Veel kijkers, weinig eigenaren van fietsen bij politie Tholen Onverzekerd rijden zwaar aangerekend Statenvergadering in Zeeland online Kantonrechter bekijkt videoband snelheidsovertreding Stavenissenaar 0 Vele honderden euro 's boete Uit de staten van Zeeland Boete voor harde muziek Praatgroep diabetes Met de bus om de koffie Donderdag 22 december 2005 Autobezitters zijn zelf verantwoordelijk voor het verze keren van hun auto. „U kunt een tussenpersoon opdracht geven om dat te doen, maar zo iemand kan ziek worden en dan gebeurt er niets." Meerdere mensen kregen dat vrijdag te horen van de Thoolse kantonrechter W.M.P. van Alphen. Hij legde hoge geldboetes op en zelfs voor waardelijke ontzeggingen van de rijbevoegdheid. Crossmotor dreigde inname van zijn rijbewijs. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Er kwamen zaterdagochtend veel kijkers naar de garage van de politie van Tholen om te zien of hun fiets bij de 38 ge vonden exemplaren stond. Slechts één kijker herkende het rijwiel van zijn vrouw die in Sint-Annaland gestolen was. De meesten keerden onverrichter zaken terug naar huis. Zonder fiets, maar met het aangiftebewijs nog in de hand. Voor het eerst in Nederland was vrijdag een sta tenvergadering zogezegd online te zien via het internet. Zeeland had de primeur. Ook nu nog is de vergadering in zijn geheel op het internet te bekijken. Via www.zeeland.nl/ps/uitzending kunt u meekijken en meeluisteren naar wat zich tij dens de vergadering heeft afgespeeld. Jeugdzorg Delta en AVR Handen gebruiken om boete te betalen Geen mensen Voorwaardelijke ontzegging stok achter deur vrachtwagenchauffeur Video-opnamen voor het tv-programma 'Wegmisbrui- band zou te zien zijn dat hij achter Volgens officier van justitie me- keiS moeten duidelijkheid geven over de snelheid waar- Jg snelheid hacj p)e man kreeg van mensen, met een camera in de buurt, mee D.J. van V. uit Stavenisse met zijn auto over de een agent te horen dat de snelheid er wel voor waken om iets verkeerd Priestermeetpolder heeft gereden. De Thoolse kanton- gemeten zou zijn aan de hand van de te doen. rechter W.M.P. van Alphen Wil de band bekijken op de |angS dg weg jvlaar die afstanden zijn gelijk zouden aantonen en de eerstvolgende zitting. De 27-jarige Van V. bestreed dat zijn verschillend door het bochtige kantonrechter was bereid die te bekij- hij 121 km/u ZOU hebben gereden. wegverloop" Van V. is vertegen- ken. Officier van justitie mevrouw M. Iferburgh Verkoopprijs 995,- Wijkagent W.P. Wilde haalt de fiets van Th. Dunki Jacobs rechtsuit de rij in de garage van het politiebureau in Tholen. De eerste die zijn verhaal kwam klopte het niet dat de auto in hun la- doen. was de 36-jarige A.M.N. uit tere woonplaats Sint-Annaland on- Stavenisse. Hij was in juni geverba- verzekerd was, want toen stond de- liseerd omdat de auto waarin hij ze in Tiel. Daarom de reed niet verzekerd zou zijn. De voorwaardelijke boete. Maar de der man overlegde documenten van een de keer was het paar. dat inmiddels maand eerder waaruit het tegendeel in het Belgische Kapellen woont, moest blijken, maar de kantonrech- wél terug. „Er liep toen een proce- ter liet zich niet overtuigen. „Op het dure om de auto te keuren alvorens moment van de aanschaf heb ik hem te verzekeren", legde De W. mijn tussenpersoon gebeld met de uit. De rechter achtte het feit bewe- opdracht om de auto te verzekeren, zen en legde voor die keer tóch een Deze zit een totaalpakket van een boete op. jaar", zei N. die over meerdere au to's beschikt. Hij heeft de auto no- Aanzuiveren dig om naar zijn werk in Moerdijk te gaan, antwoordde de man op een Het verweer dat zijn vriendin E.V. vraag van officier van justitie me- voerde voor H. van W. (23) uit Oud vrouw M. Overmeer. Zij gaf aan, Vossemeer, overtuigde de rechtbank volgens de richtlijnen een ontzeg- in zoverre dat er een lagere straf uit ging van de rijbevoegd te moeten ei- rolde: 280 euro boete en vier maan- sen omdat N. ook vier jaar geleden den voorwaardelijke ontzegging van voor onverzekerd rijden is bestraft, de rijbevoegdheid. Van W. had eerst Maar rekening houdend met de om- achterstallige premie moeten aan- standigheden hield ze het bij een zuiveren eer hij een gekochte auto voorwaardelijke ontzegging van kon verzekeren, maar vervolgens vier maanden met een proeftijd van was per abuis de oude auto in plaats twee jaar. Bovendien een geldboete van de nieuwe door de tussenper- van 480 euro. De kantonrechter soon aangemeld. Ondanks dat er nam dat over. „En u krijgt geen premie was betaald, kwam er zo- tweede kans meer. De volgende doende tóch een bekeuring. Vorig keer bent u uw rijbewijs kwijt." jaar was Van W. ook al twee keer betrapt op onverzekerd rijden. Dus „Maar hij heeft pas een nieuwe N.J.G. (28) uit Sint-Philipsland baan met een bus van de zaak en kwam er met een voorwaardelijke daarvoor is zijn rijbewijs nodig", geldboete vanaf. Hij was vorig jaar zei V. De officier van justitie hield juni bekeurd omdat hij een motor- rekening met de omstandigheden, fiets niet had verzekerd, en in maart Ze vroeg een voorwaardelijke ont- en september nog eens. „Maar toen zegging van de rijbevoegdheid én dat in maart is gebeurd, ben ik de een boete van 480 euro waarvan 200 volgende dag meteen naar de verze- euro voorwaardelijk. De rechter kering gestapt om het kenteken te trok dat voorwaardelijke deel in zijn laten schorsen. Ik wist namelijk niet vonnis ook nog eens af, zodat Van dat dit voor motoren óók nodig W. met een boete van 280 euro weg was." G. reed niet zelf op de motor, kwam. maar had deze in de schuur staan als Bij verstek werden veroordeeld presentje voor zijn zus. De rechter voor onverzekerd rijden: J.J. van T. diepte een voorval uit 1996 op, (41) uit Sint-Maartensdijk 385 euro, maar toen betrof het volgens G. een R.L. (40) uit Sint-Philipsland twee crossmotor waarmee hij te voet op keer 385 euro, P.D.P (45) uit Ber- weg was naar de benzinepomp. De gen op Zoom 385 euro, C.C.H. (39) officier van justitie slikte zijn ver- uit Oostkapelle 270 en 215 euro, haal en eiste een voorwaardelijke M.C.B. (51) uit Bergen op Zoom boete van 480 euro met een proef- twee weken hechtenis en zes maan- tijd van twee jaar. „U snapt goed dat den ontzegging van de rijbevoegd- de officier u het vertrouwen geeft?" heid, S.S. (20) 75 euro (bromfiets), zei de rechter, die de eis overnam. B.N. (26) uit Sint-Philipsland 385 Mevrouw M.L.E.Z. moet 320 euro euro en drie keer 65 euro voor over- betalen en zij kreeg nog twee voor- treding van de wet personenvervoer, waardelijke boeten van eveneens C.M.J.C. (55) uit Bergen op Zoom 320 euro. Het betrof een in juni aan- (voorheen Sint-Maartensdijk) 385 gehouden zaak betreffende een auto euro en 220 euro voor het in gevaar die langere tijd in Tiel in een loods brengen van het verkeer, P.P.A.M. stond vanwege verblijf in het bui- de W. (37) uit Raamsdonk 200 euro. tenland. Als gemachtigde van zijn K.O. (32) uit Schaarbeek werd vrij vrouw vertelde J.A.H. de W. dat ze gesproken van het rijden zonder rij- in de veronderstelling hadden ver- bewijs en ook A.N.A. de B. (21) uit keerd dat het kenteken geschorst Bergen op Zoom kwam er zonder was, maar die opdracht bleek ach- straf vanaf omdat het bewijs dat hij teraf door hun zaakgelastigde niet te op een onverzekerde bromfiets had zijn uitgevoerd. In twee gevallen gereden niet overtuigend was. De vergadering begon met een verhandeling over een brief van gedeputeerde sta ten (g.s.) betreffende het plan Ge.-. Dat staat voor een on dernemersinitiatief om op Noord-Beveland een hotel/ congresaccommodatie te re aliseren. Dit plan druist in te gen het huidige streekplan, maar wordt wel gedragen door een meerderheid in de staten. G.s. en provinciale staten vonden een oplossing: in de komende maanden wordt bezien of het plan Ge kan worden opgenomen in het integraal omgevingsplan (IOP), dat mede door de sta tenleden kan worden geïni tieerd. De aankoop van Afvalverwer king Rijnmond (AVR) door Delta was het volgende punt op de agenda. Hier werd dui delijk hoe de staten ermee worstelden. Zij hadden pro cedureel erg weinig tijd ge kregen om te beoordelen of de aankoop van AVR verant woord was. Alle partijen wa ren het er over eens dat de tijdsdruk waaronder dit be sluit genomen moest worden te hoog was. Duidelijk werd dat de partijen verschillende invalshoeken hadden. Was de afweging voor de ene partij of het goed was voor de Zeeuwen, bij de andere telde veel meer het belang van het bedrijf of het hogere uit te ke ren dividend en het financieel gewin. En bij weer een ande re partij gaf het gevraagde vertrouwen de doorslag. Ruim de tijd werd er geno men om de standpunten en vragen over het voetlicht te brengen. Moeilijk was het om tot een eenduidige interpreta tie te komen van de beschik bare informatie. Wat vooral in de lucht bleef hangen, is de motivatie van Rotterdam om AVR te verkopen. Na de lunch volgde een stemming. Met de stemmen van Zeeuws Belang, D66, GroenLinks en de PvdA tegen, gaven de staten g.s. toestemming om Delta een bindend bod op AVR te laten uitbrengen. Vervolgens ging het over de bijstelling van het beleidska der jeugdzorg. Een moeilijk dossier; een kluwen van ver strengeling die als los zand aan elkaar hangt, en zoveel jongeren die geen hulp krij gen. Jongeren die in plaats daarvan onterecht in de ge vangenis terecht komen. De gedeputeerde zei dat er meer geld komt vanuit de rijksover heid, maar er is meer nodig. G.s. zeiden: we werken aan een Deltaplan voor de jeugd zorg, waaruit we vraaggericht kunnen gaan werken in plaats van te blijven hangen in her stelbeleid. Het zelfde geldt voor de visie op preventie, die komt er binnenkort aan. In feite eisten deze twee voor stellen vrijdag het grootste deel van de tijd voor zich op. Op de rol stond nog de nieu we uitwerkingsnotitie vrijwil ligerswerk, die bij de staten in goede aarde viel. Snel werd de agenda verder afge werkt, waarna er nog een aantal moties - zogenaamd vreemd aan de orde van de dag - behandeld werden. Ter afsluiting van deze bijdrage wil ik nogmaals wijzen op het internet, waar u probleem loos zowel voor- als achteruit door de gehele statenverga dering kunt bladeren. Beeld en geluid geven een prima in druk over de sfeer en de gang van zaken tijdens deze verga derdag. R.P. van der Wal, PvdA. stok achter de deur, want ik denk niet dat ik u kan sturen", zei kanton rechter Van Alphen vrijdagmiddag. De Alfa Romeo van de vrachtwa genchauffeur uit Sint-Maartensdijk was vorig jaar december op de Pro- vincialeweg bij Scherpenisse geflitst terwijl hij 116 km/u reed (de toege stane maximumsnelheid is 80 km/u). De zaak was in september aange houden omdat de foto in het dossier ontbrak en Van T. deze wilde zien. Nadat hij er kennis van had geno men. noemde hij deze "niet rechts geldig'. De hoek waaronder de foto is gemaakt, klopt volgens Van T. niet. „De auto is aan het inhalen en hem weten of degenen die met zijn auto rijden, hun naam en het tijdstip in een boekje noteren. „Nee? Dan moet u sportief zijn en betalen." Sinds het gebeurde liet Van T. naar zijn zeggen geen anderen meer met zijn auto rijden. De Alfa Romeo is inmiddels gestolen, meldde hij de kantonrechter. De officier hield de jongeman voor dat hij door met hoge snelheid te rij den onnodig risico's neemt en ook voor andere weggebruikers gevaar oplevert. Ze meldde dat hij vorig jaar ook al een boete van 240 euro heeft gekregen voor te hard rijden. Dit keer was er 36 kilometer te hard gereden en voleens de richtlijn is de De 34-jarige R.B. uit Tholen moet 45 euro betalen voor het veroorzaken van geluidsoverlast, maar hij maakte de kantonrechter duidelijk het daar mee volstrekt niet eens te zijn. „Ik heb speciaal een halve snipperdag ge nomen om hier te komen en dan krijg ik ook nog een geldboete! Ik sta paf van zo'n straf", zei de man veront waardigd. Volgens hem viel het alle maal wel mee op die achtste novem ber vorig jaar. Bovendien had hij nooit eerder overlast veroorzaakt en dus was een waarschuwing in B.'s ogen meer op zijn plaats geweest. Anders dan zijn drie vrienden had B.V. uit Sint-Annaland een boete van vier tientjes niet betaald. De jongelui kregen die, nadat de politie hen op een avond in januari aantrof in het leegstaande CZAV-gebouw aan de haven. „Ik had op dat mo ment geen werk. anders had ik wel betaald", zei de 20-jarige V. vrijdag tegen de Thoolse kantonrechter W.M.P. van Alphen. In mei voldeed hij de rekening alsnog, maar toen Het bestuur van de Diabetes Vereni ging Nederland (DVN) afdeling Tholen/Sint-Philipsland gaat op verzoek van een aantal leden een praatgroep starten, in navolging van de gesprekgroep die in 2003 werd gehouden. Het DVN organiseert op 16 januari. 6 februari en 13 maart (onder voorbehoud) bijeenkomsten De jaarlijkse koffiemiddag voor de dames van de sociale recreatieve ac tiviteiten van het Rode Kruis (voor heen welfare) was dit keer in Sint- Philipsland in plaats van Tholen. In de grote zaal van zorgcentrum Ten Anker is om veiligheidsredenen slechts plaats voor 75 personen. Maar omdat de groep inmiddels tot over de honderd is uitgegroeid, kon Maar de officier van justitie hield hem vrijdag voor, dat de politie aller minst verplicht is om hem eerst te waarschuwen. „De agenten waren door omwonenden gewaarschuwd en ze zagen dat de brievenbus aan de muur hing te trillen door de harde muziek. Pas toen er een pauze in de muziek viel, reageerde B. op het aan bellen en kloppen." Acceptgirokaar ten van 75 en 95 euro had de Thole- naar niet betaald. Nu eiste de officier 115 euro, waarvan 40 euro voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter verhoogde het voorwaardelijke deel met nog eens twee tientjes, maar zelfs daar kon B. zich niet in vinden. „U kunt in hoger beroep gaan en dan hoor ik wel of ik het goed heb gedaan", zei de rechter. was de termijn al lang verstreken. De vader van de jongeman vertelde dat zijn zoon niet naar het CWI had willen gaan om zich als werkzoe kende in te schrijven. Hij had nader hand nog wél gewerkt, maar zat nu weer zonder baan. Een eventuele boete zou daarom voor rekening van zijn ouders komen. „Je hebt in de tussentijd kunnen sparen. En verder adviseer ik je om je handen te gaan gebruiken om geld te verdienen", zei de rechter. Hij nam de eis van officier van justitie mevrouw M. Overmeer over en legde een boete op van 45 euro. in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Deze avonden zijn niet alleen voor personen met diabetes, maar ook voor de partners, naaste verwanten en ouders van kinderen met diabe tes. Het ligt in de bedoeling dat er in deze groep ervaringen worden uit gewisseld of worden vragen gesteld met betrekking tot de aandoening. De praatgroepen zijn bedoeld voor alle groepen diabetes. Belangstel lenden kunnen zich tot 11 januari opgeven bij de heer H.C. Visser, via het telefoonnummer 166-662884. ze daar niet langer terecht. Daarom werd uitgeweken naar dorpshuis De Wimpel. Probleem was echter, hoe negentig dames uit verschillende plaatsen naar Sint-Philipsland te vervoeren. Voetbalclub Smerdiek bracht uitkomst: ze beschikt over een touringcar voor het damesteam en was bereid die tegen een kleine vergoeding in te zetten. Zo begon de verder erg gezellige middag als een soort schoolreis. Met een koffietafel worden de dames ieder jaar bedankt voor hun inzet. Zo ook de 12-jarige Carola Klippel uit Sint-Maartensdijk. Zij zocht naar haar nieuwe fiets die op 27 septem ber was gestolen bij het bushokje aan de Provincialeweg in de smal- stad. „Ik had de fiets gewonnen op de braderie in Sint-Annaland. Ik ging nog maar een weekje naar school, naar 't Rijks in Bergen op Zoom. Die dag was ik niet lekker en heeft mijn moeder me met de auto opgehaald op school. Toen we om half zes gingen kijken bij de bushal te was mijn fiets weg." In de garage bij het politiebureau aan de Simon Lindhoutstraat staat haar fiets niet bij, stelt ze teleurge steld vast. Ze rijdt nu van huis naar de bushalte op de oude fiets van haar tante, zegt ze. Ook Chris Stols uit Tholen komt een kijkje nemen. Ook zijn fiets is gejat, zegt hij. Zo'n twee maanden gele den. Een herenfiets. Nog maar drie jaar oud. „Hij stond aan de Grind weg. Toen ik om half zeven 's „Tussen mij en de politie is er dis cussie geweest over de hoogte van de snelheid", vertelde Van V. de kantonrechter. De man voelde zich onheus bejegend dcx>r de politie mensen, die hem hadden toegevoegd dat hij 'reed als Nikki Lauda' (de Formule I coureur - red.). Op de Priestermeetpolder, de provinciale weg tussen Oud-Vossemeer en Sint- Annaland waar een maximumsnel heid geldt van 80 km/u, was Van V. avonds terug kwam van school, was hij weg. Het was toen echt nog niet donker of zo." Maar ook zijn fiets is niet te vinden tussen de tweewielers die de politie op het kijkuur tussen tien en elf naast elkaar heeft gezet. Bedoeling is om de fietsen terug te geven aan de rechtmatige eigenaar. Bezoekers moeten wel de aangifte van diefstal of vermissing meebren gen. Een eigendomsbewijs met ken merken kan ook helpen want de po litie moet immers kunnen vaststellen wie de rechtmatige eigenaar is. Wijkagent W.P. Wilde is aanwezig om de bezoekers te ontvangen. Hij is tevreden over het aantal bezoekers. „Vorig jaar waren het er een stuk minder. Het staat hier nu weer goed vol. We hebben de ruimte nodig. We willen de auto's in de winter binnen zetten. Bij spoedritten kunnen we dan directe wegrijden en hoeven we niet eerst ruiten te krabben als het gevroren heeft." Bij de fietsen die de politie gevon- gevolgd door een onopvallende auto van de politie met daarin mensen van het SBS6-programma 'Wegmis bruikers'. „Die weg is erg bochtig, zo hard kun je daar niet eens rijden. Volgens mij zochten ze sensatie", aldus de Stavenissenaar, die SBS6 geen toestemming gaf om de beel den op televisie uit te zenden. „Ik wilde de cameraploeg weg hebben toen ik staande werd gehouden, maar dat deed ze niet." Op de video den heeft, zijn alle types en merken terug te vinden. Heren- en dames fietsen, kinderfietsen, mountainbi kes, met of zonder versnelling, handrem en terugtraprem, met of zonder fietsstoeltje of met een fiets mandje. Sommige exemplaren zijn zwaar vernield. Door een grote slag in het voorwiel bijvoorbeeld. Wie wel geluk heeft is Th. Dunki Ja cobs uit de Bierensstraat in Sint-An naland. Heel snel herkent hij de fiets van zijn vrouw. De damesfiets is door de politie in de Ooststraat ge vonden en meegenomen naar het bu reau in Tholen. Het sleuteltje zit nog in het slot. Het mandje van voren aan het stuur. Maar Dunki Jacobs heeft geen aangiftebewijs bij zich. Hij weet ook niet of dat is gebeurd. Hij belt er over naar zijn vrouw, maar het blijkt dat het niet is gedaan. Wilde kan hem de fiets alleen mee geven als hij aangifte gedaan heeft, of alsnog aangifte doet. De fiets wordt uit de tweede rij gehaald en buiten neer gezet. Afgesproken wordt dat er alsnog aangifte wordt gedaan zodat de fiets weer terug kan naar zijn vrouw. Het is de enige fiets die uiteindelijk meegenomen kan worden. Wilde heeft niet de indruk dat er dit jaar meer fietsen zijn gestolen op band zou te zien zijn dat hij achter een andere auto reed, die dus dezelf de snelheid had. De man kreeg van een agent te horen dat de snelheid gemeten zou zijn aan de hand van de afstand tussen de reflectorpaaltjes langs de weg. „Maar die afstanden zijn verschillend door het bochtige wegverloop." Van V. is vertegen woordiger en heeft altijd een aktetas open naast zich op de voorbank lig gen. vertelde hij de rechter. Wanneer hij te hard zou rijden, zou de inhoud daarvan door de auto vliegen, dus doet hij dat niet. Wie er wél hard had gereden, was de politieauto die hem vanuit een zijweg achterna was ge komen. Toen de kantonrechter Van V. voorhield dat hij in feite de agen ten van meineed beschuldigde, krab belde hij terug: „Dat wil ik niet zeg gen, ik wil de agenten niet afvallen." Tholen en Sint-Philipsland. „Er zijn op dit moment hier geen groepen fietsendieven actief. Dat is wel het geval geweest. Dat waren mannen uit Brabant die met een busje hier fietsen in kwamen laden, maar die zijn opgepakt. We vinden dat je met je handen van andermans spullen af moeten blijven, maar fietsen stelen is nog steeds lucratief. Je hoeft er geen investeringen voor te doen. In de grote steden worden ze doorver kocht. Wilde raadt ook aan om altijd aan gifte te doen. Dat geeft inzicht in het aantal gestolen fietsen en zet de poli tie mogelijk op de spoor van de die ven. Maar het kan ook helpen om de fiets weer bij de rechtmatige eige naar terug te bezorgen. De meeste bezoekers hebben hun aangiftebe wijs bij zich, maar het resultaat is te leurstellend. Om elf uur is het kijk uur afgelopen. Slechts één fiets is herkend. Die wordt apart gehouden. De rest van de tweewielers wordt volgens Wilde opgehaald door een handelaar uit Zuid-Holland. „Dat doen we bewust. Als je ze op Tholen door een handelaar op zou laten ko pen en die verkoopt de fietsen hier, dan loopje de kans dat er problemen ontstaan als de eerste eigenaar zijn fiets alsnog herkent." Volgens officier van justitie me vrouw M. Overmeer zouden politie mensen, met een camera in de buurt, er wel voor waken om iets verkeerd te doen. Van V. meende dat de videobeelden zijn gelijk zouden aantonen en de kantonrechter was bereid die te bekij ken. Officier van justitie mevrouw M. Overmeer ging akkoord. „Maar ik kan niet garanderen dat de band nog aanwezig is." Deze moet opgevraagd worden bij het landelijk parket. De 21 -jarige F. van T. kreeg behalve een geldboete van 288 euro ook een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van vier maanden, met een proeftijd van twee jaar. „Ik denk dat u gebaat bent bij een flinke de vraag is wie de bestuurder is." Het fotoapparaat stond die bewuste dag in de andere richting, maar de betreffende agente heeft handmatig een opname van de Alfa Romeo ge maakt. „Waarom denkt u dat ze dat doet?" hield de kantonrechter Van T. voor. „Omdat de auto te hard reed", gaf deze toe. Maar hij ontkende zélf in de auto te hebben gereden. „Ik was toen aan het verbouwen en jan en alleman reed in de auto. Zelf was ik die dag afwezig." Normaal betaalt hij zijn boetes gewoon, maar dit keer niet. Overigens kan Van T. de snel heidscontroles van de politie maar weinig waarderen. „Mensen die stie kem achter een bosje gaan staan, dat zijn geen mensen", zei hij. „Uw fout is gewoon dat u te hard hebt ge reden", reageerde de kantonrechter. „De regels zijn er niet om mensen te pesten, maar in verband met de vei ligheid", vulde de officier van justi tie aan. Waar Van T. twijfel uitte over het precieze kenteken, was dat voor officier en rechter duidelijk. „Mijn foto is duidelijker", aldus de Smerdiekenaar, die het plaatje thuis had gelaten. De rechter wilde van boete acht euro per kilometer. De eis kwam uit op 288 euro, waarbij Overmeer vier maanden voorwaar delijke ontzegging van de rijbe voegdheid deed met een proeftijd van twee jaar. „Als ik het haasje ben, ben ik mijn baan kwijt. Want ik ben vrachtwagenchauffeur. En ik rijd wel eens te hard, dus u kunt mijn rij bewijs net zo goed meteen inne men", reageerde Van T. De rechter hield hem voor dat hij cruisecontrol of een snelheidsbegrenzer zou kun nen aanschaffen. Maar die bereid heid toonde de man allerminst. „Die kan ik niet betalen, ik moet namelijk gewoon werken voor mijn centen", reageerde hij. Had de rechter de voorwaardelijke ontzegging nog willen schrappen, dit antwoord weerhield hem daarvan. „Ik denk dat u gebaat bent met een flinke stok achter de deur. Ik denk namelijk niet dat ik u kan sturen. U kunt het zelf verdienen", aldus mr. Van Alphen die de eis van de officier overnam. „Ik zal binnen die twee jaar mijn rij bewijs wel een keer kwijt raken", stelde Van T. vast. Hij overweegt nog of hij in hoger beroep gaat. De Priestermeetpolder is te bochtig om er 121 km/u te rijden, vindt een gefilmde automobilist uit Stavenisse. De kantonrechter staat toe dat de video-opnamen bekeken worden om te zien wie er gelijk heeft. j een andere auto reed, die dus dezelf- vrouw M. Overmeer zouden politie- i* \\/\a r> ai u ,-i iafstand tussen de reflectorpaaltjes Van V. meende dat de videobeelden 1. 4 „li.. I .XAI* <<1/ lli iikwi L-' L* W 1 Mllr li' HetBOSE 321 Special Edition DVD home entertainment-systeem i Beller sound througn research. De sensatie van home cinema Excl. wettelijk verplichte verwijderingsbijdrage Electronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom Tel. 0164 23 79 40 www.verburgh.nl Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 7