Subsidie promotie vroege aardappelen De eerste dagen in Orlando waren wel een beetje eng 'We hebben voor onze bruiloft alles bij elkaar moeten sprokkelen' ZLM WOONHUIS VERZEKERING? Wonderen der techniek Marloes Oudesluijs uit Strijenham op stage in Florida Zeeuws gezicht over stadhuizen Donderdag 1 december 2005 EEN DRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Geld uit Brussel en Middelburg De Thoolse veilingen ontvangen twee keer 2850 euro voor het verbeteren van de aardappelafzet door nadruk kelijke promotie van de Thoolse vroege aardappelen. Met name gaat het om meer naamsbekendheid bij super markten en consument te krijgen. Het geld komt uit de pot vitaal platteland Zeeland 2006, waaraan Europa bij draagt als de provincie eenzelfde bedrag toekent. Toen Marloes Oudesluijs tijdens de introductiedag van het Middelbaar Toeristisch en Recreatief Onderwijs (MTRO) in Middelburg de lijsten van stageplekken be keek, wist zij het al. „Als ik deze opleiding ga volgen, wil ik naar Amerika", vertelde ze haar moeder. Vier jaar later zit Marloes in haar ouderlijk huis in Strijenham bij te komen van een jetlag. Zij is net terug van haar stage in Orlando (Florida) en zit vol verhalen. Werken in Orlando Andere mentaliteit Amerikaanse gewoontes Parken en Disney Ouders in Florida Rinus en Corrie Reijngoudt uit Sint-Philipsland zestig jaar getrouwd Verdwaald in Brussel Watersnoodramp Heimwee Veilingdirecteur David Hagc is ver rast door de toekenning omdat hij signalen had gekregen dal er geen subsidie in de pot zat. Volgens de provincie zijn er wel diverse posten geschrapt, want de veilingen hadden 17.700 euro gevraagd en daarvan wordt nu maar 5700 euro toege kend. De totale kosten van het pro motieproject zijn 23.600 euro. Vorig jaar verspreidden de veilingen raambiljetten voor winkels in het hele land om de vroege aardappelen te promoten. „We gaan nu met een nieuw project aan de slag", zegt de Sint-Annalandse veilingdirecteur. Een verzoek van E. Rietkerk uit Tholen voor subsidie ten behoeve van de teelt van zomerbloemen is aangehouden, al ligt er een positief advies voor 17.640 euro subsidie: de helft van Europa, het andere deel van de provincie. De totale kosten zijn 58.800 euro. Door het plaatsen van een vernieuwende rolkqs bij het bedrijf aan de Eeweg (vlakbij het Stenen Kruis) kan een hogere toege voegde waarde behaald worden. Met deze rolkas kunnen de voorde len van het Zeeuwse klimaat wor den benut en kan de teelt beter be heerst worden. Probleem is echter de ruimtelijke inpassing. De wel standscommissie had ook bezwa ren. Eerst moet voldaan worden aan de planologische eisen voordat de provincie ja kan zeggen, maar de subsidiepot 2006 is verdeeld. Riet kerk kan volgend jaar eventueel weer meedoen. Het vermoeden dat ik als klein jochie vroeger al had, lijkt bewaarheid te worden. We krijgen steeds meer apparaten waarvan wij als volwassenen niet meer weten hoe we die dingen allemaal moeten bedienen. In het jaar 2000 zouden wij, volgens de doemdenkers uit de jaren vijftig en zestig, alle maal als een soort marsmannetjes door het leven gaan. Op de krakkemikki ge zwart-wittelevisie hij ons thuis zag ik treinen en bussen die wel iets weg hadden van spaceshutles. We zouden rijden in futuristische auto 's en wonen in sciencefictionachtige huizen, zo werd ons door de krakende stem van de toekomstvoorspeller op de buis verteld. En hoewel die voorspellingen slechts deels zijn uitgekomen, kunnen we stellen dat er een hoop hightech materiaal is ontwikkeld, waarvan wij als simpele zielen niet eens weten wat de mogelijkheden van die apparatuur zijn en hoe we er mee om moeten gaan. Ik kijk maar niet verder dan mijn eigen thuissituatie. We hebben onderhand 15 verschillende afstandsbedieningen, waarmee we van alles en nog wat kunnen bedienen zonder daarvoor uit onze luie stoel te komen. Maar waar onze kinderen probleemloos met al die knopjes overweg kunnen, moet ik me toch echt beperken tot het hoofdmenu. Aan- en uitzetten. Het volume regelen en de zenderkeuze instellen lukt me nog net. Maar daar heb je het dan ook wel mee gehad. Wij hebben sinds kort bijvoorbeeld zo 'n platte buis in huis. Nee, ik bedoel niet zo 'n nostalgische plattebuiskachel, maar zo 'n brede te levisie die je in plaats van op een tv-kast gewoon op het plintje langs de muur kunt zetten. Het ding is zo plat als een dubbeltje. En omdat we nu toch in home-entertainment wat een vreselijk woord trouwens) moesten investe ren, hebben we er ook maar meteen een homecinemasystem-met-dolbysur- round-en-dvdspeler bij genomen. Want de verkoper vertelde ons dat dat ge heel perfect bij elkaar past. „En het is de toekomst, hè zei die studentikoze yup, toen hij mij zag twijfelen aan het nut van al dat dure spul. Waar had ik dat eerder gehoord...'dat is de toekomst'? Mijn zoon en dochter lachen zich een kriek als ik, in al mijn onbeholpen heid, weer eens met de verkeerde afstandsbediening in de aanslag zit. Moe deloos word ik ervan. Zeker als je die gasten dan handig ziet navigeren met hun mobieltje, iPod, mp3-speler, playstation, laptop, computer of TomTom- navigatiesysteem. Ik heb me laatst weer vreselijk staan opwinden toen ik een nieuwe mobiele telefoon wilde kopen. Het hele verkoopverhaal ging over I-mode, WAP, SMS, fotograferen en Bluetooth. Pas toen ik er speciaal naar informeerde, bleek ik met zo 'n ding toch gelukkig ook nog gewoon te kunnen bellen. Zelfs voor het werk in de keuken moet je tegenwoordig haast operator zijn. Tiptoetsen, digitale meters, keramische kookeilanden, traploze tempera- tuurinstellingen, vooraf programmeerbare magnetrons, ovens en vaatwas sers. Zander enige programmeerkennis wordt het bakken van een eitje nog een hele toer. Menig keukenblok kan de vergelijking met de controlekamer van een marineschip probleemloos aan. Ik zag laatst zelfs een koelkastdeur waarin een kleine televisie was opgenomen. Het moet toch niet gekker wor den? Het enige stukje techniek waar ik tot nu toe nog het beste mee uit de voeten kan, is de auto. Maar ook op dat vlak verlies ik de laatste tijd snel terrein. Zo vroeg mijn vrouw mij onlangs hoe het mogelijk was dat zij de portieren niet meer kon openen met de afstandsbediening van de centrale vergrende ling. Onze auto stond op dat moment ingeklemd tussen een rij middenklas sers op de parking van de meubelboulevard waar ik regelmatig op werkbe zoek ga. Je doet immers nergens zoveel inspiratie op voor een column als in zo 'n toonzaal vol jengelende kinderen en opgefokte ouders, die ondanks de enorme keuze nou net niet kunnen vinden wat zij zoeken. Heerlijk vind ik dat. Geïrriteerd omdat ik gestoord werd bij mijn 'werk', liep ik met vrouwlief mee naar buiten. Vrouwen en auto's, dat is naar mijn mening nu eenmaal vragen om problemen. Maar de deuren openmaken met een simpele druk op de knop van de contactsleutel, dat zou toch moeten lukken? Maar warem pel, wat zij ook probeerde, de deuren bleven hermetisch gesloten. Net toen ik driftig de sleutels uit haar handen wilde pakken, kwam er langs de andere kant een vriendelijke meneer aangelopen. Hij drukte nonchalant op zijn contactsleutel en tot onze verbijstering klikten de portieren van ónze auto open. „Heeft u soms ook zo'n auto?", vroeg de man lachend. „Een eindje verderop staat namelijk precies dezelfde auto, waarvan telkens de portier- sloten open en dicht gaan en tegelijk de alarmlichten gaan knipperen als uw vrouw op dat knopje drukt. Als ik u was zou ik die maar pakken. Goedemid dag." Lang leve de vooruitgang. Assurantiekantoor Burgemeel 25 - Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 Via een Amerikaanse organisatie kon de twintigjarige Marloes solli citeren naar een stageplaats in het Wyndham Orlando Resort, een ho tel dat voornamelijk voor conferen ties en bijeenkomsten wordt ge bruikt. „Ik wilde graag het zakenleven in Amerika leren ken nen. Dit hotel leek mij een mooie uitdaging. Het was ook een mooie kans om te kijken of ik in mijn een tje in een andere cultuur kon leven." Na een aanbevelingsbrief van haar leraar Engels, een telefoongesprek en correspondentie via e-mails, mocht Marloes op 5 mei naar de Verenigde Staten vliegen om daad werkelijk op sollicitatiegesprek te gaan. Op het vliegveld in New York moest de studente toerisme en re creatie een overstap maken. Daar werd zij echter anders ontvangen dan ze verwachtte. „Naast mijn vi sumcontrole, werd ik gefotogra feerd en moest ik mijn schoenen uit doen. De douane nam duimafdruk ken af en wilde de gegevens op mijn laptop en de foto's van mijn camera bekijken. Ergens begrijp ik het wel. Ze zijn erg voorzichtig door het gevaar van terrorisme, maar het is toch een vreemde ontvangst." Na deze grondige controle landde zij drie uur later in Orlando. Wederom stond haar een verrassing te wach ten. „Ik dacht dat het heel zonnig weer zou zijn, net zoals in de films. Dat was niet het geval; het was wel warm, maar ook heel regenachtig en grauw." Met de taxi ging zij naar het appartementencomplex waar zij tij dens haar stage zou wonen. „Toen ik bij het appartement aankwam, be gon het pas echt door te dringen dat ik zes maanden in Florida ging wo nen. Tijdens de heenreis had ik eer der een vakantiegevoel." In de zes tien woningen van het complex woonden ongeveer tachtig andere studenten van de Amerikaanse sta- ge-organisatie. Marloes deelde haar appartement met twee meisjes uit Jamaica, een Zuid-Koreaanse en een Braziliaanse studente. Haar klasgenote Sandra Schillemans werd haar kamergenote. Hoewel Marloes in Nederland re gelmatig contact onderhield met haar eventuele stageplek, moest zij vrijdag nog wel op sollicitatiege sprek komen. „Ik was best zenuw achtig. Het bleek later slechts om een kennismakingsgesprek te gaan. Ik was al aangenomen, maar dat vertelden ze pas achteraf." De Thoolse stagiaire werd maandag ge lijk aan het werk gezet. „Ik kreeg een papier met allerlei soorten vra gen erop, zoals 'hoeveel kost een dagmenu in het restaurant bij het zwembad?' Om antwoord op deze vragen te krijgen moest ik het hele hotel door en mijzelf voorstellen bij alle afdelingen." Na deze informa tieve voorstellingsronde mocht Marloes op haar eerste werkdag me teen plaatsnemen achter de ont vangstbalie. „Dat was een beetje eng. Er kwamen meteen mensen met klachten. Omdat ik de taal nog niet vloeiend sprak en af en toe zocht naar de juiste woorden, was het soms moeilijk communiceren." De taalproblemen waren binnen en kele dagen opgelost. Terug in Strijenham heeft Marloes juist moeilijkheden om sommige termen naar het Nederlands te verta len. „Dat probleem had ik ook toen er opeens twee Nederlandse mensen naar de balie in het hotel kwamen. Het plotseling omschakelen van En gels naar Nederlands bleek niet zo makkelijk." De stagiaire genoot van haar baan, al vond zij het wel hard werken. „In de Verenigde Staten heerst een an dere mentaliteit dan in Nederland. Ik sprak een beveiliger die drie da gen per week bij het hotel werkt, acht uur per dag. Daarnaast volgt hij een studie en heeft hij nog een ande re baan. Die jongen werkt zeven da gen per week. De meeste Amerika nen hebben twee banen, dat zie je in Nederland niet zo vaak." Niet alleen het laagopgeleide personeel maakt lange dagen, ook de leidinggeven den die Marloes ontmoette, werken minimaal tien uur per dag. Zelf moest zij erg wennen aan de werk schema's. „In plaats van studeren moest ik opeens veertig uur per week werken. En soms zelfs negen dagen achter elkaar." De werktijden waren erg onregelmatig. Het kon voorkomen dat de Thoolse stagiaire een nachtdienst had gedraaid en een paar uur later alweer aan de slag moest. „Die grote werkdruk had ik eigenlijk niet verwacht. Ik heb heel veel geleerd, maar ben ook blij dat dit soort werkroosters in Ne> niet zijn toegestaan." Een ande" schil met het vertrouwde landje was de betaling van het sala ris. „In plaats van het loon direct op een rekening te storten, krijg je een cheque die je kan innen bij de bank. Heel het betalingssysteem werkt in Amerika trouwens anders." Marloes kwam daar al snel achter toen zij boodschappen wilde doen in de su permarkt. „Alles wordt per credit card betaald. Zonder creditcard ben je nergens." Toen Marloes voor het eerst een Walmart binnenstapte, wist ze niet wat ze meemaakte. „Het is een Sli- gro en Makro in één en is ongelofe lijk groot. Er staan wel zo'n dertig kassa's en je kan er echt alles krij gen. Je kan producten kopen als groente en fruit, gigantische porties gehakt, maar ook autobanden, digi tale camera's en kleding, heel vreemd." De stagiaire wende snel aan de enorme winkels. Dat bleek toen zij, terug in Nederland, met haar moeder meeging naar de Spar in Sint-Maartensdijk. „Het leek wel een campingwinkel, zo klein!" Marloes stond tijdens haar stage verbaasd van de Amerikanen, die zonder morren de lange werkdagen volbrachten en toch tijd voor haar vrij maakten. „Vóór mijn stage dacht ik dat de Amerikanen te druk waren om zich bezig te houden met anderen, maar ze hebben echt be langstelling voor je. Zij vinden het leuk datje het initiatief neemt om in hun land te komen werken en willen weten waar je vandaan komt." Toch twijfelde Marloes af en toe aan de ze geïnteresseerde vriendelijkheid. „Sommigen doen zó overdreven aardig, dat je je afvraagt of ze het wel echt menen. Waar je ook naar binnen loopt, een hotel, restaurant of winkel, ze begroeten je overal met een 'Hello, how are you?'. Maar oprecht of niet, het staat na tuurlijk wel heel beleefd." Marloes kwam er tijdens gesprekken met collega's achter dat veel jongeren op vroege leeftijd trouwen. „De ge middelde Amerikaanse vrouw trouwt als ze twintig jaar is, het krij gen van kinderen volgt niet veel la ter." Wat de studente tijdens haar verblijf in Florida nog meer opviel, was de grote aandacht die de Ameri kanen besteden aan hun nagels. „Al zien sommigen er niet verzorgd uit, bijna iedereen geeft veel geld uit aan manicures, ook de mannen." Naast haar stageplek in het hotel en de plaatselijke Walmart, wilde Mar loes natuurlijk meer van Orlando zien. Omdat in deze stad het allereer ste Disneypark werd opgericht, staat de gehele plaats in het teken van deze tekenfilms. Een bezoek aan één van de vele Disneyparken mocht daarom niet ontbreken. „Ik ben naar de MGM Studio geweest, het filmpark van Disney. Dat was duur maar ook erg leuk." Ook bezocht zij Seaworld en merkte daar hoe vaderlandslievend de Amerikanen zijn. „Bij een attractie werd een voorfilmpje gedraaid, hierin kwamen mariniers voor. Alle Ameri kanen gingen bij het zien van de film staan en applaudisseren, zo trots dat zij op het leger zijn. Van die staande ovatie kreeg ik toch wel een brok in mijn keel." Verder bezocht zij de pret parken Universal Studio en Busch npa. Dit park van Afrika, dierenpark met attracties staan ge woon tussen de dieren. De leukste achtbaan vond ik SheiKra, waar je met een snelheid van 112 kilometer per uur, in een knik van 90 graden naar beneden raast", vertelt zij glun derend. Toch is de achtbaan niet het avon tuurlijkste wat zij tijdens haar stage meemaakte. Toen zij een parachute sprong van een mede-stagiair uit Bra zilië kreeg aangeboden, twijfelde ze geen seconde en besloot de tandem sprong te wagen boven Daytona Be ach. „Het weer was super, om half elf was ik al in de lucht. Ik raad het echt iedereen aan, het lijkt net of je een vogel bent. Die ervaring vergeet ik nooit meer, zo cool." Marloes Oudesluijs bleef niet zes maanden lang zonder familie of vrienden in Orlando. Haar vriendin Marjolein Vriens uit Tholen kon haar, vanwege haar werk als stewar dess, enkele keren bezoeken. Ook haar ouders besloten in augustus Strijenham tijdelijk te verruilen voor Orlando. „Ik heb hen per taxi heel Orlando laten zien. Wat mijn ouders vooral opviel was, dat ik een stuk zelfstandiger was geworden. En dat de stad heel schoon was. De over heid besteedt ook veel geld aan be planting en graskanten, dat moet er perfect bijliggen. Samen met mijn ouders heb ik het Kennedy Space Center bezocht, waar de spaceshut- tles worden gelanceerd. Dat was heel leuk." Nadat haar ouders waren langs geweest, begon Marloes naar huis te verlangen. „Het is zo raar, ik ben nu pas een week thuis en ik mis mijn collega's alweer enorm. Het is allemaal wennen. Maar het is wel fijn dat mijn ouders lekker voor me zorgen." Lang zal deze vertroetelfa- se niet duren, want Marloes start maandag alweer met haar tweede stage. Ditmaal zal zij zes maanden het personeel van een zeventiende- eeuws hotel in Brugge gaan onder steunen. „Iets geheel anders, dus dat wordt een nieuwe uitdaging." De studente heeft na het behalen van haar MTRO-diploma alweer een an der avontuur in gedachten. „Als ik verder ga studeren, wil ik graag een Engelstalige opleiding volgen bij de NHTV in Breda, de International Tourism Management and Consul tancy, dat lijkt me wel gaaf." Stichting het Zeeuwse Gezicht houdt op woensdag 7 december een debat over stadhuizen in Zeeland. Het thema is 'representatie van de democratie.' Het wordt gehouden in het stadhuis in Goes. De architect Rudy Uytenhaak van het stadhuis van Goes houdt een presentatie. Daarna volgt een rondleiding door het Goese stadskantoor. Na de pau ze geeft Jaap Huisman van de rijks gebouwendienst een beschouwing en analyse van stadskantoren. Na zijn inleiding is er gelegenheid tot debat met een forum van architec ten. Het debat begint om 13.30 uur en duurt tot 17.00 uur en vindt plaats in het stadskantoor aan de M.A. de Ruijterlaan 2 in Goes. Ten Ankerweg 72 - Tholen - Tel: (0166) 602 Advertentie I.M. De jonge schipper Rinus Reijngoudt en Corrie Verhage leerden elkaar in Sint-Philipsland kennen tijdens een 'rondje Voorstraat'. „Ik was achttien jaar en had nog nooit een meisje gehad. Het was volle maan, dus zijn we een stukje met zijn tweeën gaan wandelen", blikt de 82-ja- rige Rinus terug naar de kerstdagen in 1941. Het wandelingetje door de Voorstraat werd voornamelijk gedaan door jongeren die geen geld had den om naar het café te gaan, zo ook door Rinus. Het schip van zijn va der lag aangemeerd in de haven. „Ik mócht van mijn ouders niet naar het café", vertelt Corrie (81) die zich daarom ook aansloot bij het rond je door de hoofdstraat. Die wandeling bij volle maan mondde uit in een verkering van vier jaar, zes december 2005 re sulteert het in een diamanten brui loft. „Zestig jaar, dat is lang hoor. Al voelt dat niet zo", zegt Corrie Reijngoudt-Verhage. „We hebben het goed gehad, al hadden we ook wel eens ruzie. Voordat het avond was, maakten we het weer goed. Dat moet je altijd proberen", geeft Rinus als tip aan pasgetrouwde stellen mee. De verkeringsperiode was niet makkelijk. Rinus had na het overlijden van zijn vader in 1942 de functie van schipper over genomen. Via brieven onderhiel den zij contact, terwijl hij door Nederland, België en Duitsland voer. „Mijn moeder liep iedere za terdagavond met mij mee om de post op te halen", herinnert Corrie zich. De wekelijkse brieven die het verliefde stel naar elkaar schreef, kwamen in de laatste pe riode van de Tweede Wereldoorlog tot een abrupt einde. Tien maan den lang hadden zij geen enkel contact met elkaar. „Dat vond ik echt niks", vertelt Corrie verder. De Duitsers namen op Dolle Dins dag het 315 ton wegende vracht schip Onderneming in beslag, waardoor Rinus samen met zijn moeder en vier broers tijdens de hongerwinter strandde in het ge meenschaphuis van het Zuid-Hol landse Rijnsaterwoude. „Ze waren heel Nederland aan het leegro ven." De Onderneming werd na de bevrijding met oorlogsschade teruggevonden. De Vl's die nabij Sint-Philipsland werden afge vuurd, lieten bij Corrie een trau matische indruk achter. „Ik krijg het nog steeds benauwd bij het ho ren van vuurwerk", vertelt ze. Toen Rinus het nieuws ontving van de bevrijding, maakte hij geïmproviseerde banden voor een fiets en besloot naar Sint-Philips land te gaan fietsen. „Ik hoorde dat de Canadezen het eiland had den bevrijd. Ik wist natuurlijk niet wat zij allemaal uitspookten met die meiden." Corrie had echter de charmes van de bevrijders weer staan. „Ik heb trouw op je ge wacht, nietwaar?" zegt zij, terwijl ze vragend naar haar man kijkt. Rinus knikt tevreden. Een oude Canadese legerbus werd in december 1945 gebruikt om het bruidspaar, samen met een ander trouwstel, naar Steenbergen te vervoeren voor trouwfoto's. „Ik had nog geluk dat ik een trouw jurk had", aldus Corrie. „Het was net na de oorlog, dus er was bijna niets. Alles hebben we bij elkaar moeten sprokkelen." Hoewel zij niet uit een schippers- familie kwam en haar centen ver diende door op het land uien te rooien en aardbeien te plukken, droomde Corrie er als klein meisje al van om op een boot te varen. „Vroeger keek ik op de dijk altijd naar de volle vrachtschepen die voorbij voeren, dat leek mij zo mooi." Na de bruiloft zei ze haar ouderlijk huis in Sint-Philipsland vaarwel om samen met Rinus de rivieren te gaan bevaren. In België en Duitsland ging zij regelmatig aan wal om de steden te bekijken. Vaak deed zij dit alleen, omdat Ri nus op het schip moest blijven. Een tocht door de Belgische hoofdstad Brussel zal zij niet meer vergeten. „Ik was verdwaald en had geen idee meer waar de haven was. Ik kon het niet aan iemand vragen, want iedereen sprak Frans." Toen Corrie te lang weg bleef, besloot de schipper haar te gaan zoeken. „Ze kwam natuurlijk maar uit een klein dorp, de grote steden was ze toen niet gewend." Na deze ervaring vond Corrie een systeem uit, waarmee zij het schip kon terugvinden. „Ik zocht de hoogste kerktoren uit en die hield ik in de gaten." Sindsdien vond zij altijd de weg naar de haven terug. Corrie genoot van de jaren op de binnenvaart. Rinus verklapt dat er ook dagen waren dat zijn vrouw zich minder thuisvoelde op de boot. „Toen wij op het IJsselmeer een keer in een storm terecht kwa men, vond ze het niet zo leuk. Wat was ze zeeziek." Corrie vertelt er snel achteraan dat niemand op het schip de storm aangenaam vond. Stilzwijgend moet Rinus hiermee instemmen. Tijdens de watersnoodramp van 1953 bevond het echtpaar Reijn goudt zich in de haven van Rotter dam. De familieleden van Rinus en Corrie waren op tijd uit hun huizen geëvacueerd en ondergebracht in Roosendaal. „In Rotterdam was ook veel schade, de haven was onder water gelopen. Via de radio hoorden wij zondagochtend hoe verwoes tend het water op het eiland Tholen was geweest. Mijn broer die nor maal gesproken meevoer, was dat weekend toevallig in Sint-Philips- land. Hij vertelde mij dat het huis van mijn moeder helemaal was weggespoeld", vertelt hij bladerend door een fotoalbum. Enige tellen la ter toont hij een oude zwart-witfoto van de vernielde woning. Zijn moe der nam in 1954 haar intrek in een nieuwe woning aan de Achterstraat. Toen Rinus en Corrie in november 1982 afscheid namen van het leven op het water, besloten zij zich te vestigen in de woning aan de Ach terstraat. Veel heimwee naar het schippers- leven zegt Rinus niet te hebben. „We hebben geen kinderen waar wij ons schippersleven aan over konden geven." Toch fietst hij ie dere dag, als het weer het toelaat, zo'n tien kilometer naar het kanaal om naar de schepen te gaan kij ken. „En als het slecht weer is, hebben wij altijd de hometrainer nog. Wij vermaken ons wel." Marloes Oudesluijs, oud-leerlinge van 't Rijks, werd bij terugkomst van haar stage met ballonnen en kaarten verwelkomd. Een wandeling door Sint-Philipsland resulteerde voor Rinus en Corrie Reijngoudt in een diamanten bruiloft.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 3