Verbond tussen enthousiasme en creativiteit dient de leefbaarheid mogelijk llPtï Woonboulevard Poortvliet BsEHEi TA Theaterspektakel 2006 wordt het paradepaardje samenwerking? Setalland ziet ze vliegen Nacht van de natte zakdoek Hoofdsponsors Subsponsors Donderdag 17 november 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Alvantho-beurs voor ondernemers Jeugd klimt, glijdt en springt Boek en expositie in streekmuseum Presentatie festiviteiten 6, 7 en 8 juli rond haven Sint-Annaland Het Kreateam en de watersportvereniging Sint-Anna land hebben vrijdagavond een eerste blik achter de cou lissen gegeven van het spektakel op 6, 7 en 8 juli 2006. Op de Buutengaets kregen de besturen van Accelerando, WHS en de wsv de primeur. Daarbij waren ook de spon sors die de activiteiten mogelijk maken. Tom van Gurp sprak over een verbond tussen enthousiasme, creativiteit en in euro's uitgedrukte bijval om aan de veel besproken leefbaarheid van het platteland echt iets te doen. 10.000 passanten Bal en noot In navolging van het suc cesvolle Setallands Spekta kel in 2000 organiseert het Kreateam op 6, 7 en 8 juli 2006 weer een theaterspek takel. „Dit paradepaardje van de activiteiten is met vier voorstellingen gericht op heel de regio", vertelde voorzitter Sander Westdorp. Over verdronken dorp Sint Atlantis Doelstelling werving sponsorgelden Boottocht W.S.V. Sint-Annaland Bouwbedrijf Weggemans Pleune -Young Style Delta N.V. MR Nieuwbouw en Renovatie u ook naar een Mi bijzondere Bel dan geheel vrijblijvend: Stichting Kreateam Sint-Annaland Met .Setalland ziet ze vliegen' pro beert het Kreateam het dorp zaterdag 8 juli 2006 in het Guinnesbook of world records te krijgen. Het gevleu gelde begrip Setalland is een toaver- kot krijgt hiermee accent. De verha len rond de hekserij hebben ook bij de vieringen van 500 jaar en 525 jaar Sint-Annaland een rol gespeeld. Wantje was de mascotte in 1975, Moatje in 2000. Het Kreateam wil zaterdagmiddag 8 juli 2006 klokslag 12.00 uur de langste heksenbezem- steel ter wereld presenteren. Voor de recordpoging is inmiddels officiële goedkeuring ontvangen van de orga nisatie uit Londen. „Dit belooft een vliegende start van het zaterdagpro gramma te worden", zei voorzitter Sander Westdorp van het Kreateam. Het gedeponeerde handelsmerk van de veilingen Sint-Annaland en Scherpenisse, Alvantho (Alles van Tholen), wordt benut voor een Thoolse ondememersbeurs. De stichting Promotie Thoolse Bedrij ven, die om de twee jaar een stand heeft op de Contacta in Goes, heeft de organisatie op zich genomen. „Het is lang geleden dat een Thoolse ondememersbeurs werd georgani seerd, maar volgend jaar hebben wij de primeur", aldus Sander Westdorp. „Alles wat op het eiland Tholen en Sint-Philipsland groeit, bloeit.uit het water wordt, gefabriceerd of verhan deld wordt of wat de gemeente Tho len zo bijzonder maakt, krijgt een plaats tijdens dit driedaagse evene ment op 6, 7 en 8 juli 2006. De ma nifestatie bestaat uit vier belangrijke pijlers: ondernemers, agrarisch, re creatief en cultureel Tholen.." Landbouworganisatie ZLTO werkt eraan mee en verder worden voorna melijk Thoolse koren, muziekvereni gingen, dichters, schrijvers en kun stenaars de gelegenheid geboden voor de culturele verbinding tussen de verschillende programma-onder delen te zorgen. Fun for kids' is de titel van het jeugdprogramma van het Kre ateam, dat met medewerking van Castria Wonen/Marsaki wordt ge organiseerd. Vrijdagochtend 7 juli wordt in de hallen van Busmari- team een theatervoorstelling geor ganiseerd voor alle Thoolse kinde ren in de leeftijd tot groep 6 van de basisschool. De oudere jongens en meisjes kun nen vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag terecht in het .planet of adventures' park met klimmen, glij den en springen in het diepe. Voor de allerkleinsten is er een kinder hofje met diverse speeltoestellen. Wethouder Velthuis complimen teerde verenigingen en sponsors voor hun inzet en bijdragen. Het levenslied staat centraal tijdens de muzikale afsluiting van het pro gramma op zaterdagavond. Naast een zevenkoppig orkest zijn drie grote vertolkers van het Neder lands levenslied aangetrokken voor de smartlap pur sang: Jacques Herb (bekend van Manuela), Harry Slin ger (Je loog tegen mij), de leadzan ger van de formatie Drukwerk en als derde zorgt zangeres Sugar Lee Hooper voor een wervelende, tro pische finale. Er wordt hard gewerkt aan een jubi leumspiegelboek met in het ene deel de geschiedenis van voetbalvereni ging WHS en in het andere deel de historie van muziekvereniging Ac celerando. Het boek wordt gelar deerd met anekdotes en foto's. De presentatie vindt plaats tijdens de opening van het museumseizoen in streekmuseum de Meestoof. Daar vindt ook de tentoonstelling 200 jaar voetbal en muziek plaats. De twee oudste hobby's in Sint-Annaland en op het eiland Tholen worden hier uitgebreid belicht met voorwerpen, foto's en krantenknipsels. Op 1 juni 2006, precies de veijaar- dag van WHS, beginnen de buiten activiteiten met drie dagen voetbal op de Waaje: 12 en 3 juni. De geza menlijke activiteiten op 6.7 en 8 juli rond de haven vallen samen met het begin van de zomervakantie, zodat dat ook op veel toeristen wordt gere kend. De data liggen tussen de halve en hele finale van het wereldkam pioenschap voetbal in Duitsland. In Sint-Annaland sluit Accelerando de festiviteiten af met veel muziek op 2122 en 23 september. Het speciaal door Accelerando en WHS opgerichte Kreateam Sint-Annaland coördineert alle festiviteiten rond 200 jaar verenigingsleven in 2006, v.l.n.r. Sander Westdorp, Jack Westdorp, Petra Goedegebuure, Anco Fase en Peter Westdorp. De watersportvereniging Sint-An naland, met haar 43 jaar een broekie in vergelijking met de 200 jaar to taal van WHS en Accelerando, heeft volgens Van Gurp toch ook al bewe zen haar mannetje te staan. „Kijk naar wat er gerealiseerd is in en rond de haven. Het zijn belangrijke stappen voorwaarts. Daarom voelen wij ons met het Kreateam in uitste kend gezelschap, want dat heeft in het verleden eveneens het nodige la ten zien", zo verwees Van Gurp naar de viering van 525 jaar Sint- Annaland in 2000. „Het Kreateam weet van wanten en succes ontmoet succes. In dit geval zijn ervaringen uit het verleden, wel een garantie naar de toekomst", zo zei de wsv- voorzitter met een kwinkslag naar de bankwereld. Het klikte dan ook snel tussen het Kreateam en het Sailteam. „De on derhandelingen om de plannen in elkaar te vlechten, eindigden kort voordat ze waren begonnen. Er was weinig nodig om een heuse relatie van de grond te krijgen. De uit gangspunten van het Kreateam zou den zou uit de Buutengaets kunnen zijn gestolen. En vice versa. Een sa menwerking, die beoogt eikaars ac tiviteiten te versterken, zonder daar bij grensoverschrijdend tekeer te gaan." Sail Sint-Annaland past in de plan nen om bij voortzetting de jachtha ven te promoten. „Niet alleen ko men de bijna 500 leden van de wsv (inclusief de lange lijst van wach tenden op een ligplaats) regelmatig naar de haven, maar ook de dit jaar meer dan 10.000 passanten meren hier af en dragen zo een belangrijke steen bij aan de economische en so ciale levensvatbaarheid van dit schone dorp. Die ontwikkeling ver eist verdere groei en in dat kader is een snel oppakken van de kansen van waterfront, Suzannapolder en van het herenigen van het hart van het dorp met de haven van eminent belang. Vanuit deze gedreven ambi tie past het denken in zeven kwarta len beter dan die in zeven jaren", zei een optimistische wsv-voorzit- ter. Hij vond dat daarin ook Sail Sint- Annaland prima past. „Activiteiten in en rond de haven zullen zaterdag 9 juli vanaf het middaguur voor ve len vertier en ontspanning brengen. Niet alleen in 2006, want Sail Sint- Annaland heeft nadrukkelijk de pre tentie een terugkerend evenement te worden. Voor 2006 staat echter een bijzondere combinatie op de rol, met de jubilarissen WHS en Accele rando. Daarom ook een driedaagse. De zaterdag is daarbij een volwaar dige afronding van het Theater- Spektakel, de donderdag en vrijdag zijn voortreffelijke opwarmdagen voor Sail Sint-Annaland", aldus Tom van Gurp. De presentatie vrijdagavond was het resultaat van 1,5 jaar voorbereiding, vertelde de voorzitter van het Kre ateam, Sander Westdorp. Hij sprak over ,een bijzondere samenwer king', wat tot uitdrukking komt in het gezamenlijk logo van WHS en Accelerando: het vriendelijk sa menspel tussen de bal en de mu zieknoot. Westdorp legde ook de achtergrond van het woord Kre ateam uit: het eerste deel staat voor creativiteit en het tweede staat voor samenwerking. „De watersportver eniging neemt in het geheel een bij zondere plaats in. Met de organisa tie van Sail Sint-Annaland maakt de wsv het programma helemaal com pleet. Voor specifieke onderdelen hebben we nog meer samenwerking gezocht, namelijk met koepelorga nisaties als de stichting Promotie Het verhaal wordt geschreven door een speciaal hiervoor ingesteld schrijverscollectief, dat nog druk in de weer is. „Ik kan u verzekeren, dat ze er iets moois van maken. De regie is net als met het Setallands Spektakel in 2000 weer in handen van Cees van Broekhoven. Ter on dersteuning is een professioneel ar- tistiek team gevormd. De muzikale basis wordt gevormd door de ko ninklijke fanfare Accelerando." Sander Westdorp stipte de hoofdlijn van het verhaal al aan. Het theater spektakel gaat over het verdronken dorp Sint Atlantis. „Zeeland staat bekend om de vele verdronken en verzonken dorpen en steden. Nu schijnt het zo te zijn, dat bij een zandplaat ergens in de Krabben- kreek ook een verzonken dorp ligt: Sint Atlantis. Het bijzondere hier aan is, dat dit dorp één keer in de 75 jaar twee dagen geheel boven water komt. Deskundig onderzoek door het schrijverscollectief aan de hand van de Enkhuizer Almanak heeft uitgewezen, dat dit staat te gebeuren op 6 en 7 juli 2006." Het stuk speelt zich af in 1931 en 2006. Er zijn twee hoofdrolspelers: één uit Sint Atlantis en één uit Sint- Annaland. Verder zijn er meer dan 100 acteurs en figuranten bij betrok ken. De vier voorstellingen (twee 's middags en twee 's avonds) worden in de hallen van Busmariteam aan Thoolse Bedrijven en landbouwor ganisatie ZLTO. Het jubileumpro gramma is voor ons niet zozeer de optelsom van 75 jaar voetbal en 125 jaar muziek, maar meer de synergie, waarbij het geheel meer is dan de som der delen. Kortom. 1 en 1 is drie of zelfs meer!" De voorzitter verontschuldigde zich voor het hoog Westdorp-gehalte in het Kreateam, maai' hij wees erop dat alleen Accelerando-voorzitter Jack Westdorp en WHS-bestuurslid Peter Westdorp familie van elkaar zijn. De andere leden zijn WHS- voorzitter Anco Fase en Petra Goe degebuure namens Accelerando. Sander Westdorp zelf is als onaf hankelijk voorzitter aangetrokken. Anco Fase en Jack Westdorp vertel den in de Buutengaets over het sponsortraject, waarbij de planning om vier hoofdsponsors te vinden, gemakkelijk werd gehaald. Er kwam tot hun verrassing zelfs nog een vijfde bij. Na Busmariteam, Woonboulevard Poortvliet, Een- drachtbode de Thoolse Courant, Rabobank Tholen ook nog Haven zicht Sint-Annaland. Vertegen woordigers van die bedrijven (al leen Arie Bouman was op deze drukke koopavond verhinderd) on dertekenden met de twee voorzit ters de contracten, evenals de pro gramma-sponsors C1000 Gunter, Budelpack, Castria Wonen/Marsa ki, bouwbedrijf Weggemans, fa. Pleune, Deltatechniek Sint-Philips land en MR rolluiken en zonwe ring. De sponsors op hun beurt prezen de initiatieven van het Kre ateam en de wsv. De vijf hoofdsponsors brengen een toast uit op het welslagen van de activiteiten van Accelerando, WHS en watersportvereniging Sint-Annaland in 2006; v.l.n.r. Hanneke Punt Rabobank Tholen), Wim Heijboer (Eendrachtbode), Bas de Man en Janny Rijnberg HavenzichtRini Matt hijssen (Rabobank) en Bert Busman en zijn vrouw van Busmariteam. Op de foto ontbreekt Arie Bouman van Woonboulevard Poortvliet. de Koelhuisdreef gegeven. Per voorstelling zijn 1000 plaatsen be schikbaar, zodat totaal 4000 mensen het theaterspektakel kunnen zien. Op donderdagmiddag is er een spe ciale voorstelling voor ouderen, waarbij Budelpack ervoor zorgt dat die een gereduceerd tarief betalen. De organisatie treft speciale voor zieningen voor bezoekers in rolstoe len. Speciaal voor senioren onderzoekt het Kreateam de mogelijkheden voor een boottocht over de Krab- benkreek en het nationaal park de Oosterschelde. „Op deze manier kunnen we wat te rugdoen voor onze senio ren die op welke wijze dan ook een rol hebben ge speeld bij de geschiedenis van WHS en Acceleran do", zei Sander Westdorp. Ook de bewoners van de Schutse, de Vroonhof en ge zinsvervangend tehuis de Anne- was zullen hiervoor uitgenodigd worden. Max. GE Advanced Materials Delta Techniek SUMplus fotografie Notariskantoor Knook Schot f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 13