VUURWERK Alles duurder? Niet bij ons! Oud-raadslid J. de Jager keert mogelijk als wethouder terug ZLM 2200 jongeren in maart naar stembus Tegenslag bij bouw dorpshuis Vossemeer Eerste huurder van Maartenshof KerststunH BRT Wij zijn u graag ter plekke weer van dienst Van Kempen stopt na 35 jaar, J. Bout blijft lijsttrekker ///fa HEIJNEN Zwanger Aanbesteding nog niet afgerond Politie heeft 50 fietsen over Gift 3370 euro aan Meestoof Donderdag 8 december 2005 62c jaargang no. 4 MULTIMATE St.Annaland (wij verlagen zelfs onze autopremie) Hij is bestuurlijk en politiek door de wol geverfd, maar toch vindt landbouwer Jaap de Jager (54) uit Anna Jaco- bapolder dat hij veel zal moeten leren. Hij staat op de derde plaats van de kandidatenlijst van het CDA voor de gemeenteraadsverkiezingen en maakt grote kans om de 68-jarige wethouder W.C. van Kempen op te volgen die de actieve politiek verlaat. Jaap Bout uit Tholen blijft fractievoorzitter. Bij de eerste tien zijn Ine van Ommen- de Wit uit Sint-Annaland op 9 en Jan de Wilde uit Tholen op 10 nieuwkomers. Het bestuur wees het verzoek van de SGP om een lijst verbinding aan te gaan af. Hoogste nieuwkomer verzekeringen Provincie geeft subsidie 9538 euro 2200 Thoolse jongeren tussen 12 en 18 jaar krijgen vol gend jaar een oproepkaart thuisgestuurd om op 7 maart te komen stemmen. De jongerenraad organiseert 'jeugd- beleidverkiezingen'. In de voorjaarsvakantie wordt er een promotietoer voor gehouden en verder komt er een debat met de politieke partijen. Inmiddels heeft de pro vincie 9538 euro subsidie toegezegd uit het beleidspro gramma sociale zorg. De bouw van het multifunctioneel centrum (dorpshuis nieuwe stijl en seniorenwoningen) in Oud-Vossemeer is vertraagd. De eerste paal gaat niet deze maand de grond in, zoals de bedoeling was. De aanbesteding is namelijk nog niet afgerond. Meevaller is de subsidie van 50 mille voor de zorg die de SVRZ in het servicecentrum voor ou deren gaat verlenen. DELTA N.V. Deze week NU OOK VIA DE SCHOTEL!! HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING 999 E-TECHNOLOCIE Herelsestraat 121 Heerle tel.:0165-304050 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Een van de 44 kinderen die zingen in musical Minoes EN VERDER... Thoolse politie vooral last van vernieling en auto-inbraken Stemcomputers met grote letters makkelijk leesbaar Op polderwegen wordt flink gejakkerd LANGE DUUR MAAKT ZELFS WAT LICHT IS ZWAAR Dit nummer bestaat uit 22 pagina"s Ceciliaweg 10, Sint-Annaland tel.:0166-653637 Kijk ook op www.vuurwerkplanet.nl zijn is vooruit zien! KRAAMZORC^^ENTADMINISTRATIE Vv£ bfavaW Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl www kraamzorgzeeland nl De top drie van de CDA-kandidatenlijst, met lijsttrekker J. Bout in het midden. Links de beoogde wethouder J. de Jager, rechts M. Ligtendag-Quist. Achter bij de bestuurstafel voorzitter D. Coppoolse. Donderdagavond werd in Meulvliet de kandidatenlijst vastgesteld. Er waren zeventien leden. De Jager keert na acht jaar weer terug in de gemeentepolitiek. Sinds 1998, toen hij uit de raad stapte, volgde hij de politiek vanaf de zijlijn. Hij maakte vier jaar deel uit van de gemeente raad van Tholen nadat de gemeente Sint-Philipsland en Tholen in 1995 samen waren gegaan. Daarvoor was hij bijna vijf jaar wethouder in de gemeente Sint-Philipsland. Hij werd wethouder nadat hij ook al twaalf jaar als raadslid actief was in de raad van de voormalige gemeen te Sint-Philipsland. Het CDA kiest met De Jager voor een ervaren bestuurder. „In 1998 ben ik gestopt omdat je na zoveel jaar het gevaar loopt dat je jezelf op de automatische piloot zet. Ik heb een poosje afstand kunnen nemen. Ook vanwege mijn bedrijf had ik toen heel weinig tijd voor de poli tiek. Ik was bezig met het opzetten van een viskweekbedrijf en een be drijf in Polen. Ik heb twee zoons in de maatschap en die moesten inge werkt worden. Het is de bedoeling dat zij het op den duur over gaan ne men. Het staat nu allemaal op de rails, waardoor ik ook weer meer tijd heb voor de politiek." De Jager is voorzitter van de stich ting Dorpsbelangen (dorpshuis de Wimpel), voorzitter van de Vereni ging Agrarisch Belang en vice-voor- zitter van de ZLTO afdeling Tholen. Hij zal wel moeten wennen als hij gekozen wordt, zegt hij. „Even los van het feit of ik wethouder word. Ik zal enorm veel moeten inhalen. Maar bepaalde zaken zijn al ingezet toen ik wegging. We waren toen al bezig met het denken over een nieuw ge meentehuis en hoe we de reinigings dienst op een afstand konden zetten. Ik ga er met frisse moed tegenaan. Ik zal vaak mijn oor te luisteren moeten leggen, maar ik breng ook een heel stuk ervaring mee. Ik wil voor rust en regelmaat zorgen, maar als het nodig is zal ik op mijn poot spelen." Fractievoorzitter Jaap Bout staat bo venaan de lijst. Volgens voorzitter D. Coppoolse van het bestuur is de functie van fractievoorzitter in het duale stelsel veel belangrijker gewor den. „De raad bepaalt wat er moet gebeuren, de wethouder is de uit voerder van het beleid geworden. In het duale bestel is de fractievoorzitter de meest politiek bepalende figuur geworden. Bout heeft hard gewerkt. Die wilden we niet passeren door De Jager op nummer één te zetten. Bij de meeste partijen staat de beoogde wethouder bovenaan, maar dat vin den wij niet nodig. Dit is er na goed overleg uitgerold. Ook als we geen wethouder zouden krijgen, dan blijft Jaap Bout fractievoorzitter. Daar is geen onvertogen woord over geval len. ledereen van de vergadering was ermee akkoord. Er waren ook geen tegenkandidaten. Er is ook geen stemming geweest. Het is met ap plaus bekrachtigd," zegt de voorzit ter over de eensgezindheid bij de CDA-afdeling Tholen. De lijst was opgesteld door het be stuur, met het advies van enkele le den. Besloten is om niet meer dan vijftien personen op de lijst te zet ten. Volgens Coppoolse was het een probleem dat de kandidaten vanaf de vijfde plaats geen verkiesbare plaats ambiëren. „We hopen dan ook dat de personen die gekozen worden vier jaar lang in een uitste kende gezondheid zullen verkeren." Wethouder Van Kempen verlaat de politiek. Hij was vanwege gezond heidsproblemen niet op de ledenver gadering aanwezig, maar laat des gevraagd weten dat hij het besluit heeft genomen om te stoppen. „Ik ben als sinds de herindeling in 1971 bezig in het gemeentebestuur. Tot 1998 als raadslid en de laatste acht jaar als wethouder. Gezien mijn leeftijd vind ik dat ik er niet nog een periode van vier jaar aan vast moet knopen. Dan zou ik na de volgende periode 72 jaar wezen. Het is mooi geweest." Van Kempen zit het langst in het be stuur. Hij is de enige die vanaf de herindeling in 1971 onafgebroken betrokken was, het langst als raads lid. Ook PvdA'er M.A.J. van der Linde is al lang actief in het ge meentebestuur. Hij onderbrak zijn lidmaatschap echter tussen 1978 en 1986. Van Kempen houdt nog wel de deur op een kiertje. Mocht het door om standigheden bij de onderhandelin gen niet lukken om De Jager in het college te krijgen, dan wil Van Kempen 'in uiterste nood' er nog wel een periode aan vast knopen. „Je weet nu eenmaal nooit hoe de onderhandelingen lopen. Dan zal ik me niet aan mijn verantwoordelijk heid onttrekken." ZIE VERDER PAGINA 5 Nijverheidsweg 4 4695 RC Sint-Maartensdijk Tel. 0166-667181 Kijk ook op: www.fixetsintmaartensdijk.nl Meer informatie? Assurantiekantoor Overbeeke (0166) 602 888 of www.overbeeke.nl Assurantiekantoor Van Dijke (0166) 612 509 of www.dijke.info Zie de advertentie elders In deze krant. Naast de officiële verkiezingen voor inwoners vanaf 18 jaar kennen we scholierenverkiezingen die op de Thoolse middelbare scholen ook wel zijn gehouden. Maar de jonge renraad wil alle 2200 jonge Thole- naren tussen 12 en 18 jaar laten stemmen bij de gemeenteraadsver kiezingen. Ze kunnen dat doen op de officiële stembureaus. In iedere woonkern wordt één stembureau daarvoor aangewezen, waar de jon geren tussen drie uur 's middags en negen uur 's avonds met hun op roepkaart terecht kunnen. Ze stem men vervolgens op de oude stemma- chines. Drie jongeren, waarvan één lid van de jongerenraad, fungeren als stembureau. Zij krijgen instruc tie in het gebruik van de machines. Inzet van de verkiezingen moet het jeugdbeleid worden. De jongeren raad heeft drie beleidsterreinen ge kozen waarover het de visie van de verschillende politieke partijen wil horen: sport en cultuur (vrije tijd), openbare orde en veiligheid, en wel zijn, wonen en leefomgeving. Tij dens de laatste vergadering van de jongerenraad zijn als concrete zaken genoemd: vervoer van en naar uit gaanscentra, hangjongeren verlich ting fietspaden, bescherming tegen toenemende criminaliteit en aan trekkelijker maken van de leefom geving. De bedoeling is dat de jon geren over de thema's in debat gaan met vertegenwoordigers van de po litieke partijen, maar dit moet nog nader uitgewerkt worden. Om de Thoolse jongeren warm te maken voor de jeugdbeleidverkie- zingen komt er een promotietoer. Deze vindt plaats tijdens de voor jaarsvakantie, een week vóór de ver kiezingen. De subsidie van de pro vincie valt onder het programma 'Jeugd telt mee' van de sociale zorg. De gemeente Tholen en Castria Wo nen zijn het niet eens met het bedrag die de laagste inschrijver op de aanbe steding voor de bouw heeft berekend. Ze moeten rond de tafel om het be drag omlaag te krijgen. De vlakte ach ter de Vossenkuil blijft nog kaal. Volgens projectleider J. Vermeulen van Marsaki die het project voor Cas tria en de gemeente ontwikkeld heeft, zijn er meerdere inschrijvers geweest, maar zijn er nog 'redenen om toch met de laagste inschrijver door te pra ten'. Welke redenen dat zijn. wil hij niet zeggen. Ook niet op waar op be zuinigd moet worden. Ook de ge meente - die als woordvoerder - op treedt, hult zich in stilzwijgen. „Pas als de onderhandelingen zijn afge rond, kan met de bouw begonnen worden," zegt voorlichter H. Schip per. Het is weer een tegenslag in de voort gang van het project voor een dorps huis en 22 seniorenwoningen in het centrum van het dorp. In juni 2004 vielen belangrijke pijpers onder het project vandaan toen huisarts Van de Weijer en de stichting kinderopvang Tholen zich terug trokken. Voor de huisarts en de stichting was de huurprijs te hoog, vonden ze. Enkele maanden ervoor werd het nieuwe dorpshuis met senio renwoningen slechts 20.000 euro toe gekend door de provincie terwijl de gemeente 150.000 euro had gevraagd. Het geld kwam uit de pot voor platte landsontwikkeling. Gedeputeerde sta ten noemden het project kansarm. De gemeenteraad heeft 1,8 miljoen euro uitgetrokken voor de bouw onder de voorwaarde dat er zoveel mogelijk subsidie van de provincie zou komen, naast de 150.000 euro uit de erfenis van mevr. Van 't Hof-Quist. De provincie verleent nu 50 mille uit de pot sociale zorg (Zeeland woon- zorgland). Daarmee wordt een aan vraag van de SVRZ (stichting voor re gionale zorgverlening) gehonoreerd. Het gaat om apparatuur en voorzie ningen voor het servicecentrum van 22 woningen die het 'zelfstandig, vei lig en comfortabel wonen' bevorde ren, zoals een deurvideo en automati sche zonneschermen. Met de bijdrage wil de provincie de leetbaarheid en het welzijn op het platteland verster ken. Advertentie I.M. -B mm mm mm m i De Thoolse politie houdt zaterdag 17 december tussen tien en elf uur een kijkuur om te proberen 50 gevonden fietsen aan de rechtmatige eigenaar terug te geven. Op de binnenplaats van het politiebureau aan de Simon Lindhoutstraat in Tholen kan men al le soorten fietsen vinden. Wie zijn tweewicler mist, moet zijn aangifte van diefstal of vermissing meene men. Een eigendomsbewijs met ken merken is ook aanbevelenswaardig, want de politie moet kunnen vaststel len wie de rechtmatige eigenaar is. Wie ten onrechte zijn of haar fiets op eist, kan vervolgd worden in verband met valse aangifte. Na 20 december kan geen beroep meer op een gevon den fiets worden gedaan. De politie gaat dan over tot collectieve verkoop. Bezoekers van de receptie bij Geluk Schilders in Sint-Philipsland hebben in totaal 3370 euro geschonken aan streekmuseum De Meestoof in Sint- Annaland. Het bedrijf bestaat 20 jaar en wilde dat niet onopgemerkt voor bij laten gaan. Op de uitnodiging werd de bezoekers gevraagd een bij drage te storten op de rekening van De MeesUxif. Zie verder oau. 9. Sint-Philipslandse Ineke Quist kwart eeuw thuishulp Els Keijngoudt uit Sint-Philipsland 25 jaar verzorgende J. Wesdorp-den Braber en haar zoon Louis Wesdorp op de brug bij de nieuwe ingang van Maartenshof in Sint-Maartensdijk. Beste koop consumentengids mei 2005 SONY 68 CM STEREO LCD KTV KLV27HR35; WXDA resolutie, 2 scartaanslullingen, teletekst incl. latelstandaanj. M99T-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1