Lange werkdagen en steeds meer papieren rompslomp Onderscheiding muziekbond voor trouw (bestuurs)lid Brunch voor €2,- Piet en Heieen Moerland sluiten Spar supermarkt in Scherpenisse Onderwij sgeld anders besteed Begraafrecht flink omhoog Literaire avond met Ivo de Wijs Zes molens worden bekeken Winkelwagen Spar op proef Activiteiten Agenda 2005/2006 Bram Goedegebuure 45 jaar bij Accelerando Extra geld voor de kinderopvang Donderdag 24 november 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Volgende week zaterdag sluit Spar Moerland in Scherpe - nisse. De laatste supermarkt uit het dorp verdwijnt. Piet en Heieen Moerland stoppen ermee. Het kost hen wel moeite maar ze hebben geen spijt van hun beslissing. De lange werkdagen en de toenemende papierwinkel breekt vooral Heieen op. Moerland gaat op zoek naar ander werk. Hun beide dochters Jantien en Geertrude en cais sière Johanna van Eenennaam verliezen hun baan. Commissarissen Delta pas 2006 meer vergoeding Vrije ligdagen in havens afgeschaft Sluitpost Toiletpapier Rampenoefening gemeente Tholen Gemeente praat met alle kerken Fijne tijd Velthuis bij 't Rijks van houte wonen stevinweg 1 tholen tel. 609222 www.vanhoute.nl brasserie du bois stevinweg 1 tholen tel. 609228 Overlevingscursus voor verenigingen Meer ruimte bij woningbouwplanning Piet en Heieen Moerland met hun dochters Geertrude (links) en Jantien, kleinkinderen Laura en Lucas, en caissière Johanna van Eenennaam rechtsachter). Trouwe klanten hebben al een traantje weggepinkt bij de kassa toen ze hoorden dat de zaak dicht gaat. Ook Heieen Moerland-Rie- dijk (51) heeft het er dan moeilijk mee. „Ik houd het dan zelf ook niet droog. Mensen die je al zo lang kent. Waar moeten we dan naar toe?, zeggen ze. We hebben het al tijd met plezier gedaan. Het zal de laatste dagen niet meevallen." Ook de leveranciers nemen al afscheid van het echtpaar en het personeel. De schappen raken leger. Met het sluiten van de winkel worden de voorzieningen in het dorp nog schraler. Weliswaar gaat A. Duine een winkelwagen voor de eerste le vensbehoeften exploiteren aan de Spuidamstraat, maar of dat renda bel wordt, is afwachten. De Spar was een van de drie super markten die het dorp rijk was, ver telt de 54-jarige Moerland. „Je had Centra van de zusters Noom. Die heette eerst 4=6. Later overgeno men door Houtman. De familie Ha- ge-Jansen kwam er aan de Hoge Markt als laatste bij. Twee jaar ge leden hadden we nog een eigen bakker, er was een slager. Kleding zaak Pommé-van Houte, noem maar op. We hadden hier een bloei ende middenstand. En een brade rie. De middenstandsvereniging is opgeheven. Zelf hadden wij geen klagen, maar mijn vrouw Heieen kan het niet meer aan en personeel erbij nemen, gaat niet meer." Eind mei, begin juni, nam het echt paar Moerland de beslissing om te stoppen. Twee jaar geleden was het Heieen allemaal te veel gewor den. Werkweken van 70 uur, plus het huishouden. De boog was te lang gespannen. Heieen: „We gaan bijna nooit op vakantie. We hebben geleefd om te werken. We hebben nog wel gekeken of er een perso neelslid bij kon komen, maar dan is het voor ons ook niet leuk meer. Dan gaat alles weg aan kosten. We hebben ook 31 jaar samen ge werkt. Dat geef je ook niet gauw uit handen. We zijn zo op elkaar ingespeeld." Piet Moerland had graag tot zijn zestigste door willen gaan. „Het is niet zoals het geweest is in onze branche. Het loopt terug en we willen stoppen voordat het echt slecht wordt. De concurrentie is natuurlijk moordend sinds de prij- Aangezien de Koningin Juliana- school in Sint-Philipsland niet het leerlingenaantal haalt dat vereist is voor uitbreiding met een negende groep, wil het gemeentebestuur de hiervoor gereserveerde 251.000 eu ro nu inzetten voor onderwijskundi ge vernieuwingen. Daarvoor is dan 534.600 euro beschikbaar. Van dit De aandeelhouders van nutsbedrijf Delta hebben in juni ingestemd met een aanpassing van de honoraria van leden van de raad van commis sarissen. De voorzitter van de raad ziet daardoor zijn vergoeding ten opzichte van 2004 stijgen met 8,5%, terwijl de overige leden 11,2% meer krijgen. Op bedrijfseconomische gronden vindt het gemeentebestuur Het begraafrecht en het uitgeven en inschrijven van graven wordt in Tholen volgend jaar fors duurder. Om zeventig procent van de kos ten te kunnen dekken, wat door de gemeenteraad is afgesproken in het raadsprogramma Kleur beken nen, moeten de tarieven met liefst 25% omhoog. Als de gemeenteraad op 8 decem- Vanaf volgend jaar verdwijnt de vrijstelling van het havengeld in de Thoolse handelshavens. Nu is het nog zo, dat de beroepsvaart niet hoeft te betalen op algemene en christelijke feestdagen en in de periode tussen de kerstdagen en Nieuwjaar. Het zijn de dagen dat Thoolse binnenschippers nogal eens de thuishavens plegen aan te doen. Ook voor het verblijf in de havens van zaterdag tot de maan dag daaraanvolgend wordt nu geen havengeld geheven. Dat verandert dus allemaal, als het aan burge meester en wethouders ligt. Ook de vrijstelling voor woonschepen De gemeente Tholen krijgt 9000 euro extra van het rijk voor kinder opvang op medische indicatie voor de periode 2005 tot en met 2007. Het totale budget stijgt daarmee naar 66.000 euro. De gemeente be taalt het volledige bedrag voor de kinderopvang aan ouders met een zenoorlog van de grote supermark ten. Daar komt de enorme bureau cratie bij van de overheid. Al die regelgeving, over hygiëne en be drijfshulpverlening. Het is net als in de boerenwereld. Die worden ook in het nauw gebracht. Het is ontzettend arbeidsintensief. Van de ochtend tot de avond loop je te sle pen. Alles moet op tijd gebeuren. Je moet spullen in de koeling op de juiste temperatuur brengen, zuivel- lijsten invullen. Alles verantwoor den op papier. Natuurlijk moeten er wetten wezen, maar het is te ver doorgeschoten." Piet nam de zaak van zijn vader M. Moerland over. Zijn vader was bakker. In het pand waar nu de winkel zit, was de bakkerij. Moer land senior verkocht ook al levens middelen. Piet groeide op in de zaak en kwam in 1966 in dienst bij zijn vader. Zijn vader (deze maand 84 jaar) werkte tot maart dit jaar nog iedere ochtend een paar uur mee met het bijvullen van de schappen. Pas in 1994 kwam de winkel bij de Sparorganisatie. Daarvoor heette de winkel Cirkel 2, Cirkel, K- Markt en Kroon. „Mijn vader bak te zelf brood en had eerst knechten in dienst, maar dat ging niet meer. Hij is ook gestopt met het bakken en is brood gaan betrekken van Leijdekkers in Bergen op Zoom. Wij hebben het magazijn eerst af gebroken en later de oven. In 1992 hebben we een grote verbouwing gehad." Ook hun dochters Jantien (28) en Geertrude (26) werken in de zaak. Jantien sinds tien jaar voor 16 uur per week, Geertrude sinds negen jaar voor 24 uur per week. Johanna werkt nu 3,5 jaar in de zaak als caissière. Volgens de ondernemer is de eco nomische teruggang ook debet aan het teruglopen van de bestedingen van de consument. „Alles gaat achteruit. Op de boodschappen wordt het eerst bezuinigd. Het is de sluitpost op de begroting." Moerland bestelt jaar en dag bood schappen. Een paar uur per dag brengt hij de bestellingen thuis. „Ook dat werd minder. De oude garde valt weg. De jongeren vlie- bedrag wordt 49.909 euro gebruikt voor de tweede fase van de Juliana van Stolbergschool in Sint-Maar tensdijk, 88.301 euro voor de twee de fase van de Rehobothschool in Stavenisse en 145.888 euro voor de Sint-Philipslandse Koningin Julia- naschool. Verder is 79.342 euro be schikbaar voor de derde fase van vernieuwingen aan scholen van de Vereniging voor protestants-christe lijk onderwijs Tholen e.o. en 171.160 euro voor de openbare ba sisscholen. van Tholen honorering op een ge middeld marktniveau gerechtvaar digd. Maar verhogen vanaf 1 januari 2005, zoals Delta wil, ziet Tholen op politiek-maatschappelijke gron den niet zitten. Gezien de algemene opinie over het salaris van topbe stuurders en de problemen met be trekking tot de facturering waarmee het nutsbedrijf kampt, willen burge meester en wethouders de verho ging pas vanaf 2006 laten ingaan. Als de gemeenteraad daarmee in stemt, zal wethouder Heijboer dat besluit op 12 december meedelen in algemene vergadering van aandeel houders. ber akkoord gaat, kost de uitgifte van een graf voortaan 625 euro, het inschrijven 19 euro en het be graafrecht 298 euro. De vergun ning voor het plaatsen van een grafmonument stijgt met tien pro cent naar 73 euro, het jaarlijks on derhoudsrecht voor voorwerpen met 2,4% naar 43 euro. Het afko pen van dat onderhoudsrecht gaat 600 euro kosten, een verhoging met 20%. De begraafrechten in Tholen lig gen ook na de verhogingen nog onder het landelijk gemiddelde. gedurende maximaal veertien da gen per jaar verdwijnt. In de gemeentebegroting 2006 is voor scheepvaartrechten 75 mille aan inkomsten geraamd, maar dat bedrag wordt in een voorstel aan de gemeenteraad 'twijfelachtig' genoemd. De lasten voor de ge meente worden op 127.763 euro begroot. Die uitgaven zouden voor 59% gedekt worden en dat is ook wat vier jaar geleden is afgespro ken in het raadsprogramma Kleur bekennen. Om die reden ziet het gemeentebestuur af van een ver hoging van de scheepvaartrechten. Wél blijft de doelstelling om het tekort op de havenexploitatie naar 30.000 euro terug te dringen. Het liggeld in de sportvissersha ven te Stavenisse stijgt volgend jaar met drie procent. sociaal-medische indicatie, minus de ouderbijdrage, die weer afhan kelijk is van het inkomen van de ouders. Per 1 januari 2005 ging een nieuwe wet in werking waarbij gemeenten in staat worden gesteld om een eigen beleid voor kinder opvang te ontwikkelen. gen uit. De klant was vroeger trouw aan de winkel. Nu kijkt hij gewoon waar het het goedkoopste is. Daarmee verliezen we 20 pro cent van de omzet. En daarom kan ik er ook niemand bijnemen. Maar aan de andere kant gaat het voor mij ook zwaarder wegen." Ze hebben de laatste jaren met lede ogen de winkels en andere voor zieningen in het dorp zien sluiten of vertrekken. Heieen: „Het is met het wijkgebouw begonnen, toen moeders met hun kinderen naar het consultatiebureau en patiënten voor een bloedprik naar Sint- Maartensdijk moesten. Ook de vestiging van de Rabobank werd gesloten." Piet: „En daardoor gaat ook de loop van het dorp af. Je ziet ook nieuwe inwoners na een paar maanden weer vertrekken. Als ik hier een huis zou moeten kopen, zou ik ook eerst kijken wat er voor winkels zijn." Zo'n 2,5 jaar geleden heeft Moer land ook de zaak aan de Spar aan geboden. Te koop of te huur. „Maar er was geen ondernemer voor te vinden, zeiden ze. Ik had de zaak het liefst verkocht. Het had alleen gekund als ik de zaak voor een paar centen weg had ge geven. Landelijk staan er zoveel winkels te koop en te huur." Heieen vertelt dat de winkel er niet alleen is om boodschappen te doen: „We deden als supermarkt soms meer aan sociaal werk. Som mige oude mensen waren hun bankafschriften kwijt en dan vroe gen ze of wij er over wilden bel len. We deden zoveel dat niks met het winkelwerk te maken had." Omdat de winkel relatief klein is, komt ook bijna alles op hun schou ders terecht. „Je moet alles zelf be stellen. En dat is het moeilijkste van het zaken doen. Us bijvoorbeeld moet je vijf weken van te voren be stellen. Maar je weet niet wat voor weer het dan wordt. Is het slecht, dan houd je over. Is het mooi weer. dan heb je na twee dagen te kort. Je moet in levensmiddelen met zo min mogelijk voorraad zaken doen en zien dat je zo min mogelijk weg hoeft te gooien. Dat ligt anders met een pak toiletpapier. Die is over jaar nog hetzelfde." Het bestellen van producten moet volgens Moerland ook steeds vroe ger gebeuren. In oktober moeten er al paaskoekjes en paasstollen wor den besteld. „Hoe groter de leveran cier, hoe moeilijker het wordt: zij leggen de regels op. Toen we nog brood van Van der Est in Sint-Phi lipsland betrokken, konden we dat voor de volgende dag bestellen. Nu moet dat per week. De strop zit hem in de laatste schakel. Je wil wel re delijk bestellen, maar het is net als met een feestje: dan weet je ook niet hoeveel mensen er komen." De klanten reageren verschillend. Scoop organiseert in samenwerking met het Platform Zeeuwse Vrou wenraad op 7 december een vrij- willigersbijeenkomst voor vereni gingen en organisaties die geen bestuurders of vrijwilligers kunnen vinden. Volgens Scoop moeten or ganisaties vernieuwen om drukke twintigers en dertigers bereid te vin den voor hun verenigingen. Tijdens deze nationale vrijwilligersdag wor den bruikbare tips en ideeën gege- Zeeuwse gemeenten moeten meer ruimte krijgen bij woningbouwplan- ning. Dat blijkt uit het ontwerp-om- gevingsplan (het voormalig streek plan) van het college van gede puteerde staten van de provincie Zeeland. Het plan kwam tot stand aan de hand van overleg met Zeeuwse gemeenten, waterschap pen, het rijk en belangenorganisa ties en is nu klaar voor formele in spraak. Voor een belangrijk deel bouwt het omgevingsplan voort op bestaand beleid. Het plan richt zich echter meer op de hoofdlijnen en In het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk is maandagmiddag een rampenoefening gehouden waar aan een groot aantal medewerkers heeft meegedaan. „Alle processen zijn weer geoefend en dat houdt onze organisatie scherp", zegt hoofd voorlichting Hannie Schip- B. en w. praten in december met twee groepen kerken. Het gaat om het halfjaarlijkse overleg met het platform Overleg Overheid Kerken (OOK) op 9 december, waarbij met name de (Oud) Gereformeerde Ge meenten, Christelijk Gereformeerde Kerken, de Gereformeerde Ge meenten in Nederland en de Her- Ivo de Wijs en Peter Nieuwint brengen vrijdag 9 december een eerbewijs aan tekst en muziek in Meulvliet in Tholen. De literaire avond start om kwart over acht en wordt georganiseerd door Uit op Tholen, in samenwerking met de openbare bibliotheek. Het begon allemaal per ongeluk: jaren gele den vielen Ivo en Pieter op een laat moment in voor een zieke col lega. Het publiek stelde het inder haast samengestelde programma zeer op prijs. Het programma Li terair Variété groeide uit tot een sprankelende show, waarmee ze enkele jaren optraden. De twee ca- Heleen: „We hebben wel eens brood in de aanbieding. Er zijn klanten die dan 8 broden tegelijk meenemen. Dan was het brood soms zo uitverkocht. Sommigen mensen klaagden daar dan over. In het begin had ik daar wel moeite mee. Maar er zijn ook mensen die daar wel begrip voor op kunnen brengen. Dat verschil houd je toch. Nu zegt de een: wat is er nog veel in de winkel, de ander zegt dat er juist niet veel meer is." In 1992 kreeg Moerland het posta gentschap er bij. Klanten konden er geld opnemen en geld storten. „Het was een volledig pakket. Tot 2001. Toen werd het een servicepunt en konden er weer minder handelin gen worden verricht." Behalve een winkel in de Kerk straat heeft Moerland tussen 1970 en 1978 ook de winkel op het re creatieterrein de Pluimpot geëxp loiteerd. Vader en moeder Moer land werkten toen volop mee en voor de camping hadden ze winkel meisjes in dienst. Net voordat het toeristenseizoen in 1979 begon, kregen ze een zwaar auto-ongeval. Ze raakten een paar maanden uit de roulatie en moesten de winkel op geven. Sinds twee jaar heeft het Spar-echt- paar een caravan bij Wemeldinge. Het blijkt een schot in de roos. He- leen: „Het is heel goed. Je kunt daar afstand nemen van het werk. Als je thuis bent, blijf je werken. Er is altijd wat." Piet:„We werkten nog veel op zaterdagavond, zelfs op zondagochtend was ik van 9 tot 11 uur nog bezig. Nu zijn we er toch een avond en een dag uit." Dat de winkel op 3 december al dicht gaat en niet op 31 december, is een bewuste keuze. „De maand december is de verwardste maand. De toeleveranciers moeten altijd eerder hun bestellingen weten. Brood moet soms een week van te voren besteld worden. Nu kunnen we de rest van de maand gebruiken om de boel af te handelen." Terugkijkend zegt Heieen Moer land: „We hebben een fijne tijd ge had en kijken met mooie herinne ringen terug. Met veel liefde hebben we het gedaan." Piet Moerland: „Ik heb het nooit met tegenzin gedaan. Maar naar mijn uren gerekend, had ik al lang moe ten stoppen." Hij heeft nog geen ander werk. „We laten eerst alles eens tot rust komen en gaan de winkel leeg ma ken. De eerste paar maanden ne men we vakantie. Dan zie ik wel, maar ik zoek geen werk meer in deze branche." Hij kan wellicht weer wat tijd aan zijn hobby beste den, het sleutelen aan oude auto's. ven voor de toekomst. De middag staat onder leiding van Marike Ku- perus, senioradviseur bij Civiq; lan delijk instituut vrijwillige inzet en auteur van ,De vereniging op survi val'. De bijeenkomst vindt plaats in de Scoopera aan de Achter de Hout tuinen 8 in Middelburg en duurt van 13 tot 15.30 uur. Geïnteresseerden kunnen zich vóór 1 december opge ven bij Toos Schouten via het e- mailadres tschouten@scoopzld.nl. biedt meer ruimte voor ontwikkelin gen. Naast de ruimte die gemeenten krijgen bij woningbouwplanning, wordt ook de ruimtelijke zonering voor het landelijk gebied afge schaft. Van 15 december tot 27 ja nuari ligt het ontwerp-omgevings- plan ter inzage in het gemeentehuis en in de bibliotheek. Alle geïnteresseerden kunnen in die periode een inspraakreactie indie nen bij de provincie. Enkele weken voor het aflopen van de inspraakter mijn wordt een informatieavond ge organiseerd. per. Dergelijke oefeningen worden twee keer per jaar gehouden. Naast het gemeentepersoneel zijn ook brandweer en politie erbij be trokken. Maandag ging het om een externe calamiteit, waarbij de ge meente de regie van de rampenbe strijding had. „Het ging om een realistisch scenario", aldus Han nie Schipper. Bij de evaluatie bleek dat de gemeente goed voor bereid is op de bestrijding van een ramp. steld Hervormde Gemeenten zijn aangesloten. Een week eerder. 2 de cember, praten de niet bij OOK aan gesloten kerken met b. en w. Dat zijn de Gereformeerde Kerken van Oud-Vossemeer, Tholen, Poortvliet en Anna Jacobapolder, de Rooms Katholieke Kerken in Oud-Vosse meer en Tholen, de Hervormde Ge meenten Oud-Vossemeer, Sint-Phi- lipsland. Immanuël (Tholen) en Rehoboth (Sint-Maartensdijk), de Christengemeente Tholen en de NPB Tholen. baretiers vonden het nu tijd voor een tweede programma, Literair Variétwee, waarvoor Peter nieuwe liedjes en Ivo nieuwe teksten schreef. Kaarten zijn verkrijgbaar bij regio VVV Zuid-Beveland en Tholen aan de Haven 10 in Sint- Maartensdijk. Wethouder mevr. drs. M.A.E. Velt huis vertegenwoordigt de gemeente Tholen in de per 1 januari 2006 te vormen stichting regionale scholen gemeenschap 't Rijks. B. en w. van Bergen op Zoom hadden het Thool se college om een vertegenwoordi ger gevraagd. Opvallend is, dat niet de wethouder van onderwijs W.C. van Kempen is voorgedragen, maar de wethouder van welzijn. De Monumenten wacht gaat in op dracht van de gemeente Tholen een nulmeting opstellen van de zes gemeentelijke molens. Aan de hand van het model van de vereni ging De Hollandsche Molen wordt er ook een instandhoudingsplan opgesteld. Dat is nodig om in 2006 in aanmerking te komen voor sub sidie voor de zes gemeentelijke molens. Het gaat om een nieuwe regeling van het rijk voor de in standhouding van monumenten en het gemeentebestuur van Tholen wil daarvan volgend jaar gebruik maken. De Spar winkelwagen komt ander half jaar op proef op het terrein van het pompstation van A. Duine aan de Spuidamstraat in Scherpe nisse. Gisteren heeft Duine de wagen ge reserveerd nadat het college van burgemeester en wethouders dins dagochtend groen licht gaf voor een gemeentegarantie. Duine: „Ik heb het jawoord gekre gen. Het punt is dat het om een proefperiode van anderhalf jaar gaat. Als het dan niet lukt dat staat de gemeente garant voor de wagen. Die drukt nogal zwaar op de ex ploitatie." Duine gaat ongeveer 40 bij 50 meter bestraten. De wagen komt achter de drie parkeerplaat sen en gaat op 6 dagen vier uur per dag open. Voor het opslaan van verse producten heeft hij een koel- apparaat geplaatst in de 'shop' van het tankstation. De ondernemer gaat nu ook op zoek naar een win kelbediende. VAN HOUTE WONEN PRESENTEERT 15 December Workshop Bloemschikken 26 December Kerstmeubelshow met diverse leuke activiteiten 27 tot 31 december Elke middag workshops tussen 14.00 en 17.00 uur 2006 7 Januari Nieuwjaarsborrel Januari Gezondheidsdag Met bekende gastspreker 15 en 16 Februari Projectbeurs Maart Modeshow met kleur en styleadvies 17 April Watersport show Met diverse workshops 2e Paasdag meubelshow 29 April Koninginnedag Mei Kookdemonstratie Met workshop etiquette 5 Juni 2® Pinksterdag meubelshow Juni Show Hulpverlening Juli Elke vrijdag gezellige koopavond BRASSERIE DU BOIS Presenteert 5 nov. tot 31 dec. elke zaterdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur: Weekmenu 7-95 P P- *elke vrijdag van 17.00 tot 19.00 borreluur ""Catering, viering verjaardag, jubilea Kinderfeestje, Zakendiner. Reserveer tijdig! Advertentie I.M. Bram Goedegebuure is behalve saxofoonspelen ook penningmeester. Bram Goedegebuure heeft uit handen van voorzit ter Jack YVestdorp een onderscheiding van de mu ziekbond gekregen wegens zijn 45-jarig lidmaat schap van Accelerando. Hij is echter niet alleen een trouw lid en een actieve muzikant (vroeger slag werk en met name de pauken, slagwerkinstructeur en nu al weer vele jaren de sopraansaxofoon), maar ook een ervaren bestuurslid van de koninklijke fan fare in Sint-Annaland. Al ruim 25 jaar beheert Bram Goedegebuure de financiën en volgens de voorzitter beheert hij de verenigingsgelden zoals een echte penningmeester betaamt: zuinig en zorg vuldig. Ook in het bestuur speelt de 58-jarige Goe degebuure een behoudende rol, vertelde de voorzit ter. En dat waardeerde hij omdat er nog wel eens bestuursleden zijn - onder wie de voorzitter zelf - die te hard van stapel willen lopen. Westdorp liet zijn felicitaties vergezeld gaan van een speld van de koninklijke Nederlandse federatie van muziekver enigingen. In de Sakofahal werden nog vier koperen jubilaris sen gehuldigd. Albert van Driel, Ellen Goedege buure, Jacqueline Heijboer en Marlijn Krijger ont vingen een oorkonde voor hun 12,5-jarig lidmaatschap. De huldiging vond plaats tijdens de jaarlijkse feestavond, de laatste in de Sakofahal. Daarom werd in een aantal voordrachten en liedjes met enige weemoed teruggeblikt op dit repetitielo kaal in de Bierensstraat, dat Accelerando in 2006 wil inruilen voor de Wellevaete.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 5