Provincie Zeeland Ontwerp-Omgevingsplan O Sint niet zomaar het Veer over Faunabeheersplan 2005-2009 Rectificatie ^Officiële Mededelingen Smash-teams met lege handen Donderdag 24 november 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 47/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl In beroep Milieuvergunningen op internet Op 15 november heeft het college van Gedeputeerde Staten het ontwerp-omgevingsplan vastgesteld. Provinciale Staten Nieuws uit de Staten Diversen Faunabeheerplan hoefdieren Flora- en faunawet Ontheffingen Flora- en faunawet mmm Emergo opnieuw naar overwinning Jeugd Darten Verlies Pole Position Tafeltennis Jeugd Paardensport Tweede prijzen Laura Geluk Abdij Fruitbomen Nisse (foto: Jaap Wolterbeek) Het plan is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. Hierdoor is de weg vrijgemaakt voor een planmatig beheer van vrij levende damherten en reeën in de provin cie. Mede naar aanleiding van binnen gekomen reacties op het ont werpplan van de Faunabeheer- eenheid is het aangepast. De belangrijkste aanpassing is dat reeën binnen de natuurbescher- mingsgebieden volledig be schermd worden en damherten zo veel mogelijk. Jaarlijks neemt het aantal van meer dan 800 reeën en ca. 300 damherten toe. De dieren zorgen voor schade aan landbouwgewas sen. Vooral de bloemknoppen van fruitbomen zijn daarbij favo riet. Door overstekende reeën en herten ontstaan gevaarlijke situa ties. Ingrijpen is dus noodzakelijk, omdat reeën en herten geen natuurlijke vijanden hebben. Beheersjacht Afschieten zal zo veel mogelijk plaatsvinden in gebieden waar de meeste schade en overlast valt te verwachten. De periode van afschot ligt grofweg tussen 1 oktober en 1 maart, omdat er dan geen zogende kalveren zijn en de hindes nog niet drachtig zijn. In het Faunabeheerplan staat aangegeven hoeveel herten er minimaal moeten blijven leven, zodat een duurzaam voortbe staan in Zeeland wordt gewaar borgd. Overigens varieert dit per soort en gebied, afhankelijk van de grootte en geschiktheid van het gebied voor de dieren. In het verdrag van Aarhus, waar aan de provincie zich heeft geconformeerd, staat dat alle milieu-informatie, die vanaf 1 januari 2001 datum is afgege ven, toegankelijk moet zijn via internet. In Zeeland gebeurt dat met ingang van 22 november via: www.zeeland.nl/milieuvergunnin- gen. De provincie ziet hierin een goede mogelijkheid om burgers te informeren over milieuactivitei ten in hun directe omgeving. Als burgers weten waaraan bedrijven moeten voldoen kunnen ze ook wijzen op mogelijke overtredin gen (horizontaal toezicht). Overigens vallen privé-activiteiten en kleinschalige hobby-activitei ten niet onder de vergunning plicht, maar bedrijven die acti viteiten ontplooien die nadelige gevolgen hebben voor het milieu zijn verplicht een milieuvergun ning aan te vragen, bij de provin cie of bij de gemeenten, afhanke lijk van grootte of complexiteit. Dinsdag 29 november is de eerstvolgende zitting van de adviescommissie bezwaarschrif ten, Abdij 6 in Middelburg. De eerste drie bezwaarschriften heb ben betrekking op de afwijzing van culturele subsidies door Gedeputeerde Staten. Om 14.00 uur wordt het bezwaarschrift van de Stichting Stripfestival Sluis behandeld. Om 14.30 uur volgt het bezwaar schrift van Stichting Stads schouwburg en Concertzaal Middelburg over de productie "Kees de Jongen". Om 15.00 uur volgt behandeling van het bezwaarschrift van het Zeeuws Museum in Middelburg over het pilotproject Objectge schiedenis voor kinderen 2005- 2009. Om 15.30 uur tenslotte wordt het bezwaarschrift van Lensen Advocaten Terneuzen behandeld, die optreedt namens de heer C.J.C. Willemse, tegen een besluit over bodemverontreiniging op de Kasteelstraat 20 in Philippine. In AbdijNieuws van vorige week is abusievelijk ver meld dat de vergadering van het overlegorgaan Nationaal Park Ooster- schelde op vrijdag 24 november plaats zou vin den. Dit moet donderdag 24 november zijn. De vergadering begint om 14.00 uur in het provincie huis, Abdij 6 in Middel burg. De agenda en verga derstukken liggen ter inza ge bij het informatiecen trum, Nieuwe Burg 42 in Middelburg. Nieuws Na het vaststellen van het con cept eerder dit jaar, heeft overleg met Zeeuwse gemeenten, water schappen, rijk en belangenorgani saties geleid tot bijstellingen en aanvullingen. Vanaf 15 december 2005 tot 27 januari 2006 kunnen alle geïnte resseerden hun reacties op het ontwerp indienen bij de provincie. Het plan ligt vanaf 15 december ter inzage bij alle Zeeuwse gemeenten, de twee Zeeuwse waterschappen, de bibliotheken en de provincie zelf. Totstandkoming Het omgevingsplan komt in de plaats van het huidige Streekplan, Milieubeleidsplan en Waterhuis houdingsplan. Het plan zet in op een dynamisch en aantrekkelijk Zeeland. De pro vincie heeft hierbij gekozen voor een zogeheten tweesporenbeleid. Enerzijds staat dit voor concen tratie, uitbouw en versterking van economische activiteiten in de havens en het stedennetwerk. Anderzijds voor behoud en ver sterking van de groenblauwe oase. Hoofddoelen Het omgevingsplan kent drie hoofddoelen: Faciliteren van de economische dynamiek. De havens zijn belang rijk als economische motor, maar de kwaliteit van de leefomgeving evenzeer. Een concrete actie in het plan is de ontwikkeling van de Kanaalzone. Bevorderen van de sociaal-cultu rele dynamiek en een gematigde bevolkingsgroei. Het behoud van een prettig, schoon, gezond en veilig woonklimaat staat hierbij voorop. Ruimte, rust, mogelijkhe den voor ontmoeting en geza menlijke activiteiten, bereikbaar- Bomenrij Weeldijk herfst (foto: Jaap Wolterbeek). heid en voorzieningen spelen hierbij een rol. Ook moet reke ning gehouden worden met leef tijd, culturele achtergrond, mate van gezondheid en mobiliteit. Om een gematigde bevolkings groei te kunnen realiseren kan bij voorbeeld geprobeerd worden vitale ouderen van buiten Zeeland te interesseren in vestiging in Zeeland. Versterken van de bijzondere Zeeuwse omgevingskwaliteiten. Op drie manieren wordt hieraan invulling gegeven. - Door direct te investeren in omgevingskwaliteiten. Hierbij kan gedacht worden aan het terugdringen van geluidsover last, het aanleggen van een geluidswal of het voorkomen van wateroverlast. Ook verster ken van bijzondere kwaliteiten, zoals investeren in culturele objecten en aanleggen van landschapsnetwerken, vallen hieronder. - Door het toepassen van (wette lijke) regelgeving, normen en afspraken. Voorbeelden hiervan zijn de natuurbeschermingswet, de ammoniakrichtlijn, normen op het gebied van waterkwa liteit en -kwantiteit en bepalin gen voor het beschermen van archeologische waarden. - Door een afwegingskader te bieden hoe met omgevingskwa liteiten omgegaan moet worden bij inpassingen van nieuwe ont wikkelingen. Hoe kun je bijvoor beeld nieuwe landgoederen inpassen zonder de omgevings kwaliteit aan te tasten of een nieuw luxe hotel of de uitbrei ding van een bestaand bedrijf. Interesse? Het volledige plan is al in te zien op de website www.zeeland.nl en kan vanaf 15 december ook opgevraagd worden bij het pro vinciaal informatiecentrum (zie linksboven). i Zeeland i Tijdens de vergadering van Pro vinciale Staten van 11 november jl. is onder andere gesproken over: Programmabegroting 2006, Najaarsnota, 2" Bestuursrap- portage en Investeringsplan 2006 Provinciale Staten stellen de pro grammabegroting 2006 vast. Hierin worden de beleidsmatige en de financiële kaders vastge legd, waarbinnen Gedeputeerde Staten het beleid uit zullen moe ten gaan voeren. De in de Najaarsnota gedane voorstellen, waarin de laatste wijzigingen in de financiële stand van zaken en de financiële ruimte staan, wor den betrokken bij de behandeling van de programmabegroting. De programmabegroting 2005, de Najaarsnota, de 2" Bestuurs- rapportage en het investerings plan 2006 zijn vastgesteld. De ingediende moties en amen dementen zijn te bekijken op de provinciale staten/actueel/ Meerjarenprogramma Infrastructuur Zeeland 2006- 2010 Het Meerjarenprogramma Infrastructuur Zeeland 2006- 2010 beschrijft de financiële kaders Verkeers- en vervoerbe leid en de investeringen in infra structuur voor het eerstvolgende begrotingsjaar met een doorkijk naar de daarop volgende vier begrotingsjaren. Voorgesteld wordt dit meerjarenprogramma vast te stellen als richtinggevend kader voor de uitvoering van het beleid ten aanzien van de provin ciale infrastructuur. Provinciale Staten stemmen in met het voorgestelde ontwerp besluit. Vaststelling Beleidsplan Openbaar Vervoer Deze nota gaat over alle aspec ten die met het openbaar vervoer in verband staan, maar vooral over het stads- en streekvervoer in Zeeland. Het Beleidsplan Openbaar Ver voer zet in op: - Meer doelmatigheid. - Basismobiliteit voor elke kern; - Betaalbaar openbaar vervoer voor reizigers. - Stabiliteit in het voorzieningen niveau. - Speciale aandacht voor doel groepen als scholieren en toe risten. Provinciale Staten stellen het Beleidsplan Openbaar Vervoer vast. Herschikking wegenbeheer tussen Rijk en provincie Als gevolg van de opheffing van de autoveren over de Wester- schelde en de openstelling van de Westerscheldetunnel is de functie van een aantal wegen ten zuiden van de A58 gewijzigd. Met Rijkswatersstaat is ambtelijk over eenstemming bereikt over een herverdeling van het wegen- beheer, die past bij de nieuwe functies. In eerste instantie gaat alleen een aantal wegen over van het rijk naar de provincie. Voor het onderhoud hiervan dient het rijk volgens een vastgestelde for mule een afkoopsom te betalen. Als gevolg van de onderuitputting in de investeringen in wegen bouwprojecten bij het rijk zijn er in 2005 financiële middelen beschikbaar om te komen tot de herverdeling van het wegenbe heer. Provinciale Staten stemmen una niem in met de voorgestelde her schikking van het wegenbeheer tussen Rijk en Provincie. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 15 november 2005 het Faunabeheerplan Zee land 2005-2009, deel lb hoefdieren van de Faunabe- heereenheid Zeeland heb ben goedgekeurd. Het faunabeheerplan is opgesteld voor de diersoor ten damhert en ree. Voor het besluit inzake de goedkeuring van het fauna beheerplan is de openbare voorbereidingsprocedure van afdeling 3.4 Algemene wet bestuursrecht toege past. Gedeputeerde Staten kun nen op grond van een goed gekeurd faunabeheerplan aan de Faunabeheereenheid Zeeland ontheffing verlenen van de verboden handelin gen zoals het vangen, doden en opzettelijk veront rusten van beschermde inheemse diersoorten. Tevens is het mogelijk dat Gedeputeerde Staten bij de aanwijzing van bepaalde (categorieën van) personen om de stand van een dier soort te beperken een goedgekeurd faunabeheer plan nodig achten. Over ontheffingverlening aan de Faunabeheereenheid zal nog nadere berichtge ving plaatsvinden. Vanaf 25 november 2005 ligt het faunabeheerplan ter inzage in het provinciehuis, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg. Het provin ciehuis is tijdens werkdagen geopend van 8.00 uur tot 17.00 uur. Het faunabeheer plan is tevens te downloa den via de provinciale web site (www.zeeland.nl) of tegen kostprijs verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland (tel. 0118-631400). Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot René Steijn (0118-631196) of Loes Wijgman (0118- 631984). Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de vol gende ontheffingen ver leend aan de Faunabeheer eenheid Zeeland te Goes. 1. Ter regulatie van de populatieomvang, ter voorkoming van belang rijke schade aan gewas sen, vee, bossen, 2. bedrijfsmatige visserij en wateren, in het belang van de volksgezondheid en de openbare veilig heid en ter bescherming van flora en fauna is ont heffing verleend voor het opzettelijk verontrusten en doden van damhert en daarbij gebruik te maken van het geweer van 1 uur voor zonsop komst tot 1 uur na zons ondergang. De onthef fing heeft betrekking op de gronden gelegen in en in de directe omge ving van de 'Manteling van Walcheren' en op de 'Kop van Schouwen', gelegen binnen het werkgebied van de FBE, zoals op de bij het besluit behorende kaar ten staan aangegeven. In het belang van de volksgezondheid en de openbare veiligheid en ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend voor het opzet telijk verontrusten en doden van a. damhert en daarbij gebruik te maken van het geweer. De ontheffing heeft betrekking op de gronden gelegen binnen het werkge bied van de FBE en buiten de aangewe zen leefgebieden en de gebieden die krachtens artikel 10, dan wel 10a van de Natuurbeschermings wet 1998 zijn aange wezen, zoals op de bij het besluit beho ren de kaarten staan aangegeven. b. ree en daarbij ge bruik te maken van het geweer van 1 uur voor zonsop komst tot 1 uur na zonsondergang. De ontheffing heeft betrekking op die delen van Zee land waar zich thans reeën hebben ge vestigd, te weten Walcheren (met uit zondering van het kernleefgebied de 'Manteling van Wal cheren'), Zuid-Beve land, Noord-Beve land, Schouwen- Duiveland (met uit zondering van het kernleefgebied de 'Kop van Schouwen') en Tholen en St. Philipsland gelegen binnen het werkge bied van de FBE en buiten de gebieden die krachtens artikel 10, dan wel 10a van de Natuurbescher mingswet 1998 zijn aangewezen, zoals op de bij het besluit behorende kaarten staan aangegeven. 3. Ter voorkoming en bestrijding van onnodig lijden van zieke of gebrekkige dieren is ont heffing verleend voor het opzettelijk verontrusten en doden van damhert en ree en daarbij gebruik te maken van een geweer, pistool en mes. De ontheffing heeft betrekking op de gron den gelegen binnen het werkgebied van de FBE, zoals op de bij het besluit behorende kaart staan aangegeven. De ontheffingen worden ver leend voor de periode van 5 jaar, te weten van 23 november 2005 tot en met 31 december 2009. Bezwaar De ontheffingen liggen van 25 november 2005 tot en met 5 januari 2006 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1Mid delburg, werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd bui ten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooru ren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118- 631196). Van 27 tot en met 31 de cember 2005 liggen de stukken ter inzage in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Middel burg op maandag van 17.30-21 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10-21 uur en zaterdag van 10-13 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 5 januari 2006 bezwaar tegen de onthef fingen indienen bij Gede puteerde Staten van Zeel and, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrok ken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopi ge voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg m. Emergo heeft ook de tweede wed strijd in de zaalcompetitie winnend afgesloten. In 's-Heer Hendriks kinderen werd Tjoba 4 met 11-13 verslagen. Een week eerder klop ten de rood-zwarten Stormvogels 2 met 7-10. Emergo speelde geduldig tegen het ervaren Tjoba en wist een 2-0 ach terstand ongedaan te maken. Daarna ging het gelijk op en bij de rust had Emergo een 5-6 voorsprong. Nadat het in de tweede helft 7-7 was gewor den, kenden de Thoolse korfballers een sterke periode waarin ze de mar ge op drie treffers brachten. De zege kwam vanaf dat moment niet meer in gevaar en bij het eindsignaal stond een 11-13 stand op het scorebord. Harmen van Heemskerk nam vijf treffers voor zijn rekening, Marchel de Frel, Marco v.d. Hoek en invaller Gerrie Anthonisse ieder twee. Ook Marian Bazen en Liesbeth Dam wis ten de korf te vinden. Stormvogels had een week eerder moeite om balbezit te krijgen, maar opende desondanks de score tegen Emergo. De rustig en kalm, in ge staag tempo, spelende Tholenaren namen daarna het heft in handen en scoorden vier keer op rij. Bij de rust stond het 2-4. Na de hervatting maak ten de rood-zwarten nog zes doelpun ten, terwijl de ploeg uit Koudekerke de bal vijf keer in de korf deponeer de. Voor Emergo scoorden Marchel de Frel, Harmen van Heemskerk, Marianne Rombouts en Justine Weij- enberg (ieder 2x), Kristian van Heemskerk en Marco v.d. Hoek. Tegen Emergo 2 was Volharding 3 erg goed op schot. De Tholenaren liepen dan ook voortdurend achter de feiten aan en keken bij de rust tegen een 5-1 achterstand aan. Door geduldig te blijven in de aanval wisten de Tholenaren in de tweede helft iets vaker te scoren. Maar Volharding bleef met scherp schieten en won geflat teerd met 16-6. De Thoolse treffers kwa men op naam van Ad Farla (2x), Harmen van Heemskerk (2x), Marianne Rombouts en Charlotte Weijenberg. De B-jeugd van Emergo speelde vorige week uitstekend tegen Merwic en won met 4-12. De rood-zwarten kwamen een voudig op voorsprong en gaven die niet meer uit handen. Pascal Farla nam de helft van de twaalf treffers voor zijn rekening, verder scoorden Rick Bazen (3x), Lisa Hage (2x) en Jeffrey Pals. Ondanks redelijk spel kwamen de C- meisjes er tegen Ado niet aan te pas. Ze traden aan met een speelster te weinig en keken bij de rust al tegen een 5-0 achter stand aan. In de tweede helft zat zelfs een eretreffer er niet in, het werd 11-0. Emergo D deelde de punten met het sterke DSO: 5-5. Tot 2-2 ging de strijd gelijk op, waarna de rood-zwarten een 2-4 voor sprong namen. In de tweede helft scoor den de Tholenaren als eerste, maar daarna kwam de thuisclub sterk terug. Marcella Ballemans (2x), Thomas Farla, Melissa Stoutjesdijk en Juliun Zimmerman teken den voor de doelpunten. Tegen Albatros kreeg Emergo E2 volop kansen. Martijn Keur benutte er daar voor de rust één van. Na de hervatting bleef het spelbeeld hetzelfde en door een treffer van Julienne Zimmerman werd het uiteinde lijk 0-2 voor de Tholenaren. Een week eerder had Emergo het moeilijk tegen DSO, dat met 1-4 won. Frenk v.d. Hoek scoorde toen de enige treffer voor de rood-zwarten. In een sterk duel liep Emergo F over Ze venbergen heen. Na een 4-0 ruststand bleef de teller op 8-0 steken. Diego Kui pers nam zes treffers voor zijn rekening, Kelly de Koning scoorde twee keer. De strafworpen won Emergo met 13-12. Programma zaterdag: Seolto 2-Emergo, BKC 2-Emergo 2; Voltreffers-Emergo B, Tjoba-Emergo El, Juliana-Emergo F. In de eredivisie is Pole Position er niet in geslaagd om in te lopen op koploper Ca lypso Wizards. In een directe confronta tie verloor de Thoolse ploeg met 4-6. Ook De Babbelaar 1 uit Sint-Maartens dijk kon het niet bolwerken in deze pou le, het verloor met 2-8 van De Peperbus. De overige uitslagen in de Roosendaalse Dartsfederatie. Divisie IA: The Pub 1- All the way 4-6. 2A: Carambole 2-Dart- centrum 7-3, Haestinge-Distel 5 6-4. 2B: 't Baeken-Bonte Os 3 8-2, Fendert- se Hoeve 2-Hije Piele Bieje 7-3. 2C: De Babbelaar 2-Torenzicht 1 6-4. 3B: The Oldies A-Big Ben 2-8. 3C: Jansen Jansens 6-Noad 5-5. The Oldies B-Hof van Holland 4 7-3. Sinterklaas kwam zaterdagmiddag niet zomaar het Veer over tussen Nieuw- en Oud-Vossemeer. Hij was wel met een bijzonder schip gekomen, het kraanschip de Morgenstond van J. Speksnijder uit Tholen. Daar mee was de graag geziene gast uit Spanje op alle cala miteiten voorbereid. Terwijl vol beladen container schepen op het drukke Schelde-Rijnkanaal passeerden, probeerde de Morgenstond af te nieren. Het kostte de schipper heel wat manoeuvreertijd om zo dicht bij het speciaal aangelegde steiger te komen, dat de zeven Zwarte Pieten en Sinterklaas aan wal konden stappen. De muzikanten van dweilband de Lamsooren hielden de moed erin, maar het geduld van de kinderen en hun ouders op de dijk werd wel op de proef gesteld. Ook de leden van muziekvereni ging OVM stonden in de Veerstraat te wachten, maar het prachtige weer maakte veel goed. En toen de Sint eenmaal de trappen had bereikt, kon menig kind weer lachen, al waren er bij een enkeling ook tranen te zien. OVM blies die al snel weer weg en onder een fraai zonnetje volgde er een rondgang door Oud-Vos semeer, op weg naar de gymzaal in de Bou Kooij ma n- straat, waar de peuters en leerlingen van de groepen 1 t/m 6 van de drie basisscholen haar hartelust Sin terklaasliedjes konden zingen. Na een optreden van de Zwarte Pieten gingen de kinderen met een snoep- zak naar huis, nagenietend van deze feestelijke in tocht van Sinterklaas in Oud-Vossemeer. Alle teams van Smash die zater dag in actie kwamen, leden een nederlaag. Het tweede senioren team en het eerste jeugdteam zullen komend weekeinde alles uit de kast moeten halen in de strijd tegen de degradatie. Het vlaggenschip van de Thoolse ta feltennisclub was vrij. Smash 2 was, in tegenstelling tot wat de woordvoerder meldde, na vorige week allerminst veilig. Zaterdag pro beerde het tevergeefs om te stunten te gen koploper Middelburg. Net als in het thuisduel leden de Sint-Annalan- ders een 8-2 nederlaag. Bij een 2-2 stand gooide de thuisploeg de deur op slot en gaf niets meer uit handen. Door de zege haalde Middelburg het kam pioenschap binnen in de tweede klas se. Merijn v.d. Klooster won als enige Smash'er een enkelpartij, en samen met Remco Vroegop het dubbelspel. De Sint-Annalanders staan voorlaatste, met een zware uitwedstrijd tegen Ef fect voor de boeg. De nederlagen van Smash 3 worden steeds kleiner, maar tot winst kwam het team ook tegen Witac niet. Het werd 7- 3. Mathijs v.d. Graaf scoorde twee pun ten, zijn broer Marnix één. Smash 4 had tegen koploper Pinpongers een slechte dag. Het verloor met 10-0 en schonk de tegenstander daarmee vroegtijdig de ti tel. Een 10-0 nederlaag werd het ook voor het eerste en het vijfde jeugdteam van Smash. Het eerste team speelde tegen BSM en duikelde door het verlies naar de laatste plaats. Ook Smash 5 kon te gen koploper Tanaka geen potten bre ken. Voor Smash 2 was het even slikken. Er leek geen vuiltje aan de lucht op weg naar de titel, maar tegen Sar leed het team de eerste nederlaag van deze com petitie: 7-3. Smash, dat de voorsprong tot vier punten zag slinken, miste Erik Bruijnzeel. De punten kwamen van Jan- Willem van Vossen (2) en Job Moer land. De 6-4 nederlaag van Smash 4 in Roosendaal was het beste resultaat van deze speeldag. Eva Geuze boekte twee overwinningen, Christel Vroegop en Gert-Jan v.d. Berg ieder één. Laura Geluk kwam zaterdag met haar paard Onyx in actie op een dressuurwed- strijd in Dirksland. De twee proeven werden met respectievelijk 156 en 161 punten beoordeeld. Dat was goed voor twee tweede prijzen en twee winstpun ten. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 19