<1 U Werknemers mogen zelf de inhoud van het kerstpakket uitzoeken in Ten Anker Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 december 2005 Nieuw gemeentehuis Hekwerk Windsingel Kleinere ruimtes Oudelandsestraat Ten Ankerflat Diddle bijeenkomst Kaarten voor Cliniclowns Laatste viering Passage Stucwerk grijs Hoogste serie Hommel Kazerne akkoord Ds. Mouw beroepen Leden Vogelvreugd kampioen Accelerando in Wellevaete Stil staan bij 2005 Geslaagd kerstfeest Geslacht in eigen slagerij Inbraak bestelauto Koor Laudate Dominum tevreden over zangavond Uitbreiding school Verhitte olie Rrovincialeweg Kerstklaverjassen De Bruin wint viswedstrijd Glühwein en kerstzang Beringer winnaar Winterexcursie Tureluur Van Dijke beste schutter Nieuw soort kerstgeschenk bij stichting voor Regionale Zorgverlening De ontmoetingszaal van zorgcentrum Ten Anker in Tho len was maandagmiddag omgetoverd tot een 'cadeau- tjesmarkt'. Werknemers, stagiaires én vrijwilligers van de Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) in de gemeente Tholen konden bij een tiental kramen hun ei gen kerstpakket samenstellen. Vooral de broodmachines en speelgoed vonden gretig aftrek. Lijstjes vergelijken Pak even uw zakboekje Tholen Het ontwerp voor het nieuwe ge meentehuis aan de Luchtenburgse- weg voldoet aan redelijke eisen van welstand. De welstandscommissie stempelde donderdagochtend het plan af. Op een klein aantal punten is het ontwerp door architect Ch. Sturm aangepast. Het betreft de raampartij- en aan de voorgevel bij de ingang. Dat waren eerst hoekramen, nu zijn ze in de gevel opgenomen. Een ande re aanpassing betreft de staanders aan de zijkant. Die vond de commis sie eerst te licht. Ze zijn nu ver zwaard. „Het is een mooi plan," stel de voorzitter H.J. Groenewegen vast. Aan de Windsingel 42 heeft P.J. van Alten een hekwerk van gaas geplaatst langs de tuin aan de zijkant van de woning. De welstandscommissie had daar donderdagochtend geen moeite mee. In de bouwaanvraag wordt ook het hek aan de voorzijde van het huis opgevoerd. Dit is echter vergunnings- vrij. Het wordt 80 centimeter hoog. maar mag zelfs een meter hoog zijn. Het wordt een sierhek. De commissie adviseerde om het in een donkere kleur te schilderen. Aan de Windsingel 54 worden de hoekramen verplaatst naar de zijge vel. Het betreft een kleine wijziging waar de commissie geen moeite mee had. En aan de Koningin Juliana- straat 55 kan J. van Houdt zijn wo ning aan de achterzijde vergroten. In de uitbreiding van het bedrijfsver zamelgebouw aan de Energie weg 1 IA komen meer kleinere ruim tes. Aanvankelijk was het complex aaneen gebouwd. Uit de wijziging op de verleende bouwvergunning blijkt dat er tussen de gebouwen openingen komen. De welstands commissie had er donderdag geen moeite mee. Aan de Energieweg 36 gaat A. Stoorvogel-van Leeuwen zogeheten dockshelters aanbrengen tegen de gevel van de loods om het laden en lossen van vrachtwagens te verge makkelijken. Een verzoek voor een bouwvergun ning voor het uitbreiden van de wo ning Oudelandsestraat 27 is door b. en w. afgewezen. Volgens het colle ge is het plan in strijd met bestem mingsplan Kom. Er wordt een vrijstellingsprocedure gestart voor aanpassing van het be stemmingsplan ten behoeve van de bouw van de nieuwe Ten Ankerflat. B. en w. willen medewerking geven aan het plan voor appartementen aan de Prins Clauslaan 1 Jeugd- en jongerenwerk van de ge meente Tholen organiseert dinsdag vanaf twee uur een Diddle bingo in Meulvliet. Bij de bingo zijn diverse Diddle-prijzen te winnen. Hierna wordt een Diddle ruilbeurs georgani seerd. De bijeenkomst is bestemd voor jongeren van acht tot veertien jaar. De deelnemers van de bingo worden ver zocht zelf een pen mee te nemen. De kinderen van basisschool Ter Tolne hebben zich ingezet voor het goede doel. Alle leerlingen hebben namelijk kerstkaarten gemaakt. De kaarten worden opgestuurd naar de Cliniclowns. Zij zullen ze versprei den bij zieke kinderen, die tijdens de kerstdagen in het ziekenhuis moeten verblijven. De scholieren gingen en thousiast aan de slag, al vlug waren er creatieve kaarten te bewonderen. Zo plakten de kleuters kerstbomen en werden in de middenbouw vooral veel glitters gebruikt. De boven bouw maakte 3d-kaarten en sneden kerstfiguren uit. Rode wangen van inspanning waren in alle klaslokalen aanwezig. De kaarten werden ten toongesteld in de gemeenschaps ruimte, zodat de kinderen elkaar re sultaat konden bewonderen. Elk jaar zetten de leerlingen en leerkrachten zich in voor een goed doel. Het ge kozen doel sprak iedereen erg aan. Kinderen leren zo dat het niet van zelfsprekend is de decembermaand thuis te beleven. Ook leren zij met weinig middelen en geld toch iets voor een ander te doen. Ruim vijftig dames zijn bijeengeko men voor de laatste kerstviering van de christelijke vrouwenbond Passa ge. Deze keer betrof het niet de tra ditionele broodmaaltijd, maar een kerstdiner in de vorm van een stoof pot met stoofpeertjes en een hartige aardappeltaart. Daarna volgde de kerstliturgie met veel samenzang en declamatie. Het Passagekoor onder leiding van de heer D. Letzer zong verschillende liederen, die bij kerst vieringen in het verleden al eens ge zongen waren. Omdat de vrouwen bond wordt opgeheven, gaat het koor verder onder de naam Thools Vrouwenkoor. De avond werd be sloten met 'Ere zij God'. In het voorjaar komen de dames voor de laatste keer bij elkaar om een bloem- stukje te maken onder leiding van mevrouw Laban-Scholkamp. Oud- Vossemeer neer^l Aan de Veerstraat kan E. Tichem zijn woning uitbreiden. De wel standscommissie stelde donderdag ochtend wel voor om het stucwerk grijs te schilderen. De commissie noemt zelfs het zogeheten ralnum mer van de verf om aan te geven om welk kleur het gaat. De maatschap Timmermans gaat een loods aan de Hikseweg bouwen in afwijking van de verleende bouw vergunning. Het gaat om een andere indeling van het terrein. Een van de loodsen wordt verplaats naar een an dere hoek en ook de raamindeling is veranderd. De welstandscommissie adviseerde positief. Karei Hommel heeft bij de competi tie van biljartvereniging De Treffers met 3.15 het hoogste gemiddelde ge haald. Ook behaalde hij met 16 car amboles de hoogste serie. Arjan Hommel scoorde in 19 beurten de kortste partij. De uitslagen waren verder als volgt: J. Hommel-Han van Daalen 6-10; C. Burgers-K. Hom mel 2,414-10; N. Rooijakkers-L. van Wezel 10-9,166; A. Hommel-P. de Leeuw 10-1,250; Hans van Daal- en-S. Etienne 6,591-10; P. Goos- sens-J. de Koning 7.5-10. Sint-Annaland De nieuwe brandweerkazerne is weer een stapje dichterbij. Donder dag adviseerde de welstandscom missie positief op het plan om aan de Veilingweg 22 nieuwbouw te ple gen. Aanvankelijk waren er licht stroken in het dak gepland, maar die zijn nu uit het ontwerp gehaald. Via de bestaande deuren is er voldoende lichtinval. Ook de fietsenstalling kreeg een andere plek op het terrein. En op Chaletpark Krabbenkreek kan F. Preisser een chalet bouwen. De chalet wordt bekleed met hout en krijgt roodbruine dakplaten. De Gereformeerde Gemeente heeft op de laatst gehouden ledenvergade ring ds. G Mouw tot predikant geko zen, verder werd besloten om J.J.C. Hage tot diaken te kiezen. Enkele leden van vogelvereniging Vogelvreugd hebben tijdens de dis trictstentoonstelling in Vlissingen een kampioenschap behaald. De heer M. Giljam won met zijn stam kanarie zwartpastel geel schimmel met 370 punten en met zijn kanarie zwartpastel geel intensief met 92 punten twee categorieën. De heer J.M. Walhout won met zijn stam ro- zeborstbaardparkiet (362 punten), een rozeborstbaardparkiet (92 pun ten) en een bruinoorparkiet (92 pun ten). De kanarie agaat geel mozaïek type 2 en kanarie agaatopaal mo zaïek type 1 van de heer A.W. de Vlieger behaalden de eerste plaats met respectievelijk 91 en 93 punten. De heer M.C. Goedegebuure was met 92 punten winnaar in de catego rie grijsrug dwergpapegaai hemels blauw. Tot slot ging de heer W. Zoe- temeijer met zijn blauwkroontjc met 91 punten als kampioen naar huis. Hiernaast werden nog diverse gou den, zilveren en bronzen medailles behaald door de Vogelvreugd-leden. Met de tentoonstelling is het seizoen 2005 tot een einde gekomen. De kwekers richten zich op het nieuwe kweekseizoen, waarbij wordt ge tracht de vogels in goede conditie te brengen zodat het resultaat weer op een tentoonstelling te bewonderen is. De koninklijke fanfare Accelerando opent haar jubileumjaar met een nieuwjaarsconcert. Dit vindt zater dag 7 januari plaats in de Wellevae te. De 125-jarige jonge muziekver eniging zal onder leiding van Steven Wiché werken spelen als Total Toto, Let me entertain you en Lord Tulla- more. Tijdens het concert presen teert de fanfare ook haar recentelijk opgenomen cd The Land of Wind and Water, die bij voorinschrijving reeds gekocht kan worden. De slag werkgroep, onder leiding van Johan van Vossen, speelt onder andere de werken Kcdo en Quadrofonica. Kaarten zijn te koop bij boekhandel Heijboer aan de Ring. Tweeëndertig leden van NBvP Vrouwen van Nu kwamen maandag bijeen in de restauratie van het cha letpark De Krabbenkreek. De avond stond geheel in het teken van de kerstviering. In het openingswoord memoreerde mevrouw Van der Harst aan de plezierige en droevige ge beurtenissen met betrekking tot de clubleden in het afgelopen jaar. Stil te werd in acht genomen ter nage dachtenis van mevrouw W. Breure- Knook. Het kerstevangelie werd gelezen door mevrouw R. Erwich, waarna enkele gedichten werden voorgedragen door mevrouw P.J. Goedegebuure. Vervolgens werd er gebruik gemaakt van een koud en warm buffet met aansluitend daarop een presentatie, verzorgd door het zangkoor van de Schutse, onder lei ding van de heer Westdorp. In het kerstverhaal, voorgelezen door me vrouw T. de Boer, werden de dames meegenomen op reis naar en door de Zweedse bossen. De bijeenkomst werd besloten met een samenzang door de leden. De volgende bijeen komst is de jaarvergadering op 25 januari. De kerstfeestviering voor ouderen, die door de Hervormde gemeente dinsdagmiddag werd georganiseerd, trok met zeventig aanwezigen grote belangstelling. In verenigingsge bouw Het Trefpunt werden de bezoe kers welkom geheten met koffie en een stukje kerstkrans. Ds. E. Versluis toonde zich bi j de opening verheugd over de grote opkomst en opende de kerstviering met gebed. Door middel van declamatie en gedichten en het zingen van bekende kerstliederen werd stilgestaan bij het Kerstevange lie. Ds. Versluis hield een meditatie over de lofzang van Zacharias en na de pauze vertelde zijn vrouw een kerstverhaal. De kerstviering werd afgesloten met een gezamenlijke broodmaaltijd. Voorafgaande aan de broodmaaltijd werd er soep geser veerd en na afloop werden de bezoe kers verrast met ijs. De volgende ouderencontactmiddag wordt op 31 januari gehouden. Me vr. Boxhoorn-Urbanus uit Tholen houdt dan een dialezing over het ko ninklijk huis. Donderdag, vrijdag en zaterdag U Dinsdag en woensdag Malse biefstuk 250 gr. 3,40 Heerlijke rund-, varkens-, kip-, kalkoenrollades vanaf 7,50 per kilo Rundergehakt 1 kg 4,- Mag. runderlappen 1 kg 8,101 Soeppakket 3,20 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN! Doos luxe partysnacks 50 st. 5,95" Coburger rauwe ham 100 gram 1,50 Gegrilde rosbief 100 gram 1,50 Gebakken ham 100 gram 1,35 Kerstsalade 100 gram 2,50 Stavenisse Er is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in een bestel auto die geparkeerd stond aan het Bos. Uit de auto werd de geluidsap paratuur weggenomen. Het schade bedrag is niet bekend. Met medewerking van het plaatse lijk christelijk gemengd koor Lauda te Dominum, onder leiding van Dan ny Letzer en het christelijk Thools mannenkoor Rehoboth, onder lei ding van C. v.d. Steenhoven, werd vrijdag in de Hervormde kerk de jaarlijkse kerstzangavond gehouden. Rehoboth bracht een aantal psalmen en kerstliederen ten gehore. Laudate Dominum zong vier kerstliederen en sloot af met het eerste deel van de kerstcantate 'Osanna in Exelsis' van J. Nauta. D. Letzer en G. Wielaard waren solisten op deze avond. De declamatie werd voorgedragen door de heer A.J. Zwerus, hij verzorgde ook de opening, kerstmeditatie en Bestel tijdig uw kerstbestelling! Vers rund-, varkensvlees, kalkoenkip, hert, lam, kalfvlees, gourmet, fondue, steengrill, hapjes, saladeschotels enz. Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie LM. sluiting. De orgelbegeleiding was in handen van de heer B. Bout en R Priem. De kerstzang werd besloten met samenzang van het Ere zij God. De repetities van het koor Laudate Dominum beginnen 3 januari weer, nieuwe leden zijn van harte wel kom. insdijk Sint-Maartensdijk De Juliana van Stolbergschool aan de Oosterscheldestraat wordt uitge breid. Het bestuur kan met het ver groten van de school een aantal on derwijskundige verbeteringen verwezenlijken. Het hoofdgebouw wordt met ongeveer tien meter ver lengd in de richting van de Benja min. Er komt een personeelskamer en een spreekkamer (voor onder meer een orthopedagoog). De direc tiekamer kan verhuizen van de bo venverdieping naar beneden waar door de computerruimte boven kan worden uitgebreid. Verder komt er ook een invalidetoilet en een aparte ruimte om te kopiëren. Op de aanbouw komt ook een dak, maar dat wordt niet zo hoog als op het bestaande gebouw. De wel standscommissie adviseerde don derdagochtend positief. Als aan alle formele voorwaarden is voldaan hoopt het bestuur begin volgend jaar te kunnen bouwen. Er staan 80 werkdagen voor gepland. De brandweer rukte maandagoch tend rond tien voor zeven uit na een melding over brand op het indus trieterrein in het bedrijfsverzamel gebouw tegenover straalbedrijf Geuze. Bij aankomst bleek er echter geen brand te zijn. Degene die alarm had geslagen had van enige afstand wel een rookpluim waarge nomen, maar die bleek afkomstig van gemorste verhitte olie uit de pindabakkerij Katja Pedis. De brandweer hoefde dan ook niet in actie te komen. B. en w. hebben de vierde herzie ning van bestemmingsplan Buiten gebied ongewijzigd vastgesteld. Het betreft hier met name de situatie voor het perceel Provincialeweg 64. S.V. Smerdiek organiseert vrijdag in haar kantine het traditionele kerst- klaverjastoernooi. De avond begint om acht uur en inschrijven is moge lijk van zeven uur. Iedereen is van harte welkom op deze avond en er zijn zoals gebruikelijk vele prijzen te winnen. Hengelsportvereniging De Ooster- scheldevissers hebben zaterdag hun jaarlijkse boutwedstrijd gevist. Hans de Bruin won met 1106 gram de competitie. P. Opree en Ph. Fran ke werden met 536 en 426 gram respectievelijk tweede en derde. J. v.d. Rhee behaalde met 356 gram de vierde plaats, terwijl R. Lindhout met 240 gram op de vijfde plaats eindigde. K. Priem en mevrouw L. v.d. Velde sloten de top zes af met 208 en 50 gram. De leden van de Plattelandsvrou wen werden bij hun kerstviering in de versierde zaal van Scaldis Natu- ralis verwelkomd met een glaasje glühwein. Nadat de voorzitter het kerstevangelie had voorgelezen, de den de dames zich tegoed aan een warm en koud buffet. Om acht uur kwamen de zusjes Van der Ende de avond opluisteren met kerstzang en voordrachten. Zij brachten voor de pauze op serieuze wijze diverse lie deren, na de pauze kwam het luchti ge gedeelte. De zussen zongen bekende kerstlie deren en kwamen met gedichten en komische voordrachten. Na een af sluitingsborrel werden de leden van de Plattelandsvrouwen nog verrast met een attentie en keerden vervol gens huiswaarts. B. Beringer heeft met 5091 punten het kerstklaverjastoemooi van De Pendelaars gewonnen. G. van Ham en A. Arts moesten met 5042 en 5035 punten zich stellen met een tweede en derde plaats. De top tien werd als volgt afgesloten: A. van Zetten 5004 p.; E. Koremans 4936 p.; J. Geldhof 4930 p.; G.J. van Ham 4769 p.; P. van Bloppoel 4740 p.; M. den Haan 4709 p.; M. Vroegop 4596 punten. M.L. van der Molen behaalde met 3763 pun ten de achtentwintigste en laatste plaats van de wedstrijd. Scherpenisse ,e Staatsbosbeheer organiseert samen met natuurvereniging Tholen deze winter excursies langs Plan Ture luur in de Scherpenissepolder aan de zuidkust van Tholen. De eerste excursie is op woensdag 28 decem ber, daarna volgen tochten op 29 ja nuari, 25 februari en 25 maart. Een deskundige gids van Staatsbosbe heer vertelt wetenswaardigheden van dit natuurontwikkelingsgebied en haar bewoners. De uitstapjes du ren ongeveer anderhalf uur en be ginnen om half twee vanaf de voor malige kruising Platteweg/Gatweg/ Schoondorpseweg. Honden mogen aangelijnd mee. Voor meer informa tie kan gebeld worden naar VVV Tholen, via het telefoonnummer 0166-663771. De schuttersvereniging Cloveniers- gilde hield zaterdag haar winter- schieting. André van Dijke kwam met -0.61 net onder zijn gemiddelde en won hiermee de wedstrijd. Het was een schieting op het eigen ge middelde, maar wel op aangepaste doelen. De uitslag van de schieting was verder als volgt: A. van Dijke - 0.61; F. Nieuwenburg -1.47; R. Ver- woert -2.33 (jeugdlid); D. van Gijls- wijk -2.36; P. v.d. Gouwe -2.39; J. van Dijke -2.54; J. de Wilde -2.70; J. Ridderhof -2.87; K. Polsema - 3.11; M. de Guijtenaere -3.22; R. Nieuwenburg -3.45 (jeugdlid); T. de Wilde -3.47; C. v.d. Gouwe -3.79; H. Kloet -4.12; K. Jansens -4.82. ZIE VERDER PAGINA 19 Agues Ouwehand rechtsuit Oud-Vossemeer, Joyce Gunst (midden) en Johanna Hoek (links) uit Tholen zagen een broodmachine als kerstcadeau van werkgever SVRZ wel zitten. „Ik weet nog niet wat ik moet ne men. Ik had eerst de mokken aange kruist, maar dat heb ik veranderd in een broodmachine. Nu denk ik toch dat ik voor de tafelgrill ga", peinst Jose Kuipers, zij is werkzaam in de keuken van zorgcentrum Ten Anker. Je eigen kerstpakket samenstellen, ze vindt het een aardig idee, maar is voor haar moeilijk uit te voeren. „Ik ben eigenlijk overal blij mee, het is altijd fijn als je iets krijgt. Ik stond nu bij elk kraampje te twijfelen. Het is allemaal leuk. Misschien dat ik toch voor de broodmachine ga, ik ben alvast in de rij gaan staan, maar ben nog steeds aan het twijfelen." Jim Remeijn van groothandel Trendz kwam op het idee om de kerstpakketten anders te benaderen: „Er was vraag naar een ander soon kerstpakket. Veel mensen waren niet meer tevreden met het normale kerstpakket, vaak zitten er artikelen in waar zij niets mee doen. Dat is natuurlijk zonde. Vandaar dat de di rectie van SVRZ dit jaar heeft geko zen voor een andere uitvoering van het kerstpakket." Verschillende fa brikanten hebben een kraam in Ten Anker opgezet waar zij de produc ten liggen uitgestald, in totaal kan uit 98 verschillende artikelen geko zen worden. De keuze loopt uiteen van wijn tot kaarsen en van brood machines tot gezelschapsspelen. Maar liefst 459 werknemers, vrijwil ligers en stagiaires krijgen bij bin nenkomst een boodschappenlijstje, een pen en fictief 350 punten. Daar na kunnen bij de kramen de aange boden producten bekeken worden, op een kaartje stond hoeveel punten het kostte. Bij interesse kon dit geno teerd worden op het lijstje. In het midden bij de koffietafel vergaderen collega's over de gekozen producten en leggen de boodschappenlijstjes naast elkaar. Sommigen blijken arti kelen toch over het hoofd te hebben gezien, want af en toe wordt ver baasd gereageerd. „Een tafelgrill? Waar staat die dan?" Hierop volgt een spoedbezoek naar de betreffende kraam om de grill eens grondig te in specteren. Voor de koffietafel vormt zich een rij mensen die hun pakket- lijst willen inleveren bij de balie. Vier medewerkers van Trendz ren nen tussen de palets goederen door om iedereen zo snel mogelijk tevre den te stellen met een volle bood schappentas. Ze zijn het samenstel len nu wel gewend. Tholen is de zesde en laatste plek die zij aandoen. „We zijn ook al in onder andere Axel, Koudekerke en Terneuzen ge weest. De routine zit er dus goed in, maar de kerststemming ook." De cadeautjesmarkt was niet alleen bestemd voor het personeel van zorgcentrum Ten Anker, ook alle me dewerkers van Maartenshof in Sint- Maartensdijk. De Poorthove in Poortvliet en De Rozeboom in Sint- Philipsland mochten op de fair hun kerstpakket samenstellen. Predikbeurten Zondag 25 december Eerste Kerstdag maandag 26 december Tweede Kerstdag THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Vernooij. 18.30 u. ds. Versluis, St.-Annaland. ma 10 u. kerstfeestviering zondags school en clubs. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9 u. ds. Hoek, St.-Annaland. 18.30 u. kand. Bouman, Sommelsdijk. ma 9.30 u. kerstfeest kinderen. HERV. GEM. IMMANUEL za 22.30 u. ds. Roos, Leiden, (dienst in de Gereformeerde kerk), zo 10 u. da. Van der Poll. GF.REF. KERK za 22.30 u. ds. Roos, Leiden, zo 10 u. ds. Broere. ma 10 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. ds. Boiten, Sliedrecht. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. ma 10 u. ds. Brugge. CHRISTENGEMEENTE za 22 u. dhr. Van der Wiel, kerstvie ring (Stoelemat, Bergen op Zoom), zo 11 u. dhr. Wisse, kerstviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK za 22 u. kerstnachtdienst, zo 11 u. woord-, gebed- en commu niedienst. ma 14 u. Kindje wiegen. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 18.30 u. dhr. Verbruggen, Tholen. ma 16.30 u. kerstfeest zondags school in Gereformeerde Kerk. GEREF. KERK zo 10 u. dhr. Lemson, Renesse. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. ds. Den Boer. 14.30 u. kinderkerstfeest. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. kerstgezinsviering. 20 u. nachtmis woord-, gebed- en communieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering, ma 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Vernooij, Tholen. ma 10 u. kerstfeest zondagsschool. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 11 en 16 u. ds. Hoek. ma 11.30 u. kerstviering kinderen. GEREF GEM. zo 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. ma 9 u. ds. Verweij. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. kand. Kornaat, Strijen. 18 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. ma 10 u. ds. Gerritsen, Oud Alblas. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. ma 9.30 ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. ma 9.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH za 22 u. dhr. Poppe, Renswoude. zo 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. 19 u. kerstfeest kindernevendienst. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. kand. Flapper, Staphorst. ma 9.30 en 14.30 u. kand. Van Gin- kel, Maartensdijk. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. De Jongste, Tholen. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. ma 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 en 18 u. ds. Blom. ma 10 u. ds. Blom. GEREF. KERK za 21 u. ds. Broere. zo 10 u. ds. Van Wattum, Oud-Be- ijerland. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. ma 10 u. stud. Van Belzen, Arnemui- den. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. kand. Bok, Poederoyen. 17 u. ds. Molenaar, Papendrecht. ma 18 u. zondagsschool. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. ma 9.30 u. ds. Van Dijk. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK za 19 u. kerstzangdienst. zo 10 u. ds. Timmers, Lage Zwalu- we. Milieuhandhaving. De gemeente Tholen stelt 6500 euro beschikbaar voor wijziging van de organisatie van de handhavingssamenwerking op het gebied van milieu binnen Zeeland met ingang van 1 januari 2006. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 dec. donderdag 22 7.17 -19.52 vrijdag 23 8.02 - 20.37 zaterdag 24 8.49 -21.32 zondag 25 9.49 - 22.37 maandag 26 10.59 -23.42 dinsdag 27 12.05 - woensdag 28 0.39 -13.02 donderdag 29 1.35 - 13.57 vrijdag 30 2.25 -14.52 vr 23/12 20.38 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 26 dec. Kerstzangmiddag, Gerefor meerde Gemeente, Rehoboth kerk, 14.30 u. 27 dec. Diddle ruilbeurs, jongeren werk Tholen, Meulvliet, 14 u. 31 dec. Rommelpotfestival, stich ting Stad, Markt, 11 u. OUD-VOSSEMEER 30 dec. Snerttocht, wandelsportclub Vosmeer, start bij Hof van Holland, 19 u. SINT-MAARTENSDIJK 31 dec. Afgifte goederen Dorcas, Wouthoekweg, 9.30-12 u. POORTVLIET 26 dec. Expositie, Thoolse Amateur Kunstschilders, 't Ouwe Raed'uus, 14-18 u. SINT-PHILIPSLAND 24 dec. Tentoonstelling, De Vredes duif, Duiventros, 15 u. 24 dec. Kerstzangdienst, Ger. kerk Anna Jacobapolder, 19 u. BERGEN OP ZOOM 24 dec. Kerstviering 'A star is bom', de Stoelemat, 22 u. 28 dec. Kerstconcert, Hortus Musi cus Religiosus, Gertrudiskerk, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Verrassings- voorpremière, vanaf 12 januari iede re donderdag - 20.30 u„ De Griezel bus - vr 18.30 u., za 13.15 u., zo 18.30 u., ma t/m wo 13.15 en 18.30 u., Harry Potter and the Goblet of Fire - do 19.30 u„ vr 18.30 en 2115 u., za 18.30, zo t/m wo 18.30 en 21.15 u.. The chronicles of Narnia - do 20 u., vr 18.30 en 2115 u., za 16 en 18.30 u., zo t/m wo 16, 18.30 en 21.15 u., Plop en het viool avontuur - za 13.15 en 14.45 u., zo 14.45 u., ma t/m wo 13.15 en 14.45 u., Harry Potter en de Vuurbeker - za t/m wo 15.15 u., Chicken Little - za t/m wo 13 u., King Kong - do 19.30 u., vr 20.30 u., za 14.45 en 18.30 u., zo t/m wo 14.45 en 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2