Sint-Annaland pakt uit met Sail en bedrijvenbeurs Alvantho Prijsdoorbra Geld besparen? Bij ons kan het! ZLM Winkelwagen Spar bij Duine Scherpenisse Kandidaten wisselen stuivertje bij SGP Blijde gezichten bij intocht Sint Flupland l/Vij zijn u graag ter plekke weer van dienst Wethouder Velthuis: programma met nationale allure Illk 400 OCCASIONS Wissel welstand Populieren vrij Lage kosten Donderdag 17 november 2005 62e jaargang no. 1 Altijd meer dan www.autoteam.nl Waterschap op de vingers getikt Nieuwe archivaris „Dit programma heeft nationale allure en internationale gas ten." Wethouder mevr. M.A.E. Velthuis gaf de organisatoren van de grootse activiteiten op 6,7 en 8 juli 2006 in Sint-An naland royale complimenten. Muziekvereniging Acceleran do, voetbalvereniging WHS en watersportvereniging Sint- Annaland verwachten op die dagen tussen de 15.000 en 30.000 bezoekers rond de haven. Sail Sint-Annaland vormt daarvoor de basis, maar er is ook een Alvantho-beurs waar industrieel, agrarisch, recreatief en cultureel Tholen zich manifesteert. Jacques Herb, Harry Slinger en Suger Lee Hooper zorgen naast de shanty koren voor amusement. Sint- Annaland wil met de langste heksenbezemsteel ter wereld ook in het Guinnessbook of world records komen. Verder geven ruim 100 acteurs en figuranten vier voorstellingen van een lokaal theaterspektakel. Vïootschouw Kreateam lL»W hSW£ (wij verlagen aelfs onze autopremie) verzekeringen Mogelijk vaste vestiging bij tankstation Goudkaart Leander van Gorsel nieuw op achtste plaats Deze week DELTA IIICA DELTA N.V. Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,65 per halfjaar, 28,75 per jaar, per post 49,10 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,28 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. De provincie dreigt met maatregelen als het waterschap niet zorgt dat een opslagtank bij het steunpunt in Sint- Maartensdijk vóór 1 december vol doet aan de milieuvoorschriften. Geconstateerd is, dat voor de met gasolie gevulde dubbelwandige tank niet de bijbehorende certificaten zijn afgegeven omdat deze niet conform de richtlijnen is geplaatst. Plaatsing dient te gebeuren door een gecertifi ceerde installateur, die vervolgens een geregistreerd installatiecertifi caat afgeeft. Daarnaast is een tank certificaat vereist als bewijs dat de opslagtank voldoet aan de construc tie-eisen van de commissie preven tie van rampen door gevaarlijke stoffen. De noodzaak van beide cer tificaten is opgenomen in de aan het waterschap afgegeven milieuver gunning. Als Zeeuwse Eilanden niet tijdig aan de voorschriften voldoet, zal de provincie bestuursdwang toepassen, een dwangsom opleggen of de ver gunning - deels - intrekken. Er komt een opvolger voor gemeen tearchivaris J.P.B. Zuurdeeg die op 1 februari eervol ontslag wordt ver leend vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Sinds de raad heeft besloten om het oud archief in het nieuw te bouwen gemeentehuis in Tholen onder te brengen, is het volgens b. en w. van zelfsprekend dat daar ook een archi varis voor wordt aangesteld. Voorzitter H.J. Groenewegen gaat op 1 januari de welstandscommissie verlaten. De architect die al vanaf 1999 tweewekelijks de bouwaanvra- gen op Tholen beoordeelt, gaat naar de gemeente Sluis. Sinds kort is vastgesteld dat de leden van de com missie rouleren. Elke drie jaar wordt er voortaan gewisseld. Groenewegen wordt opgevolgd voor M. Onrust. Als het aan b. en w. ligt is er straks geen vergunning meer nodig voor het kappen van populieren. Ook komt er een vrijstelling voor bomen met een stamomtrek tot 125 centi meter op particulier terrein en tot 60 centimeter stamomtrek op publiek terrein. Het college heeft onderzocht hoe het kapbeleid aangepast kan worden nadat de raad vorig jaar om een versoepeling van het beleid had gevraagd. Uit een vergelijkend onderzoek tus sen 71 gemeenten blijkt dat Tholen van deze gemeenten de laagste energiekosten heeft. Ook de onder houdskosten en de consumptieve kosten zijn laag. De schoonmaak kosten vielen hoog uit, maar dat komt omdat tijdens het onderzoek nog gebruik werd gemaakt van ei gen personeel. In de 'trendrapporta ge' wordt gekeken naar de onder houdskosten en de energiekosten per vierkante meter, de schoon maakkosten per bruto vloeropper vlak en de totale kosten van de con sumptieve diensten. Sander Westdorp, Jack Westdorp, Tom van Gurp en Anco Fase v.l.n.r.) brengen een toost uit op Sail Sint-Annaland. woners. Met deze driedaagse in juli wordt niet alleen Sint-Annaland ge promoot, maar de gehele gemeente Tholen. Mijn complimenten voor de verenigingen en de sponsors die het belang van zulke activiteiten onder kennen, want dit is goed voor de leefbaarheid", zei mevr. Velthuis. „Ik ben onder de indruk van dit kwa litatief hoogstaande programma", zei wethouder Velthuis vrijdagavond bij de presentatie van de activiteiten in de Buutengaets, het ,clubschip' van watersportvereniging Sint-Anna land. Aan de boorden van de Krab- benkreek werd het glas geheven op het welslagen van het programma. „De start is veelbelovend en we wachten met spanning af. hoewel: een feestje bouwen kunnen ze wel in Sint-Annaland. Zeebonken en land rotten hebben hierbij de handen in een geslagen en als je samen kunt feesten, dan kun je ook samen pro blemen oplossen. Deze evenementen verstevigen de onderlinge contacten en zijn daarom ook goed voor de leefbaarheid. Als gemeentebestuur willen we de gemeente Tholen posi tief op de kaart zetten, zowel voor toeristen, recreanten als de eigen in- Voor Tom van Gurp, voorzitter van de wsv Sint-Annaland, was het niet meer de vraag of de gemeente Tho len zelf meedoet, maar op welke wij ze en wanneer. De provincie heeft namelijk al medewerking toegezegd. „Zeeland heeft recreatie als econo mische aanjager nadrukkelijk op de kaart gezet. Het communicatie- en promotiebureau van ons clublid Ed van Dantzig is aangewezen om dat proces te begeleiden. De data 6, 7 en 8 juli staan al vermeld in de editie 2006 van de Delta Gids. Activiteiten in en rond de haven moeten voor ve len vertier en ontspanning brengen. Bezienswaardige schepen, wedstrij den, een vlootschouw, een maritiem marktplein met diverse ambachten en een boulevard met verrukkelijke Zeeuwse zilte zaligheden. De bin dende factor muziek vinden we o.a. terug in een shantykorenfestival. Sail Sint-Annaland gaat voor die dagen een verbond aan met het bedrijfsle ven van de gemeente Tholen. Alvan tho - Alles van Tholen -zal zich op het haventerrein presenteren." Naast industrieel, agrarisch, recre atief en cultureel Tholen zullen ook bedrijven uit de Poolse zusterstad Itawa in Sint-Annaland aanwezig zijn. Busmariteam en alle water sportbedrijven daaromheen zijn nauw betrokken bij Sail. De afgelo pen zomer stond namelijk al een soortgelijke activiteiten op de rol: Krabbenkreek Maritiem. Problemen rond de oplevering van de uitbrei ding van de jachthaven hebben dat gedwarsboomd. „Nu staat niets ons in de weg om in 2006 de plannen wel uit te voeren en we haken aan bij de activiteiten van het Kreateam, dat een ideaal lanceerplatform vormt", zei Van Gurp. De stichting Kreateam Sint-Anna land is onlangs opgericht door be stuursleden van de koninklijke fanfare Accelerando en voetbal vereniging WHS, die volgend jaar samen 200 jaar verenigingsleven in www.bcc.nl Meer informatie? Assurantiekantoor Overbeeke (0166) 602 888 of www.overbeeke.nl Assurantiekantoor Van Dijke (0166) 612 509 of www.dijke.info Sint-Annaland vieren. Accelerando bestaat dan 125 jaar, WHS 75 jaar. Naast de gezamenlijke activiteiten op 6, 7 en 8 juli viert WHS op 1, 2 en 3 juni het jubileum met een sportprogramma, vooral gericht op de eigen achterban. Die 1ste juni vindt echter het officiële startsein plaats van alle feestelijkheden in 2006. Accelerando viert haar 125- jarig bestaan met een muzikaal pro gramma op 21, 22 en 23 september en die laatste zaterdagavond is te vens de officiële sluiting van alle ac tiviteiten. Voorzitter Sander Westdorp vertelde vrijdagavond dat er 75 vrijwilligers direct zijn betrokken bij de organi satie en daarnaast verlenen er ruim 250 mensen hand- en spandiensten. Om de bevoegdheden en verant woordelijkheden goed te regelen, is er een stichting opgericht. „Doel van ons Kreateam is het organiseren van een jubileumviering met regio nale en waar mogelijk landelijke uitstraling. Uitgangspunten zijn het profileren van Sint-Annaland en on ze gemeente in het algemeen en de jubilerende verenigingen in het bij zonder. We willen laten zien, dat er in Sint-Annaland en onze gemeente Tholen veel kan, er veel wordt ge daan en waar bezoekers graag naar terugkomen. In onze programma's willen we kwaliteit in zowel de uit voering als de uitstraling. Boven dien willen we de evenementen tij dens de gezamenlijke viering voor ieder betaalbaar houden, alsmede interessant voor heel veel doelgroe pen, met andere woorden: voor ie der wat wils!" Zie ook pagina 13. Ondernemer A. Duine is bereid op 5 december een winkelwagen van de Spar te openen naast het tankstation aan de Spuidamstraat in Scherpe nisse. In de wagen worden tussen de 800 en 1000 artikelen aangeboden. Duine moest dinsdag de cijfers van de Spar over de verwachte omzet en winst nog bestuderen, maar bevestigt dat hij in het gat wil springen dat ontstaat na het sluiten van de enige supermarkt in het dorp van de fa milie Moerland in de Kerkstraat op 3 december. Duine: „Het is in een stroomver snelling geraakt. Het moet ook heel snel gebeuren. Als je er op 5 decem ber geen winkelwagen hebt staan, dan gaan de klanten op zoek naar andere winkels en ben je ze kwijt." De winkelwagen (vergelijkbaar met een SRV-wagen) is ongeveer 9 me ter bij 2,5 meter groot en komt vol gens de ondernemer tussen het praathuisje en de winkel van het tankstation. Daar zijn nu drie par keerplaatsen waar volgens Duine voldoende plaats is voor de winkel wagen. De wagen is zes dagen per week vier uur per dag open. Duine zegt deze stap wel te kunnen wagen. „Het risico met een winkel wagen is niet zo groot. Dat ligt an ders wanneer je er een gebouw zou neerzetten." Duine is ook bereid te onderzoeken of er een permanente winkel kan ko men. Hij laat al een schetsontwerp maken zodat het opgenomen kan worden in het toekomstige bestem mingsplan Kom Scherpenisse. Maar of het zover komt is geheel afhanke lijk van de bedrijfsresultaten, zegt hij. Eigenlijk is Duine bezig met het voorbereiden van een wasstraat bij zijn pompstation. De winkelwagen komt er tussendoor, zegt hij. „Het is erg kort dag, maar het moet wel snel gebeuren." Woningcorporatie Castria Wonen is blij met de oplossing die vlak voor de sluiting van de Spar supermarkt uit de bus komt. J. Droogendijk van Castria: „Op het moment dat wij te horen kregen dat de Spar dicht zou gaan, zijn we samen rt Spar Ne derland gaan zoeken of er een ande re locatie gevonden kon worden en een ondernemer die er wat in zou zien. Uit onderzoek is namelijk ge bleken dat het in stand houden van een supermarkt in een dorp bij de inwoners met stip op 1 staat. En om dat we als Castria de leefbaarheid willen behouden en bevorderen, zijn we blij met deze tijdelijke voorzie ning. We zijn toevallig bij een on dernemer terechtgekomen die er wel oor naar heeft." Volgens Droogendijk is er veel voorwerk verricht. „Een voorwaar de was dat de winkelwagen open moet zijn als winkel sluit. De win kelwagen is al gereserveerd. Maar er moest ook nog het een en ander geregeld worden om de vergunning voor de wagen van de gemeente rond te krijgen. Dat gaat om een langdurende vergunning." Wat er straks komt is volgens Droogendijk een 'mini-supermarkt waar alle dagelijkse levensbehoef ten te krijgen zijn.' „Er zullen geen vijf soorten azijn staan." Ter verge lijking, bij Spar Moerland staan tus sen de 5000 en 6000 artikelen. Het assortiment wordt dus aanzienlijk kleiner. Castria overwoog in de plannen voor de nieuwbouw van een serv icecentrum voor ouderen in het dorp er een winkeltje in onder te brengen, maar ziet daar nu van af. „Dan gaan we zelf zeker geen win kel exploiteren. ZIE VERDER PAGINA 7 De SGP gaat vol vertrouwen de gemeenteraadsverkiezingen in. De lijst met kandidaten stoelt vooral op bekende namen. Zoals verwacht voert de 61-jarige wethouder K.A. Heijboer de lijst aan. De huidige raadsle den P.W.J. Hoek en M.J. Klippel, H. Geluk en Chr. Koopman wisselen stuivertje. Met stip op acht is nieuwkomer L.C. van Gorsel uit Oud-Vos- semeer. Dinsdag werd de lijst definitief vastgesteld in het verenigingsge bouw Calvijn in Sint-Maartensdijk. De lijst levert geen verrassingen op. Wel dat er ruimte is gegeven aan jonge kandidaten, maar die staan niet op een verkiesbare plek, uit gaande van de zes zetels die de frac tie nu bezet. Voorzitter J.W. Duve- kot van de gemeentelijke kies vereniging van de SGP zegt dat de voordracht door de acht plaatselijke kiesverenigingen zoveel mogelijk is gevolgd. „Uit elke kiesvereniging zijn vijf kandidaten naar voren ge bracht. Dat zijn mensen die bereid zijn op de lijst te gaan staan, maar die ook kennis hebben van de poli tiek. Met acht kiesverenigingen kom je dan op 40 mensen. Deze acht lijs ten zijn besproken met het bestuur en de fractie. Daar is een concept lijst uitgerold die naar de plaatselij ke verenigingen is gegaan. En zo is de lijst dan uiteindelijk overgeno men. Ik moet zeggen met unanimi teit, met grote eensgezindheid." Het bestuur en de fractie hadden hun vertrouwen al uitgesproken in de zittende wethouder Heijboer. Aan de plaatsen na hem is nauwelijks ge sleuteld. Klippel staat nu op de tweede plaats, op de plek van Hoek, die een plaatsje zakte. „Klippel is nu bijna vier jaar fractie voorzitter. Daar gaat natuurlijk toch invloed van uit, en hij wil ook weer graag verder," verklaart Duvekot het stuivertje wisselen in de top van de lijst. Hoek is vice-fractievoorzitter. ZIE VERDER PAGINA 9 Cornells Schot hij gemeente Tholen aan de slag als vijfhonderdste plaatsing van Wissels Louise van den Bosch prolongeert jeugdtitel bij Vogelvrienden Vrijwilligers zijn onbetaalbaar en onmisbaar, zegt Henk Vane EN VERDER... Tholen airport gezien als poort van Europa Tachtigjarige oud-lndiëganger Leen Giljam parachutist ARMEN HEBBEN KINDEREN, RIJKEN HEBBEN RUNDEREN Dit nummer bestaat uit 20 pagina's Zie de advertentie elders in t deze krant. 33 Advertentie I.M. ■MB Sint verblijdt de kinderen in Sint-Philipsland met een bezoek, ook Romy Walpot krijgt een handje van de sint. Zie verder pagina 9. 33 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 1