De geelzwarte Thoolse leeuw heeft bijna geen tanden meer Alleen Smerdiek mag nog hopen op een ereplaats Barometer zakt bij de vijfdeklasser Vosmeer Thoolse ondernemer in zee met FC Volendam Steijn met drie doelpunten spekkoper in Breda Donderdag 15 december 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Voetbal Uitslagen Trefzeker Topscorer Voetbal programma Vijfde klasse Damesvoetbal Smerdiek deelt punten Reserve tweede klasse Alles gaat mis bij WHS 2 Reserve vierde klasse Sterk herstel Noad 3 Blessureleed Thol.Boys 4 Tholense Boys kan zich opmaken voor de strijd tegen degradatie. Op het eigen sportpark De Bent werd zater dag tegen AZVV de derde nederlaag op rij geleden. De ploeg uit Axel won zonder veel moeite met 0-2. Aan voerder Michael de Jong wilde na afloop niet wanhopen. „De krachtsverschillen in deze klasse zijn gering. Met twee overwinningen staan we er weer helemaal bij." Beleving Van de Thoolse vierdeklassers maakt Smerdiek de meeste kans om na de winterstop mee te doen voor de prijzen. De ploeg van Ruud Linders won nipt met 1-2 bij Krabbendijke en heeft daardoor zelfs uitzicht op de derde plaats op de ranglijst. SPS zit in de wachtkamer na het 0-2 verlies tegen Yerseke. Stavenisse blijft in de onderste regionen door met 3-2 te verliezen bij het la ger genoteerde WIK. Vierde klasse Domper Stavenisse Verdiende nederlaag SPS Noad '67 deed op de valreep van de eerste seizoenshelft goede zaken. In Breda werd de directe concurrent The Gunners met 1-3 geklopt. De jonge Lars Steijn nam alle Fluplandse treffers voor zijn rekening. Door de overwin ning neemt de ploeg van Ton van der Spaan iets meer af stand van de bedreigde zone. In de Zeeuwse derde klasse verloor WHS met 3-1 bij Veere. Derde klasse Sprongetje voor Noad Reserve derde klasse Degradatie dreigt voor Smerdiek 2 Inzameling oude voetbalschoenen Darten Belangrijke zege Babbelaar Tweede kl.: Thol. Boys-AZVV 0-2. Derde kl.: Veere-WHS 3-1, Gunners- Noad 1-3. Vierde kl.: SPS-Yerseke 0-2, WIK-Sta- venisse 3-2, Krabbendijke-Smerdiek 1- 2. Vijfde kl.: Vosmeer-Zeeland Sport 0-2. Dames: Zaamslag-Thol. Boys uitge steld, Wolfaartsdijk-Smerdiek 2 1-1. Tweede kl. res.: Heinkenszand 2-Noad 2 afgelast, VVGZ 3-SPS 2 3-2. Neo 2- WHS2 1-0. Derde kl. res.: Nieuwdorp 2-Smerdiek 2 2-0. Thol. Boys 2-Gunners 3 afgelast. MB>Vierde kl. res.: Noad 3-Rillandia 3 6-2, Zwaluwe 4-Thol. Boys 3 2-1, Hal steren 2-Thol.Boys 4 4-2, WHS 3-Vos- meer 4 afgelast, Thol. Boys 5-ZPR 2 0- 5. Vijfde kl. res.: Noad 4-SPS 3 1-3, Din- teloord 3-Smerdiek 3 afgelast, WHS 4- FSV 3 6-2, SPS 4-DVO 4 5-2. Zesde kl. res.: Victoria 4-Vosmeer 2 5- 0, Vosmeer 3-Cluzona 7 2-2. Jeugd: Smerdiek B-SPS B 4-0, Stccn- bergen-Smerdiek D 1-10, Smerdiek El- WHS El 13-0, Smerdiek E2-Welberg 10-3, Halsteren-Smerdiek F1 1-1, Smer diek F2-Halsteren 0-2, Smerdiek F3- Halsteren 0-8: Vosmeer B-NSV 3-0, Al liance-Vosmeer meisjes 0-5, Steen bergen-Vosmeer E 3-2, Vosmeer Fl- Steenbergen 14-0, Vosmeer F2-Steen- bergen 3-2; WHS A-Kruiningen 0-4, WHS Dl-Grenswachters 0-1, WHS D2- VVC 13-0, Meto-WHS D3 7-2, WHS E2-Steenbergen 1-0, Bergen-WHS F1 1- 3. WHS F4-Thol. Boys F3 8-0; SPS C- WHS C 2-0, SPS E-Val Aan 4-3, SPS Fl-WHS F3 12-0, Moerstraten-SPS F2 1-2; Noad B-BSC 7-1, SKNWK-NoadC 4-4, Halsteren-Noad El 4-0, Noad Fl- VVC 3-2, DVO-Noad F2 0-1; Odio- Thol. Boys A 4-2, Thol. Boys C-Hoede- kenskerke 7-2, Thol. Boys Dl-Kloetinge 8-0, Thol. Boys D2-Nw. Borgvliet 2-5, Moerstraten-Thol. Boys meisjes 1-4, Thol. Boys E2-NVS 8-0, NVS-Thol. Boys E3 2-6, Thol. Boys E4-Smerdiek E3 2-5. Thol. Boys Fl-WHS F2 9-0. m Erik van Haaften (Smerdiek) 17 Tijs Nijmeijer (SPS) VV Lars Steijn (Noad) 10 John Vroegop (Vosmeer) 9 Met drie treffers heeft Noad-speler Lars Steijn zich in de top drie genes teld van het Eendrachtbode topsco rerklassement. Hij heeft nu net zo veel doelpunten gemaakt als Tijs Nijmeijer: tien. Lijstaanvoerder Erik van Haaften vond het net ook weer en vergrootte zodoende zijn voor sprong. Zijn teamgenoot Niels Hage scoorde voor het eerst in de hoofd macht deze competitie. Zaterdag 17 december uur Noad-Bruse Boys(vr.) 14.30 Nieuwland-Smerdiek(vr.) 14.30 RCL-Smerdiek da.(vdPlas) 14.30 Thol.Boys da.-Wolfaartsdijk 12.30 Smerdiek da. 2-Veere 14.30 Serooskerke 2-Noad 2(Rutgers) 14.30 SPS 2-Klundert 2(vSchilt) 14.30 Thol.Boys 2-WHS 2(Brouwer) 14.30 Rillandia 3-Stavenisse 2 14.30 Noad 3-GPC 4(beker) 14.30 Thol.Boys 3-Seolto 4 13.30 Seolto 3-WHS 3 12.30 Vosmeer 4-Thol.Boys 5(dBruine) 14.30 Smerdiek 3-SPS 3 14.30 ZPR 4-Noad 4 14.30 Zondag 18 december uur Lewedorpse B.-Vosmeer 14.30 WW 4-Vosmeer 2 9.30 Vosmeer bood zondag tegen lijstaanvoerder Zeeland Sport taai verzet. Ruim een uur lang wist de thuisclub de 0-0 op het bord te houden. Uit eindelijk pakte de ploeg uit Vlissingen alsnog de zege: 0-2. Voor Vos meer betekende het de vierde verliespartij op rij. Door dat resultaat zakt het team van trainer Sjaak Istha steeds verder weg op de ranglijst. Istha baalde. „Het is zaak om na de winterstop onze punten te pakken. Na een slecht eerste seizoen eindigden we vorig jaar in het linkerrijtje. Dat wil je graag doortrekken. Maar nu is de barometer weer aan het zakken." Uiteraard toonde Zeeland Sport zich op De Vossenberg de betere ploeg. Eenmaal over de middenlijn moes ten de bezoekers echter op zoek naar de oplossing. De door Arno Deurloo goed georganiseerde de fensie gaf weinig kansen weg. In de openingsfase was er even ruimte voor Jacco Vaders. De spits bedacht zich niet, maar vuurde tegen een speler op. Vaders had bij afwezig heid van de nog altijd geblesseerde John Vroegop voorin assistentie van Hossain Almahmoudi. Kort na de hervatting kreeg de thuisclub pas zijn tweede en meteen laatste moge lijkheid. Jasper de Regt schoot op het beslissende moment te zwak in, zodat de brilstand gehandhaafd bleef. In de 67e minuut nam de Wal- cherse ploeg de leiding. Rechtsach ter Mark Mosch kopte een voorzet weg, precies in de voeten van de te genstander: 0-1Toen Zeeland Sport vrij mocht inkoppen werd het zelfs ook nog 0-2. Doelman John Aarn- oudse mocht niet ontevreden zijn bij een overtreding op een doorgebro ken speler die slechts met geel werd bestraft. Michel Nelen en Tommie van der Plas kwamen in de loop van de tweede helft als invallers in het veld, zonder dat het invloed had op de krachtsverhouding. Istha vond dat zijn mannen naar behoren had den gespeeld. „Over de hele lijn mag ik niet ontevreden zijn. Wel zijn er elke wedstrijd wel een paar jongens die verzaken en dan kom je altijd tekort. Ik zou graag de juiste beleving zien bij alle leden van de selectie. Dat maakt het als trainer ook een stuk leuker." De nummers drie en vier van de rang lijst, Wolfaartsdijk en Smerdiek 2, hiel den elkaar in evenwicht: 1-1. De Thool- se dames hadden het eerste half uur weinig in te brengen, tot twee keer toe voorkwam keepster Sandra van Eenen- naam dat haar ploeg op achterstand kwam. Hoewel de blauw-zwarten na een half uur in de wedstrijd kwam en gevaar lijker werd, opende de thuisclub de sco re. Vijf minuten voor de rust kon een aanvalster inschieten nadat de Thoolse doelvrouw was weggegleden. In de tweede helft waren er over en weer kan sen om te scoren. Na tien minuten gooi de Van Eenennaam zich voor de voeten van een tegenstander en voorkwam een doelpunt. Aan de andere kant had Jette v.d. Kleijn pech toen haar inzet, op aan geven van Simone Scherpenisse, werd gestopt. Maar na een uur voetballen ver overde Mirjam Bosters de bal en tikte de de gelijkmaker binnen. Smerdiek rook zijn kansen, maar even later was Bosters net niet snel genoeg om de keepster nog eens te verrassen. In de slotfase kregen beide ploegen mogelijkheden om te sco ren, maar treffers bleven uit. WHS 2 leed tegen degradatiekandidaat Neo zijn vierde nederlaag. Van beide kanten was de wedstrijd slecht, maar de beste mogelijkheden kregen de .tricolo res' uit Spranje-Capelle, die echter even min scoorden. Voor de beste kans bij de groen-witten moest tot na rust gewacht worden. Lennert v.d. Reest dook op voor de Neo-goalie, maar de hoek om te sco ren was te moeilijk. Inmiddels waren Arie Fase en Richard de Jonge in het veld gekomen voor Renco Tempelaars en Edwin Geuze. Zo bestond de aanval op dat moment uit louter derde elftalspe lers, gecompleteerd door Sander West dorp. De groen-witten waren meer een duel aan het uitvechten met zichzelf dan met de tegenstanders. Alles ging mis. Passes kwamen niet aan en de afvallende ballen waren allemaal voor de tegenstan der. Zo'n tien minuten voor het einde kwam de ploeg uit Sprang-Capelle op voorsprong. De spits kopte tussen twee WHS-verdedigers de 0-1 binnen. Sander Westdorp had de gelijkmaker op zijn hoofd, maar de bal belandde op de bo venkant van de lat. Noad 3 behaalde een klinkende 6-2 overwinning op Rillandia 3. In de be ginfase van de wedstrijd hadden de Sint-Philipslanders het nog zeer lastig. De thuisploeg maakte veel te weinig gebruik van de flanken, waardoor Ril landia de aanvallers eenvoudig in be dwang kon houden. Rillandia opende de score uit een vrije trap nadat Rien Filius net buiten het strafschopgebied een forse overtreding had begaan op een aanvaller. Het lukte doelman Jan van Duuren van de A-junioren net niet om het schot te pareren. Noad raakte door deze tegentreffer van slag en moest al snel een tweede treffer incas seren. De rechtsbuiten van Rillandia trof eerst de paal, maar vervolgens kon een medespeler de bal alsnog in het doel werken. Net voor rust moest Leo Polderman door een voortslepende hamstringblessure de strijd staken. Voor hem kwam Edwin Hage in het veld. De invaller wist nog voor rust de aansluitingstreffer te maken uit een voorzet van Bram Filius. In de rust ble ven Frans Quist en Leon Hoek in de kleedkamer achter, zodat Rien Filius en Marco den Braber als verse krach ten het veld konden betreden. Noad had in de tweede helft een droomstart. Uit een voorzet van Bram Filius scoor de Jaap van Oudenaarde met een kop bal de gelijkmaker. Enkele minuten la ter bracht Ron v.d. Ree de Sint-Philips- landers op een 3-2 voorsprong. Rillan dia kon in deze fase van de wedstrijd geen vuist meer maken. Uit een corner van Bram Filius maakte Jaap van Ou denaarde met een kopbal zijn negende seizoenstreffer. Rillandia zorgde nog één keer voor gevaar, maar verdediger Leon Hoek voorkwam de treffer op de doellijn. Bram Filius voerde voor Noad de score op tot 5-2. Ook kwam Hans Polderman alleen voor de doelman, maar zijn lob miste het doel. In de slot fase van de wedstrijd werd Bram Filius neergelegd binnen het strafschopge bied. Hans Polderman benutte de toe gekende strafschop en bepaalde de eindstand op 6-2. De vierde keus van Tholense Boys ver loor met 4-2 van het reserveteam van Halsteren. Op een nog bevroren veld in Halsteren wisten de Tholenaren in de eerste helft niet staande te blijven. De thuisploeg was feller en kwam in de eerste helft reeds twee keer tot scoren. In de tweede helft liep Halsteren uit naar een 3-0 voorsprong. Vervolgens ging Tholense Boys meer druk uitoefe nen, wat resulteerde in twee doelpun ten, waarmee de spanning terugkeerde in de wedstrijd. Een tegenvaller voor Tholense Boys was echter het gebles seerd uitvallen van enkele spelers, waardoor men in de slotfase nog maar de beschikking had over tien spelers. Met een uitval bepaalde Halsteren met een vierde treffer de partij definitief in haar voordeel. v.y De doelman van AZVV pakt een hoge voorzet. Piet de Graaff, Michael de Jong, Hicham Benhammou, Johan Schot en Rick van de Velde (v.l.n.r.) kijken gespannen toe. bij een doelpunt. Doelman Marius Bal redde sterk op de inzet van de na een slim hakje vrij voor de goal gezette Axelse aanvaller. Over het algemeen liet Tholense Boys het initiatief aan de Zeeuws-Vlamin gen. Een bewuste keuze, aldus De Jong. „De laatste weken is geble ken dat we teveel ruimte tussen de linies krijgen als we ver vooruit voetballen. Daarom hadden we af gesproken dat we AZVV pas ter hoogte van de middenlijn zouden opvangen." Door die behoudende benadering was er weinig spektakel in beide strafschopgebieden. Het ervaren AZVV loerde op de kansjes die toch wel zouden komen. De thuis club slaagde er niet in om aan te sluiten bij de op eilanden staande Tihani en De Graaff. Na afgesla gen ballen was aanvoerder De Jong van afstand tweemaal drei gend. De rust leek aan te breken met 0-0, totdat een Axelse speler Tegen subtopper AZVV bakte de thuisclub er niet veel van. De geelzwarte leeuwen bleken tande loos, vooral in aanvallend opzicht. Zowel Piet de Graaff als Mourad Tihani kwamen in het spel niet voor. Met name De Graaff heeft de hoge verwachtingen nog niet kun nen inlossen. Een gevaarlijk schot uit de draai, door de Zeeuws- Vlaamse keeper tot hoekschop verwerkt, was in feite het enige wapenfeit van de op het oude nest teruggekeerde spits. In de ope ningsfase waren het vooral corners die Tholense Boys wist af te dwin gen. De steevast door Ronnie de Graaf genomen spelhervattingen leverden niet de begeerde ope ningstreffer op. Bij een snelle uit val waren de bezoekers wel dicht in alle rust de hoek mocht uitzoe ken. Doelman Bal had geen ver weer tegen de met veel gevoel ge plaatste inzet, zodat de thuisclub met een achterstand de kleedka mer in moest. Onmiddellijk na de hervatting was Tholense Boys dicht bij de gelijkmaker. Chris Jansen kopte na een hoekschop in, maar via de paal en een verdediger sprong de bal terug het veld in. Aan de overkant was het kort daarop wel raak. Johan Schot ging ongelukkig het duel in. werd ge klopt op snelheid en hield de doorbrekende speler even aan het shirt vast. Uit de toegekende straf schop werd het 0-2. Michael de Jong had zijn twijfels. „Ik ken Jo han. Die is slim genoeg om in zo'n situatie niets verkeerds te doen binnen het zestienmeterge bied. De overtreding moet er buiten zijn geweest. Voor ons was het meteen over. AZVV zakte nog verder in, de ruimtes werden kleiner en we kregen nog minder kansen dan voor rust." Rond de 60e minuut volgde nog even een opleving. Tihani schoot over, Johan Schot zag een vrije trap door de keeper tot hoekschop worden verwerkt en Ronnie de Graaf probeerde het met een schuiver. Daarmee was de koek op. Ook het inbrengen van routi nier Jan Groenewegen zette geen zoden aan de dijk. Een andere bankzitter. Jan de Graaff, was na een onheuse opmerking al voor de pauze door arbiter Wisse wegge stuurd met een rode kaart. Trainer André Maas kon zaterdag geen be roep doen op Niels Hopmans (ge schorst) en de nog altijd gebles seerde verdedigers Arie Draaijer en Carlo Heijboer. Het positieve van de middag was de getoonde inzet, waarbij Jeroen Nieuwkoop voorop ging in de strijd. Dat vond ook Michael de Jong. „Iedereen wilde een stapje voor elkaar doen. Ten opzichte van een week gele den bij GPC was er veel meer be leving." NSW Wieldrecht Terneuzense B. AZVV Rillandia GPC Vlissingen WC '68 Kapel le Hardinxveld Thol. Boys Zaamslag Meeuwen 13 29 32-10 13 27 18-9 12 25 25-9 13 25 24-13 13 19 17-28 12 16 22-18 12 15 26-32 13 13 18-21 13 12 17-24 13 11 17-23 12 10 11-25 13 10 13-28 Smerdiek mikte in Krabbendijke op de tegenaanval. De tactische zet van Linders leverde in het eerste kwartier al tweemaal resultaat op. Eerst was het rechtsachter Jeffry Stoutjesdijk die de ruimte zocht, na te zijn aangespeeld door Daan de Viet. De voorzet werd door ie dereen gemist, totdat Soulyman El Bouazzaoui op de andere flank de bal opnieuw voorbracht en Niels Hage op de lat kopte. In de her kansing toonde Erik van Haaften andermaal aan dat hij dit seizoen een neusje heeft voor dat soort momenten: 0-1. In de 12e minuut nam Smerdiek na een counter uit het boekje verder afstand. Hilbert Brinkman onderschepte een hoek schop van de thuisclub en speelde diepste spits Niels Hage aan, die na een korte combinatie met El Bouazzaoui voor de 0-2 zorgde. „Als je tegen Krabbendijke voor uit wilt voetballen, wordt je door hun twee snelle spitsen overlo pen", legde Linders na afloop uit. „Vandaag kwam het precies zo uit als we op de training hadden door genomen. Ook al omdat ons mid denveld bijzonder taakbewust speelde en zich perfect aan de op drachten hield." Tegenslag was er toen Daan de Viet kort na de twee de treffer met een hamstringbles sure afhaakte. Zijn vervanger Bart Stoutjesdijk nam het stokje, aan gestuurd door Gert Jan van Ham en andere ervaren spelers, moeite loos over. Wel nam de druk op de goal van Alex Stoutjesdijk steeds meer toe. Het veldoverwicht van de thuisclub leverde de nodige dreiging op, maar zelden of nooit uitgespeelde kansen. Bovendien toonde Stoutjesdijk tussen de pa len aan dat hij aan zijn sterkste sei zoen tot dusver bezig is. In de pauze maakte topscorer Van Haaften wegens privé-verplichtin- gen plaats voor Jan de Viet. Als gevolg van die mutatie ging Bart Stoutjesdijk dichter bij de als bal vaste spits meegenomen Niels Ha ge voetballen. Krabbendijke zette nog een tandje bij en Smerdiek kwam er niet meer uit. „Het was geen counteren meer, maar ge woon wild wegtrappen. Het lukte niet meer om de spitsen te berei ken en dan krijg je het achterin moeilijk", aldus Linders. Zeker toen jeugdspeler Remi Korthou- wer halverwege het tweede bedrijf de geblesseerde Jeffry Stoutjesdijk moest aflossen, werd het span nend. Korthouwer ging in de mid denlinie spelen en El Bouazzaoui nam de verdedigende taken over. Pas in blessuretijd scoorde Krab bendijke de verdiende aanslui tingstreffer, een doelpunt waar Mohammed Allali een ongelukkig aandeel in had. Drie hectische mi nuten volgden, waarbij zelfs de doelman van de thuisclub zich mee naar voren waagde. De zege kwam echter niet meer in gevaar, tot grote tevredenheid van Lin ders. „We hebben de aansluiting met de subtop weten te bewerk stelligen en dat biedt perspectief voor het vervolg." Het lukte Stavenisse in Kerkwer- ve niet om een 1-2 voorsprong over de streep te brengen. De in de loop van de tweede helft steeds verder wegzakkende ploeg van Rien Smits moest in het laat ste kwartier nog twee tegen treffers incasseren, zodat het veldoverwicht geen rendement opleverde. Elftalleider Adrie Knuist noemde de 3-2 nederlaag dramatisch. „Driekwart van de wedstrijd spelen we op de helft van de tegenstander. Dan is het moeilijk om er door te komen, ze ker als WIK telkens met lange ballen de tegenaanval zoekt. We leden zelf ook teveel balverlies en hadden niet de inspiratie die no dig is." In de 20e minuut kreeg Stavenisse de eerste tegenvaller op het bord. Bij een diepe bal ke ken doelman Robert Lindhout en Marco Klippel naar elkaar en pro fiteerde de spits van het commu nicatiefoutje: 1-0. Vrijwel vanaf de aftrap rukte voorstopper Kees van Putte op, om na een korte combinatie voor de 1-1 te zorgen. In het vervolg bleek dat Stavenis se moeite heeft om tegen op pa pier zwakkere tegenstanders het spel te maken. Toch namen de be zoekers kort na de hervatting de leiding. Uit een hoekschop van Marco Oosdijk kopte Jeremy Gierman bij de tweede paal netjes de 1-2 binnen. WIK leek door de hoeven te zakken, tnaar de derde treffer voor Stavenisse bleef uit. Een kwartier voor het einde werd het na een vrije trap, afgerond met een rake kopbal, tegen de veld verhouding in 2-2. Tot over maat van ramp volgde kort daar op een nieuwe domper: 3-2. SPS-trainer Will Raats moest het na afloop ruiterlijk bekennen. „Dit was een verdiende nederlaag. Yerseke is een degelijke ploeg, met een defen sie die staat als een huis. Ze kregen ook de betere kansen. Zelf creëer den wc voorin weinig, ook al omdat we de bal niet konden vasthouden." SPS startte opnieuw met drie spit sen, juist om de sterke verdediging van Yerseke in verlegenheid te kun nen brengen. Als compensatie had Raats op het middenveld gekozen voor de controlerende kwaliteiten van Danny Bijl, waardoor Martin Quist genoegen moest nemen met een plaats op de reservebank. Hal verwege de eerste helft namen de bezoekers onverwacht de leiding. Zowel de SPS-verdediging als doel man Dennis Boer grepen slecht in en met een frommelgoal werd het 0-1In de pauze besloot Raats terug te keren naar het vertrouwde con cept met twee aanvallers. De on zichtbare Willem Bevelander maak te plaats voor Martin Quist, waardoor er meer lijn in het spel van de thuisclub kwam. Ook Hil bert van Akkeren kwam in het tweede bedrijf beter uit de verf. Toch bleef het oppassen bij de snel le uitvallen van Yerseke. De man dekkers Mare Smits en Johan Scheermeijer mochten blij zijn dat ze het einde haalden, vanwege de herhaaldelijke en soms zware over tredingen. Omstreeks de 70e mi nuut werd de thuisclub tweemaal gevaarlijk. Bij de eerste mogelijk heid legde Tijs Nijmeijer ten on rechte af op Michel Lisseveld en bij de tweede poging schoot Nijmeijer op de Yerseke-doelman. Een fout van keeper Boer leverde de bezoe kers een intikkertje en de 0-2 op. Twee inschattingsfouten in de ver dediging zorgden ervoor dat WHS de laatste wedstrijd voor de winter stop niet met een beter resultaat af sloot. De Setallandcrs speelden ze ker voor de pauze verzorgd voetbal en kregen in het eerste kwartier al een goede kans via Vincent de Jon ge. Zijn inzet werd gepareerd door de Walcherse doelman, zodat de vroege voorsprong niet op het bord kwam. De bezoekers dwongen een reeks van hoekschoppen af. waarbij aanvoerder Leon de Witte met het hoofd eenmaal dicht bij de ope ningstreffer was. Ook leverden de corners scrimmages op. die de groenwitten met wat meer meeval aan de leiding hadden kunnen bren gen. Halverwege het eerste bedrijf ging Dennis Oosdijk in de fout door eerst de bal goed te onderscheppen en vervolgens te treuzelen met af spelen. Oosdijk raakte de bal kwijt, een vlijmscherpe pass volgde en doelman Anton Elenbaas had het nakijken: 1 -0. Op slag van rust werd Ivan Hage bij de tweede paal verrast en werkte een voor hem kruipende Walcherse aanvaller de 2-0 binnen. Trainer Cees Stoutjesdijk noemde de gang van zaken pijnlijk. „Even zijn we niet bij de les en dan moetje in de tweede helft de zaak tactisch omzetten. We zijn meer vooruit gaan voetballen, maar tegelijkertijd komt er dan meer opportunisme in het spel. De goede combinaties van voor rust zag ik niet meer." Kort na de hervatting kwam Pieter Lindhout als derde spits de aanval van de be zoekers versterken. Vincent de Jon ge maakte voor de jonge invaller plaats. Om de druk op het doel van Veere verder op te voeren bracht Stoutjesdijk Andreas Vroegop, in plaats van Michel Mosselman. On danks het veldoverwicht viel de treffer aan de overkant. Keeper Elenbaas bokste een hoekschop weg tot buiten het zestienmetergebied, precies in de voeten van een tegen stander. Via twee WHS-ers ver dween de van richting veranderde inzet in het doel: 3-0. In de slotfase maakte de jonge Jeroen Oosdijk zijn entree ten koste van de prima spe lende Richard Wielaard. Ook de stuwende Patrick van Schetsen be hoorde in Veere tot de uitblinkers. Pas vijf minuten voor het einde kreeg WHS de verdiende eretreffer. Het was Egbert Moerland die een goede aanval afrondde: 3-1. Bij de volgende aanval raakte Hans van den Ouden nog de paal, waardoor een sensationele ontknoping uit bleef. WHS hoopt na de winterstop weer te beschikken over de in Veere nog niet inzetbare Hans Leune en Matthijs Bruijnzeel. WHS behoort in de Zeeuwse derde klasse tot de solide middenmoters. Ton van der Spaan sprak na afloop met ontzag over zijn goaltjesdief Lars Steijn. „Met zijn negentien jaar kan hij enkel nog beter worden. Lars verzaakt geen training en is sterk als een beer. We zijn blij met hem." De wedstrijd in Breda was nog maar tien minuten oud toen Steijn voor de eerste maal toesloeg. Na te zijn gelanceerd door Jasper van Dijke mocht de Fluplandse top scorer alleen op de doelman af: 0-1. De vroege treffer was een opsteker voor Noad dat het bij The Gunners moest doen zonder steunpilaren als Jeroen Reijngoudt (enkel), Johan Reijngoudt (ziek) en Sven Buijs (werk). Daardoor waren er basis plaatsen voor de vorige week sterk ingevallen Danny Steijn en de jonge Pim van der Est aan de rechterkant. Als balvaste spits en aanspeelpunt liet Danny Steijn andermaal zien dat hij belangrijk is in het spel van No ad. Op het middenveld maakte ook Jasper van Dijke indruk. Achterin gaf Noad bijzonder weinig weg, zo dat de voorsprong halverwege zon der al teveel moeite het kleedlokaal kon worden ingenomen. Pas kort na de hervatting kreeg The Gunners haar eerste kans op de gelijkmaker. Gelukkig voor Noad ging de bal hoog over. Na een uur spelen bouw den de bezoekers de voorsprong uit. Opnieuw werd Lars Steijn in de diepte weggestuurd, ditmaal door Dennis Kot: 0-2. De thuisclub liet de moed zakken en Noad tikte de bal vlot rond. Na een fraaie combi natie met zijn broer Danny vond Lars Steijn voor de derde maal het net: 0-3. Pas in de extra tijd scoorde The Gunners uit een makkelijk ge geven strafschop tegen: 1-3. Van der Spaan ging naar eigen zeggen met een goed gevoel de winter in. „We hebben vandaag een lekker spron getje gemaakt. Het resultaat is be reikt door een team met een gemid delde leeftijd van eenentwintig jaar. Zo'n elftal kan enkel groeien. Ik heb er alle vertrouwen in." Ondernemer Theo van de Velde uit Tholen heeft onlangs een zesjarig sponsorcontract met het in de eerste divisie uitkomende FC Volendam af gesloten. Op de Expo-tribune is een negen meter lang reclamebord van zijn bedrijf Nibo Trading Recy cling geplaatst. Van de Velde koopt in heel Europa restanten kunststof in, die met name in België, Engeland en in eigen land worden hergebruikt. De Thoolse zakenman en voetballiefheb ber is tevreden over de afgesloten overeenkomst. „Voor een bedrijf dal net drie jaar bestaat is dit een mooi succes. Zakelijk gezien is het zeker interessant. Wekelijks rijden er drie wagens van mij met kunststoffen uil Volendam naar Engeland." Van de Velde doet regelmatig zaken met Kras Recycling, een bedrijf waarvan Volendam-voorzitter Henk Kras directeur is. Kras is bovendien stadionsponsor van de club. Regel matig krijgt Van de Velde een uitno diging om op vrijdagavond de wed strijden van de eerste divisionist uit het vissersdorp te bezoeken. Via Kras kwamen de contacten met hoofd sponsoring Klaas Schilder tot stand. „Onder het genot van een pot je bier in de skybox is het balletje gaan rollen." Volendam pakte dit seizoen al een periodetitel en zit ook nog op het vinkentouw voor de bo venste plaats, zodat promotie naar de eredivisie niet uitgesloten is. Dat is ook de stiekeme hoop van Van de Velde. „De exposure van het bord op televisie wordt dan nog groter, ter wijl de overeenkomst is afgesloten op basis van de tarieven van de eer ste divisie." Van de Velde voetbalde zelf lang bij Tholense Boys. Hij is nog altijd vas te supporter van de club en behoort tot de meest luidruchtige toeschou wers langs de lijn. Met Nibo Trading Recycling sponsort hij een viertal jeugdteams van de vereniging. Ook leverde hij een substantiële bijdrage aan het eerder dit jaar gerealiseerde 4x4 veldje van Tholense Boys. „Tholense Boys is de club van mijn hart. Bij Volendam gaat het puur om een zakelijke stap." Degradatie lijkt onafwendbaar voor Smerdiek 2, na de 2-0 nederlaag tegen staartploeg Nieuwdorp 2. Smerdiek mis te een handvol basisspelers en begon met Perry Opree als laatste man, Rudolf van Vossen op links en Nourreddine Achah- bar in de spits. Hoewel Nieuwdorp de hele wedstrijd de betere ploeg was, zag het er lang naar uit dat het treffen zonder doelpunten zou eindigen. Frans Ista kreeg twee kansen om te scoren. Rens de Viet liep tegen een gele kaart aan. In de tweede helft kwam Gert-Jan Snip in de ploeg voor Rudolf van Vossen. Nieuw dorp kon niet echt doordrukken en Smer diek wist geen enkele kans te creëren. Tóch viel er een doelpunt toen de tot dan toe goed keepende Corné van Haaften de bal los liet; een speler van de thuisclub kon eenvoudig intikken. Even later ver scheen zelfs de 2-0 op het scorebord, na dat Leander Brinkman te laat stapte bij de buitenspelval. De Ronde Tafel Steenbergen zamelt oude (kinder)voetbalschoenen in voor de Filippijnen. Ook de voetbal clubs van Tholen en Sint-Philips- land worden hiervoor benaderd, zegt de uit Oud-Vossemeer afkom stige Johan Bosters. één van de ze ventien leden van de Steenbergse serviceclub. Regelmatig worden er regionale en internationale projec ten gesteund. Via Ismene van der Enden, die met haar man en kind vanwege werkzaamheden naar de Filippijnen trok. ontstond het idee voor een jeugdproject, want voet balschoenen zijn daar duur. De be kende merken zijn voor de lokale bevolking niet te betalen, zeker niet voor arme weeskinderen. Ook shirts en broeken zijn welkom. Volgens Johan Bosters mag die kleding best versleten zijn. In de Filippijnen is de jeugd er nog heel blij mee. Wie het project wil steunen, kan terecht bij Johan Bosters, 06-14768991. In de meeste klassen van de Roosen- daalse dartsfederatie was er een vrije spelweek. maar op het hoogste niveau werd wél gespeeld. De Babbelaar uit Sint-Maartensdijk deed goede zaken in de eredivisie. Het klopte hekkensluiter De Knotwilg met 3-7 en nam zodoende afstand van de laatste plaats. Pole Position uit Tholen versloeg The Wanderers met dezelfde cijfers. In di visie IA ging The Pub met 2-8 onder uit tegen Burgerhout.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17