Weinig voortgang voor artsen in De Vijfhoek Uitbaggeren Tramput en Vest, nieuw depot op Welgelegen Hoofdprijs winkelactie in Poortvliet Diddl-ruilbeurs trekt 114 kinderen Deel pad waterschap dicht vanwege vogels Zo 'n achtduizend stempelkaarten ingeleverd in Tholen Beide scholen zitten op één lijn ten aanzien van de plannen Volendamse avond geannuleerd Abonnementen Donderdag 29 december 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Het schoonmaken van de Tramput en de brandvijver bij de Rozeboom in Sint-Philipsland maakt deel uit van de baggerwerkzaamheden van het waterschap en de ge meente. Behalve deze twee plaatsen wordt ook de mid den-Vest en de zuid-Vest in Tholen schoon gemaakt. Het betreft achterstallig onderhoud. Bij de kramen op de Thoolse Markt kunnen oliebollen, glühwein, snert en kerststukjes worden gekocht. Een viertal vuurkorven moet de bezoekers warm houden. Een draaimolen vermaakt de aanwezige kinderen. Zo'n 110 mensen wonen donderdag de trekking van de eindejaars actie van ondernemersvereniging Tholen bij en hopen de grote prijs te winnen, een weekend Loohorst voor zes personen. Op één lijn Jeugdactiviteit Het onderbrengen van de huisartsenpraktijk in De Vijf hoek in Tholen is nog steeds niet rond. Dokter A.H.B. Bakkerus sluit zelfs niet uit dat de drie huisartsen 'te elf der ure' afhaken. Voor de kerst is er een spoedoverleg ge weest tussen de artsen en Marsaki naar aanleiding van de 'pijnlijke patstelling' over de huur- en koopprijs. Volgens b. en w. was het overleg positief, maar voor Bakkerus is er nog weinig voortgang. Medi-plein Verbeteren glooiing dijk Sint-Maartensdijk Het waterschap Zeeuwse eilanden houdt een groter deel van de aan te leggen onderhoudsweg voor het verbeteren van de zeewering bij Sint-Maartensdijk afgesloten voor het publiek. Daarmee komt het waterschap tegemoet aan be zwaren van de Vogelbescherming Nederland. Het gaat om een stuk van ongeveer 800 meter aan de buitenzijde van de dijk tussen de Kastelijnsweg (bij Doezelaar) tot aan de overgang bij het schor aan de Eerste Dijk (schaapskooi). Verburgh De put naast ijsbaan en speelterrein de Tramput wordt schoongemaakt. Aannemer De Feijter verrichtte de baggerwerkzaamheden. De specie werd afgevoerd naar Kapelle. De werkzaamheden zijn vertraagd wegens de procedure die tegen de aanleg van het tijdelijk slibdepot bij de Vrouwendijk in Tholen is ge voerd. Op het industrieterrein Wel gelegen wil de gemeente een per manent slibdepot aanleggen voor 7000 kubieke meter slib. Ze heeft daarvoor een vergunning aange vraagd. Het baggerwerk is twee maanden geleden al aanbesteed. De werken worden door een aannemer uitge voerd. Begonnen is met het schoon maken van de brandvijver tussen de Rozeboom en de Wimpel. Een dag later werd de Tramput onder handen genomen. Het slib uit de vijver en de Tramput is zodanig vervuild dat het met vrachtwagens afgevoerd moest wor den naar een depot van het water schap bij Kapelle-Biezelinge. De gemeente beschikt zelf niet over zo'n depot. Het slib uit de Veste kan wel naar het depot aan de Vrouwendijk. Het is een tijdelijke opvang voor schone en licht verontreinigde grond. Op het industrieterrein Welgelegen komt een permanente opslag, aan het eind van de weg Welgelegen, komend uit de richting Tholen rich ting de Langeweg, aan de linker kant. Begin volgend jaar wordt met de aanleg begonnen, mits er geen bezwaren komen tegen de aanleg. Voor het depot wordt een dijkje van ongeveer een meter hoog opgewor pen. Het terrein wordt afgezet met een hekwerk. Het totale baggerplan dat de ge meente samen met het waterschap heeft opgesteld, beslaat zo'n vijf jaar. Voor 2011 moet het zijn afge rond. De kosten zijn geraamd op 4,4 miljoen euro. Tweederde wordt door de gemeente en het water schap betaald, de rest komt van het rijk. De ondernemersvereniging orga niseert dit jaar voor het eerst een eindejaarsactie, in plaats van een Sinterklaasactie. Die verandering lijkt haar vruchten af te werpen. Klanten kregen tot 23 december bij besteding van vijf euro een stempel op hun stempelkaart. Vol le kaarten konden ingeleverd wor den bij de winkeliers. In de grab belton wachten in totaal zo'n achtduizend stempelkaarten op de trekking. Hoewel de ondernemers tevreden zijn over de opkomst, ko men weinig winnaars hun prijs di rect ophalen in de muziektent op de Markt, waar de prijzen staan uitgestald. Veel namen die getrok ken worden, blijken te behoren aan inwoners van Oud-Vossemeer, Poortvliet en Stavenisse. „Daar kan je aan zien dat wij met recht Tholen-Stad genoemd mogen wor den, want veel mensen uit andere kernen komen hier hun bood schappen doen", zegt Leo Troost, die de trekking verricht, grappend. De heer Aalbrechtse is de eerste winnaar die daadwerkelijk aanwe zig is, hij heeft een mosselpan ge wonnen. De spanning bij het pu bliek stijgt als de grotere prijzen aan bod komen. Uiteindelijk be hoort niemand van de aanwezige bezoekers tot de grote winnaars. Het weekendje weg wordt gewon nen door mevrouw Den Engels man uit Poortvliet, de computer gaat naar familie Ista in Tholen. Familie Polderman uit Tholen wint de home cinema set. De meeste bezoekers besluiten nog wat te nuttigen bij een van de kraampjes, voordat zij naar huis terug keren. De opbrengst van de kerstmarkt bedraagt 350 euro, dit bedrag wordt gedoneerd aan het Aids-fonds. Dé heer Aalbrechtse kon als eerste aanwezige winnaar een mosselpan in ontvangst nemen. Familie Den Engelsman uit Poortvliet won de hoofdprijs, een weekend Loohorst voorz.es personen (Advertentie LM.). VERVOLG BREDE SCHOOL Inmiddels heeft Den Haag besloten dat scholen vanaf 2007 kinderop vang (voor- en naschoolse opvang) moeten aanbieden als ouders daar om vragen. „Daarmee zal met de nieuwbouw rekening gehouden moeten worden. Dat kan niet in les lokalen gebeuren", vindt directeur M.D. Baaij van de School met de Bijbel. De bibliotheek is eveneens in beeld om in het nieuwe scholencomplex ondergebracht te worden. „Daar kun je veel mee", denkt Baaij. De gemeente denkt aan een documenta tiecentrum, maar de scholen gaven aan dat het om een beperkte hoe veelheid documentatie gaat. Beide scholen zijn overigens positief om- dat het kan bijdragen aan het bevor deren van het taalonderwijs. De bi bliotheekruimte zou tijdens de schooltijden ook door de scholen gebruikt moeten kunnen worden. „De gemeente zal voor die ruimte moeten zorgen", vindt Bril. Dat hij zich terughoudend opgesteld zou hebben in de besprekingen, zoals b. en w. aan de commissie schrijven, ontkent hij. „Bovenschools direc teur Hellemons heeft die opmerking in een ambtelijk verslag ontkend in een brief aan de gemeente." Bril be nadrukt dat beide scholen ten aan zien van de plannen op één lijn zit ten. De bibliotheek - waarvoor ook het streekmuseum ooit als optie is ge noemd - gaat in het dorp een be perktere vestiging creëren dan nu het geval is: een doelgroepenbiblio theek voor jeugd en ouderen. En daarvoor is het huidige onderkomen veel te groot, zodat naar een andere ruimte uitgekeken wordt. Een com binatie met de scholen is voor de gemeente financieel interessant. Het scholenproject vergt 5,2 miljoen eu ro en dat is zo'n anderhalf miljoen méér dan aanvankelijk begroot. In het kader van de brede school keek de gemeente ook naar een sa menwerking tussen beide basis scholen. Maar die zal beperkt zijn omdat ze aan de eigen identiteit hechten. Door de speellokalen naast elkaar te situeren, wordt het moge lijk om één grote ruimte te creëren die ook derden voor jeugdactivitei- ten zouden kunnen gebruiken. Lo kalen voor de bovenbouw wil de ge meente zodanig plaatsen, dat ze onderling uitgewisseld kunnen wor den als de leerlingenaantallen daar toe aanleiding mochten geven. Op 1 oktober telde de School met de Bij bel 176 leerlingen en de De Casem- brootschool 249. In het budget voor de nieuwbouw is met één extra lo kaal rekening gehouden. De vorig jaar gemaakte prognoses waren na melijk gebaseerd op 145 nieuwe woningen in de periode 2005-2012, maar inmiddels is dat aantal ver hoogd naar 370 huizen. Woensdag praat de commissie sa menleving in een besloten bijeen komst over deze kwestie. Bakkerus: We zijn er nog niet veel verder mee." Er is nu een nieuwe en lagere vraagprijs aangeboden door Mar saki, maar de huisartsen zijn er nog niet uit. Bakkerus: „We zijn er nog niet veel verder mee. We on derhandelen nog steeds over waar er mogelijkheden liggen. We we ten nog niet of het nieuwe aanbod voldoende zal zijn. We kijken nu naar de haalbaarheid." Binnen een maand is er weer over leg. zegt Bakkerus. Of het kopen wordt of huren is nog steeds niet bekend. „Die keuze is nooit ge maakt. Dat is ook deel van het pro bleem. Er is nog veel onduidelijk heid, maar we hopen echt dat we eruit komen. We hebben er al heel wat jaren moeite voor gedaan. De belangen zijn ook groot genoeg om er uit te komen. We proberen er ook uit te komen, maar we slui ten ook niet uit dat we te elfder ure afhaken. Dat zou wel dieptriest zijn want we zijn al vanaf 1998 be zig. Het zal ook door andere partij en betreurd worden." Dat Marsaki stelt dat het verschil in de prijs van 17.000 euro tussen het eerste aanbod en het laatste veroorzaakt wordt door het feit dat er aanpassingen zijn gedaan op ba sis van de wensen van de huisart sen, ontkent Bakkerus. Hij noemt dat geen juiste weergave van de werkelijkheid, maar wil er verder niet over uitwijden. In antwoord op vragen van de Christenunie over de brief van de huisartsen aan de gemeente, stelt het college van burgemeester en wethouders dat het overleg tussen Marsaki/Castria Wonen en de huis artsen (Bakkerus, M.H. Bierema en L. van Wingerden-Klootwijk) positief is geweest. De brief van de huisartsen komt voor het college totaal onverwacht 'omdat bij voortduring is aangegeven dat de verhuurder (Castria Wonen) en de toekomstige gebruikers van het medisch centrum in onderhande ling zijn met uitzicht op de beoog de resultaten.' Volgens het college zijn de huur- en verkoopprijs die eerst was aan geboden gebaseerd op tekeningen en indeling die door de architect van Marsaki was gemaakt. Er is op aandringen van de huisartsen een gespecialiseerde architect bij de ontwikkeling van het medisch cen trum aangetrokken. En dat heeft tot gevolg gehad dat er de nodige veranderingen zijn doorgevoerd. .Het is een zaak tussen de huisart sen en CastriaWonen/Marsaki om overeenstemming te bereiken over de te hanteren prijzen." Volgens b. en w. verraste de brief van de dok ters ook Castria Wonen, De ChristenUnie vroeg het colle ge of ze niet al eerder was gealar meerd na het bericht in deze krant in augustus, dat er 'nog geen gete kende overeenkomst' was. Vol gens het college ligt het voor de hand dat er geen contracten wor den getekend zolang de definitie ve uitwerking en doorrekening nog niet heeft plaatsgevonden. Het college herhaalt dat de huis artsen zelf gevraagd hebben om een andere architect. Binnen de projectgroep (voor investering stedelijke vernieuwing) werd er van uit gegaan dat beide partijen in gesprek bleven. En dat is enke le malen ook zo verwoord aan wethouder M.A.E. Velthuis. De gemeente kan zelf niet deelne men aan de onderhandelingen tus sen beide partijen, stelt het colle ge. .Daarentegen ziet het college het als haar taak om te bevorderen dat het medisch centrum in De Vijfhoek zal worden gereali seerd.' De gemeente gaat er van uit dat de huisvesting van huisart sen, een apotheek, tandarsten en fysiotherapeuten op de begane grond komt. Voor het binnenplein of medi-plein is subsidie voor handen. Castria Wonen verwacht dat de oplevering van De Vijfhoek in juli kan plaatsvinden, kort voor de bouwvakvakantie. Dat kan als de weersomstandigheden voor de bouw gunstig blijven. Bij een strenge winter kan de oplevering extra worden vertraagd en zal de oplevering pas na de vakantie plaatsvinden. Brommobielen gehandicapten. Het toewijzen van gereserveerde par keerplaatsen voor brommobielen wordt beperkt tot bestuurders die in het bezit zijn van een gehandicapten- parkeerkaart (passagiers en/of be- stuurderskaart). Dat hebben b. en w. van de gemeente Tholen besloten. De Volendamse avond die op 7 ja nuari in De Stoelemat in Bergen op Zoom gehouden zou worden, is ko men te vervallen. Organisator stichting Zoomers meldt dat Jan Smit op deze dag een belangrijk te levisie-optreden heeft tijdens "Kro ne der Volksmusik' in Duitsland. Het optreden van Jan Smit, Annie Schilder en Jan Keizer wordt ver plaatst naar vrijdag 22 september. Bezoekers kunnen met de oude toegangkaarten van 7 januari het concert op vrijdag 22 september betreden. Mensen die het optreden op deze datum niet kunnen bijwo nen, kunnen dit voor 1 januari ken baar maken. Het geld van de retour geleverde kaarten wordt dan terug gestort. Na de bingo bekijken de deelnemers eikaars Diddl-verzameling op zoek naar dubbelen om te ruilen. De bingo was leuk, maar het rui len na afloop was zeker zo interes sant voor de 114 kinderen die dinsdagmiddag van het hele ei land naar Meulvliet waren geko men. En dat allemaal voor Diddl, de 'knuffelige, vrolijk-brutale springmuis' met de grote voeten en oren die vooral bij meisjes erg populair is. Mappen vol met noti tieblokblaadjes, papieren zakken en tasjes, briefpapier, verzamel- plaatjes en -kaarten van Diddl en zijn vriendjes hebben sommigen verzameld. De figuurtjes zijn ont sproten aan het brein van de Duitse tekenaar Thomas Goletz, die er vijftien jaar geleden mee begon. Tal van voorstellingen in allerhande kleuren zijn er, en ze worden druk verzameld. Er is zelfs een maandblad Diddls Kaas blad en een speciale Diddl-websi- te. En natuurlijk allerhande arti kelen waarop Diddl, Diddlina, Pimboli en de andere figuren af gebeeld staan. Die artikelen waren de prijzen tij dens de vijf ronden bingo die de jeugd- en jongerenwerkers Ingrid Bras en Jordy Reuvers draaiden. Ze organiseerden de middag voor de jeugd van 8 t/m 14 jaar. Zelfs uit West-Brabant zijn een aantal kinderen naar Tholen gekomen. „Het idee van de ruilbeurs komt van Daphne van Os uit Tholen", vertelt Ingrid Bras. „Ze doet mee aan het musicalproject en kwam daar met haar vraag. Het leek ons een goed idee. En de belangstel ling is natuurlijk geweldig." En kele meegekomen ouders staken een handje toe tijdens de bingo die bijna twee uren in beslag neemt. En daarna wisten de meis jes - en een enkele jongen - elkaar te vinden met hun dubbele blaad jes en plaatjes. „Nu komen de kinderen 's avonds niet meer bui ten, maar van de zomer werd er druk onderling geruild. Dat ging prima", aldus een meegekomen moeder. „Overal zie je Diddl, zelfs op vakantie in Frankrijk vroegen de kinderen er naar." Het dagelijks bestuur van het water schap heeft de leden gevraagd hier mee in te stemmen omdat anders de werkzaamheden vertraagd dreigen te worden als er bezwaarprocedures volgen. Het begin van de werk zaamheden is gepland op 1 april, na het stormseizoen. Het waterschap gaat over een totale lengte van bijna 2.5 kilometer bui tendijks een onderhoudsweg aan leggen om de glooiing opnieuw te kunnen zetten. Het pad kan als fiets pad gebruikt worden. De zeewering langs de Noordpolder, Oudeland- polder en Muijepolder moet ver zwaard worden. Dat gebeurt deels met de stenen die er nu liggen, maar ook met nieuwe. Het gaat om na tuurstenen en Haringmanblokken. Het leggen van de stenen wordt uit gevoerd met kranen. Daarvoor is de onderhoudsweg nodig. Die sluit aan op het fietspad van Sint-Maartens dijk naar de Oesterdam en wordt permanent. Het waterschap wilde het pad over de gehele lengte openhouden voor het publiek, maar daar maakt de Vo gelbescherming Nederland, ook na mens de Zeeuwse milieufederatie waar de natuurvereniging Tholen bij is aangesloten, bezwaar tegen. Die wijst op recente gegevens uit een onderzoek over flora en fauna in de Oosterschelde. Daaruit blijkt dat het openstellen van het noordelijk deel van het pad nadelige gevolgen heeft voor een 'groot aantal be schermde vogels.' Het bestuur wijst er op dat de pro vincie veel belang hecht aan de me ning van Vogelbescherming Neder land en vreest dat de provincie het plan niet zal goedkeuren. Dat zou weer betekenen dat er vertraging op gaat treden van het werk. Het bestuur wijst er op dat de dijk langs het eerste deel van de aan te leggen onderhoudsweg al vaak door recreanten wordt gebruikt (camping de Muie ligt er aan). Voor de recre atie betekent de weg die als fietspad kan worden gebruikt, hier een ver betering. Het noordelijk deel (waar de Vogelbescherming bezwaar te gen maakt) wordt niet of nauwelijks door recreanten gebruikt. Het dagelijks bestuur vraagt dan ook het plan vast te stellen met in achtneming van de wijziging die Vogelbescherming voorstelt. De nieuwe abonnementsprijzen voor 2006 zijn als volgt samengesteld: - bezorgabonnement automatische incasso 15,75 euro per halfjaar en 29,00 euro per jaar; een jaarabonnement is dus 2,50 euro goedkoper! Eigen overschrijving of acceptgirokaart 1,50 euro meer. - bezorging buiten de bebouwde kommen op Tholen en Sint-Philips land automatische incasso 38,25 euro per jaar: eigen overschrijving of per acceptgirokaart 1,50 euro meer. - postabonnementen automatische incasso 51.50 euro per jaar; eigen overschrijving of per acceptgirokaart 1,50 euro meer. Wij nemen aan, dat abonnees die een machtiging tot automatische over schrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgen de afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. Opzeggingen dienen een maand voor het einde van de lopende abon nementsperiode, dus voor 1 december, schriftelijk bij de Eendrachtbo- de gemeld te worden. De uitgever. De sensatie van home cinema Verkoopprijs 995,- Electronico Excl. wettelijk verplichte verwijderingsbijdrage Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AC Ber$en op loom Tel. 0164 23 79 40 www. verburqh. nl Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5