Provincie Zeeland Provinciaal beleidsplan openbaar vervoer Zeeland r\ Officiële Mededelingen Smash zakt steeds dieper Koersballen Donderdag 10 november 2005 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 45/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Meerjarenprogramma infrastructuur Zeeland 2006-2010 Grensoverschrijdende expertmeeting Nieuwsbrieven oktober Het beleidsplan met de titel "Overstappen naar beter OV, op zoek naar de reiziger" wordt naar verwachting 11 november door Provinciale Staten vastgesteld. Provinciale Staten Milieu Beschikking grondwater onttrekking Vis- en Groentekwekerij Cornelisse BV te Stavenisse WHS 2 morele winnaar Reserve vierde klasse WHS 3 met vertrouwen naar Tholense Boys Reserve derde klasse Verlies Smerdiek 2 Reserve vijfde klasse Verlies Smerdiek 3 Turnen Turner De Wilde tweede plaats Topspeler Simons traint Emergo Nederlaag Emergo 2 Visser 20ste op marathon New York Drie Thoolse vissers kans op nationale selectie Jeugd VVD en D66 missen sportbeleid Overkant uit competitie Abdij Aanleg rotonde (foto: Lex de Meester) Het meerjarenprogramma geeft aan welke financiële middelen er zijn voor verkeers- en vervoersbe leid en investeringen in infrastruc tuur. Het programma wordt jaarlijks opgesteld, maar heeft wel een doorkijk naar de volgende vier begrotingsjaren. Belangrijke the ma's die aan het programma ten grondslag liggen zijn de kaderno ta "Verkeersveiligheid Op Maat" en de afwikkeling van het project Duurzaam Veilig West Zeeuws- Vlaanderen. Ook fietspaden en enkele grote projecten krijgen de nodige aandacht. Voor de prioriteitsstelling van de projecten is een systematiek ont wikkeld met drie categorieën, namelijk de MlZ-tabel, de reserve lijst en de groslijst. Het Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan (PWP) vervult hier bij een centrale rol. De categorie van projecten kan veranderen als er knelpunten in het Zeeuwse wegennet gesignaleerd worden. Verkeersveiligheid, leefbaarheid en bereikbaarheid zijn de belang rijkste aspecten. Overplanning De doorkijk naar de komende begrotingsjaren laat zien dat er sprake is van overplanning, dat wil zeggen dat er meer gepland is dan waarvoor op dit moment financiële middelen beschikbaar zijn. Dit wordt onder andere ver oorzaakt doordat er projecten van categorie veranderd zijn op grond van moties van Provinciale Staten. Dit geldt voor de 3e fase van de recreatieverdeelweg (de zuidwestelijke verbinding tussen de N57 en het dorp Scharendijke) en het fietspad Koewacht-Bontekoe. De geluids wal bij Nieuwdorp is in de tabel opgenomen op grond van bestuurlijke afspraken in het kader van de Westerschelde- tunnel. De provincie wil een bijdrage leveren aan de verkeersveiligheid door de aanleg van een rotonde bij Nishoek en zo ook het bedrij venterrein beter ontsluiten. De reconstructie Noordgouwe-Zonnemaire en de traverse Oud-Vossemeer zijn eveneens verschoven van de reservelijst naar de tabel. De 2e fase van de recreatieverdeelweg is naar voren gehaald in de plan ning van 2008 naar 2006. Het Meerjarenprogramma is te bestellen bij het informatiecen trum (zie linksboven) en zal, onder voorbehoud, 11 november behandeld worden in de vergade ring van Provinciale Staten. Vrijdag 25 november wordt in het Theater Vestzak 99 in Vlissingen een expertmeeting voor genodig den georganiseerd met de titel "Groener... aan de andere kant van de grens? over grensover schrijdende samenwerking. Met de beleidsnota "Cultuur zon der grenzen" hebben de provin cies Oost-Vlaanderen, West- Vlaanderen en Zeeland in 2004 de basis gelegd om de grens overschrijdende culturele samen werking te versterken. De provin cies kozen zelf voor cultuurparti cipatie als speerpunt van beleid, met de bedoeling de grenspalen buitenspel te zetten. Kan de Euregio Scheldemond daarbij als één culturele markt worden beschouwd of is het gras toch groener aan de andere kant van de grens? Hoe spelen instellin gen, organisaties, verenigingen en kunstenaars in op deze nieu we culturele markt? Tijdens de bijeenkomst zal aan de hand van enkele cultuurbrede inspirerende voordrachten en pro jecten een marktverkenning wor den gedaan naar de mogelijkhe den en onmogelijkheden van mar keting en promotie op het terrein van cultuurparticipatie. In "Milieutijdingen" aandacht voor fijn stof, omgevingsvergunning, Zeeland Waterstofland en leven in en om brak water en afkoppelen van regenwater. Twee artikelen over het biologisch dynamisch tuin bouwbedrijf Eindelienge en onder- nemen+samenleving=winst. In "Veiligheid in kaart" aandacht voor externe veiligheid in bestem- mingpslannen en de digitale kaart." (foto: Anda van Riet) Nieuws Met deze nota wordt invulling gegeven aan de keuzes die Provinciale Staten in de vergade ring van 15 april heeft gemaakt. Die keuzes zijn weer een uitwer king van het thema openbaar ver voer zoals dat vermeld staat in het Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan (PWP) uit 2003. Door bezuinigingen op de rijksbij drage konden de ambities uit het vorige beleidsplan van 1999 niet volledig waargemaakt worden, ondanks de extra inzet van pro vinciale middelen. Beleid Voor het nieuwe beleid is een aantal ambities geformuleerd: Een goede afstemming van het op openbaar-vervoeraanbod op de daadwerkelijke vraag. Voorkomen moet worden dat met (bijna) lege bussen gereden wordt: OV in alle Zeeuwse kernen, waar mogelijk met een vaste bus, anders met vervoer op afroep (belbus); Een betrouwbare en snelle hoofd structuur tussen de verschillende gebiedsdelen en steden, ook als het aantal reizigers wat lager is; Een tarief dat voor zowel de vaste bus, als voor vervoer op afroep (belbus) geldt; Een zo constant mogelijk voorzie ningenniveau tijdens de looptijd van de concessies, zodat de rei ziger voor langere tijd weet waar hij aan toe is; Aantrekkelijk OV voor scholieren en toeristen. Om deze ambities te kunnen rea liseren zijn in het beleidsplan een aantal accenten gelegd, die mede als basis dienen voor aan bestedingen van concessies: Openbaar vervoer (foto: Lex de Meester) Een hoofdstructuur van verbin dende lijnen tussen de steden en gebiedsdelen. Elke verbindende lijn krijgt een gegarandeerde minimumfrequentie, sluit aan op andere verbindende lijnen en op de trein en Fast Ferry; De verdere lijnvoering en dienst regeling voor het vaste busver voer wordt gebaseerd op het werkelijke gebruik van lijnen en ritten. Zo kunnen ritten met een vaste bus komen te vervallen, terwijl andere lijnen juist meer rit ten krijgen; Basismobiliteit voor alle Zeeuwse kernen (bebouwde kommen). Als er te weinig reizigers zijn voor een vaste bus, wordt een belbus ingezet; Doelgroepenvervoer, vervoer op maat, voor scholieren en toe risten. In het beleidsplan wordt ook stil gestaan bij de manier van aanbe steden, de financiering en het tarievenbeleid, de invulling van het concessiebeheer, communi catie en marketing, halten en infrastructuur, etc. Tarieven Het gemiddelde tarief dat de rei ziger betaalt, zal de kostenont wikkeling volgen van het open baar vervoer. Voor specifieke doelgroepen, bijvoorbeeld min- der-draagkrachtigen, wordt ech ter gestreefd naar een lager tariefniveau. Na de invoering van de OV-chipkaart en de bekend wording van de effecten daarvan, zal een experiment worden gehouden om te kijken welke mogelijkheden er zijn. Hoe de provincie de ambities denkt te verwezenlijken is in de verdere uitwerking per hoofdstuk te lezen in het Beleidsplan Openbaar Vervoer dat besteld kan worden bij het provinciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocen- Zeeland mhbbhbbh De komende twee weken staan in het teken van de commissieverga deringen ter voorbereiding van de statenvergadering van 9 december. Onderstaand treft u de meest van belang zijnde agendapunten aan. COMMISSIE ECOLOGIE EN WATER Datum: wo 16 november 2005 Aanvang: 13.45 uur Locatie: Bovenzaal, Statencomplex, Abdijplein te Middelburg Voorzitter: mw. Drs. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: M. Trimpe Tel.: 0118-631437 Agenda: Statenvoorstel Wijziging gemeen schappelijke regeling Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen; Presentatie over Investeringsbudget Landelijk Gebied; Brief GS over de inwerkingtreding van de natuurbeschermingswet 1998; COMMISSIE SOCIALE EN BESTUURLIJKE ZAKEN Datum: 18 november 2005 Aanvang: 13.30 uur Locatie: Bovenzaal, Statencomplex, Abdijplein te Middelburg Voorz.: E. Hageman Commissiegriffier: M. Trimpe tel.:0118-631437 Agenda: Statenvoorstel Bijstelling 2006 beleidskader jeugdzorg Zeeland 2005-2008; Statenvoorstel Uitwerking vrijwilli- gersbeleid 2005-2008; •Brief GS m.b.t. afspraken met het Klaverblad over het meten van presentaties; Statenvoorstel Afkoop onderhoud Kanaal door Walcheren; Statenvoorstel 7e en 8e begro tingswijziging Provincie Zeeland 2005; COMMISSIE ECONOMIE EN MOBILITEIT Datum: ma 21 november Aanvang: 13.30 uur Locatie: Bovenzaal, Statencomplex, Abdijplein te Middelburg Voorzitter: A.A.D. Saaman Commissiegriffier: A. Lobik Tel.: 0118631888 Agenda: Brief GS met Evaluatie imago campagne; Brief GS Inventarisatie regionale ontwikkelingsmaatschap-pij; Brief GS met notitie integrala benadering van de projecten ver dubbeling Sloeweg/Tractaatweg, verbinding Axel-Zelzate en kanaal kruising Sluiskil; COMMISSIE RUIMTE De geplande vergadering van de commissie Ruimte op 18 november komt wegens gebrek aan agendapunten te vervallen. De volgende vergadering wordt gecombineerd met de commissie Ecologie en Water op 13 januari 2006 om 9.30 uur. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan vis- en groentekwekerij Cornelisse BV te Tholen een vergunning Grondwaterwet met voorschriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrokken belangen ver leend voor het onttrekken van grondwater ten beho eve van de vis- en groente teelt aan de Keetenweg te Stavenisse. De vergunning ligt van 11 november tot en met 23 december ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooru ren en in het gemeente huis van Tholen, Markt 1- 5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische afspraak (0166-668200 tst 13). Degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning, de advi seurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerpver gunning en belanghebben den aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te heb ben ingebracht tegen de ontwerpvergunning kunnen tot en met 23 december 2005 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 24 december 2005 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopi ge voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot dhr. W. Buizer tel. 0118-631168. De tweede keus van WHS nam het in Kloetinge op tegen de ongeslagen koplo per Kloetinge 4. Een lastig duel. maar een goede graadmeter om te zien of de groen- witten zich met de bovenste ploegen in hun klasse kunnen meten. Dat bleek het geval, het werd 2-2. Omdat enkele basisspelers ontbraken, deed WHS een beroep op Sander West dorp. Niels Kodde en Edwin Geuze van het derde elftal. Al vroeg in de wedstrijd moest doelman Erik Post de bal uit het net vissen. Uit een vrije trap op de rand van het zestienmetergebied werd de bal breed gelegd en ingeschoten. WHS liet zich niet uit het veld slaan en creëerde zelf een aan tal kansjes. Pieter Lindhout passeerde op rechts zijn directe tegenstander, gaf een voorzet op Sander Westdorp en deze liet de Kloetingse doelman kansloos 1-1Na een half uur verving Remco Tempelaars de geblesseerde Johan v.d. Repe. Het spel werd rommelig. Vlak voor rust deed zich een identieke situatie voor als bij de eerste treffer van Kloetinge. Doelman Post ging in de fout en zodoende belandde de vrije trap ook nu in het doel (2-1). Een speler van de thuisclub verstapte zich nog op het slechte veld en moest geblesseerd naar het ziekenhuis. De tweede helft was erg rom melig en werd gekenmerkt door het grote aantal overtredingen. Na een kwartier spe len kwam Niels Kodde in de ploeg voor Sander Westdorp. WHS kwam op 2-2 uit een vrije trap van Dennis Vaders net bui ten het zestienmetergebied. De thuisclub perste er nog een slotoffensief uit. wat tot een aantal gevaarlijke situaties leidde voor het WHS-doel. Er werd zelfs een treffer van Kloetinge afgekeurd wegens het aan vallen van de keeper. Het duel eindigde derhalve onbeslist, maar WHS was de morele winnaar. WHS 3 ziet het streekduel tegen de vijf de keus van Tholense Boys met vertrou wen tegemoet. De Sint-Annalanders wonnen zaterdag met 3-2 van Halsteren 2 en lijken klaar voor de confrontatie met de Thoolse rivaal. De derby is extra beladen doordat enkele spelers van WHS 3 zelf in Tholen wonen. De woordvoerder van WHS 3 oppert dan ook voorafgaande aan de wedstrijd het idee, om bij een zege het feest bij één van de spelers in Tholen te vieren. Wil WHS kansmaken op een goede uit slag dan zal men echter zorgvuldiger met de kansen moeten omgaan dan afge lopen zaterdag tegen Halsteren. Na een reeks gemiste kansen opende uiteinde lijk Abby Hommel de score, waarna Ri chard de Jonge in de 25ste minuut 2-0 scoorde. Bij deze tussenstand staakte de niet fitte Arie Fase de strijd en kwam Rudi Hage als verse kracht in het veld. Ook Abby Hommel bleek niet fit te zijn en maakte in de eerste helft plaats voor John Keur. maar keerde na rust weer te rug in het veld. In de tweede helft speelde WHS slordig, waardoor Halsteren terug kon komen in de wedstrijd. Door een verdedigingsfout maakten de bezoekers de aansluitings treffer. Richard de Jonge en Rudi Hage waren voor WHS dicht bij een derde doelpunt, maar wisten niet te profiteren. Na een verre uittrap van doelman Arné van Vossen kwam Patrick Quist alleen voor de keeper. De bal blokte tussen de doelman en Quist en verdween tot vreugde van de Sint-Annalanders ver volgens in doel. Doelman Van Vossen die aan de basis stond van deze treffer ging enkele minuten later echter zelf in de fout. Hij stond te ver voor zijn doel, waardoor de Halsterse spits 3-2 kon sco ren. WHS wist de voorsprong te verdedi gen tot aan het slotsignaal van scheids rechter Arie Hage. die een sterke wedstrijd floot. In een zeer matige wedstrijd was Smer diek 2 zaterdag niet bij machte om te gen Spui punten te pakken. Ondanks het feit dat de tegenstander noodge dwongen met negen man moest starten, wisten de elf reserves niet tot scoren te komen. Kansen waren er echter in over vloed. Maar Michael de Jong, Frans Ista, Niels Hage en Jelle Rinses slaag den er niet in om het leer achter de Zeeuws-Vlaamse doelman te werken. Spui wist ondanks het offensief van de thuisclub uit een counter echter wel doel te treffen. Na de rust was hetzelfde spelbeeld te zien. Smerdiek was drei gender dan de gasten. Door gebrek aan zelfvertrouwen bij de blauwzwarten werd de bal rond de zestien meterlijn te vaak teruggelegd of opzij gespeeld. De thuisclub moest risico's gaan nemen. Spui profiteerde hier tegen het einde van de wedstrijd optimaal van. Eind stand 0-3. Smerdiek 3 speelde tegen het negende elftal van koploper MOC'17. MOC kwam met nagenoeg alleen spelers van rond de 20 jaar op het veld. De 'oudjes' van Smerdiek gingen een zware middag tegemoet. Maar het liep anders. In de eerste helft deed Smerdiek nauwelijks onder voor MOC'17. De verdediging van de thuisclub stond goed en ook op het middenveld werden de zaken goed verdeeld. Zodoende kreeg MOC maar een handvol kansen. Smerdiek was een paar keer dicht bij een doelpunt, maar bij rust stond het 0-0. Na de rust kwamen de blauwzwarten al snel op achterstand. Dennis Willems zorgde er echter vrij vlug voor dat de stand weer gelijk werd: 1-1. Het spel golfde op en neer. Beide ploegen kregen kansen. MOC kwam weer op voor sprong, weer maakte Willems gelijk. Door een foutje van doelman John van Houdt konden de Bergenaren weer sco ren. Tegen het einde van de wedstrijd bracht MOC de eindstand op 4-2. S*__ Turner Bart de Wilde kwam afgelopen weekend in actie bij de nationale team cupwedstrijden. die in Vught werden ge houden. Na het samengaan van SDS uit Rotterdam en O&O Zwijndrccht traint de talentvolle turner uit Sint-Maartens dijk nu bij O&O. Met zijn team kwam Bart uit in de categorie Jeugd C. waarin de strijd moest worden aangegaan met acht teams. Na een spannende wedstrijd moest het team van Bart de Wilde ge noegen nemen met een tweede plaats. Met een totaalscore van 143,450 kwam men slechts 1.3 punt tekort voor de over winning. Voor het klassement werden per onderdeel de drie hoogste scores op geteld. Bart de Wilde kwam op alle on derdelen uit en behaalde de volgende punten: vloer 8,15; voltige 7.85; ringen 7,4; sprong 7,4; brug 7,65 en rek 7,4. Het team van Bart de Wilde werd in dit toernooi begeleid door zijn broer Joost, die sinds september één keer in de week trainingen verzorgt bij de Zwijndrechtse vereniging. Leon Simons, die meerdere keren voor het Nederlands team speelde en vele jaren uitkwam voor korfbalvereniging PKC uit Papendrecht, verzorgt zes trainingen bij korfbalvereniging Emergo in Sint-Maar tensdijk. De geroutineerde speler maakte verschillende keren deel uit van het natio nale team dat de wereldtitel veroverde en behaalde met PKC ook meerdere keren het landskampioenschap. Tijdens de zes bijeenkomsten - de eerste was op 2 november - wordt er onder zijn leiding gewerkt aan het verbeteren van de overdracht van de korfbaltechniek. Bij de trainingen wordt ieder keer een ander as pect van het korfballen onder de loep ge nomen. De eerstvolgende keer. op woens dag 7 december van zeven tot acht uur in sportzaal Haestinge. gaat Simons speci fiek in op 'het schot uit beweging'. Het tweede team van Emergo is de zaal competitie begonnen met een 9-8 neder laag tegen Togo 4 uit Goes. Emergo be gon goed aan de wedstrijd en kwam al snel op een 0-2 voorsprong, maar ver volgens wist de thuisploeg deze achter stand nog voor rust om te buigen in een 5-2 voorsprong. Emergo vocht zich weer terug in de wedstrijd, zodat de teams met een 6-6 tussenstand gingen rusten. In de tweede helft werd de sfeer in het veld grimmig, waardoor Emergo zich het meest uit het spel liet halen. Aange zien de scheidsrechter weinig optrad te gen het gooi- en smijtwerk kon Togo de wedstrijd naar haar hand zetten. Voor Emergo werden de treffers gemaakt door: Jack van Rijsbergen (4x). Jaco Rip (2x), Leo Overbeeke en Charlotte Weijenberg. De B-jeugd van Emergo verloor in Strij- en met 10-7 van Ventura Sport. Bij rust stond Emergo al op een 7-4 achterstand. Voor de ploeg uit Sint-Maartensdijk scoorden in deze wedstrijd: Rhea Koop man (2x), Chantal Bcntvelsen, Pascal Farla. Jan v.d. Kleijn. Carolien Koop man en Jeffrey Pals. De El-pupillen van Emergo wonnen met 2-3 van Fortis E3. De winnende treffer in deze eerste speelronde van de zaalkorfbalcompeti- tie viel in de slotminuut. De drie treffers werden gemaakt door: Julienne Zim merman (2x) en Robin van Tilborg. Programma 12 november: Stormvo gels 2-Emergo 1; Merwic-Emergo B; ADO-Emergo meisjes C; DSO-Emergo D; Emergo E2-DSO 10.35 u.; Emergo F-Zevenbergen 9.45 u. De beide thuis wedstrijden van Emergo worden ge speeld in sportzaal Haestinge. De 19-jarige Nick Visser uit Sint- Maartensdijk heeft zondag de mara thon van New York gelopen in 4 uur. twee minuten en 21 seconden. Hij eindigde in zijn leeftijdscatego rie op de twintigste plaats. Visser was een van de 915 Neder landers die meededen aan de 'moe der van de marathons'. In totaal startten 36.033 lopers. Van alle deelnemers eindigde hij op de 10.384e plaats. Het was voor Visser de eerste keer dat hij in Amerika meedeed. Visser vertrok vrijdag met zijn ouders naar de Verenigde Staten. De marathon van New York is een groots evene ment. Niet alleen door het grote aantal deelnemers, maar ook door het grote aantal toeschouwers langs de route. Er staan al gauw zo'n twee miljoen mensen de sporters aan te moedigen voordat ze de finish in Central Pare bereiken. In 1995 liep Piet Hage uit Scherpe- nisse mee. Hij was toen 49 jaar en deed er 3 uur, 3 minuten en 40 se conden over. Van alle deelnemers eindigde hij als 819de, in zijn leef tijdscategorie werd hij 786ste. In 1998 liep Hage ook de marathon van Boston, in 2 uur. 57 minuten en 6 seconden. De Keniaan Paul Tergat won zon dag in New York in een tijd van 2 uur. 9 minuten en 30 seconden in een nek-aan-nekrace met de Zuid afrikaan Ramalaa. Bij Koudekerke op Walcheren is za terdag. behalve voor de jeugd, ook het nationaal kampioenschap kustvissen voor dames gehouden. Er waren vier Thoolse deelnemers, maar zij vielen niet in de prijzen. Ilonka Rijnberg uit Oud-Vossemeer eindigde is vijfde. Linda v.d. Velde uit Scherpenisse werd elfde, de Vossemeerse Clarinda v.d. Zande eindigde als veertiende en haar dorpsgenoot Miranda Koop - die geen vis aan de haak sloeg - moest met de zestiende plaats genoegen ne men. Er waren negentien deelnemers. De dames Rijnberg, Van de Velde en Koop strijden op 3 en 10 december met acht anderen om tien plaatsen in de nationale selectie 2006. waaruit de ploeg voor het w.k. in Portugal wordt samengesteld. Het degradatiegevaar neemt met de week toe voor het hoofdteam van tafeltennisvereniging Smash '76. Tegen koploper Middelburg 2 ver loren de Sint-Annalanders met 7-3, waardoor de achterstand op degra datieconcurrent Hotak '68 uit Hoogerheide weer toenam. In Middelburg bood Smash in de ope ningsfase nog goed partij. Alleen Christian van 't Hof. die door een griep geveld was geweest, speelde be neden zijn niveau en verloor zijn par tijen. Anné van Dijke en Remco Vroegop veroverden wel de punten voor Smash. Van Dijke zegevierde twee keer en invaller Vroegop won één partij, zodat er toch nog drie wed- strijdpunten werden weggekaapt in Middelburg, die uiteindelijk belang rijk kunnen zijn voor het behoud in de hoofdklasse. Met nog drie wedstrij den te gaan blijven de Sint-Annalan ders kans behouden om zich veilig te spelen. Een gelijkspel of overwinning op hekkensluiter Amemuidcn kan Smash weer meer perspectief geven. Het tweede seniorenteani won met 8-2 van Back Hands 4. Merijn v.d. Klooster won al zijn partijen, terwijl Harm Westdorp en Remco Vroegop twee winstpartijen be haalden. In het dubbelspel werd door Me rijn v.d. Klooster en Harm Westdorp het achtste wedstrijdpunt veroverd. Het derde team van Smash kan de degra datie bijna niet meer ontlopen, maar gaf te gen Arnemuiden de punten zeker niet ca deau. Marnix v.d. Graaf won twee partijen en zijn strijdbare broer Mathijs behaalde één overwinning. Het vierde seniorenteam van Smash ver loor met 4-6 van het achtste team van Vice Versa '51. Opvallend in deze wedstrijd was dat Jacob Elenbaas de enige man was tussen vijf dames. Elenbaas wist twee da mes te kloppen, terwijl Anky Vroegop en Esther Bruijnzeel bleven steken op één overwinning. Bij de jeugd was er alleen succes voor het tweede team. Tegen koploper Breda verloor het eerste team met 9-1waarbij Cindy v.d. Klooster de eer voor de Sint- Annalanders redde. Het tweede jeugd- team blijft door een 10-0 overwinning op Middelburg kans houden op het kam pioenschap. Inmiddels heeft Smash een voorsprong opgebouwd van tien punten ten opzichte van de nummer twee. Het derde jeugdteam van Smash staat door een 8-2 nederlaag tegen Vice Versa uit Oudenbosch weer op de laatste plaats. Het vierde jeugdteam speelde met inval ster Lonneke den Engelsman verrassend sterk tegen koploper RDT uit Roosen daal. Met een 4-6 nederlaag bleef de schade beperkt. Gert Jan van de Berg en Christel Vroegop wonnen ieder twee keer. Ook het vijfde jeugdteam verloor met 6-4. Tegenstander Luto 3 wist twee keer niet van Sharon Heijboer te winnen en Bennie van Poortvliet en Petriek Vroegop waren ieder één keer te sterk. De geringe aandacht voor sport baart de VVD zorgen. „Werkelijk niets staat er in de begroting over sport", zei K.B.M. Saris in de ge meenteraad. „En dat terwijl er lan delijk aandacht wordt gevraagd voor jeugd en bewegen en voor de breedtesport." Hetzelfde had D66'er J. van den Donker eerder, in de commissie bestuurszaken, ook al vastgesteld. „Sportstimulering was toch een item?" zei hij toen. Wet houder F.J. Goossen kon in de com missie kort zijn: „Het is allemaal wegbezuinigd. Alleen op vereni gingsniveau gaat de sport door." Het team van dartclub d'n Overkant heeft zich teruggetrokken uit de competi tie. In de eredivisie van de Roosendaalse dartsfederatie resteren nog twee Thoolse teams: Pole Position en De Babbelaar. Beiden speelden afgelopen week gelijk, respectievelijk tegen Royal dart force en Bonnefooi. Na de aanpassing van de ranglijst staat Pole Position nu derde, de periodetitel ging op grond van het hoog ste gemiddelde naar de Wizards. De verdere uitslagen. Divisie IB: New Flyzone-Bullroos 5-5, Sol-Bordertown Thrillers 2 4-6. 2A: Haestinge-Spinool- tjes 2 6-4. 2B: The Killer Bies-'t Baeken 6-4. Hije Piele Bieje-Zaal Koch 1 6-4. 2C: Arrows-De Babbelaar 2 8-2. 3B: The Oldies A-Jansen Jansen 5 8-2. 3C: Noad-SDT 3 5-5. Triple 8-The Ol dies B 5-5. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. mevr. A. Poot en A. Wielaard 42 p (met twee keer de maxi male score van 9 punten): 2. mevr. C. van Mierlo en C. van Gorsel 31 p; 3. mevr. L. Wielaard en W. Bijl 26 p; 4. mevr. M. Da ne en C. Breure 22 p: 5. mevr. W. Lult en mevr. B. Bijnagte 21 p: 6. mevr. T. Breure en J. Bijnagte 17 p. Tholen stad: I. mevr. A. Scherpenisse 27 p; 2. mevr. R. Nagtegaal 23 p: 3. mevr. R. Burrows 21 p; 4. mevr. R. van Driel 17 p; 5. N. Moerkerken 16 p; 6. D. Schellinger 15 p; 7. mevr. F. Schellinger 12 p; 8. mevr. C. Wilsing 11 p; 9. W. Scherpenisse 4 p. Meulvliet: 1. B. Schot 35 p; 2. J. Verbrae- ken 26 p; 3. R. Vroegop 23 p. 4. L. van Bale 19 p; 5. L. Verschoor 15 p; 6. W. Bijl 14 p; 7. A. Hilgerson 12 p; 8. H. Schot 7 p. Oud-Vossemeer: Imevr. A. Blommerde en mevr. C. van Mierlo 26 p; 3. mevr. L. van Poortvliet 21 p; 4. mevr. D. van Dijke 17 p; 5. mevr. A. Bosters 12 p; 6. mevr. C. Havermans II p: 7. mevr. J. van Houte en mevr. J. Timmermans 5 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2005 | | pagina 17