Tholen kan kerstdrukte goed aan Plaatselijk nieuws Drukte van kerstkaarten is dit jaar redelijk verspreid Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 december 2005 Nieuwbouw Ten Anker VERF NODIG? li Herberg voor mensen Nieuwe woonwagen Mosselhoekseweg Inbrekers zonder buit Onder invloed Kerstmusical De Kraal Cultikoor bij plattelandsvrouwen Verkerke klaverjaswinnaar Geslaagd Woning doorzocht Goede resultaten voor Vogelvrienden Snerttocht wandelsportclub Kerstmarkt Anthoniusschool Vertraging Vroonstede Rijden onder invloed Jonge 'pyromanen' betrapt Kerstviering kinderclub Herder wordt koning Hoop op vrede Geslacht in eigen slagerij i De Wellevaete goed Cheque voor woning Aanbouw Rehobothschool Brand in woning Opening Maartenshof Bestel-/Bedrijfsauto's Geen bezwaar woning Aluminium platen gestolen Uitbreiding Derde Dijk J. van Stolbergschool viert kerst Brief van Beeke Philippuslandt zoekt bestuurders Tholen Er zijn geen bezwaren ingediend te gen de nieuwbouwplannen van zorg centrum Ten Anker. De tweede her ziening van het bestemmingsplan Kom kan daardoor op 19 januari door de gemeenteraad vastgesteld worden, nadat de commissie ruimte zich er op 9 januari over heeft gebogen. Bij Ten Anker voldoen de apparte menten in de woonzorgflat niet meer aan de eisen van deze tijd. Ze zijn te klein en hebben geen aparte slaapka mer. Daarom wordt het gebouw ges loopt en komen er twee complexen voor terug. Aan de bestaande bebou wing van Ten Anker wordt een boog vormige vleugel gebouwd in noord oostelijke richting, deels uit vier en deels uit zes bouwlagen bestaand. Op het oostelijke deel van het terrein komt een losstaand gebouw van vier bouwlagen, op vijf meter van het po litiebureau en op acht meter van de Ten Ankerweg. Voor acht apparte menten in dit gebouw heeft de pro vincie hogere grenswaarden ver keerslawaai vastgesteld: twee keer 56 decibel, twee keer 55, drie keer 54 en één keer 53 decibel (in plaats van 50 dbA). Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen. 0166-604923. ii| Advertentie I.M. Ouderen en alleengaande mensen kunnen vanaf donderdag iedere week tijdens de "herberg voor mensen' in het Visnet een praatje met elkaar ma ken. Het is een initiatief van de ker kenraad van de Gereformeerde Kerk. die hiermee de ouderen en alleen staanden extra aandacht willen geven. Bij toerbeurt zullen enkele dames of heren aanwezig zijn die de bezoekers tussen drie en vijf uur ontvangen met koffie en thee. Voor deelname, of aan melding als gastheer of gastvrouw kan contact worden opgenomen met de wijkouderling of wijkdiaken. Perso nen die gehaald willen worden, kun nen dit kenbaar maken bij de leden van het wijkteam. De bijeenkomsten worden iedere donderdag van drie tot vijf georganiseerd in het Visnet. B. en w. hebben in principe mede werking verleend aan het bouwplan voor het vergroten en gedeeltelijk vernieuwen van een woonwagen aan de Oudelandsedijk 2a. Hiervoor wordt de wettelijk vereiste vrijstel lingsprocedure verleend. Er zijn bij de gemeente bezwaren binnengekomen in verband met hin der van vrachtverkeer langs de Mos selhoekseweg. B. en w. kunnen hier echter geen beslissing over nemen binnen de daarvoor geldende ter mijn. Daarom heeft het college be sloten die termijn te verlengen. Bij een woning in de Molenvliet- straat is vrijdagmiddag tussen half vier en zes uur ingebroken. Vermoe delijk zijn de daders er vandoor ge gaan, toen de bewoners thuiskwa men. Zodoende werd niets weg genomen uit de woning. Wel is er schade aangericht aan een raam, waar de daders mogelijk door naar binnen zijn gekomen. Een 52-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom is in de nacht van vrij dag op zaterdag betrapt op rijden on der invloed van alcohol. Rond kwart over drie zagen surveillerende agen ten de bestuurder met hoge snelheid over de Oud-Vossemeersedijk rij den. Ter hoogte van de Thoolse brug kreeg de snelle automobilist een stopteken en werd hem een blaastest afgenomen. Hieruit bleek dat de Bergenaar teveel had gedronken, waarna hij vrijwillig meeging naar het politiebureau. Hij kreeg een rij verbod van twee uur en een boete. Na weken hard oefenen en veel voor bereiding voerden de kinderen van ba sisschool De Kraal de kerstmusical Vadertje Panov op. De leerlingen zon gen. dansten en acteerden anderhalf uur lang in een versierde zaal van Meulvliet. Iedere groep vervulde een taak in de musical, van decorbouw tot sparrenboompjes. Na 's ochtends de generale repetitie voor grootouders en tantes te oefenen, was het 's avonds tijd om de musical op te voeren voor de ouders. Na afloop kregen de speler tjes een daverend applaus en konden met een warm kerstgevoel naar huis. Vijfenveertig leden van de platte landsvrouwen kwamen op het vaste adres aan de Oudelandsestraat bij een voor de jaarlijkse kerstviering. De ontvangst was met een glaasje glühwein. Daarna kregen de dames een heerlijke maaltijd voorgescho teld. Traditiegetrouw las mevrouw Deurloo-van Broekhoven het kerst verhaal voor. Het Cultikoor uit Tho len, dat drie maanden geleden werd opgericht, trad deze avond voor het eerst op voor publiek. Bekende kerstliedjes, afgewisseld met onbe kende andere liedjes werden ten ge hore gebracht. De deelneemsters kunnen terugkijken op een geslaag de kerstviering. Maria Verkerke heeft met 5171 pun ten het klaverjastoernooi van kaart club Stad Tholen gewonnen. Moni que Kijzers en Herman Oldenburg eindigden op de tweede en derde plaats met respectievelijk 4867 en 4841 punten. Henk Snepvangers en Leen Hage sluiten met 4593 en 4385 punten de top af. Oud- Vossemeer Oud-inwoner Rob de Leeuw Czn., woonachtig in Bergen op Zoom, is bij NOVI te Utrecht geslaagd voor de hbo-opleiding informatica. Hij mag zich sinds gisteren ingenieur noemen. In een woning aan de C. Franken- straat hebben onbekenden afgelopen weekend ingebroken. De gehele wo ning is doorzocht, maar de bewoners missen geen goederen. Vogelvereniging De Vogelvrienden heeft tijdens de districtstentoonstel ling in Vlissingen goede resultaten behaald. De heer B. Jeroense werd met zijn stam zwart-geel intensief (372 p.) kampioen. Ook behaalde hij brons met agaat-geel intensief (90 p.). Een stam Isabel geel intensief van de heer I. Potappel scoorde 366 punten en werd hiermee kampioen. Ook won Potappel met twee enke lingen Isabel geel intensief met 91 en 90 punten een gouden en zilveren medaille. De heer J. Neele werd kampioen met stam geel mozaïek en een enkeling geel mozaïek van res pectievelijk 367 en 90 punten. De heer P. Potappel won een zilveren en bronzen medaille met een stam grijs man zebravinken (355 p.) en een en keling grijs man. Ten slotte behaalde de heer J. Versendaal met personate violet met 90 punten een gouden medaille en met personate licht groen een bronzen medaille. Enkele leden van de Vogelvrienden zullen 12 en 15 januari deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen in Apeldoorn. Wandelsportclub Oud-Vossemeer organiseert vrijdagavond vanaf ze ven uur een snerttocht. De start is bij café Hof van Holland onder het the ma 'kermis'. Tijdens deze tocht van ongeveer vijf kilometer lang kan jong en oud onderweg plezier bele ven aan diverse kermisattracties. De deelnemers worden onderweg met warme en koude lekkernijen ver wend. Bij terugkomst bij Hof van Holland kan de traditionele snert ge nuttigd worden. De Sint Anthoniusschool heeft woensdag 21 december haar kerst markt gehouden. Er liep een kerst man rond. die koekjes uitdeelde. Door de leerlingen werden verschil lende optredens verzorgd, waaron der een playbackshow, live saxo foon- en keyboardmuziek. De popgroep Kus bracht een kerstlied ten gehore. Er was een kerstmarkt, waarbij kerststukjes van leerlingen verkocht werden. Verder konden be zoekers deelnemen aan een speciale kerstbingo en verkleed als herder op de foto in een levende kerststal. Aan de inwendige mens was ook gedacht in de vorm van koffie, chocolade- mélk, appelflapjes, chocolaatjes en glühwein. De opbrengst van de kerstmarkt gaat naar het Ronald Mc Donald Fonds. Het bedrag wordt na de vakantie bekend gemaakt. De volgende dag hoefden de scholieren pas om elf uur op school te zijn. Eerst werden in de klassen kerstlied jes gezongen of op de blokfluit lied jes gespeeld. Om twaalf uur kregen de kinderen een kerstlunch met broodjes, krentenbollen, bolussen en een mandarijntje. De leerlingen kre gen ook een boekje van het Ronald McDonald Kinderfonds. Sint-Annaland Er is nog geen oplossing voor het parkeren in Vroonstede voor het wo ningbouwproject van Marsaki die in opdracht van Castria Wonen bouwt. Het betekent volgens Castria 'een behoorlijke vertraging' in de plan ontwikkeling. Marsaki cn Architec ten Alliantie uit Goes zijn bezig om naar oplossingen te zoeken. Een 26-jarige automobilist is zon dagavond rond kwart voor twaalf aan de Voorstraat gecontroleerd op rijden onder invloed van alcohol. Uit ademanalyse bleek dat de man bijna vijfmaal teveel had gedronken. De man kreeg een dagvaarding. Zijn rij bewijs werd ingenomen. Twee dertienjarige inwoners hebben een afvalbak aan de Steenbergseweg in Halsteren in brand proberen te steken. Voor de afvalbak vlam vatte, hielden politiemensen het tweetal aan. De jongens werden overge bracht naar het politiebureau voor verhoor. Hierna zijn ze in vrijheid gesteld. De straf voor het duo wordt later vastgesteld. De kinderen van de Hersteld Her vormde Gemeente hebben maandag het kerstfeest gevierd onder het the ma 'Verwachten...'. Terwijl de aan wezigen 'Komt allen tezamen' zon gen, kwamen de kinderen de kerk binnen. De kleuters begonnen met een openingsgedichtje. Daarna kwa men ook de andere groepen aan de beurt. Het thema werd uitgewerkt in diverse liederen en gedichten. Enke le kinderen lazen een gedeelte uit de Bijbel voor. Juf Erna Fase van kin derclub De Regenboog vertelde een verhaal over twee broertjes die vluchtten uit Hongarije om het kerstfeest te kunnen vieren. Ds. P.C. Hoek verzorgde de opening en slui ting. Verder gaf hij de kinderen van groep acht het boek 'De christen- reis' van Bunyan mee. Daarna wer den zij door alle aanwezigen toege zongen. Na het zingen van het 'Ere zij God' gingen de kinderen met een boek en een fruitzak weer naar huis. Negen kinderen van groep 8 kregen Tweede Kerstdag 's morgens een spe ciale Bijbel van ds. E. Versluis omdat het voor hen de laatste kinderkerst- feestviering was. Voor de zeven meis jes en twee jongens was er een per soonlijke tekst. De predikant nodigde de kinderen alvast uit voor de tiener- plusclub en de catechisatie in het vol gende seizoen. ,Een herder wordt Ko ning' was het thema van het kinderkerstfeest in de hervormde kerk. waaraan de kinderen van de zondags school en de tienerclub deelnamen. Er was gebed; declamatie, samenzang, lezingen uit de Psalmen. Johannes en Lukas. Els Overbeeke vertelde het spannende vrije verhaal over Erik. die een zakmes had gestolen. Ere zij God besloot het kinderkerstfeest. Zondags school de Zaaier begint 15 januari weer, de tienerclub hervat vrijdag 13 januari het programma. Met bijna 500 luisteraars kreeg de kerstzangavond zaterdag in de her vormde kerk grote belangstelling. Hoop op vrede was het thema van kleine kerstcantate die VZOS uit voerde. Er werkten vier koren aan het programma mee: kinderkoor So li Deo Gloria o.l.v. Heieen Troost, jongerenkoor The Young Voices Donderdag, vrijdag en zaterdag Rundergehakt 1 kg 4,- Eigen gekookte tong 100 gram 1,25 Boerenmetworst 150 gram 1,- GrillWOrSt dh. soorten 150 gram 1,- Bamiballetjes 250 gram 2,- Luxe party snacks doos 50 stuks 5,95 1 Magere runderlappen 1 kg 8,10 Sucadelappen 1 kg 8,10 Soeppakket 3,20 I Hamburgers 5 halen 4 BETALEN! I I I I I I I I I I I Jaarwisselingstip: Gourmet-, fondue-, steengrill-, hapjes- en saladeschotels. Partysnacks, bamiballetjes, satéballetjes, gevuld stokbroodje, paté, salade, enz. Zaterdag 31 december bezorgen wij uw bestelling GRATIS bij u thuis! Oudejaarsdag geopend van 8.00 tot 15.00 uur. Bestellijsten verkrijbaar in de winkel of op www.slagerijslager.nl Dinsdag 3 januari wensen wij weer voor u klaar te staan op de normale openingstijden, zie dan de aanbiedingen in de winkel! Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. o.l.v. Mario Riedijk, het christelijk mannenkoor DEV o.l.v. de nieuwe dirigent Koos v.d. Slikke en het christelijk gemengd koor VZOS o.l.v. Rinus van Gorsel. De muzika le begeleiding was van Cris Krijger. Adriaan Hoek, Joke van 't Hof, Leen Heijboer en Lené de Graaf. Naast het optreden van de vier ko ren was er samenzang. De meditatie was van ds. E. Versluis. Bij het mannenkoor verzorgde Piet Mossel man een solopartij in O, heilige nacht, een bewerking van dirigent Koos v.d. Slikke. B. en w. hebben ingestemd met de definitieve ontwerpen voor uitbrei ding van de Wellevaete voor Acce lerando, Smash, WIK en Dodi, als mede de brandweerkazerne op de hoek Veilingweg/Langeweg. De twee koopwoningen van Castria Wonen aan de Koning Haakonstraat zijn nog steeds niet verkocht. Op de kijkdag die onlangs werd gehouden was wel belangstelling voor de twee huizen. Zo'n 12 tot 15 echtparen kwamen een kijkje nemen in de wo ningen. De grootte van de kavels verschillen, de prijzen ook, van on geveer 218.000 tot 239.000 euro. Bij een van de woning kan een gara ge worden gebouwd. .Gezien het aangebodene en de aantrekkelijke koopprijzen is het haast onbegrijpe lijk dat er nog steeds geen kopers zijn,' staat in de Castria Bode. Met een 'keukenwaardecheque van 10.000 euro te besteden in de woon winkel' probeert Castria Wonen nu kandidaat-kopers over de streep te trekken. Het bestuur wil de Rehobothschool aan de Pilootweg uitbreiden met een computerlokaal, twee ruimten voor individuele begeleiding van kinderen en een berging. De aan bouw is gepland op grond met de bestemming 'groenvoorzieningen' en daarom in strijd met het bestem mingsplan Kom. Er is vrijstelling van dat bestemmingsplan nodig - in 2000 is die ook al eens verleend voorfde bouw van twee leslokalen en een personeelsruimte - en de ge meenteraad dient een zogenaamd voorbereidingsbesluit te nemen. Dat houdt in dat een herziening wordt voorbereid van het meer dan tien jaar oude bestemmingsplan. Op 19 januari neemt de raad een besluit. In een woning aan de Wilhelmina- straat is zondagnacht brand ont staan. De 57-jarige bewoner kon tij dig het pand verlaten. De oorzaak is nog niet bekend. Sint-Maartensdijk Steeds meer bewoners betrekken hun woningen in de nieuwbouw van Maartenshof aan de Bloemenlaan. Ook de huisarts, de osteopaat zijn verhuisd naar de nieuwbouw waar ook de tandarts en de prikpost komt. Pas als iedere bewoner en gebruiker een beetje op orde is, vindt de offi ciële opening plaats. Dat zal in maart gebeuren, meldt Castria Wo nen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Niemand heeft bij de gemeente be zwaren ingediend tegen de vierde herziening van het bestemmings plan Buitengebied. De wijziging maakt het mogelijk dat J.J. Koop man een nieuwe woning bouwt op het adres Provincialeweg 64. De bestaande, leegstaande, woning wordt afgebroken en ten noordoos ten ervan - elf meter verder uit de weg - een nieuw pand gebouwd. De bestemming 'verblijfsrecreatie- ve doeleinden' moet omgezet wor den in 'woondoeleinden'. Het ge meentebestuur noemt de plannen van Koopman uit zowel ruimtelijk als milieuoogpunt gunstig. De pro vincie heeft al een hogere grens waarde verkeerslawaai (53 in plaats van 50 decibel) vastgesteld. Op 19 januari zal de gemeenteraad het bestemmingsplan vaststellen, nadat de commissie ruimte zich er op 9 januari over heeft gebogen. Aan de Nijverheidsweg zijn tus sen donderdagmiddag vijf uur en vrijdagochtend half negen alumi nium platen van een vrachtwagen weggenomen. De platen zijn drie meter lang en vijftig centimeter breed. Zij worden gebruikt om landbouwvoertuigen over heen te laten rijden. Dc waarde van de platen is niet bekend. Op basis van het concept-omge vingsplan van de provincie Zee land hebben b. en w. besloten om medewerking te verlenen aan de uitbreiding van de woning Derde Dijk 2 tot 552 m3. Hiervoor wordt een vrijstellingsprocedure gevoerd volgens artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Alle kleuters van de Juliana van Stolbergschool en hun ouders kwamen donderdagavond bij el kaar in de gemeenschapsruimte om het kerstfeest te vieren. De kinderen mochten teksten opzeg gen en liederen zingen. Juf José de Klerk vertelde het bijbelver haal over de herders en de enge len. Meester De Korte vertelde een verhaal over Wilco en Wilma, twee kinderen die geld inzamelen voor arme mensen. De kleuters kregen bij afloop een boek en een fruitzak. Een dag later gingen zij op bezoek bij Maartenshof en zon gen hier hun kerstliederen. Groe pen drie tot en met acht vierden vrijdagmiddag het kerstfeest. Elke groep zong liederen en een aantal scholieren mocht een gedicht of tekst opzeggen. Er werd verder muziek gemaakt door de kinderen op blokfluit, orgel en viool. Juf Havenaar vertelde een verhaal over een stroper. Aan het begin van het verhaal zag het er slecht uit voor de stroper en zijn gezin, maar alles liep toch goed af. Na de kerstviering konden de leerlingen gaan genieten van hun kerstvakan tie. Scherpenisse A. Beeke heeft een uitvoerige brief aan de gemeenteraad ge schreven waarin hij tal van onder werpen aan de orde stelt. Zijn ge schreven bijdrage heeft Beeke geïllustreerd met krantenknipsels. Hij neemt het o.a. op voor de fa milie Bogert uit Oud-Vossemeer, het grote gezin dat een inpandige woning bij het bedrijfspand in Tholen wil betrekken, maar daar voor nog steeds geen toestemming heeft. ,Een goed begin is het halve werk', zo blikt Beeke al vooruit naar 2006. De Thoolse postbodes ondervinden weinig problemen om de vele kerstkaarten op tijd te venverken. Bij het postsorteercentrum aan de Dalem- sestraat in Tholen wordt in alle vroegte in een strak tempo gewerkt, terwijl de post in grote kratten binnenkomt. De postbodes gaan gerou tineerd te werk. „We kunnen de drukte goed aan", vertelt vestigingsmanager Frank Basti- aanse. „Wel wordt al het personeel ingezet. Ook de zaterdagwerkers zijn indien mogelijk aanwezig, iedereen draagt zijn extra steentje bij." De kerstdrukte draait volop, maar vol gens Bastiaanse is alles nog onder controle. Hij heeft geen zicht op de hoeveelheid kerstwensen die de bewoners van Tholen ontvangen en ver sturen. „In Nederland worden zo'n 200 mil joen kerstkaarten verstuurd en daar krijgen wij hier in de gemeente Tholen ons portie van. Dat is geen probleem, daar zijn wij op inge steld." De postbestellers ordenen de brieven, pakketjes en tijdschriften op straatnamen en huisnummers. Vorig jaar werd er een nieuw sorteringssysteem ingesteld, waardoor een groot gedeelte van de post voor de kernen in Tholen ai gesorteerd wordt in Bergen op Zoom. „Alles wat in deze rode kratten zit, is al geordend. Het kan gelijk meegenomen worden, zonder na te kijken. Dat scheelt heel wat tijd", legt Bastiaanse uit. Sinds twee maanden geeft hij leiding aan de vestiging in Tholen. De postbodes kennen geen problemen met zo genaamde 'piekdagen'. „Alles komt redelijk verspreid aan. Behalve vorige week maandag, toen was het wat drukker dan andere dagen. Het kan natuurlijk nog drukker worden, want ook na de kerst versturen heel wat mensen nog kerstkaarten", vertelt postbode Kees Kot uit Tholen. Het is de laatste maal dat hij de kerst- post sorteert, volgend jaar gaat hij met pen sioen. Voor de andere postbodes is het de laat ste keer dat zij de kerstkaarten sorteren in het kantoor in Tholen, vanaf 1 juli zullen de twin tig werknemers hun werkzaamheden vanuit Bergen op Zoom gaan voortzetten. Predikbeurten Zaterdag 31 december en zondag 1 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. ds. Vemooij. zo 9.30 u. ds. Vemooij (bev. ambtsdra gers). 18.30 u. ds. Goedvree. Amemuiden. HERSTELD HERV. GEMEENTE za 17.30 u. ds. Joppe.St.-Maartens- dijk. zo 9 u. ds. Hoek. 17 u. kand. Fekkes. Nijkerk. HERV. GEM. IMMANUEL za 19 u. ds. Balk. zo 10 u. mevr. Roggeband, Tholen. GEREF. KERK za 19.30 u. mevr. Littel-van Dommele, Willemstad. zo 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK za 16.30 u. ds. Den Boer. zo 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. za 19 u. ds. De Jongste. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE zo 14 u. dhr. Van der Wiel. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebed- en communie dienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. ds. Van der Linden, Spijk, zo 10 u. evang. Van Welie, Rotterdam. 18.30 u. ds. Van de Woestijne, Waarde. GEREF. KERK za 19 u. dhr. Jansen. Oud-Gastel. zo 10 u. dhr. Daleboudt, Ossendrecht. CHR. GEREF. KERK za 19 u. ds. Den Boer. zo 10 en 18.30u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. za 19 u. leesdienst. 10,14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en commu nieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. ds. Versluis, zo 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. Jongeneel, Alblasserdam. HERSTELD HERV. GEMEENTE za 16.30 u. ds. Hoek. zo 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. za 19 u. leesdienst. zo 9,14 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. za 19 u. leesdienst. zo 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. kand. Kooij, Barendrecht. zo 10 u. ds. Willemsen, Dirksland. 18 u. ds. Boon, Krabbendijke. OUD GEREF. GEM. za 19 u. ds. Gerritsen, zo 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE za 19 u. ds. Joppe. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH za 19 u. ds. Kroes, Barendrecht. zo 10 u. ds. De Haan, Oosterland. 19 u. ds. Van Oostende. Kapelle. OUD GEREF. GEM. za 19 u. leesdienst. zo 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. za 19.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. ds. Abbink, Vriezenveen. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Abbink, Vrie zenveen. GEREF. GEM. za 19 u. ds. Brugge, zo 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. za 19 u. ds. Van der Sleen. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE za 19 u. ds. Blom. zo 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK za 19 u. ds. Broere. zo 10 u. ds. Schneider, De Lier. GEREF. GEM. za 14.30 u. stud. Joosse, Vlaardingen. zo 10,14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. ds. Catsburg, Goes, zo 9.30 u. kand. Reijm, Nieuwerkerk a/d IJssel. 17 u. kand. Kooij, Barendrecht. GEREF. GEM. za 15 u. ds. De Jongste. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. OUD GEREF. GEM. za 19 u. ds. Van der Meer. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK za 17 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. zo 10 u. dienst. Sint-Philipsland De website van heemkundekring Phi lippuslandt (www.sint-philipsland.nl) is door webmaster Jan-Willem Kem- peneers aangepast en bijgewerkt. Op de pagina 'bestuur' valt te lezen, dat Philippuslandt een voorzitter en een secretaris zoekt. J. Kempeneers en C. Tichem hebben hun functies neerge legd. Op de site is een nieuw the- maverhaal te vinden, over het vergaan van het schip 'De vijf gebroeders' van C. Faasse op nieuwjaarsdag 1877. Bovendien is de pagina met overleden (oud-)inwoners aangevuld tot 1 de cember. De lay-out van alle pagina's is uniform gemaakt. ZIE VERDER PAGINA 9 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113-> 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30-. 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 december t/m vrijdag 6 januari. donderdag 29 1.35 - 13.57 vrijdag 30 2.25 - 14.52 zaterdag 31 3.15-15.39 zondag 1 4.02 -16.27 maandag 2 4.50 -17.15 dinsdag 3 5.37 -18.05 woensdag 4 6.25 -18.52 donderdag 5 7.12 - 19.42 vrijdag 6 8.02 - 20.37 za 31/12 14.12 u. NM vr 6/1 19.57 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 31 dec. Rommelpotfestival, stichting Stad, Markt, 11 u. 5 jan. Informatieavond borstvoeding, organisatie LLL, Stoofstraat 8, 20- 22 u. 5 jan. Nieuwjaarsbijeenkomst, chr. ouderenvereniging. Wingerd, 12 u. 11 jan. Oecumenisch avondgebed, gebouw NPB, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 30 dec. Snerttocht, wandelsportclub Vosmeer, start bij Hof van Holland, 19 u. SINT-ANNALAND 7 jan. Nieuwjaarsconcert, fanfare Accelerando, Wellevaete SINT-MAARTENSDIJK 30 dec. Snerttocht, Platform Leef baar Platteland, Kastelijnsweg 18, 11 u. 31 dec. Afgifte goederen Dorcas. Wouthoekweg, 9.30-12 u. POORTVLIET 7 jan. Snerttocht. BERGEN OP ZOOM 4 jan. Informatieochtend whiplash, ziekenhuis Lievensberg, 10-12 u. 5 jan. The Big Chris Barber Band, nieuwjaarsconcert. De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Verrassings voorpremière, vanaf 12 jan. iedere donderdag - 20.30 u., De Griezelbus - do t/m wo 19.30 u.. The chronicles of Narnia - do en vr 16 en 20 u., za 16 u., zo t/m wo 16 en 20 u.. Plop en viool avontuur - do t/m wo 13.15 en 14.45 u., Harry Potter en de Vuurbe ker - do t/m wo 15.15 u.. Chicken Little - do t/m 13 u.. King Kong - do en vr 14.45 en 19.30 u., za 14.45 u., zo t/m wo 14.45 en 19.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2