Themacentrum Wonen met 11 nieuwe formules op 50.000 m2 Budelpack blijft in Poortvliet en handhaaft 285 arbeidsplaatsen OPEN DAGVMBO Nieuwe regisseur voor Sint-Atlantis Spektakel Zorgen om voortgang van impuls smalstad Dorpsgemeenschap versterkt met 4 man in Sint-Annaland Alle activiteiten worden in 1 gebouw geconcentreerd Geen project met zwerfvuil Trendhopper, babykamers, tuinmeubilair, keukens, badkamers Markiezaat College Donderdag 2 februari 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Arie Bouman weet nog niet of het twee of drie letters X worden, maar zeker is wel dat Woonboulevard Poortvliet heel groot wordt. Maar liefst 50.000 m2 winkelruimte is er binnen drie jaar aan de Paasdijkweg. „We zitten dan bij de grotere zelfstandige bedrijven in Nederland", zegt de Poortvlietse ondernemer. „Ja, het wordt een fraai the mapark met bovenregionale uitstraling. Een positieve ontwikkeling voorTholen." Onvergetelijke dag Koen Schyvens volgt Cees van Broekhoven op Hangjongeren Noodsprong Impuls Budelpack blijft in Poortvliet en handhaaft daar 285 ar beidsplaatsen, maar alle activiteiten worden in één ge bouw geconcentreerd. Bij deze nieuwe reorganisatie ver vallen 35 banen. Het verst van de Paasdijkweg gelegen gebouw van Budelpack II wordt verkocht aan buurman Bouman-Potter, die bereid is om de 35 overtollige men sen van het verpakkingsbedrijf als eerste een kans te ge ven voor werk bij de woonboulevard. Stazakken Emotioneel Bomvol Gesjoemel met jaartallen Haestinge De raad moet voortvarend de impuls voor Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse ter hand nemen om de leefbaar heid van beide dorpen met concrete en zichtbare maatre gelen te stimuleren. De voorstellen van het adviesbureau stellen teleur. Het zijn lege ballonnen waar de inwoners lucht in mogen blazen. Dat zegt een aantal inwoners voorheen verenigd in de porgroep aan de gemeenteraad. Verstrikt Geen dakkapel Bedrijfsbus bestolen Tasjesdief actief De Wit goed op dreef Predikant gaan beroepen ZATERDAG 11 FEBRUARI 2006 10.00 -15.00 uur Onder de Linden 2, St.Maartensdijk Gemengde leerweg Kaderberoepsgerichte leerweg Basisberoepsgerichte leerweg Techniek - Zorg Welzijn De aankoop van Budelpack II brengt voor Bouman elf nieuwe formules dichterbij. Baby World: alles op het gebied van babykamers en babyarti kelen. Alleen in de gemeente Tholen al werden vorig jaar 359 kinderen ge boren. dus Bouman is verzekerd van een goede thuismarkt. Nieuw is ook Trendhopper voor jong happy wonen. Royal Wilson is de afdeling waar tuinmeubilair en serremeubelen ver kocht zullen worden. Boxspring Mondial levert alles op het gebied van boxsprings. Decorette is de naam van de afdeling waar verf, behang en zon wering te koop is. In de Parketshop kan men kiezen uit houten vloeren, la minaat, parket en kurk. Zelfs een Out- letstore, waar in Brabant diverse ge meenten als het ware om vochten, komt er in Poortvliet met opruimings meubelen uit alle winkels. Happy Kidsclub is de naam van de nieuwe kinderspeelhoek met o.a. ballenbak en videohoek. „Het wordt veel groter dan wat we nu hebben en er komt ook toezicht bij", licht Arie Bouman toe. Veel ruimte wordt er in het The macentrum Wonen XXXL ook in gericht voor keukens, inbouwappa- ratuur, tegels en plavuizen. Ook dat is nieuw voor de Woonboulevard Poortvliet, maar het past allemaal wel bij het begrip themacentrum, zoals dat omschreven is in de detail- handelsstructuurvisic voor Zeeland, die overgenomen is door het provin ciaal bestuur in het omgevingsplan. „We voeren alle nieuwe formules in principe zelf uit, behalve de keu kens. Daar schakelen we misschien andere ondernemers voor in", zegt Bouman. In het verlengde van de keukens en de tegels liggen de badkamers en het sanitair, waarvoor ook een apar te afdeling komt. Woonboulevard Poortvliet begeeft zich zelfs op het terrein van 'entertainment'. Exposi ties, workshops, demonstraties, kortom vermaak voor jong en oud. Bouman ziet het als een welkome aanvulling op de enorme variatie aan producten. „Wij completeren dat, zodat het voor iedere bezoeker nog meer een onvergetelijke dag wordt. Je kunt hier kijken, kiezen, ervaren, proberen, voelen, beleven en ook nog eens kopen", lacht Arie Bouman. In zijn kantoor hangen tekeningen Koen Schyvens is door de stich ting Kreateam Sint-Annaland als regisseur aangetrokken voor het theaterstuk Sint-Atlantis Spekta kel, dat 6 en 7 juli wordt opge voerd in de hallen van Busmari- team. „Hij is een goede vervanger voor Cees van Broekhoven, die helaas heeft moeten concluderen dat het regisseurschap niet te combineren is met zijn drukke baan en de vele andere projecten waar hij bij betrokken is", zegt Petra Goedegebuure. Ze is productieleider van het theaterstuk en noemt Koen Schy vens (1956) een professional. „Hij heeft zijn sporen in de theaterwereld verdiend. Vorig jaar was hij regis seur van een groots openluchtspek- takel ter gelegenheid van het 600- jarig bestaan van de stad Goes. Iemand die het beste uit de mensen weet te halen, door hard te werken en de lol erin te houden." Petra Goedegebuure noemt het script 'een huzarenstukje.' „Een schrijverscollectief, bestaande uit Gerard van de Heuvel, Han van Vossen en Jan Koning, heeft veel werk verzet om er een geheel eigen verhaal van te maken. Zij zijn daar bij geadviseerd door Jacques J. de Groot uit Bergen op Zoom. Het ver haal bevat herkenbaar anekdotes uit het heden, verleden en een menge ling van fantasie en werkelijkheid." Voor een zang-, tekst- of figuranten rol kan iedereen zich aanmelden die ouder is dan 14 jaar. Kinderrollen zitten er ook in, maar worden er in een later stadium bij betrokken. Vanaf maandagavond 6 maart star ten de repetities. Voor de zang- en tekstrollen wordt in principe twee keer in de week gerepeteerd en met de figuranten één keer. In de week na Koninginnedag staan geen repe tities gepland. De zangrepetities staan onder leiding van Pierre van Broekhoven, dirigent van het Schor- rekoor en oud-dirigent van Accele rando. Een spektakelteam zorgt voor de uitvoer van alle werkzaamheden zo als decorbouw, rekwisieten, kle ding, grime, techniek en logistiek. Ook hiervoor kan iedereen zich aan melden die, op welke wijze dan ook, zijn of haar steentje hieraan wil bijdragen. „Het Setallands Spekta kel in 2000 was het toppunt van saamhorigheid en samenwerking en ik vertrouw erop dat dit nu zeker weer het geval zal zijn", aldus voor zitter Sander Westdorp van het Kreateam. Aanmeldingen ontvangt de organi satie graag zoveel mogelijk via haar website www.sint-annaland.nl. Op eenvoudige wijze wordt een aan meldingsformulier gedownload en verzonden. Daarnaast worden za terdag 4 februari huis aan huis in Sint-Annaland aanmeldingsformu lieren verspreid. Deze kunnen volle dig ingevuld afgegeven worden bij drogisterij Bram Goedegebuure, Voorstraat 46 te Sint-Annaland. Ook zijn daar (extra) aanmeldings formulieren te verkrijgen. Aanmeldingen dienen uiterlijk 15 februari te zijn ingeleverd bij Petra Goedegebuure, telefoon 652402 of bij voorkeur per mail via brampe- tra@zeelandnet.nl. Het bestuur van de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland is versterkt met vier nieuwe bestuursleden. Voorzitter Tjid Heijboer, penningmeester Coby den Engelsman en Hanna Moerland krijgen voortaan steun van Bram Gunter (Activa), André van Ast (Schorrekoor), Jack Westdorp (Accelerando) en Anco Fase (WHS). De opkomst was groot. Sinds lange tijd waren ook speeltuinvereniging Vrij en Blij, watersportvereniging Sint-Annaland en de Rabobank weer vertegenwoordigd op een alge mene ledenvergadering. De voorzit ter memoreerde de moeilijke perio de begin 2005 toen het bestuur nog slechts uit drie leden bestond en op het punt stond de Dorpsgemeen schap op te heffen. Na een tweede bijzondere ledenvergadering bleken er vijf mensen bereid om de Dorps gemeenschap te steunen door een actieve rol te willen bekleden. Met hernieuwde energie liet de Dorpsge meenschap van zich horen om ont stane situaties met betrekking tot de bibliotheek, de basisscholen en het beheer van de Wellevaete een voor het dorp gunstige wending te laten nemen. Daarnaast organiseerde men weer een geslaagde Koninginnedag en een plechtige en druk bezochte dodenherdenking. Na het voorlezen van het jaarverslag en goedkeuring van de notulen en de jaarrekening was het aan de leden om hun stem uit te brengen op de vier verkiesbare kandidaten-voor een bestuursfunctie. De vertegenwoordigers van 15 ver enigingen kozen de vier unaniem in het bestuur van de vernieuwde Dorpsgemeenschap. Eddie van Ast zal actief blijven als adviseur. Er volgde nog een discussie over de rol van de Dorpsgemeenschap voor de toekomst van Sint-Annaland. De Dorpsgemeenschap dient als een af vaardiging van de leden gezien te worden en dus als gesprekspartner te dienen. De aanwezigen gaven aan een actievere rol van de Dorpsge meenschap in zaken die het dorp aangaan enorm te waarderen. Nieuw was het feit dat de leden huiswerk meekregen om bij hun achterban te informeren welke koers wenselijk is en wat men als belangrijke zaken voor het dorp ziet. Met deze terug koppeling van de gehele achterban kan de Dorpsgemeenschap een visie en strategie bepalen die voldoet aan de wensen van een groot deel van de bevolking. Tijdens de rondvraag werd er nog door diverse leden aandacht ge vraagd voor de situatie van rondhan gende jongeren die op verschillende plaatsen overlast veroorzaken. Het blijft de vraag of dit een primaire taak voor de Dorpsgemeenschap is of dat dit bij de ouders, politie en ge meente behoort. De Dorpsgemeen schap is wel bereid mee te denken of zitting te nemen in een werkgroep die dit probleem aan gaat pakken. De vertegenwoordiger van Rabo bank Tholen noemde het tamelijk uniek dat binnen één dorp zoveel verenigingen, koren, scholen en on dernemers samen praten en samen organiseren om de leefbaarheid van hun woonplaats te verbeteren. Tot slot bedankte voorzitter Heijboer de leden voor de goede en opbouwende discussie en wenste de stichting Kreateam Sint-Annaland veel suc ces met organiseren van hun evene menten op 6, 7 en 8 juli in het kader van 200 jaar verenigingsleven Acce lerando en WHS. Tholen doet niet mee aan het zwerf- vuilproject van de stichting Mens Milieu. Het project, ooit opgezet door R Huysse uit Scherpenisse, houdt in dat een groep mensen met een uitkering vier weken lang zwerfvuil opruimt. In Tholen ge beurt dit al wekelijks door werkne mers van de Betho. Verder heeft het gemeentebestuur meegewogen dat het project geen extra kansen biedt op uitstroom van de bijstand naar vast werk. van de toekomstige situatie. Naast de 13.300 m2 die het pand van Bu delpack II omvat, wordt ook het nu nog onbebouwde tussenstuk tussen Budelpack en de Woonboulevard overdekt. Totaal komt er dan 23.000 m2 verkoopruimte bij naast de be staande 27.000 m2. In dat tussen stuk, dat in hoogte boven de andere gebouwen uitsteekt, komt een atri um met liften en roltrappen. „Daar gaan we een plaatje van maken, dat wordt echt iets van allure!" Bouman gaat het echter niet alleen om het zicht. „Onze medewerkers zijn alle maal pure specialisten op hun ge bied en kunnen daardoor de klant optimaal adviseren. Zo komt in het pand van Budelpack straks een su pers 1 aapzaak. Voor echt alles wat met slapen te maken heeft, kun je daar terecht." Het huidige restaurant gaat dicht en wordt verplaatst naar het nieuwe deel, waar het veel groter wordt. Al lerlei bestaande voorzieningen brei den uit. „De linnenshop gaat van 60 naar 400 m2", zo geeft Bouman een voorbeeld. Woningstoffering, vloer en raamdecoraties, woonaccessoires en verlichtingsartikelen zullen even eens meer ruimte krijgen. Het succesverhaal van de Woonbou levard Poortvliet is opmerkelijk. „We merken een constante groei ter wijl er een heleboel leegstand is in woonboulevards", constateert Bou man. „Onderzoeksbureau Locatus heeft ons geadviseerd om die groei vast te houden door nieuwe ontwik kelingen op touw te zetten. En dat allemaal geconcentreerd in Poort vliet, want over Welgelegen II in Tholen was het bureau negatief. Ons plan daar was in feite een nood sprong, maar we moesten wat omdat we hier knel zaten. Nu hopen we hier aan de Paasdijkweg over 4 5 jaar de vruchten van de concentratie te kunnen plukken. Het klopt alle maal met het pand van Budelpack II erbij. Het afhaalmagazijn ligt ook vlakbij. We kunnen hier eigenlijk ons plan uit 2001 verwezenlijken, af was de uitbreiding toen aan de ande re kant geprojecteerd." Met de aankoop van een fabriek van het naburige verpakkingsbedrijf op het Poortvlietse industrieterrein kan Bouman alle verkoopactiviteiten on der één dak houden en dat is altijd het ideaal geweest. „We willen 2006 benutten om alle onderzoeken en procedures rond te krijgen en als de gemeente de plannen goedkeurt, kunnen we vol gas verder. In snel treinvaart hopen we dan eind 2007 het tussenstuk tussen de huidige Woonboulevard en Budelpack II operationeel te hebben." De installaties en het terrein voor Budelpack II (achter de woning van K.C. Dekker) worden ook door Bou man aangekocht en worden later om gevormd tot parkeerterrein. Momen teel komen er tussen de 5000 a 6000 bezoekers per week en met de uit breiding zal dat groeien. Daarom is nu de parkeercapaciteit al uitgebreid en die zal nog verder toenemen. De forse uitbreiding zal volgens Bouman een positieve impuls op de Thoolse werkgelegenheid hebben. „Wij doen veel met bedrijven van het eiland en de toeleveranciers zul len het de komende jaren dan ook druk krijgen bij ons. Ook de ver koopstaf en de logistieke afdeling zullen uitgebreid worden. Er rijden nu elke dag 16 vrachtwagens vol met meubels en tapijt naar onze klanten in heel Zuid-West Neder land. Dat worden er straks ongetwij feld meer. We schakelen nu al De Groen Transport uit Poortvliet en Flakkee Expres uit Middelharnis in voor onze expeditie. We hebben meer mensen nodig en straks ben je dan ook continu met sollicitatiege sprekken bezig. De 35 mensen die bij Budelpack overtollig zijn, krij gen bij ons als eersten een kans. En als iemand hier past, nemen we die graag aan." De mededeling van de aankoop van Budelpack II is bij de medewerkers van de Woonboulevard als een ver rassing ontvangen. Arie Bouman hoopt dat naast de gemeente ook de provincie zal meewerken aan deze grootschalige detailhandel in Poort vliet. De verwachtingen zijn goed. Het gaat met de aankoop van Budel pack II namelijk over een inbrei- dingsplan en dat ligt bij de provincie veel gemakkelijker dan weer een nieuw stuk landbouwgrond bebou wen. Arie Bouman (links) laat buurman André Nieuwkerk van Budelpack de tekeningen zien hoe Woonboulevard Poortvliet er binnen drie jaar uit gaat zien. „We gaan weer terug naar de situ atie van voor 1993", zegt algemeen directeur André Nieuwkerk van Bu delpack. De cijfers dwingen de di rectie tot ingrijpen, want zowel in 2004 als in 2005 werd in Poortvliet jaarlijks een verlies van een kleine 2 miljoen euro geleden bij fabriek II. Was eerder Budelpack I (levensmid delen) het zorgenkindje, de laatste jaren vallen de klappen bij Budel pack II (was- en reinigingsmidde len). „Dat komt door de prijsval in de non-foodsector", legt Nieuwkerk uit. „De levensmiddelenmarkt is meer lokaal, maar de markt van was- en reinigingsmiddelen (sham poos e.d.) is veel internationaler en daar is de prijsval ongekend. Niet alleen wij lijden dramatisch onder de supermarktoorlog. Er vallen veel slachtoffers, zowel bij de leveran ciers als de supermarkten. Als we nu niet zouden veranderen in Poort vliet, zouden de vestigingen daar in 2007 compleet verliesgevend zijn. Met de nu geplande concentratie en reorganisatie kunnen we gezond in Poortvliet blijven." In februari 2004 reorganiseerde Bu delpack ook. Toen verdwenen er 23 banen, terwijl 33 medewerkers wer den herplaatst. Voorzitter Oskam van de ondernemingsraad toonde zich toen al niet gerust over de toe komst omdat de wijzigingen wel eens niet voldoende konden zijn. De voortdurende prijsval in de branche heeft hem uiteindelijk gelijk gege ven. De verkoop van Budelpack II wordt pas binnen drie jaar afgerond, want deze maand nog wordt de fabriek ingericht als productieruimte voor vloeibare wastabletten voor vaat- wasmachines en stazakken voor vloeibare wasmiddelen. Het zelf produceren van producten, zoals dat eerder in de vestiging Bodegraven gebeurde, zat al langer in de plan ning omdat het de slagkracht van de onderneming versterkt. Meer doen dan alleen verpakken, levert een be ter rendement op. De milieuvergun ning voor de productie is al door de gemeente verleend. In februari wor den de installaties geplaatst omdat de in water oplosbare wasmiddelen geproduceerd moeten worden voor de Engelse en Franse markt. De vloeibare wasmiddelen die in sta zakken verpakt worden, komen voorlopig met tankwagens uit Frankrijk. Deze productie gaat ech ter binnen drie jaar naar Budelpack I, maar dan moet daarvoor eerst de .milieuvergunning rond zijn. „In 2007 moeten de plannen gereed zijn, zodat we die in 2008 kunnen uitvoeren", zegt Nieuwkerk. De concentratie moet tot een be langrijke kostenbesparing leiden, wat de toekomstige positie van de geïntegreerde bedrijven versterkt. Budelpack I en II blijven ook in één gebouw twee aparte bv's. De reorganisatie in Poortvliet ligt voor de algemeen directeur extra gevoelig. „Je kent de mensen en Budelpack II heb ik in 1994/1995 zelf nog gebouwd. We gaan er extra zorgvuldig mee om, want het ver vallen van arbeidsplaatsen is altijd een emotioneel moment voor de be trokkenen. Als we naar het geheel kijken, vergroot de reorganisatie de toekomstkansen van de onderne ming. En zonder de productie in ei gen hand te nemen, zouden we geen kans hebben. De hele operatie, die vrij vergaand is, vormt echter een proces van een aantal jaren en die geleidelijkheid is sociaal van groot belang." De 35 ontslagen vallen volgens Nieuwkerk 'in alle lagen.' Voor Bu delpack I is een personeelsstop in gezet om natuurlijk verloop te kun nen invullen met medewerkers van fabriek II. „En een onderdeel van de deal met Bouman is dat de mensen daar het eerste recht hebben bij het vervullen van vacatures." Voor het totale concern met 1700 medewerkers in zeven Europese landen (omzet 220 miljoen euro) is 2005 een moeilijk jaar geweest. „Maar het verlies was lang niet zo groot als in 2004", zegt Nieuw kerk. „Overigens hebben we dat niet bereikt door marktherstel, maar door veel reorganisaties en kosten- beperkingen. Voor 2006 zien we enig marktherstel: 75% van alle or ders zijn al geboekt. Dat is een re delijke basis om dit jaar wel winst gevend te zijn. En we wilien de groep verder versterken. De in april in Portugal overgenomen colgatefa- briek is heel succesvol. We verrich ten studies in Midden-Europa om daar op middellange termijn een vestiging te openen." In de toptijd werkten er in Poort vliet 350 vaste medewerkers, zon der de deeltijd- en uitzendkrachten. Dat allemaal in twee gebouwen en binnen drie jaar moeten er 285 mensen in één gebouw aan de slag. „Dat wordt inderdaad heel span nend", erkent André Nieuwkerk. „Het wordt een bomvolle fabriek, maar we hebben de grond van de voormalige zuiveringsinstallatie nog beschikbaar, dus eventueel kunnen we fabriek I nog uitbreiden. Aangezien het om een stappenplan van drie jaar gaat, kan er in die pe riode ook nog meer werk komen. We moeten er echter voor zorgen, dat we niet bij het eerste beste stootje weer moeten aanpassen. In 2007 zullen we verder inhoud ge ven aan de plannen en dan ook de milieucirkels in ogenschouw he men. Budelpack I ligt het dichtst bij de bebouwde kom, maar fabriek II grenst aan de woonboulevard. In de nieuwe opzet hebben we de wensen van Bouman en de algemene eco nomische zorg van onze onderne ming bij elkaar gebracht. Nog dit jaar worden de activiteiten in fa briek II teruggebracht, maar ook versterkt door het overbrengen van de productie-installaties voor vloei bare wasmiddelen uit Bodegraven. Dan bieden we productiemogelijk heden in combinatie met de verpak king vanuit één locatie. Dat verste vigt de concurrentiepositie", aldus André Nieuwkerk. Voor de productie was vorig jaar al een investering van 1 miljoen euro gepland voor een capaciteit van 15.000 ton per jaar. Ze zijn niet gelukkig met de uitwer king van de opdracht van Buck con sultants uit Nijmegen. Dat is niet veel meer dan het bijeen harken van reeds bestaande ideeën. De brief schrijvers missen creativiteit en in novatie. .Het Buckrapport legt pijn lijk aan de oppervlakte dat de compensatie voor de verhuizing van het gemeentehuis bestaat uit de uit gifte van lege ballonnen, waar de in woners vervolgens lucht in mogen blazen', schrijven leden van de voormalige porgroep waarin Wim Brevet, Tom van Gurp, Jaap Kloet, Betsie Sturris en Corry van Pope- ring zitting hadden. .Vele bladzijden hebben een vermoedelijke onhaal baarheid, de overheid laat een verla ten gemeentehuis achter (inmiddels verkocht - red.) en de inwoners in de steek. De meeste projecten uit het rapport worden volgens de briefschrijvers van een vraagteken voorzien als het gaat of ze kansrijk zijn. Ze zijn bang dat de eerste steen voor een van de mogelijke ideeën gelegd wordt nadat het gemeente huis in Tholen zal zijn geopend. En dat zou niet getuigen van zorgvul dig achterlaten van Sint-Maartens dijk en Scherpenisse. De voorstel len voor projecten hebben vooral betrekking op de bouw van (meer) woningen en op het bevorderen van de recreatie waardoor ook de win kels in stand kunnen worden gehou den. Maar volgens de ex-leden van de porgroep is het de vraag of dat gezien moet worden als iets extra's. Gezien tegen de achtergrond van het vertrek van diverse voorzieningen waardoor de leefbaarheid en de so ciaal-economische structuur onder druk komt te staan. Het gemeente huis en het Markiezaat college ver trekken naar Tholen. Volgens de porgroep gaat het om het herstel van de gevolgen van het vertrek van ambtenaren en scholieren. Dat is een van de hoofdlijnen voor de aan pak die door Buck niet is uitge werkt. Maar ook zou de daadwer kelijke inhoud van de uitgesproken intentie vastgehouden moeten wor den. En daar ziet de ex-porgroep niets van terechtkomen. Volgens hen heeft de bijdrage van de ge meente de intentie van 'alle fut ont daan'. De leden wijzen er ook op dat de mogelijkheid voor een overdekt zwembad 'snel afgeserveerd' is om dat de exploitatie naar Bucks in schatting te hoog zou zijn. En ook hier wordt duidelijk dat 'het de overheid niks mag kosten.' Maar volgens de ex-porgroep zou het in teressant zijn als ook eens nagegaan wordt hoeveel de toegenomen jaar- last als gevolg van de nieuwbouw van het gemeentehuis de gemeen schap kost. ,We missen in het rapport enige po ging om het terugverdien element van het nadelig saldo van het zwem bad in kaart te brengen.' Ook over de nieuwbouw van Hae stinge is de groep kritisch. 'Achter stallig onderhoud kan nog net. Met een herhaald gesjoemel met jaartal len halen we bovendien 2010. Ook het woonzorgcentrum voor Scher penisse raakt verstrikt in het uitstel ritueel.' vervolg van pagina 2 Poortvliet De bewoner van Deestraat 13 krijgt geen vergunning voor het plaatsen van een dakkapel op zijn huis. Bur gemeester en wethouders vinden het plan in strijd met de redelijke eisen van welstand. Aan een ander plan werkt de ge meente in principe wél mee, name lijk de bouw van een tijdelijke re creatieruimte op camping De Striene aan de Van der Slikkeweg. Op de Paasdijkweg is dinsdag tus sen elf uur 's ochtends en half twee 's middags een bedrijfsbus openge broken. Uit de bus werd gereed schap weggenomen. De waarde van de werkspullen is onbekend. Een 23-jarige Thoolse is zaterdag tussen vier uur en kwart over vier bestolen van haar tas. Zij bezocht op dat moment Woonboulevard Poortvliet. De tas, met daarin een ketting, persoonlijke papieren en een geldbedrag van meer dan 150 euro, werd in een onbewaakt ogen blik ontvreemd. De bezoekster heeft aangifte gedaan van de diefstal. S. de Wit was goed op dreef in de onderlinge competitie van biljart vereniging 't Centrum en speelde met een gemiddelde van 2,50 in 14 beurten C. Nagelkerke op grote af stand. In de daaropvolgende partij was Nagelkerke echter weer bij de les met onder andere een serie van 23. De uitslagen zijn verder als volgt: R. Polderman- R. Elings 10- 6,25; L. Bijl-S. de Wit 8,54-f0; W. Bijl-M. Hage 4.44-10; J. van Dij- ke-L. Bijl 7,68-10; C. Nagelkerke- G. de Jonge 10-7,14; R. Elings-R. Poot 10-9,41; C. Nagelkerke-R. Elenbaas 10-6,49; A. Burgers-S. de Wit 10-8,86; C. Nagelkerke-S. de Wit 1,73-10; C. Nagelkerke-C. Goudzwaard 10-8,6; R. Poot-G. de Jonge 10-6.43; C. Goudzwaard-M. Uijl 7,8-10. Sint-Philipsland De Hervormde Gemeente heeft van de regionale commissie voor be heerszaken van de Protestantse Kerk in Nederland toestemming gekregen om een fulltime predi kant te beroepen. Lange tijd was het onzeker of de gemeente na het vertrek van ds. Klein nog finan cieel in staat was om de kosten voor een volledige predikantsplaats op te brengen. Via een actie werd een extra beroep gedaan op de ge meenteleden, wat geresulteerd heeft in de zogenaamde solvabili- teitsverkiaring, waarmee de ge meente vervolgstappen mag onder nemen voor het beroepen van een predikant of kandidaat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 13