Provinciale commissie weert Aldi Sportlaan Contract visboot en woonboot loopt af OPRUIMINGSFINAIC HALVE PRIJS Oerlemans Mode Maartenshof nieuwe plek voor bibliotheek Nieuwe OOT-voorzitter wil bruisende bijeenkomst politici Grafische ondernemingen schenken gemeente Tholen een Kopperprent I GEHELE WINTERCOLLECTIE Grote verschillen vormen brandstof voor ellende Zuidwest-Nederland viert veertiende Koppermaandag Rentree Kuhr Donderdag 12 januari 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Advies om alle bezwaren af te wijzen Een supermarkt aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk kan er niet komen. Dat blijkt uit het advies over het be stemmingsplan Kom Sint-Maartensdijk van de subcom missie voor gemeentelijke plannen van de provinciale commissie omgevingsbeleid (pco). De commissie advi seert verder om de namens Aldi ingediende bezwaren ongegrond te verklaren. Autoverkeer Woonboot Niet geschikt Kaaistraat 4, 4651 BN Steenbergen 0167- 563 430 Haestinge voor Scherpenisse dichterbij Bibliobussen Aandeel van nieuwkomers in groei stuk minder Ondernemers Overleg Tholen (OOT) en de Thoolse On dernemers Federatie (TOF) organiseren maandag 20 fe bruari een debat met kandidaten voor de gemeenteraads verkiezingen en ondernemers. „Het moet een bruisende bijeenkomst worden volgens de formule van het televi sieprogramma De achterkant van het gelijk", zei de nieuwe OOT-voorzitter mr. R.L.H. Boas. Hij sprak dins dagavond zijn eerste nieuwjaarsrede uit tijdens de recep tie in de Gouden Leeuw te Scherpenisse. „We zullen de politici het vuur na aan de schenen leggen", kondigde Boas strijdlustig aan. Meer volwassen Minder geld bieb Het lijkt erop dat 2006 een beter jaar gaat worden voor de grafische ondernemingen in Zeeland. Dat heeft de heer L. Polderman maandag verklaard tijdens de uitrei king van de Kopperprent in Tholen. „Na bijna zes jaar stagnatie lijkt er sprake te zijn van een opleving, maar het is nog te vroeg voor on gebreideld optimisme." Pol derman is voorzitter van het district Zuidwest-Nederland van het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemin gen (kvgo). Eerste boekdrukker In het ontwerpbestemmingsplan had de gemeente via de wijzigingsbe voegdheid de mogelijkheid voor het vestigen van kantoren en detailhan del op het bedrijventerrein aan de Sportlaan open gehouden. Dat was echter in strijd met het streekplan Zeeland, zodat de provincie de ge meente vroeg dat punt aan te pas sen. Dat is bij de vaststelling van het bestemmingsplan gebeurd, zodat de subcommissie ermee kan instem men. Vervolgens heeft het Juridisch en Bestuurlijk Adviescentrum te Am sterdam (JBA), namens Aldi Vast goed en Aldi Roosendaal, bij de provincie bezwaar gemaakt tegen het schrappen van de mogelijkheid om een supermarkt te vestigen op het perceel Sportlaan 12. Volgens JBA kan Tholen in aansluiting op de rijksnota Ruimte eigen beleid formuleren, mits dat past binnen de rijksdoelen. Het bureau betoogt ver der dat, in geval van zwaarwegende belangen, uitzonderingen mogelijk moeten zijn op het beleid voor pe rifere grootschalige detailhandels- vestiging. Verder wijst JBA op de streekplanherziening 'Vitaliteit en kwaliteit' waarin een supermarkt buiten het kerngebied mogelijk zou zijn als een planologisch wenselijke locatie niet voorhanden is. De sub commissie benadrukt in haar reactie dat een supermarkt niet valt onder de branches waarvoor het rijksbe leid een perifere vestiging toelaat. En wat de verwijzing naar de nota Ruimt betreft, stelt ze dat de minis ter met een wijziging komt die het formuleren van eigen beleid uitslui tend aan de provincie overlaat. Zeeland houdt vast aan het weren van detailhandel uit randen van kernen en van bedrijventerreinen. Dat blijft ook het uitgangspunt van de streekplanherziening, die JBA volgens de commissie onjuist ci teert. Ze wijst erop dat er binnen het bestaande winkelgebied ruimte is voor een supermarkt, namelijk aan de Markt, een alternatief waar op Aldi door de gemeente bij her haling is gewezen. JBA schrijft in het bezwaar dat het perceel Markt 23-25 - de voorma lige woninginrichting Van Houte - ongeschikt is om er een supermarkt te vestigen. De subcommissie is het daarmee niet eens. De afgelo pen 32 jaar zijn geregeld vrijstel lingen en bouwvergunningen ver leend voor de bestemmingen winkel en detailhandel. Alleen al om die reden zou, aldus de com missie, nu al zonder meer een su permarkt in het pand gevestigd kunnen worden. Het pand wordt echter door de nieuwe eigenaar. Lidl, aangepast waarbij het wordt ingepast in de omgeving van het beschermd stadsgezicht. Dat een supermarkt aan de Markt het be staande winkelaanbod zou onder mijnen, zoals JBA beweert, zou volgens de commissie eveneens opgaan voor de door Aldi gewenste supermarkt aan de Sportlaan. Een opmerking die de Thoolse gemeen teraad heeft gemaakt over het toe komstige omgevingsplan, doet de commissie af als prematuur. Ook ABT-gemeenteraadslid C. van der Horst maakt bezwaar tegen een supermarkt in het pand van Van Houte. Ze vreest dat er massaal au toverkeer door wordt aangetrok ken. Verder zou het kleurgebruik van het Lidl-concern zich niet ver dragen met het beschermd stadsge zicht. De commissie is het met de gemeenteraad eens dat dit laatste in het bestemmingsplan is afgedekt. En ten aanzien van het autoverkeer wordt opgemerkt dat er door de verplaatsing van het gemeentehuis op de Markt parkeerruimte be schikbaar komt. De bezwaarmakers konden giste renmiddag in Middelburg hun be zwaren toelichten voor een hoor- commissie. Fouragehandel M.L. Schot-Oudesluijs en De Doordram mers mochten komen uitleggen waarom hun reactie er niet binnen de wettelijk gestelde termijn was. Waren er goede redenen voor, dan kregen ze alsnog de gelegenheid voor een toelichting. VERVOLG ZAND EN GRIND Het raadslid kon het niet rijmen met de 'mooie woorden' die in de nota bedrijvigheid en werkgelegenheid worden gebezigd over de omgang tussen de gemeente en de onderne mers. Verder stelde Aarnoudse dat de ge meente 'ingrijpt in de marktwerking' van aanbod van zand en grind. „Dit kan ook een aantal banen kosten." Goossen erkende dat de gemeente zelf had kunnen zien dat de vergun ningen voor de hoi's waren verlopen. Maar dat het aanvragen van een nieu we geen enkele zin had omdat de ge meente geen partij meer is. De hoi's waren nodig om de gemeente aan een baggervergunning te helpen. Ook over het verlopen van de vergunning voor het overslaan van zand en grind, trok Goossen het boetekleed aan. „Die wetenschap hadden we moeten hebben." Goossen wees er ook op dat in 2003 is besloten om de handelshavens te sluiten en ze te bestemmen voor re creatie (behalve Sint-Philipsland). Verder zei de wethouder dat er al sinds een jaar onderhandeld wordt met pachter Van Tilburg van de werk- haven over de werkhaven omdat ook daar de vergunning verliep. „De werkhaven ligt in een beschermd ge bied, maar er is toch ruimte voor ge bleven. We hebben afspraken ge maakt met de exploitant en tegen de ondernemers gezegd om te zien naar een ander redelijk alternatief. De ta rieven zijn hetzelfde. Met de grind en zandhandelaren gaan we weer om de tafel zitten om over tarieven te praten. De eerste signalen zijn positief. Er moet wel overeenstemming komen met alle ondernemers anders lukt het niet. Maar er is geen sprake van in grijpen in de markt. Bovendien gaat het om een gering aanbod van 30.000 ton per jaar, dat zijn ruim 200 vracht wagens." Voor G.J. Hoek (VVD) betekende het toch dat er inkomsten wegvallen. Of ze in Sint-Philipsland terecht kunnen was voor hem nog niet zeker. En het zand en grind met vrachtwagens aan laten voeren belast het milieu meer dan het spul per schip te vervoeren, zo zei hij. Volgens commissielid J.J. van 't Hof (ABT) moet de gemeente een voor beeld geven en zal ze nu aan moeten geven wat er wel en niet kan. Voor grind is er in Bergen op Zoom vol gens hem wel een tijdelijke oplos sing, maar dan 'moeten er vanuit het achterland grote afstanden worden overbrugd.'Je moet er als gemeente direct op reageren. Nu staan we voor voldongen feiten." J. Oudesluijs (PvdA) was het eens met Aarnoudse. Hij zei ook te ver wachten dat er goed afspraken zijn gemaakt met de ondernemers. Maar de SGP wilde nog een stukje verder gaan. Volgens Aarnoudse zou de gemeente op het besluit om de Thoolse han delshavens te sluiten, terug moeten komen. Hij bleef er bij dat de ge meente in de markt had ingegrepen. „De oplossing voor de ondernemers is nu: ga maar naar je concurrent." Hij wilde weten wat er gebeurt als er geen werkbare oplossing voor de on dernemers komt. En wat het stoppen van de overslag in Tholen aan banen kost. Daar kwam geen antwoord op. J. van den Donker (D66) wees er op dat er ook nog andere gebruikers van de haven zijn. En dat ook voor die categorie de handelshaven op termijn gesloten zal worden. Goossen bevestigde dat. „Er wordt ook gesproken met de vissers in de Thoolse haven. „Op termijn lopen ook hun contracten af. Maar dat geldt ook voor de woonboot die daar ligt." Van den Donker noemde de hoi's een apart probleem. Hij vertelde dat er ook veel misbruik van wordt ge maakt als de depot niet op een eigen terrein staan: „Je moet er met een wapen bij staan om de vrachtwagens met olie er weg te houden." Volgens Goossen weet de 'gemiddel de schipper' wel waar hij terecht kan met zijn afval. De hoi in Stavenisse blijft, zei hij. Dat geldt ook voor de visserschepen, zo antwoordde hij een vraag van J.P. Bijl (CDA). De hoi in Sint-Annaland kan weg omdat de watersportvereniging al een depot heeft. Goossen zei er naar te blijven streven een aanvaardbare oplossing te vin den. bijvoorbeeld in de werkhaven van Sint-Philipsland. „Als de onder nemers het niet willen, dan houdt hef voor ons op, maar we gaan nog rond de tafel. Als dat niet lukt, kom ik bij u terug." Aarnoudse probeerde steun te krij gen voor zijn voorstel om in de Thoolse havens ook handelsactivitei ten te laten plaatsvinden. In Sint- Philpsland zou dat volgens hem best kunnen, maar Van 't Hof wees hem er op dat de kade er niet geschikt meer is voor zwaar vrachtverkeer omdat er nauwelijks onderhoud aan wordt gepleegd. Prijs voor Van 't Veer. Gedeputeer de staten hebben, op advies van de Raad voor de Cultuur Zeeland, be sloten de Zeeuwse prijs voor kun sten en wetenschappen uit te reiken aan de heer Ad van 't Veer, vertrek kend directeur van de Stichting Nieuwe Muziek Zeeland. Het is de veertiende keer dat de prijs wordt toegekend. Volgend jaar wordt de prijs omgevormd tot de Zeeuwse cultuurprijs. volop parkeermogelijkheden Openingstijden winkel: Maandag 13.00 -17.30 uur; Vrijdag 09.00-20.30 uur; Dinsdag t/m donderdag 09.00 -17.30 uur; Zaterdag 09.00-17.00 uur. De bibliotheek in Sint-Maartensdijk verhuist van de Markt naar het nieuwe woon-zorgeentrum Maartenshof. De commissie samenleving kwam dinsdagavond unaniem tot dit advies voor de gemeenteraad. Een ruimte bezetten in Haestinge lijkt hiermee definitief van de baan. De keuze voor Maartenshof ging echter niet zonder slag of stoot. In november vorig jaar werd geko- Hel commissielid had Scherpenisse zen voor een hoofdvestiging in het nieuw te bouwen Markiezaatcolle ge in Tholen en drie doelgroepen bibliotheken in Sint-Maartensdijk, Sint-Philipsland en Sint-Annaland. In de kernen Poortvliet. Stavenisse en Oud-Vossemeer komen service punten of bibliobussen. Het besluit van de commissie om de bibliotheek in Sint-Maartens dijk in Maartenshof te vestigen, riep wel vragen op. Volgens J.J. van 't Hof (ABT) werd er té ge makkelijk over de locatie Haestin ge heen gestapt. „Wanneer je de doelgroepen in Scherpenisse in het oog houdt, ligt deze plek veel gun stiger dan Maartenshof." E.M. van der Wal-Vermeulen (PvdA) vond echter een bibliotheek voor oude ren en scholieren in het zorgcen trum een geschikte plaats. „Voor Sint-Maartensdijk is dit een schot in de roos." M.J. Klippel (SGP) maakte zich vooral zorgen over de leegloop van het centrum. „Het is jammer dat de bibliotheek ver dwijnt van de Markt. Er gaan hier steeds meer voorzieningen weg." Samen met D.P. Suijkerbuijk (D66) vroeg hij zich af of het pand zo spoedig mogelijk verkocht kon worden. De SGP'er vond Maartenshof een betere locatie dan Haestinge. „Het is wel verder weg voor de jeugd en ouderen uit Scherpenisse, maar je moet wat." P. van Belzen (CU) ver wonderde zich voornamelijk over de plaatsing van de bibliotheek in Maartenshof. „Het komt als een verrassing, tijdens de besprekingen is er vooral over Haestinge gespro ken. Ik heb er van staan kijken dat er plotseling 150 vierkante meter in Maartenshof beschikbaar was." bewust buiten de besprekingen ge laten, vanwege de goede ligging van Haestinge. K.B.M. Saris (VVD) stelde een bi bliobus in Sint-Maartensdijk voor, die eventueel ook in Scherpenisse zou kunnen rijden. „We zitten nu namelijk te kijken naar een biblio theek in Maartenshof, maar als het nieuwe Haestinge overeind staat, dan wordt er toch weer gekeken naar een eventuele verhuizing." Volgens de andere commissieleden voldoen bussen echter niet voor de grotere woonkernen. „Als we voor de optie van bibliobussen kiezen, dan is de doelgroepenbibliotheek fini. Die boeken worden dan opge ruimd", lichtte Van Belzen toe. Sa- ris stemde daarom toch in met Maartenshof. Ook wethouder M.A.E. Velthuis (PvdA) vond Maartenshof de beste plek voor een doelgroepenbibliotheek. „Het sluit heel nauw aan bij de doelgroepen. De ruimte voldoet aan de eisen en is beter geschikt dan het huidige pand. Dat is veel te groot." Het pand aan de Markt wordt mo menteel gebruikt door de boven schoolse directeur en de directeur van de bibliotheek. De bibliotheek directie krijgt in de toekomst een kantoor in de nieuwe Thoolse hoofdvestiging. Het college gaat bekijken of de twee directeuren el ders gehuisvest kunnen worden om het pand zo snel mogelijk te kun nen verkopen. De gemeenteraad neemt donderdag 19 januari een definitieve beslissing over de nieu we plek van de doelgroepenbiblio theek. Was het vestigingsoverschot in 2004 verantwoordelijk voor de helft van de Thoolse bevolkings groei, afgelopen jaar was dit nog maar krap een vijfde deel (19%). Ondanks dat er veel huizen zijn gebouwd in Tholen, Sint-Philips land en Oud-Vossemeer, was het aantal uit de gemeente vertrokken inwoners in 2005 ruim tien pro cent hoger dan in 2004. Het aantal nieuwkomers viel zelfs twee pro cent lager uit. Dat blijkt uit de voorlopige bevolkingscijfers. Het vestigingsoverschot bedroeg afgelopen jaar slechts 37 inwo ners, tegen 137 in 2004. Er kwa men 874 mensen van elders in Tholen wonen (893 in 2004) en er vertrokken er 837 (756). De groei met 195 inwoners was afgelopen jaar dus vooral het. re sultaat van de natuurlijke aanwas. Het aantal geboorten lag, met 357 tegen 313, veertien procent hoger dan in 2004. En het aantal sterfge vallen bedroeg bijna twaalf pro cent meer: 199 tegen 178 in 2004. Dit resulteerde in een geboorteo verschot van 158 (in 2004: 135). Op 31 december telde de gemeen te Tholen 24.871 inwoners, ver deeld in 12.433 mannen en 12.438 vrouwen. Het aantal mannelijke Tholenaren groeide het afgelopen jaar met 87, het aantal vrouwen nam met 108 toe. Advertentie I.M. Burgemeester W. Nuis nam maandag in het voormalig stadhuis in Tholen de Kopperprent in ontvangst van L. Polderman van het kvgo. Hij vertelde dat zijn bestuur al een gesprek met b. en w. heeft gehad over o.a. het aanbestedingsbeleid. „Als Thoolse ondernemers willen wij een voorkeursbehandeling, maar de gemeente is weer aan Europese regelgeving gebonden. Ze kan niet anders handelen dan dat ze nu doet. maar er moet wel meer informatie over komen. En de gemeenteraad is de baas, zo benadrukte de burge meester tijdens ons gesprek. De raadsleden vormen de beslissers, niet het college van b. en w. Daarom nodigen we de raadskandidaten zo kort voor de verkiezingen ook uit. Van onze leden horen we namelijk nog wel eens over zogenaamde postzegelprocedures: vreemde be slissingen van de gemeente in de ogen van Thoolse ondernemers. Als er met twee maten gemeten wordt, is dat een slecht signaal voor onze leden. Die worden wel gevraagd om hier te investeren en dat is goed voor de Thoolse gemeenschap." Boas was overigens blij. dat de con tacten met de gemeente zijn aange haald, o.a. via de deelname van OOT in het sociaal-economisch platform Tholen (SEPT). De OOT-voorzitter riep zijn leden op om in te gaan op een verzoek van het gemeentebestuur van Tholen mee te doen aan een bedrijvenbeurs in Itawa, de Poolse stad waarmee Tholen vriendschapsbanden onder houdt. „Tot nu toe was hiervoor geen enkele animo. Het lijkt ook een ver-van-je-bed-show, maar toch probeer ik onze leden hiervoor als nog warm te krijgen. Niet om winst te maken, dat is niet het goede crite rium. Een stukje solidariteit is be langrijk. En ik wil hierbij ook zeker stabiliteit en veiligheid noemen, want grote verschillen vormen de brandstof voor ellende. En misstan den zijn er onmiskenbaar nog in Po len, want een aantal jaren geleden heb ik daar zelf terminale kankerpa tiënten in een schuur aangetroffen. Dan hebben wij het hier erg goed!" Boas noemde OOT meer dan een gezelligheidsvereniging, al zijn de bijeenkomsten vaak gezellig, waar onder de partnerdag. Hij herinnerde ook even aan de uitreiking van de kwaliteitsprijs aan Van Dijke Zee land uit Sint-Philipsland. De Thoolse ondernemers gaan hun contacten verbreden, waarvoor al diverse gesprekken met zusterver enigingen in overig Zeeland zijn ge voerd. Daarentegen zijn de contac ten met de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging gestopt. De OOT-voorzitter kondigde een contributieverhoging aan van 250 naar 265 euro en van 375 naar 400 euro wanneer een bedrijf twee afge vaardigden naar de bijeenkomsten wil sturen. Rob Boas, advocaat bij Viragh Van der Tak in Bergen op Zoom die ook kantoor houdt bij deurwaarders kantoor Buys in Tholen, zwaaide zijn voorganger Kay Hennekens uit met een geschenkbon. „Onder jouw leiding is OOT een veel meer vol wassen club geworden", zei Boas. Hennekens, directeur van Nestaan in Tholen, noemde echter zijn inzet minimaal. „We hebben het met zijn allen gedaan, met en voor elkaar", aldus de vertrekkende voorzitter. Als nieuw bestuurslid is Paul Jas van Holonite uit Tholen benoemd. Mag een budgetsubsidie in het loop van het jaar worden aangepast? Die vraag stond dinsdagavond ter discus sie in de commissie samenleving. De politieke partijen SGP, D66 en ABT wilden de subsidie voor de bibliothe ken verlagen, omdat de huurprijs voor een plaats in Maartenshof lager ligt dan van het huidige pand. P. van Bel zen (CU) was het daar absoluut niet mee eens „Een zelfstandig biblio- theekbestuur mag zelf beslissingen maken. Als het beleid financieel goed uitpakt, is dat een voordeel voor het bestuur. Er wordt toch ook geen extra geld gegeven wanneer de huur hoger zou liggen?" Ook wethouder M.A.E. Velthuis (PvdA) vindt dat er niets aan de subsidiëring mag gebeuren. „De raad ondersteunt de budgetsubsidië ring. Dan mag je niet gaan beknibbe len omdat het gunstig is voor de ge meente." Lenny Kuhr treedt zaterdag vanaf kwart over acht op in Meulvliet in Tholen met haar programma 'Op de grens van jou en mij'. De zangeres kreeg na de première van haar optre den in 2003 goede recensies voor haar come-back. Het bleef enkele ja ren stil rondom Lenny Kuhr wegens plotseling stemverlies in 1993. Na een relatief rustig eerste seizoen, brengt zij nu een reprise, waar ook nieuw materiaal in verwerkt is. Sa men met haar vaste begeleidingsband liedjes wisselend van ontroering naar vreugde, verstilling en uitbundigheid. Kaarten zijn onder andere verkrijg baar bij het VVV-kantoor in Sint- Maartensdijk en aan de zaal. De nieuwe OOT-voorzitter Rob Boas (rechts) bedankte zijn voorganger Kay Hennekens met een geschenkbon. Hij waarschuwt dat ontwikkelingen op het gebied van de olieprijs en de rentestand nog roet in het eten kunnen gooien. „De orders stijgen bij de be drijven, maar het is geen gemakkelijk jaar geweest. De omvang van het per soneel daalde in vier jaar van 50.000 naar 40.000 werknemers. Voor indivi duele ondernemers was het een ramp jaar, maar voor de bedrijfstak was sa nering onvermijdelijk." De districtsvoorzitter en oud-Smer- diekenaar overhandigt in het voorma lig stadhuis in Tholen de Kopperprent aan burgemeester W. Nuis. „Het is een aardig initiatief waar ik het be staan niet van wist, maar ik zal het nooit vergeten", vertelt Nuis bij de uitreiking van de prent. Het is de veer tiende keer dat de kvgo een Kopper maandag organiseert. Geheel in tradi tie besteedt de grafische wereld hiermee aandacht aan het 'kopperen' op de eerste maandag na Driekonin gen. Eeuwenlang was Koppermaan dag een volksfeest. In de achttiende eeuw maakten de leerlingboekdruk kers, de drukkersgezellen, mooie prenten die ze op deze dag weggaven in de hoop er wat geld voor te krijgen. Van dat geld konden zij vervolgens feestvieren. „De kop of drinkbeker gevuld met drank ging dan goed rond. waarschijnlijk komt daar het woord 'kopperen' vandaan. In ieder geval werd het met vrolijkheid en ledigheid gevierd", legt Polderman uit. De burgemeester had door zijn druk ke agenda eigenlijk geen tijd om de prent in ontvangst te nemen, totdat hij over het belang van Koppermaandag leerde. „Het blijkt een zeer unieke ge woonte te zijn en de traditie past goed bij een historische plaats als Tholen." Volgens Nuis kent ook de gemeente Tholen van tijd tot tijd volksfeesten, in de vorm van braderieën. „Het is niet geheel hetzelfde, maar ook hier komen dan mensen samen om feest te vieren." Gemeentearchivaris J.P.B. Zuurdeeg had de burgemeester inge licht over de geschiedenis van de boekdrukkunst in de gemeente Tho len. „De eerste plaatselijk bekende boekdrukker was Pieter Werrecoren, hij woonde in Sint-Maartensdijk in 1478", vertelt Nuis. De grafische on dernemingen zijn volgens hem zeer belangrijk voor de samenleving. „We moeten dingen bewaren voor het na geslacht. daar hebben wij uw bedrijf stak hard bij nodig", richt de burge meester zich tot Polderman. „Ik hoop dan ook dat de grafische sector meer kan gaan profiteren van de huidige economische opleving." De voorzitter hoopt op zijn beurt dat méér eigenaren van drukkerijen zich blijven interesseren in de traditionele Koppermaandag. „Er hadden hier makkelijk dertig tot veertig drukkers aanwezig kunnen zijn, maar velen hebben afgebeld", vertelt hij tegen het twintigtal presente leden. „Er zijn zo'n 320 bedrijven aangesloten bij onze werkgeversorganisatie, er wordt gewoon steeds minder aan dit soort sociale gebeurtenissen deelgenomen en dat is jammer." Drukkerij Diele- man/Limovi uit Tholen was echter wel aanwezig. Medewerkster Rebec ca den Boer-Veldkamp verzorgde dit jaar het ontwerp van de Zuidwest- Nederlandse Kopperprent, die her kenbare elementen van Tholen bevat, waaronder de Thoolse brug. De Thoolse drukkerij was verantwoorde lijk voor de vervaardiging. In alle dis tricten van het de kvgo werden maan dag Kopperprenten uitgereikt. De uitreiking betekent voor voorzitter Polderman slechts het startsein van het Kopperfeest: „Vanavond gaan we met z'n allen naar de Gouden Leeuw, dan kan het echte 'kopperen' begin nen."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 7