Rommelmarkt Christengemeente brengt 1150 euro op voor zending Plaatselijk nieuws m 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 november 2005 Abr. Beeckmanstraat Geen horecavergunning Tuinkas Nieuwepad Fondse winnaar soundtrack Tentoonstelling Vogelvreugd Borstvoeding beste start Geen vrachtwagen Kerstconcert met 2 koren Verkoping Dorkas Dronken bestuurder Tazelaar grote winnaar Eindejaarsactie OVT Plattelandsvrouwen op meubelbezoek Scherm akkoord Afwijking vergunning Groei Ter Tolne Gevel Rabobank Dorpsbos 24 boetes bij radarcontrole Peuters en borstvoeding Duiven van de Zwaluw Hoogste serie Deurloo Chalets Krabbenkreek Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Letter-actie Smash'76 Auto botst tegen oplegger Kaartavond WHS succes Nieuwe garage Gevel winkelpand Dakkapellen aangepast Riool Molendijkseweg Spuihaven Schuifdeur Nieuweweg Garage Poststraat Sinterklaasmarkt Schalm Praet'uusje van start Prijzen Poststraat Geen planschade Onthouding Fietsen op de dijk Pak even uw zakboekje Eisen kinderdagverblijf Bazen beste Pendelaar Grond fouragehandel Tholen De zijstraat van de Zoekweg die ver breed wordt in verband met de nieuwbouw van het Markiezaatcol- lege en de bibliotheek krijgt de naam Abraham Beeckmanstraat. Abraham Beeckman, rector van de Latijnse school in Tholen. leefde van 1607 tot 1664. Hij was ook uitgever van het wis- en natuurkundig werk van zijn broer Izaak, de voorloper van Chris- tiaan Huygens. B. en w. hebben een verzoek voor een drank- en horecavergunning af gewezen omdat de aanvrager niet beschikt over alle wettelijk vereiste papieren. Q. De vrouwenvereni ging 'Bidt en werkt' houdt zater dag D.V. 26 november 2005 haar jaarlijkse verkoping. De verko ping is van 9.30 tot 13.00 uur in de kerk van de gereformeerde ge meente aan de ds. G.H. Kersten straat 2. Er worden vele artikelen te koop aangeboden zoals: zelfge maakte kaarten, groot assortiment speelgoed, boeken, roombroodjes, lederen jassen, e.d. Advertentie I.M. De welstandscommissie gaat ak koord met het plaatsen van een tuin kas op het terrein achter de Wingerd aan de Nieuwepad 1 voor J. Duijn- houwer uit de Oudelandsestraat. De kas komt achterin de tuin. Componist Martin Fondse heeft tij dens een internationaal animatie filmfestival in Portugal de prijs ge wonnen voor de beste soundtrack. Het gaat om de muziek bij de vijf minuten durende animatiefilm .Vent' van Erik van Schaaik. De oud-inwo ner won de trofee tijdens het filmfes tival Cinanima in Espinho. De cellist Ernst Reijseger en de trompettist Eric Vloeimans speelden de muziek. In de film is een man te zien die met de wind worstelt. Vereniging Vogelvreugd organiseert 25 en 26 november haar jaarlijkse tentoonstelling in Meulvliet. De opening vindt vrijdag plaats, waarbij de nieuwe stellingen worden gepre senteerd. De tentoonstelling is vrij dagavond van half acht tot negen uur en zaterdag van tien tot acht uur te bezichtigen. Naast kleine tropische vogels, zijn ook grote papegaaien en parkieten aanwezig. In totaal zijn ongeveer vierhonderd vogels te be wonderen. De geboorte van de baby en het geven van borstvoeding in de eerste weken. Dat is het onderwerp van de maandelijkse bijeenkomst van borst voedingsorganisatie LLL. De infor matieavond wordt gehouden op don derdag 1 december aan de Stoof- straat 8. Wie andere vragen heeft met betrekking tot borstvoeding kan hier ook terecht. De bijeenkomst is be stemd voor aanstaande moeders en moeders die al een kind borstvoeding geven. De avond begint om acht uur en duurt tot tien uur. Baby's en va ders zijn ook uitgenodigd. Er wordt een bijdrage gevraagd, waarvoor de bezoekers koffie of thee en een bro chure naar keuze verkrijgen. Tijdens de samenkomst zijn handkolven te koop, maar ook ander materiaal ter ondersteuning van borstvoeding, zoals zalf, katoenen zoogcompressen en handboeken voor moeders en zorgverleners. B. en w. hebben het verzoek om een parkeerontheffing te geven voor een vrachtwagen binnen de bebouwde kom, afgewezen. Een ontheffing zou strijdig zijn met het gevoerde beleid. Maandag gaat de kaartverkoop voor het WWZ-kerstconcert van start. Het concert zal plaatsvinden op 17 december in de Hervormde Kerk. De opbrengst van dit concert komt ten goede aan het evangelisatiewerk van H. Bor in Gent. Aan het kerst concert zullen onder andere Jong Christelijke mannenkoor Soli Dea Gloria uit Urk, jongerenkoor Jigdal- jahu uit Barendrecht, trompettisten Henk-Jan Drost en Maurice Veld huizen en organist/pianist Marco den Toom hun medewerking verle nen. Het concert begint om half acht. Kaarten zijn te koop bij boek handel Oostdijk. Vrouwenvereniging Dorkas van de christelijke Gereformeerde kerk houdt zaterdag drie december haar verkoping in de kerkzaal van de kerk aan de Visstraat. De deuren gaan om tien uur open. Er worden diverse ar tikelen aangeboden, zoals creatieve en tweedehands spulletjes, snoep en koek, bloemen en planten en bor duurwerkjes. Verder is er iemand aanwezig van de Ango, is er een boekentafel en zijn er nog meer acti viteiten. De opbrengst is bestemd voor de kerkzaal. Om één uur zal de verkoping tot een einde lopen. Een 47-jarige automobilist uit de ge meente Tholen is zaterdagavond rond 22.10 uur op de Westkade in Sas van Gent betrapt op het rijden onder invloed. De man moest een blaastest ondergaan, waaruit bleek dat hij teveel had gedronken. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een bekeuring. Edward Tazelaar heeft met een reus achtige voorsprong de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewon nen. Met 5767 punten was hij een te sterke partij voor Paul de Heer, die op de tweede plaats eindigde met 4981 punten. Marie Verkerke be haalde met 4937 punten een derde plaats. Monique Kijzers en Aad Vol- werk maakten met respectievelijk 4837 p. en 4812 p. de top vijf com pleet. Ondernemersvereniging Tholen (OVT) heeft dit jaar besloten de tra ditionele sinterklaasactie in te ruilen voor een eindejaarsactie. „We zijn dit jaar zo lekker bezig, dat we de boel besloten om te gooien. Even wat anders", legt Bianca Heuseveldt van speelgoedzaak Top 1 Toys en lid van de OVT uit. Tot en met 22 de cember ontvangen klanten van de deelnemende ondernemers bij beste ding van 5 euro een stempel op de stempelkaart. Volle kaarten kunnen gedeponeerd worden in de bussen bij boekhandel Dieleman, Top 1 Toys en Albert Heijn. Op 2, 9 en 16 de cember vinden er trekkingen plaats, waarmee mensen één minuut gratis winkelen bij de Cl000 of Albert Heijn kunnen winnen. De grote trek king is op 22 december om 19.00 uur op de Markt. De hoofdprijs be staat uit een weekend in het vakan tiepark Loohorst in het Limburgse America voor zes personen. De tweede prijs is een computer met Windows en de derde prijs een home cinema set. Hiernaast kan men als vierde tot met tiende prijs waarde bonnen van 10 tot 70 euro winnen. De ondernemers stellen verder een dertigtal eigen prijzen beschikbaar. De leden van de Plattelandsvrouwen hebben een bezoek gebracht aan Van Houte interieurs op het industrieter rein Welgelegen. Zo'n dertig deelne mers. waaronder een aantal nieuwe leden, werden ontvangen met koffie en gebak. Hierna werd de groep in tweeën gesplitst voor een rondlei ding langs de toonzalen met de meu bels. Op de afdeling waar projectma tig gewerkt wordt, legde binnen- huisarchitecte Carla Janus uit welke materialen geschikt zijn voor bij voorbeeld een verpleeg- of verzor gingshuis, maar ook hoe kleuren op elkaar afgestemd moeten worden. De bezoekers gingen aan het eind van een leerzame en gezellige avond goed geïnformeerd naar huis. De volgende bijeenkomst is op donder dag 15 december. Dan vindt de jaar lijkse kerstavond plaats. De welstandscommissie kan zich vinden in de schutting die F. Bogert heeft geplaatst langs zijn tuin aan de Ten Ankerweg 36. De commissie vindt dat de 'toogschermen' voldoen aan redelijke eisen van welstand al zag ze er liever een andere afschei ding. Bogert zet het scherm door naar de straatkant, maar niet hoger dan een meter, zoals is voorgeschre ven. Aan de Verbrandestraat 36 gaat P. Dek een dakkapel, een deur met bal kon en een tuindeur plaatsen aan de achterzijde van de woning. Hij bouwt in afwijking van de verleende vergunning, maar de welstand had daar geen moeite mee omdat het aan de achterzijde plaatsvindt. De com missie bekijkt dergelijke aanvragen omdat de Verbrandestraat valt in het beschermd stadsgezicht. In het huisvestingsprogramma on derwijs 2006 is voor de openbare ba sisschool Ter Tolne 18.464 euro op genomen. Dit is bedoeld voor onderwijsleerpakketten voor de ne gende en de tiende groep, alsmede voor meubilair voor de negende groep. Op grond van het aantal leer lingen op 1 oktober van dit jaar heeft de school geen recht op een bijdrage voor meubilair voor de tiende groep. Voor die groep is, via een spoedpro cedure, wél de plaatsing van een noodlokaal mogelijk gemaakt. Aan de Brugstraat 27 gaat de Rabo bank de gevel veranderen. In de gevel links van de deur komen ande re geldautomaten en de gevel krijgt een andere kleur. De welstandscom missie boog zich er donderdagoch tend over en stelde dat het voldoet aan redelijk eisen van welstand. Wel werd gelet op de kleur van de gevel Die wordt antraciet. Oud- Vossemeer De planologische procedure om de aanleg van een dorpsbos mogelijk te maken, gaat van start. De gemeente raad beslist op 8 december of ze vrij stelling verleent, vooruitlopend op een herziening van het bestemmings plan Buitengebied. Omdat de bos plannen nog te onduidelijk waren, heeft de gemeente daar bij de vast stelling van het nieuwe bestemmings plan geen rekening mee gehouden. De vijf percelen tussen de Coentjes- weg, Gankelweg en Oud-Vossemeer- sedijk die voor de aanleg nodig zijn, hebben daardoor nog de bestemming 'landbouwgrond'. De dienst landelijk gebied wil in het najaar van 2006 met de aanleg beginnen. De politie heeft donderdag op de Broekseweg van zes uur 's ochtend tot half vier 's middags een radar controle gehouden. In totaal kunnen 24 van de 562 passanten een bekeu ring verwachten wegens het maken van een snelheidsovertreding. De borstvoedingsorganisatie LLL houdt woensdag 30 november een informele bijeenkomst voor moeders die borstvoeding geven aan kinderen ouder dan negen maanden. Moeders die van gedachten willen wisselen, zijn vanaf half tien van harte wel kom. De bijeenkomst vindt plaats aan de Voorstraat 10 en duurt tot on geveer half twaalf. Ook de baby's of peuters zijn welkom. Voor meer in formatie of voor opgave kan gebeld worden met Ria Verheul via het tele foonnummer 0166-606333. Postduivenvereniging de Zwaluw houdt vrijdag en zaterdag haar jaar lijkse tentoonstelling in de foyer van dorpshuis de Vossenkuil. Het inzetten van de duiven gebeurt vrijdagavond. De vogels zullen zaterdagmorgen in acht verschillende klassen gekeurd worden door een keurmeester van het NPO. De zaal wordt zaterdag om half vier geopend voor het publiek. Het rad van avontuur draait vrijdagavond vanaf negen uur en zaterdagmiddag vanaf vier uur. Ook de trekking van de grote verloting en de bonnenver koop van regionale topspelers zullen zaterdag niet ontbreken. Arno Deurloo heeft tijdens de wed strijd van biljartvereniging de Treffers met vijftien caramboles de hoogste serie gespeeld. Ook de kortste partij kon Deurloo in 27 beurten op zijn naam schrijven. Het hoogste gemid delde werd behaald door Jos Hommel met 2,42. De uitslagen verder: L. van Wezel - P. de Leeuw 10-5,94; K. Hommel - S. Etienne 8,571-10; A. Deurloo - N. Rooijakkers 10-5,741J. Hommel - A. Hommel 10-9; Han van Daalen - Hans van Daalen 10-9,091. Sint-Annaland Voor het tweede gedeelte van chalet- parc Krabbenkreek hebben b. en w. Donderdag, vrijdag en zaterdag mmMaandagdinsdag en woensda Bij 1 kilo Rundvlees naar keuze 1 KILO FRIKI VERSE KIPPENBOUTEN GRATIS!I Bij 300 gr. vleeswaren naar keuze Boerenhamlappen 1 kg 5,- Varkenskluif 1 kg 3,80 Cordonbleu 250 gr. 2,25 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN GRATIS! I Rauwe hammetjes, vleescheque, vleesschotels, worstletters, gourmet-, fondue-, steengrill-, saladeschotels, saucijzenbroodje, bamiballetjes, mini loempia, gehaktstaaf enz Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. plaatsen aangewezen, waarop cha lets mogen worden geplaatst. Het gaat om de huisnummers 164 tot en met 296. De jeugd van tafeltennisvereniging Smash'76 haalt tot en met zaterdag bestellingen op van de jaarlijkse roomboter amandelletter-actie. Vori ge week werden huis aan huis fol ders met een bestelformulier be zorgd. Op drie en vijf december worden de letters persoonlijk thuis bezorgd. De actie wordt mede moge lijk gemaakt door een warme bakker uit de Nieuwstraat. Een 27-jarige automobilist uit de ge meente Tholen is maandag om 6.25 uur op de kruising Veilingweg/Oude Zeedijk met zijn auto tegen een op legger gebotst. De trekker en opleg ger, bestuurd door een veertigjarige man uit Stramproy, sloeg linksaf de Veilingweg op. De automobilist kwam vanaf Sint-Annaland en zag door de mist en het duister de opleg ger niet. De auto raakte bij de aanrij ding beschadigd. In een goedgevulde kantine werd vrijdag de eerste kaartavond bij WHS gehouden. De eerste prijs bij het jokeren ging naar Bettie van Vos sen, Wilco Elenbaas won het kaart spel petoeten en bij het klaverjassen ging André van Ast als winnaar naar huis. De volgende kaartavond is op 27 januari, waarbij nog steeds mee gedaan kan worden om het kam pioenschap; de twee beste avonden tellen uileindelijk mee. Op het bedrijventerrein Veilingweg komt een nieuw garagebedrijf. De ge meente heeft aan Harm Moerland 1182 m2 grond verkocht voor de bouw van een bedrijfspand naast klus bedrijf Leon Hommel. Het college verleende mevr. M. Boog- aard-Bolier aan de Ring toestemming om een particuliere garage te bouwen. Voorwaarde hierbij is, dat het bouw plan wordt aangepast aan het wel standsadvies. Voor de nieuwbouw wordt een artikel 19 procedure ge voerd met vrijstelling van het gelden de bestemmingsplan. Huisarts A. van den Berge gaat de gevel van het winkelpand Voorstraat 35 terugbrengen in 'de originele staat.' Het grote raam in de gevel in de voormalige schoenenwinkel ver- dwijnt en maakt plaats voor staande schuiframen met een zogeheten wis seldorpel en houten kozijnen. De welstandscommissie kon zich don derdagochtend wel vinden in het plan van de huisarts. D.V. maandag 28 november wordt er voor de zending oud papier op gehaald. Advertentie I.M. Caravans chaletpark Op Chaletparc Krabbenkreek aan de Nieuwlandseweg 2 kan Vis Holding een nieuwe stacaravan plaatsen. En de heer De Groot kan zijn bestaande caravan op een andere plaats zetten. De welstandscommissie had daar donderdagochtend geen bezwaar tegen. Architect J. Dieleman gaat de indeling van de gevel voor de woningen aan Klipper aanpassen. De welstandscom missie had moeite met de brede dak kapellen en de raamverdeling in de on dergevel. Ze sloten volgens de commissie niet logisch op elkaar aan. Dieleman kwam donderdag uitleggen dat hij er beneden als boven een twee deling in maakt om het geheel beter op elkaar aan te laten sluiten. Aan de breedte van de dakkapel verandert niets. Volgens de architect is die breed te nodig om het daglicht toe te kunnen laten. De kappellen beschikken ook over een overstek. Architect T. Jansen vroeg of deze 'hoedjes' kleiner gemaakt kon den worden omdat ze aan een zijde erg dicht tegen de kopgevel aankomen. Dieleman zou daar ook nog naar kij ken. Het waren maar kleine aanpassin gen, maar Dieleman kwam er toch voor naar het gemeentehuis omdat hij daarna meteen de bouwaanvraag in kon dienen, zei hij. Proverkd uit Goes bouwt de woningen. De gemeente gaat een regenwaterriool aanleggen in de Molendijkseweg in. Het bestaande riool kan te weinig water afvoeren. Bij hevige regenval kan wateroverlast ontstaan. Vanaf Tienhoven tot ongeveer 150 meter richting de bebouwde kom wordt een apart riool voor regenwater aangelegd. Stavenisse Het havenplateau heet voortaan ^Spuihaven^JL^^ naam gekozen omdat in de haven de nog enig overgebleven spuisluis te vinden is op het eiland. Aan de Nieuweweg mag B.W. Ver- bogt afwijken van de verleende ver gunning voor het aanpassen van een loods. Aan de achterzijde komt een deur in plaats van een schuifdeur. Op de aanvraag was geen kleur aange geven. Volgens de welstandscom missie voldoet de aanvraag aan rede lijke eisen van welstand, maar vraagt ze wel de deur in een donkere kleur uit te voeren. De aanvrager had een tekening laten maken, maar die week volgens de commissie af van wat er in werkelijkheid staat. De kap van de loods op de foto is veel stei ler, constateerde architect T. Jansen. De garage/berging op het erf van de pastorie van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Poststraat 36 komt op een andere plaats te staan. Dat is in afwijking van de verleende ver gunning. De welstandscommissie had er donderdagochtend geen be zwaar tegen. Basisschool de Schalm organiseert vijdag een sinterklaasmarkt in de gymzaal van de school aan de Schoolstraat. Tijdens deze markt zal Sinterklaas met zijn Pieten ook aan wezig zijn. De festiviteit begint om vijf uur en zal rond acht uur afgelo pen zijn. Naast een rad van avontuur, met een fiets als hoofdprijs, kan men zich verder vermaken met een verlo ting, grabbelstoomboot, verkoop van kinderkleding en fruit, darten en sjoelen. Ook kunnen kinderen zich laten schminken en worden er 'han- burgers', snert en tosti's verkocht. Dinsdagochtend is begonnen met de bouw van het praet'uusje aan de haven. De plaats waar het moet komen is uitgezet. Een vertegen woordiger van het waterschap en een ambtenaar van het gemeente waren daarbij aanwezig. Daarna is begon nen met het uitgraven van de funde ring. Gisteren begonnen de vrijwilli ge bouwers (met drie man en tijdelijk hulp van een vierde) met het plaatsen van planken voor de funde ring. De grondprijzen in het bestem mingsplan Poststraat-Zuid liggen tussen de 154,50 en 170 euro per vierkante meter, exclusief btw. Dat is het voorstel aan de gemeenteraad, die daarover 8 december een besluit neemt. De hogere prijs zou met name moeten gelden voor de kavels aan de zuidkant van de wijk. Er is 2,2 hectare bouwgrond beschikbaar voor uitgifte, waarop ongeveer ze ventig huizen kunnen komen. De uitgifte gebeurt gefaseerd, de afron ding van de grondexploitatie is voor het jaar 2013 voorzien. In het plan mag Castria Wonen zestien wonin gen realiseren, in drie fasen. Voor so ciale huurwoningen in de eerste fase wil de gemeente de woningcorpora tie een grondprijs van 136 euro per vierkante meter, exclusief btw, aan bieden. Het gemeentebestuur wijst een ver zoek om planschadevergoeding van familie J.C. van Poortvliet-Quist in Frank Griffioen uit Poortvliet laat zich fotograferen met een fez op de rommelmarkt in de Oesterschelp in Tholen. De rommelmarkt van de Christengemeente Tholen heeft zaterdag 1150 euro opgebracht. In de Oesterschelp in Tholen werd tweedehandskle- ding verkocht, speelgoed, boeken, platen, kaarten, meubilair, servies goed en andere rommelmarktspullen. Bezoekers konden enveloppen trekken. Kinderen konden ballen gooien of aan de 'crea tafel' tekenen en kleuren. Er was koffie en thee, cake, erwtensoep en warme broodjes. Vooral 's ochtend bij de opening om tien uur was het heel druk, vertelt A. van der Wiel uit Stavenisse van de zendingsgroep van de Christenge meente. „Het aanbod van spullen was goed. Er waren ook goede en bruikbare spullen bij." Een deel van de opbrengst gaat naar Jasper Hoornweg uit Poortvliet die als vrijwilliger op het schip Doulos vaart, voor 'operatie en mobilisa tie.' „Er zijn twee schepen die we reldwijd havens aandoen en er hulp bieden aan allerlei projecten. Er zijn 300 vrijwilligers aan boord die twee jaar lang varen en er samenleven met 60 verschillende nationalitei ten." Een ander deel is bestemd voor gif ten aan individuele zendelingen. De rommelmarkt vond plaats in de kerkzaal van de voormalige huis houdschool. De Christengemeente telt zo'n 300 leden uit 30 verschil lende woonplaatsen. Van Tholen tot aan de Belgische grens en Midden- Brabant, zegt Van der Wiel. Door de groei is de Christenge meente op zoek naar een andere ruimte. De provincie planologische commissie omgevingsbeleid (p.c.o.) wijst het verzoek om op het bedrij venterrein Slabbecoornpolder -Wel gelegen in het gebouw van NPN een kerkzaal in gebruik te nemen af. Het college van burgemeester neemt dat advies over. Volgens de provincie hoort een kerk met 'een publieksge richt stedelijk karakter' er niet thuis. Het bedrijventerrein moet beschik baar zijn voor de vestiging en uit breiding van bedrijven. Een kerk be hoort volgens de provincie aan de rand van een binnenstedelijk ge bied. Voor bestaande bedrijven kan een kerk beperkingen gaan opleve ren (wet milieubeheer), stelt de p.c.o. Het college stelt dat aanpassing van het bestemmingsplan geen doel treft. Nooit eerder is een der gelijk hard pco-advies' ontvangen, stelt het college in het raadsvoor stel. .Doorzetten van de bescher mingsplanprocedure leidt onher roepelijk tot onthouding van goedkeuring door het college van gedeputeerde staten. Dit plan zal derhalve nooit rechtskracht kunnen verkrijgen.' Volgens Van der Wiel is het enkel nog maar een advies en kan de raad daar van afwijken. Als dat niet gebeurt, dan zit de Christenge meente met een huisvestingspro bleem, maar volgens Van der Wiel is het ruimteprobleem een 'posi tief probleem'. „Dat betekent dat onze gemeente groeit. We wachten gewoon af en kijken wel welke deuren er voor ons opengaan." Predikbeurten Zondag 27 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer, Yerseke. 18.30 u. ds. Vernooy. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Verheul, Amersfoort. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Scheurwater, Vianen. 18.30 u. ds. Quist, Scheveningen. GEREF. KERK 10 u. da. De Jong, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Bos, Genemuiden. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. mr. Kooij, Barendrecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Post, Putten. GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. leesdienst. 14.15 u. ds. De Jongste. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kunz, Dordrecht. 18 u. ds. Born, Brakel. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Graafland, Rotterdam. 19 u. kand. Walhout. Kapelle. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Rooyen, Ouderkerk a/d IJssel. 14.30 u. kand. Klaassen, Rhenen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Ulvenhout. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. ds. Hoogerland, Drachten. 18.30 u. leesdienst. di 29/11 19.30 u. ds. Silfthout, Ka pelle a/d IJssel. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Kralingen, Ridder kerk. 17 u. ds. Van Meijeren, Dirksland. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. stud. De Waard, H.I. Ambacht. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. da. Van der Zwaag, Halsteren. de Poststraat van de hand. Van de fa milie is door de gemeente grond ge kocht ten behoeve van het bestem mingsplan Poststraat-Zuid. De verkopers claimen dat de waarde van hun woning én de resterende grond vermindert als gevolg van dit uitbrei dingsplan. Taxatiebureau Haver- mans Nijpels berekende die waar devermindering drie jaar geleden op 11.500 euro. Een verzoek om ver goeding kon nu pas ingediend wor den, omdat het bestemmingsplan eerst onherroepelijk dient te zijn. De gemeente heeft de stichting Advies bureau onroerende zaken (Saoz) te Rotterdam in de arm genomen om over de claim te adviseren. Saoz komt tot de conclusie dat de familie Van Poortvliet, toen ze de woning met grond in 1983 kocht, had kun nen weten dat er plannen bestonden voor woningbouw échter het per ceel. En dus dient ze de schade zelf te dragen. Het gemeentebestuur neemt dat advies over en vraagt de gemeenteraad om de schadeclaim af te wijzen. Het geplande onderhoudspad dat bij de dijkverzwaring ten zuiden van het dorp wordt aangelegd, moet toe gankelijk gemaakt worden voor fietsverkeer. Dat zeggen b. en w. naar aanleiding van de plannen voor dijkverzwaring, waarvoor een ver gunning is aangevraagd op basis van de Natuurbeschermingswet. Het onderhoudspad zou volgens het college in de toekomst opgenomen kunnen worden in de toeristisch-re- creatieve route, zoals dat al het geval is met het fietspad van Goris- hoek via Strijenham naar de Oester- dam. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borg vliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. f===j Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 november t/m vrijdag 2 december. donderdag 24 8.27 -21.22 vrijdag 25 9.37 - 22.42 zaterdag 26 11.02 -23.47 zondag 27 12.07 - maandag 28 0.42 -13.02 dinsdag 29 1.32 -13.49 woensdag 30 2.15 - 14.29 donderdag 1 2.53-15.12 vrijdag 2 3.32 - 15.52 do 1/12 16.00 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 25 en 26 nov. Tentoonstelling Vo gelvreugd, Meulvliet. 26 nov. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Regentessestraat 5,9.30-2 u. 1 dec. Informatieavond borstvoe ding, organisatie LLL, Stoofstraat 8, 20-22 u. 1 dec. Lezing oude en exotische in strumenten, Chr. ouderenvereni ging, de Wingerd, 14.30-16.30 u. 9 dec. Literaire show Ivo de Wijs en Pieter Nieuwint, Meulvliet, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 29 nov. Koersballen Anbo, Vossen kuil, 14 u. 26 nov. Jaarconcert Smalstads man nenkoor, hervormde kerk, 20 u. SINT-ANNALAND 24 nov. Molenaar Huiskamp bij heemkundekring, De Meestoof, 19.30 u. 7 dec. Kerstdecoratie maken. Platte landsvrouwen, café Havenzicht, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 26 nov. Country-avond met Ruud Hermans Band. Haestinge, 20.15 u. 26 nov. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Wouthoekweg, 9.30-12 u. 30 nov. Theatergroep Hilaria, sinter klaasvoorstelling, Haestinge, 14.15 u. 7 dec. Kerstmarkt, middenstands vereniging Smalstad SCHERPENISSE 26 nov. Sinterklaasintocht, Hoge Markt. 14 u. POORTVLIET 26 nov. Sinterklaasintocht. BERGEN OP ZOOM 27 nov. Kloontje en de Rommel- berg, De Maagd, 14 en 16 u. 27 nov. Orgelconcert Jos Verpoor ten, St.-Gertrudiskerk, 16 u. 29 nov. Muziekgala Beminde Klas siekers, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++filni+++film+ CINEM'ACTUEEL: Verrassings- voorpremière - do 20.30 u. Omagh - ma en di 20.30 u., Wallace Gro- mit - za 16.30 u., wo 16 u., Het paard van Sinterklaas - vr 18.30 u., za 13.30,16 en 18.30 u., zo 13.30 en 16 u., wo 13.30 u., Harry Potter and the Goblet of Fire - do 19.30 u., vr 20.15 u., za 15.15 en 20.15 u., zo 15.15 en 19.30 u., maendi 19.30 u., wo 15.15 en 19.30 u.. Long Week end - vr en za 21.30 u., zo 21.15 u., Charlie and the Chocolate Factory - zo 19 u„ Harry Potter en de Vuurbe ker - vr 18.30 u., za 13.30 en 18.30 u., zo 13.30 en 16.30 u., ma en di 19 u., wo 13.30, 16.30 en 19 u„ Flight- plan - vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 18.45 en 21.15 u., wo 20 u., Chic ken little - za, zo en wo 13.30 u. B. en w. hebben op verzoek van de GGD de houder van een kinderdag verblijf een waarschuwing gegeven om binnen een maand de door de GGD geconstateerde verbeterpun- ten uit te voeren. Klaverjasvereniging de Pendelaars heeft vrijdag P. Bazen met 5153 punten als winnaar uitgeroepen van hun competitiewedstrijd. M. Ver maas en L. Kampman eindigden op een tweede en derde plaats met re spectievelijk 5101 en 4973 punten. Hierna volgden A. Aarts -4671 p.; J. van Splunter - 4295 p.; R. van Put ten - 4125 p.; M. van der Molen - 4061 p.;J. Geldhof-3885 p. Aan fouragehandel Schot-Oude- sluijs heeft de gemeente 280 m: grond verkocht op het industrie terrein. De ondernemer had daar voor een verzoek ingediend om een kadastraal probleem op te los sen en beter te voldoen aan de wettelijke eisen voor zijn bedrijfs woning. De gemeentegrond grenst aan zijn bedrijfsterrein. ZIE VERDER PAGINA 15

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2