Geld besparen? Bij ons kan het! Griffier Van de Sande volgt CU-raadslid Van Belzen op rk aasshj Vaste plek winkelwagen Scherpenisse Wij zijn u graag ter plekke weer van dienst in Sport, dienstverlening en veiligheid nieuwe opleiding in Tholen Henk Nieuwenhuis op nummer drie PvdA-lijst ZLM Jaap Hage kandidaat voor vertrekkende Wim Mol 400 OCCASIONS Donderdag 1 december 2005 62e jaargang no. 3 Altijd meer dan www.autoteam.nl (wij verlagen zelfs onze autopremie) Botsing ABT/SGP woonzorgcentrum SVRZ zet te veel personeel in i Zinkend schip VLAMINGS LIE Steenbergen 0167 566 391 De 59-jarige raadsgriffier A.G. van de Sande die gisteren afscheid nam, wordt lijsttrekker van de ChristenUnie als opvolger van P. van Belzen. Ook ir. W. Mol keert niet te rug in de gemeenteraad. J.L. Hage uit Tholen is de nieu we nummer twee. Daarmee wil de CU evenals de VVD met een volledig nieuwe fractie in de gemeenteraad ko men. Van Belzen is blij met zo'n opvolger. „Bram van de Sande is iemand met een heleboel vrije tijd en kennis van zaken. Ik vind het ook leuk dat mijn schoonzoon, Jaap Hage, maatschappelijke betrokkenheid toont door zich kandidaat te stellen." Ook Mol stopt Vanaf2007 op Markiezaat college Jan Oudesluijs wordt fractievoorzitter Fysiotherapeut Henk Nieuwenhuis uit Tholen is de nieu we man op de voorlopige kandidatenlijst van de PvdA voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Jan Oudes luijs volgt Chiel van der Linde als fractievoorzitter op. De huidige wethouder Marian Velthuis voert de lijst van de sociaal democraten aan. Voorzitter Jan Heshof van de Thoolse voetbal federatie is nieuwkomer op nummer zes. verzekeringen Deze week DELTA N.V. Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. ZIE VER DHR PAGINA 9 Smeermiddelen vetten Persoonlijke bescherming Equipment Z E VERDER PAG NA 21 In de commissie bestuurszaken kwa men SGP en ABT dinsdag met elkaar in botsing over de plaats van het woonzorgcentrum in Scherpenisse. De SGP vindt dat het aan de Laban Deurloostraat moet komen. M.J. Klip- pel drong voor de zoveelste keer aan op haast. ..De bevolking is ongelukkig dat het zolang duurt. Het is beneden alle niveau, dit speelt al vanaf 1997." Daarentegen wilde C. vain der Horst weten of ook naar andere plekken in het dorp wordt gekeken Waar woning bouw mogelijk is. „Daar 'neem ik af stand van!" riep Klippel uit. „We moeten niet meer onderzoeken, maar aan de slag gaan." Het ABT-lid had echter een goede re den voor haar vraag. Ze zei, dat als er aan de Laban Deurloostraat mensen uit hun huizen moeten om het woon zorgcentrum te kunnen reiiliscren, er wel eens een tijdrovende bezwaren procedure kan volgen. „Erj dan duurt het wéér drie jaar." CDA 'er J.P. Bout drong er bij ABT op aan ojn zelf met oplossingen te komen, in plaats van alsmaar vragen te stellen, pe locatie Laban Deurloostraat moet overigens opnieuw onderzocht worden, onder meer de toekomst van de gymzaal die er staat, legde wethouder Heijboer uit. En daar wond Klippel zich weer over op, omdat dat extra tijd vergi. De stichting regionale zorgverlening (SVRZ) heeft dit jaar te veel personeel ingezet in woonzorgcentrum' Ten An ker in Tholen. Door allerlei oorzaken is er scheefgroei ontstaan tussen de daadwerkelijke inzet en de béschikba- re middelen, aldus het infobulletin van Ten Anker. 'Het is uitermate vprvelend dat niemand dat ervaren heeft en dat we nu met elkaar de indruk hebben dat er sprake is van bezuiniging. Dat is na melijk niet het geval.' Ten opzichte van 2(X)5 komt er in 2006 uitbreiding van personeel. Van het personeel wordt echter wel meer souplesse gevraagd bij het inroosteren, 'om de cliënten de aandacht tè geven waar ze recht op hebben.' De kosten van het ambulancevervoer lopen de spuigaten uit. Dat stelde M.J. Klippel (SGP) dinsdag in de commissie samenleving. De Ambu lancediensten in de provincie fuseren. De regionale ambulancevoorzïening Zeeland waaronder Tholen valt, is sa mengegaan met de stichting ambulan cedienst boven de Westerschelde, maar alle gemeenten maken zich zor gen over de kosten, zei wethouder M.A.E. Velthuis. Er is een tekort. „We zijn op een zinkend schip gestapt," zei Klippel. Bram van de Sande hier actief in de Stove tijdens het raadsbezoek van de gemeenteraad begin november aan Stavenisse. De 67-jarige Paul van Belzen zit al sinds 1982 in de Thoolse gemeente raad en wilde na bijna 24 jaar raads werk niet nog eens voor 4 jaar bijte kenen. „Het was wachten op een goede opvolger en als je dan in sep tember hoort dat een prominent CU- lid afscheid neemt als raadsgriffier, kun je wel een gokje wagen. En we zijn geslaagd!" Het raadslidmaatschap vergt een be hoorlijke tijdsbesteding, ook over dag. „Het wordt verdraaid lastig voor mensen die een volledige baan heb ben", zegt de vertrekkende CU-frac- tievoorzitter. „Je doet dit werk name lijk niet meer alleen 's avonds. Zelf zat ik bijvoorbeeld vorige week twee dagdelen in Zierikzee als voorzitter van de sollicitatiecommissie voor de rekenkamer. Er zit ook heel veel lief hebberij bij, anders moet je niet aan het raadswerk beginnen. Jaap Hage gaat er een dag minder voor wer ken." Van de Sande heeft er zin in, zoals hij 3.5 jaar geleden ook aan iets nieuws begon. „Maar eerst moeten de leden van de CU nog spreken en vervolgens de kiezers. Als ik geko zen word, wil ik me inzetten voor kwetsbare mensen en dingen, zoals natuur en milieu. De raad moet naar het kwetsbare kijken en de rest is een luxeproblematiek." Hij heeft 42 jaar in verschillende functies bij vier ge meenten gewerkt, met name in de sector sociale zaken, welzijn en alge meen bestuur. „Maar ik kom straks niet in de raad als specialist", zegt de griffier bescheiden. „De laatste jaren heb ik me immers als leidinggevende meer met de bedrijfsvoering bij de gemeente beziggehouden, dus ik ben geen deskundige op het gebied van financiën en milieu. Duurzaamheid vind ik heel belangrijk, dat is van meer gewicht dan groei. De mens wil altijd meer: meer loon, een grotere auto en zo wil de gemeente ook groei, maar waarom? Dat zou best wat minder kunnen. Professor Derk- sen zegt dat ook. We moeten ons meer inzetten voor een duurzame sa menleving", zegt de komende CU- lijsttrekker, die als raadslid weer nieuwe mensen en verrassende za ken hoopt tegen te komen. De CU had na het vertrek van drs. A.L. Piet veel moeite om een opvol ger te vinden, want maar liefst zes opvolgende kandidaten zeiden nee, onder wie mevr. A. van de Sande- Sinke, de vrouw van de raadsgriffier. Mol toonde zich toen als negende op de lijst bereid als invaller te funge ren, maar hij wil niet terugkeren. „Ik blokkeer namelijk de mogelijkheden van mijn adviesbureau op het gebied van milieu en civieltechniek. Als raadslid zou ik in de problemen ko men wanneer ik opdrachten van de gemeente Tholen zou krijgen en dat wil ik mijn partij en mezelf niet aan doen. Geen belangenverstrengeling, maar ik wil graag werken voor de gemeente waar ik mijn hele leven ge woond heb. Daarom kom ik niet op een verkiesbare plaats, zodat ik wat meer tijd heb voor mijn gezin. De christelijke politiek blijf ik echter on dersteunen. Er is genoeg te doen en voor de schaduw fractie blijf ik be schikbaar. Verder zal ik voor het On dernemers Overleg Tholen in plaats van Rien van Beek de waterschaps- zaken gaan volgen, zodat er voldoen de werk ligt", aldus Wim Mol, die pas sinds 7 december 2004 in de ge meenteraad zit. In tegenstelling tot zijn PvdA-collega Van der Linden, die al in een vroeg stadium zei dat hij stopte, hield CU- lijsttrekker Van Belzen zijn beslissing lang in beraad. Zeker nu ook Mol wilde stoppen en daardoor een volle dig nieuwe fractie zou moeten aan treden. „Het moment komt nooit uit. maar naast je gevoel moet je ook je verstand laten werken. Ik heb nog energie en doe het ook met even veel plezier. Van alle kanten is aangedron gen om door te gaan, maar je steekt dan wel je vinger op voor vier jaar en ik vind het niet verstandig om over je 70ste heen te gaan. Ik wil natuurlijk nog hand- en spandiensten verlenen en ik zou het heerlijk vinden om nog in een commissie mee te draaien, maar geen nieuwe raadsperiode meer." Van Belzen is nog voorzitter van de gemengde zangvereniging Immanuël Tholen, algemeen be stuurslid van zorgcentrum de Schutse Sint-Annaland en dagelijks bestuur der van het overkoepelend orgaan van de cliëntenraden van zorgcentra in Zeeland. Verder heeft de oud-le raar aan het Calvijncollege nog een paar uur Duits aan de Viersprong in Halsteren. Van Belzen, die vanaf 8 september 1982 deel uitmaakt van de Thoolse gemeenteraad, was plaats vervangend raadsvoorzitter en nestor van de raad. De ledenvergadering van dc CU zal over veertien dagen de kandidatenlijst definitief vaststellen. Zie ook pagina 15 In de nieuwe vestiging van het Markiezaat college in Tholen komt van af 2007 de nieuwe opleiding sport, dienstverlening en veiligheid. I)at deelde vestigingsdirecteur W. Dominicus van het Markiezaat college in Sint-Maartensdijk donderdagavond mee op de jaarlijkse ouderavond waar zo'n veertig ouders aanwezig waren. „Het is de bedoeling dat leerlingen met deze opleiding doorstromen naar het mbo. Ze kunnen verschillende richtingen op, zoals sport en bewe ging (de voormalige Cios) in Goes. Ze kunnen bij de politie, brandweer of marechaussee maar ook in de be veiliging van instellingen en recre- atiebedrijven." Dominicus lichtte toe dat zo'n opleiding in de wijde om trek niet voorhanden is. „Het is een blinde vlek. We hopen daarmee te kunnen scoren. Het heeft moeite ge kost. maar we zijn druk aan de slag om het voor elkaar te krijgen." Op verschillende plaatsen in den lan de is de opleiding drie jaar geleden als proef begonnen. Inmiddels zijn er al examens afgenomen, is er leerstof ontwikkeld en zijn docenten er voor bijgeschoold. Dominicus hoopt dat alles op tijd rond is om vanaf het nieuwe schooljaar in augustus 2007 in de nieuwe school aan de Zoekweg in Tholen te kunnen starten. De leerlingen die nu tweede of der dejaars zijn kunnen er niet voor kie zen, zei Dominicus. „Je moet nu een maal met een eerste klas beginnen en die begint dan in 2007. We kunnen de afdeling niet meer hier in dit ge bouw onderbrengen." Met de nieuwe richting hoopt het Markiezaat college meer leerlingen te krijgen. Bij de keuze voor Tholen is bepaald dat het mogelijk moet zijn te groeien naar zo'n 400 leerlingen. Nu telt de vestiging in de smalstad 244 leerlingen (p< ildatum oktober). Met de nieuwe studierichting telt de school in Tholen straks vijf richtin gen: verzorging, metaaltechniek, bouwtechniek en sport, dienstverle ning en veiligheid. De bouw van de nieuwe school is voorzien in het voorjaar. Maar dat is volgens Dominicus afhankelijk van de bezwarenprocedure. „We weten inmiddels wel hoe het er uit zal gaan zien. Hoe we het gebouw gaan inde len omdat we daar zelf over meepra ten. Maar het is nog een hele knok partij met de mensen die er geld voor beschikbaar moeten stellen." Op de open dag op 11 februari zal op school een maquette van de nieuw bouw getoond worden, zo verwacht de directeur. Leerlingen van de mbo- afdeling in Bergen op Zoom zullen daarmee aan de slag gaan als het ont werp definitief is. De oudercommissie heeft twee nieu we leden. M. Baay uit Tholen en H. Polderman uit Scherpenisse. Voorzit ter K. Scherpenisse uit Sint-Anna land nam afscheid. Zij vroeg vooral de heren in de zaal om zich op te ge ven voor de oudercommissie. De vrouwen zijn namelijk in de meer derheid, zei ze. „Als ouder raak je door de oudercommissie meer be trokken bij de school. Soms word je als ouder in het dorp aangesproken over de school en kun je uitleggen wat er op school gebeurt omdat je van veel zaken op de hoogte bent. We worden op school heel goed geïnfor meerd." De lijst kent verder geen grote ver rassingen. Op de lijst van 18 kandi daten staan vooral bekende namen zoals Marty den Haan uit Sint-An naland op 4 en Ellen van der Wal- Vermeulen op 5. Van de achttien kandidaten zijn er zes vrouw. Met Nieuwenhuis op een verkies bare plek op 3 heeft de PvdA een nieuwe man in de fractie gehaald. Hij is geen onbekende voor de Pv- dA-afdeling. Belangrijker is wel licht dat hij goed is ingevoerd in de Thoolse samenleving en over veel contacten beschikt. Hij kan als stemmentrekker een rol spelen. Volgens het bestuur is Nieuwen huis een man die op veel plaatsten inzetbaar is, en heeft hij voldoende mogelijkheden om ook overdag werk voor de fractie te doen. De 62-jarige Nieuwenhuis was ge polst om op de lijst te komen. Toen hij daarmee akkoord ging, werd hem ook gevraagd of hij op een verkiesbare plaats wilde. „Die der de plek was toch wel een verras sing voor me. Het kwam een beetje op mijn pad. Ik werd door Van der Linde gevraagd. Die ken ik natuur lijk al jaren. Maar het zag er eerst helemaal niet naar uit dat ik de ac tieve politiek in zou gaan. Vorig jaar zou ik uitgezonden worden voor een ontwikkelingsorganisatie, VSO. Meer informatie? Assurantiekantoor Overheeke (0166) 602 888 of www.overbeeke.nl Assurantiekantoor Van Dijke (0166) 612 509 of www.dijke.info Tussen het tankstation van Arie en Ria Duine en het praathuisje in Scherpenisse staat de winkelwagen van de Spar. Zie verder pagina 13 EN VERDER... Rinus en Corrie Reijngoudt uit Sint-I'hilipsland zestig jaar getrouwd Thoolse boeren zijn hopen riet op hun akkers meer dan zat IN DE LOOP VAN HF.T LEVEN SLIJTEN ONZE ONDEUGDEN IN DEZELFDE ERHOUDING ALS ONZE DEUGDEN Dit nummer bestaat uit 24 pagina's Vrijwilliger van het jaar Joke van der Pol vindt waardering grandioos Zie de advertentie elders in deze krant. Advertentie I.M Marloes Oudesluijs uit Strijenham terug van stage in Florida Theo Winkels met kanarie algemeen kampioen bij Vogelvreugd

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1