Verenigingsman Hommel is verrassend tweede bij VVD Scholen willen in 2010 campus Tholen Subsidie provincie slachthuis 175 mille Sinlerklaasstu Alles duurder? Niet bij ons! Scarpejaantjes eten frietjes ZLM Gimbrèie Gimbrère Twee huidige fractieleden op onverkiesbare plaatsen ///fa HEIJNEN Identiteitskaart en rijbewijs niet duurder Denktank voor impuls 'Scherpendijk' Zwanger WWW E-TECHNOLOCIE De leden van de VVD kiezen weer voor verandering. De huidige tweemansfractie in de gemeenteraad komt - bij een gelijkblijvend aantal zetels - na de verkiezingen in maart niet terug. F.J.A. Hommel uit Oud-Vossen,eer is als nieuwkomer verrassend op de tweede plaats gezet. Wethouder F.J. Goossen - pas bij de tweede stemming kreeg hij de meerderheid - voert de lijst aan, E. Frigge- Hogesteeger komt terug op plaats drie. Dat is de uitkomst van de ledenvergadering, vrijdagavond in Meulvliet. [personeelsadvertentie] Wy hebben plek voor: Automonteur :net leidinggevende capaciteiten Automonteur/APK keurmeester (LPG diploma is een pré). Voor beiden geldt: creatief, inventief, werklustig in bezit van diploma's. Autobedrijf Akkermans, tel. 0113 276760. Informatie: www.autobedrijfakkermans.nl Ontzettend spannend Vossemeerders Van Dis bepleit actie van b. en w. Voor slagerij Slager Sint-Annaland Deze week (wij verlagen zelfs onze autopremie) verzekeringen DAMESMODE MANNENMODE Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. WILT U TOCH EREDIVISIE VOETBAL EN GEEN VERSATEL? HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING Herelsestraat 121 Heerle T 0165-304050 Het gemeentebestuur wil de prijs van een rijbewijs volgend jaar hand haven op 44,40 euro. Dat tarief is, vergeleken met de gemiddelde prijs in andere gemeenten, 'vrij fors'. Al vanaf 2003 vraagt Tholen deze prijs, die dus voor het vierde jaar op rij gelijk blijft. Ten aanzien van reisdocumenten stelt het gemeentebestuur voor om de maximale tarieven te hanteren zoals die door de rijksoverheid zijn vastgesteld (afgerond op een euro stuiver). Dat betekent dat een Ne derlandse identiteitskaart 31,25 euro blijft kosten. De prijs van een pas poort gaat met 57 cent omhoog naar 39,40 euro. Ook een ander tarief dat, ondanks dat het sinds 2003 niet is verhoogd, beduidend bóven dat in andere ge meenten ligt, wil Tholen gelijk hou den. Het betreft een uittreksel uit het persoonsregister, wat 8,80 euro blijft kosten. Vier inwoners uit Sint-Maartens dijk en drie uit Scherpenisse vor men de denktank voor de impuls van beide dorpen. Zij moeten be stuurders, ondernemers en project ontwikkelaars achter de broek zit ten, zei adviseur B. Roelofs van Buck consultants international uit Nijmegen donderdag in Haestinge. De denktank hoeft volgens hem geen officiële status te krijgen die maandelijks bijeenkomt met een vaste agenda, maar moet wel ac tief blijven om de projecten warm te houden. Uit de smalstad meld den zich na afloop vier inwoners aan: J. van der Linden (korfbal vereniging Emergo), C. Muller (ondernemersvereniging Smal stad) G. Vermaas en I. Schot-Ou- desluijs. Uit Scherpenisse: P. Duijnhouwer- Verkerke (Oranjecomité), D. van der Werf-Fase (stichting dorpsge meenschap Scherpenisse) en N. van de Wijngaard (ondernemers vereniging Smalstad) Zie pagina 7. zijn is vooruit zien! KRAAMZORG^^ENTADMINISTRATIE t>cct bevcvWrl Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl Nieuwkomer Frank Hommel en herintreder Els Frigge zijn de verrassende nummers twee en drie op de WD-lijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. De zittende fractievoorzitter Karei Saris en raadslid Gabri Hoek zijn door de leden gepasseerd. De 42-jarige Frank Hommel, in het tijd aan de weg timmerde, dagelijks leven juridisch medewer ker ruimtelijke ordening bij de ge meente Moerdijk, is 'hartstikke blij' met zijn tweede plek. Hij heeft zin in het raadslidmaatschap. „Als man van het verenigingsleven kies ik voor een andere insteek en heb ik een andere achterban. Dus kan ik iets nieuws toevoegen." De Vosse- meerder kondigt aan dat de nieuwe raadsfractie werkbezoeken zal gaan afleggen. Drie jaar geleden werd hij actief voor de liberalen en sindsdien roert hij zich in de p.r.-commissie. Een nieuwsbrief voor de leden, het politiek café en presentatie op de Thoolse braderieën zijn nieuwe za ken waarmee de VVD de afgelopen Hommel benadrukt dat hij zich - naast zijn politieke aspiraties - voor het verenigingsleven wil blijven in zetten. Daags na de VVD-vergade ring was hij alweer actief als zwarte piet in zijn woonplaats. Frank Hom mel stond mede aan de basis van het carnaval in Oud-Vossemeer en leidt dat feest sinds een aantal jaren als prins Weijte. Daarnaast is hij actief in de bouwclub van de carnavalsver eniging, in de stichting Vosmeer 600, bij de postduivenvereniging en als vrijwilliger bij de jaarlijkse eve nementendag in het dorp. Hij is ook burgerlid in de gemeentelijke werk groep bestuurlijke vernieuwing. Het afdelingsbestuur had Hommel op de voorlopige lijst op de vierde plaats gezet, n£t het zittende raadslid Gabri Hoek. „Gezien de vele wisselingen in de fractie in deze raadsperiode kozen we ervoor om eerst wat meer rust te brengen", legt voorzitter G. Boelhou- wers-Stigter uit. „Maar de leden wil len de vernieuwing en verjonging sneller doorvoeren. Dat is democra tie." Doordat Hommel op plaats twee kwam, zakten Frigge en Hoek een plekje ten opzichte van het bestuurs voorstel. Voor de rest werd dat voor stel ongewijzigd overgenomen. Maar het was 'ontzettend spannend', ont hult Hoek. Het stemmenverschil tus sen hem en Frigge voor de derde pleic was niet zo groot: 13-11. De land bouwer uit Sint-Maartensdijk volgde in januari van dit jaar tussentijds de naar Brabant verhuisde Ravensteijn op. Begin jaren negentig was hij ook al eens twintig maanden raadslid, toen als tussentijds opvolger van Vos- semeerder J.L. van Gorsel. De VVD is vast van plan de vier jaar geleden aan ABT verloren derde zetel - de liberalen kwamen toen 287 stemmen tekort - terug te winnen. „We gaan de komende tijd flink wer ven", aldus Hommel. Hoek heeft daar zijn hoop eveneens op gesteld, want in dat geval kan hij als raadslid terugkeren. „Die drie zetels hebben we zonder meer nodig en ik zie het niet somber in. Via voorkeurstemmen is ook alles mogelijk. Met een kwart van de kiesdeler ben je direct geko zen en daar ben ik in het verleden ook al eens bijna in geslaagd." Vier jaar geleden was de kiesdeler 619 en wa ren 155 voorkeurstemmen voldoende om gekozen te worden. Maar bij de VVD haalde toen. buiten de lijsttrek ker, niemand dat aantal. Hoek doet het raadslidmaatschap erg graag, hoe wel het veel tijd kost. Hij lijkt met een wat dubbel gevoel te zitten, want dat er met de keuze voor Hommel jong bloed in de partij komt, vindt Hoek 'heel erg hard nodig'. De kandidaatstelling gebeurde op een nieuwe manier. De kandidaten mochten, in tegenstelling tot voor heen, bij de discussie en de - schrif telijke - stemming aanwezig zijn en ook zelf meestemmen. Volmachten waren niet toegestaan. „De statuten van de VVD laten dat op afdelings niveau niet toe", /.egt secretaris P.K.M. Stouten. Hij paste de agenda daartoe vóór de vergadering nog aan. Vijf kandidaten wilden in aan merking komen voor een verkiesba re plaats op de lijst. In de eerste stemronde werden ze alle vijf voor plaats één gekandideerd. De aan wezigen (31, waarvan 24 stemge rechtigd) kozen wethouder Goossen uit Anna Jacobapolder als hun lijst trekker. De overige vier gingen ver volgens voor plaats twee. de reste rende drie voor plaats drie enzovoorts. Tevoren had ieder zich kort gepresenteerd, waarna de aan wezigen vragen konden stellen. Fractievoorzitter K.B.M. Saris - hij debuteerde in oktober vorig jaar als opvolger van mevr. Van Gorsel - lukte het niet om hoger op de lijst te komen dan de vijfde - onverkiesba re - plek. „Het is een democratische beslissing van de leden", zegt de Poortvlietenaar toch wel teleurge steld. Graag had hij zijn politieke loopbaan een vervolg gegeven, maar dat zit er niet in. „Eigenlijk heeft hij te weinig tijd gehad om zich goed te profileren", geeft voor zitter Boelhouwers aan. Saris vindt dat de vergadering positief is verlo pen en gaat zich inzetten voor een goed verkiezingsresultaat voor de VVD. Vier jaar geleden kreeg de partij 1351 kiezers achter zich. ZIE VERDER PAGINA 13 Een aantal basisscholen in Tholen wil in 2010 de huisvesting zodanig uitbreiden, dat er een campus ontstaat met kinderopvang en andere on- derwijsgerelateerde instellingen. De zogenaamde brede school zou hier mee verwezenlijkt kunnen worden. Daarmee zou een eind moeten ko men aan het bijbouwen van noodlokalen, zoals nu weer voor Ter Tolne en de Kraal gaat gebeuren. Eerder kwamen er al tijdelijke voorzienin gen bij de Regenboog en de Eben Haëzerschool. Het gemeentebestuur heeft nieuwe woonwijken gepland, zoals Stadszicht en Waterfront, maar de onderwijsvoorzieningen zijn daarop niet berekend. „Je kunt kinderen en onderwijsge venden geen jaren en jaren in een noodvoorziening huisvesten", zegt directeur C.L. van Dis van de Re genboog. Zijn eigen school telt 2 noodlokalen, 1 semi-permanent lo kaal en 9 permanente lokalen. „Ons gebouw knelt aan alle kanten. Voor al het gemis aan vierkante meters voor o.a. het personeel wordt dage lijks gevoeld. Alle ruimten zijn des tijds gebaseerd op 6 groepen, nu hebben we er 12, dus dat zegt ge noeg!" Het campus-idee houdt in, dat de vier basisscholen bij elkaar blijven. Er worden dan bijvoorbeeld geen twee nieuwe scholen in Stadszicht, Buitenzorg of elders gebouwd, waarna de twee overblijvende scho len aan de Molenvlietsedijk de vrij komende ruimte kunnen benutten. De Vereniging Protestants-Christe lijk Onderwijs Tholen heeft in sep tember een brief gestuurd aan b. en w. om te informeren naar de her structurering van de basisscholen aan de Molenvlietsedijk en de Zoek weg. „We wilden openheid van za ken", zegt Van Dis. „In maart 2003 hebben de schooldirecties uit Tho len en beleidsmedewerkers van de gemeente een brainstormsessie ge houden, waarbij het campus-idee is geboren. Al snel werden de financië le consequenties als argument aan gevoerd om het plan als niet realis tisch af te doen. Een aantal schoolbesturen wenste zich daar niet bij neer te leggen en in decem ber 2004 is bij het gemeentebestuur aangedrongen om het campus-idee met aanverwante voorzieningen in het onderzoek te betrekken. Dus niet alleen uit te gaan van een herschik king van scholen: welke school past gezien het leerlingenaantal het best in welk gebouw en wat komen we dan aan huisvesting tekort." In februari 2005 lieten b. en w. we ten, zich te beraden op een mogelijk breder onderzoek, maar aangezien Van Dis in september nog niets had gehoord, herhaalde hij zijn verzoek nogmaals. Het college heeft nu toe gezegd nog deze maand met de ambtenaren over de kwestie te zul len spreken en in december naar de scholen terug te komen. De Eben Haëzerschool is met 318 leerlingen de grootste school van de gehele gemeente Tholen. De Regen boog telt 265 kinderen. Ter Tolne 214 en Montessorischool de Kraal heeft 107 leerlingen. Slagerij Slager krijgt voor de bouw van een nieuw slachthuis in Sint- Annaland 175.000 euro subsidie: 87.500 euro uit Brussel en eenzelfde bedrag van de provincie Zeeland. „Dit project heeft ook betekenis voor heel Zeeland", zegt provinciewoordvoerder Johan Wandel. De geza menlijke Thoolse veilingen krijgen 5700 euro subsidie voor het project ,Aan de slag met de Thoolse aardappelen." De provincie w il hiermee een impuls geven aan een vitaal, leefbaar platteland. Tholen deelde met twee subsidies royaal uit de pot van vitaal platte land 2006. waarover gedeputeerde staten van Zeeland dinsdag een be sluit namen. Het bestaande slacht huis van slagerij Slager aan de Oost straat voldoet niet meer aan de milieuregels. Slager investeert op de hoek Bronsgeestweg/Veilingweg 1 miljoen euro in een moderne voor ziening en vroeg daarvoor met suc ces 175.000 euro subsidie aan. Eu ropa betaalt de helft als Zeeland voor cofinanciering zorgt en dat doet de provincie. „Dit slachthuis is namelijk een hele goede oplossing voor de veehouderij in Zeeland", zegt Johan Wandel. „Slager gaat zorgslachtingen (beter bekend als noodslachtingen - red) doen voor de gehele provincie. Nu moet je daar voor naar Zoetermeer, maar dat slachthuis gaat dicht. Dan zouden de Zeeuwse veehouders helemaal naar Nijmegen moeten. Sint-Annaland is dan een hele goede oplossing. De ambtelijke voorbereidingsgroep en het bestuurlijk consortium die over de projecten vitaal platteland een advies uitbrachten, waren dan ook allebei positief. Voorwaarde is wel, dat het project voor 1 mei 2006 af gerond moet zijn." Volgens Kees Slager is dat zeker het geval. „Begin volgend jaar moet al les operationeel zijn." Hij reageert verrast op de bijdrage van Brussel en Middelburg. Slager is er blij mee. „Maar zo'n nieuw slachthuis kost ook nogal wat", voegt hij er gelijk aan toe. Volgens de provincie ver vult het slachthuis een functie voor diverse ambachtelijke slagerijen op het eiland Tholen en omstreken. „Ook voor de lokale veehouderij is het van belang vanwege de afzet. En er wordt een eigen, natuurlijk pro duct geproduceerd." Boek heemkundekring beschrijft omstandigheden Thoolse oorlogsslachtoffers Casembrootschool verrast lerares Anna Soeters met een feest Piet en Heieen Moerland sluiten supermarkt in Scherpenisse EN V ERDER... Denktank moet bestuurders achter de broek zitten voor impuls Sint-Maartensdijk en Scherpenisse Verschillen tussen oost en west zijn groot, ervaart Jenne- ke öuwersloot op Europese conferentie in Roemenië DE DWAAS KOMT VAN DORST OM, MIDDEN IN HET WATER Dit nummer bestaat uit 20 pagina's JVC 66CM LCD KTV WXGA11.366 x 768 panel, 2 SCART, Component ingang. UB9r Meer informatie? Assurantiekantoor Overtïeeke (0166) 602 888 of www.overbeeke.nl Assurantiekantoor Van Dijke (0166) 612 509 of www.dijke.info KORTEMEESTRAAT 25 BERGEN OP ZOOM HIKBW' KORTEMEESTRAAT 35 BERGEN OP ZOOM De kinderen van de peuterspeelzaal De Scarpejaantjes vieren met een feestmaal het 25-jarige bestaan in Scherpenisse. Zie verder pagina 9. Advertentie I.M. 43

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1