0 Stavenisse speelt SPS zoek Thoolse derdeklassers komen prima voor de dag Smerdiek: zege met vraagtekens Derde nederlaag op rij voor Vosmeer 0 Thol. Boys weggespeeld in Zeeuws-Vlaanderen Koersballen Donderdag 24 november 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Voetbal Uitslagen Voetbal programma Trefzeker Topscorer Tweede klasse Reserve tweede klasse Negende verlies SPS 2 Reserve vierde klasse WHS 3 koploper Reserve vijfde klasse Smerdiek 3 blijft verliezen Er zijn van die momenten dat het doorgaans bescheiden Stavenisse boven zichzelf uitstijgt. Het liefst piekt de ploeg van trainer Rien Smits in de streekduels. Op de laatste zaterdag van de eerste seizoenshelft haalde Stave nisse tegen SPS weer eens het beste in zichzelf naar bo ven. Met soms oogstrelende combinaties werden de be zoekers van de mat gespeeld. Omdat SPS zich bovendien achterin bijzonder kwetsbaar toonde, kwam er een sen sationele 5-2 overwinning uit de bus. Vierde klasse Weelde WHS en Noad '67 leverden zaterdag in hun derde klasse puike prestaties. De Setallanders behaalden op De Waaje een zwaar bevochten overwinning op Serooskerke, met dank aan doelman Anton Elenbaas die onmogelijke reddingen verrichtte en een straf schop stopte. Noad '67 hield in Tilburg het sterke JPS op 1-1. Achteraf gezien hadden de Fluplanders het gevoel dat er zelfs meer had in gezeten. Derde klasse Riemen in laatste gaatje bij WHS '•i Vierde klasse Vijfde klasse Zege dames Smerdiek Reserve derde klasse Thol.Boys 2 klopt koploper Smerdiek 2 blijft verliezen Tweede kl.: Temeuzense Boys-Thol. Boys Derde kl.: WHS-Serooskerke 1-0. JPS- Noad l-l. Vierde kl.: Stavenisse-SPS 5-2, Smer- diek-WIK 4-2. Vijfde kl.: Kaaise Boys-Vosmeer 3-1 Dames: Smerdiek-Pancratius 2-1 Tweede kl. res.: Kapelle 2-Noad 2 5-0. SPS 2-Dinteloord 2 2-3, Klundert 2- WHS 2 3-2. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Krabbendij- ke 2 I -2. FSV 2-Thol. Boys 2 2-4. Vierde kl. res.: Noad 3-Duiveland 4 7- 4. WHS 3-Vrederust 2 11-1, Rillandia 3- Stavenisse 2 en Thol. Boys 3-Seolto 4 afgelast. Vijfde kl. res.: Bruse Boys 5-Smerdiek 3 7-0, SPS 3-ZPR 4 2-1, Noad 4-WHS 4 1-3, Virtus 6-SPS 4 3-3. Zesde kl. res.:Roosendaal 7-Vosmeer 3 1-3. Jeugd: Noad B-Zwaluwe 1-2. Noad C- WIK 4-0, ZSC-Noad D 3-2, Noad E- WHS El 4-0, Noad Fl-Lepelstr. Boys 3- 2, Noad F2-FSV 6-3; Stavenisse E-Steen- bergen 1-4; WHS C-VVC 1-3. Halsteren-WHS Dl 1-2, WHS D2-Hal- steren 8-0, Odio-WHS D3 2-6, WHS E2- Welberg 3-3, Steenbergen-WHS F1 0-5, Val Aan-WHS F2 0-10; Smerdiek B-RCS 1-2. NVS-Smerdiek D 2-5. Smerdiek El- Thol. Boys E3 2-1, Halsteren-Smerdiek E2 3-0, Smerdiek E3-Nw. Borgvliet 2-14, Smerdiek Fl-Nw. Borgvliet 2-2, Meto- Smerdiek F2 2-0, DVO-Smerdiek F3 10- 0; NVS-Vosmeer B 2-4, NVS-Vosmeer E 4-1, Vosmeer Fl-Halsteren 5-3; SPS B- Kruiningen 2-1, Kruiningen-SPS C 4-0, Steenbergen-SPS D 2-11, SPS F2-WHS F4 0-2; Thol. Boys A-Rillandia 3-2. Thol. Boys B-Yerseke 0-16, Thol. Boys C-SSV 6-2, Grenswachters-Thol. Boys Dl 11-1, Thol. Boys D2-Bergen 5-1. Meto-Thol. Boys El 1-4, Grenswachters-Thol. Boys F2 9-1. Donderdag 24 november uur WHS-HSC(vr) 20.00 Zaterdag 26 november uur Thol. Boys-Reeland(vr.) 14.00 Stavenisse-Chrislandia(vr.) 14.30 Smerdiek da.-Reiger B.(dGraaf) 14.30 Thol.Boys da.-Walcheren 11.00 Nieuwdorp 2-Smerdick 2 da. 11.15 Thol.Boys 2-WHS 2(beker) 12.30 Noad 3-GPC 4(bcker) 14.30 Serooskerke 2-Noad 2(Bruijnes) 14.30 SPS 2-Klundert 2(vSchilt) 14.30 Thol.Boys4-Chrislandia2 14.30 Vrederust 2-Thol.Boys 5 14.30 SPS 3-Smerdick 3 14.30 SPS 4-Unitas 11 12.45 Erik van Haaften (Smerdiek) 13 John Vroegop (Vosmeer) «V Tijs Nijmeijer (SPS) 9 Lars Steijn (Noad) In het topscorerklassement neemt lijstaanvoerder Erik van Haaften verder afstand. De Smerdiekenaar voegde één treffer toe aan zijn totaal. Vossemeerder Vroegop, die gebles seerd is, moet Tijs Nijmeijer van SPS naast zich dulden. Lars Steijn van Noad staat nu derde. Drie spe lers maakten hun eerste competitie treffer: Jos van der Jagt van Stave nisse, Bart Stoutjesdijk van Smer diek en Hossain Almahmoudi van Vosmeer. Nog niet eerder dit seizoen werd Tholense Boys zo op haar tekortko mingen gewezen als zaterdag bij Temeuzense Boys. De thuisclub, nog altijd in het spoor van de titel kandidaten Wieldrecht en NSW, won eenvoudig met 4-1. De ploeg van André Maas mocht met die eindstand nog niets eens ontevreden zijn. Met name voor de pauze lieten de Zeeuws-Vlamingen een handvol mogelijkheden onbenut. „Deze ploeg was voor ons gewoon een maatje te groot", aldus Maas. „We zijn er niet aan te pas gekomen." In de zevende minuut kropen de be zoekers voor het eerst door het oog van de naald bij een mislukte voor zet die op de lat boven doelman Ma- rius Bal eindigde. Bij de volgende aanval was het raak, uit een kopbal die Bal op dramatische wijze door de vingers liet glippen: 1-0. Tholen se Boys, zonder Ronny de Graaf en Jeroen Nieuwkoop (geschorst) en ook zonder de geblesseerde Carlo Heijboer, kreeg alle hoeken van het veld te zien. Enkel door gebrek aan schotvaardigheid in de voorste lijn bij de Zeeuws-Vlamingen bleven de geelzwarten in de wedstrijd. Verder dan schuchtere pogingen van Niels Hopmans en Michael de Jong kwa men de bezoekers niet. Ook de wis sel van Jan de Graaff voor Chris Jan sen maakte geen verschil. Kort voor de pauze werd het 2-0, een treffer waarbij de Thoolse defensie in de diepte werd geklopt en Bal uiteinde lijk met een lob het nakijken had. In de tweede helft had het team van Maas wat meer controle over de wedstrijd, ook al omdat Temeuzense Boys een versnelling lager speelde. Een aansluitingstreffer van Mourad Tihani werd geannuleerd, omdat de bal over de achterlijn zou zijn ge weest. Een kwartier voor het einde werd het 3-0 en was de partij defini tief gespeeld. Een minuut later maakte Michael de Jong van afstand 3-1. Het werd 4-1 toen een midden velder van de thuisclub in de 84e minuut enkele tegenstanders op rij uitspeelde en ook Bal geen kans gaf. Kansen creëert SPS 2 elke week volop, maar aan de afwerking mankeert het no dige. Zodoende kwam de debutant in de tweede klasse nog niet verder dan één overwinning. De 2-3 bij Dinteloord 2 was zaterdag de negende nederlaag van het seizoen. De Brabanders begonnen feller en kwa men snel op voorsprong. Het duurde even voor bij SPS de kansen kwamen. Johan Uijl leek op weg naar de gelijkma ker. Hij mocht vanaf de zestienmeterlijn vrij uithalen, maar schoot naast. René van Vossen en Hans Hage waren even eens dicht bij een treffer. Op het spel van SPS is nog wel een en ander aan te mer ken en de communicatie kan ook beter. Vlak voor de rust kwam de ploeg terug in de wedstrijd via een strafschop. Dick Uijl werd gestuit nadat hij doorliep bij een vrije trap die net langs het muurtje werd geschoten. Dit buitenkansje liet Hans Hage zich niet ontglippen: 1-1. Even later verscheen Sjaak Quist alleen voor de doelman, maar schoot tegen de man op. De bal stuiterde terug voor zijn voeten, maar inmiddels stond Quist met zijn rug naar het doel. Vanuit de draai schoot hij alsnog, maar via de kruising draaide de bal uit het doel. Na de rust kwam Arjan Dijke in het veld voor Peter Noordijke. Johan Uijl schoof door naar de punt van de aanval en ook Dick Uijl schoof een linie op om meer druk te zetten. Jos Bos viel een kwartier voor tijd nog in voor Arno Anthonisse. Dinteloord werd met uitvallen steeds ge vaarlijker en bij twee daarvan moest doelman Alexander van As capituleren: 1-3. Vlak voor tijd kon René van Vossen de marge verkleinen doordat de doelman zijn houdbare kopbal verkeerd beoor deelde. WHS 3 voert de ranglijst aan in de vier de klasse reserve. De Sint-Annalanders behaalden 27 punten uit 10 wedstrijden en hebben nu twee punten voorsprong op naaste concurrent Seolto 3. Op eigen terrein werd zaterdag tegen Vrederust 2 met elf treffers het doelpuntensaldo ste vig opgevoerd. Voor de wedstrijd tegen de Bergse ploeg ontbraken negen spe lers. Met behulp van drie A-jeugdspelers kon er net een elftal op de been worden gebracht. Tegenstander Vrederust had slechts de beschikking over tien spelers. In de tiende minuut opende A-junior Ro bin van Dijke het doelpuntenfestijn voor de Sint-Annalanders. Na ruim 20 minu ten spelen werd het 2-0 door een schot van Rien den Engelsman, waarbij het onduidelijk was of Richard de Jonge de ze bal wel of niet aangeraakt had. Vrede rust gaf zich echter niet gewonnen en slaagde erin om de aansluitingstreffer te scoren. Ondanks dat de Brabanders met tien man speelden, maakten ze het WHS in deze fase nog lastig. Het was aan doelman Arjen Bevelander te danken dat er geen tweede treffer viel. Abby Hom mel voerde nog voor rust de voorsprong op tot 3-1, maar het spel van de Sint-An nalanders was zeer matig. Pas in de tweede helft zette WHS de par tij naar zijn hand. Spits Wesley Verhoef, die normaal gesproken bij de A-junioren speelt, bracht met twee doelpunten WHS op een 5-1 voorsprong. Nadat Abby Hommel 6-1 had gemaakt, scoorde Ver hoef ook de zevende treffer voor de groen-witten. Via treffers van Richard de Jonge en Robin van Dijke werd het 9-1, waarna Richard de Jonge met een prach tige kopbal de score op tien bracht. Ro bin van Dijke bepaalde met zijn derde doelpunt de eindstand op 11-1. De 0-3 tegen WC 4 betekende voor Smerdiek 3 de derde nederlaag op rij. De blauw-zwarten zijn inmiddels gezakt naar de achtste plaats op de ranglijst. In het begin van de wedstrijd waren de Tholenaren de betere ploeg, wat een aantal doelkansen opleverde. Bram v.d. Male kreeg de bal panklaar van Hans Priem, maar verzuimde de score te ope nen. Daarna werd de Halsterse ploeg be ter en zette de thuisclub op de eigen helft vast. Het was vooral aan doelman Alex Hoogendoom te danken dat het bij de rust nog 0-0 stond. Het spelbeeld was na de hervatting niet anders. Halverwege kwam WC door een onhoudbaar schot op voorsprong en al snel leverde een dekkingsfout aan Thoolse kant de 0-2 op. Smerdiek zocht de aansluitings treffer, maar in de slotminuut viel het doelpunt aan de andere kant. Ook in de vierde wedstrijd, tegen Bruse Boys, wist Smerdiek het net niet te vin den. Het elftal leed een 7-0 nederlaag. Uitslagen van de gespeelde wedstrij den van Meulvliet: 1. T. Goode en L. van Bale, én J. Bos 27 p; 3. R. Bolier en D. Lin- denberg, én J. Verbraeken en W. Bijl 26 p; 5. L. Verschoor en G. Bolier 25 p; 6. A. Hilgerson en H. Schot, én B. Schot en R. Vroegop 18 punten. Tholen stad: 1. mevr. C. Wilsing 42 p; 2. L. Soomers 28 p; 3. mevr. R. van Driel 26 p; 4. mevr. R. Nagtegaal 22 p; 5. mevr. A. Schcrpcnisse 19 p; 6. N. Moerkerken 18 p; 7. W. Scherpenisse 10 punten. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. A. Poot en mevr. W. Lutt 41 p; 2. J. Bijnagte en W. Bijl 37 p; 3. mevr. B. Bijnagte en C. van Gorsel-26 p: 4. mevr. C. van Mierlo en A. Wielaard 24 p: 5. mevr. L. Wielaard en C. Breure 23 p; 6. me vr. M. Dane en mevr. T. Breure 17 punten. Oud-Y'ossemeer: 1mevr. J. van Hou- te en mevr. L. van Poortvliet 23 p; 3. mevr. C. van Mierlo 18 p; 4. mevr. A. Bosters 14 p; 5. mevr. N. Minheere 13 p: 5. mevr. D. van Dijke 12 punten. Jeremy Gierman kopt de bal op het doel van SPS. M „We hebben heus niet zo'n slecht ploegje", hijgde aanvoerder Mario Smits na negentig minuten hard werken uit. De 32-jarige op het ou de nest teruggekeerde Smits nam zijn jongere ploeggenoten in de derby bij de hand. Met name talen ten als Marco Oosdijk, Jos van der Jagt en Peter Eerland lijken in de luwte van de ervaren Smits tot was dom te komen. Het was vooral over de rechterkant dat de thuisclub soms vloeiend spel liet zien. Tot groot genoegen van aanvoerder Smits. „Die jonge gasten moeten gecoacht worden en dat is mijn rol in dit elftal. Vandaag lieten we soms voetbal zien dat je zelden in de vierde klasse tegen komt. Het is alleen jammer dat we deze mentali teit en klasse maar een paar keer per jaar op de mat kunnen leggen." In de openingsfase was er nog niets dat wees op de historische over winning die voor Stavenisse in het verschiet lag. De ploeg van Will Raats kwam veel beter uit de start blokken en zag al vroeg een treffer wegens buitenspel worden geannu leerd. In de tiende minuut was het wel raak. Wiljan Lisseveld gooide er op links een van zijn bekende solo's uit en vond bij de eerste paal de inkomende Tijs Nijmeijer, die met een bekeken tikje doelman Ro bert Lindhout passeerde: 0-1. Sta venisse had geluk dat het snel langszij kwam, met dank aan SPS- keeper Dennis Boer die bepaald zijn middag niet had. Op de linker vleugel werd Jeremy Gierman aan gespeeld. die met een diagonaal schot Boer op proef stelde. Knullig sloeg de kleine doelman de bal in eigen goal: 1-1. Bijna was de door Mario Smits in het centrum vrijge- speelde Sander Smits op weg naar een voorsprong, totdat de doorsto tende middenvelder op het laatste moment de voet werd dwars gezet. Een incident rond grensrechter Maarten Quist, die met onheuse woorden werd bejegend vanuit de dug-out van Stavenisse, leek SPS nog meer van slag te brengen. Een schot van Kees van Putte leverde niet meer dan een hoekschop op en ook Gierman, veel te sterk voor zijn directe tegenstander Leonard Quist, lukte het in vrije positie niet om af te ronden. Halverwege de eerste helft hervond SPS de contro le op de wedstrijd. Jorn Elenbaas, tweede spits naast Nijmeijer, zag zijn inzet tot hoekschop worden gewerkt door de prima reagerende Lindhout. Een voorzet van de mee opgerukte Leonard Quist viel bij de tweede paal bijna binnen. Ook Wil jan Lisseveld was met een inzet uit de tweede lijn nog eenmaal gevaar lijk. In de 32e minuut was het toch Stavenisse dat de leiding nam. Uit een hoekschop van Jos van der Jagt mocht Marco Oosdijk frank en vrij aanleggen: 2-1. Opvallend was de duelkracht bij Stavenisse, waar door de bal telkens veroverd werd. „We waren fysiek de mindere", beaamde de verliezende oefen- meester Will Raats. „Stavenisse liet zien dat ze wilde winnen. De zege is terecht. Al hebben wij voor rust vergeten om te scoren toen we de kansen kregen." De na de pauze voor Danny Bijl in de ploeg gekomen Leo Vroegop had zich geen ongelukkiger entree kun nen bedenken. Drie minuten na de hervatting kopte hij een voorzet van Peter Eerland met een fraaie boog achter zijn eigen doelman: 3-1. Raats moest forceren en bracht snel Johan Scheermijer en Willem Beve lander voor respectievelijk Leonard Quist en Tijs Nijmeijer. Het nieuwe elan duurde maar kort en leverde niet meer op dan een gevaarlijk af standschot van Wiljan Lisseveld dat een prooi werd voor keeper Lind hout. SPS drong wel aan, maar de met uitschuifbare benen gezegende verdedigers Marco Klippel en Kees van Putte bleken een onoverkome lijke sta-in-de-weg. Aan de overzij de ging Boer in de fout bij het mee- voetballen, waarop Marco Oosdijk met een mooie breedtepass Mario Smits in staat stelde om ook een persoonlijk succesje te boeken: 4-1. De weelde werd ongekend toen even later de in de diepte aange speelde Jos van der Jagt zijn tegen stander Hilbert van Akkeren makke lijk van zich afschudde: 5-1. Een rake kopbal van Willem Bevelander in de slotfase over de te ver voor zijn doel staande Lindhout was niet meer dan een doekje voor het bloe den: 5-2. Door de nederlaag is SPS weer teruggezakt in de midden moot. „Bij 3-1 was het eigenlijk al gebeurd", keek Raats terug. „We moeten dit vooral onszelf aanreke nen. We gaven de doelpunten veel te gemakkelijk weg. SPS faalde van daag collectief. Het enige wat je mag hopen is dat de jongens hier van leren." Krabbendijke 11 24 32-11 Wemeldinge 11 24 29-14 ZPR'84 11 22 30-18 Yerseke 11 19 30-9 Smerdiek 11 16 27-21 Mevo II 16 28-24 Kruiningen 11 16 24-20 SPS 11 16 22-25 Brouwershaven 11 12 19-27 Stavenisse 11 9 19-37 Vrederust 11 6 17-51 WIK'57 II 5 17-42 „Vooraf teken je voor een ge lijkspel bij een ploeg die tweede staat op de ranglijst. Nu zeg ik: we hebben twee punten te wei nig meegenomen", aldus Noad- trainer Ton van der Spaan na af loop van de partij. De gedachten van Van der Spaan gingen daar bij vooral terug naar de slotfase, waarin Lars Steijn tot tweemaal toe vrij voor de Tilburgse doel man kwam en ook Remco Buijs nog een keer de winnende treffer op de schoen had. Ook in het begin van de wedstrijd mocht de 19-jarige Steijn bij een uitval alleen op de keeper af gaan, maar op het beslissende moment ontbrak toen al de koel bloedigheid. NOAD bekommer de zich in Tilburg vooral om de verdedigende stellingen, waarbij Jeroen Reijngoudt tot de uitblin ker uitgroeide door de gevaarlij ke spits van de thuisclub nage noeg geheel aan banden te leggen. Ter hoogte van de mid denlijn werden de Brabanders al zoveel mogelijk opgevangen, waarna de Fluplanders bij balbe zit vliegensvlug omschakelden. In de 20e minuut was het bij een perfect uitgevoerde counter raak. Na inleidend werk van Jas per van Dijke had Sven Buijs de hoek voor het uitkiezen: 0-1. JPS zette na deze tegenvaller een tandje bij, maar meer dan een reeks hoekschoppen wisten de Brabanders tot aan de pauze niet af te dwingen. Het verwach te offensief na de hervatting le verde al snel resultaat op. Johan Reijngoudt werd op de vleugel uitgespeeld, in het centrum raakte JPS de bal maar half. waarna het leer alsnog voor de voeten van een vrijstaande Til- burger sprong: 1-1. Halverwege de tweede helft losten Erik Ar- kesteijn en Rob den Engelsman kort na elkaar Johan Reijngoudt en Koen van Dijke af. JPS bleef de aanvallende ploeg, zonder dat de Fluplandse afweer echt in de problemen kwam. Bij uitvallen waren de beste mogelijkheden zelfs voor de bezoekers. On danks het verdienstelijke resul taat was Van der Spaan halver wege het seizoen maar matig tevreden. „Ik had liever een punt of vijftien gehad, een stuk of wat meer dan nu. De ervaring leert dat je zo'n punt of zesen twintig nodig hebt, om niet te degraderen. Om dat te bereiken moeten we in de tweede helft van het seizoen beter voor de dag komen. Ik blijf optimistisch. Er is weinig krachtsverschil in deze klasse." De scribent van de nieuwsbrief van WHS was er op voorhand niet gerust op. De prikkelende teksten over een gebrek aan con centratie en techniek bij de Setal landers misten hun uitwerking niet. De ploeg van Cees Stoutjes dijk speelde tegen Serooskerke, de winnaar van de eerste periode, met inzet en bezieling. De opstel ling kende enkele opvallende wijzigingen. In de achterste linie was Hans van den Ouden gepas seerd, routinier Vincent de Jonge was ditmaal de secondant van aanvoerder Leon dc Witte in het hart van de defensie. Voorin was een basisplaats ingeruimd voor de snelle Pieter Lindhout, die bij de reserves al veertien maal het net vond. De niet fitte Hans Leu- ne, al weken niet op dreef, werd rust gegund. „We waren met WHS in de moeilijke hoek te recht gekomen. Dat moet er wat gebeuren", verklaarde Stoutjes dijk zijn ingrepen. Van meet af aan zat de thuisclub er tegen het degelijke Serooskerke bovenop. Lindhout vormde op de rechter vleugel een extra wapen, met op de andere flank de ook al aal- vlugge Egbert Moerland. Michel Mosselman kreeg de eerste (kop)kans van de middag. Na een vrije trap van Perry Snoep kopte de als centrumspits geposteerde Patrick van Schetsen op de paal. Aan de overzijde liet ook het technisch vaardige en fysiek oer sterke Serooskerke zich niet on betuigd. De vaak onder druk lig gende Anton Elenbaas haalde echter het beste in zichzelf naar boven. Zijn beste redding ver richte Elenbaas op slag van rust. De bezoekers mochten vanaf de penaltystip aanleggen na onge lukkig hands van Leon de Witte. Met een katachtige reflex dook Elenbaas de bal uit de hoek. Een belangrijke redding, omdat WHS juist daarvoor de leiding had ge nomen. Na een scherpe aanval, met belangrijke rollen voor Perry Snoep en Egbert Moerland, schoot een Walcherse verdediger in eigen doel: 1-0. Na de hervat ting bleef het een attractieve par tij, met felle duels en twee ploe gen die beurtelings de aanval kozen. Elenbaas ranselde nog een aantal malen kopballen en schoten uit zijn kooi. terwijl op de andere helft Egbert Moerland bij riante mogelijkheden twee keer in gebreke bleef. In de slot fase moesten de bezoekers met tien man verder na een rode kaart, toegekend wegens een zware overtreding op Patrick van Schetsen. De numerieke meer derheid was geen garantie voor de zege. Tot in de laatste minuut hing de gelijkmaker in de lucht. Nadat ook de ultieme vrije trap rakelings naast de kruising van WHS verdween, haalde alles wat groen en wit was opgelucht adem. „De riemen zaten in het laatste gaatje", aldus Stoutjes dijk. „Ik ben blij dat we het ge haald hebben. Deze zege had WHS nodig. Anders waren we echt in een lastig parket terecht gekomen." Het duurde tot bijna de rust. voordat Smerdiek de inspiratie vond om te gen zwakke broeder WIK voluit te gaan. Pas na de openingstreffer voor de ploeg uit Kerkwerve schoot de ploeg van Ruud Linders wakker. In de tweede helft werd orde op zaken gesteld, met een 4-2 overwinning als resultaat. Doordat SPS en Kruin ingen punten morsten, schuiven de blauwzwarten weer wat op in de tussenstand. Voor de eerste veertig minuten van zijn team had Linders weinig goede woorden over. Zomeravondvoetbal was nog de meest vriendelijke kwa lificatie die de coach in petto had.„We hadden geen greintje bele ving. De bal ging gezapig rond. We bleven maar breien en terugleggen. Er was totaal geen initiatief om vooruit te voetballen." Ter verdedi ging van Smerdiek kon het nog al tijd ontbreken van diepste spits en aanspeelpunt Jordy Hage worden aangevoerd. Ook de offensief den kende Nordin Achabar ontbrak. Daardoor was er een basisplaats weggelegd voor de jonge Bart Stoutjesdijk, de spits van de reser ves die uitstekend voor de dag kwam. In de 40e minuut werd te la coniek spel van Mohammed Allali afgestraft. Allali had genoeg af- speelmogelijkheden. maar wilde het zonder voldoende rugdekking per se zelf doen. Het balverlies bleek do delijk: 0-1. Smerdiek had het geluk dat Hilbert Brinkman kort daarop een briljante ingeving kreeg en van afstand, via de binnenkant van de paal, doeltreffend uithaalde: 1-1. In de tweede helft toonde de thuisclub zich van haar betere zijde. Ineens vlotte het wel en rolden de goeie combinaties over de mat. Toch duurde het nog tot halverwege het tweede bedrijf, voordat de voor sprong een feit was. Na voorberei dend werk van Erik van Haaften zette Bart Stoutjesdijk zijn goede optreden luister bij met een treffer: 2-1. Nu hadden de bezoekers het antwoord snel gereed. Bij een vrije trap gingen doelman Alex Stoutjes dijk en Hilbert Brinkman eendrach tig de fout in en profiteerde WIK optimaal: 2-2. Na een goede actie van Soulyman El Bouazzaoui pikte ook Van Haaften weer zijn doel- puntje mee: 3-2. In de slotfase kon El Bouazzaoui zelf juichen: 4-2. Na twee nederlagen pakte Smerdiek weer eens een zege. Linders bleef niettemin achter met vraagtekens. „We trainen verschrikkelijk scherp. Ze zouden elkaar blesseren, zo fel gaat het er soms toe. In de wedstrijd zie ik die beleving veel te weinig te rug. Het was ook vandaag te lang ouwe wijvenvoelbal." Bij ex-vierdeklasser Kaaise Boys ging Vosmeer in het laatste kwartier onderuit. Twee late treffers leverden de thuisclub een 3-1 zege op. Voor Vosmeer betekende de nederlaag al weer de derde zondag op rij zonder punten. Vosmeer-trainer Sjaak Istha blijft hopen op betere tijden. „De krachtsverschillen in deze klasse zijn te verwaarlozen. De midden moot staat dicht bij elkaar. Twee overwinningen en je hebt de vierde plaats weer in zicht." Vosmeer startte na de negatieve re sultaten van de laatste weken be houdend. John Vroegop was nog al tijd niet beschikbaar. Zijn herstel verloopt echter voorspoedig. Deze week hervat de goaltjesdief de looptraining. Istha stuurde wel de halffitte Jasper de Regt en Jacco Va ders de wei in. Vaders bleef in de rust in de kleedkamer achter en werd afgelost door de ook al niet optimale Arjen Verkamman. Hoe wel Vosmeer het accent op de de fensie legde, kwam het er bij tegen aanvallen soms gevaarlijk uit. Na een halfuur leverde een uitval zelfs een voorsprong op. De Regt stuurde Hossain Almahmoudi in de diepte weg en de vervanger van Vroegop scoorde: 0-1Voor Kaaise Boys het teken om er een schepje bovenop te doen. Doelman John Aarnoudse, goed op dreef in Fijnaart, redde knap toen linksachter Rini Plompen onnodig een vrije trap weggaf. Vos meer leek met voorsprong de rust in te gaan. totdat Niels Havermans even te laat was en zijn fout enkel kon corrigeren door een aanvaller van de thuisclub in de zone van de waarheid vast te houden. Aarnoud se had geen verweer tegen de straf schop: 1-1. In de tweede helft kreeg Vosmeer het steeds moeilijker. Pa trick Heijboer ging naar de kant voor Michel Nelen. De Brabanders draaiden de duimschroeven aan, zonder dat de door Arno Deurloo en Theo van Eekelen goed georga niseerde defensie echte kansen hoefde weg te geven. In het laatste kwartier ging het toch mis. Even kreeg de linkerspits van Kaaise Boys teveel ruimte en meteen lag de bal in de verre hoek binnen: 2-1. In de laatste minuut drukte de thuisclub met een stiftbal die via de paal achter Aarnoudse plofte, het veldoverwicht in duidelijke cijfers vast: 3-1. Smerdiek dames won zaterdag met 2-1 van het in degradatiegevaar ver kerende Pancratius. Vanaf het be- ginsignaal kozen de dames van Smerdiek voor de aanval. In de tweede minuut ging een inzet van Anne Hage naast het doel en enkele minuten later miste Tamara Jaco- busse maar net. Na een kwartier spelen ontsnapte Smerdiek zelf aan een achterstand. Door slecht ingrij pen van de verdedigsters kon een aanval ster uit Badhoevedorp alleen op doelvrouw Conny Gulden af gaan. maar die wist de inzet te ke ren. In de 38ste minuut viel uitein delijk het eerste doelpunt. Een voorzet van Anne Hage verdween verrassend rechtstreeks in het doel. In de tweede helft drong Pancratius aan voor de gelijkmaker, waarbij de bezoekers wel steeds meer risico namen. Smerdiek kon zodoende di verse keren voor gevaar zorgen. Een schot van Emmy Molhoek ver dween in het zijnet en na een kwar tier spelen schoot Anne Hage vanuit kansrijke positie naast. Enkele mi nuten later was ook Angelique Hage ongelukkig in de afwerking, toen haar kopbal net over ging. Uiteinde lijk was het Lenny Stoutjesdijk die Smerdiek in de 17e minuut met een kopbal op een 2-0 voorsprong bracht. Bij deze score kreeg Anne Hage enkele kansen op rij voor een derde doelpunt, maar zij faalde in de afwerking. Door slap ingrijpen van de Thoolse verdediging kon Pancratius vlak voor tijd nog de aansluitingstreffer scoren. Maar de zege van Smerdiek kwam niet meer in gevaar. Met maar vijf spelers uit eigen gelederen behaalde het reserveteam van Tholense Boys een verrassende 2-4 overwinning op koploper FSV. In Fijnaart was de start voor de Tholenaren slecht. Al na twee minuten kwam FSV tot scoren. Door de ze snelle treffer werden de geel-zwarten wakker geschud, want vanaf dat moment werd dc thuisploeg in de verdediging ge drongen. De beste doelkans kreeg routi nier Marco v.d. Wielen. Met een kop stoot liet hij de bal vlak voor het doel op de grond stuiteren, maar vervolgens ging ze over de lat. In de twintigste minuut resulteerde het Thoolse offensief in de gelijkmaker. Een voorzet van Simon Jansen verdween verrassend achter de doelman van FSV. Na een kwartier spelen in de tweede helft nam Tholense Boys de leiding, doordat de doelman van FSV een inzet van Simon Jansen door zijn benen liet gaan. Eén minuut later scoorde Van der Wielen, na een mooie aanval via Jan Groenewegen en Jaap de Vos, de derde Thoolse treffer. Bij de 1-3 achterstand voerde koploper FSV de druk op. maar de Thoolse defensie hield goed stand. De Tholenaren hadden niet over geluk te klagen toen een schot van een aanvaller van FSV op de buitenkant van de paal belandde. Een kwartier voor tijd maakte de thuisploeg alsnog de aansluitings treffer. Uiteindelijk besliste Tholense Boys met een vierde treffer de wedstrijd definitief in zijn voordeel. Een lange uit trap van doelman Marcel Nuijten werd door Van der Wielen op het middenveld opgevangen. Op snelheid klopte hij ver volgens de verdedigers van FSV, waarna hij de bal fraai langs de uitgekomen keeper in het doel plaatste. Smerdiek 2 moest zaterdag opnieuw een nederlaag incasseren. Het team van lei der Carlo Opree verloor thuis met 1-2 van Krabbendijke. Voor dit duel had Op- ree de beschikking over slechts twaalf spelers, waardoor het ook voor de op stelling enigszins improviseren was. Voor dit duel startte verdediger Leander Brinkman naast Niels Hage in de spits. In het eerste halfuur speelde Smerdiek zeer matig. Slechts incidenteel zorgden de voorwaartsen voor enige dreiging bij het doel van Krabbendijke. De beste kans kreeg Niels Hage. maar zijn lob was net mis. Krabbendijke was trefze kerder en wist in het eerste halfuur twee keer te scoren. Uit het niets scoorde de thuisploeg een kwartier voor rust de aan sluitingstreffer. Een schot van Jeroen Kloet verdween via het been van een te genstander tegen de touwen. Na de thee loste Jan de Viet jr. de gebles seerde Rens de Viet af. Smerdiek kreeg een paar kansen om de gelijkmaker te forceren. Niels Hage werd met een uit trap van doelman Corné van Haaften diep gestuurd, maar zijn schot ging rake lings langs de verkeerde kant van de paal. Ook de ingevallen De Viet had met een kopbal uit een corner bijna succes, maar zijn inzet ging over. Krabbendijke zorgde eveneens diverse keren voor ge vaar. maar de bezoekers verzuimden om de score verder op te voeren. Voor Smer diek lijkt handhaving in de derde klasse een utopie te worden. Door pech bij het afwerken van de kansen blijft men steeds achter de feiten aanlopen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17