Opwinding troef bij WHS en Noad Hattrick voor Van Haaften en Bevelander m Ongeïnspireerd Tholense Boys zakt verder weg Koersballen Donderdag 8 december 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Voetbal Uitslagen Voetbal programma Trefzeker Topscorer Reserve tweede klasse WHS 2 punt op valreep Reserve derde klasse Smerdiek 2 redt het niet Thol. Boys 4 pakt punten WHS 3 revancheert zich Noad sluipt naar top Eén treffer genoeg voor Smerdiek 3 WHS had het tegen het bezoekende 's Heer Arendskerke zwaarder dan de 5-0 einduitslag deed vermoeden. Pas in de laatste twintig minuten namen de Setallanders ruim afstand van de degradatiekandidaat. Door de zege heeft de ploeg van Cees Stoutjesdijk zich, na een zwakke pe riode, opnieuw stevig in de middenmoot genesteld. Het duel tussen Noad '67 en Seolto kende een spectaculair verloop, waarbij de Fluplanders een 3-0 voorsprong uit handen gaven. Pas in blessuretijd kwam de thuisclub langszij: 4-4. WHS wint geflatteerd De Thoolse vierdeklassers kwamen zaterdag goed voor de dag. SPS en Smerdiek behaalden ruime over winningen. De 0-4 zege van SPS bij Kruiningen sprak misschien het meest tot de verbeelding. Smerdiek nam pas na de pauze afstand van het zwakke Vrederust: 5- 0. Stavenisse deed het naar behoren bij koploper We- meldinge. Het lukte de ploeg van Rien Smits niet om de 0-0 ruststand tot het eind op het bord te houden. In de tweede helft liep de thuisclub uit naar een 3-0 zege. Vierde klasse SPS slaat na rust toe Goed verweer Stavenisse Vosmeer regent uit Smerdiek met punt niet tevreden Vijfde klasse Paardensport Wisselbeker en winstpunten Laura Geluk Tweede ld.: GPC-Thol. Boys 4-1. Derde kl.: WHS-'s-Heer Arendskerke 5-0, Noad-Seolto 4-4. Vierde kl.: Wemeldinge-Stavenisse 3-0, Smerdiek-Vredcrust 5-0, Kruiningen- SPSO-4. Vijfde kl.: Lewedorpse Boys-Vosmeer gestaakt bij 0-0 wegens onbespeelbaar veld. Dames: Wartburgia 2-Smerdiek 1-1, Thol. Boys-ZSC 1-0, Smerdiek 2- Nieuwdorp 2 5-1. Tweede kl. res.: Noad 2-Terneuz. Boys 2 0-7, SPS 2-KapelIe 3 0-5, WHS 2- Gunners 2 2-2. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Hoek 3 1 -4, Kogelvangers 2-Thol. Boys 2 1-1. Vierde kl. res.: Bruse Boys 3-Noad 3 1- 3. WIK 2-Stavenisse 2 3-1, Thol. Boys 3-ZPR 3 0-5, Thol. Boys 4-Zwaluwe 3 2-1, Seolto 3-Thol.Boys 5 5-0, Vosmeer 4-Vrederust 2 Vrederust niet opgeko men, Alliance 2-WHS 3 0-2. Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-WW 6 1-0, SPS 3-WHS 4 4-7, Bruse Boys 5-Noad 4 7-1, DSE 4-SPS 4 4-5. Zesde kl. res.: Welberg 3-Vosmeer 3 1- 2. Jeugd: Stavenisse C-Walcheren 5-0; Sprundel-Vosmeer B 3-3, Riel-Vosmeer meisjes 2-2, Kruisland-Vosmeer C 1-1; Roosendaal-Noad B 2-0, Noad C-Yerse- ke 5-4, Noad D-ZSC 2-2; SPS B-RCS 3- 2, Welberg-SPS D 3-2, Thol. Boys E2- SPS E 10-0; Thol. Boys A-BSC 4-1, Thol. Boys B-Smerdiek B 1-2, RCS- Thol. Boys Dl 1-4, Thol. Boys D2-NVS 4-1, Thol. Boys meisjes-BSC 6-3, Thol. Boys E2-SPS El 10-0, Thol. Boys E4- NVS 5-2, Thol. Boys F2-Victoria 3-4; Krabbendijke-Smerdiek C 2-4, Smer diek D-WHS D2 1-0, Welberg-Smcrdiek E2 4-7, Smerdiek F2-Weiberg 2-0; Kloetinge-WHS A 1-5, WHS C-Thol. Boys C 1-1, Meto-WHS Dl 2-2; SPS B- RCS 3-2, Welberg-SPS D 3-2. Zaterdag 10 december uur Thol.Boys-AZVV(Sardjoe) 14.30 Veere-WHS(dKeyzer) 14.30 Gunners-Noad(Hofman) 15.00 SPS-Yerseke(Brouwer) 14.30 WlK-Stavenisse(vHilst) 14.30 Krabbendijke-Smerdiek(Stokx) 14.30 Zaamslag-Thol.Boys da. 10.45 Wolfaartsdijk-Smerdiek da. 2 11.30 Heinkenszand 2-Noad 2(vDonge) 14.30 VVGZ 3-SPS 2(Engels) 10.30 Neo 2-WHS 2(Bierings) 12.30 Nieuwdorp 2-Smerdiek 2 14.00 Thol.Boys 2-Gunners 3(Simson) 12.30 Noad 3-Rillandia 3 14.30 Stavenisse 2-Colijnspl.B.2 14.30 Zwaluwe 4-Thol .Boys 3 14.30 Halsteren 2-Thol.Boys 4 14.30 WHS 3-Vosmeer 4 14.30 Thol.Boys 5-ZPR 2 12.30 Noad 4-SPS 3 13.30 Dinteloord 3-Smerdiek 3 14.30 WHS 4-FSV 3 13.30 SPS 4-DVO 4 14.30 Zondag 11 december uur Vosmeer-Zeeland Sport(dLeeuw) 14.30 Victoria 4-Vosmeer 2 9.45 Vosmeer 3-Cluzona 7 10.00 Erik van Haaften (Smerdiek) 16 Tijs Nijmeijer (SPS) John Vroegop (Vosmeer) 10 9 Heel wat doelpunten zijn er zaterdag gescoord door de Thoolse standaar delftallen. Zowel Erik van Haaften bij Smerdiek als Willem Bevelander bij SPS vond drie keer het net. Van Haaften verstevigde daarmee zijn leiderspositie in het topscorerklas sement behoorlijk. Tijs Nijmeijer maakte zijn tiende treffer en pas seert daarmee John Vroegop op de tweede plaats. Vijf spelers lieten hun eerste competitiedoelpunt aan tekenen: Koen van Dijke, Remco Buijs en Danny Steijn van Noad '67, en Ivan Hage en Pieter Lind- houd van WHS. In de thuiswedstrijd tegen The Gunners 2 uit Breda leken de groen-witten af te stevenen op hun tweede nederlaag op rij, maar in blessuretijd kon WHS 2 toch nog een punt aan het totaal toevoegen: 2- 2. Het initiatief lag in het begin bij de gas ten uit Breda en dat resulteerde in enkele kleine mogelijkheden. Naarmate het du el vorderde, kwam WHS wat beter in de wedstrijd. Dat leverde meteen een doelpunt op. Op rechts passeerde Andreas Vroegop een aantal tegenstanders en uit zijn voorzet kon de inkomende Dennis Vaders simpel binnen tikken. In deze fase had WHS het betere van het spel, maar kon de voor sprong niet uitbreiden. In het laatste ge deelte van de eerste helft kreeg The Gunners weer wat meer grip op de wed strijd. Doelman Erik Post redde bekwaam op een schot van de Bredanaars. Marco Poot werkte daarna nog een bal van de lijn. Zodoende werd met 1-0 de rust be reikt. Ook in de tweede helft kon WHS geen vuist maken en wat al een tijdje in de lucht hing, gebeurde na een half uur spe len. De uit zijn doel komende Erik Post werd door een lob verschalkt, waardoor de stand op 1-1 werd gebracht. De ploeg uit Breda rook dat er meer te halen was op de Waaije en zette aan voor een slot- offensief. Nog geen vijf minuten na de gelijkmaker werd het tweede doelpunt gemaakt, hoewel er een luchtje aan zat omdat een aanvaller de bal met de hand over de doellijn werkte. Wat door WHS niet meer werd verwacht, gebeurde toch nog: uit een voorzet van Comé van Til- beurgh kopte Andreas Vroegop in bles suretijd de gelijkmaker binnen. Weggespeeld werd Smerdiek 2 niet, maar koploper Hoek 3 was te sterk voor de Thoolse hekkensluiter: 1-4. De Zeeuws-Vlamingen hadden voor de rust het meeste balbezit en de beste scorings kansen. Invaller-doelman Dennis Wil liams moest in de eerste helft twee keer de bal uit het net vissen. Na de thee kwam bij de blauw-zwarten Rick Zwa- gemaker in het veld voor Arjan van Bloppoel. De thuisclub wist de bezoe kers onder druk te zetten en een af standsschot van Frans Ista ging maar net over het doel. Uit een counter liep Hoek naar 0-3 uit. Bij deze stand kon gelegen- heidsspits Jeroen Kloet iets terugdoen, hij verschalkte de doelman fraai (1-3). Hoek kreeg volop kansen om te scoren, maar pas tegen het einde van de wed strijd werd er daarvan één benut. Bij Smerdiek was ondertussen Ivo Kloet nog naar de kant gehaald ten gunste van Remy Korthouwer. Tholense Boys 4 heeft de derde keus van Zwaluwe - die drie punten minder had met een wedstrijd meer gespeeld - met 2-1 geklopt. Het duel, dat op een zwaar veld werd gespeeld, kende een rommelig begin. Vincent van Westen krijgt de eer ste kans, maar valt al snel geblesseerd uit. Een schot van invaller Arno van Dij ke gaat voorlangs het doel. Ook Johan van Tiggele moet geblesseerd naar de kant, maar Van Westen kan tóch weer meedoen. Hij schiet op de lat en in de re bound ranselt de Brabantse keeper de bal uit zijn doel. Na tien minuten in de tweede helft verdwijnt een harde schui ver van Van Westen via de paal in het doel. Maar na deze voorsprong worden de geel zwarten teruggedrongen. De ge lijkmaker valt uit een schot dat via de knie van Van Westen over doelman Alex Opree tegen het net belandt. De onfor tuinlijke speler, John Nieuwkoop en Rini Potappel zien hun scoringsmogelijkhe- den op niets uitlopen. Aan de andere kant houdt Opree met verschillende red dingen de stand in evenwicht. Met nog twintig minuten te gaan, stuitert de bal voor de voeten van Nieuwkoop, die hard inschiet en daarmee zijn ploeg de winst bezorgt. Potappel krijgt een kans om de zege te vergroten, maar hij faalt alleen voor de keeper. Koploper WHS 3 heeft zich tegen Al liance 2 gerevancheerd voor de enige ne derlaag tot nog toe. In Roosendaal ein digde een pittig maar sportief duel in 0-2. De Sint-Annalanders hadden het meeste balbezit en hielden zodoende de controle over de wedstrijd. Een goed spelende Rien den Engelsman stuurde geregeld Richard de Jonge en Sander Westdorp de diepte in, wat het nodige gevaar opleverde zonder dat er doelpun ten vielen. Met stug verdedigen maakte WHS de gevaarlijke uitvallen van Al liance onschadelijk. Halverwege de eer ste helft leek Richard de Jonge op weg naar een doelpunt. Hij ging alleen op de keeper af, mar die stopte het schot. De Roosendalers namen meer initiatief, wat resulteerde in twee gevaarlijke momen ten voor het doel van Arné van Vossen. Maar het bleef 0-0. Na de thee kwam Rob v.d. Klooster in het veld voor de niet fitte John Keur. WHS gaf de tegenstander, die het wind- voordeel had, teveel ruimte. Vooral op het middenveld leverde dat de nodige problemen op, maar na enkele omzettin gen namen de groen-witten het heft weer in handen. Uit een combinatie kreeg Rien den Engelsman een prima kans op de openingstreffer. Alleen voor de kee per schoot hij de bal echter naast. Even later miste een kopbal van dezelfde spe ler opnieuw de juiste richting. Met nog twintig minuten te gaan verscheen Ri chard de Jonge na een goede combinatie alleen voor het Roosendaalse doel en koelbloedig maakte hij het af: 0-1. Al liance ging risico's nemen op zoek naar de gelijkmaker, maar kreeg geen echte kansen. WHS bleef de betere ploeg en kreeg ook de beste mogelijkheden om te scoren. Al snel na de openingstreffer werd een hoekschop van Den Engels man door Arthur de Jonge onhoudbaar ingekopt: 0-2. Dankzij de 1-3 zege in Bruinisse is Noad 3 de nummer twee, Bruse Boys 3, tot op één punt genaderd. De Sint-Philipslan- ders speelden erg effectief. Het mooiste doelpunt van de middag was een boog- bal van Frans Quist vanaf 35 meter, die door de wind werd meegenomen: 0-1. Na een kwartier schoot de snelle Edwin Hage de bal, uit een voorzet van Leo Polderman, door de benen van de kee per. Met de wind in de rug probeerde Noad door te drukken, wat mogelijkhe den opleverde voor Marco den Braber en Ron v.d. Ree.Uit een hoekschop van Ed win Hage bracht Leo Polderman de stand op 0-3. Bruse Boys slaagde er voor de rust niet in om iets terug te doen. Bij de bezoekers kwam voor de tweede helft Erwin Kot in de ploeg voor Kees Ligten- dag. Later vielen Roel den Engelsman en Menno Fonteijne in voor Rien Filius en Marco den Braber. Noad kwam meer met de rug tegen de muur te staan, maar doelman Jan van Duuren keepte een foutloze wedstrijd. Den Engelsman en Van de Ree kregen kansen om de score op te voeren, maar ze faalden alleen voor de doelman. In de slotfase ging de bal op de stip. nadat een Bruënaar een 'schwalbe' uitvoerde over het been van Frans Quist. Zo werd het 1-3. Na afloop kregen de Noad-spelers polo- shirts uitgereikt door de plaatselijke bank en leverancier van horeca-appara- tuur. Het elftal prijkte vorige week als team van de maand in het blad Voetbal Internationaal. Hoewel aanvallend spelend, kon Smer diek 3 tegen WWV 6 niet echt een vuist maken. De na ruim een half uur spelen ingevallen Gert-Jan Snip scoorde in de 37ste minuut het enige doelpunt van de middag. Hij nam de bal mee in de loop en schoot hard en laag in. Er was voor de blauw-zwarten nog wel een kans op 2-0, maar meer wapenfeiten deden zich niet voor. In de tweede helft drong de tegen stander uit Woensdrecht aan, waardoor de thuisclub de slag om het middenveld verloor. Na tien minuten deed Snip zich weer gelden, hij beet zich in elke tegen stander vast. Mede dankzij enkele om zettingen kon WW het scoren belet worden, ook al omdat de Thoolse keeper een goed antwoord had op enkele af standsschoten van de Brabanders. WHS-middenvelder Perrry Snoep rechtswordt belaagd door een verdediger van 's Heer-Arendskerke. kwartier liep de thuisclub uit door Koen van Dijke die een vlotte aan val afrondde: 2-0. Pal voor rust werd de weelde voor het jonge No ad zelfs nog groter. Remco Buijs schoot in, waarbij diens inzet onder weg van richting werd veranderd: 3- 0. Seolto speelde overigens volop mee en kreeg zelfs de eerste open kans van de wedstrijd. Ook claim den de bezoekers nog een straf schop. In de felle strijd zochten bei de teams het randje van het toelaatbare op, met opvallende hoofdrollen voor John van Splunter en zijn directe tegenstander. Van Splunter ontsnapte zelfs aan een ro de kaart bij een klein handgemeen. De Zevenbergenaren kwamen na de pauze geladen uit de kleedkamer, vastbesloten om de zaken recht te zetten. De oorlogstaal in het kleed lokaal had onmiddellijk effect. Van af de rand van het zestienmeterge bied vonden de Brabanders precies het gaatje tussen doelman Michael Hartog en de paal: 3-1. Tien minu ten na de hervatting volgde de aan sluitingstreffer, na een voorzet vanaf de rechterkant: 3-2. De Flu planders verloren hun hoofd en de „Er zitten vandaag twee ploegen chagrijnig in de kleedkamer." Zo vatte Noad-trainer Ton van der Spaan zaterdagmiddag de gemoeds toestand aan de Zijpestraat samen. De thuisclub baalde omdat het een veilige 3-0 voorsprong bij rust uit de vingers liet glippen en pas op de valreep een remise uit het vuur wist te slepen, met dank aan invaller Danny Steijn die van afstand de 4-4 inschoot. Voor de Zevenbergenaren was die late gelijkmaker juist weer reden om aan een kritisch zelfon derzoek te doen. Ondanks het ver dienstelijke gelijkspel blijft Noad nog altijd degradatiekandidaat. „Hier schieten we dus niets mee op", stelde Van der Spaan vast na dat de emoties waren gezakt. Het zonder Martijn Reijngoudt en Sven Buijs (werken) gestarte Noad had in het eerste bedrijf niet over geluk te klagen. Een Zevenbergse verdediger schoot al vroeg in de wedstrijd in ei gen doel: 1-0. Nog in het eerste ervaren Johan Reijngoudt hielp Se olto in het zadel met een domme pass die meteen de 3-3 opleverde. De irritaties liepen aan weerszijden hoog op, waarbij de Seolto-trainer de tegenstander van Van Splunter tegen zichzelf in bescherming nam en wisselde. In de slotfase werd een omstreden hoekschop door Seolto achter Hartog gekopt en leek een drama voor de Fluplanders nabij. Totdat Danny Steijn na voorberei dend werk van aanvoerder Arjan Moerland doeltreffend uithaalde en het ene punt redde: 4-4. Arendskerke was duidelijk naar de Waaje gekomen met de bedoeling om een gelijkspel mee te nemen. De Bevelandse ploeg verdedigde mas saal. zodat WHS moeite had om een opening te vinden. Het veldover- wicht van de thuisclub leverde dan ook weinig kansen op. Het zware veld en de regen hielpen volgens trainer Cees Stoutjesdijk ook al niet mee. „Hoewel we veel meer aan de bal waren, liepen de combinaties niet. We maakten ook te vaak een verkeerde keuze. WHS had moeite om het spel te maken." Stoutjesdijk kon zaterdag geen beroep doen op de geblesseerde Hans Leune. De be langrijke schakel Vincent de Jonge meldde zich wegens onverwachte werkzaamheden pas later aan. Al vroeg in de partij viel bovendien Matthijs Bruijnzeel na een knietje uit en kwam de jonge Lennart van der Reest in de ploeg. Door alle mu taties oogde het spel van de thuis club onwennig en onzeker. Na een halfuur wees aanvoerder Leon de Witte, via een kopbal uit een corner, met zijn achtste seizoenstreffer de weg: 1-0. In de tweede helft werden de ruimtes groter, ook al omdat Eg- bert Moerland er meer in slaagde om zijn geliefde achterlijn te halen. Toch duurde het tot de 70e minuut voordat de score kon worden uitge bouwd. Na een combinatie met Per ry Snoep was het Patrick van Schet sen die voor rust in de tent zorgde: 2-0. Meteen ging het beter lopen bij de Setallanders. Egbert Moerland bood de inkomende Ivan Hage een niet te missen kans: 3-0. Stoutjes dijk haalde Van der Reest weer naar de kant, omdat deze moest worden ingezet op het bij veld waar de reser ves speelden. Invaller Vincent de Jonge frommelde op de hem eigen wijze de 4-0 binnen, uit een scrim mage die volgde na een hoekschop van Perry Snoep. Na een mooie aan val over diverse schijven pikte Pie ter Lindhoud zijn eerste treffer in de hoofdmacht mee: 5-0. Stoutjesdijk was tevreden over het vertoonde spel in het tweede bedrijf. „Je zou deze overwinning geflatteerd kun nen noemen. Maar we hebben Arendskerke na rust kapot gespeeld en dat is ook een verdienste." Bruse Boys 12 27 32-13 SKNWK 12 27 26-12 Serooskerke 12 23 28-11 Heinkenszand 12 23 28-11 Veere 11 17 23-20 WHS 12 17 28-23 Dauwendaele 12 17 23-22 Spui 11 14 20-27 Nieuwdorp 12 13 14-18 Duiveland 11 8 23-30 's-Hr. Arendskerke 12 6 13-43 ZSC'62 11 3 8-29 Tot aan de pauze bakte Smer diek er tegen staartploeg Vrede rust niet veel van. Dc blauw zwarten speelden niet slim genoeg om de Brabanders al in een vroegtijdig stadium uit te schakelen. Te vaak werd de weg door het midden gezocht, waar door menige aanval strandde in het woud van spelers in het zes tienmetergebied. Ook zat het niet mee bij de kansen die er door het grote krachtsverschil toch kwamen. Erik van Haaften raakte al in de openingsfase de lat en ook Soulyman El Bouaz- zaoui liet een goede mogelijk heid onbenut. Later in het eerste bedrijf schoot Van Haaften op de paal. Bij de schaarse uitval len was Vrederust zeker niet on gevaarlijk. Achterin speelden laatste man Gert Jan van Ham en keeper Alex Stoutjesdijk echter een prima partij. Trainer Ruud Linders was halverwege ontevreden. „Als je zulke goede vleugelspelers als Daan de Viet en El Bouazzaoui tot je beschik king hebt, moet je die voorzet gebruiken ook. Gelukkig deden we dat na rust veel beter." Kort na de hervatting begon Van Haaften aan wat binnen het kwartier een loepzuivere hat trick zou opleveren. De opge rukte rechtsachter Jeffry Stout jesdijk leverde de voorzet die Van Haaften op het hoofd nam: 1-0. Even later werd het met weer een kopstoot uit een aan val over de rechterflank 2-0. De 3-0, weer met het hoofd, kwam voor de verandering van links uit een pass van El Bouazzaoui. Meteen was de partij gelopen en bracht Linders oudgediende Niels Hage voor Bart Stoutjes dijk, dit met het oog op de waarschijnlijke afwezigheid van topscorer Van Haaften komende zaterdag. In het resterende half uur zocht Smerdiek teveel het eigen succes, zodat het tot in de slotfase duurde voordat de 5-0 tot stand kwam. Beide treffers kwamen op rekening van El Bouazzaoui, die eerst een prima actie in huis had na een korte hoekschop van Mohammed Al lah om vervolgens in de korte hoek binnen te schieten (4-0) en daarna voorbereidend werk van Ad Pipping verzilverde. Hilbert Brinkman en Jefrry Stoutjesdijk maakten de wedstrijd vanwege lichte blessures niet af. Voor hen kwamen Jan de Viel en Leander Brinkman in het veld. „We zitten weer in de lift", stel de Linders na de vlotte tweede helft vergenoegd vast. SPS-trainer Will Raats had voor het duel bij Kruiningen gekozen voor drie spitsen. Met Tijs Nij meijer en Michel Lisseveld in het centrum dicht bij elkaar en Willem Bevelander op de rech terflank lagen er voor midden velder Wiljan Lisseveld volop kansen op de lege linkervleugel. De strategie pakte optimaal uit. Wiljan Lisseveld had in alle vier de doelpunten een belangrijk aandeel. Kruiningen had weinig in te brengen tegen een SPS dat er alles aan gelegen was om de zeperd bij Stavenisse recht te zetten. De eerste aanval van de middag leverde meteen een gro te kans op voor Michel Lis seveld. Halverwege de eerste helft kwam de inlopende Beve lander een haar tekort om een strakke voorzet van Michel Lis seveld binnen te koppen. Ach terin moesten de mandekkers Mare Smits en Johan Scheerme- ijer alert blijven tegen de voort durend van positie wisselende aanvallers van Kruiningen. Waar nodig greep de als vervan ger voor de geblesseerde Erwin Feijtel als laatste man opgestel de Danny Bijl goed in. De wed strijd brak pas na de pauze echt open. De door Wiljan Lisseveld weggestuurde Bevelander werd kort na de hervatting neergelegd in de beruchte zone en Nij meijer benutte de toegekende strafschop: 0-1. SPS maakte niet de fout om in haar schulp te kruipen en bleef vooral vooruit denken. In de 70e minuut brak de periode Bevelander aan. Eerst werd de rechterspits door Wiljan Lisseveld met een steek pass tussen de linies door, vrij voor de keeper gezet: 0-2. De kopsterke laatste man van Kminingen werd gewisseld, wat Bevelander prompt de gelegen heid bood om met het hoofd voor de 0-3 te zorgen. SPS was inmiddels overgeschakeld op het vertrouwde systeem met twee spitsen, met Leo Vroegop als extra middenvelder voor Mi chel Lisseveld. Leonard Quist kreeg speeltijd op de plek van Johan Schcermijer en Jorn Elenbaas loste Martin Quist af. In de laatste minuten werd het na een aanval over diverse schij ven zelfs 0-4 voor de bezoekers, met weer Bevelander als eind station. Zowel SPS als Smer diek hebben inmiddels weer uit zicht op de vierde positie. Met winst op Yerseke, de huidige nummer vier op de ranglijst, kan SPS zaterdag goede zaken doen. Raats betitelt het duel met de vissersploeg op voorhand als cruciaal. „Voor de ranglijst, de tweede periode en om met een goed gevoel de winterstop in te gaan." Stavenisse speelde bij kam pioenskandidaat Wemeldinge naar behoren. De thuisclub kwam sterk uit de startblokken en kreeg in de openingsfase di verse kansen om de leiding te nemen. Toen dat niet gebeurde begon Stavenisse te geloven in haar mogelijkheden. De goed georganiseerde defensie gaf tot aan de pauze geen ruimte meer weg. Bij een uitval verscheen Mario Smits zelfs oog in oog met de doelman. In de rust moest uitblinker Kees van Putte vanwege familieverplichtingen afhaken. Wim Marinissen ging linksachter spelen en Martin Neele schoof door naar de posi tie van Van Putte in het hart van de defensie. Terwijl de roodge len zich nog aan het hergroepe ren waren, sloeg Wemeldinge meteen na de aftrap toe: 1-0. Tot overmaat van ramp moest kort daarop Jeremy Gierman gebles seerd naar de kant. waardoor er in offensieve zin de nodige fy sieke kracht moest worden inge leverd. Overigens toonde de jon ge Jacco Knuist zich een prima vervanger. Halverwege moest ook de met een rugblessure kampende Martin Neele als der de steunpilaar forfait geven. Voor hem kwam Colin Slokkers binnen de lijnen. Op dat mo ment had Wemeldinge de stand al naar 2-0 opgevoerd. In de slotfase maakte de thuisclub nog een keer gebruik van de ruimte die het opdringende Stavenisse bood: 3-0. Volgens elftalleider Adrie Knuist was Stavenisse niet teleurgesteld. „Je weet waar je naar toe gaat en dan moet je zeggen dat de jongens zich goed verweerd hebben." De problemen voor Tholense Boys nemen met dc week toe. In Vlissin- gen werd tegen GPC opnieuw een zware nederlaag geleden: 4-1. Door dat de concurrentie wel punten pakte, is de degradatiestreep akelig dichtbij gekomen. Trainer André Maas was er na afloop goed ziek van. „Onbegrijpelijk dat we zo slap aan de wedstrijd beginnen. Ik denk dat we in het eerste kwartier pakweg twee persoonlijke duels gewonnen hebben. Ook de organisatie was slecht en dan wordt je van het kastje naar de muur gestuurd. We zaten vanaf het begin niet in de wedstrijd en hebben als ploeg gefaald." mochten niet klagen dat de bal op de stip kwam. Michael de Jong be nutte de penalty: 1-1. Na de pauze was het tij niet meer te keren. De bezoekers uxtnden geen beterschap en bleven volharden in een ongeïns pireerd spelletje dat GPC alle gele genheid bood om zich uit de degra datiezone te spelen. In de 58e minuut kwam Tholense Boys weer op achterstand toen Jeroen Nieuw koop in de lucht werd afgetroefd: 2- 1. Pas tien minuten voor het einde was er nog even zicht op een kente ring. De voor Chris Jansen in de ploeg gekomen Ronnie de Graaf, hij maakte zijn rentree na een schor sing, schoot juist over de lat. Het zou de laatste kans op de gelijkma ker zijn. In de slotfase sloeg de thuisclub bij uitvallen nog twee maal toe, eerst met een steekbal die een Walcherse aanvaller vrij voor Bal zette en vervolgens uit een scrimmage. Maas was na afloop hard in zijn oordeel over de ploeg. „Alleen als we met z'n allen voor de volle honderd procent willen strijden, kunnen we een rol spelen in deze klasse. Anders zijn we een vogeltje voor de kat." Het wel agressief gestarte GPC maakte meteen gebruik van de men tale slapte bij de bezoekers. Marijn Hopmans greep bij een hoge bal slechts half in, waardoor een Wal cherse aanvaller vrij op doelman Marius Bal mocht afgaan: 1-0. Kort na de openingstreffer moest Arie Draaijer geblesseerd naar de kant, Rick van de Velde was zijn vervan ger. De wissel kwam de rust in de defensie niet ten goede en enkel routinier Johan Schot hield het hoofd koel. Ook uitblinker Schot kon niet voorkomen dat de thuis club ettelijke kansen kreeg op een hogere score. Het was eigenlijk een klein wonder dat Tholense Boys met 1-1 de rust inging. In de 40e minuut drongen de geelzwarten voor het eerst het zestienmeterge bied van de tegenstander in. Op aan geven van Piet de Graaff dreigde Niels Hopmans gevaarlijk te wor den. De middenvelder werd even vastgehouden en de Tholenaren Vosmeer moet nog een keer terug naar Lewedorpse Boys, want zon dag werd de wedstrijd al na een half uur beëindigd. Het weer en het slechte veld waren daarvan de oor zaak. Even na tweeën begon het te regenen in het Zuid-Bevelandse dorp en dat bleef gestaag doorgaan zonder dat er opklaringen aan de lucht verschenen. De consul had 's morgens het veld voor één wedstrijd goedgekeurd, twee duels van lagere teams werden afgelast. Al vóór de wedstrijd had Vosmeer trainer Sjaak Istha de arbiter ge vraagd of het wel verstandig was om te beginnen, met het oog op blessures. Het veld sopte inmiddels en de doelgebieden waren met een riek geprikt om het water enigszins te laten wegzakken. Tijdens het spel bleek al gauw dat spelers gemakke lijk doorgleden en bij duels gingen ze ook snel onderuit. Een bestuurs lid van Lewedorpse Boys attendeer de daar vanaf de kant de scheids rechter op. Deze riep vervolgens de aanvoerders en trainers bij zich, waarna het besluit viel om te stop pen. Een stug verdedigend Vosmeer had de stand op dat moment op 0-0 weten te houden, terwijl het aanval lend nog weinig stootkracht had ge toond. Op grond van de reglementen van de KNVB zal de wedstrijd volledig opnieuw gespeeld moeten worden. Dat zou al op 17 december kunnen zijn, want dan is een inhaaldag ge pland. Tegen het lager geklasseerde Wartburgia 2 kwam Smerdiek zaterdag niet verder dan 1-1. De Tholenaren grossierden in kan sen, maar ze kregen de bal er niet vaker in en kwamen teleur gesteld terug uit Amsterdam. Smerdiek liet vanaf de aftrap zien dat het was gekomen om te win nen. In de eerste minuut al schoot Angelique Hage maar net voor langs het doel. Een paar tellen la ter volgde opnieuw een aanval over rechts, maar Tina Dujakovic verzuimde de voorzet van Tamara Jakobusse te koppen en daarmee was de kans op een treffer verke ken. Hetzelfde deed Emmy Mol hoek. Aan de andere kant kwamen de bezoekers goed weg toen een schot van Wartburgia maar net naast ging. Een treffer van de Am sterdammers uit een hoekschop werd afgekeurd omdat de bal met de hand was meegenomen. Even tevoren had Dujakovic pech omdat een lob net over het doel ging. Binnen een minuut in de tweede helft namen de Thoolse dames de leiding. Jakobusse, de diepte inge stuurd door Dujakovic, schoot hard in de bovenhoek. Wartburgia moest nu risico gaan nemen, waar door Smerdiek meer kansen kreeg. Anne Hage schoot daarbij drie keer tegen de keeper aan, terwijl ze in twee gevallen de bal had kunnen afgeven aan de meegeko men Jakobusse. Terwijl de Thool se achterhoede geen uitgespeelde kans weggaf, lukte het Wartburgia langszij te komen doordat een speelster ongehinderd van afstand kon uithalen en keeper Conny Gulden mis tastte. In de vijfde klasse won Tholense Boys met 1-0 van ZSC, terwijl de tweede keus van Smerdiek de dames van Nieuwdorp 2 met 5-1 klopte. Tholense Boys pakte de winst dankzij een strafschop halverwege de tweede helft. Annique ten Voorden bracht de ploeg daaruit op voorsprong, nadat de so lerende Gerda Agterberg door een tegen stander uit Scharendijke tegen het gras was gewerkt. Tholen werd de tweede helft sterker, maar creëerde geen uitge speelde kansen. Voor de rust, met de wind tegen, had de thuisclub moeite om uit de verdediging te komen. Maar door de bal laag te houden, kwamen de geel zwarten beter in de wedstrijd. Na een kwartier zag Corina Oudesluijs de op rechts vrij lopende Emily Streng com pleet over het hoofd. Vijf minuten later viel Oudesluijs, na een mislukte blok- tackle. uit met een verrekte knieband. Tien minuten voor de rust kon Cindy dc Visscher alleen op het doel afgaan, maar ze werd hardhandig gestuit. Dat herhaal de zich op slag van rust, waarbij de Thoolse een elleboog in de ribben kreeg zodat ze uitviel met. waarschijnlijk, ge kneusde ribben. Smerdiek 2 begon weliswaar met een speler minder, maar had van meet af aan een overwicht tegen Nieuwdorp, dat op de eigen helft vastgezet werd. Na zeven minuten spelen venaste Simone Scher- penisse de keepster met een hoge bal en vijf minuten daarna zorgde ze dat Esra Bicer 2-0 kon scoren. Doordat Sandra van Eenennaam de bal niet onder contro le kreeg, konden de bezoekers al snel op 2-1 komen. In het vervolg raakte Jette v.d. Kleijn de paal, terwijl een schot van Bicer door de keeper werd gestopt. Na de rust stond Smerdiek met elf dames op het veld. Al gauw ging een schot van Scher- penisse naast. Mitjam Bosters had meer succes: met twee treffers bracht ze de stand op 4-1. Er was toen een kwartier gespeeld. Er kwamen meer doelkansen voor de thuisclub, maar Nieuwdorp hield stand. Tot de verdediging na 23 minuten spelen de bal. uit een voorzet van Van der Kleijn, in het eigen doel werkte (5-1). Smerdiek blijft door de winst in de top meedraaien. Laura Geluk heeft een prima sportweek einde achter de rug. Zondag kwam het lid van de Eendrachtruiters met twee eerste prijzen en vier winstpunten terug van een dressuurwedstrijd in Oude Tonge. Laura reed met Onyx in de LI-klasse en haar proeven werden met respectievelijk 174 en 173 punten gehonoreerd. Vrijdag kreeg Laura Geluk de wisselbe ker en deken uitgereikt, omdat ze op het concours van de rijvereniging in augustus het hoogste puntental had behaald van de deelnemende leden. Dat gebeurde na af loop van het onderlinge concours dat werd gereden in de manege van Henk v.d. Zande in Tholen. In een sportieve en gezellige sfeer werden dressuurproeven gereden in de catego rieën B, LI en M1In de eerste groep was de uitslag als volgt: 1Karen van Dalen met Beauty 168 p; 2. Withney Breure niet Panoesjo 165 p; 3. Nicole Vos met Razan 154 p; 4. Mandy Deurloo met Jetty 153 p; 5. Louise Bazen met Mazunas Mazoet 150 p. In de tweede groep waren meer deelne mers. Hier was de uitslag: 1. José Stad houders met Jacordo 160 p; 2. Jovanca v.d. Laan met Lester 158 p; 3. Tanja Geel hoed met Precious 157 p; 4. Laura Geluk met Nixon 157 p; 5. Sharon v.d. Veeren met Palisco 157 p; 6. Marolijn Akker mans met Tyke 154 p; 7. Petra Groenewe- gen met Vigor 147 p; 8. Irma van Omme ren met Kentucky Blitz 147 p; 9. Carola v.d. Slikke met Tudor 145 p; 10. Jac queline Du valors met Signor 145 p; II. Linda de Mooy met Nixon M 143 punten. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Oud-Vossemeer: 1. mevr. J. van Houte 20 p; 2. mevr. J. Timmermans 14 p; 3. mevr. C. van Mierlo 13 p; 4. mevr. L. van Poortvliet 11 p; 5. mevr. N. Minhee- re 10 p; 6. mevr. A. Blommerde 7 p; 7. mevr. D. van Dijke en mevr. A. Bosters 5 P Sint-Maartensdijk: I. mevr. A. Poot 38 p; 2. mevr. T. Breure en W. Bijl 28 p; 3. mevr. B. Bijnagte en J. Bijnagtc 25 p; 4. mevr. J. Nijstad en mevr. M. Dane 24 p; 5. mevr. L. Wielaard en mevr. W. Lutt 21 p; 6. C. van Gorsel en C. Breure 19 p. Tholen stad: 1. mevr. R. Nagtegaal 26 p; 2. L. Soomcrs en N. Moerkerken 20 p; 4. mevr. R. van Drie! 19 p; 5. mevr. R. Burrows 12 p; 6. mevr. A. Scherpenisse 9 p; 7. mevr. C. Wilsing 8 p; 8. W. Scher penisse 4 p. Meulvliet: I. L. van Bale en R. Vroegop 33 p; 2. R. Bolier en W. Bijl 28 p; 3. T. Goode en J. Verbraeken 20 p; 4. D. Lin- denberg en B. Schot, én G. Bolier en L. Verschoor 17 p; 6. J. Bos en A. Hilgers- on 14 p; 7. H. Schot 8 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 15