Provincie Zeeland Website Beleidsprogrammering Sociale Zorg vernieuwd GGA West Zeeuwsch-Vlaanderen Plaatselijk nieuws Officiële Mededelingen Donderdag 8 december 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 49/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Vergadering PCO Leren voor Duurzame Ontwikkeling Tentoonstelling Zeelandbrug De provinciale website www.zeeland.nl/bsz is vernieuwd en bevat informatie over de Beleidsprogrammering Sociale Zorg en het aanvragen van subsidie. Provinciale Staten Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten Diversen Kennisgeving Ontwerp Omgevingsplan Zeeland Vervangen roldeur Geen toilet ijsclub Geslaagd Wel een mestzak Centrum in competitie Woonhuis Plataanstraat Nieuwe dakkapellen Creaclub verkoopt Hans v.d. Ree beste visser de Makreel Botsing op Oostdijk Vredesduif in Duiventros De Kelder in kerstsfeer Bevelander wint Sinterklaasactie Knutselavond in Wimpel Abdij Natuurgebied Breskens (toto: Jaap Woiterbeek) GGA staat voor Gebieds Gerichte Aanpak. Voor de ontwikkeling van West Zeeuwsch-Vlaanderen is voor een dergelijke aanpak geko zen. Het voorzitterschap en het secre tariaat van de gebiedscommissie is in handen van de provincie, maar de gemeente Sluis, het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, de ZLTO, natuur- en milieuorgani saties, Recron, Kamer van Koophandel en Rijkswaterstaat zijn als lid verbonden aan de commissie. De Dienst Landelijk Gebied heeft een adviseursfunctie en is nauw betrokken bij de uitvoering van verschillende projecten. Nieuwsbrief Via nieuwsbrieven wordt drie tot vier maal per jaar informatie gegeven over de voortgang van de projecten. In de laatste nieuwsbrief van november is aandacht voor de verhuizing van het projectbureau met een loket naar het Belfort in Sluis. Verder begint het plan Waterdu- nen bij Breskens begint vorm te krijgen. Het plan past niet alleen uitstekend bij onderdelen van de Nota Ruimte van het ministerie van Volksgezondheid, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (VROM), maar ook in de aanpak van het project Zwakke Schakels. Het project Zwakke Schakels wil zorgen voor een veilige kust, die in staat is de zeespiegelstijging op te vangen. In West Zeeuwsch- Vlaanderen strekt de zwakke schakel zich uit van Breskens tot het Zwin. Oplossingen moeten onder meer ook landinwaarts worden gezocht. Het effect daar van op agrariërs wordt verwoord door het lid van de ZLTO binnen de commissie. Dat allerlei projecten binnen de gebiedsgerichte aanpak elkaar beïnvloeden blijkt ook uit de kavelruil Passageule. Door het beschikbaar komen van ruilgrond kan de Ecologische Hoofdstruc tuur (EHS) in dat gebied gereali seerd worden. Hoe de verdere plannen op het gebied van de EHS zich ontwikke len wordt duidelijk gemaakt, net als de voorbeeldfunctie van het gebiedsplan voor Nationale Land schappen. Het laatste artikel gaat over het aanleggen van natuur vriendelijke oevers door het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen in de omgeving van Puyendijk en ten zuidwesten van Potjes. Een exemplaar van de nieuws brief kan onder meer worden opgevraagd bij het informatiecen trum (zie linksboven). Donderdag 15 december, om 14.00 uur vergadert de Provin ciale Commissie Omgevings beleid (PCO) in het Abdijcomplex, Abdij 6 in Middelburg. Behalve de gebruikelijke onder werpen wordt de wijziging van Provinciale Milieu Verordening (PMV) tranche 7a - geluid behan deld en het Ontwerp Integraal Omgevingsplan en pre-advies. Woensdagavond 14 december wordt in het gebouw van de Zeeuwse welzijnsstichting SCOOP een startconferentie georgani seerd met als motto Leren voor nu, met elkaar, voor de wereld en voor de toekomst. De bijeenkomst in de Scoopera, Achter de Houttuinen 8 in Middelburg, duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Er kan niet alleen kennis gemaakt worden met de inhoud van het provinciale beleidsprogramma Leren voor Duurzame Ontwikke ling, maar ook waar het voor staat en welke organisaties in Zeeland op dit terrein actief zijn en wat zij willen bereiken. Het doel is van elkaar leren en elkaar inspireren. Nadere informatie kan worden verkregen bij SCOOP, telefoon 0118-682500. Vragen naar de heer Huijsman of mevrouw Blok. In de hal van het informatiecen trum, Nieuwe Burg 42 in Middel burg is tot en met 23 december de tentoonstelling te bezoeken die gemaakt is in verband met het 40-jarig bestaan van de brug. De openingstijden op werkdagen zijn van 9.30 tot 16.30 uur. Nieuws O i Zeeland i De Beleidsprogrammering Sociale Zorg (BSZ) is het instru ment waarmee de provincie Zeeland het zorg en sociaal beleid uitvoert. De Beleidspro grammering bestaat uit tien beleidsprogramma's. De BSZ is behalve uitvoeringsplan ook een subsidie-instrument. Gemeenten, maatschappelijke organisaties en de Zeeuwse instellingen voor zorg en welzijn kunnen een subsi die aanvragen. Subsidie is moge lijk voor projecten en activiteiten die uitvoering geven aan de ver schillende programma's. Via het verlenen van deze subsidies wil het provinciebestuur goede initia tieven op het gebied van zorg en sociaal beleid op gang brengen en houden. Digitale informatie Informatie over deze Beleidspro grammering is nu nog makkelij ker te vinden via www.zeeland.nl/bsz. Op deze vernieuwde website kunnen geïn teresseerden informatie vinden over de Beleidsprogrammering en het aanvragen van een subsi die. Deze subsidies kunnen via een digitaal aanvraagformulier aangevraagd worden. In het kader van de BSZ ver schijnt ook twee keer per jaar een informatiebulletin. In dit infor matiebulletin worden projecten op het gebied van zorg en sociaal beleid beschreven. Deze 'BSZ Informatief' is via de website te downloaden of te bestellen. De provincie wil stimuleren dat de ervaringen en opbrengsten van projecten worden verspreid en gebruikt. Daarom kijkt ze bij de Zorgen voor elkaar (foto: Mechteld Jansen). beoordeling van projecten naar de manier waarop de belangheb benden bij het project worden betrokken en de wijze waarop de resultaten van het project worden overgedragen. De overdracht van resultaten en kennisuitwisseling zijn namelijk belangrijke doelen van de Be leidsprogrammering. Op de website zal binnenkort ook een projectendatabank te vinden zijn waar projecten worden beschreven. Zo vindt een digitale uitwisseling van kennis en erva ring plaats. Activiteitenkalender Op de website is ook een activi teitenkalender geplaatst. Op deze kalender zijn allerlei activiteiten en bijeenkomsten te vinden op het gebied van zorg en sociaal beleid in Zeeland. Medewerkers van organisaties die een bijeen komst organiseren kunnen deze mailen naar bsz@zeeland.nl. Geïnteresseerden kunnen zich via dit emailadres opgeven om op de hoogte te blijven van wijzigingen op de website. Vragen over de Beleidsprogrammering kunnen ook naar het projectteam BSZ gestuurd worden via bsz@zeeland.nl. Samen doen De uitvoering van de Beleidspro grammering Sociale Zorg is een kwestie van 'samen doen'. Het is daarbij van belang dat projectlei ders kennis en ervaring delen met elkaar. Er zijn verschillende manieren om dit te doen. Om daarin een helpende hand te bie den heeft de provincie de folder 'Overdracht van kennis en resulta ten' gemaakt. In deze folder staan tips en voorbeelden over het delen van kennis en informa tie. Deze folder is via www.zee- land.nl/bsz te downloaden of te bestellen bij het informatiecen trum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118- 631400. rs.. Provinciale Staten Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 17 februari 2006 over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u weg wijs en geven uitleg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 17 februari 2006 17 maart 2006 21 april 2006 (omcirkel uw voorkeursdatum) Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 15 november 2005 het ontwerp omgevingsplan Zeeland hebben vastge steld. Tevens hebben zij voorlopig vastgesteld de Strategische Milieubeoor deling behorende bij het omgevingsplan Zeeland. Het ontwerp omgevingsplan Zeeland is een integrale her ziening van het streekplan Zeeland, het milieubeleids plan Groen Licht en het waterhuishoudingsplan Samen Slim met Water. Centraal uitgangspunt in het plan is duurzaam ontwikke len. Als hoofddoelstellingen zijn geformuleerd: - Het faciliteren van de noodzakelijke en gewen ste economische dyna miek; - Het bevorderen van de sociaal-culturele dynamiek en het vasthouden aan een gematigde bevol kingsgroei; - Het versterken van de bij zondere Zeeuwse omge vingskwaliteiten. Deze hoofddoelstellingen worden in het plan uitge werkt voor de werkvelden ruimte, milieu en water. De strategische milieube oordeling heeft plaatsgevon den op die onderdelen die een kader scheppen voor concrete MER-(beoorde- lings)plichtige activiteiten en/of die zaken waarvoor een passende beoordeling nodig is in het kader van de Vogel- en Habitatrichtlijn. In de Strategische Milieube oordeling is een conceptver sie van het omgevingsplan Zeeland getoetst. De resul taten zijn meegenomen in het vastgestelde ontwerp omgevingsplan Zeeland. Het omgevingsplan Zeeland volgt de procedure zoals vastgelegd in de Wet op de ruimtelijke ordening, de Wet op de waterhuishouding en de Wet milieubeheer. Dit houdt onder andere in dat het ontwerp omgevingsplan Zeeland gedurende zes weken ter inzage ligt. De provincie maakt dit mede namens de gemeenten bekend. Tijdens deze perio de kan iedereen schriftelijk of mondeling een zienswijze over het ontwerp omge vingsplan Zeeland en/of de strategische milieubeoorde ling naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kun nen ingebracht worden bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inbrengen van een mon delinge zienswijze kunt u terecht op Het Groenewoud 1 te Middelburg. U dient hiervoor van te voren een afspraak te maken (tel. 0118-631930). Het ontwerp omgevingsplan Zeeland en de resultaten van de strategische milieu beoordeling liggen ter inza ge van 15 december 2005 tot 27 januari 2006, tijdens openingsuren, op de volgen de plaatsen: Provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groenewoud 1, Mid delburg; Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Nieuwe Burg 42, Middelburg; Gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten; Zeeuws Documentatiecen trum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense- dijk 7, Middelburg en ove rige openbare bibliotheken in Zeeland. In de periode tussen Kerst en Nieuwjaar zijn het Pro vinciehuis en enkele ge meentehuizen gesloten. U kunt het ontwerp omge vingsplan dan in ieder geval inzien bij het Zeeuws Docu mentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Voor het inzien en het op vragen van het ontwerp omgevingsplan Zeeland en de resultaten van de strate gische milieubeoordeling kunt u contact opnemen met het informatiecentrum van de provincie Zeeland (telefoon 0118-631400). VERVOLG VAN PAGINA 2 Aan de Westkerkseweg 13 kan F.J. Oppelaar een roldeur vervangen door een kozijn en een deur. De kleine wijziging in de gevel van de garage was donderdagochtend voor de welstandscommissie niet meer dan een hamerstuk. De provincie Zeeland heeft defini tief besloten een subsidie van 2500 euro voor het realiseren van een aangepast toilet bij het clubgebouw van IJsclub Scherpcnisse in te trek ken. De club had medegedeeld geen aanspraak te willen maken op de subsidie. „Het initiatief komt van Harry Meijer. We stonden er in het begin ook niet negatief tegenover. Hoewel het goede bedoelingen wa ren van de man, zou het de vereni ging zo'n 17.500 euro kosten om een dergelijk toilet te laten plaatsen. Dat geld hebben we niet", legt Rien Bolier, voorzitter van de ijsclub uit. Hij kaart ook aan dat mensen in een rolstoel de ijsbaan niet zullen ge bruiken. „Het zou dus alleen voor de minder valide kijkers zijn. Wij leggen de mogelijkheid van een der gelijk toilet nu neer bij de gemeen te", aldus Bolier. De voorzitter wil de kosten niet verhalen op de 750 leden van de ijsclub. Poortvliet Dianne van den Hoven uit Tholen en Margo Nelisse-Christiaanse uit Scherpenisse hebben aan het mbo- college NTI in Leiden het diploma onderwijsassistent niveau 4 be haald. Het tweetal werkt op de School met de Bijbel. Er mag wel een mestzak komen bij een intensieve veehouderij. B. en w. hebben een verzoek om dit te voor komen, afgewezen. De aanleg van de mestzak vindt plaats binnen de wettelijke kaders van de ruimtelijke ordening, bouwverordening en de milieuregels. De onderlinge competitie bij biljart vereniging 't Centrum draait op vol le toeren. De uitslagen van de ge speelde partijen zijn: C. Nagelkerke-J. van Dijke 10-10; C. Nagelkerke-R. Elings 9,87-10; C. Goudzwaard-R. Elenbaas 10-7,84; C. Nagelkerke-R. Poot 10-7,71; A. Burgers-M. Hage 10-9,05; R. Pol- derman-R. Poot 10-9,71; J. Goud zwaard-R. Poot 10-6,47; W. Bijl-J. van Dijke 6,81-10; R. Elenbaas-R. Gebraad 7,03-10; S. de Wit-M. Uijl 4.86-10; R. Elenbaas-R. Poot 10- 6,18. De onderlinge competitie wordt even onderbroken voor de jaarlijkse kerstrolladewedstrijd. Ook hier wordt gespeeld naar het persoonlijk gemiddelde, de prijsuit reiking is op dinsdag 20 december. Sint-Philipsland De welstandscommissie ging don derdagochtend akkoord met de wij zigingen die de familie Blok voor hun te bouwen woning aan de Pla taanstraat 55 heeft voorgesteld. De commissie was het met de hoofdop- zet al eens, maar had wat problemen met de indeling van de ramen in de gevel en van de dakkapel. In de aan gepaste tekening is in de raampartij- en een horizontale indeling gemaakt waardoor er volgens de commissie meer samenhang in de woning is gekomen. Voor de woning stelt Blok voor om witte stenen te gebruiken, grijze stenen voor de plint en zwarte pannen voor het dak. Aan de Gladiolenstraat 15 kan J.M. Neele doorgaan met zijn plan om twee dakkapellen te plaatsen op zijn Pak even uw zakboekje THOLEN 9 dec. Literaire show Ivo de Wijs en Pieter Nieuwint, Meulvliet, 20.15 u. 10.dec. Samenzangavond, kerk van de Gereformeerde Gemeente, 19.30 u. 10 dec. Concert Kees Schipper, café the Sixties, Kaaij 3, 21.30 u. 11 dec. Zangeres Sylvia Costa, eet café the Sixties, Kaaij 3, 16.30 u. 14 dec. Oecumenisch avondgebed, gebouw NBvP Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 14 dec. Kerstviering, catechesegroep Philadelphia, De Wingerd. 19 u. 15 dec. Kerstviering, Plattelands vrouwen, Oudelandsestraat 11. 16 dec. Musical 'De wijzen uit het Oosten', St. Chr. Jeugdwerk, Meul vliet, 19 u. 17 dec. WWZ-Concert met Urker mannenkoor. Hervormde Kerk, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 10 dec. Kerstmarkt, voetbalvereni ging Vosmeer, sportpark, 10.30-15 u. 21 dec. Kerstviering ouderen. Gere formeerde Kerk, 14.30 u. SINT-ANNALAND 19 dec. Kerstviering, NBvP Vrou wen van Nu, chaletparc de Krabben- kreek, 17 u. STAVENISSE 16 dec. Kerstzangavond. Hervormde Kerk, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 8 dec. Zangavond, zangkoor VZOS, Maartenshof, 19 u. 14 dec. Kerstfeest. Plattelandsvrou wen. 16 dec. Kerstzangavond, Hersteld Herv. Gem„ Maartenskerk. 19 u. 17 dec. Volkskerstzang, partycen trum Haestinge, 19 u. SCHERPENISSE 15 dec. Kerstviering, NBvP Vrou wen van Nu POORTVLIET 10 dec. Boutwedstrijd, hengelsport vereniging de Knorhaan. SINT-PHILIPSLAND 10 dec. Kerstmarkt, Jongerenwerk De Kelder, dorpshuis De Wimpel, 14-20 u. 14 dec. Knutselavond raamdecora- ties, NBvP Vrouwen van Nu, De Wimpel. 20 u. BERGEN OP ZOOM 8 dec. Musical Jesus Christ Super star, De Maagd 20.15 u. 9 dec. Sanne Wallis de Vries, caba ret, De Maagd, 20.15 u. 11 dec. Hakim: De nieuwe kleren van de keizer, De Maagd, 14.30 u. 11 dec. Galeriezondag, centrum. 14- 17 u. 15 dec. De Notenkraker, ballet. De Maagd, 19 u. 16 dec. Treble, wereldpopconcert. De Maagd, 20.15 u. 17 dec. Brigitte Kaandorp, cabaret. De Maagd, 20.15 u. 17 dec tot 8 jan. Kerstijsbaan, Grote Markt, 10-22 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Verrassings voorpremière - do 20.30 u. Les temps qui changent - di 20.30 u„ In her shoes - do 20 u., vr en za 21.30 u., zo 18.30 en 21.15 u„ ma en di 20 u„ Het paard van Sinter klaas - za, zo en wo 16.30 u„ De Griezelbus - vr 18.30 u„ za 13.30, 16 en 18.30 u„ zo en wo 13.30 en 16 u„ Harry Potter and the Goblet of Fire - do 19.30 u., vr 18.30 en 21.30 u., za 15.15, 18.30 en 21.30 u„ zo 15.15, 18.30 en 21.15 u„ ma en di 19.30 u„ wo 15.15 en 19.30 u., Sophie Scholl - zo 19 u., ma 20.30 u., Harry Potter en de Vuur beker - vr 18.30 u„ za 13.30 en 18.30 u., zo en wo 13.30 u.. Flight- plan - vr en za 21.30 u., zo 21.15 u„ wo 20 u„ Chicken Little - za, zo en wo 13.30 u„ King Kong - wo 19.30 u. woning. Ook kan hij zijn gevel wij zigen. De welstandscommissie ging er donderdagochtend mee akkoord. In plaats van de gebruikelijke naver- koping van de hervormde vrouwen vereniging, hield de creaclub van de vereniging zaterdag een kerstverko ping. Een groepje van vier dames komt sinds een jaar of vier elke dinsdagochtend samen in het ver enigingsgebouw en gaat creatief aan de slag. Daarbij richten ze zich naar de seizoenen. Zo waren er nu kerst stukjes en -kaarten en bloemdeco- raties gemaakt, terwijl tegen de zo mer bijvoorbeeld dingen voor de tuin en beschilderde bloempotten de onderwerpen waren. Ter gelegen heid van moederdag hield de cre aclub een eerste verkoping en nu werd de kerst aangegrepen. Ook van de vrouwenvereniging waren din gen te koop, zoals stroopwafels, cake en gebreide slotjes. De op brengst van de ochtend was 439,25 euro. Bij zeehengelclub de Makreel is Hans v.d. Ree clubkampioen gewor den bij de senioren en Arjan van Moort bij de junioren. Tijdens de laatste wedstrijd verstevigde Hans v.d. Ree zaterdag zijn koppositie met een overwinning. Uitslagen se nioren: 1. Hans v.d. Ree 166 cm 2. Jan van Moort 138 cm 3. Jan van Kolthoorn 75 cm 4. Ko Polderman 41 cm 5. Marcel v.d. Maas 35 cm. Junioren: 1Arjan van Moort 93 cm 2. Bart de Ruiter 38 cm 3. Marco Glasbergen 26 cm Totale visvangst 741 cm. Eindstand kampioenschap 2005 se nioren: 1Hans v.d. Ree 705 cm 2. Gertjan Glasbergen 622 cm 3. Thijs Geuze 589 cm Junioren 1. Arjan van Moort 719 cm 2. Patrick van Sas 565 cm 3. Jan Lennard Kempe- neers 328 cm. Langste vis Marcel v.d. Maas 50 cm, junioren Arjan van Moort 43 cm. Een 76-jarige automobilist heeft vrijdag rond het middaguur een aan rijding veroorzaakt op de kruising Oostdijk-Rijksweg. De man kwam uit het centrum van Sint-Philipsland en reed op de Oostdijk. Op de krui sing verleende hij geen voorrang aan een 48-jarige Tholenaar, die van rechts kwam. Bij de botsing reed de 48-jarige man frontaal tegen de rechterzijportier van de andere wa gen, de voorzijde van zijn auto raak te hierbij zwaar beschadigd. De 76- jarige automobilist liep door de aanrijding slechts lichte blikschade op aan de rechterzijde van zijn wa gen. Er vielen geen gewonden. Postduivenvereniging de Vredesduif houdt 23 en 24 december haar jaar lijkse tentoonstelling in café de Dui ventros. De vogels voor de tentoon stelling worden vrijdagavond in de kooitjes gezet en zijn zaterdagmid dag vanaf drie uur te bewonderen in de zaal boven het café. Ook zal het rad van avontuur weer draaien. waarbij diverse prijzen te winnen zijn. Op 23 en 30 december heeft de vereniging verder de bekende eitjes verkoop. Deze verkoop vindt even eens in de Duiventros plaats en start om vijf uur. Jeugdwerk de Kelder organiseert zaterdag van twee uur 's middags tot acht uur 's avonds een kerst markt in dorpshuis de Wimpel. Het dorpshuis wordt omgetoverd tot kerstplein, terwijl in de kelder war me chocolademelk, snert en glüh wein kan worden verkregen. De jongeren verkopen ook kerststuk ken, noten en houden verlotingen waarbij onder andere een levens- middelenmand te winnen valt. Ver der bieden plaatselijke winkels di verse artikelen te koop aan. Kinderen kunnen van twee tot drie uur met de kerstman op de foto. hij deelt ook lekkernijen uit. Het jeugd werk wil met de kerstmarkt een ex tra centje verdienen voor activitei ten, want volgend jaar maart bestaat jongerenwerk De Kelder 12,5 jaar. Jacob Bevelander (Schoolstraat) heeft de grote prijs van de Sinter klaasactie gewonnen, die door de plaatselijke ondernemersvereni ging was georganiseerd. Hij mag deze week zestig seconden gratis wankelen bij Meermarkt de Berg. Speciaal voor de prijsuitreiking was bij 't Frietkotje een tent opge zet, waar groenteboer Gert den Haan Sinterklaas hielp met het trekken van de prijzen. Veel win naars konden hun prijs gelijk in ontvangst nemen. Zo ook Jacob Bevelander, die samen met zijn zoon Julian, naar de sint kwam kij ken. De tweede prijs, een diner voor twee bij restaurant Het Veer huis, werd gewonnen door Deef van de Ree (Deensestraat). Zij was niet bij de trekking aanwezig, om dat zij moest werken in de voetbal kantine. De sint besloot, samen met wat winkeliers en Pieten, haar tijdens het werk te verrassen met de prijs. Familie Dieleman (Stein- tjeskreek) won de derde prijs en mag ter waarde van vijftig euro gaan tanken bij J.W. Wolse. M. van der Gouwe (Eendrachtstraat), A. Kot (Wilhelminastraat), I. Kik (Achterstraat), S. Mol (Esdoorn- hof), familie Verhage (Langeweg) en A. Mol (Zuiddijk) wonnen res pectievelijk de waardebonnen van 45, 40, 35, 30. 25 en 20 euro. Verder werden er nog zes dagprij zen van Jacomien's Fashion ge trokken. De plattelandsvrouwen gaan woens dag geheel in de kerstsfeer raam- deurdecoraties maken, die eventueel als tafelstuk kunnen dienen. De sa menkomst is om acht uur 's avonds in de Wimpel. De deelnemers worden verzocht om zelf een snoeischaar of scherp mesje mee te nemen. Opgeven voor deze knutselavond kan tot 12 december bij Riet Sondermeijer, via het telefoonnummer 573328.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 19