A Stel begroet door gaspakmannen Plaatselijk nieuws Laban Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 1 december 2005 Noodkantoren bank VERF NODIG? Gevaar Eeweg Kettelerij in Terneuzen Kaarten in bieb Eerste plaats Moeliker Jeugddienst Ichthuskerk Geld voor verkeerskrant Laatste Passageavond Huisvuil Minneputte Afgewaaide pannen Nieuwe ambtsdragers Kerstmarkt voetbal Vergunning varkensstal Hommel hoogste serie Plattelandsvrouwen les van bloembinder Grinwis Bezwaren Krabbenkreek Tears of Blood in regionale finale Woninginbraak Van Dijke ouderling Uitgifte grond \vGeslacht in eigen slagerij Bestel-/Bedrijfsauto's Stolbergfoto's gezocht Kerstmarkt in kerk Zangavond Maartenshof Zelfgemaakte sieraden Aanleg landgoed Scaldis Naturalis Bouw garage Herplant lindes Sinterklaas bezoekt NBvP Vrouwen van Nu Grootste vis Van Vossen Boodschappenbus ouderen Vergunning school Delfwerkzaamheden Inbraak Bernhardstraat Auto botst tegen tractor Verbod Molenstraat Pak even uw zakboekje Tholen Het college van burgemeester en wethouders wil de Rabobank vrij stelling verlenen van het bestem mingsplan om drie kantoorunits te plaatsen op het terrein achter het pand aan Brugstraat 27. Dat is nodig voor de verbouwing van het gebouw. Het gaat om twee tijde lijke kantoren van 3 bij 8 meter en eentje van 3,5 bij 7 meter die er drie maanden moeten blijven staan. Van wege de boeiboordhoogte is het in strijd met het bestemmingsplan Kom Tholen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen. 0166-604923. Advertentie I.M. „Het is levensgevaarlijk. Pas is er nog een kind geschept en ook een bromfietser heeft een ongelukje gehad. Gelukkig liep het redelijk goed af, maar haal die blokken weg." In de gebiedscommissie van het waterschap stelde A.J. van der Wel de situatie op de Eeweg aan de orde. Voor de zoveelste keer al. De betonblokken die langs de weg in de berm liggen, vormen een gevaar voor (brom)fietsers die moeten uit wijken voor auto's, betoogde Van der Wel. Hij was blij dat 90 procent van de blokken inmiddels weg is. „Er liggen er nog drie, haal die ook weg vóór er ongelukken gebeuren." De aanwezige waterschappers gaven aan, de zaak te willen bekijken. Maar het is eerder binnen de organi satie aangekaart en toen zag de ver- keersdeskundige het probleem niet, kreeg Van der Wel te horen. De agra riër hamerde tevens op de aanleg van een fietspad bij de Luchtenburgse- weg. Dat staat volgens gezworene Mol al langere tijd op de prioritei tenlijst, maar de gemeente trapt op de rem in verband met het bestem mingsplan voor het nieuwe gemeen tehuis. Kunstenaar Jan Kettelerij neemt deel aan een groepsexpositie in het ge meentehuis van Terneuzen. Voor de tentoonstelling 'sommige kunste naars reizen niet' heeft hij speciaal werk gemaakt. De opening van de expositie wordt vrijdag om vier uur verricht door mevrouw S. de Mol, wethouder van cultuur in de ge meente Terneuzen. De tentoonstel ling duurt tot en met zes januari. Een solo-tentoonstelling van Kettelerij start woensdag 14 december in het gemeentehuis in Middelharnis en duurt tot 30 januari. Verder zal het kunstwerk Mikado van de Thoolse kunstenaar worden onthuld bij de nieuwbouw van de scholengemeen schap Prins Maurits in Middelharnis. De hele maand december exposeert Corrie Schoonen in de openbare bi bliotheek in de Dalemsestraat. Er zijn ongeveer 200 eigengemaakte kaarten te zien. De 58-jarige docente textiel, tekenen en handvaardigheid gebruikt verschillende technieken bij het vervaardigen van de kaarten. Ze verwerkt er ook allerlei stukken uit reclamefolders en cadeaupapier in, maar bewerkt ze ook met kleur potlood en verf. De kaarten zijn in de vitrine tentoon gesteld. maar hangen ook op drie prikborden. De exposante zal een aantal malen demonstraties geven. Op vrijdagmiddag 9 en op vrijdag middag 16 december, 's middags vanaf twee uur. De tentoonstelling is tijdens de openingstijden van de bieb te bezichtigen. Rinus Moeliker heeft met 6124 pun ten de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Paul de Heer en Marja Snepvangers eindigden met 5231 en 4673 punten op respec tievelijk de tweede en derde plaats. Ineke Tichem en Nelly Bestman slo ten met 4646 p. en 4531 p. de top vijf af. De klaverjasclub houdt 17 december in café de Tol een kerst toernooi. Deze wedstrijd begint om half acht. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij de heer Volwerk via het telefoonnummer 0166-603366. In de Ichthuskerk wordt zondag om vijf uur een jeugddienst gehouden. Rond het thema 'vol verwachting klopt ons hart' zal een verrassende en eigentijdse dienst worden ge bouwd met medewerking van de band Vision. Ds. P.A. Broere is voor ganger. Iedereen is van harte wel kom. De provincie Zeeland verleent de ge meente Tholen een subsidie van 118.40 euro op grond van de stimu leringsverordening verkeersveilig heid Zeeland. Het geld wordt ge bruikt voor de aanschaf van de ver- keersmethodes 'Op voeten en fiet sen' en 'Jeugdverkeerskrant' van de basisschool De Regenboog. Op de laatste Passageavond verwel komde vice-presidente mevrouw Westra de aanwezigen. De avond stond in het teken van moedersterfte in de Derde Wereld. Mevrouw B. Kwast uit Leusden was spreker en vertelde over haar werk als verlos kundige in verschillende Afrikaanse landen. Haar missie is het terugdrin gen van moedersterfte. De vrouwen in de afgelegen Afrikaanse dorpen bevallen thuis zonder deskundige hulp. Bij complicaties tijdens de zwangerschap kunnen zij niet op tijd in een ziekenhuis komen. Hoewel bij bepaalde aandoeningen moeder en kind gered worden met een keizer snee. is dat in veel Afrikaanse landen geen optie. In Ethiopië helpt het Addis Ababa Fistula Hospital arme jonge vrouwen gratis, om hen ge zond naar huis te kunnen sturen. Me vrouw Kwast kreeg als dank voor haar uiteenzetting een envelop met inhoud, wat geheel ten goede komt aan dit ziekenhuis. Naar aanleiding van een klacht over overlast hebben b. en w. besloten om de huisvuilcocon aan de Minneput- testraat te voorzien van afsluitbare deksels en de gebruikers hiervoor een sleutel te verstrekken. Donderdagavond rond negen uur 's avonds is de blusgroep uitgerukt om afgewaaide pannen op het dak van een woning aan Hofstede in Stads- zicht terug te leggen. De wind stond pal op de woning. Er waren vier pan nen van het steile dak gewaaid waar door er een gat ontstond en het ge vaar groot was dat er meer pannen naar beneden zouden komen. De af gewaaide pannen kwamen uit de on derste rijen, goed bereikbaar voor de brandweer. De brandweerlieden her schikten ook pannen die door de wind waren opgelicht. De kerkenraad van de Hervormde Gemeente is uitgebreid met drie nieuwe ouderlingen-kerkrentmees- ter. De heren RJ. Boekhout, M. Polak en R.J. Priem namen hun ver kiezing aan. Ook de herkozen ouder lingen Gaakeer en Simons en de dia kenen Schot en Zwaai blijven deel uitmaken van het kerkbestuur. Door dat W. Punt zijn verkiezing tot ou derling niet aanvaardde, blijft er nog één vacature over. De jubileumcommissie van voetbal vereniging Vosmeer organiseert op zaterdag 10 december een kerst markt. Tussen half elf en drie uur is er van alles te doen op het sportpark en in de kantine. Zo zijn er kinder workshops en jeugdwedstrijden. Er zijn oliebollen te koop, snert en glühwein. Maar ook zelfgemaakte kerststukjes en -kaarten, en nog veel meer. De opbrengst van de kerst markt is bestemd voor de viering van het zestigjarig bestaan van de club. Voor het gewijzigd uitvoeren van een reeds verleende bouwvergun ning van varkenshouderij Britt aan de Groene- of Hokseweg 9 hebben b. en w. een bouwvergunning verleend. De veranderingen betreffen de plat tegrond en de gevelindeling. De bui tenmaten van de varkensstal worden niet gewijzigd. Jos Hommel heeft bij biljartvereni ging De Treffers met 2,857 het hoogste gemiddelde behaald. Met 23 caramboles scoorde hij ook de hoog ste serie. Han van Daalen speelde in 26 beurten de kortste partij van de wedstrijd. De uitslagen waren verder als volgt: A. Deurloo - Hans van Daalen 9,815-10; Han van Daalen - S. Etienne 10-7,143; P. Goossens - P. de Leeuw 10-5; K. Hommel - L. van Wezel 8,965-10: J. Hommel - J. de Koning 10-7,692. De heer Tim Grinwis, leraar aan het Groen College in Middelharnis, heeft voor de NBvP Vrouwen van Nu een workshop 'van zooi tot mooi' in café Havenzicht verzorgd. Hij toonde de 32 aanwezige leden van de vereniging hoe er van allerlei materialen uit de natuur prachtige decoratieve bloemstukken zijn te maken. De meester van het bloem schikken maakte van het overgeble ven materiaal zelfs nog een paar schitterende boeketten die aan enke le leden werden geschonken. De hoge opkomst en de interactie die de inleider had met de leden droegen bij aan een gezellige en instructieve avond. Tijdens de samenkomst wer den er ook loten verkocht. De prijs winnaars werden verrast met mooie decoraties. Op zeven december komen de plattelandsvrouwen we derom bij elkaar in café Havenzicht, ditmaal om kerstdecoraties te maken. Bezwaarschriften tegen drie bouw vergunningen voor het plaatsen van dubbele stacaravans op chaletparc Krabbenkreek zijn door b. en w. niet-ontvankelijk verklaard. Het col lege heeft tevens een handhavings- verzoek over het plaatsen van een dubbele stacaravan afgewezen. Op dit moment is er volgens b. en w. na melijk voldoende zicht op legalisa tie. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een positief advies gegeven over de ruimtelijke onderbouwing voor de Krabbenkreek. De indieners van het handhavingsverzoek krijgen vier weken gelegenheid om het be zwaarschrift nader in te vullen. Coverband Tears of Blood strijdt vrijdag 9 december in de regionale finale van The Clash of the Cover bands om een plaats in de landelijke halve finales. In het Heartbreak Café in Goes moet de Setallandse band het opnemen tegen drie coverbands uit Goes, Zierikzee en Bruinisse. De winnaar verdient de titel 'beste co verband van Zeeland' en treedt tij dens de landelijke halve finales op in Paradiso. De regionale finale wordt live geregistreerd; het beste nummer van iedere band wordt daarna door Syb van der Ploeg en Nico Outhuyse (De Kast) gemixt tot een professio nele single. Muziekliefhebbers die Tears of Blood tijdens de wedstrijd willen steunen, kunnen in de voor verkoop kaarten kopen via www.the- clashofthecoverbands.com. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Een woning aan het Vroonland is vrijdag tussen elf uur 's ochtends en elf uur 's avonds door onbekenden doorzocht. Het is niet bekend of bij de inbraak goederen werden wegge nomen. De leden van de Hervormde Ge meenten hebben zaterdagmiddag oud-diaken J.L. van Dijke gekozen als ouderling. De ruim zestig opge komen stemgerechtigden hadden diaken J.G. Kats als tweede kandi daat in de vacature die ontstaat door het stoppen van ouderling D. Quist per 31 december. 11 Staven isse Bij de uitgifte van bouwgrond in het bestemmingsplan Poststraat- Zuid zouden alle kavels tegelijk uit gegeven moeten worden. Dat stelde J.M. Aarnoudse van de SGP maan dag in de commissie ruimte. Hij lichtte toe dat tijdens het raadsbe- zoek aan het dorp begin november daarom gevraagd was. „Dan heb- Donderdag, vrijdag en zaterdag ♦Varkensfiletrollade 1 kg 7,50 ♦Hamlappen 1 kg 5,60 ^Varkensschnitzels 500 gr. 4,- 500 gr. €2,50 Maandag en dinsdag ♦Nasi/bamivlees Rundvlees met randje 1 kg Saucijzen 500 gr. Nasi of bami taun» 500 gr. Blinde vinken 5 halen €6,- Gegrilde fricandeau St. Nicolaassalade 100 gram 1,25 100 gram 1,- Bij 100 gram Coburger rauwe ham of olé 1 zak chocolademuntjes gratis Rauwe hammetjes, vleescheque, vleesschotels, worstletters, gourmet-, fondue-, steengrill-, saladeschotels, saucijzenbroodje, bamiballetjes, mini loempia, gehaktstaaf, verse ragout, enz 2,25 1,75 X 4 BETALEN Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 X Advertentie LM. ben mensen meer kans dat ze op hun geliefde plek terecht komen. Je kunt het dan wel gefaseerd bouw rijp maken." GJ. Hoek (VVD) vond het wel een goed idee, maar kon zich niet voor stellen dat iemand zich nu al op geeft voor een plek die pas in 2013 beschikbaar komt. Volgens wethou der K.A. Heijboer is het niet zo een voudig als het lijkt. Er zou eerst eens goed op gestudeerd moeten worden, zei hij. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Het bestuur van de protestants- christelijke Juliana van Stolberg- school is in verband met haar 50- jarig bestaan op zoek naar foto's voor een jubileumboek. Vooral fo to's van de eerste dertig jaar worden gevraagd. Wie schoolkiekjes in zijn bezit heeft, kan ze sturen naar de Juliana van Stolbergschool. Ooster- scheldestraat 1-3, 4695 EN. Ge vraagd wordt om hierbij de activi teit die op de foto te zien is, de datum en de namen van de personen die op de foto staan te vermelden. Vergeet bij het toezenden niet uw naam en adres op te schrijven, zodat de plaatjes kunnen worden terugge stuurd. Verloren woensdagmorgen, een sleutelbos met labeltje. Maartens- hof 20. Graag terugbezorgen tegen beloning. Telefoon 662776. Advertentie I.M. Afsluiting Bloemenlaan De Bloemenlaan zal zaterdag voor het doorgaande verkeer worden af gesloten. De woningen in het afge sloten gedeelte blijven bereikbaar via de Westvest en de Frank van Borselenstraat. De omleiding wordt door middel van borden aangege ven. Door het zware vrachtverkeer voor de bouwwerkzaamheden bij Maartenshof is spoorvorming ont staan bij de wegversmallingen ter hoogte van basisschool De Rie- burch en moet er opnieuw bestraat worden. De datum voor de werk zaamheden blijft echter afhankelijk van de weersomstandigheden. De dames van de bloemendienst or ganiseren zaterdag 10 december in de hal van de Rehobothkerk een kerstmarkt. De verkoping van kerststukjes, kransen en andere groendecoraties duurt van half tien tot twaalf uur 's middags. De op brengst komt ten goede aan de kerk. Het gehele jaar verzorgt de bloemendienst elke zondag de bloemen in de kerk. Deze bloemen gaan vervolgens naar mensen die ziek zijn of naar ouderen in de ge meente. Bij christelijke feestdagen verzorgen de dames een speciale schikking, ook met het komende kerstfeest. Het christelijk gemengd zangkoor VZOS organiseert donderdag 8 de cember een advents zangavond in Maartenshof. De avond begint om zeven uur, alle belangstellenden zijn van harte uitgenodigd om de zangavond bij te wonen. Tweeëndertig dames van de Platte landsvrouwen hebben onder leiding van hobby-atelier het Knutsel-ei- land een kralenavond gehouden. Met keuze uit 15 voorbeeldmodel len, waaronder colliers, creëerden de dames uit diverse kralenpakket- ten kleurrijke sieraden. Woensdag 14 december komen de Plattelands vrouwen bij elkaar om het kerst feest te vieren. Voor de aanleg van het eerste deel van landgoed de Pluimpot hebben b. en w. een aanlegvergunning ver strekt voor diverse grond- en be plantingswerkzaamheden. De bestedingen 2005 van de ver leende subsidiegelden voor het multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis aan de Kastelijnsweg zijn door b. en w. goedgekeurd. De stichting Platform Leefbaar Platte land Tholen had hierover verant woording afgelegd. De welstandscommissie heeft geen bezwaar tegen de bouw van een ga rage aan de Molendijk 22. Het gaat niet om het vervangen van twee kleine schuurtjes op het erf aan de Sportlaan, zoals vorige week in deze krant stond, maar om twee ga rages. Abusievelijk is ook B. Stolk genoemd. Dat moet E. Stolk zijn. In de Koningin Julianastraat wor den 8 lindebomen gekapt. De ge meente heeft er een kapvergunning voor aangevraagd. Er komen 6 bomen voor terug. Dat worden ook lindes (tilia cordate), de kleinbladi- ge linde. Scherpenisse De NBvP Vrouwen van Nu kwamen in het Holland huis bijeen voor de sinterklaasviering. Na de opening door de voorzitter werd traditiege trouw chocolademelk met slagroom en gevulde speculaas aangeboden. Rond half negen brachten Sinter klaas en twee van zijn pieten een verrassingsbezoek en gaf de sint ie dereen een cadeautje met gedicht. Ook voor Pia Reijngoudt die met haar accordeon voor de muzikale noten zorgde, was er een cadeautje en een gedicht. Sinterklaas wist dat dit jaar veel dames oma waren ge worden. dus moesten deze dames een sinterklaasliedje zingen om al vast te oefenen voor hun kleinkin deren. De sint bedankte ook de dames van de oliebollenactie. De voorzitter bedankte vervolgens al dichtend de sint en zijn pieten. De leden keerden na deze geslaagde avond weer huiswaarts. De Vrou wen van Nu komen donderdag 15 december opnieuw bij elkaar voor de kerstviering. Visvereniging de Zeebaars hield vrijdag de jaarlijkse feestavond in het Holland Huis. Na het nuttigen van een koud en warm buffet wer den de kampioenen van het seizoen bekend gemaakt. Bij de heren waren dit D. van Vossen 687p.; J.C. Bijl 678 p.; M. Westdorp 676. E. van As-de Graaf 610 p.; T. Deurloo- Bos 598 p.; A. Bijl-Jansens 560 p behaalden de eerste drie plaatsen bij de dames en Comé Westerlaken 619 p.; Jeromy van Houdt 612 p. en Je roen den Engelsman 608 p. gingen als jeugdkampioenen naar huis. D. van Vossen won met 24 vissen ook de Hoogerstegertroffee en met 77 cm de prijs voor de grootste vis. N. Rijstenbil ontving met 532 p. de aanmoedigingsprijs. Na de prijsuit reiking werd er nog een loterij ge houden, de muziek werd verzorgd door discotheek J&E. Ouderen die slecht ter been zijn, maar wel zelfstandig boodschappen doen. kunnen vanaf donderdag mee rijden met de Rode Kruisbus. Het Rode Kruis wil hiermee ouderen te gemoet komen, die door het verdwij nen van de Spar in de Kerkstraat ont hand zijn. Belangstellenden moeten zich een week van tevoren aanmel den bij het Meldpunt Vrijwillige Thuiszorg in Sint-Maartensdijk, op werkdagen van tien tot twaalf uur be reikbaar op het telefoonnummer 0166-663784. Maximaal zeven ou deren kunnen meerijden naar een van de Thoolse supermarkten. Vanaf kwart over negen worden zij opge haald om rond half twaalf weer terug te keren. Het Rode Kruis wil voorlo pig geen apart project voor Scherpe nisse opzetten. Men wil eerst bekij ken of er daadwerkelijk behoefte is aan een boodschappendienst. B. en w. hebben een bouwvergun ning verleend voor het vergroten van de Groen van Prinstererschool aan de Watertorenstraat. Het colle ge heeft daarvoor vrijstelling ver leend van het geldende bestem mingsplan Kom. Bart Steijn uit Sint-Philipsland en Jolies Potter uit Sint-Annaland wer den vrijdagmiddag verrast door twee brandweermannen in gaspak nadat ze in de echt waren verbonden in het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk. Het waren collega's van Steijn uit de blusgroep van het korps in Sint- Philipsland. Maurits Verwijs en Bram Noorthoek waren bijna niet te herkennen in hun rode uitrusting. Ze spoten confetti uit de koker van hun C02 blusapparaat. Nadat de snippers waren neergedaald, zetten de brandweerlieden het bruidspaar even in de rook, maar die ver waaide snel in de harde en stormachtige wind. Het echtpaar vond het prachtig. De 22-jarige Bart werk op bij constructiebedrijf Van Dijke in Sint-Phi lipsland en was overdag altijd voor de blusgroep beschikbaar. De 21- jarige Jolies werkt als verkoopster in de viswinkel van Bout in Tholen. Tot hilariteit van de omstanders - die met bogen een erehaag vormden - bedankte ze de spuitgasten door hen te zoenen op het masker. Het hu welijk werd in Sint-Annaland kerkelijk bevestigd door dominee Hoek. Het echtpaar gaat in Sint-Annaland wonen. Predikbeurten Zondag 4 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vemooij. 18.30 u. ds. Boon, Krabbendijke. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Hoek, Sint-Annaland. 14.30 u. ds. Van Wijk, Herkingen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok, Rotterdam. 17 u. ds. Broere (jeugddienst). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. kand. Huijgen, Veenen- daal.v GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Berg (H.A.). R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Dsseldijk, Haamstede. 18.30 u. kand. Scheurwater. Vianen. GEREF. KERK 10 u. ds. Lolkema. Roosendaal (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Tanis. 14.30 u. kand. Huijgen. GEREF GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. gezinsviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, (H.A.) 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Hoek. 16 u. ds. Ruijgrok, Monster. GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. Brugge. di 6/12 19.30 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.45. 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse, Bilthoven, (H.A.) 18 u. ds. Meeuse, Bilthoven. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Blom. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. mevr. kand. De Jong, Rotterdam. 19 u. dr. Bos, Serooskerke. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Simons, Vinkeveen, (H.A.) 14.30 u. ds. Simons. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u kand. Bouman, Sommelsdijk. 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer, Yerseke. 17 u. ds. Van Ginkel, Goes. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. onbekend. Poortvliet De provincie heeft pachters en ge bruikers op de hoogte gesteld van onderhoudsbaggerwerkzaamheden aan waterlopen langs provinciale ei gendommen door waterschap Zeeuwse Eilanden. Met name gaat het om D.T. Niemantsverdriet aan de Poortvlietsedijk en installatiebedrijf Potter aan de Nijverheidsweg. Tijdens de afwezigheid van de bewo ners is vrijdag tussen zeven uur 's ochtends en tien uur 's avonds inge broken in een woning aan de Bern hardstraat. De woning werd door zocht, waarna diverse goederen werden weggenomen, zoals film- en fotoapparatuur, sieraden en een gsm. Het schadebedrag is onbekend. Een 69-jarige tractorbestuurder uit de gemeente Tholen is op de Poort vlietsedijk aangereden door een 32- jarige automobilist uit dezelfde ge meente. De bestuurder gaf richting aan om linksaf te slaan. Op dat mo ment werd hij ingehaald door de au tomobilist. De voorbumper van de auto raakte beschadigd. De tractor heeft geen zichtbare schade opgelo pen. B. en w. zijn een procedure gestart voor het tijdelijk instellen van een verbod voor vrachtverkeer tijdens de bouwwerkzaamheden in de Mo lenstraat. Aannemingsbedrijf De Kok is hier in opdracht van Marsa- ki/Castria Wonen bezig met de bouw van koop- en huurwoningen. ZIE VERDER PAGINA 17 HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet. Antwerp- scstraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 1 t/m vrijdag 9 dec. donderdag 1 2.52-15.12 vrijdag 2 3.32 - 15.52 zaterdag 3 4.15-16.32 zondag 4 4.97 -17.19 maandag 5 5.42 - 18.05 dinsdag 6 6.29 -18.57 woensdag 7 7.22 -19.57 donderdag 8 8.17-21.03 vrijdag 9 9.22 -22.13 do 1/12 16.00 NM do 8/12 10.37 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 1 dec. Informatieavond borstvoe ding, organisatie LLL, Stoofstraat 8, 20-22 u. I dec. Lezing oude en exotische in strumenten, Chr. ouderenvereni ging, de Wingerd, 14.30-16.30 u. 9 dec. Literaire show Ivo de Wijs en Pieter Nieuwint, Meulvliet, 20.15 u. 14 dec. Oecumenisch avondgebed, gebouw NBvP Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 15 dec. Kerstviering, Plattelands vrouwen, Oudelandsestraat 11 17 dec. WWZ-Concert met Urker mannenkoor, Hervormde kerk, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 10 dec. Kerstmarkt v.v. Vosmeer, sportpark, 10.30-15 u. 21 dec. Kerstviering ouderen, Gere formeerde kerk, 14.30 u. SINT-ANNALAND 7 dec. Kerstdecoratie maken, NBvP Vrouwen van Nu, café Havenzicht. 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 7 dec. Kerstmarkt, middenstands vereniging Smalstad, 16-22 u. 8 dec. Zangavond, zangkoor VZOS, Maartenshof, 19 u. 14 dec. Kerstfeest, Plattelandsvrou wen. SCHERPENISSE 15 dec. Kerstviering, NBvP Vrou wen van Nu POORTVLIET 10 dec. Boutwedstrijd, hsv de Knor haan. SINT-PHILIPSLAND 10 dec. Kerstmarkt, jongerenwerk De Kelder, dorpshuis De Wimpel, 14-20 u. BERGEN OP ZOOM 7 dec. Inloopspreekuur whiplashpa- tiënten, ziekenhuis Lievensberg, 10- 12 u. 7 en 8 dec. Musical Jesus Christ Su perstar, De Maagd 20.15 u. 9 dec. Cabaret Sanne Wallis de Vries, De Maagd, 20.15 u. II dec. Hakim: De nieuwe kleren van de keizer. De Maagd, 14.30 u. 11 dec. Galeriezondag, centrum, 14- 17 u. 17 dec tot 8 jan. Kerstijsbaan, Grote Markt, 10-22 u. 28 dec. Kerstconcert, Hortus Musi cus Religiosus, Gertrudiskerk, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Verrassings voorpremière - do 20.30 u. Tarna tion - ma 20.30 u., In her shoes do 20 u., vr 21.30 u., za 18.30 en 21.30 u., zo 18.30 en 21.15 u., ma t/m wo 20 u.,Het paard van Sinter klaas - vr 18.30 u., za en zo 13.30 en 16.30 u. wo 13.30 u.. De Grie zelbus - wo 16 u., Harry Potter and the Goblet of Fire - do 19.30 u„ vr 18.30 en 21.30 u„ za 15.15, 18.30 en 21.30 u„ zo 15.15, 18.30 en 21.15 u., ma en di 19.30 u., wo 15.15 en 19.30 u., Harry Potter en de Vuurbeker - vr 18.30 u., za en zo 13.30 en 15.15 u., za 18.30 u., wo 13.30 en 16.30 u., Mandelay - zo 19 u., di 20.30 u., Flightplan - vr en za 21.30 u., zo 21.15 u., wo 20 u., Chicken Little - za, zo en wo 13.30 u. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2