'Eenmaal besmet met het duivenvirus, kom je er werkelijk nooit meer vanaf' Thoolse jeugdselectie moet meer trainen Jeugd vermaakt zich met zaalvoetbal in kerstvakantie Showappartement om van te watertanden Golf is ook wintersport Negen ton voor BBA op Tholen Koersballen Fonteijne en Meijer winnen tentoonstelling van de Vredesduif Loos alarm in Wellevaete voor brandweer Sint-Annaland Donderdag 29 december 2005 EENDRACHTBODE, DE G Darten Verlies Babbelaar Linders tekent bij Inschrijving voor de jeugdmuziekprijs gestart Sportkaart om jeugd te stimuleren Discussie moet open en transparant THOOLSE COURANT De doffer van de heer M. Fonteijne en de duivin van de heer M. Meijer werden zaterdag uitgeroepen tot de mooiste duiven van de Vredesduiftentoonstelling in café de Druiventros in Sint-Philipsland. De heer Fonteijne uit Oud-Vossemeer (en oud-Sint-Philipslander) is trots op de titel: „Ik ben pas driejaar geleden opnieuw begonnen met de duiven. Normaal duurt het wel wat jaren voordat je een goede stam gekweekt heb." Talentvol Voltijdbaan Uitslagen De Thoolse voetbaljeugd vermaakte zich tijdens de kerstvakantie drie dagen met zaalvoetbal in Meulvliet in Tholen en de Wellevaete in Sint-Annaland. Voor alle ca tegorieën, pupillen en junioren waren er wedstrijdjes. In Meulvliet was de organisatie in handen van vv Vosmeer, in de Wellevaete leidde SPS de jeugd in goede banen, al was er wel een incident. D-pupillen De provincie keert ruim 38.000 eu ro uit aan de BBA als bijdrage in de exploitatiekosten voor het openbaar vervoer op Tholen in het jaar 2004. De provincie had al voorschotten verleend van 863.168 euro. In totaal komt de exploitatiebijdrage op 901.479 euro uit. De totale kosten waren gesteld op 1.587.714 euro (prijspeil 2003). De vervoeropbrengsten bedroegen in dat jaar 703.295 euro zodat de exploitatiebijdrage uitkwam op 884.419 euro. Daar ging ook nog een bijdrage voor een stakingsdag af van 1914 euro, waardoor er 882.505 euro overbleef. De loon- en prijsstijging van 2,15 procent over 2004 kwam er weer bij. Dat be droeg 18.974 euro waardoor het to taal op 901.479 euro uitkwam. Ge zien de voorschotten bleef er voor de provincie nog 38.311 euro over als bijdrage. Dat was watertanden in het showappartement van Vriens-de Schelde in Bergen op Zoom. Niet om de kookdemonstraties en de wijnproeverij, maar om het mo derne, smaakvol ingerichte ap partement met al zijn comfort en nieuwste snufjes. Jan Buerinans, de bedenker van het concept, wil zijn klanten een totaalplaatje la ten zien. Het appartement Iaat zien dat design ook sfeervol kan zijn. Vriens-de Schelde heeft heel het appartement in eigen beheer ingericht: van schuifpuien, pla fonds, verlichting tot scheidings wanden en de inloopkast. Woon kamer en keuken worden ge scheiden door een kast van gepo lijst walnoothout, waarin het ho me system van Bang Olufsen zit. Een enorme houten tafel met daaraan 12 lederen kuipstoelen is de blikvanger van de woonkamer, de gouden vitrage zorgt voor een warme sfeer. De keuken is hele maal geïntegreerd in de wand, met warmhoudlades voor de bor den, een stoom- en een bakoven. Het lijkt ruimtebesparend, maar dat is het niet. Het geheel zit na melijk in de wand, wat een heel opgeruimd geheel oplevert. Al vanaf het begin van het bouw plan, moet rekening worden ge houden met een dergelijk idee, dat geldt ook voor Domotica woonsysteem en het lichtplan. Met één afstandsbediening kan men, gordijnen openen, de gel- haard laten branden, een cd op zetten als men in bad zit. Vriens- de Schelde denkt graag mee vanaf het prille begin om aan de hand van de wensen van de klant een totaal woonplan te maken. De woonkamer gaat moeiteloos over in de slaapkamer. Er is nachtver lichting aanwezig in de vloer en het bed is mooi opgemaakt in na turel tinten en goudaccenten. Het tv-scherm is netjes opgeborgen in de kledingkast. In het verlengde ligt de badkamer. Een geintje noemt Jan Buermans de water straal die vanuit het plafond het bad met water vult. De straal staat als een kunststof pijler tussen het bad en het plafond, waarop geen spatje te zien is. De lichtjes in het bad kunnen aangepast worden aan uw stemming en maakt u zich geen zorgen: het water kan tot de kin, daar zorgt het overloop sys teem voor. Vanuit de slaapkamer kijken we op de yacozy en de in- bouwsauna, met daarachter het dakterras. Het uitzicht heeft wel wat: De glamour van dit showap partement, tegen het decor van de oude gasfabriek. Je kunt zo in dit showappartement trekken en vre selijk lui worden. Je regelt alles vanuit één stoel, de was wordt ge streken door een strijkrobot, de wijn op de juiste temperatuur ge bracht in de geïntegreerde wijn- kast. Duidelijk is dat dit apparte ment is voor de klant met een iets dikkere beurs. (Advertentie I.M.) In de Roosendaalse Dartsfederatie zijn een beperkt aantal wedstrijden gespeeld. In de eredivisie verloor De Babbelaar 1 uit Sint-Maartens dijk met 8-2 van Jansen Jansens 1, terwijl Pole Position met 9-1 Bonnefooi klopte. In divisie IA ging The Pub met 1-9 onderuit te gen Spinooltjes 3. En in divisie 2C won De Babbelaar 2 met 7-3 van Lievekus. Ruud Linders uit Huijbergen is ook volgende competitie trainer bij voetbalvereniging Smerdiek. Hij is bezig aan zijn tweede seizoen bij de zaterdagvierdeklasser. Uitslagen van de gespeelde wed strijden van Meulvliet: 1. B. Schot 22 p; 2. J. Bos 19 p; 3. T. Goode 18 p; 4. R. Bolier 17 p; 5. J. Verbraeken 16 p; 6. G. Bolier 11 p; 7. H. Schot 8 p; 8. D. Lindenberg 7 p; 9. A. Hilgerson 4p. Tholen stad: 1. mevr. R. Burrows 20 p; 2. mevr. R. van Driel 19 p; 3. L. Soomers 17 p; 4. mevr. R. Nagte- gaal 16 p; 5. mevr. C. Wilsing 11 p. De vereniging 'Vrienden van het Zeeuws orkest' organiseert in maart voor de achtste maal een wedstrijd voor jonge musici uit de provincie Zeeland of direct daaraan grenzend. In twee categorieën (tot 15 jaar en van 16 tot 21 jaar) strijden jonge muzikanten in duo's op instrumen taal en vocaal niveau voor de East man Muziekprijs Zeeuwse jeugd. Hiermee zijn geldprijzen te winnen, die besteed moeten worden aan muziekbeoefening. Geïnteresseer den kunnen zich tot 21 februari in schrijven voor dit tweejaarlijkse evenement. De formulieren zijn te Een jeugdsportkaart. Dat idee lan ceerde ABT-fractievoorzitter J.J.P.A. Boulogne bij de presentatie van de kandidatenlijst en de hoofdpunten van het verkiezingsprogramma van de lokale Thoolse partij. Met zo'n kaart zouden jongeren die het lid maatschap van een vereniging niet kunnen betalen, via de gemeente de mogelijkheid moeten krijgen om te sporten. ABT zou ook verenigingen willen belonen die vernieuwend be zig zijn met bijvoorbeeld onderhoud van de accommodatie. „En het zou ook heel mooi zijn om talentontwik keling op Tholen te stimuleren", al dus Boulogne. „Alleen als het over persoonlijke kwesties gaat of als de staatsveilig heid in het geding is, is er aanlei ding om besloten te vergaderen. In alle andere gevallen moet de discus sie open en transparant worden ge voerd", meent J.J. van 't Hof. De Sint-Annalander vertegenwoordigt ABT in de raadscommissies ruimte en samenleving en is kandidaat wethouder voor zijn partij mocht die na de verkiezingen deel gaan uitmaken van het college. Van 't Hof vindt het belangrijk dat de ge meente helder communiceert met de burgers. Hij stoort zich eraan dat over de brede school Sint-Annaland in januari een niet-openbare bespre king plaatsvindt. „Het zijn immers belangen van burgers, het gaat over hun kinderen." Té vaak worden nu zaken in een besloten sfeer behan deld, zegt Van 't Hof. „Regelmatig hebben we de afgelopen vier jaar dergelijke vergaderingen uit protest verlaten." bestellen bij mevrouw M.B. de Korte-de Groot via het telefoon nummer 0118-470196. De voorse lectie vindt plaats op 18 maart in de Zeeuwse muziekschool in Middel burg. De finale wordt vrijdag 31 maart gehouden in Burgerzaal in Middelburg De golfsport houdt geen winter stop. Om de winterslapers te prikkelen ook 's winters actief te blijven, biedt golfclub Grevelin- genhout bij Bruinisse tot 15 maart een aantrekkelijk arrange ment. De conditie op peil houden, is na de decembermaand met veel eten, drinken en zitten, zeker een goed advies. Is golf een wintersport? Ja en nee. Nee, als wintersport wordt opgevat in de meest gangbare betekenis van skiën en langlaufen. Ja, als een sport die even goed in de winter als in de zomer kan worden beoefend. Wintersport en golf hebben nog iets gemeenschappelijks. Om allebei heeft lange tijd de geur van een eli taire bezigheid gehangen: dat is niets voor ons. Dat is niet meer zo, want steeds meer Nederlanders gaan op winter sport en hoeveel golfers zijn er de laatste jaren niet bijgekomen? Het is de snelst groeiende sporttak in Ne derland. Er zijn meer dan 252.000 geregistreerde golfers: mensen die regelmatig alleen of in kleine groep jes een balletje slaan. Veel beoefe naren van de golfsport zetten in de winter hun golftas op zolder om de ze pas tevoorschijn te halen als de eerste blaadjes aan de bomen ver schijnen. Golf kan echter even goed in de winter als in de zomer worden beoefend. Iedereen die in het bezit is van een golfvaardigheidsbewijs kan tot 15 maart vier keer op de 18 holesbaan spelen. Ook de Par 3- baan, de overdekte drivingrange, de oefenbunker en de puttinggreen zijn beschikbaar. De deelnemers aan het arrangement krijgen een gratis bal- lenkaart. De baan is doorgaans in goede conditie, al moet men er re kening mee houden, dat men wel eens op wintergreens moet spelen, als de weersomstandigheden dat vergen. Golfbaan Grevelingenhout (0111- 482650 of www.grevelingenhout.nl) is in een half uurtje vanuit Tholen te bereiken. De kampioenen versloegen zestien andere deelnemers en 139 duiven. De 54-jarige Fonteijne is lid van duivenvereniging De Zwaluw in Oud-Vossemeer en heeft de titel ei genlijk aan zijn echtgenote te dan ken. „De kleur van de doffer is be wust gekozen, mijn vrouw vond het wel leuk. Vorig jaar won de va der van deze kampioen de tentoon stelling van de Zwaluw." De voor namelijk witte duif met enkele grijsaccenten valt op tussen de an dere duiven van de tentoonstelling. Het kooitje is versierd met een gouden kerstslinger, de kooi van de duivin van de heer Meijer is voor zien van een rode slinger. Terwijl Fonteijne na een pauze van vijftien jaar weer zijn hobby als duiven melker heeft opgepakt, is de heer Meijer al dertig jaar lid van vereni ging de Vredesduif. De tentoon stelling ziet hij als een leuke bij komstigheid van de duivensport. „Het gaat mij eigenlijk puur om het vliegen", legt hij uit. „Ik doe alleen mee met de lange vluchten, die hebben meer charme." Fonte ijne is het volledig met hem eens: „Die korte vluchten zijn niet inte ressant, die zijn zo gebeurd. De kick als jouw duif na een vlucht van honderd kilometer vroeg valt, daar doe je het voor." Volgens Meijer (42) is de duiven melker uit Oud-Vossemeer een aanstormend talent. „Zijn duiven hebben heel goed gevlogen." Be scheiden geeft de kampioen toe dat zijn vogels bij een vlucht vanuit Bordeaux provinciaal vroeg vielen en hierdoor de 22e plaats van Zee land behaalde. „De duiven zijn niet alleen mooi bij tentoonstellingen, maar scoren ook mooie resultaten in de vluchten. Daardoor weet ik dat we op de goede weg zitten. Normaal duurt het wel vier of vijf jaar voordat je een sterk stammetje hebt." Fonteijne stopte met zijn hobby toen hij van Sint-Philipsland naar Bergen op Zoom verhuisde. „In de stad kan je geen duiven hou den, te weinig ruimte. Daarom heb ik vijftien jaar lang niet meege daan." Terug op het eiland, pakte hij in zijn huidige woonplaats Oud- Vossemeer de draad weer op. „Eenmaal besmet met het duiven- virus, kom je er nooit meer vanaf." De heer Meijer begrijpt wat hij hiermee bedoelt, het virus heeft ook hem niet meer losgelaten: „Duivenmelkers uit heel Nederland doen mee met lange vluchten. De spanning is groot, omdat je niet weet waar of van wie de snelste duif is. De adrenaline schiet door je lijf als een duif bijvoorbeeld na een vlucht van 940 kilometer na dertien uur al terug is. Dan weet je 'die heeft heel goed gevlogen'." Een duivin van de heer Meijer viel bij de vlucht van Bordeaux ook vroeg binnen, hij behaalde hiermee de 32e plaats van Zeeland. Duiven melken is een sport waar veel tijd in gaat zitten. Vooral in de zomer spenderen de mannen veel tijd aan hun vogels. „In de winter ben je zo'n anderhalf uur per dag bezig, maar in de zomer loopt dit makkelijk op tot zo'n veertig uur per week", vertelt Meijer. „Je zou eigenlijk niet moeten werken, zo lang ben je er mee bezig", vult Fonteijne aan. Toch vinden de kampioenen de hobby, als onbe taalde extra voltijdbaan, zeker de moeite waard. De tentoonstelling is voor de duivenmelkers een mooie gelegenheid om eikaars duiven te bekijken. Een groepje mannen staan bij de kooien en praten over de resultaten van hun vogels. „Kijk, dit is nu het échte duiven- melken, eikaars duiven beoordelen en ervaringen uitwisselen", vertelt Krijn Reijngoudt, voorzitter van de Vredesduif. Af en toe wordt een duif uit de kooi gehaald om beter te bekijken, de vleugels worden ge spreid en de vlakte van de ogen wordt bestudeerd. De vereniging is volgens Reijngoudt een van de bes te van Zeeland. „Dat zeg ik niet om op te scheppen, onze leden behalen gewoon zeer goede resultaten op vluchten", legt hij uit. Kampioen Meijer steunt hem in deze uit spraak: „Het is ook een heel gezel lige club, waar geen ruzie is. Dat is bij sommige verenigingen wel an ders. Wij gunnen elkaar het succes. Het is een sterk front waar je tegen speelt. De mensen zijn bloedfana- tiek en dat vijzelt ook het eigen ni veau op." De uitslagen in de verschillende klassen zijn als volgt: Oude doffers: I. Quist 1; Comb. Reijngoudt 2; J.D. Mocdt 3; Comb. Bolijn 4; A. Vermaas 5; J.C. Ver wijs 6; comb. Hoek 7. Jarige doffers: M. Fonteijne 1; comb. Reijngoudt 2; L. Reijngoudt 3; S. Vermaas 4; C. Verwijs 5; M. Meijer 6. Jonge doffers:Comb. Reijngoudt 1, 3; M. Meijer 2; comb. Hoek 4; M. Fonteijne 5; K. van Dommelen 6; C. Verwijs 7; I. Quist 8; J.C. Ver wijs 9. Late doffers: Comb. Hoek 1; K. van Dommelen 2. Late duivinnen: Comb. Hoek 1. Oude duivinnen: Comb. Hoek 1; comb. Reijngoudt 2; J. Reijngoudt 3; comb. Bolijn 4. Jarige duivinnen: Gebr. Reijn goudt 1S. Vermaas 2. Jonge duivinnen: M. Meijer 1, 3; comb. Hoek 2, 5; I. Quist 4; S. Ver maas 6, 8; A. Vermaas 7. Kampioenen M. Fonteijne (links) uit Oud-Vossemeer en M. Meijer uit Sint-Philipsland vinden de tentoonstelling een goede gelegenheid om ervaringen met andere duivenmelkers uit te wisselen. De Thoolse jeugdselectie o.l.v. Erwin de Nijs (linksachter) ontving van Ringsport uit Sint-Annaland officiële wedstrijdkleding in de Thoolse kleuren geel en blauw. Rechts het echtpaar Koeteeuw-Slager van Ringsport en wethouder Goossen van sportzaken, die de aftrap verrichtte. (Advertentie LM.) Het begon zo goed, zaterdagmiddag voor de Thoolse jeugdselectie onder de 13 jaar op het sportveld van SC Stavenisse. De familie Koe- teeuw-SIager van Ringsport uit Sint-Annaland stak de jeugdige voetballers en hun trainers in officiële wedstrijdkleding: de kleuren geel en blauw uit de Thoolse gemeentevlag. „Deze vormen van eilandelijke samenwerking juich ik van harte toe", zo stak ook wethouder van sportzaken F.J. Goossen de loftrompet. Hij hield de spelers voor, dat ze de sponsors wel heel erg dankbaar mogen zijn voor hun royale steun. De wethouder bedankte ook de begelei ders, die zich veel moeite getroosten om de voetbaltalenten van de toekomst op een hoger niveau te brengen. De oefenwedstrijden trek ken ook steeds behoorlijk wat toeschouwers. In Stavenisse was Johan Schot, de routinier van Tholense Boys, present, maar die kwam vooral ook voor zijn dochter, het enige meisje in de Thoolse jeugdselectie. Ook trainer Ko Stoutjesdijk uit Sint-Maartensdijk was aan wezig. „Een leuk initiatief", zei de ervaren oe- fenmeester tegen de leiding. Het Dl-elftal van Halsteren, dat in de eerste klas uitkomt, passeerde de Thoolse selectie in de slotfase met maar liefst 0-6. „Dat was zwaar geflatteerd", legt trainer Erwin de Nijs uit. „Tien minuten voor het einde was het nog maar 0-2 en vlak voor rust kregen we twee tot drie mogelijkheden voor de aansluitings treffer. Een 1-3 uitslag had de verhoudingen beter weergegeven. We zijn absoluut niet van de mat gespeeld." Het Thoolse elftal is veel minder op elkaar in gespeeld als de tegenstanders. „Ze moeten het vooral van strijd hebben", zegt Erwin de Nijs. „Druk zetten dus. Er is ook een groot verschil tussen de eerste 10 en de laatste 8 spelers. De eerstejaars B-tjes zijn gewoon te licht. Als je dan gaat doorwisselen, zoals de laatste tien mi nuten in Stavenisse, dan worden we een stuk minder. Bovendien slaat de vermoeidheid dan toe. We kiezen natuurlijk ook bewust voor zware tegenstanders omdat dat meer aan spreekt. Onze jongens zijn ook enthousiast en de wedstrijden worden goed bezocht. Daarom is het voor de kantine ook interessant." In januari zoekt organisator Peter Wielaard weer een tegenstander op voor de Thoolse jeugdselectie onder de 13 jaar. „Maar voor die tijd wil ik nog wel een keer oefenen, want we hebben meer training nodig", aldus Erwin de Nijs. De brandweer van Sint-Annaland rukte namelijk dinsdagochtend rond elf uur uit nadat er een brandmelding was binnengekomen voor de Welle vaete. Bij aankomst bleek het loos alarm te zijn. Een van de pupillen van Tholense Boys had een ruitje van de alarmknop op de tribune ingetikt waarna het alarm in werking werd gesteld en automatisch de meldkamer in Middelburg wordt gewaarschuwd. Van daaruit werd het korps van Sint- Annaland opgeroepen om uit te ruk ken naar de Hoenderweg. De pupillen die tijdens het alarm aan het voetballen waren, bleven heel kalm. Ze dachten dat de wedstrijd werd stilgelegd, vertelt scheidsrechter Rien Voshol. „Het signaal dat voor het wisselen van de ploegen wordt ge bruikt, lijkt erg veel op het alarmsig naal." Geen paniek dus onder de deelne mers, noch onder de leiding. Wel ver velend voor de brandweer die voor niets uit moest rukken. Om half negen al beten de E-pupillen van WHS en Smerdiek in de Welleva ete de spits af. De spelers uit Sint- Maartensdijk wonnen in twaalf minu ten speeltijd royaal met 6-0 en wonnen alle partijtjes in hun poule B. In poule C was het een nek-aan-nek- race tussen de pupillen van Tholense Boys. De E3 en E4 behaalden even veel punten, maar dankzij een beter doelsaldo werd E4 winnaar. De ver schillen in deze poule waren bedui dend minder. Ook bij Smerdiek E4 en SPS E4 was het doelsaldo beslissend. Bij de F-pupillen won Noad de poule met vijf ploegen door alle wedstrij den winnend af te sluiten. E-pupillen. Poule B: 1 Smerdiek E2 15 p; 2 Tholense Boys E2 10 p; 3 Thol. Boys El 9 p; 4 WHS E2 7 p; 5 Noad 3 p; 6 Vosmeer E2 0 p. Poule C: 1 Thol. Boys E4 9 11 )p; 2 Thol. Boys E3 9 (+3) p; 3 Smerdiek E4 7 p; 4 SPS E4 7 (-8) p; 5 Smer diek E3 5 (-5) p; 6 Stavenisse El 5 (- 8)p. F-pupillen. Poule C: 1 Noad F2 12 p; 2 WHS F3 9 p; 3 Thol. Boys F4 4 (+8) p; 4 SPS F2 4 p; 5 Smerdiek F3 Op. In Meulvliet kwamen dinsdag zo'n 95 D-pupillen in actie, verdeeld over drie poules. In poule C ging Noad 2 met de zege aan de haal, in poule B was dat WHS 2. De eindstanden zijn als volgt. Poule C: 1. Noad 2 9 p; 2. SPS 2 7 p (doel saldo +4); 3. WHS 4 7 p (+3); 4. WHS 5 6 p; 5. Thol. Boys 5 0 p. Poule B: 1WHS 2 12 p; 2. Smerdiek 2 9 p 13. WHS 3 9 p (0); 4. Vos meer 1 7 p; 5. Thol. Boys 3 4 p. Bij de E-pupillen in de Wellevaete speelden WHS en Vosmeer tegen elkaar. t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 11