Elektro totaal b.v. Scarpejaantjes kwart eeuw in Scherpenisse Politiepieten in Tholen moeten achter dieven van cadeau aan ,Ik heb moeten vechten als een leeuw tegen de grote jongens' Wij danken Prince kunststofbouw voor het in ons gestelde vertrouwen. Wij wensen hun veel succes Wij verzorgden de bestrating A. Goedegebuure J.J. Elenbaas www.dekortbv. konstruktie BV Donderdag 24 november 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Aktie, wegens succes!!!!!! aannemingsbedrijf van grond-, water- en wegenbouw Tienhoven 108 4697 GT Sint-Annaland Postbus 80 4697 ZH Sint-Annaland Tel. 0166-652230 Fax 0166-653374 KWALITEI de Aannemersbedrijf Kort Prince Kunststofbouw met het 20-jarige jubileum en wenst jullie veel plezier met de nieuwe uitbreiding. NIEUWBOUW BEDRIJFSPANDEN VERBOUWINGEN ONTWIKKELING Altijd te kort Bruikbare adviezen omgaan met dementie Andere beveiliging van gemeentehuis THOLEN: Slabbecoornweg 25, telefoon (0166)60 44 89 Dak- en gevelbeplating Staalconstructies Stalen trappen en bordessen Werknemers van Prince Kunststofbouw b.v., trakteerden oprichter Dré Prince vrijdag op een verrassingsfeest. Hiermee vierden het personeel en zakenkennissen het feit dat de ondernemer twintig jaar geleden zijn bedrijf vestigde in de gemeente Tholen. Makkelijk was de start in 1985 niet. „Ik heb toentertijd gevochten als een leeuw", vertelt de gepensioneerde Prince. Het bedrijf dat kunststof verbindingsstukken levert voor leidingnetten staat echter nog steeds trots en uitgebreid langs de Delta weg op het Thoolse industrieterrein Slabbecoornpolder. De officiële opening van de nieuwe loods maakte het verrassingsfeestje compleet. Onderaan de ladder 1600 euro voor verkeersprojecten Ballonnen en collage Eigenaar Dré Prince bij opening nieuwe loods in het zonnetje gezet Uitvinder Prince uw partner in de techniek Canadaweg 40 4661 PZ Halsteren Tel.: 0164-687575 info@elektrototaal.nl In uw woonhuis een PowerMax voor een veilig gevoel! PowerMax draadloos beveiligingssysteem met Nederlandse spraak. Preventiestickers en Nederlandstalige handleiding. 1 Borg opleveringsbewijs t.b.v. verzekering korting! Optie draadloze rookmelders 150,00 incl. installatie. Meldbank niet verplicht! Doormelding via uw GSM dit is gratis! Prijs 850,- incl. B.T.W. en installatie. Kijk ook op internet en druk op de knop aanbiedingen en beveiliging voor een folder. www.gl9ktr0tQtqql.nl WIJ BIEDEN Zeer goede kwaliteit, persoonlijke begeleiding door deskundige mensen tegen concurrerende prijzen. Industrieweg 5 4661 VN Halsteren Tei. 0164-684291 Smakelijk eten, smakelijk eten, eet maar op. Op de wijze van Va der Jacob, slaap je nog, zingen de peuters van peuterspeelzaal De Scarpejaantjes in Scherpenisse dinsdagmiddag voordat ze zich de frietjes, de frikadel en de appel moes laten smaken. De school is jarig, zeggen de kinderen want peuterspeelzaal is zo'n lang woord. De Scarpejaantjes bestaat 25 jaar en dat wordt met alie kin deren gevierd. De groep telt momenteel zestien kin deren. A line Meijer ontbreekt, maar er zijn twee gastkindjes van Corina Vroegop die helpt met het uitdelen van de frietjes. De kinderen komen el ke dinsdag- en vrijdagochtend rond half negen naar het gebouwtje aan de Watertorenstraat. Vandaag komen ze wat later omdat ze langer blijven om te kunnen blijven eten. De ruimte is versierd met vlaggetjes en ballonnen. Alle kinderen hebben een kroontje gemaakt. Tegen de buitengevel hangt een groot laken waar de kinderen met verf een handdruk op hebben achter gelaten. De peuterspeelzaal zit nog maar sinds 3 oktober 2001 in het gebouw aan de Watertorenstraat. Tussen de beide ba sisscholen van het dorp. Het is in een kwart eeuw tijd het vierde gebouw waar ze in zijn gehuisvest. Daarvoor, vanaf 1990, huisde de speelzaal in het gebouwtje aan de Westzeedijk, naast de ingang van de ijsbaan. Daar kregen de kinderen ook een buitenspeel- plaatsje tot hun beschikking. Voor die periode huisden de kinderen op de zolder van het voormalige gemeente huis op de Hoge Markt. Daarvoor in de voormalige lagere school in de Schoolstraat. Ook daar was geen bui tenspeelplaats, maar fietsen deden ze in de brede gang, vertelt leidster Mir jam Rijstenbil. Zij is zelf sinds 1994 verbonden aan De Scarpejaantjes. Ze is een van de vaste leidsters. De ande re is RiannE Goedegebuure (vanaf 1991maar die wordt vervangen door Corina Priem, de vaste invalleidster. Tot vorig jaar waren er twee groepen, een op dinsdag- en vrijdagochtend, en eentje op woensdagochtend. Maar vanwege bezuinigingen, moest de groep worden opgedoekt. Nu telt de groep 16 kinderen en dat is het maxi male aantal dat in de groep is toege staan. De ouders dragen per maand 34,05 euro bij. Vanaf volgend jaar wordt dat duurder. De kinderen die De Scarpejaantjes bezoeken komen allemaal uit Scher penisse. Een tijdlang kwamen er ook twee kinderen uit Poortvliet omdat er in hun woonplaats geen plek was op de peuterspeelzaal. Een van de oprichters is Margriet Wesdorp. Zij bracht in 1978 haar oud ste zoontje naar de kleuterschool ter wijl ze haar jongere dochter, (nu 28 jaar) dan meenam en even mee liet spelen. „Ik hoorde dat er in Sint-An naland toen net een peuterspeelzaal was begonnen en vroeg aan juffrouw Wil Potter van onze kleuterschool of dat ook iets voor Scherpenisse was. Ze is daar toen achteraan gegaan." De peuterspeelzaal werd een feit. Het bestuur werd gevormd door Margriet Wesdorp. Pascal de Lahaye, Wil Pot ter. Cato Geuze en Riet van Dijke. De naam De Scarpejaantjes werd bedacht door mevrouw Feijtel-Poot. „We heb ben toen geld gekregen van de ge meente waar verf voor is gekocht om de boel op te schilderen. De gemeente heeft er toen vloerbedekking in ge legd en twee wasbakjes met kraantjes ingezet. We zijn toen ook door het dorp gegaan voor speelgoed. In de brede gang van de school konden de kinderen fietsen." De eerste leidster was Annelies Rog geband uit Tholen. Ouders betaalden toen een bijdrage dat afhankelijk was van de hoogte van het inkomen. Op- pasmoeders die de leidster hielpen, en moeders die de boel schoon, hielden werden vrijgesteld van een bijdrage gedurende de maand dat ze ingescha keld waren. „Maai" je had altijd te kort." Toen de kinderen op de zolder van het Cloveniersgildc zaten, werden ze vol gens het oud-bestuurslid op de Pluim- pot 'gelucht.' „Op vrijdagavond zat daar ook de jeugdsoos. Toen die een honk kreeg aan de Westzeedijk, kon den de kinderen daar ook in. Ze kre gen daar ook een buitenspeelplaats." Ze bewaart nog een foto van de eerste groep. Er staan dertien kinderen op. twee ontbreken. „Van alle kinderen die er op staan, wonen er nog twee in Scherpenisse." Deze foto en andere foto's zijn te zien in het gebouwtje op 16 december tijdens de receptie van De Scarpejaantjes. De Vrijwillige Thuiszorg Tholen organiseerde dinsdagmiddag voor vrijwilligers en mantelzorgers een bijeenkomst over dementie. Frans van Dun, psychogeriatrisch ver pleegkundige bij Emergis, gaf uit leg over de verschillende soorten van dementie en de symptomen die daarmee gepaard gaan. Voor iemand die in zijn omgeving om gaat met een dementerende, kan het soms erg moeilijk zijn om de juiste benaderingswijze te vinden. Frans van Dun gaf duidelijke en bruikbare adviezen. Verder wissel den mantelzorgers en vrijwilligers tijdens deze middag in het Cen trum Thuiszorg te Sint-Maartens dijk ervaringen uit en coördinator Anja van Damme keek dan ook te rug op een boeiende, informatieve bijeenkomst. De Vrijwillige Thuiszorg Tholen, waaronder ook het steunpunt man telzorg valt, biedt familieleden van dementerenden ondersteuning aan in de vorm van het inzetten van vrijwilligers om bijvoorbeeld op te passen. Bovendien kan men daar terecht voor o.a. psychoso ciale en emotionele ondersteu ning, informatie en advies. Beveiligingsdienst de Eilanden gaat vanaf 1 januari 2006 de beveiliging van het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk uitvoeren. De beveiliging gebeurt met name tijdens de avond openstelling van het gemeentehuis op donderdag, wanneer er paspoor ten, identiteitsbewijzen en rijbewij zen besteld en afgehaald kunnen worden. De Eilanden hanteert een lager tarief dan de huidige beveili ger, met wie de gemeente het con tract heeft opgezegd. Harry Keijzer legt als dagelijks lei dinggevende uit wat de reden van de bijeenkomst is. „Werken aan Prince is een feest. Nu de logistieke inrichting is uitgebreid met het oog op de toekomst, hebben wij beslo ten om jou, vanwege twintig jaar zelfstandig ondernemerschap, in het zonnetje te zetten." Ook dankte hij Prince voor zijn innovatieve denkwijze. Vernieuwing is een as pect van het bedrijfsleven dat bij de onderneming hoog in het vaandel staat. Een bord met de passende slogan .innovatie is de PK-traditie' staat dan ook prominent in de nieu we loods. Wethouder K.A. He- ijboer, die present is om de jubilaris te feliciteren, blikt beknopt terug op de loopbaan van de eigenaar. „Je bent op latere leeftijd begonnen aan een zelfstandige carrière, waarbij jij veel aan innovatie hebt gedaan. Daardoor zit er veel veerkracht in dit bedrijf. Dat kunnen mensen al zien bij binnenkomst, ook het per soneel wordt erbij betrokken. Zelf zeg ik altijd ,wat ben ik zonder ambtenaren?'. Ik kan me heel goed voorstellen dat je als aanjager af hankelijk bent van goed personeel en dat zit hier goed." Medewerkers bij Prince komen, maar gaan niet snel weer weg. Peter de Boer is hier een duidelijk voor beeld van. Toen de eerste loods in aanbouw was, stapte hij op de star tende zelfstandige af met de vraag of Prince wellicht een baan voor hem had. Twintig jaren later is de allereerste medewerker werkzaam als hoofd bedrijfsbureau. „Ik ben dus onderaan de ladder begonnen", zegt De Boer. In 1988 kreeg De Boer meerdere collega's en begon het bedrijf uit te breiden. „We zijn begonnen met één lasmachine, tien jaar later kwam daar een spuitgiet- machine bij. Hiermee kregen we al le werkzaamheden in eigen hand." Voordat Prince Kunststofbouw aan uitbreiding kon denken, moest Dré Prince in 1985 eerst de financiële mogelijkheden vinden om het be drijf op te bouwen. Hierbij kreeg hij echter steun van het ministerie van economische zaken. „Op basis van mijn plan leende de overheid mij één miljoen gulden, terwijl ik verder helemaal niets had. Ik was de kleinste ondernemer in die tijd die zo'n groot ontwikkelingskre diet kreeg", vertelt Dré Prince de aanwezigen. Om financiële rede nen besloot hij zijn nieuwe bedrijf te huisvesten in de gemeente Tho len. „De prijs van industriële bouwgrond was in Bergen op Zoom vele malen hoger dan in Tholen. Het stukje naast de aange boden grond kon ik kopen voor de helft van de prijs, toen mocht ik er alleen niet op bouwen." Naast de medewerking van het ministerie en de gemeente Tholen, waren er ook personen die minder enthousiast waren over de plannen van Prince. „Ik heb veel tegenwerking gehad van grote jongens in deze industrie. Ze hebben mij proberen te elimine ren, voordat ik voet aan de grond kon zetten. Ik heb gevochten als een leeuw, met het huidige Prince Kunststofbouw B.V. als succesvol resultaat", verklaart de eigenaar trots. De uitbreiding met driehonderd vierkante meter was noodzakelijk voor het bedrijf. Wegens ruimtege brek werd enige tijd een loods bij- gehuurd. Het bestaande pand was te krap, waardoor de twintig perso neelsleden niet efficiënt konden Aan Contr' Escarpe in Tholen spreekt Sint Nicolaas de kinderen en hun ouders toe. In Tholen duurt het wachten zater dagmiddag op sinterklaas met zijn pieten lang. Er liggen zoveel ca deautjes op de boot dat het schip niet hard kon varen, vertelt Leo Troost op het podium aan de wal. Honderden kinderen en hun ouders staan aan de Contr' Escarpe te wachten op de stoomboot uit Span je. Eindelijk komt er enige bewe ging op het water. Het zijn drie kleine speedbootjes waar steeds 3 pieten in zitten. Gelukkig kunnen die al aan wal komen om peperno ten uit te delen. Sinterklaas komt even later met de stoomboot vol met dansende en zwaaiende pieten. Er zijn wel vijftig pieten meegeko men om rond 5 december cadeau tjes te brengen bij de kinderen. Tholen groeit immers, dus de pie ten krijgen het druk met al die schoorstenen in de nieuwbouw. Voor de winnaar van de kleurwed- strijd van de kinderen is een groot cadeau meegebracht. De sint is on gerust dat het niet op tijd is aange komen, zei hij op het podium nadat hij door burgemeester W. Nuis wel kom is geheten. Muziekvereniging Concordia begeleidt de sinterklaas liedjes die de kinderen zingen. Het cadeau, een grote roze doos, is wel aangekomen en staat in een open wagentje op de dijk, maar plotseling duiken er vier boeven op die er - tot grote schrik van de sint - met de auto vandoor gaan. De poli- tiepiet wordt ingeschakeld. En met vijf speurpieten op de fiets en loei ende sirenes van de politie gaan ze erachter aan. De sint stapt in de boerenwagen om naar de Markt te worden ge bracht. De kinderen erachteraan, onderweg goed uitkijkend of ze de boeven in gevangenispakken er gens zien. Op de kiosk op de Markt De provincie betaalt bijna 1600 euro uit als bijdrage aan Thoolse ver keersprojecten. Zo krijgt de ge meente 434,45 euro voor de scoot- mobielcursus die eerder dit jaar is gehouden. Voor de actie 'Veilig naar school' zijn een spandoek en affi ches aangeschaft en daarin draagt Middelburg 10,75 euro bij. Het grootste bedrag gaat naar de Reho- bothschool in Stavenisse. Die krijgt 1145 euro voor het aanschaffen van de verkeersmethode 'Wijzer door het verkeer'. De bijdragen - samen 1590,20 euro - worden uitbetaald op grond van de stimuleringverorde ning verkeersveiligheid Zeeland. krijgt Sint Nicolaas te horen dat de politiepiet de wagen is kwijtge raakt. De sint is bedroefd. Ook de speurpieten zijn er niet in geslaagd de boeven te vinden. Troost vraagt of ze toch niet eens op de daken kunnen gaan zoeken, maar de kin deren hebben dan al een helikopter gezien met het cadeau er in. En wat blijkt? Het cadeau is uit de heli ge vallen. Twee abseil pieten komen van de katholieke kerk naar beneden en vanuit de Venkelstraat wordt het cadeau aangevoerd en op de kiosk gezet. De sint is er blij mee dat al les op zijn pootjes terecht is geko men, maar wat horen ze? Er komt geluid uit de doos. Als ze de doos openmaken, blijkt er een boef in te zitten. Die wordt door de politiepiet in de boeien ge slagen. De boef bekent dat hij had gehoord dat er een mooie prijs was voor de kleurwedstrijd. En omdat ze niet goed kunnen kleuren, beslo ten ze de prijs maar te komen ste len. Het ging mis toen het touw van de helikopter losliet en hij hard naar beneden viel, vertelde hij. Al les deed pijn bij hem. Hij wordt meegenomen naar de gevangenis en eindelijk kan de prijsuitreiking beginnen. Er waren ruim 250 pla ten ingeleverd. Nick Masseurs (6) wint de hoofdprijs, een politiebu reau van Lego. Daarna worden nog eens tien prijswinnaars bekendge maakt. De burgemeester bedankt de sint voor het bezoek aan Tho len. Daarna bezoekt de sint de ouderen in zorgcentrum Ten Anker. traditionele gebruik van gietijzeren verbindingsstukken heeft in deze landen een voorsprong van vijftig jaar. Dré Prince houdt zich verder bezig met het vinden van oplossin gen voor de problemen van zijn klanten. Toen de grond van woon wijken in Gouda keer op keer bleef wegzakken, moest er een andere oplossing worden bedacht voor de leidingen die in deze tuinen lagen. Iedere twee jaar moeten deze tui nen opgehoogd worden, waarbij het leidingsysteem beschadigd raakte en snel kapot ging. Het Thoolse bedrijf ontwierp een flexi bel systeem dat meezakt met de grond, hierdoor wordt de levens duur van de leidingen aanzienlijk verlengd. Dit is één van de voor beelden, waarbij het bedrijf op ver nieuwende wijze bezig is. Vaak moet eigenaar Prince achter de tekentafel plaatsnemen om een passende oplossing te ontwerpen. Hierbij gaat hij uit van 1500 basis modellen verbindingsstukken. Waar andere bedrijven alleen deze standaardproducten kunnen leve ren. gebruikt Prince de stukken als basis en biedt een sluitend ant woord. Deze aanpak heeft de orga nisatie veel klanten opgeleverd, waaronder de nutsbedrijven in Ne derland. Ook RET. het bedrijf dat het netwerk van bus-, metro- en tramlijnen verzorgt in Rotterdam, is een trouwe klant van Prince. De waterdichte kabelboxen die het be drijf levert, worden gebruikt voor de ondergrondse tramleidingen. Aannemers die leidingen moeten aanleggen over bestaande obstakels heen. zoeken PK op voor de juiste verbindingsstukken. Het bedrijf ontwikkelt hierdoor soms zeer vreemde constructies, een verza meling foto's aan de muur in het kantoor laat zien wat er allemaal mogelijk is. Hans Prince, de echtgenote van de drukke eigenaar, verrichtte vrijdag de officiële openingshandeling van de loods. Een heftruck reed een pallet vol ballonnen naar buiten, waarna zij de ballonnen losliet. De aanwezigen proostten op de toe komst van het bedrijf. ,Man van het eerste uur' Peter de Boer. gaf de ei genaar namens alle werknemers een collage cadeau. De fotocollage geeft een impressie van de ontwik keling van het bedrijf, ontwerpte keningen en een portrettekening van de zeventigjarige eigenaar zelf. Dré Prince nam het cadeau trots in ontvangst. „Ik ben nog zo jong, dus ik ga door. Ik hoop bij het 25-jarigë jubileum er nog bij te zijn." Het echtpaar Prince kreeg van de medewerkers in Tholen een fotocollage cadeau. werken. Met de nieuwe loods is meer ruimte gecreëerd voor de reeds aanwezige voorzieningen. Zo beschikt het bedrijf over een eigen laboratorium waar verschillende testen kunnen worden uitgevoerd. Daarnaast maken een spuitgietma- chine, draaimachines en een luxe lasafdeling onderdeel uit van het bedrijf. De diversiteit aan appara ten is noodzakelijk om gespeciali seerd maatwerk te kunnen leveren aan de klanten. Dré Prince bezoekt iedere dag zijn bedrijf en houdt zich nog steeds be zig met verschillende ontwerpen en uitvindingen. Zijn laatste project bestaat uit een trekvast-systeem waarmee pvc-leidingen aangeslo ten kunnen worden op kunststof verbindingsstukken. Het betekent een technische uitdaging die mo menteel gekeurd wordt door het Kiwa. Veel van zijn energie steekt de eigenaar in het gecertificeerd krijgen van dit systeem, al kost het veel tijd. Alle producten van het bedrijf be schikken over het Gastee- en Kiwa- keurmerk, het Britse WRC-keur- merk en het Duitse DVGW-keur- merk. Deze keurmerken moeten de hoge kwaliteit van de producten waarborgen. De buitenlandse keu ren zijn voornamelijk van belang nu de verbindingsstukkenleveran- cier zich gaat richten op de interna tionale markt. Er zijn contacten ge legd met Duitsland en Engeland, maar het is een strategisch proces dat langzaam moet groeien. Het

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 9