoek en Gerard van der Kamp. -kende de taal van de streek. Bedankt voor het werk dat u in al die jaren hebt verricht", aldus Van den Berge. Hij bedankte ook mevrouw Laban voor de steun aan haar man en onderstreep te zijn woorden met bloemen, fruit en een dinerbon. Samen met zijn zoon is Laban - lid van De Trouwe Duif Tho len - in het komende seizoen een ge duchte vitesse- en midfondspeler, zei de samenspelvoorzitter. Bij de prijsuitreiking werd van elke categorie de top tien op een scherm geprojecteerd. De nummers één tot en met drie werden naar voren geroepen en kregen een fraai bord overhandigd. Algemeen kampioen hok werden va der en zoons Hoek uit Sint-Philips land, die afgelopen seizoen zelfs pro vinciaal de nummer één waren. Tussendoor waren er enkele verlotin- De opkomst van de duivenliefhebbers van Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland voor de feeste lijke middag en avond was prima. In zijn welkomstwoord benadrukte Van den Berge het belang van vereni gingsleven en saamhorigheid binnen de duivensport. De nieuwe afdelings voorzitter P. Provoost, met zijn mede bestuursleden Oudeman en Bolier aanwezig, vielen de prima sfeer en de hechte band onder de aanwezigen op, alsmede de prima organisatie. Alvo rens met de prijsuitreiking te begin nen, haalde Van den Berge eerst Ri- nus Laban en zijn vrouw voor het voetlicht. „U was een bijzonder goede voorzitter voor onze afdeling en voor al voor rayon 6. U was één van ons en gen en ook werden duivenbonnen verkocht van 'grote kampioenen'. Van den Berge leidde die verkoop, bij op bod, op een erg aansprekende manier. Ze bracht bijna 1500 euro op, wat ge bruikt wordt voor de huldigingsdag van volgend jaar. De bonnen van P. Wagemaker en J. van Dommelen uit Sint-Philipsland en J. Steketee uit Bruinisse brachten het meeste geld op. Volgens Van den Berge is de klas se en kwaliteit van de Sint-Philips- landse duiven erg hoog en kunnen de liefhebbers uit dat doip zich meten met de besten op provinciaal en lan delijk niveau. De aanwezigen lieten zich vervolgens een warm en koud buffet prima smaken. Tijdens de maaltijd stelde komiek d'n Teun de lachspieren danig op de proef. Op het programma stond, zoals gebruikelijk, ook een duivenfilm. Deze ging over J.C. Polder te Middelhamis. Voor de partners van de duivenliefhebbers was er als alternatief een knutseluurtje. Aan het einde van de geslaagde bij eenkomst zette Van den Berge de me dewerkers van De Wellevaete in de bloemen als dank voor de prima ver zorging. Het evenement kwam mede tot stand dankzij een aantal sponsors. De gemeente was om een subsidie ge vraagd. maar dat verzoek wezen bur gemeester en wethouders vorige week af. Wél stelde het college een sportprijsje beschikbaar. VITESSE. Hok: 1. comb. Hoek, Sint- Philipsland; 2. M.J. Laban en Zn., Tholen; 3. D.A. Vaders, Oud-Vosse- meer. Duif: 1. G. v.d. Kamp, Noord- welle; 2. M.J. Laban en Zn.; 3. D. Va ders. MIDFOND. Hok: I. M.J. Laban en Zn.; 2. comb. Hoek; 3. I.K. Berkey, Oud-Vossemeer. Duif: 1. I.K. Berkey; 2. C. Moeliker, Tholen; 3. J.J. Bolier, Scherpenisse. DAGFOND. Hok: 1. J. den Hengst, Zierikzee; 2. J.J. Bolier; 3. comb. Hoek. Duif: 1. K. v.d. Berge, Tholen; 2. L. Reijngoudt, Sint-Philipsland; 3. S. Vermaas en Zn.. Sint-Annaland. OVERNACHTFOND. Hok: 1 J. van Dommelen. Sint-Philipsland; 2. J.C. Verwijs, Sint-Philipsland; 3. P.W.A. v.d. Meulen, Sirjansland. Duif: 1. me vr. A. Vermaas, Anna Jacobapolder; 2. P. Wagemaker, Sint-Philipsland; 3. J.C. Verwijs. JONG VITESSE. Hok: 1. C. Laban, Tholen; 2. D.A. Vaders; 3. A.J. Capei- Ie, Oud-Vossemeer. Duif: 1. C. Laban; 2. A.J. Capelle; 3. comb. Hoek. JONG MIDFOND. Hok: 1. comb. Hoek: 2. G. v.d. Kamp: 3. J. Moerland, Stavenisse. Duif: 1. J. Moerland; 2. G. v.d. Kamp; 3. comb. Hoek. NATOER. Hok: 1. J.J. Bolier; 2. D.A. Vaders; 3. mevr. I. Quist, Sint-Philips land. Duif: I. C.J. Berrevoets, Zierik zee; 2. D.A. Vaders; 3. J. den Hengst. GENERAAL. Hok: 1. comb. Hoek; 2. J.J. Bolier; 3. G. v.d. Kamp. Duif: 1. C. de Graaf. Poortvliet; 2. J.J. Bolier; 3. D.A. Vaders. De drie toneelvoorstellingen in dorpshuis 't Ouwe Raed'uus resul teerden in driemaal een volle zaal. De optredens werden verzorgd door leden van de plattelandsvrouwen en landbouwvereniging Ons Voordeel. De spelen wisten de lachspieren goed los te maken bij het publick. Taxichauffeur Leo de Wit (Aad Broekhuizen) probeert met allerlei leugens zijn dubbelleven te ver bloemen. Door een handgemeen tij dens een taxirit belandt hij voor be handeling in het ziekenhuis. De verwarring wordt groot, wanneer hij daar twee verschillende adres sen doorgeeft. Hij wordt thuisge bracht door rechercheur Bulthuis (Henri Bungener), waar zijn eerste ongeruste vrouw Marga (Wini Tim mermans) hem liefdevol onthaald. De bovenbuurman Koos Tuinman (Daan Goense) brengt hem een be zoekje. Leo biecht aan Koos op dat hij twee echtgenotes heeft. Inmid dels wacht zijn ongeruste tweede vrouw Tineke de Wit (Esther Arts) op Leo's thuiskomst. Een journalist van de krant (Kees Droogers) komt binnenvallen en zet het echtpaar Marga en Leo de Wit op de foto voor de voorpagina van het avond blad. Zo komen er steeds meer leu gens, waar buurman Koos hem mee helpt. In de fiat van zijn tweede vrouw krijgt Leo bovendien nieuwe bovenburen; Barend (Henri Bunge ner) en Josje (Rien Uijl). Als het avondblad verschijnt, zit er voor Koos nog maar één ding op; in de ene woning wordt de krant tot hoed gevouwen en vervolgens ver scheurd. In de andere woning wordt hij opgegeten. De klucht, vol warri ge onwerkelijkheden en twee dub belrollen voor Henri Bungener en Kees Droogers was getiteld 'Goeie buren'. De regie was in handen van Anja Hagc en Martie Lindhout. René van Vooren vertaalde het stuk Run for you Wife (van Ray Cooney) in het Nederlands. Net als vorig seizoen is Smash de competitie begonnen met een ge lijkspel. De hoofdklasser speelde 5-5 tegen Red Star '58 2. Smash 3 won ook de tweede wedstrijd, maar het vierde team moest met een nederlaag genoegen nemen. Anné van Dijke, Christian van 't Hof en Merijn v.d. Klooster traden in Goirle voor het eerst aan tegen Red Star. Ze kenden een fantasti sche start en stonden halverwege de wedstrijd met maar liefst 4-1 voor. Red Star knokte zich echter terug en nam zelfs de leiding (5-4). In de laatste partij trokken de Sint-Anna- landers de strijd weer gelijk. In een spannende wedstrijd kon Van de Klooster niet imponeren. Zijn beide teamgenoten wonnen ieder twee partijen, en samen het dubbelspel. Van de sterkste tegenstander verlo ren ze met minimaal verschil in vijf games. Bij de Brabanders stond een 63-jarige verdediger in de basis naast een 15-jarige speelster uit de eredivisie. Smash 3 gaf de voortvarende start een vervolg en won met 8-2 van Markiezaat 6. Met zeventien punten uit twee duels hebben de Sint-Annalanders hun visite kaartje duidelijk afgegeven. Tegen de Bergenaren bleef Marnix v.d. Graaf on geslagen, terwijl zijn broer Mathijs en David van Driel ieder één punt lieten lig gen. Voor het vierde team was er bij Belcrum 11 weinig eer te behalen, het verloor met 8-2. Jacob Elenbaas heeft zijn vorm van het vorige seizoen vast kunnen houden en bezorgde zijn team beide punten. An- ky Vroegop en Chris Hage bleven zon der overwinning. Zonder de sterkste speler van vorig sei zoen, Cindy v.d. Klooster, in de basis kon Smash 1 niet imponeren tegen Wes- terzicht. De Sint-Annalanders verloren met 2-8. Positief was dat nieuwkomer Ellen Hage al meteen een overwinning boekte. Martijn v.d. Klooster zorgde voor het tweede punt. Het derde team boekte tegen Reynaert een ruime 9-1 zege. Peter Overbeeke en Jochem v.d. Klooster bleven ongeslagen. Leroy Geuze won twee partijen en sa men met Peter het dubbelspel. Mogelijk is daarmee de toon gezet voor dit sei zoen, hoewel nog twee teams in deze klasse ruime overwinningen behaalden. Smash 4 kwam met blije gezichten terug van het duel tegen Westerzicht. Het won met 3-7, waarbij Gert Jan v.d. Berg zon der verliespunten bleef. Huib v.d. Kloos ter en Christel Vroegop wonnen ieder twee partijen. Het vijfde team deelde de punten met Amemuiden: 5-5. De verschillen waren klein, zodat veel sets in vijf games wer den gespeeld en het een lange wedstrijd werd. Petriek Vroegop en Bennie van Poortvliet zorgden elk voor twee punten, Sharon Heijboer voegde er daar één aan toe. Joris Zwagemaker, Diederik Elenbaas en Paola Ketting debuteerden in de aspiran tenklasse met een 2-8 zege op Witac. Een prima start, waarbij Joris ongesla gen bleef. Diederik en Paola ieder twee partijen wonnen en ook het dubbelspel voor de Sint-Annalanders was. Programma zaterdag: Smash-Hotak 2, Vice Versa 4-Smash 2 (3 feb.), Hotak 6- Smash 3 (3 feb.). Smash 4-ODT 7; Mid delburg-Smash jeugd 1, TCO-Smash 2. Effect-Smash 3, Smash 4-Amemuiden, Smash 5-Rond de Tafel, Smash 6-ODT. Emergo 2 verloor ruim van Luctor 2: 6- 13. De bezoekers uit Temeuzen waren duidelijk beter, maar desondanks wisten de in een fantasieopstelling spelende Tholenaren de schade voor de rust tot 3- 5 te beperken. Na de hervatting liep Luc tor naar 3-8 uit en wist de hele tweede helft steeds minimaal drie doelpunten voorsprong te houden. Harnten van Heemskerk scoorde drie keer voor Emergo, de andere treffers kwamen van Gerrie Anthonisse, Jack van Rijsbergen en Jaco Rip. De B-jeugd had het moeilijk met Oranje Wit en verloor met 3-1. Er werd in Dor drecht gespeeld op nieuwe kunststof korven en de thuisclub nam in de eerste helft een 2-1 voorsprong. Pascal Farla scoorde voor de Tholenaren. Na de rust kregen beide teams volop scoringskan sen, maar alleen Oranje Wit wist er daar van één te benutten. De C-meisjes van Emergo boekten in een prima wedstrijd hun eerste overwin ning. Zevenbergen werd met 0-3 ge klopt, na een 0-1 ruststand. De invalsters Renske de Rooij (2x) en Rhea Koopman tekenden voor de doelpunten. Ondanks een redelijke eerste helft tegen Juliana keek Emergo D bij de rust tegen een 1-0 achterstand aan. In de tweede helft werd de sterkste tegenstander door goed verdedigen aan banden gelegd, ter wijl de rood-zwarten met slim aanvallen de score omdraaiden. Met 1-3 werd de vierde winst behaald, dankzij doelpun ten van Heieen Hoek (2x) en Melissa Stoutjesdijk. Tegen TOP uit Amemuiden had Emergo El de overhand. Dankzij treffers van Casper Leijs en Fabiënne van Puyfelik won het team met 0-2. Het E2-team slaagde daar niet in, dat verloor met 0-5 van het sterke Springfield uit Hoeven. Ook bij de bovenin meedraaiende F2- jeugd was lijstaanvoerder Springfield te sterk: 0-2. Programma zaterdag: Emergo-Seolto 2 17.50 u„ Emergo 2-BKC 2 16.35 u.; Emergo B-Ventura Sport 15.35 u.. Emergo C meisjes-Ado 14.35 u., Emer go D-Juliana 13.35 u„ Emergo El-Tjoba 12.45 u., Springfield-Emergo E2 11 u.. DSO-Emergo F 10 u. De darters van Dartcentrum uit Poort vliet hebben voor een verrassing ge zorgd door de nummer drie, D'art of ti me, met 4-6 te kloppen. Het is pas de tweede zege in dertien wedstrijden voor de Poortvlietenaren, die voorlaatste staan in divisie 2A. Het andere Thoolse team in deze poule, Haestinge uit Sint- Maartensdijk, won met 7-3 van Distel 2. De overige Thoolse resultaten zijn als volgt. Eredivisie: De Babbelaar 1-Ca lypso Wizards 3-7. IB: New Flyzone- The Firestarters 4-6, Sol 1-Game Over 6-4. 2B: Ons Lowieke 2-Hije Piele Bieje 5-5, 't Baeken-O'Carolan's 8-2. 2C: De Babbelaar 2-The Triple Boys 6-4. 3B: The Oldies A-Bonte Os 5 5-5. 3C: The Oldies B-Noad 5-5. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Meulvliet: 1. G. Bolier en R. Bolier 54 p; 2. J. Bos en D. Lindenberg 31 p; 3. A. Hilgerson en W. Bijl 28 p; 4. L. Ver schoor 25 p; 5. H. Schot en R. Vroegop 21 p; 6. B. Schot en J. Verbraeken 16 p. Gezelligheid voor alles: 1mevr. C. van Mierlo en mevr. J. Nijstad 32 p; 2. mevr. B. Bijnagte en C. van Gorsel 31 p; 3. mevr. M. Dane en W. Bijl 23 p; 4, mevr. A. Poot en C. Breure 17 p; 5. mevr. W. Kloet en mevr. W. Lutt, én J. Bijnagte 15 p: 7. mevr. T. Breure en mevr. A. Bocxe 3 P- Oud-Vossemeer: 1. mevr. N. Minheere en mevr. J. van Houte 23 p; 3. mevr. L. van Poortvliet 18 p: 4. mevr. C. Haver- In haar allereerste dressuurwedstrijd heeft Petra Groenewege twee winstpun ten behaald in de B-dressuur. Ze kwam met haar paard Vigor in actie in Oud- Gastel. De combinatie kreeg voor beide proeven 158 punten, wat telkens een winstpunt opleverde. In de eerste proef was het bovendien genoeg voor de twee de prijs. mans en mevr. C. van Mierlo 16 p: 6. mevr. D. van Dijke 15 p; 7. mevr. A. Bosters 9 p; 8. mevr. J. Timmermans 8 p; 9. mevr. A. Blommerde 6 p. Zaterdag 4 februari uur Rillandia-Thol.Boys(dKok) 14.30 WHS-ZSC(vHilst) 14.30 Noad-TSC(Penning) 15.00 SPS-Vrederust(Houdé) 14.30 Stavenisse-Brouwershaven 14.30 Yerseke-Smerdiek(Lamse) 14.30 Smerdiek 2 da.-Thol.Boys 12.30 WHS 2-Kapelle 3(vdKetterij) 14.30 Kloetinge 4-SPS 2(vBelzen) 15.00 Yerseke 3-Smerdiek 2(Smits) 14.30 Rood Wit 7-Thol.Boys 2(Maters) 14.30 Duiveland 3-Noad 3 12.45 SKNWK 3-Stavenisse 2 14.30 Thol.Boys 3-Alliance 3 14.30 Thol.Boys 4-WHS 3 14.30 Chrislandia 2-Thol.Boys 5 14.30 ZPR 2-Vosmeer 4 12.30 Smerdiek 3-WHS 4 14.30 WC 4-Noad 4 14.30 Moe 9-SPS 3 14.30 Zondag 5 februari uur Robur-Vosmeer(Dhondai) 14.30 Vosmeer 2-Roosendaal 5 12.00 Moe 6-Vosmeer 3 10.00

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 15