Kinderen oefenen voor Zonnebloem Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 november 2005 Meer geluid Geloven en denken Ten Anker belicht Onzedelijk gedrag Nieuwe kerkbestuurders Goederenverkoop Dorcas Straatthema 30 april Tazelaar de beste Sint bezoekt Tholen Velgendieven opgepakt Hamers in 't Wagenhuis Sinterklaas bij het Veer Kwekerij pioenrozen Loos alarm Busmariteam Eerste kaartavond WHS Gangmakersprijs Tak Geslacht in eigen slagerij Woning Provincialeweg Geslaagd aan Erasmus Vandalen slaan toe Intocht met pakketjes Verkoping dameskleding Grootste vis van Verwijs Lofstem voor gymtoestel Munter wint met 114 cm Uitbouw school dichterbij Speculaas van Euterpe 25 jaar Scarpejaantjes Bouw Stoofstraat Capaciteit gemaal groter Pak even uw zakboekje Tholen Voor acht van de 51 appartementen die aan de Ten Ankerweg gebouwd worden ter vervanging van de be staande flat bij het zorgcentrum, wordt de grenswaarde geluidhinder verhoogd vastgesteld. Deze komt op 56 in plaats van 50 decibel, omdat uit akoestisch onderzoek is gebleken dat het verkeerslawaai die sterkte heeft. De Nederlandse Protestanten Bond (NPB) houdt woensdag om tien uur weer een koffieochtend in het kerk gebouw van de NPB aan de Oude- landsestraat 11. Ds. Peters zal een lezing houden over het pas uitgege ven boek 'Tegendraads'. De bundel heeft als subtitel 'Vrijzinnige stem men op het kruispunt van geloven en denken' en behandelt een aantal den kers en doeners die hierover een po sitie hebben ingenomen. Onder andere Annie Mankes-Zernike, Ni- colette Bruining, Karei Roesingh, Henriëtte Roland Holst, Wim Ban ning en Hannes de Graaf represente ren in het boek het vrijzinnig prote stantisme. Tweeëntwintig auteurs hebben aan de bundel meegewerkt, waaronder Esther Kopmels (mede werkster landelijk bureau NPB) en Aart van Lunteren. Alle schrijvers hebben gekozen voor iemand die zij bewonderen en vandaag nog de moeite waard vinden. Hun bevindin gen hebben ze voorgelegd aan een andere auteur voor wie het een eerste kennismaking is. Wim Banning zal tijdens deze koffieochtend één van de vrijzinnige stemmen zijn die be sproken wordt, omdat ds. Peters hem al eens uitvoerig bestudeerd heeft. De heer M. Felius, voormalig lei dinggevende van zorginstelling Ten Anker, heeft tijdens de vergadering van de christelijke ouderen vereni ging verteld over het reilen en zeilen van de instelling, dat onderdeel uit maakt van de stichting verpleeg- en rusthuizen Zeeland (SVRZ). In zijn toespraak lichtte hij de 24 leden in over de te bouwen serviceflat. De bewoners van de huidige flat zullen, na de sloop, hun intrek nemen in een tijdelijk gebouw aan of nabij de Prins Bernhardstraat. De organisatie hoopt in maart 2006 te starten met de nieuwbouw, zodat de bewoners de nieuwe flats in de loop van 2007 kunnen betrekken. In totaal worden 51 flatwoningen gecreëerd, waarvan 17 stuks door de gegadigden kunnen worden gekocht. Net als in de huidi ge situatie zal Castria Wonen het res tant verhuren. In de nieuwbouw kan door Ten Anker ook thuiszorg wor den verleend. De zorgvrager zal hiervoor een inkomensafhankelijke bijdrage moeten leveren, terwijl de kosten voor rekening komen van de awbz. De instelling wil verder licht dementerenden de mogelijkheid bie den om in kleine groepen samen te wonen, waarbij gestreefd wordt om hen zo min mogelijk te verplaatsen naar een andere wooneenheid. In zorgcentrum Simmia in Domburg zijn door de SVRZ goede ervaringen opgedaan met deze 'samenwoning'. De organisatie wil verder de zorgaf- deling van Ten Anker aanpassen, zodat er een kwaliteitscertificaat kan worden verkregen. Na de renovatie zal de zorginstelling 60 verzorgings plaatsen en 60 verpleeghuisplaatsen beslaan. Hiermee krijgt het de titel 'psycho-geriatrisch verpleeghuis'. Voorzitter van de COV, mevrouw Ti- chem, kon door een heupoperatie niet bij de vergadering aanwezig zijn. Zij werd vervangen door me vrouw C. de Visser - v.d. Merbel die de heer M. Felius na afloop bedank te met een fles wijn en een envelop pe met inhoud. De politie van Bergen op Zoom heeft zondag rond half vier een 50- jarige inwoner van Tholen aange houden. De man had zich schuldig gemaakt aan onzedelijk gedrag. De badmeester van zwembad De Schelp aan de Boulevard werd door ver schillende mensen geattendeerd op de man die in het bad onzedelijke handelingen met zichzelf aan het verrichten was. Zes mensen bleken hiervan ooggetuige te zijn geweest. De badmeester belde na de meldin gen direct de politie. De agenten hebben vier aangiften opgenomen en de Tholenaar na verhoor op het poli tiebureau met een dagvaarding naar huis gezonden. Er wordt een nader onderzoek ingesteld. De leden van de Hervormde Ge meente hebben zaterdag nieuwe kerkbestuurders gekozen. De ouder lingen J. Gaakeer en F.W. Simons en de diakenen J.M. Schot en L.H. Zwaai waren herkiesbaar en kregen opnieuw het vertrouwen van de leden. Hun tegenkandidaten waren respectievelijk J. Roggeband. M.J.C. Versluis, M.W. Snoep en M. van der Ast. Tevens konden de leden hun stem uitbrengen voor drie ouderlin- gen-kerkrentmeester. Met meerder heid van stemmen zijn gekozen dhr. P.J. Boekhout, dhr. M. Polak en dhr. R.J. Priem. Tegenkandidaten voor deze vacatures waren: B. Geuze. J. Hage en J.J. Schot. Voor de derde vacature voor ouderling werd W. Punt gekozen, die eerder al deel uit maakte van de kerkenraad. Hij kreeg meer stemmen dan dhr. A.L. Mole naar uit Oud-Vossemeer. Diaken P.A. Baaij was als diaken aftredend en niet herkiesbaar, maar aangezien hij deel uitmaakt van het moderamen van de hervormde classis Zierikzee is aan hem dispensatie verleend. In tegenstelling tot de andere herkies bare ambtsdragers werd voor hem geen verkiezing gehouden met een tegenkandidaat. Dorcas organiseert zaterdag 26 no vember een rommelmarkt aan de Regentessestraat 50. Eerder ingele verde spullen die niet op de goede renlijst staan van dorcas hulp Neder land worden te koop aangeboden. De depot-verkoopruimte van de fa milie van de Velde is open van half tien tot twaalf uur. De opbrengst is bestemd voor het dorcasproject thuiszorg Lesotho. Dorcas Tholen zal verder aanwezig zijn op de Thoolse vrijwilligersavond die vrij dag 25 november in Haestinge in Sint-Maartensdijk gehouden wordt. Hier zal de werkgroep haar doelstel ling en activiteiten aan de bezoekers presenteren. Sport en spel, dat wordt het thema voor Koninginnedag 2006. Stichting Stad heeft samen met de straatco mités dit thema vastgesteld. Na een levendige discussie tussen de acht straatcomités over mogelijke the ma's, werd uiteindelijk sport en spel met een schriftelijke stemming ge kozen. De stichting meent dat het een goed onderwerp is om het pu bliek te laten genieten van de creati viteit en saamhorigheid in de deelne mende straten. Straten die alsnog een bijdrage willen leveren aan dit thema, kunnen zich bij G. v.d. Hoven aanmelden via het e-mail- adres gvdhoven@gmail.com. Edward Tazelaar heeft donderdag de eerste prijs weten te behalen bij de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen. Met 5552 punten bleek hij te sterk voor Marja Snepvangers (5270 p.). Peter Luten (5091 p.), Henk Snepvangers (4998 p.) en mevr. Ju lian Poot (4909 p.). Sinterklaas en vijftig Zwarte Pieten zullen zaterdag om één uur aanko men bij de aanlegsteiger van de Fri- sia aan de Contr'Escarpe. Fanfare Concordia en burgemeester Nuis zullen de Sint en zijn gevolg verwel komen. Daarna vervoert een koets de Spaanse kindervriend en de burge meester naar de Markt. Het gonst van de geruchten, want er blijkt iets aan de hand te zijn met de teken wedstrijd die ondernemersvereni ging Tholen (ovt) heeft uitgeschre ven. Er werden zo'n 1000 kleurplaten verspreid, waar tiental len prijzen aan verbonden zijn. De tekeningen zijn in veiligheid ge bracht, maar de cadeautjes liggen nog op het schip. De ovt heeft aan de Zwarte Pieten laten weten dat er iets niet klopt. De organisatie roept kin deren, families en vooral de deelne mers van de tekenwedstrijd op om massaal Sinterklaas te komen ver welkomen. De kinderen kunnen dan zelf controleren of er niets misgaat met de pakjes. Na een prijsuitrei king, krijgen alle kinderen na afloop nog iets lekkers mee. Dit jaar wordt er geen specifieke sinterklaasactie gehouden, maar een eindejaarsactie. Deze loopt van 21 november tot 22 december. De politie in Woensdrecht heeft een 16-jarige jongen uit Halsteren en een 18-jarige man uit Lepelstraat aange houden op verdenking van diefstal en heling. Het tweetal wordt ervan ver dacht betrokken te zijn geweest bij de diefstal van autovelgen in Tholen en Hoógerheide. Een gedupeerde au tobezitter in Hoogerheide had zijn gestolen eigendommen te koop zien staan op een internetsite en waar schuwde de politie. Naar aanleiding van de verhoren, maakt de politie proces verbaal op. Meer aanhoudin gen worden niet uitgesloten. Oud-Vossemeer Coverband Bootleg speelt zaterdag avond 26 november vanaf acht uur in 't Wagenhuis in Nieuw-Vossemeer. Dré Hamers uit Oud-Vossemeer is gitarist in de rock-coverband. De muzikanten komen allen uit Steen bergen en omgeving. Bootleg speelt een avondvullend programma met gevarieerde rockmuziek. De forma tie begeleidde recentelijk de band- coach-sessie voor muziekleerlingen uit de omgeving Nieuw-Vossemeer. Sinterklaas zal, ondanks zijn drukke schema, ook Oud-Vossemeer ver blijden met een bezoek. Zaterdag om twee uur komt hij samen met zijn Pieten aan bij het Veer, om vervol gens een rondgang te maken door het dorp. Om drie uur zal in de grote gymzaal aan de B. Kooymanstraat het sinterklaasfeest voor de kinderen van de Pluus en de kinderen uit de groepen 1 tot en met 6 op passende wijze worden voortgezet. De aller jongsten zingen voor de pauze met de Zwarte Pieten een sinterklaaslied voor de Spaanse kindervriend. Om half vier kunnen kinderen en ouders het optreden van de Pieten bijwonen of na ontvangst van een snoepzak naar huis gaan. Om kwart voor vijf wordt het feest afgesloten. Ouders van kinderen die scholen buiten de kern Oud-Vossemeer bezoeken, kun nen vrijdag tussen vier en vijf uur een gratis toegangsbewijs verkrijgen op Die Heenetrechtschool. Sint-Annaland Voor de vestiging van een pioenro zenkwekerij aan de Weg van Kodde wordt het bestemmingsplan Buiten gebied aangepast. De derde wijzi ging behelst de vergroting van het bouwvlak - waarop eerder een tuin bouwkas stond - van 1200 naar 8000 vierkante meter. Daarop gaan M. Heijboer en J. Heijboer-Guiljam een bedrijfsloods en rolkassen bouwen. Een bedrijfswoning staat de ge meente nog niet toe, daarmee het ad vies volgend van de agrarische ad viescommissie Zeeland. De bestemmingsplanwijziging ligt tot 6 december ter inzage in het ge meentehuis. In de nacht van zaterdag op zondag is de brandweer rond half een uitgerukt nadat de automatische brandmelder bij Busmariteam aan de Koelhuisweg was afgegaan. De brandweer kon nog niet zelf het gebouw binnen (zonder een deur te forceren). De on dernemer werd daarom gewaar schuwd om met de sleutel van het ge bouw te komen. Ondertussen werd op verschillende plaatsen bij de ramen in de gevels een ladder tegen de gevel geplaatst om te zien of er binnen rook was. Dat bleek niet het geval te zijn. Het was een loos alarm. Bij voetbalvereniging WHS wordt vrijdag de eerste kaartavond van het seizoen gespeeld. De avond staat in het teken van de kaartspelen klaver jassen, petoeten en jokeren. Deelne mers kunnen meedoen voor het alge meen klassement, want de beste twee uitslagen van de drie avonden tellen. Hiernaast zijn iedere avond prijzen te winnen. De kaartavond be gint om kwart voor acht en vindt plaats op sportpark de Waaje. Stavenisse De achtjarige Rosa Theuns en de ne genjarige Roza Weiss hebben met het liedje Superstar van Jamilia za terdag in de Stove de play backshow van stichting Actief Stavenisse ge wonnen. In totaal deden acht kinder groepen, in de leeftijd van vier tot veertien jaar. aan de wedstrijd mee. De tweede prijs ging naar Lisa van Spaanendonk (8), zij deed het liedje Girl van Anouk. Als derde eindigde K3, bestaande uit Marissa Tak (9), Veronique Hagenaars (7) en Lorena den Hollander (6), met het nummer Kumahé. De veertienjarige Mark Tak mocht de gangmakersprijs in ontvangst nemen. Met zijn Jan Smit imitatie en het liedje Als de nacht verdwijnt, kreeg hij de 160 bezoe kers direct mee. De jury gaf hem het advies om volgend jaar met de vol- Donderdag, vrijdag en zaterdag Haaskarbonade 1 kg 6,- Ribkarbonade 1 kg 5,50 Biefstukreepjes 250 gr. 3,25 Pizza hawai of champignon p.st. 2,75 nu 2 voor 5,- Eigen gekookte ham 1,25 100 gram MOSterdham uit eigen keuken 100 gram 1,25 Pepercervelaat 100 gram 1,- Jong gesneden kaas 150 gram 1,20 Reclame van maandag 21 t/m zaterdag 26 november HEEL DE WEEK! Bij 1 kilo rundvlees naar keuze 1 kilo Friki verse kippebouten GRATIS Bij 300 gram vleeswaren naar keuze 100 gram boterhamworst GRATIS Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie LM. wassenen mee te doen. De acht deel nemende groepen volwassenen maakten het de jury ook niet gemak kelijk. Allen waren origineel in de keuze van de liedjes en de aankle ding. De George Baker Selection be staande uit Jolanda Moerland, Nellie Poot, Adrie van Driel. Rien Vroegop en Leen Poot, gingen uiteindelijk met de eerste prijs naar huis. Peter v.d. Jagt, Kees Smits, Ko Smits en Marc van Prooijen eindigden als Van Dik Hout met het liedje Stil in mij op de tweede plaats. De derde prijs ging naar Anja Smits, Lianne Marinissen en Elles Steendijk, met het liedje Wake me up van de band Wham! Het liedje werd gekozen in verband met het jaren tachtig-thema van het feest na afloop van de playbackshow. Met medewerking van Ko Jeroense is de avond swingend verlopen. Dinsdag 22 november wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De woning Provincialeweg 64 van J. Koopman krijgt opnieuw de bestem ming 'woondoeleinden'. Omdat het pand al zes jaar niet meer permanent wordt bewoond, was het in het nieu we bestemmingsplan Buitengebied aangeduid als 'verblijfsrecreatieve doeleinden, subbestemming recre atiewoning'. Het gemeentebestuur past het bestemmingsplan aan, nu de eigenaar het plan heeft opgevat om de bijna zestig jaar oude woning te slopen en deze iets verder noordoos telijk - wat meer van de weg - te herbouwen. De vierde herziening van het bestemmingsplan ligt tot 6 december ter inzage in het gemeen tehuis. Voor de nieuw te bouwen wo ning is een hogere grenswaarde ge luidhinder vastgesteld, namelijk 53 in plaats van 50 decibel. Diana Lindhout-Kaashoek heeft aan de Erasmus Universiteit in Rotter dam met succes de opleiding tot master in financial planning (MFP) afgerond. Bij de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat is onlangs geleden een ruit van de deur aan de linkervleugel ingegooid. De schade wordt geschat op enkele honderden euro's. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten ar riveren zaterdag 19 november rond half drie op de Molendijk. Muziek vereniging Euterpe zal hen daar op wachten en verder begeleiden tijdens de optocht door het dorp. De organi satie ligt tevens in handen van de middenstandsvereniging en evene mentencomité Smalstad. Een Zwarte Pietenband zal aanwezig zijn om hun muzikale kunsten toe te voegen aan de acrobatische kunsten die de Pieten traditioneel uithalen tijdens de intocht. De Sint zal een rijtoer door het dorp maken, om vervolgens door de burgemeester te worden ver welkomd op de Markt. Het thema van deze Sint-intocht is 'pakketjes'. De Spaanse kindervriend hoopt dat veel kinderen hem zullen verblijden met een zelfgemaakt presentje, zoals een lege schoenendoos met een mooie strik, of met gekleurd papier. De Pieten kunnen met deze cadeau tjes oefenen op een oefendak bij de Markt. Rond half vier gaat het ge volg naar de grote zaal in Haestinge waar de Zwarte Pieten met de aan wezige kleintjes opdrachten gaan uitvoeren. Daarna worden de aller kleinsten verwacht in de pilarenzaal om Sinterklaas persoonlijk te ont moeten en wellicht te fotograferen. Het bekende duo J&E zal voor de oudere kinderen een Pietendisco verzorgen in de grote zaal. Bij ver trek kunnen kinderen de traditionele snoepzak verwachten. De route die de Sint gaat maken, is als volgt: Mo lendijk, Zuidsingel, Wilhelminas- traat, Radda Barnenstraat, Oostsin gel, Onder de Linden, Noordpoort, Westvest, Frank van Borselenstraat, Bloemenlaan, Maartenshof, Bloe- menlaan, Hogeweg, Gladiolenstraat, Bloemenlaan, William Boothstraat, Hogeweg. Henri Dunantstraat, Oos- terscheldestraat, Ds de Bresstraat, Markt, Kaaistraat, Haven, Sportlaan, Haestinge. De activiteitenbegeleiding Maar tenshof houdt donderdag 24 novem ber een verkoping van gebruikte en ongebruikte dameskleding van De Klomp in Maartenshof. De verko ping start om tien uur en eindigt rond twaalf uur 's middags. J. Verwijs heeft met 872 gram de beker voor de grootste vis gewon nen. Dat werd bekend gemaakt tij dens de jaarlijkse feestavond van HSV de Oosterscheldevissers. Bij de senioren bleek Ph. Franke (663 p.) de beste visser, gevolgd door Han den Engelsman - 648p; Remie Lind- hout - 645 p; P. Polderman - 640 p; Govert v.d. Rhee - 639 p; Henk Har- tog - 636 p; Sjaak Lindhout - 636p. Jeanette op den Brouw won in de ca tegorie dames met 617 punten van Linda v.d. Velde - 589 p en B. v.d. Rhee - 566 p. Jan Priem werd met 599 punten winnaar bij de junioren. Scherpenisse Gemengd koor de Lofstem zal zater dag 26 november deelnemen aan een koor- en samenzangavond in de kerk van de Gereformeerde Gemeente van Kapelle. Het evenement wordt geor ganiseerd door ring Zeeland van de zangverenigingen van de Gerefor meerde Gemeenten en begint om half acht. Gemengd koor Crescendo uit Kapelle en leerlingen van de Samuël- school zullen ook hun medewerking verlenen. De Samuëlschool, een school voor speciaal onderwijs, heeft een bouwaanvraag bij de gemeente Kapelle ingediend voor een groot speellokaal. Voor het bewegingson derwijs willen de leerlingen deze ac commodatie gaan gebruiken. De gymtoestellen worden niet door de overheid bekostigd. De collectie is daarom bestemd voor deze toestellen. Visvereniging De Zeebaars hield za terdag haar laatste bekerwedstrijd van het seizoen. A. Munter was met 114 cm gevangen vis niet in te halen door de andere deelnemers, D. van Vossen werd tweede met 91 cm. J.C. Bijl kon met 61 cm een derde prijs in ontvangst nemen en eindigde hier mee voor M. Kooyman - 58 cm; M. Westdorp - 32 cm; mevrouw T. Deurloo-Bos - 32 cm; D. Westdorp - 31 cm; T. Vroon - 30 cm; J. v.d. Broek- 29 cm; L. Koppenhol - 28 cm; Jaap Kodde - 28 cm; Corné Westerlaken (jeugd) - 27 cm; K. de Graaf - 26 cm. De gedeputeerden staten (gs) van de provincie Zeeland hebben hun goed keuring gegeven om het bestem mingsplan rond Watertorenstraat 10 aan te passen. Hierdoor komt het plan om de Groen van Prinsterer- school uit te breiden weer een stap dichterbij. Hoewel het bestemmings plan ouder is dan tien jaar, werd door het college van b. w. het plan nog niet herzien, zodat vrijstelling voor de uitbouw van de school niet kon worden verleend. Muziekvereniging Euterpe start maandagavond om half zeven met de verkoop van speculaaspoppen. Tij dens de verkoop zal blaaskapel Dak d'r af voor de muzikale ondersteu ning zorgen. Peuterspeelzaal de Scarpejaantjes bestaat 25 jaar. De organisatie wil dit feit vieren met de kinderen die mo menteel op de peuterspeelzaal zitten, maar ook met de oprichters, oud-be stuursleden, leidsters en niet te ver geten de 'peuters' die nu groot zijn en misschien alweer zelf kinderen hebben. Dinsdag wordt het jubileum met de peuters gevierd, die pas om tien uur aanwezig hoeven te zijn. Deze ochtend worden zij getrakteerd De kinderen mei hun begeleiders v.l.n.r. Margret BeversWies Bazen, Annemarie de Koning en Tonny Bijl-van Driel. Tweede rij Louise Bazen, Marceline en Quirien Bijl (nichtjes), Michelle Rouffear, Debbie van Heiningen. Derde rij: Sharon Bijl, Denise en Nicole Bijl (zusjes), Maikel Bijl, Kelly de Koning en Romy Meijer. Vooraan Brian Dercksen en Naomi Verwijmeren. Ze oefenen vanaf half september al voor de kerstvoorstelling voor de Zonnebloem. Over ruim een maand is het zover. Dan staan de kinderen op een echt podium in Het Holland Huis in Scherpenisse. De voorstel ling heet Kleurtje en de lantaarn. Voor de groep van dertien kinderen in de leeftijd van vier tot en met elf jaar uit Sint-Maartensdijk en Scher penisse, breekt een drukke periode aan. De puntjes moeten nog op de i worden gezet. In december zijn er maar liefst drie voorstellingen, waar van één voor de ouders. Dat wordt de generale repetitie. Eentje is een verrassingsvoorstelling. Het idee voor een musical komt van Margret Bevers die zelf bestuurs lid bij de Zonnebloem is. Ze dacht er eerst aan een playbackshow te or ganiseren samen met alle vrijwilligers. Via de vrijwilligers kwamen er ook kleinkinderen meedoen die hun favoriete liedjes playbackten. Dat werd een succes. De kinderen traden op meerdere plaatsen op. Het werkte aanstekelijk want er kwamen steeds meer kinderen bij. Samen met Tonny Bijl-van Driel besloot Margret Bevers een musical te maken. Ze bewerkten er samen een verhaal voor. De kinderen vullen de rol in van de personen en karakters uit het verhaal. Tonny Bijl: „Het is geen echte musical geworden, maar het heeft er veel van weg. Het is voor de kinderen voor de eerste keer en ook voor ons. Voor de hoofdrolspelers is het niet eenvoudig. Ze hebben een flink aan tal teksten geleerd. Het mooiste is dat ze er plezier aan hebben." De laatste weken oefenen ze in de voormalige kleuterschool in de smal stad. De andere repetities werden steeds thuis gehouden in twee groep jes. De initiatiefnemers besloten ook om zelf een decor te maken omdat het huren duur is. Tonny Bijl en Annemarie de Koning (die schilderlessen volgen) maakten een decor. Wies Bazen is aangewezen als toneelmees ter. Op dinsdag 20 december vindt om half drie het optreden voor de Zonnebloem plaats in Het Holland Huis in Scherpenisse. Predikbeurten Zondag 20 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Bakker. Bodegraven. HERSTELD HERV. GEMEENTE 1115 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 18.30 u. ds. Hoek, St.-Annaland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van de Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 17 p. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Schrage. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Dubbelman, Rotterdam. 18.30 u. ds. Siebelink, Klaaswaal. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Beukei, Kapelle. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Stehouwer. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Vuuren, Barendrecht. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Kot, Borssele. 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vernooij, Tholen. 18 u. ds. Jongkind. Brandwijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. 19 u. ds. Van der Heide, Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. di 22/10 19.30 u. ds. Roos, Barneveld. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis, Hars kamp. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Van Oostende, Kapelle. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Molenaar, Papendrecht. 17 u. ds. Vernooij, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Van Dijk. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Timmers, Lage Zwaluwe. op frietjes, worstjes en ijsjes. Na een graai in de grabbelton zullen de kin deren om één uur weer huiswaarts keren. De peuterspeelzaal houdt ver volgens vrijdag 16 december van zeven tot tien uur 's avonds een re ceptie; iedereen die met de peuter speelzaal te maken heeft gehad, is uitgenodigd voor het bescheiden feestje. Naast een hapje en een drankje kunnen belangstellenden bijpraten bij foto's die gemaakt zijn door de jaren heen. Poortvliet B. en w. gaan akkoord met de bouw van een woning en een berging aan Stoofstraat 17 a. Er wordt een vrij stelling verleend van het bestem mingsplan. Volgens het college zijn daar geen planologische bezwaren tegen. Maandag 22 november haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Het waterschap wil de capaciteit van gemaal De Luyster vergroten als één van de maatregelen om het risico op wateroverlast te beperken. De totale capaciteit van beide pompen neemt daardoor toe van 160.000 naar 195.000 liter per minuut. Als de al gemene vergadering van Zeeuwse Eilanden op 28 november met het plan akkoord gaat, zal dit komend voorjaar en zomer uitgevoerd wor den. Er is 635.000 euro mee ge moeid, waarvan het rijk 65.000 euro voor zijn rekening neemt in het kader van het nationaal bestuursak koord water. De capaciteitsvergroting is onder- HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 17 t/m vrijdag 25 nov. donderdag 17 4.02 -16.15 vrijdag 18 4.39 -16.55 zaterdag 19 5.17-17.32 zondag 20 5.52 - 18.12 maandag 21 6.22 - 18.47 dinsdag 22 6.52 - 19.32 woensdag 23 7.37 -20.17 donderdag 24 8.27 - 21.22 vrijdag 25 9.37 -22.42 wo 23/11 23.13 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 19 nov. Intocht Sinterklaas. 25 en 26 nov. Tentoonstelling Vogel vreugd, Meulvliet. 26 nov. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Regentessestraat 5, 9.30-2 u. 1 dec. Informatieavond borstvoeding, organisatie LLL, Stoofstraat 8, 20-22 u. 1 dec. Lezing oude en exotische in strumenten, Chr. ouderenvereniging, de Wingerd, 14.30-16.30 u. 9 dec. Literaire show Ivo de Wijs en Pieter Nieuwint, Meulvliet, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 19 nov. Intocht Sinterklaas. 22 en 29 nov. Koersballen Anbo, Vos- senkuil, 14 u. 26 nov. Jaarconcert Smalstads man nenkoor, hervormde kerk, 20 u. SINT-ANNALAND 18 nov. Kaartavond, kantine WHS, 19.45 u. 19 nov. Inloopavond heemkunde kring, De Meestoof, 10-12 u. en 13.30-16 u. 22 nov. Van zooi tot mooi. Platte landsvrouwen, Havenzicht, 19.30 u. 24 nov. Molenaar Huiskamp bij heemkundekring. De Meestoof, 19.30 u. 7 dec. Kerstdecoratie maken. Platte landsvrouwen, café Havenzicht, 19.30 u. SINT-MAARTENSDUK 19 nov. Sinterklaasintocht. 19 nov. Sing-in met praise en opwek kingsliederen m.m.v. Vision, Reho- bothkerk, 20 u. 26 nov. Country-avond met Ruud Hermans Band. Haestinge, 20.15 u. 26 nov. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Wouthoekweg, 9.30-12 u. 30 nov. Theatergroep Hilaria, sinter klaasvoorstelling, Haestinge, 14.15 u. SCHERPENISSE 26 nov. Sinterklaasintocht, Hoge Markt, 14 u. POORTVLIET 26 nov. Sinterklaasintocht. BERGEN OP ZOOM 17 nov. Theaterconcert Stef Bos, De Maagd, 20.15 u. 18 nov. Giselle Russisch Ballet St. Pe tersburg, De Maagd, 20.15 u. 19 nov. Cabaret Arie Silvester, De Maagd, 20.15 u. 22 nov. Sweet Charity, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Verrassings voorpremière - do 20.30 u„ Howl's moving castle - zo 19 u. en ma 20.30 u., Wallace Gromit - wo, za en zo 13.45 u., wo (23 nov.) 16.30 u., Het paard van Sinterklaas - wo 16 u., za en zo 13.45 en 16 u., wo (23 nov.) 13.30 en 16 u., Harry Potter and the goblet of fire - wo 15 en 19.30 u.. De battre mon coeur s'est arrete - di 20.30 u., Long weekend - vr 21.15 u., za en zo 18.45 en 21.15 u., di 20 u., Harry Potter en de vuurbreker - wo 13.30 en 19 u., The legend of Zorro - do 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u., za 16, 18.45 en 21.15 u., zo 16 en 21.15 u., ma 20 u., Flightplan - do 20 u., vr t/m zo 18.45 en21.15u.,mat/mwo20u., Chicken little - vr 18.45 u„ za en zo 13.45 en 16 u., wo 13.30 u. deel van het gebiedsplan waterbe heer, waarin maatregelen staan met betrekking tot wateroverlast en wa terkwaliteit. Daarbij is rekening ge houden met de wensen van land bouw- en natuurorganisaties, die tijdens overleg zijn ingebracht. In de hele Anna Jacobapolder wordt het waterpeil blijvend verhoogd. Daardoor zal de landbouw minder last hebben van schade door droog te, terwijl voor de eendenkooi een natuurlijker peilbeheer mogelijk wordt. Aan de Lageweg wordt een stuw geplaatst, terwijl de bestaande stuw aan de Mosselweg hoger wordt ingesteld (kosten anderhalve ton). Om extra waterberging te creëren, krijgen bepaalde waterlo pen natuurvriendelijke oevers. Met de grondaankoop daarvoor is 122.000 euro gemoeid. Ook het ge biedsplan - dat totaal anderhalf mil joen vergt - wordt door de algeme ne vergadering besproken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 2