ZLM Waterfront Tholen breidt uit met woningen en watervilla's Met de beste wensen het nieuwjaar in Tholen kijkt uit naar de 25.000ste inwoner BRT Politie arresteert trio voor handel nitraatbom ///fa HEIJNEN De Regt blijft nog twee jaar Ongevallen op gladde wegen Rode loper gemeentehuis Gemeente is positief maar zendmast kan een rol gaan spelen Zwanger Donderdag 5 januari 2006 62e jaargang no. 8 Jaarwisseling verloopt redelijk rustig Twee Thoolse inwoners van 16 en 19 jaar zijn zaterdag om kwart voor drie op de hoek Kerkstraat-Molenvlietsestraat aangehouden, na een tip over verkoop van illegaal vuurwerk in een winkelpand in de Kerkstraat. Het duo had even daar voor in de wirJce! vijf dozen nitraatbommen gekocht en werden aangehouden voor het bezit van illegaal vuurwerk. Straf en brand www.bcc.nl verzekeringen Straling Oudste man van Tholen overleden Helft minder boeken smalstad postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400 Eigen steiger Op een na grootste groeier in Zeeland De gemeente Tholen hoopt dit jaar de 25.000ste inwoner te verwelkomen. „Een mijlpaal in onze geschiedenis, waarbij we op gepaste wijze hopen stil te staan", zei bur gemeester W. Nuis maandag tijdens de drukbezochte nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis. Informatie over provinciaal bestuur van Zeeland zoals AbdijNieuws vindt u op www.zeeland.nl Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad Provincie Zeeland Er is zoveel belangstelling voor Waterfront Tholr^-dat de Sterner Groep uit Rotterdam plannen heeft om de nieu we woonwijk aan het water uit te breiden met twaalf twee-onder-een kapwoningen en acht watervilla's. De uitbreiding kan plaatsvinden in zuidelijke richting langs de Schelde-Rijnweg, tot net voorbij de zendmast waar de laatste tijd zoveel over te doen is. NU OOK VIA DE SCHOTEL! HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING WWW E-TECHNOLOGIE Herelsestraat 121 Heerle tel.:0165-304050 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,75 per halfjaar, 29,00 per jaar, per post 51,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. De verkoper, een twintigjarige man uit Middelburg, werd om half vier door de politie aangehouden voor het verkopen en in het bezit hebben van illegaal vuurwerk. Hij beschikte nog over een super-ni- traatbom. Bij het aansteken van deze nitraatbommen ontstaat een grote vlam die enkele seconden duurt en soms gepaard gaat met een fluitend geluid. Na een korte stilte volgt vervolgens een harde dreun. Het winkelpand werd door zocht, maar er werd verder geen vuurwerk meer gevonden. Het drietal heeft afstand gedaan van de nitraatbommen en is na verhoor weer in vrijheid gesteld. De inwoners van Tholen hebben zich volgens de politie tijdens de jaarwisseling keurig gedragen. Woensdag werden drie vijftienjari ge jongeren in Tholen aangehou den wegens het te vroeg afsteken van vuurwerk. Ze werden doorge stuurd naar bureau Halt Midden- en Noord Zeeland waar zij een werkstraf van vier uur opgelegd kregen. Eén jeugdige Halt-arres tant maakte vrijdag als taakstraf schoon bij Albert Heijn in Tholen, de twee andere tieners moesten maandag schoonmaakwerkzaam- heden verrichten bij de brandweer kazerne in Sint-Philipsland. Op oudejaarsavond heeft de politie aan reservisten gevraagd om jon geren die vuurwerk afstaken, tij dens de kerkdienst op een afstand te houden van de Grote Kerk in Tholen. Voorgaande jaren klaag den de kerkbezoekers over de ge luidsoverlast die het vuurwerk tij dens de dienst veroorzaakte. Volgens burgemeester W. Nuis is de actie succesvol verlopen. De kerkbezoekers lieten hem weten dat de overlast dit jaar tot een mi nimum beperkt bleef. Aan de Kaaistraat in Sint-Maar tensdijk werd door vuurwerkge- bruik een glazen voordeur van een woning vernield. In de Hofstraat werd op nieuwjaarsdag rond half vier een vuilcontainer in brand ge stoken. De brand was te groot voor de politie om te blussen, daarom werd de assistentie van de brand weer gevraagd. Nabij gelegen ge bouwen liepen door de brand geen schade op. In Sint-Philipsland werden zondagochtend rond vijf uur bij twee auto's, die geparkeerd stonden in 't Slaak, de zijspiegels vernield. De daders hebben zich inmiddels gemeld bij de politie. ZIE VERDER PAGINA 7 ZANU55I 1400 TOEREN WASAUTOMAAT Regelbare centrifuge, snel programma en spoelstop. 4MT- Meer informatie? Assurantiekantoor Overbeeke (0166) 602 888 of www.overbeeke.nl Assurantiekantoor Van Dijke (0166) 612 509 of www.dijke.info Burgemeester en wethouders staan positief tegenover het plan. Het col lege ziet het als een afronding van het project. Een deel van de grond is al eigendom van de projectont wikkelaar. In dit gedeelte ligt de voormalige vuilnisbelt ('stasmis- pit'). De grond was vervuild maar is inmiddels gesaneerd, en staat het gebruik als bouwgrond niet langer in de weg. Het andere deel is nog van de ge meente. B. en w. zijn bereid de grond te verkopen. Voor dit gedeel te is echter wel een wijziging van het bestemmingsplan nodig. De Wel heeft de watersportvereniging bij de gemeente al eerder kenbaar gemaakt dat de Kogge wel belang stelling heeft voor het gebruik van het water langs de landtong. „Dat hebben we gedaan omdat er dan niet zomaar over ons heen kan worden gewandeld. We hebben dat zeker willen stellen. Maar wat we daar zullen gaan doen, is nog niet be kend." De Kogge beschikt over 150 lig plaatsen en is momenteel bezig het clubhuis af te werken. Van Loon verwacht dat het in maart afgerond kan zijn. Een ander punt is de aanwezigheid van de zendmast met umts-anten- nes. Een aantal bewoners uit de wijk maakt zich zorgen over de volksgezondheid vanwege de stra ling van de mobiele telefonie. Ze zouden er onder meer slapeloos heid. vermoeidheid en hoofdpijn van krijgen. Op een informatie avond in Meulvliet werden bewo ners gewaarschuwd voor de geva ren. De gemeente schreef een brief aan telecombedrijven om het plaatsen van nieuwe antennes voorlopig stop te zetten. Over de mogelijke geva ren doet de gemeente geen uit spraak. „Het is wel een aspect dat we bij de verdere ontwikkeling moeten betrekken." Advertentie I.M. i Huismeester A. van de Ree en de 95-jarige M.B. de Viet wensen elkaar een gelukkig nieuwjaar tijdens de receptie maandag in Maartenshof Rechts H. op den Brouw en links A. Deurloo-van de Velde van de cliëntenraad. Op de leeftijd van 102 jaar en bijna acht maanden is vrijdag Cornelis Dekker uit Poortvliet overleden. Hij was de oudste mannelijke inwoner van de gemeente Tholen. Dekker overleed in zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland en is gisteren in Poortvliet begraven. Zover bekend zijn er nu twee Tholenaren ouder dan honderd jaar: mevrouw W.K. Beeke- v.d. Werf (102) in Ten Anker in Tho len en mevrouw W. Vercouteren-Bout (101) in De Schutse. Teamchef A. de Regt (58) van de Thoolse politie blijft nog twee jaar aan. Aanvankelijk zou de inspecteur op 1 februari dit jaar met vervroegd pensioen gaan. De regelingen voor vervroegd uittreden zijn echter veran derd waardoor het voor De Regt min der aantrekkelijk wordt om eerder te stoppen. „Ik heb het nog steeds goed naar zijn zin op Tholen," zegt de op volger van H.R. Radojewski die op 1 november 2003 met pensioen ging. Nog dit jaar zal de bibliotheek in Sint- Maartensdijk verhuizen van de Markt naar Maartenshof. Dat betekent dat de helft van de collectie verdwijnt. In het zogeheten doelgroepenbeleid voor ouderen en jeugd, valt een deel van de informatieve boeken weg. De collec tie zal worden gehalveerd van 14000 titel naar 7000, maar bestellen van boeken blijt mogelijk. Dinsdagochtend werden weggebrui kers op en rond Tholen verrast door gladheid. In nog geen drie uur tijd gleden auto's van de spiegelgladde wegen. In alle gevallen waren het eenzijdige ongevallen. Een aantal bestuurders liep letsel op, de mees ten bleven ongedeerd. Zie pagina 13. Voor het gemeentehuis lag maandag avond de rode loper uit voor de be zoekers aan de nieuwjaarsreceptie. Dat is niet eerder gebeurd. Het ver leende de aankomst wel een plechtig karakter, maar het had vooral een praktische reden. De loper lag voor de deur van de hal naast de burgerzaal. Bezoekers wer den via de rode loper op die manier attent gemaakt op de ingang en pro beerden nu niet via de grote groene deur naar binnen te komen om de re ceptie bij te wonen. Zie ook pagina 7. In de uitbreiding van Waterfront in Tholen komen ook weer villa 's aan het water. ter het hoge appartementsgebouw (waar eerder een horecavoorziening in gepland was Met het uitbrei den in zuidelijke richting komt de hoogbouw centraler te liggen. Op de website van de Sterner Groep wordt het wonen op Tholen als volgt omschreven: .Dankzij de nieuwe verbindingen ontwikkelt het voorheen geïsoleerde eiland Tholen zich tot een woon- en recre atiegebied voor West-Brabanders en randstedelingen. Wat Tholen nog miste, was de mogelijkheid om wo nen en watersport te combineren. Het Waterfront vult de leemte op.' De ligging en de variatie in wonin gen trekt ook Tholenaren aan. En valt als bijzondere woonplek op tussen de andere projecten in het Zeeuwse. De bewoners die nu in de wijk wo nen. hebben allemaal een eigen stei ger. De bewoners van de watervil la's kunnen hun bootje aan de steiger vóór hun huis leggen. Maar het is de vraag of de bewoners van de nieuwe watervilla's dat ook kun nen. De gemeente zegt dat nog niet toe. Er zijn namelijk nog meer be langhebbenden die het water willen benutten, zoals de watersportvereni ging De Kogge, zegt afdelingshoofd mr. G. Vos van de gemeente. „De watersportvereniging wil ook wel gebruik maken van de haven. Het is niet zo dat we daar alleen de pro jectontwikkelaar alle rechten ge ven." Voor secretaris A.H. van Loon van de Kogge zijn de plannen van de Sterner groep nog niet bekend, behalve dat er op de schoongemaak te grond van de voormalige vuil stortplaats woningen zijn gepland. Het voorlopige inwonertal per 1 ja- gemeente. Tegen beiden wil ik zeg- nuari is 24.871, zodat in 2006 een groei van 129 nodig is om de 25.000 te bereiken. Aangezien de toename in 2005, volgens de voorlopige cij fers van de afdeling burgerzaken, 195 inwoners bedroeg, lijkt dat haalbaar. Maar in 2004 groeide het inwonertal van Tholen nog met 289 en in 2003 met 393. Er is duidelijk sprake van een stagnatie in de groei. Was Tholen de twee voorgaande ja ren in Zeeland de gemeente met de grootste bevolkingsaanwas, dit keer moet ze Middelburg voor laten gaan. De Walcherse gemeente groei de afgelopen jaar met 383 inwoners. Het bereiken van 25.000 inwoners is, voor hen die politiek gezien een groei van de gemeente voorstaan, een belangrijke mijlpaal, aldus bur gemeester Nuis. „Voor anderen in onze samenleving vormt een derge lijke gebeurtenis reden zich enigs zins zorgen te maken over demogra fische ontwikkelingen binnen onze gen dat onze toekomstvisie duide lijk is daar waar het de beheerste groei van onze gemeente betreft", zei Nuis. Zodra Tholen de grens van 25.000 inwoners heeft overschre den, wordt bij de eerstvolgende ver kiezingen het aantal gemeenteraads leden uitgebreid met twee. naar 21 Bij de samenvoeging van de zeven eilandgemeenten op Tholen, op 1 juli 1971, telde de nieuwe gemeente ongeveer 18.500 inwoners. De op 11 juni 1994 geboren Emma Heij boer uit Sint-Annaland was de 20.000ste inwoner, zodat de aanwas over de voorgaande periode gemid deld 65 inwoners per jaar bedroeg. Op 1 januari 1995 werden Tholen en Sint-Philipsland samengevoegd tot.één gemeente met 22.600 inwo ners. De 23.000ste inwoner werd in de loop van 1996 bereikt, de 24.000ste eind 2002. Over een pe riode van acht jaar was de groei ge middeld 175 inwoners per jaar. Advertentie I.M. procedure kan dit jaar worden ge start. Nu is de bestemming groen voorziening. Dat moet veranderen in woondoeleinden. Bij de uitbreiding gaat het om de zelfde type woningen als in het ge deelte dat nu klaar is. Vorige maand zijn de laatste huizen in Waterfront, ontworpen door architect ir. R.B. Ligteringen, opgeleverd. De archi tect woont nu zelf ook in de wijk. Tegenover de bestaande twee- onder-een-kapwoningen aan Slik- kenburg komt een rijtje van vier twee-onder-eenkaphuizen. Daarachter komt evenwijdig aan de Schelde-Rijnweg een rijtje van acht twee-onder-een kapwoningen. To taal twaalf huizen. De acht nieuwe villa's zijn gepland aan het water, zoals de bestaande villa's aan het water in de baai van Duivendijk. De wijk eindigt nu ach- zijn is vooruit zien! KRAAMZORG^!^WrADMINISTRATlE Vatbiwato Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl Deze week Jeroen Moerland na verblijf Ecuador terug in Sint-Annaland Met de rommelpot achter Klein Zieltje aan in Tholen Rinus Laban gestopt als bestuurder in duivensport EN VERDER... Gemeente moet zich publiekelijk verantwoorden Auto vliegt in brand bij Sint-Maartensdijk ALS MEN EEN HOND WIL SLAAN KAN MEN LICHT EEN STOK VINDEN Dit nummer bestaat uit 20 pagina's 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 1