Schip gestrand bij Stavenisse Wate rschaps Soms onzichtbaar, altijd noodzakelijk Hoe, waar en wanneer? Informatieavonden Onderzoek naar stroomstoring Poppen voor Lievensberg voor aspirant-bestuurders Informatieavonden voor aspirant-bestuurders EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 december 2005 Bossers versterkt Amorim Tholen Gemeente blijft sociale uitkeringen vooruit betalen Waterschap Zeeuwse Eilanden De onderzoeksraad van de provin cie Zeeland gaat het functioneren van het bestuur en de hulpverlening tijdens de stroomstoring van 25 en 26 november evalueren. Delen van Tholen en Oud-Vossemeer zaten als gevolg van een breuk van hoog spanningskabels in de gemeenten Reimerswaal en Hulst een uur zon der stroom. Door het slechte weer werden verder diverse wegen, de Westerscheldetunnel en de spoorlijn Vlissingen-Bergen op Zoom tijde lijk voor het verkeer afgesloten. Een begeleidingscommissie zal ook het handelen van deze betrokkenen gaan beoordelen. Naast de provincie, worden de ge meenten Hulst en Reimerswaal, bei- Amorim Benelux in Tholen heeft Frank Bossers aangesteld als ver koopleider. Bossers (37) is sinds 1997 werkzaam in de vloerbedek kingsindustrie, waarvan de laatste vier jaar bij Woodpecker in Mijd recht. Met de aanstelling van Bos sers breidt Amorim haar verkoop team verder uit. Dit is een effect van de constante omzetgroei en de aan komende productinnovaties die op de Domotex-beurs in Hannover en de Europarket-beurs in Maastricht in 2006 zullen worden geïntrodu- de waterschappen. Rijkswaterstaat, Delta, de GHOR. politie en de regio nale brandweer uitgenodigd voor de commissie. Deze kan nog verder worden uitgebreid met onder andere de Nederlandse Spoorwegen en Ten- net. De commissie zal bekijken of tijdens de betreffende calamiteiten procedures correct zijn toegepast, in hoeverre deze geschikt bleken te zijn en of bijstelling van de werkwijze noodzakelijk is. Bij de procedures valt te denken aan communicatie met de burgers, informatieverstrek king tussen betrokken instanties en opvang. De resultaten van dit onder zoek worden meegenomen in de rapportage van de interne evaluaties van de betrokken organisaties. ceerd. Het bedrijf verkoopt een ruim assortiment van kurkvloeren in een breed scala van echte, natuurlijk hout- en kurkdessins, voor zowel huishoudelijke als projectmatige toepassingen. Amorim is marktlei der in de productie en distributie van kurkvloeren en exporteert naar meer dan 40 landen over de gehele wereld. Verder distribueert de multi nationale productie- en verkoopor ganisatie houtparket en laminaat- vloeren. Radarcontrole. De politie Zeeland heeft aangekondigd op maandag 19 december een radarcontrole in de gemeente Tholen te houden. Het Duitse binnenvaartschip Lina Muller is dinsdagmorgen om half zeven vastgelopen op een zandbank bij de Witte Tonne Vlije. De kapi tein uit Oost-Duitsland was niet be kend in de omgeving. Het nevelige weer en het uitvallen van de radar resulteerden dat het schip strandde. Ook de verkeerspost die schepen normaliter waarschuwt voor de zandbanken, had het radarloze schip te laat in de gaten. De Zephyrus van bergingsbedrijf Van den Berge kreeg opdracht om het schip vlot te trekken, 's Avonds rond zeven uur werd het Duitse schip, geladen met 1200 ton petroleumcokes, tijdens hoog water door de schepen Zephy rus, de Multrasalvor en de Delta, uiteindelijk losgetrokken. Duikers hebben in de haven het Duitse bin nenvaartschip geïnspecteerd, naar alle waarschijnlijkheid heeft de stranding geen schade veroorzaakt. De gemeente Tholen blijft de bij standsuitkeringen rond de 25ste van de maand betalen. Dit hebben b. en w. besloten bij een herover weging van de betaalsystematiek van periodie uitkeringen van so ciale zaken. De vooruitbetaling heeft als na deel, dat bij beëindiging van de uitkering een gedeelte terugbe taald moet worden. B. en w. von den echter dat vooruitbetaling het De kinderafdeling en de kinderpo likliniek van ziekenhuis Lievens berg ontvingen donderdag een groot aantal zogenaamde Kiwanis poppen van serviceclub Kiwanis Bergen op Zoom. De medewerkers van de pedagogische zorg zullen deze poppen gaan gebruiken tij dens de ziekenhuisopnames van jonge kinderen. De kinderartsen van het ziekenhuis hebben aange geven deze poppen ook in te wil len zetten tijdens hun spreekuren. De pop is veertig centimeter groot en wordt gebruikt door ouders. belangrijke voordeel heeft, dat de inwoners eerder over het geld be schikken. Inkomsten uit loon e.d. worden ook in de loop van de maand uitbetaald. Bij de overgang naar een uitkering ontstaat door vooruitbetaling geen gat, waar door mensen in de problemen kunnen komen. De gemeente heeft het systeem echter op een onder deel aangepast, waardoor het na deel komt te vervallen. Bij beëin diging van de uitkering is het proces gesplitst in de feitelijke beëindiging en de administratieve afhandeling. Hierdoor kan de uit kering sneller beëindigd worden en treedt het probleem van terug betalen minder vaak op. artsen en verplegend personeel om kinderen voor te bereiden op een medische ingreep. Kiwanis streeft naar uitvoering van effectieve hu manitaire acties met zowel sociale als culturele doelen. Van oudsher hebben kinderen bij deze organisatie de voorkeur. Ki wanis Nederland heeft zich onder andere ingezet voor een verblijf- huis voor familieleden van patiën ten in het brandwondencentrum van Beverwijk, een uitgebreide te levisiestudio voor de kinderafde ling van het Radboudziekenhuis in Nijmegen en voor een nieuw te bouwen verblijfhuis voor ouders en familieleden bij het nieuwe brandwondencentrum van het Martini ziekenhuis in Groningen. De kandidaat moet tien personen uit de categorie en het kiesdistrict waar 'oor hij of zij zich verkies- oaar stelt, bereid vinden om hem of haar te steunen door middel van oen handtekening op een peciale lijst. Voor de categorieën ongebouwd en gebouwd geldt dat de tien ondertekenaars stemgerechtigd moeten zijp voor die categorie. Ondertekenaars voor de categorie ingezetenen hoeven alleen maar 18 jaar of ouder te zijn. Verkiezingskrant niet ontvangen? Vraag een exemplaar aan bij de afdeling Communicatie, 0118-621000 of communicatie@wze.nl. Waterschap Zeeuwse Eilanden Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Openingstijden: op werkdagen van 09.00 tot 16.00 uur Telefoon 0118-621000 Fax 0118-621990 E-mail: info9wze.nl www.wze.nl Op dinsdag 7 maart 2006 vinden de water schapsverkiezingen voor de samenstelling van een nieuwe algemene vergadering plaats. Oie dag worden 35 bestuursleden gekozen. Behalve dat u die dag mag stemmen, kunt u zich ook beschikbaar stellen als kandidaat. Water speelt een steeds belangrijkere rol in onze samenleving. De weerdes- kundigen verwachten dat er in de toekomst vaker grote hoeveelheden regen vallen en dat het zeewater hoger tegen de dijken zal komen te staan. Om ook in de toekomst veilig en droog te kunnen wc/nen en werken in Zeeland, moeten we maatregelen nemen. Uw waterschap is daar al druk mee doende. We vergroten de capaciteit van gemalen zodat het regenwater in tijden van fikse regenval sneller weggepompt kan worden. We verbreden sloten en voorzien ze van een mooie natuurvriendelijke oever. Op die manier kunnen slo ten meer water bergen en het is ook nog eens goed voor plant en dier. De in vloed van het waterschap op uw omgeving is wellicht veel groter dan u ooit gedacht heeft. Wilt u ook meepraten over onze watertoekomst? Stel u dan kandidaat voor de waterschapsverkiezingen. ledereen die op de dag dat de nieuwe algemene vergadering wordt geïn stalleerd (12 april 2006), De zetels worden verdeeld over vier regio's: Tholen/Sint Philipsland; Zuid-Beveland; Schouwen-Duiveland en Walcheren/Noord-Beveland. 18 jaar of ouder is en niet uit het kiesrecht is ontzet, kan zich kandidaat stellen. Medewerkers van Zeeuwse Zo ongeveer iedereen heeft wel belang bij het waterschapswerk, maar niet iedereen in dezelfde mate. Daarom betaalt de een ook meer of minder dan de ander. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft de belanghebbenden inge deeld in vier categorieën: Formulieren voor de kandi daatstelling kunnen vanaf 12 december worden aangevraagd of afgehaald bij waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, telefoon 0118-621000 of via communicatie@wze.nl. Op 24 januari moeten de formulieren volledig in gevuld worden ingeleverd bij het hoofdkantoor. Dat kan die dag tussen 09.00 en 16.00 uur. Direct daarna Wilt u meer weten over een bestuursfunctie bij het waterschap? Denkt u erover om u/elf kandidaat te stellen voor de algemene vergadering? Kom dan naar een van de informatieavonden waar u antwoord krijgt op al uw vragen. U bent welkom op: maandag 19 december 11 dinsdag 10 januari De avonden vinden plaats in het hoofdkantoor van Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg en gaan van start om 19.30 uur. Tot ziens? Eilanden kunnen zich niet verkiesbaar stellen. De kandidaat hoeft geen Nederlander te zijn, niet in Ongebouwd: eigenaren van ongebouwde onroe rende zaken (bijvoorbeeld landbouwgrond); Gebouwd: eigenaren van gebouwde onroerende zaken (bijvoorbeeld huizen); Ingezetenen: inwoners; Bedrijfsgebouwd: gebrui kers van bedrijfsruimten. stelt het dagelijks bestuur de voorlopige kandidaten lijst vast. De volgorde van de namen op die lijst komt door loting tot stand. Dat het waterschapsgebied te wonen en hoeft ook niet tot de categorie te behoren waarvoor hij of Het kan voorkomen dat iemand belangen heeft in verschillende categorieën. Als dat het geval is, mag die persoon voor al die categorieën een stem uit brengen in het stemlokaal. Uitzondering hierop vormt de categorie bedrijfs gebouwd. De bestuurders voor die categorie worden gebeurt diezelfde dag om 17.00 uur tijdens een openbare vergadering in het hoofdkantoor in Middelburg. Na een zij zich kandidaat stelt. Een kandidaat mag zich voor één categorie aanmelden. indirect gekozen door het algemeen bestuur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Zeeland. Iedere categorie heeft een aantal vertegenwoordigers in het waterschapsbestuur. In totaal gaat het om 35 bestuurders. uitgebreide controle van alle kandidaatstellingen zal de kandidatenlijst op 27 januari definitief worden vastgesteld. Ja, ik kom graag naar de bijeenkomst op O maandag 19 december O dinsdag 10 januari Ik ontvang graag het informatiepakket over waterschap Zeeuwse Eilanden Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Telefoon: Emailadres: U kunt deze bon in een envelop zonder postzegel sturen naar: Waterschap Zeeuwse Eilanden Afdeling Communicatie Antwoordnummer 700 4330 WB Middelburg

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 20