voor jubilea plattelandsvrouwen Bouman koopt fabriek van Budelpack en breidt sterk uit Bloemen Zilveren erepenning archivaris Zuurdeeg Wij zijn u graag ter plekke van dienst Nieuwenhuis koopt voor 1,9 miljoen gemeentehuis Jll Zwanger ///fa HEIJNEN Verpakkingsbedrijf verliest 35 banen, woonboulevard 75 erbij Donderdag 2 februari 2006 62e jaargang no. 12 ER ZIT IETS MOOIS IN DE LUCHT! Pastoraal werker r.k. parochies Sint-Annaland krijgt bibliotheek bij basisscholen Debat lijsttrekkers met ondernemers Appartementen jonge starters, plus zorgwoningen Deze week Man van weinig woorden1 geëerd bij afscheid Gemeente onder druk Informatie over provinciaal bestuur van Zeeland zoals AbdijNieuws vindt u op www.zeeland.nl Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad Provincie Zeeland postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400 Bij zijn afscheid als gemeentearchivaris is aan J.P.B. Zuurdeeg de zilveren erepenning van de gemeente Tho len uitgereikt. Dat gebeurde gisterenmiddag, tijdens een afscheidsbijeenkomst in het voormalige stadhuis van Tholen. De onlangs 65 jaar geworden Zuurdeeg was ruim 33 jaar gemeentearchivaris. Hij is de eerste inwoner van Tholen die de zilveren erepenning ontvangt. Budelpack krimpt verder in en schrapt 35 arbeidsplaat sen. Het Poortvlietse verpakkingsbedrijf heeft vorig jaar 2 miljoen euro verlies geleden en moet opnieuw reorga niseren. „We lijden dramatisch onder de supermarktoor log", zegt algemeen directeur André Nieuwkerk. Hij verkoopt het pand van Budelpack II aan buurman Bou- man-Potter, die er de lang gekoesterde uitbreiding kan realiseren. „Dit is voor ons het ideale plaatje", zegt alge meen directeur Arie Bouman. Hij verwacht binnen 4 tot 5 jaar 50-75 nieuwe arbeidsplaatsen te kunnen scheppen. De 35 overtollige medewerkers van Budelpack krijgen voorrang bij het invullen van de vacatures bij Woonbou levard Poortvliet. Heel lastig moment i ■muO) n HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING ff' E-TECHNOLOCIE Herelsestraat 121 Heerle tel.: 0165-304050 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556. Giro 12 44 07 Abonnement 15,75 per halfjaar, 29,00 per jaar, per post 51,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. www.kraamzorgzeeland nl Zeven leden van de Plattelandsvrouwen afdeling Sint-Annaland worden in het zonnetjes gezet. De dames A. Polderman-Mol, R. Slager, L. Hage-Hoek, A. Breure-den Engelsen, T. de Boer-Donia, M. Boogaard-Bolier en C. Kooijman-Mol (v.l.n.r.) zitten veertig jaar of langer bij de vereniging. Zie ook pagina 9. Zie de advertentie elders in deze krant. ZANUSSI I400TOEREN WASAUTOMAAT Regelbare centrifuge, snel programma en spoelstop. 4497-' DELTA N. V. Egbert Bornhijm uit het Drentse An- nen gaat per 1 april aan de slag als pastoraal werker in de vier rooms- katholieke parochies van de regio Halsteren. Daartoe behoren de Wil- librordusparochie in Oud-Vosse- meer en de parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart in Tholen. Born hijm - 41 jaar en getrouwd - werkt nu nog in een parochie te Assen (bisdom Groningen). Hij heeft met name ervaring in het toerusten en stimuleren van vrijwilligers. Zijn komst naar de regio is een welkome versterking. Het pastoresteam be staat momenteel uit pastoor Alex Schuerman en diaken Leon Sep. De ze laatste werkt parttime. Daarnaast heeft deken Peter de Rooij tijdelijk de coördinatie binnen de regio op zich genomen. Sint-Annaland houdt een, afgeslank te, bibliotheekvoorziening. Burge meester en wethouders gaan de ge meenteraad voorstellen om een doelgroepenbibliotheek te realiseren in combinatie met de nieuwbouw van de basisscholen. Het complex moet verrijzen op de plek waar beide scholen nu al staan en het aangren zende terrein van de speeltuin. Op de hoek van de Schoolstraat en de Kloosterstraat verdwijnt de depen dance van de School met de Bijbel (de vroegere kleuterschool) en op die plek zal de speeltuin van Vrij en Blij gevestigd worden. De doelgroepenbibliotheek richt zich op kinderen en ouderen en daarop zal de collectie dan ook afge stemd zijn. De lijstrekkers van de zes politieke partijen die meedoen aan de ge meenteraadsverkiezingen gaan in debat met de Thoolse ondernemers over de toekomst van de bedrijvig heid op Tholen. Ondernemers kun nen vragen stellen aan de lijstrek kers over hun ambities op dit terrein. En hoe ze economische in vesteringen willen bevorderen en de terugloop van de werkgelegenheid te lijf willen gaan. De avond wordt verzorgd door de Thoolse ondernemers federatie (TOF), het ondernemers overleg Tholen en de Zeeuwse kamer van koophandel en vindt plaats op maandag 20 februari in Meulvliet in Tholen. Het debat duurt van acht tot tien uur 's avonds en wordt geleid door Perry Bakx. I)e klus is geklaard. Dat zegt wethouder K.A. Heijboer riu het gemeen tehuis in Sint-Maartensdijk voor 1,9 miljoen euro verkocht is aan pro jectontwikkelaar Nieuwenhuis uit Rijssen die het complex in gedeelten wil gaan doorverkopen. In het nieuwe gedeelte gaat Nieuwenhuis ap partementen bouwen in de lagere prijsklasse voor jonge starters op de woningmarkt, een deel is geschikt voor zorgwoningen. Het oude monumentale gemeente huis krijgt volgens algemeen direc teur B.J. Nieuwenhuis een multi functionele bestemming, zoals ook het gemeentebestuur beoogt. Vol- gens de projectontwikkelaar is het geschikt voor een restaurant of voor het kantoor van bijvoorbeeld een ar chitectenbureau. De uiteindelijke bestemming daarvan is nu nog niet bekend. De drie panden naast het oude gemeentehuis (waaronder de oude bewaarschool), krijgen een woonbestemming. Onder de Holding Nieuwenhuis valt het bouwbedrijf Selekt Wonen met een vestiging in Tholen met 45 werknemers. Nieuwenhuis is geen onbekende op Tholen. Enkele jaren geleden kocht hij het gebouw van Woninginrichting Van Houte aan de andere kant van de Markt in de smalstad. Dat gebouw verkocht de projectontwikkelaar inmiddels door aai, de discount supermarkt Lidl. Nieuwenhuis denkt in 2008 met de verbouw van het gemeentehuis te kunnen beginnen. In het nieuwe ge deelte kunnen in totaal 29 apparte menten komen als ook de ruimte on der de kap worden gebruikt, licht de projectontwikkelaar toe. Het nieuwe gedeelte wordt geschei den van het oude gedeelte. „We wil len zoveel mogelijk inspelen op de behoefte van de bevolking. Ons uit gangspunt is te kijken waar de meeste vraag naar is. Het worden appartementen in een lagere prijs klasse. We gaan er geen super luxe appartementen in bouwen. We wil len bouwen voor jonge mensen zo dat die in de woonkern kunnen blij ven wonen. Als er jonge mensen wonen, dan gaat er vanzelf wat goeds gebeuren." Een deel van de appartementen gaat de projectontwikkelaar bestemmen als zorgwoningen. Hij denkt aan twaalf woningen voor ouderen of gehandicapten. Het gaat om zorgwoningen van ze stig tot zeventig vierkante meter. De anderen woningen worden ruimer, tot honderd vierkante meter. De ap partementen worden volgens Nieu wenhuis vanaf ongeveer 130.000 euro op de markt gebracht. Kandi daat kopers kunnen intekenen op de appartementen. Dat kan volgens de projectontwikkelaar fiscaal voordeel opleveren voor de kopers. Maar ook dit deel kan weer doorverkocht wor den aan een projectontwikkelaar of woningstichting, zegt hij. Zie ook pagina 3. Bestuurlijke ligt CDA'er Jaap de Jager meer dan politieke kant van het vak Heidi van der Welle is het gezicht van de mediatheek in Calvijn college Floor Feleüs wil in waterschapsbestuur meedenken over de woonomgeving EN VERDER... Vossemeerders vinden rondweg enige oplossing voor verkeersoverlast Onder de Molen Thoolse voetbalscheidsrechters over motivatie en amhitie NIETS BEDRIEGT ONS MEER DAN ONS OORDEEL Dit nummer bestaat uit 20 pagina's flWBSM zijn is vooruit zien! El Kraamzorg lntadmimstkatiE André Nieuwkerk (links) verkoopt de op de achtergrond liggende fabriek Budelpack II aan Arie Bouman om de naastgelegen Woonboulevard Poortvliet met 23.000 m2 te kunnen uitbreiden. Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of e-mail: info@spkez.nl milieuvergunning. De tijdsfactor gaf een opening. Door de levering van het pand uit te stellen, ontstaat er meer tijd voor aanpassing van de milieuver gunning. Directe sluiting van Budel pack II zou meer dan 100 ontslagen en gebrek aan capaciteit opgeleverd hebben en dat wilden we niet", aldus Nieuwkerk. Bouman kan zonder meer leven met de gefaseerde uitvoering van zijn plannen, die nu drie jaar zullen ver gen. „We hebben nog een behoorlijk traject te gaan, maar uiteindelijk past het toch allemaal naadloos in elkaar. Met toestemming van gemeente en provincie kunnen we in Poortvliet een woonthemacentrum van 50.000 m2 verwezenlijken dat uniek is in Neder land." De werkplanning bij de gemeente Tholen wordt door de ontwikkelingen in Poortvliet ondersteboven gegooid. „Dit is inderdaad een forse wijziging, die onze prioriteitenlijst onder druk zet", stelt wethouder Heijboer vast. „Op zich zijn we dik tevreden met de aanpak van de twee bedrijven, maar er komt heel wat op de gemeente af en qua ambtelijke capaciteit is dit zeker een belasting. We zullen de ge meenteraad desnoods vragen om per soneelsuitbreiding, want het gemeen tebestuur wil dit project zo spoedig mogelijk op de rails zetten." Niet alleen de milieuvergunning voor Budelpack I moet aangepast worden, waar uiteindelijk alle verpakkings- en productie-activiteiten geconcentreerd worden. Ook het bestemmingsplan dient gewijzigd te worden omdat het pand van Budelpack II detailhan del wordt. „Wij willen dat bij de her ziening van bestemmingsplan Kom Poortvliet nog meenemen", zegt Heijboer. „Ik heb ook al een afspraak met de gedeputeerde economische za ken mevr. Le Roy en haar collega van ruimtelijke ordening Van Waveren ge maakt om de situatie aan de Paasdijk- weg te komen bekijken. Wij vinden dit een belangrijke ontwikkeling en het provinciaal bestuur kan via een bedrijfsbezoek optimaal ingelicht worden, zodat we een slag kunnen maken. De gemeente doet er alles aan om dit mogelijk te maken en daarom zullen we met de grootst mogelijke spoed de verzoeken aanpakken." Heijboer onderkent dat de uitbreiding van de woonboulevard kolossaal is. „Die is net zo groot dan er nu al staat. Deze vestiging heeft dan ook meer dan regionale betekenis, terwijl daar eigenlijk alleen het bedrijventerrein Tholen voor dient. Dit kan de provin cie echter niet tegenhouden. Het par keren wordt goed geregeld en de nieuwbouw krijgt een uitstraling die we gewend zijn van Bouman. We zijn heel content met zijn aanpak." De wethouder geeft ook aan, dat de uitbreiding in Poortvliet door diverse nota's onderbouwd wordt. „We zijn heel gelukkig met de recente detail handelsvisie, die de basis vormde voor het omgevingsplan van de pro vincie. Poortvliet is daarin speciaal genoemd met het themacentrum wo nen. We zien dan ook een goede toe komst weggelegd voor deze plannen, al blijft het ontslag van een dertigtal medewerkers bij Budelpack een ont zettend vervelende zaak voor de men sen die het betreft", aldus Heijboer. Zie ook pagina 13. Een man van weinig woorden, die de stukken én zijn dienstverlening liet spreken. En die op een hem ken merkende manier een persoonlijk stempel heeft gedrukt op het beheer van het oud-archief. Zo typeert het gemeentebestuur de archivaris. Hans Zuurdeeg krijgt de bijzondere onderscheiding 'als blijk van grote waardering en erkentelijkheid voor de wijze waarop hij inhoud heeft ge geven aan de functie van gemeente archivaris'. „Zijn kennis van de Thoolse geschiedenis, zijn publica ties, zijn liefde voor ons 'eigen' ar chief en het behoud van een eigen archief, en zijn inzet en opvattingen over interne en externe dienstverle ning verdienen alom waardering. Binnen de gegeven mogelijkheden en middelen heeft hij in de functie van archivaris van Tholen een pres tatie verricht die grote waardering en erkentelijkheid verdient", moti veert het gemeentebestuur de toe kenning. De Thoolse erepenning stierf een stille dood bij de samenvoeging van Tholen en Sint-Philipsland in 1995. Een jaar geleden stelde de gemeen teraad een nieuwe verordening vast. Zuurdeeg, die op 21 november 1972 archivaris van Tholen werd, is de eerste inwoner die op grond daarvan wordt onderscheiden. Er is bij hem sprake van langdurige grote ver diensten voor de Thoolse gemeen schap en van een bijzondere presta tie op cultuurhistorisch gebied. Wethouder van economische zaken en ruimtelijke ordening K.A. Heij boer maakt, ondanks de teleurstel ling over de ontslagen bij Budelpack, toch een positieve balans op voor de Thoolse werkgelegenheid. „Dit past mooi in elkaar. Als gemeentebestuur vinden we het ook een lichtpunt, dat Budelpack met een behoorlijk aantal medewerkers in Poortvliet blijft. Heel belangrijk is, dat ze daar verder investeren. Je kunt tenslotte weer be tere tijden krijgen." De personeelsleden van zowel Bu delpack als Bouman-Potter werden donderdagmiddag ingelicht over de komende veranderingen op het be drijventerrein aan de Paasdijkweg. Het verpakkingsbedrijf zit in de hoek waar de klappen vallen, terwijl de woonboulevard tegen de klippen op groeit. „In 2005 hebben we een flin ke groei verwezenlijkt en de eerste weken van '2006 waren ook gigan tisch goed. Dat vraagt gewoon om meer ruimte", zegt Arie Bouman. Hij blies begin zomer vorig jaar zijn ambitieuze plannen voor plan Welge legen II in Tholen af omdat het uitein delijk onhaalbaar bleek. „We wisten toen niets af van de situatie bij Budel pack", vertelt Arie Bouman, die om zich heen ging kijken naar andere uit breidingsmogelijkheden. Het afscheidsinterview van Budel- pack-directeur Jan Bakker in deze krant bracht hem op het idee om bij de buurman aan te kloppen, want tus sen de regels door las hij wel dat het door de economische malaise minder goed ging. „We werden door het tele foontje overvallen", zegt André Nieuwkerk. „Er lag absoluut geen plan om Budelpack II te sluiten. Het moment was ook heel lastig en directe verkoop van het pand zou veel te in grijpend en schadelijk zijn voor het personeel. Verhuizing van alle activi teiten van Budelpack II naar I is na melijk nog niet mogelijk vanwege de

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 1