Nieuwe oplichterstruc Het servicebureau geeft een nieuw tweejaarlijks bulletin uit VVD: vervoerskosten scholieren afschaffen Achttien voetballers geselecteerd voor het Thools D-pupillenelftal Impuls van smalstad sigaren uit eigen doos Zorg SGP om tekort meldkamer ambulance Jeugd 2 Smash kampioen Lift in Smisse Samen zorgen Wethouder Velthuis reikt eerste Nieuws voor Elkaar uit Ds. Joppe maakt reis naar Israël Donderdag 8 december 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Gemeente krijgt 68 mille terug Wethouder M. Velthuis heeft gisteren in sport- en ge meenschapscentrum de Wellevaete in Sint-Annaland het eerste exemplaar van de nieuwsbrief 'Nieuws voor el kaar' uitgereikt aan de Thoolse vrijwilliger van het jaar Joke van der Pol en Thoolse vrijwilliger van de toekomst Rick van Poortvliet. „We wilden er een speciale gelegen heid van maken. De nieuwsbrief bij de inwoners onder de aandacht brengen, voordat hij huis aan huis wordt af geleverd. Met deze extra bekendheid wordt het bulletin door sommige inwoners niet direct in de papierbak ge legd, natuurlijk doen jullie dat sowieso al niet, toch?" vraagt wethouder Velthuis de aanwezigen grappend. De SGP-fractie in de gemeenteraad maakt zich zorgen over het tekort bij de centrale post ambulancevervoer (CPA). Ze vreest dat de gemeente voor een deel van de kosten moet opdraaien. Over 2004 is er een tekort van 466.000 euro, voor dit jaar werd het tekort geraamd op 203.000 euro. Vol gend jaar wordt dat op 351 .(XX) euro geschat. Gezond Ccifé's langer open, meer cultuur nodig Vervoerskosten van schoolbussen die leerlingen buiten de gemeente Tholen vervoeren, moeten in de ogen van de VVD afgeschaft worden als dezelfde scholing op het eiland geboden wordt. Dat staat in het verkiezingspro gramma van de liberalen voor de gemeenteraadsverkie zingen in maart 2006. Telen rstel lend tafeltenn is seizoen Van Gorsel in hnale libre Babbelaar 2 rukt op Met 16 veldspelers en 2 keepers hebben Erwin de Nijs, John Nieuwkoop, Gerwin Hoek en Robert Molenaar hun keuze voor het Thoolse D-pupillenelftal gemaakt. Tien vielen er af, want de eerste twee trainingen waren er 28 deelnemers van de zeven Thoolse voetbalverenigingen. Donderdagavond 15 december om zeven uur wordt op het veld van Vosmeer gespeeld tegen een elftal van JVOZ, de Zeeuwse voetbalschool o.l.v. de gebroeders De Nooijer. Extra mening Thools kampioenschap H. van Heemskerk zeven keer raak Tafeltennis De politie waarschuwt burgers voor een nieuwe oplichtingstruc. Via een e-mail wordt door een per soon uit Rusland gevraagd te hel pen met bankzaken. De afzender van de e-mail belooft hierbij een beloning van tien procent. De poli tie wil burgers waarschuwen om vooral niet in te gaan op dit soort verzoeken. Zowel in Rusland als in Nederland zijn voldoende moge lijkheden om reguliere bancaire transacties uit te voeren en gelden over de boeken. Het medisch centrum De Smisse aan de Voorstraat in Sint-Annaland krijgt een lift. Een deel van de kos ten, 20.000 euro, wordt door de pro vincie betaald uit het beleidspro gramma sociale zorg (deel programma zuinig op zorg). Het centrum wordt uitgebreid - er komt onder meer een psycholoog bij - en dan zullen meer activiteiten op de verdieping plaatsvinden. „De psy choloog komt boven, de podothera- peut zou daar ook een kamer kun nen gebruiken. En Curadomi zit er ook al", legt mevrouw Van de Ber ge uit. Met name voor ouderen zal het gebouw een stuk beter toegan kelijk worden door de lift. Vanwege de geringe instroom in de wao van Thoolse ambtenaren in de jaren 1999 tot en met 2001 krijgt de gemeente Tholen 68.431 euro pre mie terug. Uitkeringsinstantie UWV, het vroegere GAK, heeft de premie korting inmiddels toegekend. Het bedrag zal verrekend worden met de voorschotpremie die de gemeente Tholen nog over 2005 moet betalen. Het regionale netwerk palliatieve zorg voor zorgverleners uit de regio organiseert vandaag de studiemiddag 'samen zorgen' in ziekenhuis Lie- vensberg. Palliatieve zorg (pijnver- zachtende zorg) wordt in de meeste gevallen geboden door verschillende hulpverleners, zowel door professio nelen als vrijwilligers. Daarom is ge kozen voor het thema 'samen zor gen', dat in vier workshops wordt onderverdeeld. Onmacht, palliatieve sedatie, belevingsgerichte zorg en zorgoverdracht zijn de vier onder werpen. Ruim 130 deelnemers heb ben zich voor de studiemiddag aan gemeld. De bijeenkomst begint om half vijf en duurt tot ongeveer negen uur 's avonds. Het netwerk palliatie ve zorg regio Roosendaal, Bergen op Zoom, Tholen streeft naar ontschot ting van zorg, kennis en informatie door goede doorstroom tussen zorg- plekken, voldoende en brede be schikbaarheid van zorgverleners en middelen, goede kennisuitwisseling en voldoende gevarieerd zorgaan bod. üp deze manier probeert de or ganisatie te komen tot het optimali seren van de toegankelijkheid en kwaliteit van de palliatieve zorgver lening aan de individuele patiënt en zijn naasten. Omringd door 'poezenvan de jeugdtheatergroep reikte wethouder Velthuis de eerste twee exemplaren uit aan Joke van der Pol vrijwilliger van het jaar, links) en Rick van Poortvliet (vrijwilliger van de toekomst). Het servicebureau Voor Elkaar start met het uitbrengen van deze tweejaarlijkse nieuwsbrief, om ouderen, gehandicapten, vrijwilli gers en geïnteresseerden op een nieuwe manier te informeren over de activiteiten van het servicebu reau. Ook andere onderwerpen die relevant zijn voor deze doelgroe pen komen in de nieuwsbrief aan bod. Bijvoorbeeld de speciale re gelingen waarmee ouderen en ge handicapten te maken krijgen. Te gelijkertijd wil 'Nieuws voor elkaar' ook de andere inwoners van de gemeente Tholen bereiken en informeren. Daarom wordt de nieuwsbrief huis aan huis ver spreid. De vrijwilliger van het jaar en de vrijwilliger van de toekomst wer den op luxe wijze, namelijk per li mousine, naar de Wellevaete gere den. „Joke van der Pol vertelde mij dat de limousine niet nodig was en dat ze zelf wel naar Sint- Annaland kon rijden, maar wij wilden de uitreiking wat bijzonder aankleden", licht wethouder Velt huis toe. De uitreiking van de nieuwsbrief ging gepaard met veel gezang en vierenveertig 'poezen' op het podium. Een jeugdtheater groep die in mei met de musical 'Minoes' gaat optreden in de Wel levaete en in Meulvliet had een van de musicalliedjes aangepast voor het servicebureau. Samen met wethouder Velthuis brachten de kinderen in het liedje 'het laat ste nieuws' de mogelijke onder werpen van de nieuwsbrief onder de aandacht. Het servicebureau Voor Elkaar is onderdeel van de afdeling algeme ne zaken en welzijn van de ge meente en maakt zich sterk voor de leefbaarheid in Tholen. Het richt zich op ouderen, gehandicap ten. vrijwilligers en vrijwilligers organisaties. Voor Elkaar geeft voorlichting, wijst de weg, advi seert en signaleert waar behoefte aan is in de gemeente en probeert hier wat aan te doen. Dat kan vaak met hulp van vrijwilligers. Het servicebureau houdt een vacature bank voor vrijwilligers bij, waar door het vaak in staat is om pro blemen bij organisaties op te lossen. Verder begeleidt Voor El kaar organisaties en koppelt waar nodig zaken aan elkaar. Ook geeft het signalen uit de samenleving door aan de ambtelijke organisatie en de wethouder. Hierdoor kan er beleid gemaakt worden, dat pro blemen kan oplossen of zelfs voorkomen. De komende weken kan iedere inwoner van de ge meente Tholen de nieuwsbrief op de mat verwachten. De CPA beheert de meldkamer van de ambulance. Het is een gemeen schappelijke regeling van de Zeeuwse gemeenten. Dus ook Tho len doet hier aan mee. De gemeen ten zijn bestuurlijk betrokken maar niet in financieel opzicht. De CPA wordt bekostigd door de rijksover heid. Hoe is vooraf vastgesteld. De meldkamer van alle hulpverle ningsdiensten (politie, brandweer en ambulance) worden samenge voegd. In Zeeland zit de meldka mer in Middelburg. Voor de fusie zijn de boeken van de CPA bekeken. Daaruit blijken de tekorten. Wettelijk is bepaald dat het tekort eerst wordt aangezuiverd voordat de fusie kan plaatsvinden. Omdat de dertien gemeenten be stuurlijk verantwoordelijk zijn, zouden de dertien Zeeuwse ge meente dit tekort moeten aanvul len. Fractievoorzitter M.J. Klippel van de SGP vroeg zich onlangs in de commissie samenleving af of de gemeente met de fusie niet in een zinkend schip is gestapt. Tholen neemt namelijk sinds 2004 deel aan het CPA en zou verantwoorde lijk zijn voor een deel van het te kort na 2004 dat wordt bekerend via een verdeelsleutel. Het bestuur van het CPA probeert het bestaande tekort vergoed te krijgen via het college sanering ziekenhuisvoorzieningen. Maar het is volgens Klippel echter onzeker of het college tot volledige betaling zal overgegaan van de door de CPA gedeclareerde kosten. Er is wel een werkgroep ingesteld om de zaak te onderzoeken onder leiding van de penningmeester van de regionale ambulancevoorzie ning Zeeland (RAV) die is samen gegaan met de stichting ambulan cedienst boven de Westerschelde. CPA en RAV zijn aparte diensten en staan financieel ook los van el kaar. De stichting ambulancedienst is financieel gezond. De VVD vindt het 'een uitstekende zaak' dat het Markiezaatcollege uit Sint-Maartensdijk naar Tholen ver huist en daar uitgebreide program ma's biedt met een mediatheek. Een toekomstgericht volumebeleid en diversificatie zijn sleutelwoorden voor de liberalen. Bijzondere aan dacht vragen ze voor leerlingen die ondersteuning nodig hebben. „Ook zij moeten zich maximaal kunnen ontplooien. Het invoeren van een brede school vindt de VVD een pri ma zaak. Verder zijn we voorstander van het stimuleren van gemeente- brede activiteiten zoals sportdagen, schoolzwemmen en project weken. Behoud van de gymnastieklessen vinden we voor een gezonde jeugd een onmisbare zaak." Het stimuleren van de breedtesport, waar de afgetreden ABT-wethouder L.J. van Doorn mede over viel om dat hij geen steun kreeg van zijn col lega's, is ook een onderwerp in het verkiezingsprogramma van de VVD. De openingstijden in de horeca moeten verruimd worden. Liberaal B. de Man pleitte herhaaldelijk voor langere openingstijden omdat Tho- lenaren anders 's nachts nog andere horecazaken elders opzoeken om wat te gaan drinken. De VVD wil meer geld uittrekken om het cultu reel aanbod te verhogen. De ge meentelijke website moet als activi teitenkalender gebruikt worden. Volgens de liberalen moet het in wonertal groeien, want daar blijft Tholen gezond en leefbaar van. De VVD wil met de burgers contact blijven zoeken om goede besluiten te kunnen nemen. Andere punten zijn: ambtelijk apparaat moet bedrijfs matiger gaan werken terughoudend omgaan met lokale heffingen en belastingen recreatie en toerisme ontwikkelen en opbrengsten oormerken nieuwe economische pijlers voor landbouw en horeca goede sport- en vrijetijdsaccom- modaties in elke kern landbouw en waterrecreatie moe ten goed water hebben welstandsvrije gebieden aanwij zen, regels vereenvoudigen grondexploitatiewet versneld in voeren. Ds. J. Joppe van de Hersteld Her vormde Gemeente Sint-Maartens dijk, maakt van maandag 1 tot en met woensdag 10 mei 2006 een reis naar Israël. Samen met de christelijke reisorganisatie Beter Uit heeft hij vele plaatsen op het programma gezet waar volgens de Bijbel de heilsfeiten hebben plaatsgevonden en waar Jezus is geweest. Ook zal een bezoek ge bracht worden aan de Messias-be- lijdende gemeente van ds. Ben Zvi. Op zondag leidt ds. Joppe twee kerkdiensten in Jeruzalem. Ter voorbereiding op de tiendaag se reis is er zaterdag 17 december in gebouw Calvijn aan de Markt in Sint-Maartensdijk een voorlich tingsbijeenkomst, aanvang half drie. Belangstellenden kunnen zich hier laten informeren over de Israëlreis. Arbobeleid gemeente. B. en w. hebben per 1 december het arbobe leid vastgesteld. Bij de verdere uit voering zal de ondernemingsraad betrokken worden. Op 28 maart 2006 zijn er verkiezingen voor de nieuwe ondernemingsraad van de gemeente Tholen. Bij de jeugd wist alleen het B-team een overwinning te boeken, het klopte Keep Fit met 9-5. Na een goed begin kwamen de Tholenaren weliswaar met 2-4 achter te staan, maar bij de rust was dat omge zet in een 5-4 voorsprong. Keep Fit kwam in de tweede helft langszij, waar na Emergo met vier treffers de derde ze ge op rij veilig stelde. Pascal Farla (4x), Rick Bazen (3x), Jan v.d. Kleijn en Gise- la v.d. Ree waren trefzeker. De meisjes C waren geen partij voor Good Luck uit Middelharnis. Hoewel ze het de titelkandidaat in de eerste helft nog knap lastig maakten, verloren de Tholenaren met 0-14. Emergo D kreeg voor de tweede competitiewedstrijd kop loper Stormvogels op bezoek. De Thole naren kwamen op voorsprong door He- leen Hoek, waarna de gasten met snelle combinaties de stand op 1-3 brachten. Na de hervatting scoorde Renske de Rooij voor Emergo 2-3, maar uiteinde lijk wist Stormvogels de eindstand op 2- 4 te bepalen. De El jeugd wist na een 0-0 ruststand tegen TOP op voorsprong te komen door een treffer van Casper Leijs. Maar in de allerlaatste minuut kon de ploeg uit Ar- nemuiden op l-l komen. De E2 kent een zware competitiestart. Het team speelde tegen Good Luck in de eerste helft te lief en miste bovendien een aantal vaste spe lers, zodat het bij de rust tegen een 4-0 achterstand aankeek. In de tweede helft ging het iets beter, Martijn Keur scoorde ook nog, maar het werd 5-1 voor de thuisclub. Programma zaterdag: Emergo-Togo 2 15.15 u.. Oranje Wit-Emergo meisjes 12.25 u., Hoogerop-Emergo D 9 u., Emergo E2-Scheldevogels 9.45 u., Emergo F-Ventura Sport 10.35 u. In de districtsfinale derde klasse libre is Kees van Gorsel van De Babbelaars uit Sint-Maartensdijk derde geworden. Zijn teamgenoot Cor Boom had lange tijd uitzicht op de winst, maar eindigde zon dag in Bergen op Zoom uiteindelijk als vierde van de acht deelnemers. Beide Thoolse biljarters hadden acht punten, maar Van Gorsel maakte 518 caramboles en Boom 492 in 213 beurten. Kees van Gorsel staat in de regiofinale, die van 6 tot en met 8 januari in Hoogerheide wordt gespeeld. De twee Tholenaren openden vrijdag avond het toernooi, waarbij Boom na 23 beurten 80 caramboles had en Van Gor sel op 51 bleef steken. In de volgende ronde verloren ze allebei., maar in hun derde partij kraaiden beiden victorie. De vierde ronde verloor Van Gorsel op nieuw, terwijl Boom dankzij een serie van 19 caramboles won in 27 beurten. Ook de vijfde ronde won het tweetal. Boom ging nu met acht punten aan de leiding, daarna volgden drie biljarters met zes punten. Van Gorsel, die vier punten had, won zowel de zesde als de laatste partij. Hij liet een hoogste serie van 17 caramboles noteren en een moy enne van 2,431 Boom trof in de voorlaatste partij outsi der Van Dartel, die met knallende meer- banders en veel klotsballen het spel van de Tholenaar ontregelde. In 38 beurten was het pleit beslecht in het voordeel van Van Dartel. De laatste partij ging tussen de koplopers Boom en Schepers, waarbij laatstgenoemde aan een gelijk spel genoeg had voor de titel. Diens spel vertoonde veel overeenkomsten met dat van Van Dartel, maar was verzorgder. Na twintig beurten was Boom - wiens moy enne op 2,309 uitkwam - een illusie ar mer, de regiofinale gaat aan zijn neus voorbij. In de divisie 2C van de Roosendaalse dartsfederatie is De Babbelaar 2 het team van Welleberch gepasseerd op de ranglijst. De Tholenaren wonnen de onderlinge confrontatie met 2-8 en staan nu vierde. De verdere Thoolse uitslagen zijn als volgt. Eredivisie: La Plaza-Pole Posi tion 1-9. IA: Promilekes-The Pub 7-3. 1B: Sol-Donkenhof 4-6. 2A: Haestin- ge-d'Art of time 7-3, Spinooltjes 2- Dartcentrum 6-4. 2B: Havenzicht- 't Baeken 4-6. The Scorpions 2-Hije Piele Bieje 9-1. 3B: The Oldies A-No score no spore 3-7. 3C: The Oldies B- Jansen Jansens 6 8-2. Het tweede selectiemoment was donderdagavond op het veld van WHS in Sint-Annaland. Naast de pu pillen waren er ook diverse ouders meegekomen, die een wedstrijd za gen met twee ploegen van elf. „De eerste 8 h 9 spelers die door moch ten, konden we er al snel uithalen", vertelt Erwin de Nijs. „Na tien minu ten zie je al: dat zijn de betere voet ballers. Daarna wordt het lastiger en ook na twee trainingen viel het mee om de anderen te kiezen. Ieder had zijn eigen lijstje en die vier rijtjes met namen hebben we besproken. Het allermoeilijkst was het om uit de vier keepers een keuze te maken, maar uiteindelijk is het toch gelukt." De Thoolse selectie onder de 13 jaar ziet er als volgt uit: keepers: Michael de Jonge en Me- rein de Hond. verdedigers: Machiel den Engels man, Dennis Polderman, Mike Men- heere, Lucas den Hartog en Thiemo Heijboer. middenvelders: Rudy Ridderhof, Freek Bahlke, Corné Faasse, Jelles de Kok en Wisse Abma. voorhoede: Thuy Pham, Arnoud Hage, Mandy Schot, Robin Hom mel, Marco Wagner en Lennart Noorthoek. De niet-geselecteerden staan op de reservelijst en kunnen bij afmeldin gen worden opgeroepen, afhankelijk van de positie die vrijkomt. De 28 deelnemers aan de tweede training werden na afloop door Erwin de Nijs al op een eventuele teleurstelling voorbereid. „We moeten kiezen, niet iedereen kan meedoen, want de wedstrijden worden met 11 man ge speeld." De pupillen zijn er stil van. Ze zitten wel in spanning, want zul len ze mogen meespelen in het Thools elftal? Erwin de Nijs vertelt dat de jongens via hun eigen vereni ging ingelicht zullen worden of ze geselecteerd zijn. „Uitgangspunt was, dat alle zeven clubs vertegenwoordigd zouden zijn en dat we natuurlijk voor alle posi ties voetballers hadden", zegt de Thoolse jeugdtrainer. Vorig seizoen speelde een selectie van spelers onder de 13 jaar een wedstrijd tegen RBC tijdens de Thoolse voetbaldag. Erwin de Nijs is fysiotherapeut en hersteltrainer bij de Roosendaalse profclub en daar naast technisch jeugdcoördinator bij Tholense Boys. Hij maakte de jeugdcommissie van de Thoolse voetbalfederatie na informatie over de opleidingsmogelijkheden, en thousiast voor een vervolg. „Peter Wielaard van WHS was de kartrek- ker en zelf ben ik ook blij met deze aanpak. Het heeft niks met RBC te maken. Ik ken de voetbaltalenten van Tholen toch wel, dus daar heb ik deze functie niet voor nodig, maar het is gewoon leuk om te doen, sa men met John Nieuwkoop, die ik ken van de technische staf van Tho lense Boys. En voor de keeperstrai ning hebben we Gerwin Hoek van Vosmeer bereid gevonden. Als vier de is Robert Molenaarerbij, behalve speler bij RBC ook nog een vriend van mij. En een extra mening kan nooit kwaad bij zo'n selectie. We zijn er ook redelijk uitgekomen, want de clubs zelf hadden eerst al hun betere D-spelers naar deze twee trainingen gestuurd." De Thoolse selectie onder de 13 jaar krijgt een eigen tenue en trainings pakken. „Elke maand gaan we een wedstrijd regelen of we trainen om elkaar beter te leren kennen", aldus Erwin de Nijs. „We willen straks een goede wedstrijd op de mat leg gen." De Thoolse voetbalfederatie wil met de vorming van een selectie onder de 13 jaar de talenten van de zeven verenigingen op een hoger niveau brengen. Daarnaast verstevigt het volgens de jeugdcommissie de on derlinge band tussen de clubs. en stelde daarmee het verwachte kampioenschap veilig. Middelburg was in deze competitie de enige se rieuze concurrent voor Erik Bruijn- zeel, Laurens den Engelsman. Jan Willem van Vossen en Job Moer land. Het al gedegradeerde vierde jeugd- team wist de uitgestelde wedstrijd tegen Arnemuiden niet te winnen. Eve Geuze en Christel Vrocgop wonnen ieder één partij en samen het dubbelspel, maar bij die drie punten bleef het voor de Sint-Anna- landers. Op zaterdag 17 december organi seert Smash '76 de gebruikelijke Thoolse kampioenschappen tafel tennis. De wedstrijden voor de jeugd beginnen om negen uur 's morgens in de Wellevaete in Sint- Annaland, de senioren spelen hun partijen vanaf twee uur 's middags. De indelingen worden op speel- sterkte gemaakt. Deelname staat open voor inwoners van de gemeen te Tholen en leden van Thoolse ta feltennisverenigingen. Emergo heeft de topper tegen koploper Scheldevogels 2 verloren met 12-16. Harmen van Heems kerk nam bij de Tholenaren zeven treffers voor zijn rekening. In dc eerste thuiswedstrijd had Emergo het moeilijk tegen de tech nisch sterke Bergenaren, die nog geen punt verspeeld hadden. Tot 2-2 ging het nog, maar door van afstand met scherp te schieten liep Storm vogels weg naar 2-8. Bij de rust was die marge weliswaar kleiner, maar Emergo keek toch tegen een 6-10 achterstand aan. Toen de Thoolse ploeg in de tweede helft ook nog eens niet goed uit de startblokken kwam, liepen de bezoekers uit naar 8-15. Iets konden de rood-zwarten hierna wel terug doen, maar de tijd was te kort om nog een punt uit het vuur te slepen. Naast Harmen van Heemskerk tekenden Marchel de Frel (2x), Kristian van Heemskerk (2x) en Marco van den Hoek voor de doelpunten. Erwin de Nijs (links) bereidt de pupillen na de twee training alvast voorop een eventuele teleurstelling, want van de 28 deelnemers heeft hij er maar 18 nodig voor het Thoolse D-pupillenelftal. achteraf aan alle kanten is gecorri geerd!) en hangt af van bundeling van partijen. De gemeente speelt hier weer de onschuld en behoudt zich het 'recht' voor om een zeer bescheiden rol te spelen, hoewel zij zich verplichtte tegenover de kie zers om te zorgen voor een goede leefbaarheid en een verzekering van een goede bestemming van het hui dige gemeentehuis! Daarover wil dhr. Goossen geen uitspraken doen. alvorens het nieuwe gemeentehuis is opgeleverd! Die bestemming schuift, evenals de zogenaamde im pulsen, steeds verder op. Dit was een voorwaarde om te beslissen of er nieuwbouw zou worden gepleegd (CU) maar dat is blijkbaar ook op de lange baan geschoven. En wat met het gesuggereerde bedrag voor de verkoop van het nieuwe gedeel te? Dat is in de financiering meege nomen! Als het nieuwe gemeente huis staat, dan zien we wel wie er voor de kosten opdraait. Mogelijk belopen de impulsen 10 tot 25 jaar. Of er dan nog van impulsen gespro ken kan worden, is nog maar de vraag. Was het inschakelen van BCI dan zo'n succes? De gemeente vindt dat de inwoners van de twee-één heid (Sint-Maartensdijk/Scherpe- nisse) er hun maal maar mee moe ten doen. De steunbetuigingen voor het gesuggereerde plan zijn zeker niet van de burgers van de 2-1-heid, zo blijkt aan het slot van het ver slag! (Sigaren uit eigen doos) C. Rijnberg, Sint-Maartensdijk. De najaarscompetitie zit erop voor Smash '76. Het is een teleur stellend seizoen geworden, met het tweede jeugdteam als enige kampioen. Wat de senioren be treft, zal in januari bekend wor den of het eerste team degradeert uit de hoofdklasse. Het tweede en derde team zijn nu al gedegra deerd, hoewel Smash 2 mogelijk tweedeklasser kan blijven met dispensatie als er in het voorjaar onvoldoende teams blijken te zijn. Drie wedstrijden moesten afgelopen weekeinde nog ingehaald worden. Smash 4 klopte Markiezaat met 7-3, eindigde zodoende als vierde in de vijfde klasse en hoeft geen degrada tieduel te spelen. Elenbaas, het hele seizoen al de sterkste speler, zorgde tegen de Bergenaren voor drie pun ten. Esther Bruijnzeel won twee keer en Leen Guiljam één keer. ter wijl Smash ook het dubbelspel won. Het tweede jeugdteam klopte TTVO uit Oudelande overtuigend met 0-10 Toen een vertegenwoordiger van Buck Consultants International in 2004 een bezoek bracht aan Sint- Maartensdijk, bespraken wij de te genstrijdige berichten van de ge meente om bij verhuizing van het gemeentehuis naar Tholen tegelij kertijd een impuls te creëren voor leefbaarheid in Sint-Maartensdijk. Daarbij werd vastgesteld dat de fi nanciën niet voorhanden waren van wege het grote budget dat uitgetrok ken was voor de nieuwbouw van het Thoolse gemeentehuis. In dat ge sprek werden enkele 'impulsen' ge noemd, doch dit bleken achteraf geen impulsen te zijn, maar achters tallig onderhoud. Als bleek dat geen concrete plannen met financiering uitzicht boden op korte termijn, zou het bureau zijn opdracht terugge ven. Wat lezen we nu: 'Voor het onderzoeksbureau was duidelijk dat het opzetten van indi viduele projecten onvoldoende per spectief en rendement zouden bie den.' De optionele (de mogelijkheid tot keus toekennend of toelatend) plannen komen o.a. van lokale on dernemers en inwoners. Daarachter verschuilt de gemeente zich steeds, vooral dhr. Goossen. De drie ge noemde aspecten worden breed uit gemeten maar alles 'in de verwach ting dat', het plan heet ambitieus (zoals destijds het beleid werd ge kwalificeerd door dhr. Everaars en

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17