Denktank moet bestuurders impuls achter de broek zitten Jongerenraad verder met jeugd verkiezing Kinderen in smalstad oefenen in het klauteren op daken Nieuw Haestinge 'achter de dijk' Bungalowpark Wulpdal vanaf 1975 al in beeld Aanleg bungalowpark Wulpdal bij Gorishoek bijna rond Stukje nostalgie ontnomen Scherpendijk 'Aldi eerst' Donderdag 24 november 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT „De impuls voor Sint-Maartensdijk en Scherpenisse vergt een inzet van iedereen. Als dat niet beseft wordt, dan wordt het een slap aftreksel. De bal ligt bij u. Een denktank van een aantal welwillende mensen moet pro jectontwikkelaars, investeerders en de gemeente achter de broek zitten om zaken te realiseren." Met die bood schap rondde B. Roelofs van Buck consultants interna tional uit Nijmegen donderdagavond in Haestinge de bij eenkomst over het opkrikken van beide dorpen af. Wiedeweerga B. en w'. zetten licht op lichtgroen De jongerenraad Tholen (joth) mag van de gemeente doorgaan met de voorbereidingen voor een jeugdverkie- zing. Hiermee komt een daadwerkelijke gemeenteraads verkiezing voor jongeren onder de achttien jaar steeds dichterbij. „We hebben bijna groen licht, zeg maar licht groen", vertelden jongerenwerkster Ingrid Bras en voor zitter Hermen Geluk de andere joth-leden maandag tij dens de vergadering in dorpshuis de Wimpel in Sint-Philipsland. Verschillen De kinderen van Sint-Maartensdijk kunnen er op reke nen dat er pakjes in de schoorsteen worden gedaan door de zwarte pieten. Ze oefenden zaterdag op de Markt na dat de Sint Nicolaas zijn intocht had gemaakt in de smal stad. Ook de kinderen en burgemeester W. Nuis mochten het proberen. Zware wissel Voorstel korfbalvereniging Emergo Voor partycentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk had voorzitter J. van der Linden van korfbalvereniging Emer go donderdag op de impulsavond een uitgewerkt voor stel. Nieuwbouw is volgens hem beter dan het opknap pen van het gebouw. Bij Gorishoek ligt bijna elf hectare landbouwgrond waar het zomerwoningenpark Wulpdal kan worden gebouwd. Op twee percelen kunnen 225 bungalows. Dat was al thans de opzet toen de gemeente er in 1975 voor het eerst over sprak. Inmiddels is het dertig jaar verder en lijkt er nu enig schot in de zaak te komen. De oproep om een denktank in te stellen had succes. Na afloop schre ven zich uit de ongeveer zestig aan wezigen spontaan zeven personen in, 3 uit Scherpenisse en 4 uit Sint-Maar tensdijk. Wethouder F.J. Goossen was tevreden over hel verloop van dc avond. „Dc mensen waren kritisch- positief. De impuls wordt omarmd. De lat ligt hoog. Ik ga er voor. Nu moet de gemeenteraad nog aan het werk." De wethouder kon zich niet voorstel len dat de raad er niet mee akkoord zou gaan, zo zei hij op een vraag van G. Vermaas. „Er is al twee keer over gesproken in de commissie ruimte. Er was tot twee keer toe een behoor lijk positieve insteek." Ook J. Kloet had enige twijfels. „Gaat de raad er voor of na de gemeenteraadsverkie zingen over beslissen?" Maar Goos sen was er van overtuigd dat dit in ja nuari rond kan zijn. „Een aantal projecten is doorgeschoven, maar dit is het meer dan waard om in de raad van januari vast te stellen. Die datum is hard." De gemeenteraad moet akkoord gaan met het aanstellen van een projectlei der voor de impuls. Dat is een van de voorwaarden voor het welslagen van de projecten. Ook zou er een com manditair vennootschap moeten ko men om de financiën van verschillen de deelnemers (onder meer gemeente en projectontwikkelaar) in goede ba nen te leiden. Veel concreets is er nog niet. Wat van de grond zal komen is een bungalow park bij Gorishoek, verzekerde Roe lofs. Andere zaken zijn al bekend, maar zijn om allerlei redenen uitge steld, zoals de renovatie/nieuwbouw van Haestinge in Sint-Maartensdijk, het bouwen van een servicecentrum voor ouderen in Scherpenisse waar de inwoners van het dorp al lang op zitten wachten, en de bouw van extra woningen in beide woonkernen. Fractievoorzitter J.J.P.A. Boulogne (ABT) stapte aan het eind van de avond achter het spreekgestoelte om te zeggen dat er werk gemaakt moet worden van de impuls. Hij had er echter nog niet met zijn fractie over gepraat, zei hij maar hij gaf alvast zijn steun: „Er is al verschillende ma len over gesproken. We moeten er te genaan." J.P. Bout (CDA) vond dat het plan van de bevolking is. „Jullie moeten de raad er zo van overtuigen dat wij geen nee kunnen zeggen." En zo kreeg het eind van de avond nog een politiek tintje. De commissie ruimte spreekt er op 9 januari over. Daar kan iedereen zijn zegje nog eens doen. Roelofs riep de aanwezigen op van die gelegenheid gebruik te maken. „Je kan het beter twee of drie keer zeggen dan een keer." Benadrukt werd dat de impuls over een aantal jaren moet worden gezien. Bij het opstellen van het rapport werd gebruikt gemaakt van nota's die over verschillenden beleidsterreinen zijn verschenen. Roelofs was geschrok ken van de grote hoeveelheid. „Een stapel van een halve meter. Allemaal papier en dat is zeer geduldig. Er be staan al veel ideeën. Die zijn nu be vestigd. Die mensen zullen zeggen dat er weinig nieuws onder de zon is. Maar het gaat om een soort structuur visie op langere termijn en over reali seerbare projecten." De reden voor de impuls is het ver trek van het gemeentehuis. Met het uitvoeren van een aantal projecten wordt beoogd om voorzieningen op peil te houden en de koopkracht en werkgelegenheid te behouden. „We zoeken naar projecten die een soci aal-economische impuls kunnen ge ven. Er zijn zes kansrijke projecten De vestiging van het Markiezaat college in Sint-Maartensdijk zou heel goed geschikt zijn voor het onderbrengen van verenigingen met een kleine beurs. Dat betoogde A. Wielaard op de avond over de impuls Sint-Maartensdijk/Scherpenisse. Maar volgens wethouder F.J. Goos sen heeft onderzoek uitgewezen dat het niet geschikt is voor bijvoor beeld muziekgezelschappen. De school wordt gesloopt en maakt plaats voor woningbouw, zei de wethouder. Wielaard: „Het moet me van het hart dat sloop een enorme kapitaal vernietiging is. Ik was een van de eerste leerlingen en ik heb het gevoel dat ons een stukje nostalgie wordt ontnomen. Als je het gebouw laat staan kunnen ook de muurschildering en het glasraam bewaard blij ven." Hij pleitte er voor het multifunctioneel centrum van de Kastelijnsweg te verplaatsen naar Onder de Linden, maar dat is volgens de wethouder onmogelijk. ..Het is gebouwd met Europese subsidies. Als we dat doen. dan moeten we dat allemaal terugbetalen. De school bewaren voor een ander doel is niet reëel." Wielaard zag er weinig heil in om er woningen te bouwen. De bevol king zelf heeft er niet veel aan, zei hij: „De opbrengst gaat in de zak ken van projectontwikkelaars. Ik mag er dure grond kopen." geselecteerd: 1 extra impuls Haestin ge, 2 woonzorgcentrum Scherpenis se, 3 recreatievoorzieningen zuidkant en opwaarderen huidige campings, 4 winkelvoorzieningen Sint-Maartens dijk, 5 extra woningbouw, 6 opknap pen verouderde locaties. Voor de im puls is in de begroting van 2006 uit de algemene reserve 650.000 euro opgenomen. Roelofs: „We hebben stad en land af gereisd om investeerders en project ontwikkelaars te zoeken. Sommigen wilden wel meedoen, maar voor 50 procent financieren, anderen wilden bijvoorbeeld bouwgrond van de ge meente voor niks. Allemaal onrede lijke eisen." Volgens de adviseur moet bij de im puls uitgegaan worden van tien jaar. En gaat het om het starten van projec ten die geld opbrengen waarmee an dere projecten kunnen bekostigd worden. Er moet uitgegaan worden van de kwaliteiten die de beide dor pen hebben. Er moet een bundeling van partijen (ook inwoners) zijn om de projecten te realiseren. En de ge meente moet de projecten mee ont wikkelen. „Niet afwachten, maar zelf het voortouw durven nemen." Volgens Roelofs komt het bungalow park bij Gorishoek er. En op de lan gere termijn is het volgens Roelofs mogelijk dat er een tweede bunga lowpark komt, dichter bij het dorp. „De investeerders mikken op ver schillende segmenten." Er wordt ook bekeken of er een golfbaan kan ko men bij Gorishoek. „Er is interesse, maar er is nu een hausse van nieuwe Eigenaar N. van den Wijn gaard van De Zeester had be grepen dat het uitgraven van de haven in Sint-Maartensdijk vanwege de kosten ais moge lijkheid was vervallen. Maar hij zou wel graag zien dat er bij Gorishoek een haven komt. „Zeilers liggen graag in zout water. Kijk maar naar Wemel- dinge. Dat zou een goede im puls zijn voor Scherpendijk." golfbanen in Brabant." J. van der Linden wilde weten of het nieuwe bungalowpark wel zonder zwembad aangelegd kan worden. Volgens Roelofs is dat wel degelijk mogelijk. „Het wordt geen Center Pares waar je het park niet af hoeft. Dat heeft geen uitstraling. En is ook niet de inzet van het project." Ook wees Van der Linden er op dat een nieuw park mogelijk negatieve gevolgen heeft voor de bestaande campinghouders. Hij wilde weten of die hierover geraadpleegd zijn. Roe lofs bevestigde dat. „Het wordt niet als concurrentie gezien, maar als aan vulling. Een groter aanbod is een gro ter potentieel." B. Zwikker van recre atieterrein de Pluimpot bevestigde dat. Eigenaar N. van den Wijngaard van café-restaurant de Zeester maakte zich zorgen om het verdwijnen van het veerpontje tussen Gorishoek en Yerseke. Ook het vulstation voor dui kers op zijn terrein verdwijnt. Hij vond dat de gemeente inkomsten uit de toeristenbelasting aan moet wen den om het veer te behouden. Aan de bestemming van het gemeen tehuis heeft het adviesbureau niet veel aandacht besteed omdat de ge meente daar zelf al actief mee bezig is. „We gaan er van uit dat het nu wel doorgaat. En zo niet dat het als de wiedeweerga wordt opgepakt. Het moet rendement opleveren." C. de Beuckelaar uit Tholen die na mens de Doordrammers al jaren pleit voor de komst van de Aldi aan de Sportlaan. wilde weten wie de inves teerder is die interesse heeft voor het gemeentehuis. Zij noemde de naam van Giesbers, 'de man van de Lidl', die op de Markt een vestiging wil (in het pand van Van Houte). Goossen Volgens C. de Beuckelaer straalt de gemeente 'niets uit', dat zei ze in Haestinge tegen wethouder F.J. Goossen over de impuls. „Ik heb het wel. Ik heb het lef om voor de burgers op te komen. En voor Aldi. Al di was eerst in de Sportlaan. Die plek is ideaal voor Scher penisse en Sint-Maartensdijk." wilde er niets over zeggen. Het adviesbureau is overigens tegen de komst van Aldi aan de Sportlaan. Net als de middenstand vindt Buck een vestiging van een supermarkt in het centrum van het dorp beter. „Het is van groot belang die te koppelen aan het winkelgebied. Anders bestaat het gevaar dat door de florerende dis counter aan de Sportlaan er een troos teloze Markt ontstaat." Het college van burgemeester en wethouders heeft de joth uitgeno digd een plan uit te werken, waar bij zij een agenda moet opstellen met alle aspecten van een eventu ele jongerencampagne. Hierna wordt gekeken of de joth een sub sidie ontvangt voor het organise ren van de jeugdverkiezing. Deze verkiezing zou parallel lopen aan de reguliere gemeenteraadsverkie zing in maart. Het voornaamste punt van het college is, dat de joth onderwerpen en vragen aanlevert, waar de jeugd uit de gemeente Tholen graag antwoord op; wil krijgen van de politieke partijen. Hierover werd maandagavond druk gediscussieerd. Uit vijf aan geboden onderwerpen van de ge meente, werden de drie belang rijkste gekozen. Sport, cultuur en vrije tijd ontving zeven stemmen, openbare orde en veiligheid kreeg vijf stemmen. Voor het derde on derwerp moest opnieuw gestemd worden, omdat twee zaken een zelfde aantal stemmen ontvingen. Tenslotte werd bij herstemming met zes stemmen gekozen voor welzijn, wonen en leefomgeving. Het werkelijk formuleren van ge richte vragen bleek echter nog niet zo makkelijk. Vandaar dat jonge renwerkster Ingrid Bras met het voorstel kwam om geopperde steekwoorden van de joth-leden later tot algemenere vragen te for muleren. Annet Vroegop was van mening dat de politieke partijen wel eens aan de tand gevoeld mo gen worden over het vervoer van en naar uitgaanscentra en kreeg hierbij steun van veel andere le den. De visie van de partijen op het fenomeen hangjongeren, mag van de joth ook onder de aandacht worden gebracht. Andere belang rijke zaken waren de verlichting van fietspaden, het beschermen van de jeugd tegen de groeiende criminaliteit en het aantrekkelijker maken van de leefomgeving voor de jongeren. Kortstondig botsten de meningen van Hermen Geluk en Jenneke Ouwersloot over het instellen van een jongereninformatiepunt (jip) en de vraag wat de partijen willen gaan doen aan preventieve taken met betrekking tot drank en seksu ele voorlichting. Hoewel Jenneke streed voor een jip, voelde zij wei nig voor een uitleg van de partijen over voorlichtingscampagnes. „Ik wil dat echt niet horen en ik denk een heleboel andere jongeren ook niet." Hiermee was de voorzitter het echter niet eens en hij ver klaarde dat ook hij zaken had aan gehoord die hem niet aantrokken. „Maar dat is juist de bedoeling, om vragen over verschillende on derwerpen te stellen. Het ene spreekt jou aan en het andere mij. Daarmee bereik je wel veel jonge ren die allemaal een onderwerp le zen wat zij interessant vinden en op basis daarvan een politieke par tij kunnen kiezen." Met deze op vatting waren alle leden van de jongerenraad het eens. De jeugdraad zal tot 7 maart één avond per week, roulerend op maandag, dinsdag en donderdag, in het gemeentehuis bijeen komen om de verkiezingscampagne te or ganiseren. De jongeren moeten zich bezig gaan houden met het uitzoeken van een communicatie bureau, posters ontwerpen, een promotietoer en een debat organi seren. Ingrid Bras onthulde dat er voor zes december al een bijeen komst op de agenda staat met een politieke partij. Welke partij, wilde zij nog niet vertellen. De Sint nam de tijd om tijdens de rondgang door de smalstad met de kinderen te spreken. Het was ook in de smalstad druk met kinderen toen Sint-Nicolaas friet zijn pieten uit Spanje op de Molendijk aankwam. Hij werd ver gezeld door een zwarte pietenband. Het gezelschap ging ook langs Maartenshof. De kinderen van De Rieburch, peu terspeelzaal 't Hummeltje, Ria's kinderdagverblijf en de Yuppies waren via een brief door de hoofd piet gevraagd pakjes te maken. Niet groter dan een schoenendoos. En die mee te nemen naar de Markt. Om te oefenen met het gooien van de dozen door de schoorsteen. Want dat doen de pieten ook elke zomer zodat ze in de winter wanneer ze hier zijn, geen fouten maken. Op de Markt stond dan ook een heus maar klein dak met twee schoorstenen. De kinderen mochten hun doos in de schoorsteen gooien, maar moesten dan wel eerst tegen het dak klauteren. Dat lukte, al kre gen sommige kinderen wel hulp van een van de pieten. Ook de burgemeester werd ge vraagd een doos in de schoorsteen te werpen. Ook hij slaagde er in, tot grote tevredenheid van de sint. De pietenband had ook nog een ca deautje voor de burgemeester. Hij kreeg een speculaaspop. De pieten band was gevraagd door muziek vereniging Euterpe om mee te hel pen de kas van de vereniging te spekken door speculaaspoppen te verkopen. Nuis stipte het belang aan van de vereniging voor de cul tuur van het dorp en was blij dat de sint elk jaar weer naar Nederland komt. Hij had zelf ook drie kinder tekeningen voor de sint. Die waren naar het gemeenthuis gestuurd. Na de ontvangst voor het gemeente huis ging het gezelschap naar Haes tinge. In de grote zaal stonden vier schoorstenen opgesteld waar de kinderen ook konden oefenen. Maar er waren ook andere spellen voor de wat oudere jeugd. De sint bezocht de oefening en ging daarna naar de pilarenzaal waar de jongste kinderen bij hem op bezoek kwa men. Ze mochten even bij hem op schoot zitten, een liedje zingen, een tekening aanbieden of samen op de foto. De grote zaal werd ondertussen klaargemaakt voor de kinderdisco. Alle kinderen tot twaalf jaar kregen na afloop een snoepzak mee naar huis. Er werden er in totaal zo'n 330 snoepzakken uitgedeeld. De sint vond het drukker dan vorig jaar. Dat kwam ook omdat het mooi weer was. Het woonzorgcentrum in Scherpenis se laat veel te lang op zich wachten, stelde H. Verkerke, oud-voorzitter van de stichting dorpsgemeenschap Scherpenisse. „Hoeveel jaren moeten we nog wachten? Het blijven maar plannen." Behalve het woonzorgcentrum is er in de smalstad aan de noord-oostkant nog ruimte voor woningbouw en kan er aan de zuidkant 'een waterfront komen voor de bouw van duurdere woningen'. „Dat is een grote investe ring en het levert ook een aardig ren dement op." Bij de presentatie lag de nadruk vol gens T. Opree-Schipper uit Scherpe nisse te veel op Sint-Maartensdijk. „Waar is de impuls voor Scherpenis se? De supermarkt gaat weg. Waar moet mijn 80-jarige moeder om boodschappen? Ik ben echt blij dat Duine met een winkelwagen begint maar voor haar is dat te ver." Roelofs benadrukte dat de nadruk op de smalstad ligt. Dat heeft te maken met het vertrek van het gemeente huis. Maar volgens de adviseur komt de recreatie ook voor een deel ten goede aan Scherpenisse. „Het levert extra bezoek op aan de horeca bij voorbeeld." A. Beeke verzuchtte: „Er is gezocht naar mogelijkheden, maar er is niets gevonden." Dat ontkende Roelofs: „Maar het is voor Scherpenisse een stuk moeilijker dan voor Sint-Maar tensdijk. Dat is waar." W. Brevet complimenteerde Roelofs met het 'geweldige rapport'. Brevet is een van de 'steutelfiguren' waarmee het adviesbureau sprak. En lid van de inmiddels opgeheven porgroep. „Het is een positief stuk voor de bevolking van Sint-Maartensdijk en Scherpenis se. We zitten hier echt op te wachten. Het is een ambitieus plan dat vraag om een inspanningsverplichting. Als de raad groen licht geeft, dan kunnen we vooruit denken." Brevet vroeg zich af of er met projec ten die de gemeente geld opleveren, zoals de verkoop van grond voor wo ningen in Stadszicht en Waterfront in Tholen, een overdekt zwembad ge bouwd kon worden in Sint-Maartens dijk. „Wat is er met dat geld ge beurd?" Maar daar wilde de wethouder geen uitspraak over doen. „De winst gaat naar de gemeentekas. We doen er niks extra's mee. Ontlok me geen be loftes die ik niet kan doen." Volgens Brevet heeft het overdekte zwembad een meerwaarde. Niet al leen de eigen bevolking kan er te recht, ook de recreanten. Die kunnen dan ook langer blijven, zo betoogde hij. „We moeten ook hoog inzetten. Het is nu of nooit. Deze kant van Tholen heeft veel te bieden. Daar moetje niets meer afpakken." Goossen ziet er echter geen kans toe, zei hij. Hij verwees naar de eis om een zwembad te realiseren bij het Wulpdal en dat dit vervolgens niet leidde tot de aanleg van het bunga lowpark. Ook Roelofs benadrukte dat het uit kostenoogpunt een te zware wissel drukt op de exploitatie. Hij wees er op dat 50 tot 55 procent van de kos ten personeelskosten zijn. „Ook als er weinig bezoekers komen. Dan zit je met hoge energiekosten, hoge eisen aan hygiëne en veiligheid. We heb ben berekend dat voor Tholen er 50.000 bezoekers moeten zijn. Dat betekent dat elke Tholenaar twee keer in een jaar naar het zwembad zou moeten." Brevet stelde daarentegen dat er ook een andere opzet mogelijk is, name lijk Haestinge verplaatsen naar de Geertruidapolder, plus zwembad en bouwen op de vrije grond." Maar Goossen ziet daar weinig kans toe omdat dit gebied grenst aan het bedrijventerrein waar Weggemans in de hoogste milieucategorie valt (zwa re industrie). Beheerder H. Visser van Haestinge pleitte ook voor nieuwbouw van Haestinge. Hij maakte een vergelij king met het gemeentehuis. „Moder niseren kostte meer dan nieuwbouw." Volgens mevr. De Beuckelaer wordt zo'n zwembad te duur, 'voor mensen die weinig te besteden hebben.' „Aldi kost niets en veel burgers hebben er wat aan. Er leven veel Tholenaren in stille armoede." Ook Kloet stak een pluim op de hoed van Buck. Hij vond het van belang dat er samenhang is in de aanpak en was ook voor het instellen van een denktank en het aanstellen van een projectleider. Wel zei hij wat zorgen te hebben over de commanditaire vennootschap. Volgens hem zitten daar wel enige risico's aan. Ondanks de kritische noten, bleken de meeste aanwezigen achter de aan pak te staan. Zowel Goossen als Roe lofs kregen een applaus. „Daar schieten we niet veel mee op. Ook als de renovatie zeer drastisch wordt aangepakt, blijven we met een constructief oud pand zitten. Moeten we dan over pakweg tien jaar niet weer constateren dat Haes tinge niet meer voldoet aan de eisen van die tijd?" Volgens Van der Linden is sloop be ter. En zou het nieuwe Haestinge in de Geertruidapolder gebouwd kun nen worden. „Een verbeterd en een vergoot gebouw achter de dijk. Door vooral de sporthal uit te brei den tot volledige sporthal van 40 bij 20 meter nemen de gebruiksmoge lijkheden toe. Meerdere volleybal- velden, meerdere tennisbanen mo gelijk, geschikt voor basketbal, korfbal, zaalvoetbal. Hierdoor zal ook het aantal gebruikers (vooral in de weekeinden) toenemen." Vol gens de voorzitter zal de exploitatie dan minder tekorten laten zien. In een nieuw Haestinge kunnen ook commerciële activiteiten plaatsvin den, zoals fitness, sauna, bowling, spelletjeshal. „Of in dit plan een overdekt zwembad gerealiseerd kan worden, vragen we ons af. Het is fi nancieel geen haalbare kaart, hoe wel wij de komst hiervan zeker zou den toejuichen." Volgens Van der Linden zouden ook de korfbalvelden (inclusief de ont vangstruimte van Emergo) en het trainingsveld van de voetbalvereni ging Smerdiek aan de andere zijde van de dijk moeten worden ver plaatst. Om een en ander te bekostigen zou den op de vrijgekomen grond wo ningen gebouwd kunnen worden. Dat levert de gemeente geld op waarmee de kosten van nieuwbouw en verplaatsing van Haestinge en sportvelden bekostigd kunnen wor den. De voorzitter overhandigde de sug gesties aan wethouder F.J. Goossen. Volgens adviseur B. Roelofs zou het gebouw daardoor te ver van het dorp komen te liggen. Zeker voor jonge kinderen zou dat een pro bleem opleveren, zei hij. Er is wel naar de kosten gekeken. De oplos sing is volgens hem te duur. „Nieuwbouw en verplaatsing bebe- horen tot de bovenkant van de mo gelijkheden." Renovatie van Haestinge staat nu op de rol voor 2008/2009. Volgens Goossen is er 2,5 miljoen euro voor begroot. Dat was voor 2007 be doeld, maar volgens Roelofs bete kent de extra impuls die aan Haes tinge moet worden gegeven, uitstel van een half jaar. „Het is beter te wachten totdat er een echt goed plan is." De akkers liggen er nog steeds, maar zijn in 1988 verkocht door J. Versluys aan aannemer P. Uyt- dcwilligen uit Oud-Vossemeer. „Eerst was er een Duitse Belg, Kuchje die ook camping de Oude Hoeve had gekocht, maar vergat de grond te betalen, vertelt Vers luys. „Aannemer Uytdewilligen zat er toen tussen als verkoopkan toor en die heeft het uiteindelijk gekocht. Het was ook voor het be drijf aantrekkelijk als bouwpro ject." Versluys die toen wethouder van re creatie was, herinnert zich de perio de dat er 'onvoorstelbaar veel aspi rant projectontwikkelaars' langs zijn geweest die interesse hadden in het project. Van Sporthuis Centrum tot Wilma. „In het allereerste begin heeft de Belg contact gehad over de bestem ming van de grond met gedeputeer de Boersma. Die wilde wel mede werking verlenen, als er maar een aantal voorzieningen bij kwamen. Een zwembad, manege of tennis baan. Dat is toen een eigen leven gaan leiden. Er is lang vastgehou den aan een overdekt zwembad, dat ging niet om een luxe bad, maar om een recreatiebad, een overdekt bad je. Daarop haakten verschillende projectontwikkelaars af. Het gaat hier tenslotte om polderrecreatie. Dat is niet te vergelijken met de kuststrook op Walcheren." De oud-wethouder heeft het rap port over de impuls ook gelezen. En vraagt zich af of het bungalow park beschouwd kan worden als een winstgevend object waarmee andere projecten bekostigd kunnen worden. „Daar heb ik niet zulke hoge verwachtingen van." E. Sturris-van Ast (rechts) uit Sint-Maartensdijk in discussie met haar achterburen uit Scherpenisse H. Verkerke en diens dochter P. Duijnhouwer-Verkerke. Links SGP-raadslid J. M. Aarnoudse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 7