THOLEN Schipper f OAZ wensen u een voorspoedig nieuwjaar QJ z ^utomatiseringsCentrum Wen CONCORDIA V. HAN OVERBEEKE v.v. THOLENSE BOYS Totaal installateur spV Mevr. C. Moeliker-Quist Fa. van 't HOF ALUMINIUM DE BLOEMENHAL Wenst alle clientèle, familie, vrienden en bekenden een gezond en voorspoedig nieuwjaar V Minheere Installatie Techniek Donderdag 29 december 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT III Boekhandel en Kantoorinrichting wensen u allen een voorspoedig 2006 K Markt 8-10 Tholen Tel. 0166-602425 Fax 0166-603452 wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 2006 K Zorgcentrum Ten Anker, Stelberg 1kamer 54, 4691 ZA Tholen Fam. Bosmans bezorger van de Eendrachtbode in het centrum wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar Mevr. M.A. Lindhout-van de Ree diervoeders bij u thuis en C.S.M. bietenagent Fam. Vroegop bezorger van de Eendrachtbode in Dalempolder Fam. M.L. Poot-de Graaf Dierenspeciaalzaak VAN TIENEN wenst u allen een gelukkig 2006 ijzerwaren gereedschappen wenst klanten, vrienden en bekenden EEN GELUKKIG EN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR Familie Jansen Slachtveld 11, 4691 RA Tholen Tel. 0166-602780 Schildersbedrijf L v.d. Hoofd wenst familie, vrienden en clientèle een gelukkig nieuwjaar toe. AUTOBEDRIJF wenst vrienden en clientèle GELUKKIG NIEUWJAAR Ohmstraat 2 Tholen Witteveenweg 4 4612 RA Bergen op Zoom wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar ook in 2006 staan wij weer voor u klaar Wij wensen alle donateurs, begunstigers en vrienden een voorspoedig nieuwjaar toe Bestuur en leden van de kon. muziekvereniging THOLEN wenst leden, donateurs, re animatieleden en bekenden een voorspoedig en gezond 2006 toe e beste Mensen oor 2006 Dieleman Hoogstraat 14-16, 4691 CB Tholeri Tel. 0166-602597, Fax 0166-603954 E-mail: boek-kant.vakh.dieleman@hetnet.nl Voor de ambtsketen van burgemeester W. Nuis was veel belangstelling van de Amerikaanse gasten bij de opening van Allied Mineral Products Europe aan de Energieweg. De gemeente is er veel aan gelegen om bedrijven binnen te halen om de werkgelegenheid te bevorderen. Allied Mineral Products produceert vuurvast materiaal voor de bekleding van ovens in de metaalindustrie en is de eerste vestiging van het Amerikaanse bedrijf in Europa. Om het belang van de komst van de onderneming naar Tholen te onderstrepen bezocht het hele college van burgemeester en wethouders de opening met veel internationale gasten. Dat gebeurt zelden of nooit. Het industrieterrein Welgelegen groeit gestaag al werd er het afgelopen jaar minder grond uitgegeven dan de jaren daarvoor. Een domper op de ontwikkeling van Welgelegen was het terugtrekken van Bouman Potter om een groot retailcentrum te bouwen naast Van Houte Wonen. De gemeente kocht de grond terug. C c wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig nieuwjaar Ten Anker, kamer 019 4691 ZA Tholen wenst familie, klanten, vrienden en bekenden een goed, voorspoedig en gezond 2006 wenst allen een voorspoedig nieuwjaar Hoogaarsstraat 36 Tel. 0166-603928 wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 2006 Prins Clauslaan 1, kamer 129 4691 ZA Tholen Bakstraat 11Tholen wenst een ieder een gezond en gelukkig 2006 \Slabbecoornweg 21 0166-604140 4691 RZ Tholen D I Oudelandsestraat 19-21 Tholen Fax/Tel. 0166-602194 Grindweg 15 Tel. 0166-607050 van de fi nancieringsre geling. Druk werd er op alle fronten gelobbyd en dat resulteerde erin dat de afdeling kon blijven. De financiering ervan werd over geheveld van de algemene wet bijzondere ziektekosten naar de al gemene bijstandswet. Voor ruim 4,8 miljoen gulden werd aan de Zoekweg een sporthal/gemeenschaps centrum gebouwd. De eerste van 487 heipa len ging in februari de grond in. De stichting rusthuizen Gereformeerde Gemeen ten in Zeeland realiseerde aan de Kaay een complex met 23 appartementen voor bejaarden, dat één geheel vormde met de Ark aan de Hoogstraat. Aannemer Ligten- dag uit Sint-Philipsland realiseerde de bouw op het terrein van de voormalige gas- en viszilverfabriek. Concordia was één van de zestien muziekkorpsen die waren uit genodigd om de inhuldiging van koningin Beatrix in Amsterdam luister bij te zetten. Harmonie, drumband en majorettes maakten een rondgang door een van de buitenwijken en stonden later in een zijstraat van de Dam. Ook de eerste en enige vrouwelijke wachtmeester bij de Thoolse politie, E. Klaassen, was met drie collega's in de hoofdstad. Maar dan als lid van de mobiele eenheid, die het druk had met alle relschoppers. Zuster J.M. Engelvaart vierde haar zilveren jubileum als directrice van het bejaar- dentehuisTen Anker. Naast alle lof en cadeaus die haar ten deel viel, was de groot ste verrassing een gelegenheidskoor dat haar toezong, gevormd uit een veertigtal oud personeelsleden. De directrice, die wegens haar gezondheid moest stoppen en in N.G. Koole-de Bourgraaf een opvolgster kreeg, werd op Koninginnedag met een lintje verrast. Als oudste vereniging in de gemeente vierde in OUD-VOSSEMEER de toneelvereniging Rede rijkerskamer Eendracht het 110-jarig bestaan. Van een plaatselijke club had ze zich in de voorgaan de dertig jaar ontwikkeld tot een vereniging die regionale bekendheid genoot. Voorzitter A.M. van En gelen, al 28 jaar in functie en twee jaar langer deel uitmakend van het bestuur, werd uitgebreid gehuldigd. Een groep oudere leden speelde de oprichtingsvergadering in hotel Ampt na. Na een dertigjarige bestuursperiode nam voorzitter H. van Gorsel afscheid van de weegbrugvereniging Een dracht maakt macht. Ook M. Polderman zou terugtreden uit het bestuur, maar overleed een dag vóór de jaar vergadering. Hun zoons C.J. van Gorsel en P. Polderman werden in de vacatures gekozen. Als wegers werden me vrouw J. Stoeken-de Lee en Joh. Lindhout herbenoemd. In het voorgaande jaar passeerden 14,5 miljoen kilo landbouwproducten de weegbrug, waarvan ruim elf miljoen kilo aardappelen. Het gerestaureerde Smidsklokje werd officieel in gebruik genomen. Acht maanden duurden het vernieuwen en verstevi gen van de gevel van de voormalige smederij en het opknappen van het uurwerk. Naast eigenaar J.J. Vos waren de plaat selijke aannemers D. Vaders en P. Hommel en schilder A. Ridderhof ervoor ingeschakeld. Aan het uur- en speelwerk deed de heer Landheer uitWezepe zijn best. Het monumentale uurwerk, tussen 1780 en 1786 gemaakt door dorpssmid Johannes Verker- ke, werd eerder in 1927 en 1961 opgeknapt. De restauratie gebeurde met tussenkomst van mevr. J.E. Zelders-Thomas, dieThools correspondent was van de Bond Heemschut. Aan de gevel werd een informatiebordje van de ANWB onthuld. Het bijzondere uurwerk was op televisie te zien in het programma Van gewest tot gewest. Peuterspeelzaal De Pluus was ingenomen met het nieuwe onderkomen in de voormalige brandweerkazerne. Niet alleen was daar meer ruimte, ook was het veiliger en konden de peuters buiten spelen in de zandbak. De Pluus bestond ruim vier jaar en telde twee groepen die ieder twee ochtenden naar de peuterspeelzaal kwamen. Leidsters waren Willy de Kreek en Maaike Rijnberg. Vanaf augustus staakte het busbedrijf Van de Klundert de lijndienst tussen Sint-Annaland en Bergen op Zoom. Na ruim een halve eeuw ging het busvervoer over naar de BBA, die eerder al de andere Thoolse busdienst - van Krijger - had overgenomen. Daarmee kwam definitief een einde aan de in 1954 opgerichte coöperatieThoolse Autobus Diensten TAD. Als Klundert Tours ging het bedrijf verder met toerbussen. Na negen jaar in het dorp werkzaam te zijn geweest, ging wijkverpleegster J.A. Krijger met pensioen. Ze stond bekend als de wijkzuster die altijd op de fiets kwam. Opvolgster werd C. Steketee. Voor Bram Scherpenisse uit SINT-ANNALAND werd de nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur een bijzondere aangelegenheid. De oud-gemeentebe stuurder, hij was voor de VVD 17 jaar lang gemeenteraadslid en wethouder, kreeg uit handen van burgemeester Baerends de erering van de gemeente Tholen. Op die manier werd de waardering van deThoolse samenleving tot uitdrukking gebracht voor het werk dat Scherpenisse, die vanwege zijn gezondheid moest stoppen, had gedaan. De VVD-afdeling benoemde Scherpenisse tot lid van verdienste. Overigens zag de afdeling het ledental met ruim tien procent afnemen tot 158. Bewoners van de Javadijk bekritiseerden op een hoorzitting over bestemmingsplan Kom een voor hun deur gepland fietspad. Ze voorzagen geluidsoverlast, te hard rijdende brommers en problemen met het verlaten van hun garages. Leg het aan de andere kant van de dijk, in de Joanna Mariapolder, was hun advies. Maar dat stuitte op bezwaren bij provinciale waterstaat omdat dan opnieuw een oversteek van de provinciale weg zou ontstaan. De aansluiting van het fietspad met de Hoenderweg werd voorlopig uit het wenst allen een sportief en gelukkig 2006 Tot ziens op onze nieuwjaarsreceptie op zaterdag 7 januari vanaf 16.00 uur wenst klanten en bekenden een goed en gezond 2006. Ook in het nieuwe jaar hopen wij u weer van dienst te zijn. Voor centrale verwarming - gas - water sanitair - elektra - loodgieterswerkzaamheden en service en onderhoud gasgestookte toestellen Oesterstraat 3, 4691 KVTholen, Tel. 0166-605142 fax 0166-606931 N&rr li.... Uneto-Vni E-mail: info@minheeremit.nl www.minheeremit.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 19