1 Dorkas tevreden met resultaat verkoping Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 december 2005 Glazen monument Leerlingenvervoer Contr 'Escarpe Tegen de nok Bezwaar rolkassen Garage akkoord Botsing op rotonde Snepvangers meeste punten Kerstmusical in Meulvliet Kinderkoor in Ger. Gem. Kerstzangavond in Grote Kerk Exotische instrumenten Rommelpotfestival Afscheid Polderman Releaseconcert Schipper Geslaagd aan Erasmus Kerstviering Philadelphia Bomen Marehoekstraat Voetbalkantine beklad Auto total loss WSCV houdt snerttocht Snorfiets gestolen Geslacht in eigen slagerij I I K Ocean's Edge in De Hoop Sint op Die Heenetrechtschool Kortste partij Van Daalen Weer nieuwe chalets Geslaagd Aanbouw Nieuwstraat Hardrijder bestraft Sint op Casembrootschool Rehobothschool Rehoboth zingt kerstliedjes Gashandel gestolen Gevel Hogeweg verandert Dakje op voerhok Vier windturbines Nuis opent Volkskerstzang Klimpieten bij De Rieburch 2 Tholen Op de begraafplaats mag een glazen monument komen. Hiertoe was een verzoek ingediend dat b. en w. in middels hebben ingewilligd. De re gels van de beheersverordening voor begraafplaatsen zijn in die zin aan gepast. dat het toepassen van glas als materiaal voortaan ook mogelijk is. B. en w. hebben besloten een ver zoek tot bekostiging van leerlingen vervoer naar een school in Breda ge deeltelijk te honoreren. Een verzoek tot wijziging van het bestemmingsplan en de aankoop van grond aan de Contr 'Escarpe is door b. en w. afgewezen. Het gemeente bestuur wil eerst duidelijkheid over de herstructurering van bedrijvenge bied Noord (inclusief het Slacht- veld) en over de planontwikkeling rond de haven. Aan de Hoogstraat 33 kan P.C. Koe- dood een dakkapel achter op het dak aanbrengen. De welstandscommis sie bekeek donderdagochtend de aangepaste tekening. In de eerste te kening was de dakkapel tegen de nok getekend. Volgens de richtlijnen is dat niet toegestaan en moet de dakkapel minstens 50 centimeter on der de nok worden aangebracht. Koedood paste dat aan. Volgens de commissie voldoet het nu aan rede lijke eisen van welstand. De welstandscommissie heeft be zwaar tegen het plaatsen van twee rolkassen op het perceel van E. Riet kerk aan de Eeweg 2. Het gaat om kassen die verplaatsbaar zijn op rails over een breedte van 94 meter. De commissie vindt dat de rolkassen niet passen in het buitengebied, maar heeft ook bezwaar tegen de hoofdvorm en de materiaalkeuze. Aan de Windsingel 36 kan familie Van der Eijk een garage bouwen zo als die op de tekening voor de wel standscommissie is ingediend. Aan vankelijk leek het erop dat er tegen de wand beplating zou worden aan gebracht, maar in het voorstel van de familie is de garage nu aangepast aan de woning en zal bestaan uit metselwerk. Op het dak komen pan nen. Een 18-jarige automobilist uit Tho len heeft zondag rond kwart over zes in Bruinisse een aanrijding veroor zaakt. De bestuurder wilde de roton de van de N59 oprijden en verleende hierbij geen voorrang aan een 23-ja- rige automobiliste uit de gemeente Schouwen-Duiveland, die al op de rotonde reed. Er was alleen materië le schade. Henk Snepvangers heeft met 5403 punten de wedstrijd van klaverjas- club Stad Tholen gewonnen. Magda Noordijke eindigde op een tweede plaats met 5259 punten. Ineke Ti- chem maakte de top drie met 5099 punten compleet. Paul de Heer en Peter Luten behaalden met respec tievelijk 5075 en 5038 punten de vierde en vijfde plaats. De kaartclub houdt zaterdag 17 december in café de Tol een kersttoernooi. Deze wed strijd begint om half acht. Geïnteres seerden kunnen zich nog steeds op geven bij de heer Volwerk via het telefoonnummer 0166-603366. De organisatie vraagt kaarters snel te re ageren, want het aantal plaatsen is dit jaar beperkt. Stichting Christelijk Jeugdwerk Tholen houdt vrijdag 16 december de kerstviering van de jeugdclubs met de musical 'De wijzen uit het Oosten'. De viering begint om zeven uur in Meulvliet. Na afloop is er kof fie, thee en fris. Er wordt een collec te gehouden voor de onkosten. Alle geïnteresseerden zijn van harte wel kom. In de kerk van de Gereformeerde Gemeente wordt zaterdag vanaf half acht een koor- en samenzangavond georganiseerd. Het kinderkoor Jong Sursum Corda uit Krabbendijke on der leiding van Jan Luteijn en orga nist Martin Weststrate en het Krab- bendijkse jongerenkoor Herman onder leiding van Willy van Zweden en organist Bennie Kriekaard zullen hun medewerking verlenen. De lei ding is in handen van evangelist Van Setten uit Merksem (B). Verder zal er een collecte worden gehouden voor het deputaatschap evangelisa tie. De toegang is vrij. Aan de vooravond van het kerstfeest wordt vrijdag 16 december in de Grote Kerk een zangavond georgani seerd. Het schoolkoor van de chris telijke scholengemeenschap Prins Maurits uit Middelharnis, het chris telijk gemengd koor Com nu met sangh uit. Oude Tonge. het christe lijk gemengd koor Vox Humana uit Rilland-Bath en het hervormd koor Immanuël uit Tholen zullen hun mu zikale medewerking verlenen. Ds. P. Vernooij zal onder het thema 'eeu wenlang verwacht' de meditatieve momenten van de zangavond leiden. De bijeenkomst begint om half acht, de kerk is open vanaf zeven uur. In de Wingerd kan na afloop nagepraat en koffie gedronken worden. Drieëntwintig leden van de christe lijke ouderenvereniging kwamen donderdag in een lokaal van de Win gerd bijeen. De middag werd ver zorgd door de heer Blokland uit Ba- rendrecht, die een twintigtal exotische muziekinstrumenten had meegenomen. Hij gaf een duidelijke uiteenzetting van ieder afzonderlijk instrument, waaronder een buisciter uit Madagascar, een knieviool uit Egypte, een Laotiaans windorgeltje en een maangitaar uit China. Hier naast vertelde hij over de wijze waarop hij de objecten verkregen had en over de problemen om voor ieder instrument de juiste snaren te kunnen bemachtigen bij breuk of an dere beschadiging. De heer Blok land bleek ook alle instrumenten te kunnen bespelen. Stichting Stad organiseert voor het achtste jaar op oudejaarsdag een rommelpotfestival op de Markt. Het feest wordt om elf uur geopend met Thoolse oudejaarsliedjes onder be geleiding van muziekkapel de Klien- kers. 'Klein Zieltje' is ook weer van de partij, hij heeft zich dit jaar in de geschiedenis verdiept. Na het zingen zullen de aanwezigen een ronde lo pen door het centrum en bij enkele winkeliers stoppen om iets lekkers bij elkaar te zingen. Na deze rond gang is er voor iedere deelnemer een oliebol en warme chocolademelk. Verder wordt er een verloting gehou den onder de rommel potters. In zorgcentrum Ten Anker zullen ver schillende kinderen om drie uur 's middags liedjes zingen met de aan wezigen. De voorbereidingen van het festival zijn al in volle gang. Op de Eben Haëzerschool wordt vrijdag gestart met het maken van rommel potten, de leerlingen van basisschool Ter Tolne volgen dit voorbeeld op 12 december. Henny Polderman, voorzitter van tennisvereniging Eegedima, stapt na elf jaar uit het bestuur. In december 1994 trad zij aan als voorzitter. Zij heeft er nu bijna vier periodes opzit ten. Samen met secretaris Marjet Bakx heeft zij Eegedima door zwaar vaarwater moeten loodsen, waaron der een kantineverbouwing, privati sering, een brand in 2001 en de daarbij aansluitende asbestoverlast tot en met de nieuwbouw van de kantine. Naast Henny Polderman gaat ook Kees Wilsing uit het be stuur. als voorzitter van de jeugd commissie. Hij heeft deze taak bijna een jaar vervuld, maar kan werk, studie en bestuurswerk niet meer combineren. Bianca Maartense is kandidaat bestuurslid jeugdzaken. Lindy Bolsman hoopt maandag, tij dens de algemene ledenavond vanaf acht uur in de kantine van de vereni ging, officieel gekozen te worden als bestuurslid activiteiten/techni sche commissie. De tennisvereni ging heeft nog geen zicht op een nieuwe voorzitter. Zanger, gitarist en tekstschrijver Kees Schipper geeft zaterdag een re leaseconcert voor zijn nieuwe solo ed Freeride in The Sixties aan de Kaaij. Zowel rock, rhythm blues en country zijn muziekstijlen die ho ren bij zijn repertoire. Bij dit concert wordt hij bijgestaan door onder an dere slagwerker Hans Waterman (Cuby and the Blizzards), toetsenist Co Vergouwen (Margriet Eshuis- band) en Kazimir Lux (Brainbox). Het gratis toegankelijke concert be gint om half tien 's avonds. De Portugese zangeres Sylvia Costa zal zondag de derde blues-rock jam sessie in The Sixties verzorgen. Gi tarist Wouter de Vink, bassist Tom van der Schoot en drummer Jos Rijnkels zullen haar begeleiden. Muzikanten met affectie voor deze vorm van muziek worden uitgeno digd hun kunsten op het podium te tonen. De organisatie zorgt voor de complete backline. maar muzikanten dienen wel hun eigen instrumenten mee te brengen. De jamsessie begint om half vijf. Ing. Willem Jan Punt heeft met suc ces de post-academische opleiding tot Master of Financial Planning (MFP) aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam afgerond. De catechesegroep Philadelphia (verstandelijk gehandicapten) houdt woensdag haar jaarlijkse kerstvie ring in het verenigingsgebouw De Wingerd aan het Nieuwepad, vlakbij de Hervormde kerk. Voor deze da tum is gekozen om een zo goed mo gelijke spreiding te hebben met an dere vieringen. Op de uitnodiging staat vermeld: 'gewoon...heel bij zonder'. De leiding van de cateche segroep nodigt iedereen uit om de viering bij te wonen. De bijeen komst begint om zeven uur. Oud- Vossemeer Dertien elzen en een paardekastanje ter hoogte van de huizen Marehoek straat 48 tot en met 60 worden ge rooid. B. en w. hebben daarvoor een kapvergunning verleend, onder de voorwaarde dat er een herplantplicht is voor acht amberbomen. Vandalen hebben tussen vrijdagmid dag kwart over vijf en zaterdagoch tend kwart over acht de kantine van voetbalvereniging Vosmeer beklad. De deuren werden besmeurd met ro ze verf. De ruiten en muren werden beklad met leuzen. Ook bleken alle sloten afgekit te zijn met een soort montagekit, waardoor deze vervan gen moeten worden. Omdat de deu ren niet geopend konden worden, moest een verenigingslid een deur paneel intikken om de kantine bin nen te kunnen. Hoeveel de totale schade bedraagt, is nog niet bekend. Een 29-jarige Tholenaar heeft maan dagochtend rond kwart over zes op de Oud-Vossemeersedijk zijn auto total loss gereden. De bestuurder verklaarde dat de achterkant van de wagen weggleed in een bocht van de dijk. Hierdoor werd de auto onbe stuurbaar, kwam met de neus in de dijk terecht en sloeg over de kop. Hij belandde uiteindelijk in een sloot. De auto is total loss verklaard en moest weggesleept worden door een takelbedrijf. Het verkeer werd tijde lijk omgeleid via de Groeneweg. Wandel Sport Club Vosmeer organi seert dit jaar weer een snerttocht. Op vrijdag 30 december wordt vanaf ze ven uur gestart bij café Hof van Hol land. Het thema dit jaar is 'kermis', de wandelaar kan op veel plaatsen onderdelen zien en bezoeken die in en op de kermis voorkomen. Zo kan er een waarzegster bezocht worden met vragen over 2006. De wandeling is vijf kilometer lang en geschikt voor het hele gezin. De deelnemers kunnen onderweg koude en warme lekkernijen nuttigen. De organisatie vraagt geïnteresseerden zich vooraf in te schrijven, zodat de groepen voor de start kunnen worden samenge steld, waarbij de jeugdige wandelaars het eerst zullen starten. Verder bestaat de mogelijkheid om een eigen groep samen te stellen van ongeveer tien personen. De wandelaars worden verzocht lichte kleding of een veilig heidshesje te dragen. Voor meer in formatie of inschrijving kan men de internetsite http://clubnet.zeeland- net.nl/wscv/ bezoeken. Uit een schuur in de Dokter Renes- straat is tussen zaterdagmiddag vijf uur en maandagochtend kwart voor twaalf een snorfiets gestolen. De snorfiets, een zwarte Puch Zipp, werd weggenomen uit een afgeslo ten schuur. Het slot van de schuur werd verbroken. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Magere runderlappen 1 kg 8,10 I Sucadelappen 1 kg 8,10 Soeppakket 3,20 Gevulde varkensfilet 500 gr. 3,50 Riblappen 1 kg Varkenshieltjes 1 kg Drumsticks ws/g?™, 1 kg Rundervinken 5 halen Eigen gekookte tong 100 gram 1,50 Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Runderbeef 100 gram 1,25 Gekookte worst 200 gram 1,20 www.slagerijslager.nl Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 43 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. De band Ocean's Edge treedt zater dag 17 december op in café De Hoop. De muziekformatie zal naast zelfgeschrevevn nummers ook co vers van U2, Queen, The Red Hot Chili Peppers, Blpf en vele andere bands spelen. De aanvang is om half negen, de toegang is gratis. Een periode vol activiteiten begon toen Sinterklaas en zijn pieten za terdag 19 november arriveerden. Pedro kwam 28 november naar de Die Heenetrechtschool om afscheid te nemen, omdat hij geen zwarte piet wilde zijn. Maandag vijf de cember bezocht Pedro de school op nieuw om zijn vergeten sleutels op te halen. Toevallig kwam juist op dat moment Sinterklaas het gebouw binnen. Pedro verstopte zich. De kinderen van de groepen 1 tot en met 4 besloten de sint. die verdrietig was wegens een spoorloze Pedro, op te vrolijken met liedjes en vers jes. Uiteindelijk kwam de weggelo pen piet tevoorschijn om zijn pro blemen met de sint uit te praten. Daarna kon het feest echt beginnen. De sint ging over tot het uitdelen van de cadeautjes en de pieten strooiden met pepernoten. Terwijl de jongere kinderen van Die Heene trechtschool in de zaal bij het hoge gezelschap waren, genoten de leer lingen van de groepen vijf tot en met acht van mooie surprises en ge dichtjes. 's Middags vierden zij het sinterklaasfeest verder met chips, li monade en de film Sjakie en de cho coladefabriek. Han van Daalen heeft bij biljartver eniging de Treffers met 26 beurten de kortste partij van de wedstrijd behaald. Jos Hommel scoorde met 2,963 het hoogste gemiddelde en met 13 caramboles de hoogste serie. De uitslagen waren verder als volgt: J. Hommel-P. de Leeuw 10-5,625; P. Goossens-K. Hommel 8,250-10; H. van Daalen-L. van Wezel 10- 6,666: C. Burgers-J. de Koning 8,103-10. Sint-Annaland Op chaletparc Krabbenkreek wil Chalet Houtbouw uit Tilburg tien chalets bouwen. Zeven ervan ko men naast elkaar links van de in gang van het recreatieterrein, de drie andere komen haaks op de rij te staan. De welstandscommissie maakte er donderdagochtend geen bezwaar te gen. Het zijn houten woningen onder een zadeldak en allemaal van het zelfde type (populier). Er komen be tonnen dakpannen op. Ook L.G.R. van Asperen wil een vakantiewoning op het chaletpark bouwen. Deze Fin se woning is met hout bekleed en krijgt bovendien een berging aan de achterzijde op het perceel. Lenie Giljam-den Engelsman en In ge van 't Hof-Slager zijn aan het ho recabranche-instituut te Vlissingen geslaagd voor het examen sociale hygiëne. Beide dames werken bij slijterij De Gouden Leeuw. Maandag 12 december haalt de koninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Aan de Nieuwstraat 51 kan J.C. Ha- ge de woning uitbreiden met een aanbouw en een keuken. De wel standscommissie had er donderdag ochtend geen moeite mee. Eerder had de commissie de bouwer wel gevraagd de maatvoering van de uitbreiding af te stemmen op de be staande uitbouw. Dat is gebeurd. Een 27-jarige Tholenaar trok zon dagmorgen rond elf uur de aandacht van agenten, toen hij met hftge snel heid hun videoauto tegemoet kwam rijden. De politiewagen werd ge keerd en de agenten zetten een volg- actie in. Op de Oude Zeedijk werd zijn snelheid geklokt op 140 km per uur (gecorrigeerd), terwijl 80 km per uur is toegestaan. De automobi list werd aan de kant gezet, waarna zijn rijbewijs werd ingevorderd. De Sint had dit jaar vier pieten en een tractor nodig om de Casem brootschool te bereiken. Maar het was de moeite waard, vertelde hij. Leerlingen, leerkrachten en ouders stonden hem weer op te wachten en eenmaal binnen werd de Sint ver welkomd door een live-orkest en het gezang van 270 kinderen. Even werd het spannend, want de Spaan se kindervriend had berichten van leerlingen gekregen dat er een enor me rommelpiet in de klassen was geweest. Met behulp van foto's kon den de scholieren helpen deze piet op te sporen. Na een reprimande van Sinterklaas, bracht het hoge ge zelschap een bezoek aan de groepen 1 tot en met 4. De groepen 5 tot en met 8 vierden het feest met zelfge maakte surprises en lekkers. Aan het einde van het festijn kwamen sint en de pieten strooien in de mid den- en bovenbouw. Stavenisse Voor het uitbreiden van de Reho bothschool aan de Pilootweg krijgt het schoolbestuur de medewerking van de gemeente. B. en w. hebben besloten hiervoor een vrijstellings procedure te beginnen. In de Hervormde kerk wordt vrijdag 16 december een kerstzangavond georganiseerd. De koorzang wordt verzorgd door het christelijk Thools mannenkoor Rehoboth uit Tholen onder leiding van dirigent C. v.d. Steenhoven en het christelijk ge mengd koor Laudate Dominum on der leiding van dirigent D. Letzer. Organisten Bram Bout en Piet Priem bieden de muzikale begelei ding. De avond zal afgewisseld worden met samenzang van beken de kerstliederen. Ouderling A.J. Zwerus zal de bijeenkomst openen en sluiten en een korte meditatie houden. De kerstzangavond begint om half acht. In de haven is tussen zondag 27 november en zondag vier decem ber een gashandel van een visboot gestolen. De handel heeft een waarde van enkele honderden eu ro s. Sint-Maartensdijk Aan de Hogeweg 49 kan J. Geuze het gevelaanzicht van zijn woning wijzigen en de constructie voor de goot aanpassen. De kozijnen en ra men worden vervangen. Ook de de tails aan de goot worden veranderd. De welstandscommissie ging er donderdag mee akkoord. De welstandscommissie vindt dat er een dakje op het voerhokje op kinderboerderij 't Lamsoortje moet komen. Camping de Muie vroeg een vergunning voor het plaatsen van de voederruimte. Uit de foto's van het hok blijkt dat het een plat dak heeft. De commissie beschouwt dat als een 'vierkante doos'. Gezien de situering en vormgeving behoeft het volgens de commissie een kapje. De vorm van het ge bouwtje past volgens architect T. Jansen niet bij de karakteristiek van het hoofdgebouw, maar ook niet bij de andere gebouwtjes die er staan (hokken en stallen). De Ook de jeugd vond spullen van zijn gading op de verkoping van de vrouwenvereniging De verkoping van de vrouwenvereniging Dorkas van de Chr. Geref. Kerk in Tholen bracht zaterdag bruto 1500 euro op. Pen ningmeester Magda Geluk is tevreden. „Het heeft goed gelopen, er is redelijk verkocht." Een deel van de opbrengst gaat naar de zen ding, de rest is voor onderhoud aan de kerk zaak De laatste keer dat Dorkas een verko ping organiseerde, w as vijf jaar geleden. De tien leden van de vereniging zijn de afge lopen tijd druk in de weer geweest met het maken van allerhande dingen voor de verko ping. In het zaaltje van de kerk, aan de Vis- straat, is dan ook een gevarieerd aanbod te vinden. Van bloemstukjes en -decoraties tot sokken en kaarsen, borduurwerkjes, peper noten, snoep en koek. In het oog springen fraai versierde zeepjes. Ze zijn gemaakt door de Thaise schoondochter van Isa van Gorsel, die de bloemmotieven met heel fijne blaadjes in de zeep uitsteekt. Ook koffie met cake, een pannenkoek of een wafel is te koop. De koffiehoek is in het zaaltje ge maakt, want in de partytent die er vóór staat is het zaterdag te fris. In deze tent lig gen tweedehands spulletjes uitgestald. Ook worden er frikandellen gebakken. En er zijn slaatjes en visproducten te koop. Verder staat er een sjoelbak voor de jeugd. „De par tytent biedt ons meer ruimte, want met al leen het zaaltje is het erg krap", aldus Mag da Geluk. In het verleden hield Dorkas de verkopingen op een doordeweekse middag. Maar voor een aantal leden is dat lastig in verband met werk. Daarom is nu voor de zaterdag geko zen. Een voordeel is, dat ook enkele mannen een handje toesteken. Te gast bij de vrouwenvereniging is Piet Wit hagen van gehandicaptenorganisatie Ango. Hij biedt onder meer gefiguurzaagde dingen te koop aan die op de wekelijkse soos van de vereniging zijn gemaakt. „We hebben elke dinsdagmiddag soos in de oude kleuter school aan de Radda Barnenstraat in Sint- Maartensdijk", vertelt Withagen. „Daar worden kaarten gemaakt, geknutseld of een kaartje gelegd. Het is een vaste groep bezoe kers die komt, maar de animo loopt terug. Nieuwe deelnemers zijn welkom, ze hoeven geen lid te zijn van de Ango." Predikbeurten Zondag 11 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Ver nooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. Gielen, Middelharnis. 15.30 u. Den Toom, Sommelsdijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Uitslag, Kerkwerve. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. 19.30 u. gebedsdienst. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Glastra, Den Haag. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Vastenhout, Utrecht. 18.30 u. ds. Catsburg, Goes. GEREF. KERK 10 u. dhr. Glas, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering, m.m.v. St. Cecilia. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. Kruijmer, Katwijk aan 7pp HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. leesdienst 14 u. ds. Brugge. wo 14/12 19.30 u. dhr. Joosse. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Ginkel, Goes. 18 u. ds. Doorneweerd, Den Bom mel. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Jong, Rotterdam. 19 u. ds. Markus, Bergschenhoek. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 15/12 19.30 u. ds. Van der Meer, St.-Philipsland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Van Leeu wen, Scherpenzeel. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Heuvelman, De Lier. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven (H.A.). 17 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijke. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's-Heer Abtskerke. commissie stelt voor er een zadel dak of een piramidedak op aan te brengen. Datzelfde geldt ook voor de 'por to-units' die naast de ingang zijn geplaatst. Ook die zijn plat. Vol gens de commissie voldoet ook dit gebouwtje niet aan redelijke eisen van welstand. Burgerlid L. Deur- loo vindt de 'platte dozen' niet passend in het buitengebied. Te meer omdat in de omgeving land goederen worden aangelegd. Er komt een inspraakprocedure voor de plaatsing van vier windtur bines in de Noordpolder. B. en w. hebben besloten medewerking te verlenen aan het plan op een per ceel landbouwgrond van G.J. Hoek. Er komt een vrijstelling van het bestemmingsplan buitenge bied. Voor de vierentwintigste keer wordt zaterdag 17 december de Volkskerstzang gehouden in een feestelijk versierd Haestinge. Mu ziekvereniging Euterpe en het Smalstads Mannenkoor zullen hieraan hun medewerking verle nen. Burgemeester W. Nuis spreekt het openingswoord, ds. Rienk Lanooy uit Chaam en pas toor A.J. van den Brüle houden een korte overdenking. Mevrouw Goozina Steketee zal de declama tie verzorgen. De bijeenkomst be gint om half acht, de zaal is geo pend vanaf zeven uur. Euterpe zal vanaf kwart over zeven een voor programma spelen. Aan het eind van de samenkomst wordt een col lecte gehouden om de onkosten te dekken. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borg vliet. Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01 18-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 dec. donderdag 8 8.17-21.02 vrijdag 9 9.22 -22.12 zaterdag 10 10.32 -23.22 zondag 11 11.45 - maandag 12 0.32 -12.47 dinsdag 13 1.27-13.42 woensdag 14 2.17 -14.32 donderdag 15 3.02 - 15.19 vrijdag 16 3.45 - 16.02 do 8/12 10.37 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Het schoolplein van De Rieburch zag er maandag vrolijk uit. Allerlei klimmateriaal stond opgesteld en de sinterklaasmuziek was al van ver te horen. De kleuters stonden op de stoep om de sint te verwelkomen en hem te begeleiden naar het plein waar de andere leerlingen stonden te wachten. Toen Sinterklaas werd verwelkomd door directeur J. Pas, verschenen plots zes pieten achter de ramen van de klassen. Zij moesten laten zien hoe goed ze konden klimmen, een pietenspe cialiteit. Het klimmateriaal, nor maal gebruikt door de jongsten van de school, kraakte af en toe hevig onder de zware last van de pieten. De knechten werden be loond met een klimdiploma. De bijeenkomst op het schoolplein werd afgesloten met het zingen van het Rieburchlied. Daarna gin gen de kinderen naar hun klassen, waar de rest van de dag werd inge vuld met een gevarieerd program ma. De groepen 1 tot en met 4 kre gen bezoek van Sinterklaas, terwijl de hogere groepen zich vermaak ten met surprises, lekkernijen en een filmvoorstelling. Tussen de middag bezocht de sint enkele zie ke kinderen thuis. ZIE VERDER PAGINA 19

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2