Stemcomputer met grotere letters makkelijk leesbaar Op polderwegen wordt flink gejakkerd Van Dijke wil grotere schuur aan Dorpsweg SPOEDCURSUS 1H NOORD-ZEELAND Vergoeding landbouwers bij schade aan gewassen Thoolse kerken houden kerstavond in Heilig Hart Geen huizen bij Poortvliet Alle scholen bij consultatie Beoordeling van welstand 'Discipline jeugd is weg' Stankoverlast nog probleem ODLILICTIW MATTEMBURGH 0164 - 237404 DE NIEUWE ZORGVERZEKERING! Donderdag 8 december 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Bestemmingsplan staat het niet toe J. van Dijke wil aan de Dorpsweg 71 in Oud-Vossemeer een grotere schuur bouwen dan volgens het bestemmings plan is toegestaan. Hij pleitte voor zijn zaak tijdens het al gemeen spreekrecht onlangs in de commissie ruimte. De gemeente neemt bij de gemeenteraadsverkiezingen nieuwe stemcomputers in gebruik. Het is een volledig digitaal systeem dat voor de kiezer gemakkelijk te bedie nen is, al moet er drie keer op het scherm worden ge drukt. Eén druk op de partij van keuze, dan op de kandi daat en dan op akkoord. GS strijden tegen regels smientenschade Agrariërs moeten in aanmerking kunnen komen voor schadevergoeding van hun landbouwgewassen, wanneer deze veroorzaakt is door smienten. Dat verzoeken de ge deputeerden staten (gs) van de provincie Zeeland in een brief aan de minister van landbouw, natuur en voedsel kwaliteit. De smient is een eendensoort die zijn broedge bied heeft in Rusland, Finland en Zweden, waarvan on geveer de helft van de noordwest Europese populatie in Nederland overwintert. Zo'n 100.000 piassmienten trek ken 's nachts in Zeeland naar binnendijks gelegen land bouwgronden om daar te foerageren. Nog geen oplossing voor sluipverkeer tussen Oester- en Philipsdam De verkeersmaatregelen die het waterschap heeft getrof fen in het gebied tussen Oud-Vossemeer, Poortvliet en Sint-Annaland hebben niet het effect dat ervan werd ver wacht. Tellingen wijzen uit dat er flink te hard wordt ge reden en dat inrijverboden worden genegeerd. Een dis cussieavond, onlangs in Poortvliet, leverde geen op lossing op. „Maar we blijven zoeken naar mogelijkheden om er wat aan te doen", zegt de Thoolse gezworene J.L.C. Mol. Collectanten gezocht PvdA pleit voor korting verzekering Rondweg Vossemeer Waterschap Schade WWZ-Kerstconcert in Hervormde Kerk Witte bandjesdag Duine enige inschrijver grond Kijk en vergelijk www.noord-zeeland.nl of bel ons! Ambtenaar L. den Braber en medewerkster M. Albrecht van Sdu uitgevers zetten de stemcomputer gereed. Links kijkt burgemeester W. Nuis toe. Donderdag ondertekende burge meester W. Nuis een overeenkomst met leverancier SDU uit Den Haag. De gemeente koopt de machines niet, maar gebruikt ze. De uitgever neemt de gemeente werk uit handen en zorgt dat de uitslagen snel be kend zijn. Verwacht wordt dat bin nen tien minuten tot een kwartier de uitslag bekend zal zijn. Nieuw is dat er meerdere verkiezin gen achter elkaar gehouden kunnen worden. De stemcomputers blijven eigendom van de leverancier, zodat de gemeente de beschikking over de modernste apparatuur heeft. In vesteringen en afschrijving zijn niet nodig. De leverancier zorgt voor transport, de installatie van partij en kandidaatsgegevens, instructie van de stembureau leden, ondersteu ning tijdens de verkiezingsdag, on derhoud van de hardware en soft ware van de stemcomputer. Daarmee bespaart de gemeente aanzienlijk op de inzet van capaci teit. Volgens Nuis is Tholen de eerste gemeente in Nederland die het nieuwe systeem invoert. De reden om over te stappen is, dat de huidi ge dertien stemcomputers verou derd zijn. Ze werden in 1994 al in gebruik genomen. „De oude grote kasten zaten aan het eind van hun levensduur. SDU kwam op een goed moment. Het is gebruiks vriendelijk. We nemen een dienst af De Schapenweg bij Poortvliet is alleen toegankelijk voor bestemmingsverkeer. Tóch passeren er dagelijks nog gemiddeld 150 voertuigen, een groot deel daarvan rijdt bovendien te hard. De bewoners deden hun beklag op een bijeenkomst van het waterschap. Van Dijke wil op de plaats van een oude schuur uit 1910 (die door stormschade was vernield) en op de plaats van de huidige betonnen schuur, één nieuwe bouwen. De be tonnen schuur met asbest golfpla ten, is in slechte staat. Volgens Van Dijke is het niet verantwoord om de schuur langer te laten staan. De nieuwe schuur zou 128 vierkan te meter groot worden. Maar vol gens het bestemmingsplan mag Van Dijke maar een schuur van hoog stens 40 vierkante meter bouwen, met een vrijstelling tot 60 vierkante meter. Dat komt omdat op de grond de bestemming woondoeleinden ligt, zo legde ambtenaar G.D. Roe land uit. RW.J. Hoek (SGP) begreep dat het strijdig is met het huidige bestem mingsplan maar stelde voor om het in het nog vast te stellen nieuwe be stemmingsplan Kom Oud-Vosse meer mogelijk te maken. Op het perceel grond tussen de nieuwe rondweg en de Lageweg in Poortvliet mogen geen huizen ge bouwd worden. Dat hebben b. en w. besloten naar aanleiding van het verzoek van een particulier, die op de grond tussen de rotonde en de woning van Krijger aan het Zuid plantsoen een woning wilde bou wen. De kleine plangroep, een amb telijke adviesgroep van b. en w., vindt dat het hier om een kenmer kend open agrarisch gebied gaat. Het zicht op het dorp Poortvliet moet bewaard blijven. Volgens het nieuwe omgevingsplan van de pro vincie dient 50% van de woning bouw op zogenaamde inbreidings- Er komt geen apart consultatieteam voor basisscholen op reformatori sche grondslag. Dat deelde wethou der M.A.E. Velthuis onlangs mee in de commissie samenleving op een vraag van H.W. van Eenennaam (SGP). Die informeerde naar het overleg dat heeft plaatsgevonden na de aanvraag van het reformatori sche samenwerkingsverband. Pas na de verkiezingen wordt de welstandscommissie-nieuwe-stijl beoordeeld. Dat stelde wethouder K.A. Heijboer in de commissie ruimte op een vraag van J.M. Aar- noudse (SGP). De gemeenteraad stelde ruim een jaar geleden de welstandsnota vast met alle regels en voorschriften die aan bouwver gunningen zijn verbonden. De gemeente moet weer aan natuur- en milieuvoorlichting voor jongeren gaan doen. Die roep kwam onlangs van verschillende fracties in de com missie ruimte toen het milieujaarpro gramma voor 2006 werd besproken. J. van den Donker (D66), W. Mol (CU) en P.W.J. Hoek (SGP) pleitten ervoor. Milieueducatie is geen speerpunt van beleid meer. Volgens Stankoverlast door varkensstallen wordt nog steeds ervaren als het grootste milieuprobleem op Tholen. Dat blijkt uit het milieuprogramma 2006 dat de raad vast moet stellen. Het college van burgemeester en wethouders is in afwachting van een ander rijksbeleid en doet er volgens M.A.J. van der Linde (PvdA) nu niks aan. Dat stelde hij onlangs in de com missie ruimte. Ook P.W.J. Hoek (SGP) stipte het probleem even aan en vroeg of het college al een brief naar staatssecretaris Van Geel heeft gestuurd om de kwestie aan de orde te stellen. Volgens milieu-ambtenaar S. West dorp wordt er landelijk gewerkt aan een nieuwe 'omgevingsvergun- Mensenrechtenorganisatie Amnesty International gaat van 12 tot en met 18 februari voor de vierde keer lan delijk geld inzamelen en zoekt mensen in Sint-Annaland en Stave- nisse die enkele uren in hun eigen woonplaats willen collecteren. Dit jaar zullen meer dan 15.000 vrij willigers bij 1 miljoen huishoudens steun gaan vragen voor het werk van Amnesty. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij collec tecoördinator Marinka de Groot- Tevel, via het telefoonnummer 06- 53324875. Volgens Roeland kan bij calamitei ten een schuur die bijvoorbeeld bij windkracht 12 is ingestort, her bouwd worden 'ongeveer in dezelf de afmeting.' Voor het bestaande bouwwerk geldt dat Van Dijke het gedeeltelijk kan vernieuwen. Dat wordt dan gezien als onderhoud. Maar het is niet mogelijk om na af braak van deze schuur een geheel nieuwe te bouwen. En het bestem mingsplan Kom is volgens Roeland nog niet aan de orde. Wethouder K.A. Heijboer vroeg zich af waarom de schuur zo groot moet worden. Hij vroeg Van Dijke of het een bedrijf moet worden, maar dat werd niet duidelijk. Volgens Hoek heeft de gemeente de vrijheid om het te bebouwen opper vlakte op te rekken. Heijboer zag er geen kans voor: „Zestig meter vrijstelling is de li miet op grond van gemeentelijk en provinciaal beleid." locaties verwezenlijkt te worden, dus binnen de bebouwde kom en 50% in nieuwe bestemmingsplan nen. Het perceel aan de Lageweg/ Zuidplantsoen ligt buiten de contou ren van de inbreidingsmogelijkhe- den. B. en w. verlenen wel mede werking aan een verzoek om een huis te bouwen aan de Stoofstraat in Poortvliet. De kleine plangroep vindt dat wel een goede planologi sche invulling. Het college heeft besloten om de woning Langeweg 3 in Poortvliet bij de volgende herziening van be stemmingsplan Buitengebied de be stemming woondoeleinden te ge ven. Het huis bleek over het hoofd gezien te zijn bij de vaststelling van het bestemmingsplan en was dus formeel wegbestemd en als agra risch gebied vastgelegd. Dat wordt nu hersteld. De wethouder lichtte toe dat alle scholen waren gevraagd om mee te doen. De school op reformatori sche grondslag - de Rehoboth- school te Stavenisse - wilde eerst niet meedoen, maar daar is deze la ter op teruggekomen. „Er is afge sproken dat deze school aan kan schuiven bij het bestaande consul tatieteam. De coördinator heeft er inmiddels de contacten voor ge legd." Op de vraag of de school zich aan wil sluiten, antwoordde Velthuis bevestigend. Lang niet alles is vergunningplich- tig. Voor een lichte bouwvergun ning is een 'sneltoets' mogelijk, maar die zal volgens Heijboer aan gepast worden. Ook op het punt van reclame-uitingen wordt de nota aangepast. Maar de wethouder be nadrukte dat dit nog geen evaluatie is van het functioneren van de com missie die sinds januari uit twee ar chitecten en een burgerlid bestaat. Aarnoudse was daar wel nieuws gierig naar. „Hoe werkt het? Dat is na een jaar toch wel te beoorde len?" Mol is het van groot belang dat de jeugd bij de hand wordt genomen om bijvoorbeeld te leren afval te scheiden. „Die discipline is weg," stelde hij. Volgens hem zou ook de gemeente zelf een rol kunnen spelen door het goede voorbeeld te geven. Dat zou kunnen door groene stroom af te ne men. Volgens Hoek zou het in 2007 weer onderdeel kunnen zijn van het ge meentebeleid. Hij kondigde aan dat zijn fractie er volgend jaar een voor stel voor zal indienen. ning'. De wettekst is in de maak, maar kan volgens hem pas in 2008 van kracht worden. En de brief aan Van Geel moest nog worden ge schreven. De meerderheid van de fracties na men er genoegen mee de vaststel ling van het milieuprogramma als hamerstuk op te nemen voor de be handeling in de raad, maar W. Mol (CU) was het daar niet mee eens. Voorzitter M. J. Klippel (SGP) wees Mol er op dat de discussie hierover al in de begrotingsbehandeling is gevoerd. De gemeente moet voor mensen in de bijstand een collectieve ziekten- kostenverzekering afsluiten. Die op roep deed M. den Haan (PvdA) on langs in de commissie samenleving. Dat zou een stuk goedkoper zijn als wanneer er een individuele verzeke ring wordt afgesloten. Wethouder M.A.E. Velthuis lichtte toe dat de gemeente met andere ge meenten werkt aan een gezamenlij ke zorgverzekering. Den Haan vroeg of het op 1 januari geregeld kan worden. Zo'n collec tieve verzekering zou per maand volgens hem tien euro schelen. Per jaar dus 120 euro. „En dat is voor deze groep mensen erg veel geld." Maar Velthuis moest Den Haan te leurstellen. Het lukt niet om dat voor de jaarwisseling te regelen, zei ze. Toelage vuil werk. De gemeente Tholen past de regeling voor vuil en onaangenaam werk per 1 januari aan. Het georganiseerd overleg wordt nog om toestemming gevraagd. Het probleem in het betreffende ge bied zijn vooral de sluiproutes tus sen de Oester- en de Philipsdam. In een poging het verkeer over een be perkt aantal routes te leiden, werd in praktisch het hele gebied een maxi mum snelheid van 60 km/u inge voerd, werd een aantal wegen geslo ten voor vrachtverkeer en zijn verschillende wegen alleen toegan kelijk voor bestemmingsverkeer. Om over het effect van de maatrege len te praten, nodigde Zeeuwse Ei landen de bewoners van het gebied uit in 't Ouwe Raed'uus. Medewer ker C. Slabbekoorn presenteerde er het resultaat van metingen die in september zijn verricht, vergeleken met 2,5 jaar eerder gehouden metin gen. Op de Bartelmeetweg - onderdeel van de doorgaande route - steeg het gemiddeld aantal voertuigen van 1000 naar 1160 per dag. De gemid delde snelheid waar 85% van de weggebruikers onder blijft, daalde van 87 naar 85 km/u. „Ze rijden de vouwen uit je broek", zei een me vrouw die aan deze weg woont. Ook op meetpunten in de Roolandseweg, Kadijk en Schapenweg bleken de snelheden hoog te liggen. „Er wordt flink gejakkerd", stelde Slabbe koorn vast. Op de Roolandsedijk was 62 km/u acceptabel. De Scha penweg en de Kadijk zijn alleen toegankelijk voor bestemmingsver keer, maar niettemin passeerden er in september respectievelijk 150 en 120 voertuigen per dag. De Scha- en hebben geen sores meer over het invoeren van de lijsten. We hebben er op de dag zelf verder geen romp slomp meer van." Per saldo is het volgens Nuis ook voordeliger. Ook dat was een van de redenen om over te stappen op het nieuwe systeem, zei hij. De ge meente Amsterdam gaat ook over op de nieuwe stemcomputer. Daar werd tot nu toe nog altijd het rode potlood gebruikt. Op 15 Thoolse stembureaus worden straks stemcomputers gebruikt. Er komen twee nieuwe stembureaus: in Tholen en Oud-Vossemeer. Het apparaat is volledig digitaal. Voor de kiezer zijn er drie handelin gen nodig. Dat is eentje meer dan bij de huidige stemapparaten. Voor al voor oudere mensen is het een verbetering omdat de tekst groter en duidelijker op het scherm komt. In zwarte letters op een lichtblauwe ondergrond. Het scherm is een stuk kleiner zodat er ook niet meer met ellebogen op gerust kan worden. penweg gaf een flinke daling te zien. „Een klein succesje", vond Slabbekoorn. Maar bewoners ble ven klagen over de snelheid van het verkeer: 15% rijdt harder dan 76 km/u. „De overschrijdingen zijn enorm", vond hoofdingeland Chr. Koopman. Hij zei dat via gemeente en politie op handhaving aange drongen zou moeten worden. „De politie controleert praktisch niet op B-wegen, dat is het probleem", re ageerde Mol. „Mensen zien de bor den wel, maar het interesseert ze ge woonweg niet", aldus Slabbekoorn. Verschillende alternatieven om het gebruik van de polderwegen te ont moedigen, passeerden de revue. J.A. van der Wel stelde voor om de Vrouwendijk bij Tholen alleen voor bestemmingsverkeer toegankelijk te maken. „Het aantal belanghebben den is daar niet zo groot." En G.L.D. Gaakeer opperde om bij Oud-Vossemeer het gedeelte Roo landsedijk tussen Roolandseweg en Flierweg af te sluiten en daar ver volgens enkele keren te controleren. Mol haakte daarop in met het idee om juist de aansluitende Zoetendijk Volgens Nuis lijkt één handeling meer ingewikkelder, maar met de bestaande machines moet er ook vrij vaak ingesprongen worden als er twee handelingen verricht moes ten worden. Het coördinatiepunt bevindt zich in Den Haag. De SDU heeft monteurs achter de hand die meteen uit kun nen rukken mocht er iets haperen aan de apparaten. Voor de definitie ve uitslag is het geheugenkaartje in de computer nodig. Na het sluiten van de verkiezingen moet de voor zitter van het stembureau de uitslag uitprinten. Er kunnen meerdere ver kiezingen op een dag gehouden worden. De kiezer kan nadat er voor de gemeenteraad is gekozen, daarna meteen voor bijvoorbeeld het waterschap stemmen. Volgens ambtenaar L. den Braber zullen de verkiezingen nog even spannend blijven als voorheen. (tussen Molendijk en Hiksedijk) voor autoverkeer te sluiten. „Dan verleg je het probleem naar de Flier weg, waar ze als gekken rijden", re ageerde C. de Rijke. In alle gevallen zou de sluiproute tussen Oesterdam en Krabbenkreekweg onderbroken worden. „Een rondweg bij Oud- Vossemeer zou dé oplossing zijn. Maar provincie en gemeente geven niet thuis", aldus Mol. Het water schap gaat ten aanzien van dit ge bied alle eerder ingediende bezwa ren nog eens goed bekijken om te zien wat er eventueel mee gedaan kan worden om tot een oplossing te komen. De Roolandseweg bij Oud-Vosse meer kwam ook nog aan bod. Het aangelegde plateau verdwijnt daar na een actie van agrariërs. „Ik ben te voortvarend geweest om dat daar te laten aanleggen", trok Slabbekoorn het boetekleed aan. Hij gaf echter ook aan, dat in het verleden met landbouworganisatie ZLTO over landbouwroutes op Tholen is ge sproken en dat deze weg toen niet als zodanig is genoemd. Het is wel degelijk een door akkerbouwers veelvuldig gebruikte weg, maakten M.A.H. van Tilbeurgh en Van der Wel duidelijk. Ze hebben een voorkeur voor gras land of percelen met tarwe en gras zaadteelt. De akkerbouwgewassen worden zo kort afgegraasd, dat het gewas ogenschijnlijk verdwenen lijkt. Volgens het Beleidskader Fau nabeheer komen agrariërs pas in aanmerking voor een schadevergoe ding, als zij alle mogelijke maatre gelen hebben getroffen om schade te voorkomen. Hieronder valt de op tie om een ontheffing voor afschot aan te vragen. In het beleidskader is opgenomen dat smienten in de periode van 15 september tot 1 april tussen een half uur voor zonsopkomst en twaalf uur 's middags mogen worden gedood op de percelen van de agrariërs. Het gedrag van de eenden is in Zeeland echter afwijkend van andere delen in Nederland. De eenden bevinden zich gedurende deze uren van de dag namelijk niet op deze schade- percelen, maar op de grote wateren, waar niet op hen gejaagd mag wor den. Pas na het invallen van de duis ternis keren zij naar de binnendijks gelegen foerageergebieden. Het kunnen beschikken over een moge lijkheid tot afschot op de schadeper- celen treft in Zeeland dus geen doel en is om die reden niet in het Fauna- beheerplan (FBP) opgenomen. In Zeeland is daarom geen ontheffing voor afschot van smienten aan de Faunabeheereenheid verleend. Tmmanuël - God met ons', dat is het thema van de zevende volks- kerstzangavond die donderdag 15 december vanaf kwart voor acht plaatsvindt in de Heilig Hartkerk aan het Piusplein in Bergen op Zoom. Er is een optreden van een jong gelegenheidsensemble, dat be staat uit de Thoolse kinderen Marie- Elise Boekhout (piano), Corline Boekhout (harp), Adrienne Boek hout (viool). Henry Boekhout (trom pet), Anne Konijn (panfluit), Lianne Konijn (trompet), Ilona Quist (dwarsfluit), Marit Quist (piano), Maaike Geluk (gitaar), Adrienne Priem (dwarsfluit) en Karine van der De stichting WWZ-concerten orga niseert zaterdag 17 december een groot kerstconcert in de Hervormde Kerk in Tholen. Een van de jongste koren uit Urk, het jong christelijk mannenkoor Soli Deo Gloria zal onder leiding van Jaap Kramer zijn medewerking verlenen aan het con cert. Ook jongerenkoor Jigdaljahu uit Barendrecht onder leiding van Willem-Arie den Hertog, de trom pettisten Herman en Henk-Jan Drost en Marco den Toom (orgel en vleugel) zullen een muzikale bijdra ge leveren. Evangelist H. Bor uit Gent zal de opening en sluiting van het concert verzorgen. De aanvang is om half acht, de kerk is open van af kwart voor zeven. Kaarten zijn onder andere te koop bij boekhan del Oostdijk in Tholen. De op brengst is bestemd voor het evange lisatiewerk van evangelist H. Bor. Meer informatie over de WWZ- concerten valt te vinden op de inter netsite www.wwz-concerten.nl. De Wereldwinkel in Tholen staat zaterdag in het teken van de derde White Band Day. De etalage zal worden aangepast en de witte band jes, het symbool tegen armoede, zijn bij de Wereldwinkel te koop. Met het dragen van deze bandjes toont men solidariteit met de actie: armoede de wereld uit - maak het waar. De derde White Band Day staat in het teken van de top van de Wereldhandelsorganisatie in Hong Kong. De regeringen praten daar over de internationale handelsre- gels. Die regels zijn nu zeer nadelig voor ontwikkelingslanden. Omdat agrariërs geen ontheffing vpor afschot hebben aangevraagd, heeft het Faunafonds de door land bouwers ondervonden en gemelde schade over het afgelopen jaar niet uitgekeerd. Door de eenden is ech ter wel schade aan landbouwgewas sen ontstaan. Hoewel exacte bedra gen over het afgelopen jaar nog niet bekend zijn. blijkt uit het verleden de aangerichte schade in Zeeland tussen de 44.000 euro (in 1999) en 125.000 euro (in 2000) te liggen. De schadebedragen zijn sterk fluc tuerend en zijn voor een belangrijk deel afhankelijk van de weersom standigheden tijdens het foerageren. Het Faunafonds heeft verder inge stemd met het FBP, waarin expliciet is aangegeven dat ontheffing voor bejaging overdag als schadebeper kende maatregel ineffectief is. Wan neer de landbouwers deze ondoel treffende ontheffing hadden ge vraagd, kwamen zij volgens de re gelgeving wél in aanmerking voor een vergoeding. De gs willen graag met het ministe rie van landbouw en het Faunafonds zoeken naar een effectieve aanpak van de smientenschade. Tot die tijd vragen zij minister C.P. Veerman de voorwaarde om slechts bij een ont heffing voor afschot in aanmerking te komen voor schadevergoeding, te laten vervallen. Wel benadrukken zij dat het verzoek tot beleidswijzi ging alleen geldt in dit specifieke geval, waar afschot niet een doel treffende schadebestrijding is. Wart (panfluit). De organisatie ligt in handen van de Hervormde Ge meente Tholen en de Christelijke Gereformeerde Kerken in Tholen en Oud-Vossemeer. Verder verleent de hervormde zangvereniging Jeduthun uit Middelharnis onder leiding van Jan Wisse haar medewerking. Er worden bekende kerstliederen en psalmen gezongen, ook is er samen zang en wordt er een kerstgedicht voorgedragen. Organist Henk Quist geeft muzikaal leiding aan deze avond. Na afloop wordt voor limo nade en koffie met een stroopwafel gezorgd. Alle bezoekers ontvangen bij de uitgang nog een kerstattentie. A. Duine uit Oud-Vossemeer was donderdag de enige inschrijver voor de verkoop van landbouw grond aan de Hikseweg in Oud- Vossemeer. Hij bood 28.875 euro per hectare voor het perceel van 0.80.23 ha. Het was een korte bij eenkomst in de hal van het ge meentehuis toen wethouder K.A. Heijboer de enige envelop met het bod van Duine openmaakte. Formeel wordt de grond dan onder voorbehoud gegund, maar omdat Duine de enige was en het bod hoog genoeg, kon de wethouder toezeggen dat het gegund was. De grond kwam vrij omdat de pacht was afgelopen. Pachter J. Duine uit Sint-Philipsland is 65 jaar geworden. In dat jaar loopt de pacht af en kan de gemeente de grond verkopen. AUTO VAN DEDEMSTRAAT 112 - BERGEN OP ZOOM Assurantiekantoor Verzekeringen - Hypotheken - Financieringen - Sparen Wilhelminastraat 4, 4675 BT Sint-Philipsland Tel. (0167) 577577 Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 13